Tijdens zeer Hulde voor not. Pluimers HMWk ff fi la I r N ra iri 111 lllH AM I A B I Mhl n I VéJ II AbU^I II mU lifll# drukke receptie Geslaagde feestavond in „Rehoboth" Chr. Plattelandsvrouwen vierden zilveren jubileum Notaris Westmaas opvolger Rabobanken Collegae Rijkswaterstaat Aubade Markelo Holten Kanonnern in „De Schure" Uitslag Rode Kruispuzzel 3 Wie wordt schaatskampioen Bejaardensoos Bevestiging ambtsdragers voor vrouwen Politieke scholingscursus UfllTFNC NIFIIMKRI Aft Min*!1 mers, Gaardenstraat 17 tel. 05433-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.per half jaar, f 18.per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 815587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Op de foto de Onder overstelpende belangstelling heeft notaris B. H. Plui mers te Markelo vorige week donderdag in café-restaurant „De Poppe" afscheid genomen van het notariaat, wegens het bereiken van de 70-jarige leeftijd. De toeloop was zo groot, dat gedurende de gehele receptie van 16.00 tot 18.00 uur de afscheidnemenden bleven toestromen en de notaris, zijn echt genote en hun kinderen heel wat handen te drukken kregen. Zij mochten talloze geschenken in ontvangst nemen. dame» die 25 jaar (de laatste 5 rechts) of De nieuwe notaris, de heer Westmaas en mevrouw West maas. daar aan gaan ontbreken nu alles bij volmacht gaat. De burgemeester herinnerde er nog aan, dat de scheidende nota ris vele jaren de rechterhand is geweest van notaris Teesselinnk en vele jaren met de burgerij van Holten heeft willen verkeren, waarbij hij haar tot grote steun is geweest. De zetel van het nota riaat was wel in Markelo, maai de scheidende notaris heeft in de uitoefening van zijn ambt geen verschil gemaakt tussen de inwo ners van beide gemeenten. Mr. Enklaar sprak hierover de grote dank en erkentelijkheid uit en bood eveneens een wandbord, nu met het wapen van Holten, met het advies beide borden naast elkaar in het notarishuis te han gen. De heer Rohaan, voorzitter van de Markelose Rabobank, sprak de heer Pluimers en zijn familie toe, uit naam van de Rabobanken van Holten, Goor, Bathmen, Laren en Markelo. Hij herinnerde, evenals de heer Lonink, aan de wijze waarop ;de heer Pluimers, door zelfstudie, tot het notarisambt is gekomen. ,,Het notariaat van de heer Tees- selink is een goed kantoor", zei den destijds veel inwoners van Holten en Markelo en men be doelde niet de veelheid van akten, die er gpasseerd werden, maar wel de wjjze waarop de cliënt, in vele van die zaken onkundig, werd voorgelicht en bijgestaan. Bij boe delscheiding enz. Sterfgevallen waar minderjarigen by betrokken waren, werden met zorg en toe wijding behandeld. Elke belang hebbende kwam aan zyn trekken. Vele erfenisruzies werden al in de kiem gesmoord tot een goede op lossing en talrijke boerderijen ble ven voor de betrokken families bestaan-. Als besturen en directies van ge noemde Rabobanken zijn wij u veel dank verschuldigd voor de talrijke akten, waarbij wij als bank betrokken waren en die met de meeste zorg en spoed op uw kantoor behandeld en gepasseerd werden. Daarvoor alle lof en waardering", aldus de heer Ro haan. Hij bood namens de banken de scheidende notaris een ge schenk onder couvert aan. De stroom van bezoekers hield nog steeds aan, toen een collega van de heer Pluimers, notaris E. van Hoff uit Enschede, voorzitter van de Ring Almelo van het No tariële Broederschap van Notaris sen het woord kreeg. In een meer persoonlijk woord schetste hij de bijzonder prettige verhoudingen met de heer Pluimers en zijn echtgenote. Hij noemde hem een notaris, die zijn vak verstond, die veel voor zijn cliënten over had en een man die de eer en de waardigheid van het mooie beroep hoog hield. Ook in eigen kring een geziene en populaire figuur, bij wie collegialiteit voorop stond. Trouw bezoeker van de ringver- gaderingen, waarop ook zijn vak kennis tot uiting kwam, speciaal in de agrarische sector. „We nemen met vreugde afscheid omdat we weten, dat we in de Ring er een buitengewoon lid bij krijgen, die belangstelling blijft houden voor het vak." Met de woorden „Wij van de Ring Almelo zijn je dankbaar voor je activiteit, collegialiteit en vriendschap en wensen jou en je vrouw nog vele goede jaren", besloot notaris Van Hoff zyn toespraak. De laatste spreker was de heer H. Bloemsma, die als vertegen woordiger van de Rijkswaterstaat directie Wegen, in Den Haag, in het bijzonder van de afdeling Grondaankoop, in verband met aanleg van de E-8 vee-1 met nota ris Pluimers in aanraking kwam.. Het was meer in een vriendschap pelijke relatie, dat hij de heer en mevrouw Pluimers een gelukkige toekomst toewenste. „Bij elke grondaankoop stelde u het belang van ons» tegenpartij voorop. Het was niet de akte, die belangi'ijk was. De betrokkenen hebben er zelf geen weet van ge had, maar vanaf deze plaats wil ik toch wel duidelijk stellen, dat vandaag een notaris afscheid neemt, die meer is en was dan alleen maar notaris. Dit is wel een verlies, aldus de heer Bloems ma, die een foto van de E-3 aan bood. Terwijl steeds meer bloemen en geschenken het podium en de tafels vulden, sprak de heer Plui mers een dankwoord, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot hen, die hfe men zijn familie had den toegesproken. Hij dankte iedereen die de moeite had geno men om naar „De Poppe" te ko men om hem de hand te drukken. „Wij zijn zeer getroffen door de overweldigende belangstelling, die u allen hebt getoond en we zijn u daar bijzonder dankbaar voor", zei de heer Pluimers. Inmiddels was de Markelose Fan fare met haar majorettes binnen gekomen om de scheidende nota ris en zijn familie een aubade te brengen. Vrolijke klanken ver hoogden de sfeer van deze af scheidsreceptie. Tot opvolger van notaris Pluimers is met ingang van 1 februari jl. benoemd notaris A. J. Westmaas, die vanaf 1953 kandidaat-notaris is en de laatste twaalf jaar als zodanig werkzaam is geweest op het kantoor van notaris F. J. Hol la te Arnhem. De heer en mevr. Westmaas waren op de receptie aanwezig en hebben reeds met tal van personen kennisgemaakt. Een collega komt notaris Pluimei's de hand drukken. Dat afscheid ging met tal van toespraken gepaard. Wethouder H. Lonink, die het gemeentebe stuur vertegenwoordigde, wegens vakantie van burgemeester mr. P. Roscam Abbing, schetste de heer Pluimers als een „selfmade man", die door privélessen in de avonduren een opleiding voltooide, die gelijk stond met een middel bare schoolopleiding en daarna, naast zijn dagelijkse arbeid, de kandidaat-notarisopleiding met succes voltooide. Op 9 oktober 1953 volgde, na tal van jaren op het kantoor van notaris Teesse- link werkzaam te zijn geweest, zijn benoeming tot notaris met als standplaats Markelo. „Als geboren en getogen Marke- loër had u het grote voordeel bijna iedereen in onze gemeente van haver tot gort te kennen. Vooral de kennis van de familie relaties. v/as voor de uitoefening van uw werk uitermate belang rijk. Uw kennis van ons dialect was van onschatbare waarde bij het scheppen van een vertrouwe lijke sfeer", aldus de heer Lonink, die een aardige schets gaf hoe het met het notariaat in vroegere eeuwen gesteld was. Het was ten slotte Karei V, die door verschil lende ordonnantiën de rechten en plichten van de notarissen gere geld heeft. Een notaris in de 17e eeuw heeft, aldus de heer Lonink, in een dichterlijk relaas de plichten van eenen perfecten notaris uiteen gezet: „Een notarius moet sijn een man wel geleerten onderwesen, Magh geen ijltuyt, verkwister en dronckaert wesen. De luyden vriendlick bejegenen en geven sijn advys, En alles verrigten tot Gods eer, lof en prijs. Hij moet sorgh dragen, dat sijne stucken sijn in goede forme, Ende nyet vergaen door roet, vuyl en worme. De penne voeren met sierlijckheit. en vlugge trecken maeclcen. En wel toesien, dat er geen klad dekens op raecken. „Gedurende 823 jaar hebt u als notaris onder de bevolking van Markelo gewerkt en wel op een wijze, die naar myn mening de zoëven genoemde 17e eeuwse no taris ook voldoening gegeven zou hebben. Ilct gemeentebestuur van Markelo is u daar dankbaar Na tc hebben gewezen op de vita liteit van het echtpaar Pluimers en het nu met volle teugen kun nen genieten van hun beider hartstocht: het maken van reizen, besloot de loco-burgemeester zijn toespraak met het aanbieden van een wandbord met het wapen van Markelo. Terwijl de gasten van het nodige werden voorzien en de stroom bleef doorgaan, diende zich als de volgende spreker aan Holtens bur gemeester, mr. W. H. Enklaar, die er aan herinnerde dat de heer Pluimers wel standplaats had in Markelo, maar dat hij ook notaris voor Holten was. „Op 70-jarige leeftijd afscheid nemen na een werkzaam leven en daarbij altijd de centrale figuur te zijn geweest, gaat wel met ge mengde gevoelens gepaard", al dus mr. Enklaar, die verder sprak over beider persoonlijke relaties bij het opmaken van de akten voor de gemeente. De poëzlie is Dit weekend vertoont jeugdso- ciëteit „de Schure" de oorlogsfilm: „Kanonnen van Navarone". Vrij dagavond 6 februari vanaf 20.30 u. en zondagmiddag 8 februari vanaf 14.00 uur (voor resp. 16 jr. e. o. en 14 jr. e. o.) bedragen de entree prijzen voor leden f 2.00 en niet- leden f 2.50. De gigantische kanonnen van Navarone vormen een onoverko melijke hindernis voor de Britse vloot, die 2000 Britse soldaten van het Griekse eiland Kheros wil re patriëren. Als laatste poging deze verderf zaaiende kolossen 't zwij gen op te leggen, formeert men een kommandogroep, die deze on mogelijke opdracht binnen drie dagen moet vervullen. Onder de meest barre omstandigheden en opgejaagd door de Gestapo baant dé groep haar weg. Rivaliteit en haat binnen de groep, de immense spanning, de fysieke uitputting en meedogenloze mitrailleurs van de Duitsers dunnen het groepje aan merkelijk uit. Doch het onmoge lijke wordt mogelijk. Een gewel dige explosie ontketent een inferno van vuur en staal als indrukwek kende klimax van het meesterlijk verfilmde boek van Alistair Mac- Lean. Over drie weken de avon turenfilm „De Apenplaneet". Tot ziens. Bestuur Jeugdsoos 12'/i jaar lid waren van de afd. Holten van de Chr. Platte landsvrouwen- bond. aan de feestavond leverde de de- clamatrice mevr. M. Heyink te Al- rnen. Ze wist de aanwezigen intens te boeien met proza (in dialect! uit het alledaagse gewone leven. Kostelijk waren de verhalen over het wel en wee in de kevertjes familie en de kleuters die in een bosje bij de boerderij windeieren vonden. Het kostte moeder nog al wat moeite om hen duidelijk te maken dat ze paddestoelen had den meegebracht die heel vergif tig waren. De feestavond werd nadat de presidente mevr. Van Iperen allen die in welke vorm ook medewer king aan het welslagen verleenden hartelijk had dank gezegd be sloten met de slotzang en bede: „Heer, eer wij scheiden, vragen w'uwe zegen, Wil ons geleiden, ieder op zijn wegen". De oplossing van de Rode Kruis puzzel nr 3 was: Blijf wagen, blijf insturen. Er kwamen 32.761 briefkaarten en giro-overschrij vingen binnen. De stand van de aktie is thans f 165.184,-. Holten had deze keer geen winnaars het geen vermoedelijk valt toe te schrijven aan de tot onze spijt late plaatsing. IJs en wederdienende en bij vol doende deelname zullen zaterdag middag op de baan van de ijsclub „De Noordpool" aan de Dorper- dijk wedstrijden worden gehou den om het kampioenschap van Holten. Aan deze wedstrijden kun nen dames en heren deelnemen doch zij moeten inwoner van Hol ten zijn. De wedstrijden zullen be- binnen om 1.30 uur. Indien er tijd voor is zal aansluitend aan de kampioensstrijd een afvalwedstrijd worden gereden. De Bejaardensociëteit „Holten" komt 10 februari om 14.30 uur bijeen in gebouw „Irene". De da mes en heren wordt verzocht om een schaar en lijm of plakband mee te brengen. Nieuwe leden en belangstellenden zijn hartelijk welkom. In de tweede morgendienst (10.30 uur) op zondag 8 februari zullen in de Ned. Herv. kerk te Holten een groot aantal ambts dragers bevestigd worden t.w. als ouderling de heren E. D. Ballast, Bergmanstraat 2, J. Bax, Kene- mansstraat 25, H. Koopman, De- venterweg 4, E. D. Rietberg, Tuinstraat 8 en mevr. W. Rull- mann-Teunis, Fazantenweg 24; als ouderling-Kerkvoogd: mevr. A. Beekman-de'Gooijer, Houtweg; en als diakenen mevr. N, C. Kuin- dersma-Beuse, Nagelhoutstraat 27 en mevr. W. Post-Schutmaat, Look 44. In alle vacatures in de kerkeraad is nu voorzien. Op maandagavond 9 februari 20.00 uur zal de tweede les van de politieke scholingscursus wor den gehouden in zaal „Vosman". Het onderwerp voor deze avond is „Ontwikkelingssamenwerking". Over dit belangrijke onderwerp zullen vanuit hun eigen politieke hoek korte inleidingen (8 a 9 mi nuten) worden gehouden door me vrouw S. Langendijk-de Jong te Heino, lid 2e kamer P.v.d.A.; de heer L. M. L. H. A. Hermans te Nijmegen, raadslid VVD; de heer Ad. Vonk te Nijverdal, kerngroep lid PPR en de deskundige ir. J. A. Hoekendijk te Harfsen, docent tropische landbouw aan de Hoge re Landbouwschool te Deventer. Na de pauze krijgen de dames gelegenheid om vragen te stel- leif. De heer en mevrouw Pluimers. De notaris ziet de stroom van bezoekers komen. De afdeling Holten van de Chr. Bond van Plattelandsvrouwen (CPB) heeft donderdag in gebouw „Rehoboth" met een gezellige feestavond het feit hei-dacht dat 25 jaar geleden de afdeling werd opgericht. De presidente van de jubilerer.de vereniging, mevr. C. H. van Ieperen- Esseboom sprak na het gezamenlijk zingen van lied 169 1 en 6 en gebed n.av. Psalm 95 vers 1: „Komt laat ons jubelen voor de Heer" een kort openingswoord, waarin zij wees op Gods trouw in de afgelopen jaren. Hij gaf de kracht om ook in de jaren dat het met de vereniging minder goed ging vol te houden. Veel is er in de kwart eeuw veranderd maar de doelstelling van de vereniging Gods Woord richtsnoer op elk levensterrein is gebleven en zal dit blijven ook voor de toekomst, zo besloot mevr. Van leperen. De secretaresse, mevr. M. Bul- sink-Bakker liet hierna in een door de heer Js. Beldman op rijm gesteld verslag (meer dan 200 re gels) de 25 verenigingsjaren de re vue passeren. Het gedicht, waarin o.m. hulde werd gebracht aan de werksters van het eerste uur, ein digde met: Het werk is veel omvattend, wij moeten samen gaan Eens is uit deze noodzaak, De CPB ontstaan De bijbel onze leidraad, geeft van Gods plannen blijk Op elk terrein van 't leven, bouwt Hij Zijn Koninkrijk. Felicitaties Namens het landelijk en provinci aal bestuur van de CPB werd het woord gevoerd door mevrouw H. Marskamp-Teesselink te Nijverdal. De beide besturen delen graag in de vreugde van de Holtense afde ling rond dit jubileum. Na een jaar van de vrouw komt er heel wat op ons af waar we ja of nee tegen moeten zeggen. Uit het oogpunt van herkenbaarheid kan een keus over de verbinding die er moet lig gen tussen Evangelie en Maat schappij niet achterwege blijven, en uit ons maatschappelijk doen en laten zal mede moeten blijken of we het serieus nemen en menen, of dat het bij een belijden met de mond blijft. Wanneer u bewust meedoet, meedenkt en meepraat binnen uw eigen organisatie krijgt u vanzelf inzicht in bepaalde pro blemen en komt u er achter wie aan bepaalde touwtjes trekt en met welk resultaat, aldus mevr. Mars kamp. Verder werd nog het woord ge voerd door de heer Hm. Lande- weerd namens de afd. Holten van de Chr. Boeren- en Tuindersbond (CBTB), door mevr. P. J. M. Vogt- Rooyackers namens de afd. Holten, Dijkerhoek en Espelo van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, door mevr. J. Hulsman-Landeweerd namens de Geref. Vrouwenvereni ging, door mevr. C. P. K. Enklaar- van Andel namens de Bejaarden sociëteit Holten, door ds. G. W. H. Peddemors namens de kerkeraad der Geref. Kerk en door mevrouw Wolters te Den Ham namens de Ring Wierden van de CPB. Alle af gevaardigden lieten hun geluk wens vergezeld gaan van een ca deau of geschenk in couvert. Vijf „zilveren" leden Na de pauze waarin verlo ting van een groot aantal door de leden vervaardigde prachtige prij zen als sierkussens, kleedjes, hand werkjes enz. werden de dames H. Paalman-Dij kink, J. Hoexjen- Stam, J. Wiggers-Aanstoot, J. Stam -Aanstoot en D. Meijer-Teeselink, die vanaf de oprichting lid zijn, gehuldigd. Mevr. Van Iperen dank te hen voor betoonde trouw en liefde voor de vereniging en zij speldde de vijf dames onder spon taan applaus van de zaal 'n fraaie corsage op. Hulde werd ook ge-- bracht aan de dames J. Rietberg van Lindenberg, M. Bulsink-Bak- ker, J. Aanstoot-Timmerman, D. Schuppert-van Leeuwen, D. v. d. Meulen-Kolkman, T. Span-v. d. Berg, J. Schuppert-Stukker, H. Brinkman-Dij kink en mej. A. Stam, die meer dan 12'/s jaar lid van de afdeling zijn. Enkelen van hen zijn reeds meer dan 20 jaar lid doch kwamen 1 of 2 jaar tekort voor het zilver. Alle dames kregen een onderscheiding in de vorm van 'n leuke corsage. Bloemen waren er ook voor oud-presidentes mevr. J. Rietberg-van Lindenberg en mevr. M. v. Engbrink-Ramaker. Van de vereniging wai'en in de afgelopen kwart eeuw verder presidente me vrouw L. van Asperen-Tromop, Bant (NOP), mevr. Hosmar-op den Dries en mevr. Wegstapel-van Lin denberg te Holten. De avond werd verder gevuld met ..Het kapstokspel" en „Spel met de dobbelsteen". Declamatie Een zeer gewaardeerde bijdrage

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1