Medezeggenschap in midden- en kleinbedrijf HUISVESTING VOOR BLINDEN Nieuws van „Diessenplas" Sonneheerdt heeft hulp noclig Boekje over vreemde groenten Mijmeringen van een Diessenplasser WAAR GAAN WE HEEN? Papara en passievrucht Wandelen langs de Drollenweg Amateurtoneel Puzzelrit werd succes Pupillen SV Holten in de prijzen HOLTEN 16 JAN. 1976 PAGINA 7 Democratie, inspraak en medezeggenschap zijn in deze tijd heeft óm medezeggenschap ver- bekende begrippen. De achtergrond van deze begrippen is het streven naar menselijke gelijkwaardigheid. Gelijkwaar digheid is in de praktijk van alle dag nog steeds niet algemeen aanvaard. In het bedrijfsleven is de medezeggenschap onder andere geregeld in de Wet op de Ondernemingsraden, die de instelling van ondernemingsraden verplicht stelt aan bedrij ven die meer dan 100 man personeel in dienst hebben. Voor kleinere ondernemingen, met minder dan 100 werknemers in dienst, is de medezeggenschap niet in de wet geregeld. Zoals zo vaak wordt over dit punt gediscussieerd. Er worden argumenten aangedragen voor het verplicht stellen van medezeggenschap in het midden- en kleinbedrijf. Anderen komen met feiten en meningen die leiden tot het in twijfel trekken van het nut en de effectiviteit van medezeggenschap in kleine bedrijven. In dit artikel willen we aandacht beste den aan deze argumenten, meningen en feiten. Medezeggenschap is nodig Met medezeggenschap woi-dt on der meer beoogd de menselijke gelijkwaardigheid van alle mede werkers in een bedrijf te bevorde ren, Einddoel is dat de verant woordelijkheid voor. het wel en wee van het bedrijf door alle me dewerkers gezamelijk wordt ge dragen. Niet alleen de eigenaar van het bedrijf moet zich voor het bedrijf maximaal inspannen en de verantwoordelijkheid dragen, maar ook de werknemers zullen dat moeten doen. Een positieve houding van alle betrokkenen is nodig. Invoering van medezeggen schap voor werknemers kan een eerste bijdrage daartoe leveren. Zowel de onderneming als de werknemers ondergaan de onze kerheden die aan het ondernemer schap verbonden zijn. Ze wensen zo goed mogelijk bekend te zijn met deze economische risico's. Door invoering van medezeggen schap krijgen ook alle werkne mers de kans deze risico's ten gunste te beïnvloeden of te ver kleinen. De werknemer moet zich er steeds op bedacht zijn, dat zich veranderingen zullen vooi-doen die zijn positie beïnvloeden. Het be leid van het bedrijf moet die ver anderingen verwerken. Dit kan zelfs buiten medeweten van de werknemer om gebeuren. Het ge volg daarvan zou kunnen zijn, dat hij een andere werkgever moet zoeken of bij dezelfde werkgever een geheel andere functie en daar mee samengaande andere werk zaamheden, moet vervullen. Dat is erg. ingrijpend. De werkkring neemt een belang rijke plaats in het leven van de werknemer in. Medezeggenschap ten aanzien van beslissingen die de inhoud, de resultaten en de continuïteit van zijn werk be ïnvloeden of bepalen, mogen hem dan ook niet worden onthouden, aldus het actieprogram van de samenwerkende werknemersbon den. Voor iedereen is de functie die men vervult en de werkzaamhe den die daarbij behoren, een bron van inkomen. Vroeger was de om vang van het inkomen een zeer belangrijke overweging bij de keu ze van een betrekking. Daarnaast zijn de secundaire en tertiaire ar- beidsvoorwaarden een belangrijke plaats gaan innemen. Een ander, belangrijk aspect van de funktie en werkzaamheden is de moge lijkheid om de persoonlijkheid te ontplooien. Eigenlijk is die van groter belang dan de omvang van het inkomen. Het niet toekennen van medezeggenschap aan de werknemer kan leiden tot onge ïnteresseerdheid, waardoor de ont plooiing van de werknemer ver hinderd wordt. Op velerlei gebied onder meer so ciaal, economisch en technisch, hebben zich de laatste tijd belang rijke ontwikkelingen voorgedaan, die ook van invloed zijn op de ver houdingen binnen een bedrijf. De ondernemer is niet meer in staat alles zelf te doen; hij heeft geen inzicht meer over alle pro blemen die zich in het bedrijf voordoen. Hij zal meer vertrou wen moeten schenken aan specia listen in zijn bedrijf. Over werk zaamheden moet meer overlegd worden. Daarbij moet de onder nemer op adviezen van zijn mede werkers kunnen vertrouwen. Niet alleen korte termijn beslissingen moeten worden genomen; ook maatregelen moeten worden be sproken die het voortbestaan van de ondernemingen in de verre toekomst veilig stellen. Dus niet alleen het werkoverleg, ook het beleid op langere termijn is hier in het geding. Medezeggenschap hoeft niet In het midden- en kleinbedrijf zijn eigendom en leiding van het bedrijf vaak in één persoon ver enigd. Meestal is de eigenaar per soonlijk aansprakelijk voor de fi nanciën. Als dekking van leningen dienen ook zijn persoolijke bezit tingen. Dikwijls staan ook zijn vrouw, familieleden of goede ken nissen voor leningen garant. Hij zal zich sterk persoonlijk verant woordelijk voelen voor de ver plichtingen die hij voor zijn be drijf is aangegaan. Onder deze omstandigheden zal hij niet bereid zijn anderen zeg genschap te geven over zaken, waarvoor zij niet persoonlijk ver antwoordelijk zijn. Het grootste gedeelte van de winst van het bedrijf bestaat uit het in komen van de eigenaar/onderne mer. Indien een bepaalde mate van zeggenschap aan de werkne mers wordt verleend, moet infor- matie over de financiële situatie van het bedrijf "worden „verschaft, waaruit kan" worden ^fgeléid hoe. groot het inkomen van dé eige naar is en zijn vermogen, ook bui ten het bedrijf. Deze verregaande openbaarheid kan een hinderpaal zijn voor in voering van medezeggenschap in vooral kleinere bedrijven, temeer, daar het kennen van eikaars inko men en vermogenspositie in ons land nog niet algemeen aanvaard is. In verschillende grote bedrijven is door toenemende mechanisatie het werk veelal komen te bestaan uit monotoon en geestdodend werk. Eigen initiatief is niet nodig. Om de werknemers toch te motiveren en bij het werk te betrekken wordt werkoverleg georganiseerd. In dit licht bezien wordt verplich te invoering van vormen van me dezeggenschap in grote bedrijven een poging de sefer en werkom standigheden van het kleine be drijf over te planten. Gedacht wordt aan gevariëerd werk' en meer ruimte voor eigen initiatief. In het midden- en kleinbedrijf zijn deze elementen inderdaad duide lijker aanwezig. De contacten met eigenaar en col lega's zijn in kleine bedrijven vlugger gelegd en informeler. De aard van de werkzaamheden noodzaakt niet tot georganiseerd werkoverleg. Op deze wijze be staat reeds een belangrijke mate van verantwoordelijkheid en me dezeggenschap voor werknemers. Men kan zich tegen deze achter grond inderdaad afvragen of het voor kleine bedrijven wel zin Eén van de effecten van daadwer kelijke hulp aan ontwikkelingslan den is, dat het assortiment van de Nederlandse groenteman de laatste tijd sterk aan het veranderen is. Steeds meer groenten en vruchten, die enkel jaren geleden bij ons nog onbekend waren, worden nu vers en wel aangevoerd uit Ivoorkust, Mali, Senegal, Israël en andere lan den, die door de moderne produk- tie- en vervoerstechnieken in Euro pa en met name in Nederland een interessant en geïnteresseerd afzet gebied hebben gevonden. Door de onbekendheid met een deel van deze produkten is de con sumptie in een land als het onze veelal beperkt tot die groep men sen, voor wie produkten als avo cado, granaatappel en venkelknol al dagelijkse kost waren, door hun oorsprong of andere relaties. Toch is de Nederlandse huisvrouw avon tuurlijk genoeg om sommige van plicht te stellen. Hoe moet in een winkel met bij voorbeeld vijf of zes werkneem sters - waarvan enkele part-time - een ondernemingsraad werkzaam zijn? Ook het vaak voorkomend grote personeelsverloop binnen korte tijd zal goede werking van een ondernemingsraad verhinde ren. Een goed lopend informeel werkoverleg zal hier beter kun nen functioneren zonder de ont plooiingskansen van de werkne mers en de kwaliteit van het werk negatief te beïnvloeden. W erknemer sbonden In de DECOM samenwerkende werkneme(rsbonden in de detail handel hebben in hun actiepro gram van november 1974 hun vi sie gegeven over de toekomst van de medezeggenschap in het mid den- en kleinbedrijf. Zy zijn onder meer van mening dat by ondernemingen met 25 of meer werknemers een onderne mingsraad verplicht moet worden ingesteld. De huidige wet op de ondernemingsraden moet van toe passing zyn op deze ondernemin gen. Ondernemingen met minder dan 25 werknemers zullen even eens wettelyk verplicht moeten worden tot invoering van overleg en medezeggenschap van de werk nemers, maar niet op de formele manier van de ondernemingsraad. Om de menselijke gelykwaar- digheid als doelstelling te verwe- AI meer dan vijftig jaar wonen en werken in Ermelo blinden, ook wel visueel gehandicapten genoemd tegenwoordig. De verantwoording voor deze mensen ligt bij de vereniging „Sonneheerdt". Er zijn verschillende onderdelen: o.a. een aantal goed uitgeruste werkplaatsen (onder meer textiel, braille, matten). Een nogal duidelijk contrast vormt de huis vesting voor de steeds aanwezige blinden. Men moet zich behelpen met een bijna vijftig jaar oud gebouw, dat eigenlijk al voor bewoning is afgekeurd. Enkele maanden geleden was er feest in Ermelo, want toen kon den dertig flats in gebruik wor den genomen, waar die visueel gehandicapte medemens wel een goed onderkomen in vindt. Toch lag er op die dag een forse scha duw. Want een Arnhems archi tectenbureau had tachtig flats ontworpen. Vijftig kunnen echter voorlopig niet worden gebouwd, want er is geen geld meer. De dertig flats konden er komen dankzij veel particulier initiatief cn enorme aktivileit van de staf zenlyken is het niet alleen nodig dat grote inkomensverschillen worden weggewerkt. De regering streeft immers naar spreiding van inkomens, kennis en macht. Van uit dat streven gedacht, zal de macht binnen een bedryf moeten worden gedeeld met alle mede werkers. Dat daarover toch niet al te ge- makkelyk mag worden gedacht, maken ons de voor- en tegenargu menten duidelyk. Regelmatig wordt geïnformeerd naar de mogelijkheden van huis vesting in „Diessenplas". Het is wellicht daarom goed belangstel lenden en met name echtparen op een aantal belangrijke punten te attenderen. Het is bekend, dat de overheid het beleid gericht heeft op het zo lang mogelijk zelfstandig laten wonen van ouder wordende mensen. Dat is op zich zelf een goede zaak. Het probleem is dik-, wijls, dat de bestaande huisvesing moeilijk aan te passen is. Hiervan uitgaande, wordt het toch wel moeilijk voor ouder wordende mensen om in hun eigen woon- en leefsituatie op een vertrouwde ma nier gehuisvest te blijven. Hoeve- len hebben niet regelmatig de dok ter of de wijkverpleegster over de vlqer; maar gedurende de nachte lijke 'u.rën zijn ze meestal niet'Til stgat als er iets gebeurt - om te waarschuwen. Bij het ouder worden ontstaan ook alerlei bezwaren met het eten klaarmaken dikwijls krijgt men niet meer voldoende of onvoldoen de gevarieerd eten. Met kleine kwaaltjes blijft men rondsukkelen; een dokter is niet nodig, want het heeft niets te betekenen. Kijk voor al die mensen is nu „Diessenplas" gesticht. Een huis met enkele kamers voor alleen staanden en dubbele kamers voor echtparen. Een wooneenbeid met een eigen keukentje, een eigen w.c., wastafel en douche en wat erg belangrijk is met een eigen afsluitbare voordeur, huisnummer en brievenbus. Want dat vindt men - naast al dat andere - erg belangrijk; een eigen wooneenheid voor de bewoner of het echtpaar zelf. Met een vreemd woord noemt men dat privacy. Het eten, goed gevarieerd, van de juiste samen stelling en goede kwaliteit, staat elkë dag weer op tijd klaar. Er zijn keuze maaltijden en de dieet- maaltijden zijn vele. De kamer wordt regelmatig schoongemaakt; de kamer die naar eigen smaak kan worden ingericht. Als... u ,er, meer van wilt weten, feóm dan" ééns praten'of bel eens op (tel. 2505), Met name voor echt- 'paren'is er nagenoeg geen wacht lijst. Tenslotte moet er nog één misver stand weggenomen worden. Velen menen dat de minimum leeftijd, om .voor opname in aanmerking te komen, 65 jaar is. Dit is niet juist. Als men nog geen 65 jaar is en hét wordt allemaal wat moei lijker met het zelfstandig blijven omdat de handicap danig dwars zit, kom dan eens praten. deze uitheemse groenten en vruch ten op z'n minst al eens geprobeerd te hebben. Een moeilijkheid daar bij was tot nog toe, dat in het ge middelde kookboek niet of nauwe lijks over toebereiding en voe dingswaarde van deze produkten Wordt gesproken. Interfrisch Fruit Promotion in Amsterdam heeft daar in samenwerking met het Sprenger Instituut in Wageningen en Bud Holland uit Delft wat aan gedaan. En wel door uitgifte van een rijk geïllustreerd boekje, waar in 21 van de belangrijkste uitheem se groenten en vruchten, die regel matig vers op de veilingen worden aangevoerd, op overzichtelijke wij ze zijn beschreven. Het boekje is voor minder dan een gulden te koop bij de detail handelaren in groenten en fruit, de delicatessenzaken, supermarkten, warenhuizen en andere plaatsen, waar deze produkten doorgaans worden verkocht. Zo nu en dan moet de mens even lucht happen. Even een straatje om. En dan kies je al licht de Keizersweg. Dat is vlak bij „Diessenplas" en het heeft r»g iets landelijks. Al zal dat straks wel veranderen als de sporthal klaar is en daar de drukte losbarst. Loopt U even mee langs de Keizersweg? Op dat voetpad opzij van die weg? „Pas op! Daar ligt weer wat!" roept mijn vrouw steevast, als we daar wandelen. „Pas op! Trap er niet in!" Nu, en dan begijpt' U wel wat ze daarmee bedoelt. Weer zo'n hondendrol! Ja, laat ik het kind, of liever de drol, maar bij zijn naam noemen. Er liggen er zoveel .op dat voetpad langs de Kei zersweg, dat die herhaalde waarschuwing pas op! trap er niet in! volkomen op z'n plaats is. Want voor je het weet zitten je schoenen onder de smurrie". De Keizersweg noemen we on der elkaarde Drollenweg. 't Schijnt de meest geliefde weg te zijn voor de Holtense hon- den-uitlaters en dat zijn er nogal wat poep de boel maar vol, schijnen die tegen hun honden te zeggen. Met het ge volg dat ik schetste. Wie ook wel eens langs de Drollenweg loopt, zal me gelijk geven. Ja. en nu wordt het plechtig. Want ik ga een tekst uit de bijbel aanhalen. Het boek Deu- teronomium is daarin bepaald niet het meest gelezen en meest geliefde bijbelboek. Al die oude wetten uit het oude Is raël! Ho, ho, die wetten zijn soms nog buitengewoon ac tueel. Weer eens van de Drollenweg teruggekeerd en warempel, ik had er trots alle waarschu wingen toch weer in getrapt sloeg ik het boek Deutero- nomium op. Hoofdstuk 23 vers 12 en 13. En wat wordt daar de rondtrekkende Israëlieten door Mozes op het hart ge drukt? Dit: „Gij zult buiten de leger plaats een plek hebben om U daarheen naar buiten te begeven; gij zult bij Uw uitrusting een schopje heb ben en, wanneer gij buiten gaat zitten, daai-mee een gat graven en Uw uit werpselen weer bedekken' Dat was nog eens een hygië nisch voorschrift van je wel- ste! Mozes als milieubescher mer. En ik geloof dat diezelf de Mozes, als ik hem erom kon vragen, het best goed zou vinden, wanneer ik dat voor schrift nu ook maar eens op de Holtense honderr-uitlaters toepas. Met Uw honden de Drollenweg op? Best! Maar dan met het door Mozes voorgeschreven schopje gewapend. En daarmee de smurrie keurig opgeschept! Trouwens, weet U dat ze in Zwitserland dat voorschrift uit Deuteronomium alalng op de honden-uitlaterij hebber? toege past? Alle honden-uitlaters moeten daar het schopje mee nemen, de boel daar mee op scheppen en in een zakje mee naar huis nemen. Net als de Israëlieten, als die de leger plaats uitginger? om daar hun behoefte te doen! Johan Winkler Bovenstaand artikel namen wij met goedvinden van schrijver Johan Winkler over uit het Huisorgaan van liet Bejaarden centrum „Diessenplas". Red. H.N. van „Sonneheerdt". Met dubbel tjes en kwartjes en guldens is dit bedrag bij elkaar gekomen. Waarom is het in deze tijd van sociale zekerheden nog steeds no dig dat een instantie als „Sonne heerdt"' moet bedelen, al gebeurt dat dan ook met eerlijke zaken a!s contributiegolden, giften. koor zangavonden, verkoop van gram- ||||NiS mofoonplate.n e.d? Waarom ontvangt „Sonneheerdt" niet gewoon subsidie voor de huis vesting van haar blinden? Waar om komen deze mensen niet in aanmerking voor een uitkering op grond van de A.W.B.Z.? In een interview ze: de directeur de heer J. Spruijt, het onlangs zo: „Er is eigenlijk nooit aan zoiets als Sonneheerdt gedacht. Sonne heerdt bevat elementen van het gezinsvervangende tehuis vah ver pleging en ook van revalidatie, maar het heeft van dit ailes te weinig om binnen de termen van de A.W.B.Z. te vallen. Interna ten van blindenscholen doen dat wel. psychiatrische inrichtingen ook, Het Dorp in Arnhem idem, maar Sonntheerdt niet. Buiten Sonneheerdt zijn er nog enkele instellingen in het zuiden die er mee zitten. Maar Sonne heerdt heeft er de meeste pijn aan, omdat wij niet de volle pen sionkosten vergoed krijgen". En ook: „Wij willen onze men sen besparen naar da algemene bijstand te gaan. Gaan ze daar heen dan ontvangen ze zakgeld (plm. i 170.- per maand) alsmede tien procent van het loon dat ze in de werkplaatsen verdienen. De Sonneheerdt-filosofie is al jaren: blinden mogen geen finan cieel nadeel ondervinden van hun handicap". Omdat er geen mogelijkheden zijn voigens de horm/.n van de A.W.B.Z. (Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten) krijgt de ver eniging geen garantie als er geld geleend wordt. Dus nog steeds moet ailes bij kleine beetjes en met behulp van honderden in het land, bij elkaar worden gebracht. Er is voor de vijftig nog reste rende flats op dit moment al meer dan drie miljoen nodig. En als dat geld er niet snel komt zou er over enkele jaren wel eens twee maal zoveel nodig kunnen zijn. Er is overigens iets meer hoop dan enkele jaren geledèn. Want er wordt naarstig gezocht naar mogelijkheden om het geld toch los te krijgen. Zegt de heer Spruijt: ,,De ziekenfondsi-aad moet advies geven, en die staat er niet onwelwillend tegenover. Wij ho pen dit jaar meer te horen. Elk jaar wordt het immers moeilijker. Toch is het niet alleen een finan ciële kwestie. Erg belangrijk is ook dat de blinden meer met de bewoners van Ermelo in kontakt komen. Die kansen willen we ze zoveel mogelijk geven, al beseffen we best dat niet iedereen in de buurt op hen zit te wachten". Een bijzonderheid van deze im stelling is bovendien nog dat, hoe wel „Sonneheerdt" een protes tants-christelijk tehuis is, het openstaat voor visueel gehandi capten van alle gezindten, het geen ook in de praktijk tot uit drukking komt. „Sonneheerdt" doet een beroep op u mee te helfpen „bouwen". Iedere steen is er één. U kunt het werk steunen op drie manieren: a) een eenmalige bijdrage over maken op postgiro 450401 t.n, v. Penningm. Bouwfonds Son neheerdt te Ermelo. b) Uw naam en adres laten no- op u mee te helpen „bouwen". c) één van de twee (beide mag natuurlijk ook!) prachtige grammofoonplaten met gees telijke liederen bestellen, en waarvan wij op verzoek een beschrijving toezenden. Prijs f 17.90 per stuk. Mede door uw hulp moet het toch mogelijk zijn binnen niet al te lange tijd de bouwplannen te realiseren en weer een aantal ge handicapte medemensen een be staansmogelijkheid te bieden waar zij recht op hebben. Woensdag 21 januari wordt door bet Gelders programma van de RONO een kunstprogramma uitge zonden. In dit programma wordt aandacht besteed aan onder meer het Gelders centrum voor ama teurtoneel, dat weer gestart is met diverse kursussen voor ama teurs. Verder heeft Willy van Oss een gesprek over het onlangs dooi de gemeente Nijmegen aange kochte drieluik en geeft Rijk van Rotterdam zijn maandelijkse kunstkritische beschouwing. C- en D-elftallen „Holten" De door de jeugdcommissie ge organiseerde puzzelrit op maan dagavond j.l. is een succes ge worden. Er was een opkomst van 30 man. Het vertrekpunt was vanaf de kantine van de Enkco. Men moest naar 5 verschillende adressen toe om opdrachten uit te voeren. Ook de leiders c.q. chauffeurs deden mee. Het eindpunt was Meermanskamp In de kantine van de S.V. Holten kreeg men lekkere soep aangebo den en kon men enkele consump ties nuttigen. Hierna vond de prijsuitreiking plaats door de heer Heyda. De eerste prijs werd gewonnen door Evert Dalemans, de tweede door Henk Veneklaas, de derde door Wim Slijkhuis. De poedelprijs werd door Erik Kna pen gewonnen en bij de leiders c.q. chauffeurs werd de prijs ge wonnen door de heer A. Vincent. Al met al een gezellige en succes volle avond. Uitslagen zaalvoetbal Holten El 2e prijs; Holten E2 le prijs; Holten E3 4e prijs; Holten E4 3e prijs; Holten F1 le prijs; Holten F2 2e prijs; Hol ent F3 4e prijs; Holten G1 5e prijs; Holten G2 3e prijs; Holten G3 2e prijs. Gezien de uitslagen een goed resultaat van de pupillen van S.V, Holten. DEVENTER Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel, 11500 zaterdag 17 jan. 20 uur 20e Rode-Kruisfeest met het toneelspel Alles over liefde en ontrouw; maandag 19 jan. 20 uur Concert door het Overijssels Fhil- harmonisch Orkest Cinema, Lange Bisschopstraat 69. tel. 11100 (vrijdagnachtvoorstelling zie onder Stichting Filmart. '74» weekfilm do 15 t.m. wo 21 jan. Dr. Pulver zaait papavers 14 jr., nachtvoorst, za l-^en 24 jan. Le souffle au coeur 18 jr., matinee, za 17, zo 18, wo 21 ja&L Dik'Tbofn 'sis., aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.45 en 21.15 uur, zo 16, 13.45 en 21.15 uur. E.D B.-Theater Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do 15 t.m. 21 jan. Bruce Lee als Kato 18 jr., nachtvoorst, vr 16, za 17 ian. resp. 23 en 23.30 uur Scorpio, matinee za 17, zo 18 jan. 14 uur Zorro a.l„ aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 13.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur. Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662, weekfilm do 15 t.m. di 20 jan. Het is pas goed als een Tiroler het doet - 3e week 18 jr., nacht voorst. vr 16 jan. 23 uur Blondjes in hun blootjes 18 jr., matinee zo 18 jan. 14 uur Vrolijke piraten van Schateiland a.I. cyclusvoorst, wo 21 jan. 20 uur De clowns 18 jr., aan vangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur De 101e geboortedag van Dr. Al- bert Schweitzer wordt herdacht in het Albert Schweitzer Centrum op zondag 18 januari om 15.30 met een barokconcert door Ginie de Noord, fluit; Marijke Meijer, cello: Liede- ke Haverkate, cello; Brand Bron- sema, hobo en Gijs van Schoon hoven, spinet. Stichting Filmart '74 Brink 38, teL 11637 vr 16 jan. in Cinema 22,45 uur De laatste getuige van Alan J. Pakula. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: ma t.m. za 14-18, vr ook 19-21: tot 5 feb. Günther Borst, lino's en litho's De Kunstpoot, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend ma t.m. za 14-18, vr ook 19-21: tot 11 feb. Sjouke Visser, metaalplastieken Kunst Rondom, Openb. Leeszaal Brink 70, tel. 13506. geopend di t.m. vr 10-17.30 en 19-21, za 10-17: tot 31 jan. Pam G. Tueter, grafiek Galerij Lenten, Kletterstraaf 25- 27, Epse, tel. 21815, geopend di t.m. za 10-18, zo 14-17: grafiek, schilde rijen, tekeningen, beeldhouwwerk, 1350-hêden Galerie Tambaran, Bergstraat 34, tel. 15077, geopend wo t.m. zo 14- 17, za vanaf 10 uur, vr ook 19-22: kunst- en gebruiksvoorwerpen uit Nieuw-Guinea Cave du Tertre, Jaarsma woon- centrum, Bergstraat 51, tel. 18494, geopend gewone winkeltijden (ma gesloten) Kindje. Permanent: his torische meubelontwerpen Het Ei van Columbus, Polstraat 76-78, tel. 12311, geopend ma t.m. vr 14-18, za 10-17 zo 15-18 Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512, geopend ma t.m. vr 10-12 en 13-17, wo ook 18-20.45: Expositie Van Kruidentuin tot apotheek Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, di t.m.'vr 9-13 en 14- 17, za 13-17: Permanente expositie over leven en werk van Dr, A. Schweitzer Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556: Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk Museum De Drie Haringen, Brink 55. tel. 14556: Aankleedpoppen uit 1860-1910 Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstr. 9, tel. 19739, geopend di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo 14-17 Stadhuis, Grote Kerkhof 4, tel. 72121, geopend ma t.m. vr 9-12, 14- 17 en 19-21 uur, za 11-17: „Kunst van u", tentoonst. van werken van Overijsselse kunstenaars, aange kocht in het kader van de beel dende kunstenaarsregeling Café Poppe, Korte Ennesstraat 3, vrijdag 16 jan. 20 uur: Jaarverga dering Kynologenclub met lezing door Bert Schut L'alliance Frangaïse de Deven ter et environs, Penninckshoek, 21 jan. 20 uur: Marcel Hignette, pro- fesseur de littérature Frangaise se demande si nous allons Vers une civilisation de l'image? Overdekt zwembad, Smymadw.- straat 2, tel. 21864, za 17 jan. 19.30 uur, zo 18 jan. 14-16 uur, resp. Af- zwemfeest Diploma A; Polo wed strijden De IJsselmeeuwen. Vrouwencafé Menstraat 2, telef. 11637, vr 16 jan vanaf 20.30 uur Weekenddiensten tandartsen 17 en- 18 jan. H. C. M. Poulissen, Wilhelminalaan 18, Schalkhaar, te lefoon 23410 ALMELO Varossieau: do en vr 14.30 en 20.00 u.: Flesh Gordon 18 jr., za 18.45 en 21.00 u.: Flesh Gordon 18 jr., za 23.15 u.: Pornosex in Bang kok 18 jr., zo 14.30 u.: Gunman Mc Q revolverheld nr 1 18 jr., zo 16.45, 18.45 en 21.00 u.: Flesh Gordon 18 jr., ma, di, wo 14.30 en 20.00 u.: Flesh Gordon 18 jr. Palace: dagelijks (behalve zo-mi en woe-mï) 14.30, 18.45 en 21.00 u.: Flossie 18 jr., zo- en wo-middag 14.30: De avonturen van Dik Trom a.I.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 7