IN WOORD EN BEELD TERUGBLIK HOLTENS NIEUWSBLAD De tweede nieuwe Chr. school „Het Kompas" werd onder grote belang stelling geopend door burgemeester mr. W. H. Enklaar 25 juli: Wethouder L. Kaan opende 21e Braderie. Vakantiegasten kozen Annie Ebrecht-Brands als Brade rie-koningin 1975. Zij werd ge kroond door de aftredende konin gin Marjon Leonhart. Streek-be- woners vragen ongelijkvloerse kruising met S 14. Gesprek met leden van de waterstaatscommissie Prov. Staten en vaste vertegen woordigers Prov. Waterstaat in restaurant Het Bonte Paard. 0 OLM houdt inventarisatie van windhoos en hagelschade. Volop spannning en sensatie bij autocross. 1 augustus: Jennekesmarkt weer druk be zocht. Braderie-koningin Annie feliciteerde in het St. Geertruiden Ziekenhuis te Deventer het echt paar Tuitert-Pullen met de geboor te van hun zoontje Gertie. 0 Hon derd vakantiegasten aan de Twent se koffietafel in recreatietent op de Borkeld Kindervakantieweek uitstekend van start, e Waterfeest ZC Twenhaarsveld prachtig ge slaagd. Gouden medailles voor produkten van Vaessen-Schoema- ker op int. tentoonstelling in Brno (Tsjechoslowakije) 8 augustus: Mevrouw H. Kappert-Broekmaat (25 jaar schoonmaakster gemeen tehuis) gehuldigd, 0 Ds. P. Lugtig- heid nam afscheid van Hervormde Gemeente. Volksbühne Rosseltal uit het Duitse Wadgassen bracht succesvol bezoek aan Holten. Droogtrommel oorzaak van onge lukken op E 8. o Kroon verwerpt bezwaren tegen bestemmingsplan De Haar. 15 augustus: Raad unaniem verheugd over uit breiding aardgasnet buitengebie den. o Als gevolg van de droogte geen voetbal op Meermanskamp. 5 september: Weer grote deelname aan Heide- wandeltocht van De Trekkers. 0 Ds. Berkhof uit Voorschoten nieu we predikant N.-h. Gemeente. 0 Schiefeest Dijkerhoek SV De Zaag molen. Clubkampioenschappen ZC Twenhaarsveld. Sportpark Meermanskamp „gedoucht' door Holtense brandweer. Tractor met aanhanger tegen K-markt Gebr. Wansink. 12 september: School- en volksfeest in Espelo. Feestavond met revue „Esploo loat zich horen". Afscheid van de heer Lukkien als trainer-coach van SV BATO. O.L. Kolschool win naar schoolzwemwedstrijden. 0 Zwemwedstrijden o.l. Dorpsschool. Lydia Kamperman schoolkam pioene huishoudschool De Noor- denbarg. Holtense Boerendan- sers populair in Duitsland. 19 september: Klank en kleur op „Meermans kamp" Drumbandconcours schitte rend geslaagd festijn. 0 Twee zwaar gewonden bij verkeersonge- lijk op de Deventerweg. 0 Be stemmingsplan Beuseberg door Ged. Staten goedgekeurd. 0 De heer D. v. d. Knaap schaakkampi oen SC Holten. Laatste keer diplo- mazwemmen seizoen '75 in zwem bad Twenhaarsveld. Stationsbe ambte H. J. Möring onderscheiden met gouden medaille met oorkonde ..Patriae Service Lebertas". 26 september: HMV drumband op topconcours in Barneveld weer landskampioen „ere-divisie". 0 Raiffeisenbank Holten: 120.000 gulden winst in '74. Fokveedag in Espelo. 0 OICH speelde voor bejaarden en invali den. Tennistoernooi TC Holten. „Poppe-cup" voor TC Schapekolk, Diepenveen. 3 oktober: Meester Knijff nam afscheid van School met de Bijbel. Feestmiddag met de kinderen in „Irene". 0 Ds. Peddemors sprak voor Chr. Platte landsvrouwen over „Euthanasie". Opening middenstandsbeurs '75. Para's daalden op Kalfstermans- weide. 0 PPR Holten in oprich ting. Eerste prijs (trainingspak) Beltman's jeugdsport-prijsvraag voor Jan Wander Pronk. 10 oktober: Brief B. en W. aan GS: „Geen mini-provincie met Veluwe er bij". 0 Afscheid meester Knijff van chr. onderwijs. Reis naar Israël als afscheidsgeschenk Buurtvereni ging Churchillstraat-Vrijheidslaan organiseerde uitstapje voor bejaar den. Forumavond van drie vak centrales in zaal Vosman. 0 Ver gadering melkleveranciers De Vrij heid. 0 Floralia-show in Dijker- hoek. 0 Ton van Oyen won hoofd prijs (100 gulden) RABO-bank bij „geldraden" op middenstandsbeurs. 0 Kegelvereniging opgericht. 17 oktober: Raad in meerderheid achter ziens wijze college „Geen mini-provincie „Stedendriehoek". 0 Show DAF- Volvo-modellen door automobiel bedrijf Hosmar in De Halm. 0 ZC Twenhaarsveld eerste in ZesKamp in Deventer. 0 Scapino-ballet in aula scholengemeenschap. 0 Ba zaar Blauw-Wit in zaal Vosman. 24 oktober: Nachtrit MAC De Holterberg ge zellig evenement. 0 Touwtrekkers hielden jaarvergadering. 0 Bron zen medaille voor Dries Willemsin de int. zesdaagse op eiland Man. 0 René Bannink winnaar Frits Pau- le-cup. 31 oktober: Bloedplasma-avond afd. Holten Ned. Rode Kruis. 537 Holtenaren De muzikanten (v.l.n.r.) F. J. Schuppert, A. Westenk en H. Oolbekkvnk, gaven btoed. Advies VTV Hol- res„ gg gg m gg jwer<j/en op de jaarvergadering gehuldigd en lasting131» 'oudera^OTd00™'eKoi"- onderscheiden. De insignes werden hen opgespeld door de vice-voorzitter school. Blauw wit- bazaar ge- Gerard Voordes, muzikant Henk Koopma/n Johzn. kreeg de onderscheiding slaagd. Jaarlijkse Speldag Pad- voor JfO jaar trouwe dienst". vinders Waardenborchgroep. vinders Waardenborchgroep. 0 Boerendansgroep op kraamvisite bij Dick en Ma ja Plekkenpol te Laren. Indringend getuigenis van Indonesisch predikant op Ger.- Herv. Zendingsavond in „Irene". O Pupillen-elftal F2 van SV Hol ten ongeslagen kampioen. 7 november: Tweede „School met de Bijbel" aan de Hoffesstraat officieel geopend. Dijkerhoekse Plattelandsvrou wen in het zilver. Algemene be schouwing aan de vooravond van de Begrotingsvergadering. 0 12>/t jaar Bejaardensociëteit. ROBA Automobielbedrijf BV opent nieu we showroom. DUG-outs op Meermanskamp. Show Simca- modellen 1976 Garage Schuppert. 14 november: Jaarvergadering HMV. 0 Feest avond buurtvereniging Goldstein- straat. Voorleeswedstrijd in Dij kerhoek. Ouderavond o.l. Dorps school. Prijsuitreiking en gezel lige feestavond „Holbatheo". 0 Eerste steenlegging Sporthal. 0 Leden MAC De Holterberg. Zeven gouden medailles en Ned. kampi oen in kampioensrit in Brabant. 0 Antwoord van B. en W. op Alge mene beschouwingen. A.R.-kamerleden op Werkbezoekt' in Holten ten gemdentehuize door 21 november: B. en W. ontvangen. AR-Kamerleden op werkbezoek in Holten door B. en W. ten gemeen tehuize ontvangen. Bezoek aan machinefabr. Universal, 's Avonds openbare bijeenkomst plaatselijke afdeling ARP in zaal Vosman. Ds. A. W. Berkhof deed intrede in Hervormde Kerk. „Teun de Zwarte" 8e prins carnavalsvereni ging Fienpreuvers. Ouderavond o.l. Haarschool. Vierduizend gul den van RABO-bank voor majo rettes van HMV. Ineke Nijen- huis clubkampioene Bergruitertjes. 28 november: Zangavond vol vocale afwisseling in Amicitia. Ouderavond School met de Bijbel Het Kompas. 0 Le denvergadering afd. Holten OLM. Verkeerscursus in Espelo beslo ten. Ledenvergadering Partij v. d. Arbeid. O Feestelijke intocht St. Nicolaas. Najaarsvergadering De Bergvliegers. 5 december: Ouderavond o.l.s. Espelo. 0 Jaar vergadering ijsclub Noordpool. 0 Openbare vergadering v. d. stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk. Opening Disco Dorre- steyn. Kegelwedstrijd voor ge handicapten in kegelcentrum Dik- kie-Down. 12 december* ^rS' berkhof van Voorschoten deed na bevestiging door zijn vader Winkelweek Hondse® Handelsver- V™f. dr. H. Berkhof intrede in de Hervormde Kerk. eniging uitstekend geslaagd. 0 Sint op bezoek in basis- en kleu terscholen. 0 Jaarvergadering Groene Kruis Holten. 0 P.v.d.A. besprak de plaatselijke politiek. 0 Gehandicapte ruiters kregen Sin- terklaasles in manege Teun Beid- man. 19 december: Holtens Nieuwsblad verschijnt niet. Gevolg: vele telefoontjes van mensen die ons blad misten. Fijn dit te horen! 23 december: Boeiend gesprek van chr. ontspan ningsclub COC in Rehoboth. 0 Feestavond afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. 0 Joke Ulfman won in Zuidlaren vijfhon derd gulden. 0 Opening en „Open- Huis" Meyerink's Behang- en Verf- huis. 0 Mevr. Wierbos-Koopman nam afscheid van Maatschappelijk Werk en Gezinszorg. 0 Leden dis trict Holten Coberco kozen bestuur en voorzitter. 0 Kerstconcert chr. gem. zangvereniging Soli Deo Glo ria. 31 december: Holtens Nieuwsblad, het in onze goede gemeente het meest gelezen blad bestaat 27 jaar. En hiermee besluiten wij dit overzicht over 't jaar 1975, dat, hoe uitgebreid ook, niet de pretentie wil hebben volle dig te zijn geweest. J.W. René Bannink leverde de beste prestatie in de onderlinge wedstrijd voor jeugdvoetballers S.V. Holten en hij vxm de prachtige Frits Paule-cup. De H.M.V. drumband prolongeerde op het Topconcours" in Barneveld het landskampioenschap in de „Eredivisie". Meester C. Knijff nam afscheid van het Christelijk Onderwijs dat hij in Holten 35 jaar diende. 22 augustus: Feestavond in Dijkerhoek. OCH zorgde voor plezier met „Donder dagen". OLM afd. Holten stuurt brief aan minister-president i.v.m. inkomensontwikkeling in de land bouw. Brand in bejaardencen trum Diessenplas. 0 School- en volksfeest in Dijkerhoek. Zwem kamp ZC Twenhaarsveld. Inter kerkelijk recreatiewerk op de Bor keld besloten met kampdienst. Prachtig werk van jeugdteams. 0 Drs. A. W. Berkhof te Voorschoten beroepen door kerkeraad N.-h. kerk. Bejaarden en invaliden genoten van de gratis opvoering van het blijspel „Dónderdagen" door O.C.H Jubileum fokdag „Holbatheo". Meer dan 150 glanzende viervoeters in Dijkerheek. Majorettes HMV gaven show op het plein bij Gebr. Wassink. TTV „OKIA" succes vol op toernooi in Voorst. Ge slaagd toernooi tennisclub Holten. 29 augustus:

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 5