Hardenberg en Ommen sehooischaakkampioen God wil dat zij blijven Hockey -nieuws WINST BATOI VOOR (dames) ergens Kinderbijslag zelfstandigen voor met lagere inkomens .Fontein' besproeit .de Schure" Zwemclub „Twenhaarsveld wint dubbele zeskamp te Deventer Uitslagen S.B.O.-cup schaken Schaakclub „HOLTEN" dinsdag tegen Raalte 2 Sv Holten nam deel aan atletiek in Harderwijk Eerste plaats met ruime voorsprong Kegelen A en B- jeugd „Holten" Schuppert en Nakkers beste schutters Indoorconcours Landbouwschap bepleit BATO-Flash 0-3 SV Holten pupillen opgelet! Mooie successan op clubmatch HOLTEN 30 JAN. 1976 PAGINA 5 Zwemclub Twenhaarsveld wint dubbele zeskamp te Deventer Afgelopen zaterdag 24 januari nam zwemclub Twenhaarsveld deel aana een recreatieve dub bele zwem-zeskamp te Deventer. Verdere deelnemers waren: AZC- Apeldoom, Zevenhuizen, Apel doorn, Oostdobbers, Raalte, ZVV Vaassen, De IJssel A, Deventer, De IJssel B, Deventer, Looër- mark, Bathmen, Proteus, Twel- lo, De Nymph, Gorssel, Cres te Zwolle. In een bijzonder gezellige sfeer werd gestart met de schoolslag. Op deze slag werd door de meis jes van ZCT bijzonder goed ge zwommen. Zij tikten in hun serie bijna allert als eerste aan. Doch het was wel duidelijk dat door de ploeg de IJssel A bijzonder goed gezwommen werd. Dit bleek ook na de tussenstand na de school slag waar de IJssel A de eerste plaats bezette met 76 pnt., ge volgd door Twenhaarsveld met 65 In de tweede ronde om de S.B.O.- cup zijn tot op heden nog geen spectaculaire dingen gebeurd. Haaksbergen dat het op moest ne men tegen Driene'lo zag er schijn baar geen brood in en bleef daar om dan ook maar thuis. Dr. Max Euwe kreeg het zwaar te verdu ren tegen Hengelo en moest dan ook capituleren. Borne liet geen steek vallen tegen Holten en gaat dus verder bekeren. Eibergen dat Almelo op bezoek kreeg is uitge schakeld want Almelo liet zich niet verrassen. Oldenzaal blijft goed doorgaan want Vroomshoop kon niet voor een verrassing zor gen. Favorita bekert ook verder want Ommen zag geen kans om te winnen. Uitslagen: Drienerlo Haaksbergen 4-0 regl, Dr. Max Euwe Hengelo '/:-3V:, Esgoo Hardenberg uitgest. 27-1, Goor Dalfsen uitgest! 27-1, Hol ten Borne .1-3, Eibergen Al melo '/:-3'/:, Oldenzaal Vrooms hoop 3V2-V2FavoritaOmmen 2,/t-lI/s. pnt. en de Oostdobbers als derde met 59 pnt. Op de rugslag die als volgende slag op het programma stond moest dus nog wel het één en an der gebeuren wilde Twenhaars veld de achterstand wegwerken. Weer ging de strijd voornamelijk tussen de IJssel A en Twen haarsveld. Bij de tussenstand na de rugslag bleek dat Twenhaarsveld (135) toch iets op de IJssel A (132) was ingelopen. Wilde Twenhaars veld nog winnen, dan moesten de ze zeven punten weggewerkt wor den op de vrije slag. Marianne v. d. Mark en Herman Klein Velder- man die voor ZCT als eerste te water moesten, zwommen zich naar een mooie tijd. En ook de andere deelnemers op. de vrije slag deden wat ze konden. Er werd na de vrije slag geen tussenstand meer doorgegeven, zodat er vol spanning aan de es tafettes begonnen werd. De meis- jesploeg, gevormd door: Marian ne v.d. Mark, Irma Jager, Betsie Rensen, Hanneke Truschel en Lin da Kamperman, schoot met groot geweld door het water en tikten met bijne een hele baan voorsprong als eerste aan. Ook de jongens zwommen hun estafette goed. Na een wat moeilijke start wisten zij toch ook alseerste aan te tikken. Nu was het wachten alleen nog op de einduitslag waar bleek dat Twenhaarsveld met een ruime voorsprong de eerste plaats ver overd had met 229 punten. Verdere uitslag was: 2. de IJssel A, 187 pnt.; 3. Oostdobbers 174 pnt.; 4. Zevenhuizen 170 pnt.; 5. de IJssel B 165 pnt.; 6. AZC 163 pnt.; 7. Cres, Zwolle 151 pnt.; 8. de Nymph, 148 pnt.; 9. ZVV 127 pnt.; 10. Proteus 104 pnt.; 11. Looërmark 94 pnt. Tijden: 25 meter schoolslag meis jes: Ingrid Slotman 34,9; Jacky Pronk 22.0. Jongens: André Bekernens 34,6, Martin Wilpshaar 20.5. 50 meter schoolslag meisjes: Hanneke Truschel 45,4: Thérèse Truschel 44.0. jongens: Jan Ophof 57.0; Hans Heyda 40.8. 25 meter rugslag meisjes: Lies- beth v.d. Berg 37.9; Irma Ja ger 20.6. jongens: Paul Akker mans 32.3; André Mooiweer 24.7. 50 meter rugslag, meisjes: Bet sie Rensen, 52.2; Gerdien Ophof 38.6; jongens: Theo Boode 48,2; Wim Meijer, 35.3. 25 meter vrije slag meisjes: Ma rianne v.d. Mark, 18.9; jongens: Herman Klein Velderman 20.1. 50 meter vrije slag meisjes: Marian Dangremond 39.0; Linda Kamperman 33.9; jongens: An- dries Ligtenberg 36.1; Rinus Ulfman 34.8. Ruim honderd jeugdige schakers- (sters) waren zaterdagmiddag be zig de eer van hun school te ver dedigen in de kantine van de tech nische school St. Paul het club lokaal van de schaakvereniging Al melo. In groep B. kwam de chr. mavo uit Vriezenveen zelfs uit met een team dat geheel uit meisjes be stond. De jongens hadden hier ech ter geen oog voor en lieten het team op de laatste plaats eindigen. Het jongensteam van dezelfde school legde in deze klasse beslag op de tweede plaats achter de Grogp van Prinstererschool uit Ommen, de kampioen van het vo rig jaar. Beide teams mogen deel nemen aan de voorronden om het kampioenschap van Nederland, waarin het vorig jaar het Groen van Prinstererteam de tweede plaats bezette, in de finale. A.s. dinsdag speelt de schaakclub „Holten" zijn vierde SBO-wed- strijd tegen het puntloos onder- aanstaande Raalte 2. Holten, dat op de tweede plaats staat, is twee punten achter op Raalte 1, De Raaltenaren hebben echter een wedstrijd meer gespeeld, maar deze ronde zijn ze vrij, zodat Holten via een overwinning op hun clubge noten weer samen met hen aan de leiding van de derde klasse A kan komen. Willen de Holtenaren hen echter in bordpunten overtroeven, dan zal een maximale zege van 8-0 noodzakelijk zijn. En dat is een zeer zware opgave! In de interne competitie gaat het leidende trio door met overwinnin gen te behalen. De heer D. v. Beek deed weer eens van zich spreken door met zwart van de heer Sche perman te winnen. De heer v. Cal- car klimt de laatste weken ook goed op de ranglijst. Deze week behaalde hij 1% punt tegen hoger geklasseerde tegenstanders. De uit slagen zijn: J. v. CalcarJ. E. Scheperman - VzH. v. d. Ende J. v. Dalen 1-0, H. A. Koers—W. G. Blits 0-1, A. J. C. Brands—D. A. v. d. Knaap 0-1, H. J. Stukker J, W. Middelink 0-1, J. v. Cal carH. Roelofs 1-0, J. Beltman H. v. Beek 0-1, J. E. Scheperman D. v. Beek 0-1. De stand aan de kop is: 1 J. W. Middelink 10—10, 2 D. A. v. d. Knaap 10—9%, 3 D. v. Beek 11—9, 4 W. G. Blits 10—6%. In groep A ging de strijd om de titel hoofdzakelijk tussen de teams van de Jan van Arkelschool uit Hardenberg en het Chr. Lyceum uit Almelo, die ook in deze volg orde eindigden. Hiermee prolon geerde het Jan van Arkelteam de titel van het vorig jaar en zal het trachten in de voorwedstrijden om het kampinenschap van Nederland de préstatie van het vorig jaar te verbeteren. De eindstanden waren: Groep A (leeftijd tot 21 j.): 1 J. van Arkel, Hardenberg 27»/- p., 2 Chr. Lyceum, Almelo 24 p., 3 Scho lengemeenschap Holten 16 p., 4 Twickel College, Hengelo 14'/: p„ 5 Thij College, Oldenzaal 13'/: p., 6 Grundel Lyceum, Hengelo 9 p. Groep B (leeftijd tot 17 j.): 1 Groen v. Prinstererschool Ommen 39Va p., 2 Chr. mavo Vriezenveen 34'/: p., 3 LTS Goor 31 p., 4 Nas sau mavo Hengelo 30'/: p., 5 Chr. TS Vroomshoop 28'/- p., 6 Chr. mavo Hardenberg 25 p., 1 J. van Arkel Hardenberg 24 p., 8 Schaep- man mavo Hengelo 21 p., 9 LTS Hardenberg 19'/: p., 10 Chr. mavo (meisjes) Vriezenveen 16'/: p. Vrijdag jl. hield de s.v. „Hol ten" een kegelavond voor haar A- en B-junioren ip het kegelcentrum „Dikkie Down". De opkomst was zeer goed zodat het een gezellige avond werd. De leiders speelden mee buiten mededinging naar de prijzen. De prijzen bij de spelers, in de vorm van geschenkenbon nen, werden gewonnen door M. v. d. Assem (le prijs), R. Meester (2e prijs), H. Bekkernens (3e prijs). De poedelprijs was voor A. Schu- chard. Bij de in zaal Vosman door de schietvereniging Eendracht om het clubkampioenschap gehouden wed strijden was de uitslag als volgt: Luchtgeweer: groep A: 1 G. J. Schuppert 128 p., 2 G. A. Haver slag 126 p., 3 G. Koopman 116 p., 4 G. H. Paalman 114 p., 5 D. J.Jan sen 104 p. Groep B: 1 D. J. Nijland 120p., 2 E. J. Grootentraast 109 p., 3 G. J.. Sluiter 103 p. Groep C: 1 B. Arfman 112 p., 2 J. Louwerenburg 109 p.. 3 F. J. Sluiter 104 p., 4 J. Bos 76 p., 5 D. Geels 73 p. Luchtpistool: 1 H. J. Nekkers 128 p. (8 x 9), 2 J. van Asselt 128 p. (7x9), 3 G. H. Paalman 117 p., 4 D. Jansen 113 p., 5 G. J. Schup pert 112 p..'6 D. J. Nijendijk 105 p., 7 E. J. Grootentraast 102 p., 8 D. Geels 54 p. Leden van de Landelijke Rijvereni- gingen te Bathmen, Laren (G) en Holten hebben zaterdag in manege Snorrewind aan de Borkeldweg op een indoorconcours op hun edele viervoeters een sportieve strijd ge leverd om de prachtige bekers en medailles die feeschikbaar waren gesteld. 's Morgens werden de individuele derssuurproeven verreden en 's avonds was er een springconcours. Het parcours was gebouwd door de heer Heerdink te Hellendoom. Als juryleden fungeerden mevr. Nel v.d. Burg te Nijverdal en de heer H. Beldman te Wierden. Uitslagen Dressuur BI en B2: 1 Jan Brons voort, Bergruiters met Nico 136 p., 2 P. Greben, Laren met Manelito 131 p., 3 J. Nijkamp. Laren met Epigeen 130 p., 4 T. Riemslag, Bergruiters, Holten met Haike 130 p.. 5 mevr. Van Heeren, Bergrui ters met Jim Brown 129 p., 6 P. van Heeren, Bergruiters met Me teoor 128 p., 7 H. Lubberdink, Bergruiters met Amigo 126 p. Dressuur LMZ: 1 Paul Steunen berg, Bergruiters met Beijaard 139 p.. 2 M. Woestenenk, Laren met Joop 136'/: p., 3 Vera Steunenberg, Bergruiters met Laila 134 p., 4 Jo- han Bronsvoort, Bergruiters met Tosca 132 p., 5 Wim Aaltink, Berg ruiters met Carlos 126'/: p., 6 mej. A. Dijkgraaf, Bergruiters met Haz- zan 124 p., 7 M. Draaijer, Laren met Rino 124 p. Springen B- en B2: 1 mevr. Van Heeren met Jim Brown 329 p., 2 T. Riemslag met Haike 325 p.. 3 P. van Heeren met Meteoor 323'/- p., 4 P. Weeringhof, Laren met Nero 323 p., 5 mej. H. Koeslag, Laren met Marco 319 p., 6 T. Broekhuis, Holten met Pascal 316 p., H. Lub berdink, Holten met Amigo en H. Greben, Holten met Manolito. Springen LMZ: 1 Johan Brons- voort met Tosca 332 p., 2 M. Woes- tenenk met Joop 326'/- p., 3 Wim Aaltink met Carlos 324'/: p., 4 Paul Steunenberg met Beijaard 324 p., 5 M. Draaijer met Rino 319 p. Uit onze rekeningen van de drost van Twente is gebleken, dat rond 1340 een klei aatal joden in het land van de Tukkers heeft ge woond. Behoudens enkle uitzonde ringen waren in de zstiende eeuw in de Republiek der zeven vere nigde Nederlanden geen Joden woonachtig. Het Hof van Holland ontzegde hen in 1532 en in 1540 het verblijf in de gewesten Holland en Zeeland. De Generaliteitslanden Noordbrabant en Limburg bleven tot ongeveer 1700 voor Joden ver boden. Niet overal werd de naleving van de voorschriften ook afgedwongen. Immers tegen het einde van de zstiende eeuw hebben zich Joden in de Republiek kunnen vestigen. Een belangryk document uit deze periode is de ..Remonstrantie" aan de staten van Holland. Hugo de Groot, geboren op de eerste Paasdag van 1583 te Delft, waar zijn vader burgemeester was, schrijft in dat stuk o.m.: ,,'t Is kennelijck dat Godt wilt dat zij ergens blijven. Dacrom dan hijer nijet (hier niet), zoo well als el ders enz". Sedert het begin van de zeven tiende eeuw werden hier te lande weer Joodse gemeenschappen ge vormd. In 1661 werden enkle Por tugese Joden uit Amsterdam in de stad Groningen toegelaten. Op verzoek van enige Joden werd in 1670 in Leeuwarden ruimte afge staan voor een begraafplaats. Hun aanwezigheid in Deventer blijkt uit diverse stedelijke rege lingen. In 1654 werd bepaald, dat zij niet in de stad mochten wo nen. De reeds aanwezige Joden moesten de stad verlaten. Eerst in 1796 werd hun volledig burger recht verleend. Een algemene vergunning om in de stad Deven ter te wonen dateert uit dezelfde jaar. Reeds in 1798 werd een synagoge gesticht in de Roggestraat bij de Brink. Tot de ringSynagoge van Deventer behoorden ook de tien Israëlieten, die volgens Van der Aa (aardrijkskundig woordenboek van 1844) in Holten woonden. In Holtens Nieuwsblad van septem ber 1956 schreef ik over de hef fing van „patentregten" om streeks 1810 in Holten. Daarin maakte ik melding van Salomon Levie, viller en slijter in loterij briefjes, en van Salomon Müller, handelaar in „olt eijser, lompen en diergelijke kleinigheden meer". Op 13 maart 1812 werd in Holten aangifte gfedaan van het overlij den van de „reinmaker" Paulus Muller, echtgenote van Maria Sa lomon, en zoon van Levie Hanna, beide overleden en gewoond heb bende in Perkig in het Würzburg- sche. Eén van de aangevers was de ,,reinmaker" Jacob Allman. Een dochter van laatstgenoemde, Die- na Alleman, geboren in 1816 te Holten, overleden 18 november al daar, trouwde met Jacob Berg, die eveneens in 1816 het le venslicht aanschouwde te Berg- stein in het voormalige konink rijk Pruisen. Rond 1945 telde ik van hen 90 kinderen, kleinkinde ren enz. In hun geslachtsregister komen de in Hollen bekende na men voor van: a. Berg - b Gazan - c Pagrach - d Smeer. Naar Jacob Berg wil ik een lijn trekken vanaf uit Holten afkom stige c.q. daar gewoond hebbende of thans nog wonende families van vermelde namen. Zaterdag 24 januari jl. nam de afd. atletiek van de s.v. „Holten" (zij het met wisselend succes) deel aan crosswedstrijden te Harder wijk. Er zal door enkelen nog heel wat getraind moeten worden wil- UITSLAGEN ZAALHOCKEY Hardenberg-Holten 10-2 Drienerlo IV-Holten 8-3 PROGRAMMA 14.30 uur: Holten II-PW III (ijs en weder dienende). De spelers worden om 13.30 uur in het sport- dal verwacht om het veld in or= de te maken. De opstelling: K. Boode, A. Vink, P. Hanewinkel, Tj. Udema, W. v. d. Werf, C. Sandmann, H. Ver- meul, G. Kraaij, A. Groot, D. Oostvogel, J- Nieuwenhuis, R. v. Couwelaar, R. Pli ester, H. Roe- lofsen. Afzeggen bij A. Vink, tel. 2231, voor donderdag vóór 20.00 ZONDAG 8 FEBRUARI 12.00 uur: Mixed wedstrijd. Elf tal A-: K- Boode, D. Hovingh, F. Pool, J. Reinhard, J. Sijtsema, L. Glaudemans, Ria Thiele, Y. Lubberhuizen, L. Weyman, C. Bleijenberg. Elftal B: J. Nieuwenhuis, M. Aan stoot, J. Poon, J. Hulshoff, G. Bo- dewes, P. Visser, T. Sijtsema, A. Hovingh, F. Reinhard, J. Bue- ninck, H. Arts. 14.00 uur: wedstrijd Holten 1 Holten II. Opstelling Holten I: niet bekend. Opstelling Holten II: J. Zoet, R. Pliester, A. Vink, W. v.d. Werf, K. v.d. Sloot, C. Sandmann, R. v. Couwelaar, G. Kraaij, A. Groot, W. Oostvogel, J. Nieuwenhuis, Hé Vermeul, T. Maats. Afzeggen voor donderdag 20.Oó uur bij A. Vink, tel. 2231. Scheidsrechters: K. Boode en P, Hanewinkel. ZAALHOCKEY 1 FEBRUARI De slotwedstrijden van deze com petitie waarbij in principe al die gene aantreden, die kunnen: te weten: H. Roelofsen, W. v.d. Werf. L. Scheltens, E. Bus, R. v, Gerestein, J. Nieuwenhuis, R. Pliester, J. Meerman, J. W. Wes terman, A. Groot, C. Sandmann, B. Pfeffer. Vertrek O AD: 13.30 uur (exact). Training: zaterdag 7 februari Aanvang 13.30 uur, zowel heren I en heren II worden op dit tijd stip, broederlijk te samen ver wacht om als des te groter ri vaal de training met een onder linge wedstrijd af te sluiten. Jongens B. Aanvang 10 uur, de ze tijd geldt ook voor de volgen de weken. Indien de velden hard zijn of als er sneeuw ligt vervalt de training. In geval van twijfel bellen naar de aanvoerder. Noteer in uw agenda. Jaai'lijkse vrijdag 26 maart om 8 uur in het clubhuis. Training Sixes meisjes en jon gens. Zaterdag 31 januari 1976 om 9.30 uur. Meisjes opletten, niet woensdagmiddag .maar zaterdag ochtend!!! De competitie begint 21 februari zowel voor de jon gens als voor de meisjes. Zaterdag 24 januari jl. speelde het eerste damesteam een thuis wedstrijd tegen Verdan uit Haaks bergen. De eerste set bracht een van beide kanten wat afwachtend spel te zien. Langzaam maar zeker kwamen de „Dondertmannetjes" in hun spel. Er werd aangevallen en ook het achterveld werd goed ver dedigd. Het was hier vooral Janny Broekhuis die veel reddingen ver richtte. Door het wat constantere spel wist Bato deze setwinst te pakken met 16-12. In het tweede spel draaide het duidelijk beter. Anke Meerman liet echt „knalwerk" zien. Het was echter wel te merken dat de spel- verdeelsters Fenny en Mieke nog geblesseerd waren, want de set ups waren vaak wat slordig en te moeilijk uitgevoerd. De winst van deze set ging duidelijk verdiend naar Bato met 15-9. De derde set bleek nogal wat moeilijkheden te gaan opleveren. De scheidsrechter floot voortdu rend voor technische fouten wat het spel van Bato niet bevorderde. De aanvallen van Verdan werden nog wel redelijk opgevangen maar de aanval ontbrak. Carla van Har- melen, die na een wissel in het veld was gekomen, bleek over een goede smash en een goed blok te beschikken. Dit mocht echter niet meer baten, want de setwinst ging naar Verdan met 15-10. De vierde set werd weer duide lijk beter gespeeld. De set-ups wa ren weer wat beter zodat Anke Meerman met haar keiharde smas hes heel wat punten voör Bato verzamelde. Ook Carla en Martha knalden de ballen er goed over. In het achterveld was het weer Janny Broekhuis die prachtige reddingen verrichtte. Deze laatste set werd verdiend gewonnen door Bato met 15-10. Twee winstpuntjes voor Ba to die ze ook best kunnen gebrui ken. A.s. zaterdag wordt er tegen hetzelfde Verdan gespeeld, maar nu in Haaksbergen. Setstanden: 15- 12, 15-9, 10-15, 15-10. Ad a 1 Levie Berg, geboren 1882 te Holten. 2 Jacob Berg, geboren 1855 te Holten (eerst gehuwd met Leentje Cohen en daarna met Heintje Heijmans). 3 Jacob Berg, geboren 1816 te Bergstein. Ad b 1 Gompert Herman Gazan, gebo ren 1950 te Holten. 2 Louis Gazan, geboren 1920 te Holten. 3 Gompert Gazan, geboren 1895 te Den Ham (gehuwd met Bet- je Berg, geboren 1895 te Hol ten). 4 Abraham Berg, geboren 1868 te Holten (gehuwd met Dina Pagrach). 5 Samuël Jacob Berg, geboren 1837 te Lochem (gehuwd met Helena Graaf). 6 Jacob Berg, geboren 1816 te Bergstein. Ad c 1 Abraham Pagrach, geboren 1939 te Deventer. 2 Louis Jacob, geboren 1911 te Holten (gehuwd met Hendrina Nathans). 3 Abraham, geboren 1881 te Hol ten (gehuwd met Klaartje Dor- mits). 4 Wolf Pagrach, geboren 1841 of 1842 te Rijssen (gehuwd met Bethje Berg, geboren 1848 te Holten). 5 Jacob Berg, geboren 1810 te Bergstein. Ad d 1 Dina Smeer, geboren 1927 te Holten. 2 Jacob Smeer, geboren 1889 te Heerenveen (gehuwd met Bet- ta Pagrach, geboren 1889 te Holten). 3 Wolf Pagrach, geboren 1841 of 1842 te Rijssen (gehuwd met Bethje Berg, geboren 1848 te Holten). 4 Jacob Berg, geboren 1316 te Bergstein. De Joodse gemeenschap in Holten achtenswaardige mensen, wier familie hier tientallen jaren vei lig had gewoond werd geredu ceerd tot een groepje overleven den. De jaren na de bevrijding zijn voor deze mensen bijzonder smartelijk geweest. Zij stonden alleen, zij misten ouders, kinde ren, familie. Quis non fleret? Wie zou niet treuren? In zijn in 1964 verschenen boekje „Der Unter- gang der Jüdischen Gemeinde Nordhorn" schrijft A. Piechorows- ki (pseudoniem voor A. P. Kreg- gemeijer)„Die schwere Schuld steht als Mahnung vor uns, das Leiden und Sterben dieser unse- ren Nachsten nicht zu vergessen". Tenslotte citeer ik hier Daniël 12: 13, de woorden, welke bij een Joodse begrafenis worden uitge sproken: „Maar gij, ga het ein de tegen, en gij zult rusten en op staan tot uw bestemming aan het einde der dagen". Hilversum W. Otten In een brief aan het parlement bepleit het Landbouwschap voor zelfstandigen die minder dan het minimumloon te besteden hebben, het recht op kinderbijslag voor het eerste en tweede kind. Het Land bouwschap heeft zich tot het par lement gewend omdat binnenkort een wetsontwerp „aanpassing van regelen inzake de vaststelling van de inkomensgrenzen van de kin derbijslagwet voor kleine zelfstan digen" in behandeling komt. Het Landbouwschap wijst de Ka mer er op dat de bepleite maatre gel gericht is op de kleine zelf standigen die een inkomen beha len dat lager is dan het wettelijk (minimumloon van de werknemer. Ook na het optrekken van de in komensgrens zullen nog slechts zelfstandigen voor de kinderbijslag in aanmerking komen met een la ger besteedbaar inkomen dan de minimumloontrekkenden. Tot nu toe is de regering niet bereid gebleken aan deze wens van het Landbouwschap tegemoet te komen. Het Landbouwschap on derstreept in zijn brief aan de Ka mer daarom nog eens dat het hier gaat om een lastenverlichting van een groep die tot de zwaksten van onze samenleving behoort. len ze de prestaties van het vorig jaar evenaren. Uitslagen: Meisjes pup. B (1250 m): 3 Ma rieke Kramer 5 min. 49 Meisjes pup. A (1250 m): 3 Dini ter Harm- sel 5 min. 21 Meisjes D (1250 m): 19 Mieke Soer 5 min. 40. 23 Herma Bos 5 min. 44 Jongens pup. B (1250 m): 13 Gerd Masse- link 5 min. 40, 20 Freddy Sluiter 6 min. Jongens pup. A (1250 m) 17 André Dollekamp 5 min, 34, 21 Eric Lammers 5 min, 46, 26 André Broekmaat 5 min. 59, 33 Hendri Markvoort'6 min. 30 Jongens D (1690 m) 15 Nico Arfman 7 min. 02, 29 Johan Bos 7 min. 56, 31 Danny Beijer 7 min. 59-, 34 Dinant Schippers 8 min, 14, 40 Eddy Wil- lemink 8 min. 35 Jongens C (1690 m) 14 Eric Schippers 6 min. 53, 18 Jan Masselink 7 min. 10, 24 Gerard Willems 7 min. 34. Senioren (plm. 8500 m) 45 F. Kramer 34 min. 44. 49 J. v. Pijke- ren 35 min. 34. Voor de 2e ronde in de beker wedstrijden werd vorige week donderdagavond in de gymzaal aan de Haarstraat de wedstrijd Bato tegen Flash gespeeld. Het team was weer niet compleet, daar nog enkele speelsters geblesseerd zijn. Vol frisse moed stapten de da mes het veld in met het advies van de trainer een goede veldverdedi- ging, blokdekking en er hard te genaan te gaan. Het ene moment werd er erg goed gespeeld, tak- tische ballen en harde slagen kwa men er uit; het andere moment waren de zenuwen Bato de baas en kwam er van alles weinig terecht. Bato zag geen kans om een set tot zich te trekken en de winst was dan ook voor Flash. De set standen waren: 13-15, 7-15, 6-15. 55 Geen alternatief om „de Schure" nog gezelliger te maken, maar een voudigweg de naam van een groep, die het in ons land helemaal gaat maken. Dit weekend te beluiste ren in „de Schure", hiaipelijk za terdagavond 31 januari vanaf 20.30 uur. Fontein is een muzikale bron die Funk-Jazz rock en andere stijlelementen met elkaar verbindt tot een conventioneel geheel. In maart 1975 is de groep begonnen. Het geluid van de groep is een experiment en al gauw bleek dat er maar weinig musici waren die dit experiment aankonden of aan durfden, hetgeen tot gevolg had dat de groep vrij veel met bezet tingswisselingen te maken had. Momenteel heeft men de juiste musici gevonden die het geluid van de groep goed naar voren weten te brengen. Fontein bestaat uit: Paul Schoenmakers, basgitaar. Gedurende 10 jaar speelde hij in diverse groepen solo-gitaar. Naai» mate hij zich meer verdiepté in de Amerikaanse jazz-rock begon hij zich meer te interesseren voor de bas. Paul woont in Hilversum en werkt bij de programmatechniek van de N.O.S. Gerard Scheurink, drums. Gerard begon als zanger bij diverse groep jes, waarna hij naar Hamburg ver trok. Tijdens zijn tweejarig ver blijf bij de oosterburen kwam hij tot de ontdekking dat hij een spe ciale aanleg voor drummen had. Na zijn tenagkeer begon hij zich steeds meer te interesseren voor de jazz, wat zich kon ontplooien in een big-band ervaring. Nu is Ge rard beroepsmusicus en hij woont in Zwolle. Ruud Konings, gitaar. Evenals Paul en Gerard heeft ook Ruud zijn sporen in de muziekscene ach ter gelaten. Hij heeft architectuur gestudeerd, maar brak zijn studie af voor muziek. Als beroepsmusi cus heeft hij diverse keren in het buitenland opgetreden. Hierna heeft hij als studio-muzikant ge werkt, waardoor hij veel ervaring heeft met diverse stijlen. Ruud woont in Amsterdam. Evert van Twisk, sax en fluit. Evert speelt vanaf zijn elfde jaar klarinet. Diverse jaren heeft hij in verschillende Amsterdamse groe pen gespeeld. Na een poosje in een rockformatie uit Harderwijk te hebben gespeeld liep hij de ove rige Fonteinleden tegen het lijf en besloot te blijven. Arnold Wessel, piano. Eindelijk is het de groep gelukt een passen de pianist te vinden in de persoon van Arnold. Arnold is afgestudeerd aan het conservatorium. Ruud en Paul schrijven de nummers voor Fontein, waardoor het repertoire veel ruimte overlaat voor impro visatie. De geldontwaarding is nog niet doorgedrongen tot „de Schure". zo dat wij de toegangsprijzen onver anderd laten, nl. voor leden f 3,- en voor niet-leden f 3,50. Filmliefhebbers, opgelet, volgen de week de film „Kanonnen van Navarone". Voor de pupillen van s.v. „Hol ten" is er zaterdag 31 januari kin dermatinee in de zaal van hotel Vosman. Aanvang 14,30 uur. Attentie jeugdleiders pupillen! U wordt verzocht allen aanwezig te zijn om 14,15 uur. Uw opkomst is deze middag dringend gewenst. Op de zaterdagmiddag in de Reg- gehal te Rijssen door de kynolo- genclub Rijssen en Omstreken ge houden clubmatch hebben de Hol- tense leden met hun rashonden mooie resultaten behaald. Win nende dieren waren: Bouviers: Chita van J. v. d. Stouw. Hollandse herders (kortharige) Winda van E. Paalman. Dobermann pinchers: Astrid van E. Krikkink. Ierse setters: Pascha van L. Meins- ma en Arod van P. F. van Doom. Engelse setters: Charley van C. de Graaf. Engelse cockerspaniels: Scodys show time en Our Mutual van P. van Dijk.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5