IJA1TEEIE IllEHUfCDI Alt EiSëê Wedstrijden EHB(l-afdelinj>en Rechercheteam klaarde 160 inbraken en andere misdrijven op Rijsscnaar door stoptrein aangereden INGEZONDEN Denk 'aan de vogels NVV aid. Holten hield ledenvergadering ;X: -v - i mm v- Drie en zestig verdachten aangehouden Veel gein en leut op het prinsenbal van de FIENPREUVERS Zonder helers geen stelers In ziekenhuis overleden Han den arbeider A's lit!'"'' Vergadering AR- kiesvereniging ''AAV": .-vrfri., sill 1 ,v Boeiende en nuttige krachtmeting Zondagsschool- nieuws Aan de ouders Clxr. Gemengde Zangvereniging „Soli Deo Glora" Vrijdag 30 januari 1976 HULIeNi NtUvvjbLAU ■H H WBÊBËr H^BI Bfl HBH Bi «I BBSS H9 Wfifll Hi HHB BBÊSBB Hi H BBbB HHr H99|9b VB HP^ Administratie: Mevr. Kers-Lam- H9 Hi H B B B B Br B BI B BB Br B B Bfftr wmaw mers, Gaardenstraal 17 tel. 05483-2995. Advertentieprijs 22 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 9.— per half jaar, f 18.— per jaar: Losse nummers 35 cent, Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Holtens Nieuwsblad Een rechercheteam dat tijdelijk in Holten gedetacheerd was en vanuit het groepsbureau van de Rijkspolitie alhier ope reerde, heeft in ongeveer vier maanden tijds 136 inbraken en enige roofovervallen opgehelderd en daarbij 63 verdachten inbrekers en helers aangehouden. Drie verdachten zitten momenteel nog gevangen. Reeds vanaf april van het vorige jaar was men al met deze zaken bezig. De gemeentepolitie in Almelo had toen namelijk reeds 24 gevallen van inbraak onderhanden en daarbij kwam zo'n stortvloed van gegevens los, dat zij zich in verbinding stelde met de leiding van de Rijkspolitie met het verzoek- een rechercheteam te vormen, omdat het veel misdrijven betrof die in de wijde omtrek van Almelo bedreven waren. Vanaf eind september is, dat uit 12 man bestaande team, onder lei ding van opperwachtmeester J. Jansen van de districtsrechei'che der rijkspolitie te Zwolle en in specteur J. J. Minaar van de ge meentepolitie te Almelo, aan de slag gegaan met het bovenver melde formidabele resultaat. De 63 verdachten ontvreemden voor een waarde van ongeveer Een rechercheteam bestaan de uit twaalf mensen van de Rijkspolitie en van de ge meentepolitie van Almelo, heeft de afgelopen maanden een geweldige slag geslagen door 160 inbraken en misdrij ven tot klaarheid te brengen en 63 verdachten aan te hou den. Men kan er elders in dit nummer over lezen. De criminaliteit is de laatste jaren zienderogen toegeno men. Maar vooral de laatste tijd gaan inbraken en ge weldsdelicten met zo'n bru taliteit gepaard, dat de be volking zich ernstige zorgen begint te maken. Men spreekt er over, er wor den alarminstallaties aange schaft, zakenmensen gaan hun panden beschermen door hoge afrasteringen te plaat sen, waar zulks mogelijk is, en vooral eenzaam wonenden beginnen zich angstig te ma ken. Het vervelende bij dit alles is, dat de verdachten na te zijn verhoord weer op vrije voeten moeten worden gela ten met een z.g. „lopend von nis", zodat zij zo opnieuw kunnen beginnen. En waarom kunnen ze zo weer aan de slag gaan? Om dat er mensen zijn, die de gestolen goederen - vaak te gen een appel en een ei - •gaarne overnemen en weer doorverkopen. Het zijn de helers. -Zonder helers geen stelers", zegt een spreekwijze en dat is zeker voor honderd pro cent waar. Helers zijn in feite meer mis dadiger dan inbrekers en lie den die op pad gaan om te stelen. Als zij 'het gestolene niet zouden kunnen afzetten, dan was het met deze delic ten spoedig gedaan. Dan zou hun werk niet lonend meer zijn. Maar het vervelende voor politie en juistitie is, dat ze zo moeilijk zijn te achterha len. Want een delinquent zal zijn heler of helers niet ge makkelijk „verlinken", om dat hij dan de volgende keer beslist niet behoeft terug te komen. „Geen stelers zonder helers", zou men ook kunnen zeggen. Helers zouden dan beslist ook zwaarder gestraft moe ten worden dan de lieden die hen de gestolen goederen in handen spelen. Of dat ook gebeurt? Het woord is aan „Vrouwe Justitia". (w.b.) 315.000 gulden, waarvan slechts 5 procent weer boven water kon worden gebracht, o.a. in de vorm van televisietoestellen en derge lijke. De inbrekers en helers had den het voornamelijk voorzien op antiek en kleuren tv-toestellen, welke op klaarlichte dag uit wo ningen werden ontvreemd. Ook een handel in wapens is aan het licht gekomen. De inbraken had- Holten, Eibergen, Losser, Tub- bergen, Vriezenveen, Hardenberg, Hellendooi'n en omgeving. Alleen al in Almelo werden in de loop van de vier maanden 46 inbi'aken gepleegd. In Almelo kwamen zo veel bekentenissen los, dat men bijna kon spreken van een sneeuw baleffect. Op enkele personen na zijn thans bijna alle verdachten in Holten op het groepsbureau verhoord. Ze zijn weer op vrije voeten met een zgn, lopend vonnis, met als conse quenties van dien, dat. ze zo weer aan de slag kunnen. ,,Het gebeurde wel, dat ze drie maal per dag er ap uit gingen, tel kens met een andere auto, waar van de nummers op een of an dere wijze vals waren", aldus op perwachtmeester Van Heun, van het Holtense politiekorps, die ons' dat vertelde. Hoofdverdachten in deze keten van misdrijven zijn de gebroeders H. G. en F. van E., in Holten geen onbekenden. Verder hadden H. H., A. J. H. en H. H. een belangrijk aandeel in deze zaken, terwijl het aandeel van L. H., J. W. en J. van K. niet gering is. De. leeftij den dezer lieden variëren van 19 tot 26 jaar. „Van 1971—1976 is de crimina liteit in Hollen met 400 procent gestegen, waarbij moet worden ■aangetekend, dat 95 procent be trekking'heeft op personen van el ders", verklaarde opper v. 1-Ieun. Er heerst, naar zijn zeggen, on rust onder de beyolking door deze brutale criminaliteit, hetgeen zich o.a. openbaart door de aanschaf van alarminstallaties, hogere af rasteringen om zakenpanden, zwaailichten en dergelijke. Het rechercheteam is inmiddels voorlopig weer opgeheven tot zich een. nieuwe misdaadgoif open baart. De 36-jarige H. J. B., vleeswer ker uit Ryssen, werkzaam by U- vlees, is dinsdagmiddag om ruim 4.00 uur met zijn brommer tegen de personentrein uit de richting Deventer gereden op de met bel len en knipperlichten beveiligde overweg in de Dikkesteensweg, in de nabijheid van het sportvelden complex „Meermanskamp". Hij kreeg daarbij dermate ernstige verwondingen in zijn rug, dat hij per ambulancewagen naar het Pr. Irene Ziekenhuis in Almelo moest worden vervoerd, waar hij woens dag is overleden. B. had de sneltrein uit de richting Rijssen laten passeren en heeft niet bemerkt, dat uit de richting Holten de stoptrein van 16.04 na derde, waarvan hij, toen hij, ter wijl de bel bleef gaan en de lich ten bleven knipperen, de over weg vvi'de oprijden, een klap kreeg. Zijn brommer werd totaal vernield. De trein had pl.m. 10 minuten oponthoud. Het verdient over het algemeen geen aanbeveling om de vogels en de dieren des velds te voederen, wanneer de natuur in normale staat verkeert. Maar nu de winter is ingevallen en de grond met sneeuw is bedekt, is het dringend noodzakelijk de vogels en de dieren b.v. de konijnen, hazen e.d. in het jachtveld de behulp zame hand te bieden door regelmatig te voederen. I Vooral onze gevederde vrienden beginnen het al moei lijk te krijgen en komen naar de huizen om te zien of er een brokje van onze tafel voor hen overschiet. Oud brood en etensresten, alles is in deze dagen welkom. Maar zorg er wel voor. dat de kat hen niet kan over vallen. Mezen komen wel op voedertafels, maar vinken en andere vogels doen dat niet zo gemakkelijk. Die zullen op lager niveau gevoederd moeten worden. Daarom, gedenk alle vogels, en de jachtopzieners de in het veld levende dieren. De Stichting Küitureel Werk' heeft weer enkele plaatsen open op haar handarbeidfelubs' en wel op donderdagmiddag in 't Paal- huus van 4.00-5.00 uur voor jon gens van 11 en 12 jaar: woensdag middag in 't Paalhuus van 3.30- 4.30 uur voor meisjes en jongens van 6 en 7 jaar. Voor nadere gegevens of opgave kunt u ons bereiken op 't Paal huus,, Beuseberg 63," tel. 2755. De leden van de AR-kiesvereni- ging Nederland en Oranje kwa men in de recra van de chr. school Het- Kompas bijeen, onder voorzit terschap van de heer A. J. Nij- kamp, die na het lezen van een ge deelte uit Spreuken 22 voorging in gebed. Hij sprak hierna een kort ope ningswoord en richtte zich in zijn welkomstwoord in het bijzonder tot de, heer G. J. Harbers te Rijssen, lid van .de AR-statencentrale Al melo. Bij de gehouden stemming wer den als nieuwe bestuursleden ge kozen de h.h. F. de Wit, Beuse berg 125, W. Bosschers, Wevers- straat. Een voorstel om met partijvoor zitter H. de Boer contact op te nemen óver een spreekbeurt in Holten vond algemeen instemming. Na de pauze sprak de heer Har ders over het onderwerp „Mecha nisatie, vriend of vijand van de werkgelegenheid?" De automatisering zal volgens spreker voor de arbeidsmarkt wei nig schadelijke gevolgen hebben en de zware arbeid zal voorgoed tot het verleden gaan behoren. Men werkt prettiger en het werk- milieu wordt verbeterd. Willen wij aan de steeds groter wordende concurrentie het hoofd kunnen bie den dan zullen wij de mechanisatie en automatisering moeten bevor deren. Er ontspon zich naar aan leiding van het onderwerp een ge animeerde discussie. De matig bezochte bijeenkomst werd door de - heer Harbërs met dankgebed beëindigd. ■f.r vv. WMm rv.A: HOLTERBE'RG IN WINTERSE PRACHT. Deze foto werd genomen achter de midget golf baan aan het nieuwe fi etspad naar. Nijverdal. Leden van de afdelingen EHBO uit Bathmen, Holten, Markelo,Goor en Rijssen hebben dinsdagavond in zaal Vosman onder het kritisch én deskundig oog van een jury, die bestond uit de artsen J. F. Th. Hers te Dijkerhoek (Holten) en H. Verbeek te Markelo. eerste hulp verleend aan een wandelaar die door en bromfietser werd aange reden, De wandelaar raakte bij de botsing bewusteloos en de brom fietser liep verwondingen op aan het rechterscheenb'een en de lin kerhand. De „gewonden" waren voor de teams uit Bathmen, Markelo, Goor en Rijssen de Holtense EHBO-ers met Lotus-diploma de heren J. Schintz en Henk ten Wolthuis en voor- het Holtense team de heren G. Aarnink en H. Wippert. te Hee- ten, beiden met Lotus-diploma. De voorzitter van de jeury, dok ter Hers, gaf voordat hij de uitslag bkend maakte, een kort commen taar. Hij noemde de onderlinge wedstrijd zeer boeiend en nuttig. Het was hem eri z'n collega opge vallen dat iedereen eerst aan het ergste dacht en het minst erge ging behandelen. In de spanning van het moment ging er wel eens iets mis en werd soms te laat .aan dacht geschonken aan het allerbe langrijkste bij bewusteloosheid, 't inspecteren van de ademhaling. De voorzitter van de afd. Holten, Vorige week vrijdagavond hield de afdeling Holten van het NVV een ledenvergadering, die plaats vond in zaal Vosman. Sprekend over de werkgelegen heid, met name in het bouwstel- sel, werd algemeen teleurstelling uitgesproken over het feit dat het uitbreidingsplan Beuseberg al te lang werd opgehouden, waarmee aan de Holtense leefgemeenschap geen dienst werd bewezen. Het beleid zou er op gericht moeten zijn dat op bezwaarprocedures als deze veel sneller kan worden in gesprongen. Hoewel hef zich laat aanzien dat het bouwen in de Beuseberg voorlopig onmogelijk lijkt, werd de wens uitgesproken dat daar spoedig de eerste wo ningen kunnen verrijzen. Zaterdag 7 februari zal weer de traditionele kindermiddag worden gehouden in zaal Vosman. Aan vang 14 uur. Het programma zal weer worden verzorgd door het duo Zandbergen. Daar enkele af delingen zijn opgeheven en opge nomen in regionaal verband ziet het bestuur zich waf voor px-oble- men geplaatst ten aanzien van het persoonlijk uitnodigen van de kinderen. Ook wanneer om voren staand reden geen peroonlijke uit nodiging wordt ontvangen zijn de kinderen van alle ISTVV-leden uiteraard van harte welkom. De voorbereiding'van een leden- bindingsavond is thans nog niet gereed. Óe organis'atie van dit soort 'avonden wordt steeds moei lijker vanwege de jaarlijkse sterk stijgende kosten. Verder heeft het bestuur plannen om een autotocht voor bejaarden te organiseren, hetwelk mogelijk zou worden wanneer leden (auto bezitters) .bereid worden gevonden hieraan hun medewerking te ver lenen. Begin 1976 werd de federatie van NKV en NVV gerealiseerd in het FNV. Tijdens de voorbesprekin gen heeft het CNV afgehaakt en laten weten dat ze een eigen ge zicht wil tonen. Daar een eens gezinde vakbeweging doel zal moeten zijn, werd de hoop uitge sproken dat het CNV in de toe komst toch tot de federatie zal toetreden. Op 5 en 19 februari zal door de heer A. Moeliker weer een cursus worden gegeven voor verzorging van de belastingaangifte, welke zal worden gehouden in hotel Vos man. Zaterdagavond werd voor de vierde keer het prinsenbal ge houden. in „Amicitia". De „Fien- preuvers" kunnen terugzien op een zeer geslaagde avond. De lachspieren hebben ovèruren ge maakt. Prins Teun de Zwarte beet het spits af en aan heteinde van zyn rede zong de prins het grote lied van deze avond „O Janna, waar blijven de speklap pen". Achtereenvolgens traden op Lieuwe Meinsma, zojuist terug uit de tropen, Huub en Tonnij Brands, muzikaal ondersteund door.J. Tuitert en Gert van Gunder en Berend Willem Dap per. Lieuwe vertelde over de eigenaai'digheden in zijn familie, doldwaas was het optreden van Huub, Tonny en Tuitert. Dit was werkelijk lachen, gieren, brul len. Gert en Jan haden een zeer komische act, waarbij Jan Oos terkamp naar voren kwam als een echte oer-fienprëuver. Nadat prins Teun de Zwarte al le artiesten persoonlijk had be dankt, gaf hij het sein tot het hos- en dansfestijn. De muziek was werkelijk in voortreffelijke handen bij het trio Ben Lansink. Rest nog te melden dat de zaal bijzonder mooi versierd was, de hand van .hofschilder en ont- wei-per Anton Stukker was hier in duidelijk kenbaar. Zondag a.s. 1 februari, is er in de Ned.-hervormde kerk om 10.30 uur een gezinsdienst. Vanaf de 3e klas verzamèlen de kinderen zich om 10.15 uur bij de Dorpsschool en gaan met ons gezamenlijk naar de kerk. Terwille van de rust in de kerk is ons verzoek aan u, om de kinderen van de klassen 1 en 2 zelf mee te nemen naar deze dienst. Met vriendelijke groeten, Het zondagsschoolpersoneel. Dinsdag 3 februari zal de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" repeteren in gebouw „Re- hoboth". De heer Bouk uit Alme lo wil dan met het koor enkele liederen doornemen en zich ver der wat oriënteren betreffende de te zingen nummers; etc. Alle le den worden op deze repetitie ver wacht. de heer A. Jalink, die de tjokvolle zaal had welkom geheten, sprak een woord van dank tot de jury, de „slachtoffers" en de leden van de afdeling die meewerkten aan 't vlotte en perfecte verloop van de wedstrijd. De uitslag was als volgt: 1 afd. Holten 69 punten, team mevr. D. Schoolen-Boode en Dini Oolbekking (leider de heer H. Ro- zendom 70 p.) 2 afd, Bathmen, 67 punten, team de dames G. Teunissen-Beltman en A. Westra-Balster (leider de heer J. A. Zwiers 64 p.) 3. e.e. afd. Goor-Diepenheim 48 punten, team mevr. D. v. Ommen- Wolfs en de heer H. Wolfs (leid ster mevr. Zwofelink-Perdon 52 p,; afd. Markelo 48 p., team de dames G. ten Hove-Vorkink en P. A. Reu- rink-Weenk (leider de heer A. J. Tempelman 54 p.) 4 afd. Rijssen 47 p. team de da mes D. Ligtenberg-Nijsink en E. Agteresch-Scholten (leider de heer P. F. Bolink 52 p.). De deelnemende tearps kregen evenals de heren van de jury een kleine attentie en 'aan de vier EHBO-ers die „gewónd" raakten, reikte voorzitter Jalink een ge schenkbon uit. Geachte redaktie, Hiex-bij betuig ik u gaarne mijn respect voor het korte, heldere en duidelijke commentaar op de brief van de „negen" in uw blad van 16 januari jl. Ik wil hier nog aan toevoegen dat het schelderige ingezonden stuk van de heër Broekman ten Brinke naar aanleiding van dat commentaar mij heeft doen huive ren over zoveel venijn. Door zijn stukje heeft hij de grote onderne mingen bepaald een slechte dienst bewezen. Hoogachtend, ix-, W. A. G. Weststrate Driebergen, 25 jan. 1976

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 1