HOLTEN IN HET AFGELOPEN JAAR HOLTENS NIEUWSBLAD i De heer A. J. Nijendijk was 1/5 jaar werkzaam bij het loinkelbedrijf Fa. Gebr. Wansink. Op het Espelose school- en volksfeest was de sensatie compleet bij het blaasslaan boven de kuil met water. Sport- en spëldag Blauw Wit". Het voetbaltoernooi werd gewonnen door het elftal van aanvoerder doelman Bert Trompetter. De prachtige beker werd uitgereikt door Gerrit Welink 'f Het gemeentebestuur hield Open-Huis". De belang stelling voor de nieuwe nooduitbrciding was zeer groot. Kringvergadering „Coberco". Holterberg wordt nationaal park. 0 Jaarvergadering afd. Holten Chr. Bond Plattelandsvrouwen. Ledenvergadering Kiesvereniging Gemeente Belang. 0 Prachtige successen voor Bergruiter pony club in Almelo. 14 februari: Carnavalsviering ,,Fienpreuvers". Postzegelbeurs Holtens Post zegelclub. Jaarvergadering School- en Volksfeestcommissie Espelo. Folkloristische Boeren- dansgroep op kindervisite bij Henk en Dika Wansink. 0 PTT- ers nemen afscheid van Jans Mos- sink. Toneelclub O.C.H. speelt voor bejaarden blijspel „Wij ko men niet uit met ons pensioen". Ledenvergadering VVD achter fractiebeleid. Zeer goede pres tatie Holtense atleten op wedstrijd in Barendrecht. 0 21 februari: Verzoek van Holtense Bouwvak patroons om bouwterrein in het villaterrein „Look" aan Holtense aannemers te verkopen door raad verworpen. 0 NVV-ledenbindings- avond. Dwerggeit van landbou wer J. Veneklaas, D 79, schenkt leven, aan vier prachtige geitjes. Jaarvergadering Touwtrekkers- vereniging. Expositie Allard Vincent in openbare bibliotheek. 28 februari: Extra vergadering Holtense Han- delsverening tegen koopavond. 0 Zeven brandweerlieden onder scheiden. J. Wiggers erevoor zitter chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria". jaarverga dering speeltuinvereniging „De Kol". Timmerman Baltus 25 jaar bij de fa. Vukkink en Zn. Holtense Muziekvereniging gaf uitvoering „Pionnenexamen" op Scholengemeenschap. Ere prijzen voor slagerij Piet Brands op Paasveetentoonstelling in Rhe- nen. Wijnand Falk kampioen tafeltennis. M.A.C. „De Holter berg" huldigde kampioenen. 7 maart: Jaarfeest CJV „De Bouwers". Lize Stilma boeide Chr. Platte landsvrouwen met lezing over haar boek „Vrijwillig levenslang". Jaarvergadering Onderl. Paar- denverzekering „Holten" en MAC „De Holterberg". Mooie suc cessen voor „Eendracht"-schut- ters op concours in Delden. 14 maart: „H.M.V," kampioen van Neder land op Topconcour3 in Arnhem. Han Knap boeide 4e en 5e klas- sers van Scholengemeenschap met ,,De bronnen van de humor". CJV „De Vriendenschaar" hield 28ste jaarfeest. Goud voor drie Holtenaren In Overijsselsrit van KNMV, Johan Veneklaas speel de z'n 250ste wedstrijd in Hol ten 1. 18 april: Grote belangstelling op instruc tie-avond Streekplan IJsselvallei in zaal „Vosman". Onthulling kunstwerk in hal „Diessenplas". Raadsleden leverden vernietigen de kritiek op buit(sn-brievenbus- sen. 25 april: Teunis Koopman, Zwarte Pad en Jan Oplaat, Beuseberg 105 en G. J. SchuppeFt zijn 25 j. bij Bouwbedr. Nijhuis te Rijssen. Laatste Open- Deus-samenkomst seizoen '74-'75 0 Openbare les chr. kleuterschool „Repelsteeltje". B.A.T.O. (he ren) volley kampioen 3de klasse Nevobo. Tentoonstelling Neder land-Canada in scholengemeen schap. G. J. Schuppert en J. v. Asselt kampioenen schietver eniging „Eendracht". AMRO- bank door burgemeester Enklaar geopend. Duizend gulden voor rustbanken voor bejaarde wande laars. 0 Jaarvergadering Var- kensfokkersvereniging „Holten en omstreken". fa Nieuwe accommo datie voor ,,PRO-foto". 2 mei: Geslaagde viering Koninginnedag begon met zanghulde van de schooljeugd voor het gemeentebe stuur. Opening tentoonstelling ..Nederland-Canada". Echtpaar Stam-Beldman, Look 61, 50 jaar getrouwd. 0 Wethouder J. Riet berg ridder in de Orde van Oranje Nassau. 0 „C.O.C." boeide ruim 3000 bezoekers met blijspel „Groe ten uit Nice". Matige opkomst bij hoorziting Kolbewoners. Ke gelcentrum „Dikkie Down" door burgemeester Enklaar geopend. Opening en „Open-dag" nieuwe bureau voor de Maatschappelijke Dienstverlening. De pupillen F4 van de SV „Holten" kampioen. Jaarvergadering zwartbont fok kers. 9 mei: Plechtige herdenking van de gevallen Canadezen op de Cana dian Cemetery op de Holterberg en herdenking van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog bij het monument van de Molenbel- terweg. Dodenherdenking in de Nnd. Herv. Kerk. Ponvconcours „Bergruitertjes" uitstekend ge slaagd. Algemene ledenverga dering Hockeyclub „Holten". Folter Scholengemeenschap kam- nioen Godelymoische Spelen" in Diever (Dr.). 16 mei: Holtens jongste bruid gezinsver zorgster Jantina Pinkert opende nieuw bureau voor Maatschappe lijk werk/gezinsverzorging. Blij de dag voor christelijk onderwijs. Leerlingen „Het Kompas" in eigen home op de Kol. Verbetering verkeerssituatie op Kruispunt bij Schuppert. Echtpaar Bosman, Borkeld 50 vijftig jaar getrouwd. Albert Jan Nijendijk 45 jaar in dienst bij winkelbedrijf Gebr. Wansink. Op initiatief van Mevr. D. Kappert-Broekmaat was 25 jaar in gemeentedienst als schoonmaakster van het gemeentehuis. Zij werd door burgemeester mr. W. H. Enklaar namens het gemeentebestuur gelukgewenst. Aan de Twentse koffietafel in de recreatietent op de Borkeld namen ruim 100 vakantie gasten deel. De 21ste Braderie werd geopend door wethouder L. Kaan (rechts). Het bekende openings- ceremonieél, het doorknippen van het lint, werd verricht door Braderie-koningin Annie Ebrecht-Brands. In het eerste nummer van de 28ste jaargang van ons blad willen we in een „Terugblik" over het jaar dat is toegevoegd aan de lange reeks die wij kortweg het verleden noemen, nog even terugkomen op een aantal gebeurtenissen die zo een heel jaar door de revue passeerden, die er min of meer even „uitsprongen" en in een van de 51 in 1975 versche nen nummers werden vermeld. 3 januari: Grote belangstelling voor kerst nachtsamenkomsten. Vroege lenteboden bij gebr. Aanstoot in de Look. Spannende wedstrij den in manege Teun Beldman. Landsteiner medaille voor 114 donors. 10 januari: Prof. dr. Oberman sprak over Zuid-Afrika. Dokter J. P. N. Nagelhout in de ouderdom van 73 jaar overleden. Oliebollen cross S.V. „Holten" Tienerdag in ,,'t Paalhuus" groot succes. 17 januari: Jaarvergadering chr. gem. zang vereniging „Soli Deo Gloria". Eerste bijeenkomst politieke scho lingscursus voor vrouwen. De heer P. B. Müller nam afscheid van Hervormde jongeren. Jaar vergadering Veefonds „Ons Be lang". Goud voor O.C.H'er Jan Holterman (Jan van Liezen). J. W. Reilink 25 jaar bestuurslid van „De Vrijheid". Jaarverga dering en nieuwjaarsvisite afd. Dijkerhoek N. B. v. Plattelands vrouwen. 24 januari: Jubileum pastoor A. J. Radema ker in Nieuw Heeten. Raad akkoord met voorstel van B. en W. benoeming van leden Bestem mingsplanforum. Zesduizend gulden gestolen bij fam. Wech- stapel, D 7. Jaarvergadering afd. Holten en Espelo Plattelands vrouwen. Zuster J. P. Koppert sprak in „Irene" over „Ontwikke lingslanden". Grandioos prin senbal „Fienpreuvers". Z.C. „Twenhaarsveld" eerste in vijf kamp in Hengelo. 31 januari: Gemeentebestuur hield „Open Huis". Huldiging pastoor Ra demaker. Kindermiddag NVV. Cross S.V. „Holten" met 320 deelnemers. 7 februari: 21 maart: Mevrouw Beijers nam afscheid van comité verkoop kinderpost zegels. Structuurschets voor de recreatie door B. en W. aan de raad aangeboden. Boomplant- dag naast gemeentehuis. Jaar vergadering afd. Holten CBTB controle vereniging „Holten en Omstreken"; Christelijke kleuter scholen. Gerrit Jansen kwart eeuw in gemeentedienst. Jubi leumsamenkomst Open Deur. Uitbreiding café-cafetaria „Zadel kamp". Ouderavond kleuter school- „Tuinstraat". 28 maart: Ledenvergadering afdeling Holten Ned. Rode - Kruis. Jan Ooster kamp 25 jaar bij de post. Feest avond S.V. „Holten". Jaarver gadering VVV „Holtens Belang". Verkeerscursus in Dijkerhoek. A. Moeliker sprak in een open bare vergadering van de PvdA over „Onroerend goed-belasting". Jaarvergadering „School met de bijbel". CJV „De Vrienden schaar" speelde in bejaarden centrum „Diessenplas". Gezel- ligheidsrit voor het gezin Buurt vereniging „Holterhaar". 4 april: Dijkerhoek had (weer) het grootste Paasvuur. Enorme belanggstel- ling op „Open-Huis" U-vlees BV Exportslachterij. Ds. P. Lug- tigheid nam beroep aan naar Dordrecht. Feestelijke ouder avond o.l. Haarschool. Bios coop-commissie schonk f 1200.- voor Majorettencorps H.M.V. 11 april Doortrekken S-14 (Dorperdijk- Beerdijk) kost 10 miljoen. Ge rard Rond, Bennekom grote win naar motocross 1975. Kapper Wander Drent kampioen van Overijssel op kampioenschappen in Amsterdam. Eddy Achterberg als gast op feestavond SV „Hol ten". Zesde klasser school met de bijbel „De Schakel" op be zoek bij Canadese ambassadeur in Den H^ag, Ledenvergadering O.L.M. afd Holten. werkgroep Wereldwinkel in „Ire ne" vertoning van de film „Zuid- Afrika ongecensureerd". Con cours L.R. „Bergruiters" schitte rend geslaagd evenement. 23 mei: Jaarvergadering afdeling Holten EHBO. Holten F1 ongeslagen kampioen. Jaarvergaderingen Hervormd kerkkoor en Groene Kruis. Holtens Gemengd koor (H.G.K.) zeer eervol 2e op koor festival van de AVRO. 30 mei: Bakker Frans Ruygers hield t.g.v. de uitbreiding en modernisering „Open Huis". Oorkonde voor automonteur Jan Baltus op „Be roepen vergelijking" in Straats burg. H. Wissink en G. Nijen- huis kwart eeuw werkzaam bij „De Vrijheid". Leerlingen van de o.l. Haarschool gingen „kraom- schudden" bij meester te Winkel. Blauw Witter Jaap Thai en speelde z'n laatste wedstrijd in het eerste. Blauw Wit B 1 winnaar jcugdtoernooi in Wierden. Sup portersvereniging SV „Holten" koos definitief bestuur. Salland wisselbeker voor jeugd van de Hockeyclub „Holten". 6 juni: Chauffeur A. J. Leeftink. Bor keld 50 25 jaar in dienst bij A. H. Jalink en Zonen BV. Jan Krik- kink bij „O.C.H." voor de 150ste keer op de planken. Flinke be langstelling voor marswedstrijden in de Haar- Kol kleuterschool nam afscheid van juf Peters. Sportdag zeven basisscholen op „Meermanskamp". Inge Schar- renberg sportvrouw van de Huis houdschool „De Noordenbarg". Sport- en speldag ZVV „Blauw Wit". 13 juni: Ruime middelen voor bouw van sporthal. Jaarvergadering ZVV „Blauw Wit". Plattelandsvrou wen Espele dagje uit. Bestuurs- mutatie SV „BATO". Leerlin gen scholengemeenschap bezoch ten museum „Piet Bos". Oriën- teringsrit MAC" „De Holter berg". 20 juni: Sterke groei sociaal- en cultu reel werk in Holten. HMV- drumband op kraomvisite bij de familie de Gooijer aan de Deven- terweg. Raad, na langdurige discussie, accoord met voorstel opdracht bouw sporthal aan Vaes- sen BV te Vught. Onderlinge wedstrijden in manege van Johan Bronsvoort om de „Snorrewind"- trophee. 27 juni: Goede start van recreatiewerk Interkerkelijke Recreatiecommis sie in tent aan de BorkeLdweg. Diploma-uitreiking door Scholen gemeenschap. Muzikale show „H.M.V." en „Kunstmin" Gorssel trok 1500 bezoekers. Afscheid van judo-leraar v.d. Werfhorst. BATO judokas winnen tournooi in Enter. 4 juli: Jeugd won mooie prijzen in kleur- wedstrijd AMRO-bank. q Goede prestaties Holtense atleten op wed strijden in Wageningen. Tennis club Holten nam 2 nieuwe banen in gebruik. Eerste keer diploma- zwemmen seizoen 1975. 11 juli: Afscheid leerlingen o.l. Dorps- school. Makelaar E. D. Vincent opende nieuw riant kantoorgebouw. „Het Bonte Paard" hield „Open Huis" t.g.v. belangrijke uitbreiding en modernisering. Voetbaltoer nooi buurtvereniging Holterhaar. Motorsportliefhebbers bezochten races in Francorchamps. 18 juli: Auto door trein gegrepen op overweg in de Dikkesteensweg. Vrouw gedood, dochter zeer ern stig gewond. Beroepen (3) Be stemmingsplan „De Borkeld". Na 3' jaar door de Kroon ongegrond verklaard. Hendrik Oolbekkink Boschkampsstraat, 63 jaar muzi kant. HMV bracht serenade. Windhoos teisterde Dijkerhoek, Es pelo en Neerdorp. Orgelconcert Piet van Egmond in N.-h. kerk. Afscheidsfeest van HAAR-kleuter- school. „Fungus" in De Schure. Bakker Frans Pluggers voor de moderne oven in zijn be langrijk uitgebreide bakkerij.

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 4