Uitsiagen Schaakclub „Holten" Resultaten SV Bato afd volleyhal Y akantie-automobilist in goede handen... CLUBKAMPIOENSCHAP 1975 Uitstekende resultaten Blauw Wit-pupiJlen Ruime zege van Holten op Kon. U.D (0-4) Programma Blauw Wit Programma SY „Holten" ANWB, Rabobank, Shell en Nat. Nederlanden verzorgen gezamenlijk vakantiereizen 82.000 lezers leenden 3,4 miljoen boeken HOCKEY- nieuws WAAR GAAN WE HEEN? Hervatting training voorbereidend tennis Holtense kegelclub,, De Jmulvellers DAMESVOETBAL -!§S „HOLTEN" Einde verwarring rond naam gewest Deventer HOLTEN 9 JAN. 1976 PAGINA 5 Op maandag 29 en dinsdag 30 'december jl. werd door de Onder linge Pupillen Competitie Nij ver dal e.o., weer het traditionele kerst-zaalvoetbaltoernooi voor pu pillen georganiseerd in de sport hallen te Nijverdal en Rijssen. Aan dit, toernooi werd door de zvv Blauw Wit '66 met tien pupil- lenteams deelgenomen, 'waarvan de meeste uitstekende resultaten wis ten te behalen. Hoewel dit toernooi was georganiseerd met het doel de voetballende schooljeugd een leu ke en sportieve dag tijdens hun kerstvakantie te bezorgen, waarbij het behalen van resultaten een on dergeschikte rol speelde, waren de vele behaalde prijzen toch leuke dingen voor de Blauw Wit men sen. De voetbaltrofeeën, bestaande uit leuke bekertjes, werden dan ook terecht met gepast gejuich door de diverse .teams ontvangen. Het initiatief tot dit uitstekend ge organiseerd zaal toernooi bleek wederom een gelukkige geste van het O.P.C.-bestuur, dat niet ge noeg lof kan worden toegezwaaid voor een zo goed verzorgde en creatieve opvang voor de school jeugd! Door Blauw Wit werden.de vol gende prijzen in de wacht gesleept: El 3e prijs, E2 2e prijs, E3f3e prijs, F1 2e prijs, F2 4e prijs, F3 4e prijs, F4 3e prijs, G1 '3e prijs, G2 le prijs, G3 4e prijs. Na de grote nederlaag tegen Zutphen eind vorig jaar heeft Hol ten het nieuwe jaar goed ingezet door de Koninklijke U.D. een forse 4-0 nederlaag toe te brengen. Bij Holten maakte de A-junior Joh. Huzen een voortreffelijk debuut en scoorde 2 doelpunten, terwijl bovendien h'et weer meespelen van B. Knapen op het middenveld het spel ten goede kwam. Voor rust wogen de partijen goed tegen elkaar op en zag het er niet naar uit, dat de Rood Zwarten zo'n grote zege zouden behalen. Holten speelde te kort en daardoor kon UD enkele keren gevaarlijk door breken, doch doelman Breukink stak deze middag weer in goede vorm. Na ruim een half uur kreeg UD een prachtige kans toen laat- ste man Paalman te laat de buiten- spelval plaatste, waardoor midvóor Anten van UD alleen voor Breu kink verscheen, die. uitlopend uit stekend redde. Vijf minuten voor. rust gaf Bert Knapen een mooie through pass op 'midvoor Brons voort, die zich prachtig vrij speel de en uit zijn voorzet schoot .Joh. Huzen de bal hard met de rech tervoet in. (0-1)Vlak hierna maak te doelman Breukink hands en uit de toegekende vrije trap schoot de UD linksbuiten de bal net naast de paal. Na de pauze beheerste Holten het middenveld en begon steeds beter te „draaien". In de 14e mi nuut werd een driehoekscombina- tie tussen Knapen-Huzen en Joh. Veneklaas door laatstgenoemde be heerst afgewerkt ên bracht hier mee de stand op 0-2. UD liet hier na de móed wat zakken en Hólten kreeg hierdoor een stevig over wicht en enige goede kansen. Na een kwartier kopte Henk Vene- klaas uit een vrije trap van broer Johan rakelings langs het doel. Even later schoot Henry Brons voort net over het doel. Joh. Huzen zorgde voor het derde doelpunt toen hij onverwacht een hard schot losliet, waarop de UD goalie te laat reageerde' 'en via zijn handen verdween de bal over de doellijn (0-3). Ca. 7 min. voor het einde werd een vrije trap via Knapen op André Dekker gespeeld en na eni ge mooie schijnbewegingen loste André een steenhard schot in de bovenhoek, waarop de UD doelman geen schijn van kans had en de stand 0-4 werd. In het moderne kegelcentrum „Dikkie Dowh" hebben 31 leden van de'kegelclub ,,De Houtvel- lers" in een 'zeer -sportieve wed strijd gestreden om.'hét clubkam pioenschap i9Y5i Voordat de wedstrijd begon her dacht de voorzitter de heer J. v. d; Assem met enkele woorden het onlangs overleden bestuurslid en eerste penningmeester de heer J. Schalkwijk en werd een minuut stilte in acht genomen. Jongste lid kampioen Na 2 uur felle strijd mocht uit eindelijk het jongste lid, de 16-ja- rige Marcel v. d. Assem zich club. kampioen 1975 noemen met 194 punten. Als le prijs werd hem door de sekretaris de wisseltrofee en een zilveren beker overhandigd. Deze attributen werden respectie velijk beschikbaar gesteld door de Personeelsvereniging van de Cen tra en de Gebrs. Dikkers. Als tweede eindigde mevr. Möring met 188 punten. De prijs, een di ner voor twee personen, werd aan geboden door Hotel Rest. „Mul ler". Men kan terugblikken op een ge zellige avond, waardoor is bewe zen dat de geiheente Holten een vereniging rijker is gewordek. Het gezellig samenzijn, verdeeld in rekreatie e'n sportiviteit, geeft iedereen aanleiding om als lid toe te treden. Uiteraard zijn natuur lijk ook leden, woonachtig buiten Holten, van harte welkom. Wilt u van deze sport meer weten, komt u dan een kijkje nemen, elke maan dagavond van 20.00 tot 23.00 uur bij „Dikkie Down". Nadere informatie wordt gaarne verstrekt; door de sekretaresse mevr, H. van der Veen-Van den Nieuwenhof, tel. 05483-2668. Door de plotselinge groei van de schaakclub „Holten" heeft men, ondanks de afwezigheid van ver schillende leden, besloten om op de schaakavonden rond de feest dagen gewoon met de interne competitie verder te gaan. Zo doende zijn er heel wat uitslagen te melden, alleen is het jammer dat de ranglijst nu wel erg scheef getrokken is. Men hoopt door en- kele inhaalwedstrijden dit binnen kort verholpen te hebben. De uitslagen zijn: 23 december: H. Roelofs H. T. Roeloffs Va-1/?; J. W. Middelink F. Mantua 1-0; A. J. C. Brands H. Koers 1-0; D. A. v. d. Knaap J. E. Sdheperman 1-0. 30 december: J. E. Scheperman A. J. C. Brands 1-0; H.. T. Roe loffs J. v. Calcar tys-Vs; J. van Dalen H. Roelofs 0-1F. Flan- tua B. v. Beek 0-1; G. J.Krom- dijk J. W. Middelink 0-1; H. v. d. Ende D. v. Beek '/a-Va. 6 januari: J. W. Middelink A. J.' C. Brands 1-0; H A. Koers D. A. v. d. Knaap 0-1G. J. Krom- dijk D. v. Beek 0-i; H. Roelofs F. Flantua 0-1; J. v. Calcar H. H. J. Stukker 0-1; J. Beltman W'. G. Bults V2-V2; B. v. Beek J. E. Scheperman 0-1; H. v. Beek J. van Dalen 0-1; J. tVs Velde H. T. Roeloffs 0-1. Stand J. W. Middelink 9-9; D. A. v. d. Knaap 7 6ij; D. v. Beek 8-6; F. Flantua 9-5; B. v. Beek 6-4Vs; H. H. J. Stukker 6-4; W. G. Bults 7-4. Bato-dames II: Verlies en gelijkspel Maandagavond jl. speelde het 2e Bato-damesteam twee Wedstrijden. De eerste was tegen Flash 3. Di rect vanaf de eerste opslag bleek dat de twee teams redelijk aan el kaar gewaagd waren. Via 7-7 en 9-9 kwam Flash op 9-13; na een time-out kwam Bato terug tot 13-13 maar toen werden 2 punten weg gegeven aan Flash: 13-15. In beide volgende sets had Flash steeds een .kleine voorsprong waar Bato niet aan kwam. Met tweemaal 10-15 ging deze wedstrijd verloren (0-3). Een uurtje later werd aangetre den tegen Flash 4. In de eerste set keken de Bato-dames al sneKtegen een achterstand aan. Na een time out (bij 7-11) werd de stand bij 14-14 gelijk waarna Bato met 16-14 de set naar zich toetrok. Daarmee was duidelijk de condi tie en de concentratie verspeeld, want Flash 4 kwam via 9-15 en 11- 155 op een makkelijke 2-1 voor sprong. Na een hartig woox-dje tij dens de veldwisseling werd wat meer geconcentreerd gespeeld. Vla 6-3 en 11-9 werd het uiteinde lijk 15-12 voor Bato waarmee een gelijkspel gered was (2-2) Op dinsdag 13 januari start de tennistrainer de heer C. van Wert weer met zijn trainingslessen voor bereidend tennis. De tijden zijn ongewijzigd dus in de gymnastiek zaal aan de Lageweg 16.00 uur en in de Tuinstraat 17.00 uur. Blauw Wit 1Daarle 1 2.30 uur; Vesos 3Blauw Wit 2 2.30 uur; Blauw Wit Al—SVZW Al 2.30 uur; RKSV Al—Blauw Wit A2 2.30 uur vertrek 1.45 uur; Blauw Wit BI Hector BI 2.30 uur. BI. Wit pupillen opgelet! De Blauw Wit pupillen E2 nemen zaterdag 10 januari deel aan het zaalvoetbaltoernooi van de TVB in Goor. Vertrek vanaf „Meermans kamp": kwart voor twaalf! Wedstrijden: 12.30 uur Blauw Wit E2Enter El; 14.00 uur Hector E'l—Blauw Wit E2; 14.30 uur BI. Wit E2—Holten E2. De derde prijs een Chinese maal tijd voor twee personen, aangebo den dooi; het Chinees-Ind. Rest, Kwok' Shirig te Holten'- -werd" be haald door de heer 1". Hakker, Verder ontving elk lid, uiteraard naar gelang de score, een leuke prijs. De poedelprijs ging naar de heer J. van der Veen. Hij ontving 'n fles heei-lijke sherx-y ter' stimu latie om door ijver en doorzetting het .kampioenschap 1976 te beha len. Holten 1Kampen 1 2.30 uur; Al melo 2Holten 2 10 uur, vertrek 9 uur; Omhoog 2Holten 3 10.30 uur, vertrek 9.30 uur; Tilligte 3 Holten 4 10 uur, vertrek 8.30 uur. Voor de andere senioren elftallen zijn geen wedstrijden- vastgesteld. Tukkers AlHolten Al 2.30 uur, vertrek 1.30 uur; Holten BI SVVN BI 2.30 uur; Holten B2— Nijverdal B2 12.45 uur. Zaalvoetbal Goor 13.00 uur Holten E2Hector El; 13.30 uur Enter El—Holten E2; 14.30 uur Blauw Wit E2Holten E2. Vertrek 12.15 uur vanaf Meer manskamp. Gezelligheidsrit Maandagavond 12 jan. organi seert de Jeugdcommissie een ge zelligheidsrit voor de C en D elf tallen van de SV „Holten". Het vertrek zal zijn om 19.30 uur, van af de Encko aan de Kex-khofsweg. Alle C en D spelex-s worden ver wacht. Jongens houdt dus deze avond vrij Zondagmorgen wordt een wed strijd gespeeld op Meermanskamp tussen de damesploegen Holten en Gorssel. Aanvang 10.30 uur. Alle damesleden worden verzocht om 10 uur aanwezig te zijn op Meermans kamp. Aller opkomst is dringend gewenst, 't Is erg belangrijk. Zestig procent van de Nederlan ders gaat jaarlijks met vakantie buitenshuis. De helft daarvan blijft in eigen land en de andere helft trekt de grenzen over Twee derde van deze grensoverschrijders reist per eigen auto. En ook dit aantal is ongeveer weer gelijkelijk verdeeld in twee categorieën: de helft trekt er op uit met caravan of tent en de andere helft verblijft in het buitenland in „gehuurd on derdak". Dit is een statistisch ge geven, waarvan het beeld zich elk jaar weer manifesteert. In een grote stroom van in totaal 800.000 personenauto's trekken el-k- jaar-weer ca. drie miljoen Neder landers naar vakantiebestemmin gen in het buitenland. Daarbij valt als voornaamste punt te overden ken dat deze gigantische uittocht doorgaans plaatsvindt in de hoog seizoenmaanden. Duidelijke zaak •dat de categorie autovakantiegan gers, die is aangewezenop onder dak in hotels, pensions, apparte- menten en bungalows, nogal eens in het nauw komt te zitten. Vooral de avontuurlijk ingestelde indivi dualist, die het aandurft op de bonnefooi zelf zijn weg te vinden, kan bedrogen uitkomen. Want het idyllische plekje van vorig jaar kan dit jaar wel eens door velen ontdekt zijn en overstroomd wor den Onvoldoende voorbereide auto vakanties kunnen tot veel ongerief 'en teleurstelling leiden. Vooral, wanneer niet vroegtijdig is gere serveerd. Voor de trekkende cara- vanner of 'kampeerder geldt dit in iets mindere mate, ofschoon ook hij uit ervaring weet dat het bord je „complet" bij de ingang van de Franse campings doorgaans onver biddelijk is De ANWB, -bekend met de pro blemen van de vakantie-automobi list, heeft deze zaak aangepakt, In nauwe samenwerking met de Rabo- bankox-ganisatie, Shell en de ver zekeringsmaatschappij Nationale Nederlanden. Door deze „vier" werd in 1973 de X'eisorganisatie Vrij Uit B.V. opgericht. Met het doel om specialistisch gericht in de' aanwijsbare behoefte te "voor zien van een lang vergeten groep in de reismarkt, de vakantie-auto mobilist. Op dezelfde manier waarop vlieg en bootreizen in een afgerond reis- pakket worden verkocht, worden ook de autovakantiereizen samen gesteld. Maar dan ook volledig af- Het jaar 1975 is voor vele biblio theken een uitzonderlijk jaar ge weest, zo ook voor de bïblioheken van de P.B.C. West-Overijssel. Het aantal lezex-s steeg van 67.166 111 1974 tot 81.970 in 1975, een voor uitgang met 21°/o. Wederom waren het vooral de jeugdige lezei-s die aan deze sterke groei hun aandeel leverden. Opvallende stijgingen in pi-ocenten uitgedrukt kwa men voor in Heeten (73), Leme- lerveld (51), Zwartsluis (50), Ol- demax-kt en Westerhaar (40), Ma- riëixberg (38), Hoonhorst (36), Luttenbei-g en Rijssen (33), Kloos- tex-haar (32), Daarlerveen, Enter Oliebollentoernooi Öp nieuwjaarsdag wex'd door een zeer groot aantal leden en genodig den deelgenomen aan het oliebol lentoernooi. De omstandigheden, waren ideaal evenals de organisa tie; Er werd in 2 poules gespeeld door vaders, moeders, kiridei'en, neven, nichten en vérdere verwan ten met vrienden en kennissen. Ook onze leden konden zich laten gelden. Het was een zeer geslaagde dag, zoals wij die ons ieder jaar mogen toewensen. Degenen die naf afloop de borrel gemist hebben, ra den wij aan dit het volgende jaar te voorkomen. Oefenwedstrijd Het tweede team van de Holtense heren speelt a.s. zaterdag 10 janua ri, aanvang 2.30 uur een zware oefenwedstrijd tegen PW 3 uit En schede. Dit PW 3 speelt in de com petitie res. 3e klas. Aangezien dit dus een tegenstander is die nor maal gesproken sterker is dan ons heren 2, verzoeken wij u ons te komen aanmoedigen. Mochten we dan toch verliezen dan nodigen wij u uit om na de wedstrijd ons ver- dx'iet mee weg te drinken. Tot za terdag dan! 2.30 uur in 't Spox-tdal. en Wierden (30), Balkbrug, Den Ham en Vx-iezenveen (28), Grams- berge, Hardenberg en Hellendoorn (26), Lemele (25), Diepenheim, Wanneperveen en Wjjhe (24), Nij verdal en Vroomshoop (23), De- demsvaart, Lutten, Raalte en Sint Jansklooster (22), Dalfsen (21), Aadorp, Holten, Kerkbuui't en Ommen (20), Daarle, Haai-Ie, Max-kelo, Olst en Schalkhaar (18). Het aantal uitleningen toonde eveneens een tot op heden onge kende groei. In 1974 werden totaal 2.862.998 boeken uitgeleend, in 1975 was dit aantal 3.395.036, een vooruitgang met 18%. De koplo pers in deze stijging waren de bibliotheken in Westerhaar (45), Zwartsluis (37), Haarle en Den Ham (32), Oldemarkt. (31), Kloos- tei'haar (30), Daarlerveen (29), Blokzijl en Hardenberg (26), Kerkbuurt en Nijverdal (25), En ter, Wannepexween en Wijhe (24), Dedemsvaart en Nieuwleusen (23), Diepenheim, Hasselt, Rijssen en Vollnhove (2.1), Balkbx-ug, Vrie- zenveen en Wierden (20), Dalfsen, Heeten, Schalkhaar en Steenwijk (19), Lemele en Lemelex-vld (18). De toename van het aantal in de bibliotheken aanwezige boeken bleef helaas ver achter bij de ge stegen vraag. In 1974 waren totaal 555.857 boeken aanwezig, in 1975 was dit aantal toegenomen tot 601.273, een stijging van slechts 8%. Een aantal bibliotheekgebouwen kon worden uitgebreid of ver nieuwd. In Daarlerveen kwam een hieuw gebouw tot stand. De uit breiding van de gebouwen in Die penheim, Holten, Ommen en Wan neperveen kon in 1975 in gebruik worden genomen. Een forse uitbreiding van het ge bouw in Steenwijk kwam in uit voering evenals de nieuwbouw voor de bibliotheek in Oudleusen, terwijl gunning plaats vond van de uitbreiding van het gebouw in Kerkbuurt en van nieuwbouw in Lemelerveld en in Lutten. Vergelijkende statistiek 1974-1975 Holten Boeken Lezei-s Uitleningen 1974 1975 1974 1975 1974 1975 12.967 14.059 1949 2350 82.902 96.702 i gestemd op het eigen karakter van het individueel reizen per auto. Op dit punt is het met -name de ANWB die een aanzienlijke in breng heeft voor wat betreft erva ring en deskundigheid. Zo heeft de jonge reisorganisatie de beschik king over een internationaal ge oriënteerd service-apparaat, dat ■door de jaren heen zorgvuldig is opgebouwd en juist op het gebied van het toerisme zoveel bekend heid. zo niet vermaardheid geniet. „Dat is mede onze waarborg voor| kwaliteit," aldus de heer Van 'Eeghen, directeur van Vrij Uit B.V. die niet verzuimt tevens te. wijzen op de kwaliteiten van de andere partners in de reisorganisatie, waarvan de Rabobank zeker geen onbèkende is. De heer Van Eeghen wijét er ver volgens op dat het kenmerk van de partners in het samenwerkingsver band het streven is om de belan gen van de consument zo goed mo gelijk te behartigen. Het zijn juist deze partners die in servicebetoon vanuit dé historie een geweldige groei hebben doorgemaakt. Vooral een juiste en zorgvuldige voorlichting aan de automobilist is van groot belang. Niettemin blijft het soms wel eens moeilijk om' het iedereen naar de zin te maken. We kunnen het niet genoeg benadruk ken, aldus de heer Van Eeghen, dat ten aanzien van „zeden en gébrui ken" in het andere land een zekere mate van aanpassingsvermogen op z'n plaats is. Onze grootste erva ring is evenwel dat juist de indi vidueel ingestelde vakantieganger verandering van omgeving en ge bruik weet te waarderen en daar voor zelfs graag inschikkelijkheid betoont. Om toch maar vooral niets te missen van wat dat andere aan „anders-zijn" hem 'te bieden heeft. Tenslotte gaat het daarom: er eens helemaal uit te zijn en afstand kunnen nemen van wat je gewoon lijk gewend bent. De hotelinspectie van de ANWB oefent voortdurend kwaliteitscon trole uit op de vei-blijfsaccommo- daties. Alle in de Vrij Uit-catalo- gus beschreven hotels, pensions en vakantiewoningen zijn dienover eenkomstig gekeurd. Daarnaast past de Rabo-bank, die zich niet kan permitteren met een minder goed reizen-produkt op de markt te komen, ook nog eens z'n eigen controlesysteem toe, waardoor het kwaliteitstoezicht wordt verscherpt. Het karakter van de autovakan tieganger is doorgaans kenmer kend. Men wil vrij zijn en „vreem de verten" ontdekken. Voor de rusteloze natuur die niet lang aan gén plaats gebonden wil zijn heeft Vrij Uit zogenaamde trek-reizen. Dit zijn zeven-daagse rondreizen (naar keuze) in Frankrijk, Italië, Zwitserland, Engeland en Spanje. Het betreft Lier uitgekiende trek tochten per auto langs fraaie rou tes en bezienswaardigheden, waar bij alle overnachtingen voor onder weg gereserveerd zijn. Boven be staat dan de mogelijkheid om de rondreis te combineren met een week verblijf in de buurt van hel eindpunt. Hoe vrij men kan zijn, wordt wel geïllustreerd door de mogelijkheid om met eigen vervoex-middel per boot naar Mallorca en Ibiza te wor den gebracht. Het kunnen beschik ken over de auto op deze eilanden verschaft gelegenheid om de over volle toeristencentra te ontwijken óm zodoende volop te kunnen ge nieten van wat de eilanden in hun totaliteit hebben te bieden. Er is nog veel rust en natuurschoon, maar die moet soms wel verderop worden gezocht. Ofschoon het tot het vak van de toeropex-ator behoort, is de oplos sing van het volgende reisplan cP, sing van het volgende reïsprobleem toch wel een vindingrijkheid te noemen, die het vermelden waard is: Het gezin wil met vakantie en zou het liefst met de eigen auto gaan. Maar omdat de vriendin van de zoon en de vriend vafi de doch ter ook in de vakantieplannen zijn opgenomen (anders krijg je je eigen opgroeiende kinderen niet meer mee!), wordt de toestand enigszins precair wat de plaats ruimte in de auto betreft In het nieuwe Vrij Uit-programma voor het seizoen '76 wordt voor deze problemen een oplossing ge boden. Voornamelijk wat betreft de verblijfsarrangementen aan de Italiaanse Rivièra, het Italiaanse merengebied, dé Costa Brava, Cos ta Dorada en het eiland Mallor caEenvoudigweg: „wat niet in de auto kan wordt per vliegtuig nagezonden!" De animo voor verzorgde auto vakantiereizen is groot. Tot dusver was de vraag zelfs aanzienlijk gro ter dan het aanbod van arrange menten. Een algemeen beeld in de reiswereld is dat december en januari de boekingspieken te zien geven. Reeds nu, vóór het ver schijnen van het nieuwe reispro gramma, dat officieel vanaf 15 de cember bij de Rabobanken ver krijgbaar is, nemen de verzoeken voor reserveringen van de zijde van de vaste cliëntenkernen in steeds grotere mate toe. Niettemin heeft Vrij Uit rekening gehouden met de toenemende vraag en heeft in de reisgids '76 een overvloed aan aantrekkelijke bestemmingen te bieden. (Wordt vervolgd) Bij Koninklijk Besluit van 3 de cember j.L, gepubliceerd in de Ne derlandse Staatscourant van 29 de cember 1975, is goedkeuring ver leend aan de wijziging van de Re geling Gewest Deventer in de Re geling Gewest Midden-IJssel en aan de uitbreiding van het Gewest met de gemeenten Lochem, Vorden, Warnsveld en Zutphen. Gevolg van dit K.B. en van de pu- blikatie is, dat vanaf 1 januari de naam van het samenwerkingsver band in 4eze regio is: Gewest Mid- den-Ussel. Onder deze naam werken voort aan samen de gemeenten Bathmen, Deventer, Diepenveegn, Gorssel, Holten, Lochem, Olst, Raalte, Vor den, Warnsveld en Zutphen. In de praktijk werd al sedert juni 1975 informeel door het Gewest De venter samengewerkt met de Gel derse gemeenten. Toetreding van de Gelderse gemeenten tot het Ge west betekent een aanzienlijke toe name van het inwonertal tot onge veer 195.000 inwoners. Vergroting van het Gewest in zui delijke richting sluit aan bij de re sultaten van diverse onderzoeken, die een samenhang tussen de re gio's Deventer en Zutphen aanto- Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500: vrijdag 9 januari 20 uur Het kind van de puurvrouy/, toneelspely van Her man Bou'oer dóór Tie*. Amsterdams Volkstoneel Zatèïdag 10: januari 14 uur bo- venfoyer Bridge - drive - toernooi, Nederlandse Bridge Bond. Maandag 12 januari 20 uur De venter Schouwburg presenteert i.s.m. het Fonds Culturele Activi teiten Gemeente Deventer en t.b.v. het i Lepraprojekt Oost-Ka meroen een Weens Recital door Antoinette Thiemesse, sopraan en Hans Bik, piano Dinsdag 13 januari 20.15 uur to neel-op-toneel Toneelgroep Thea ter met Dodendans II van August Strindberg Woensdag 14 januari 20 uur Het kind van de buurvrouw (zie bov.) E.D.B.-Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm wo 8 t.m. wo 14 jan. Haaien 18 ji\, nachtvoorst, vr 9, za 10 jan. resp. 23 en 23.30 I escaped from Devils' island 18 jr., matinee za 10, zo 11 jan. 14 uur Safari-maagdenjungle a.l., aanv.- tijdën weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 u. Cinema, Lange Blsschopstr. 69, tel. 11100 weekfilm do 8 t.m. wo 14 jan. Young Frankenstein 18 jr. nachtvoorst, vr 9, za 10 jan. resp. 23 en 24 u. Noord bij noordwest 18 jr., matinee za 10, zo 11, wo 14 jan. 14 uur Verdere perikelen van Laurel en Hardy a.l. aanvangstij den weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.45 en 21.15 uur, zo 16, 18.45 en 21.15 uur Luxor Theater, Brink 20, te.efl 18662, weekfilm do 8 t.m. di 13 jan. Het gaat pas goed als een Tiroler het doet (2e week) IS jr., nacht voorst. vr 9 jan. 23 uur Sadistische wellust 18 jr, matinee zo ,11 jan. 14 uur Het zwaard van Zorro a.l., cy clusvoorstelling wo 14 jan. 20 uur The ladykillers 14 jr., aanvangstij den weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 u Het poppentheater „De Trekwa- gen" uit Doetinchem treedt vrijdag 9 jan. op in Het ei van Columbus, Polstraat 76, aanvang 20 uur Goetiek De Rozljnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848, geopend ma t.m. za 14-18, vr ook 19-21: 9 jan.-5 febr. Günther Borst, lino's en li tho's De Kunstpoot, adres en openings tijden als Rozijnenkorf, 9 jan.-11 febr. Sjouke Visser - metaalplas tieken Kunst Rondom openbare leeszaal. Brink 70, tel. 13506, geopend: di t.m. vr 10-17.30 en 19-21, za 10-17: Pam G. Rueter - grafiek Galerij Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815, geopend: di tm. za 10-18, zo 14-17: Grafiek, schilde rijen, tekeningen, beeldhouwwerk, keramiek 1850-heden ALMELO Varossieau: do, vr, ma, di en wo 14.30 en 20.00 u. James Bond, on her majesty secret sei-vice, 14 jr., za en zo 18.30 en 21.00 u. James Bond, on her majesty secret ser vice 14 jr., za 23.15 u. Porno sex in Bangkok 18 jr., zo 14.30 u. De bokser van Shantung 18 jr. Palace: Dagelijks (behalve zomi en woemi) 14.30.. 18.45 en 21.00 u. Rolleball 18 jr., zo.mi. en woe.mi 14.30 u. Winnetou, het grote op perhoofd a.l.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5