STREEKPLAN IJSSEL VALLEI Voorlopig standpunt dagelijks bestuur gewest Midden-IJssel Weekenddienst AGENDA 3. Ook in onze gemeente grote belangstelling evonden-verloren Bevolkingsgroei KERKDIENSTEN fVQ Officiële pubükaiie Zittingscommissie voor woon ruinitezaken HOLTENS NIEUWSBLAD 2 JAN. 1976 PAGINA 3 Het dagelijks bestuur van het Gewest Midden-IJssel heeft in een nota zijn voorlopig stand punt bepaald ten aanzien van de Alternatieve Voorontwerpen Streekplan IJsselvallei en daarin een aantal stellingen neergelegd, welke in een informele vergadering van de Gewest raad op woensdag 7 januari om 20.00 uur in het Postiljon Motel te Deventer behandeld zullen worden. Hoewel informeel, zal de vergadering wel openbaar zijn. Vooruitlopende op de bijeenkomst van eind februari zal de Streekplancommissie, waarin vertegenwoordigers van de gemeenten, waterschappen en gewesten zitting hebben, zich in een vergadering van 9 januari al, zij het voorlopig, beraden over een in te nemen standpunt. Dit standpunt kan niet anders dan voorlopig zijn omdat op dit ogenblik nog een aantal noodzakelijke gegevens ontbreekt, namelijk toegezegd herzien cijfermateriaal, informatie over milieu en landschap en de resultaten van de inspraak via gespreksgroepen. Aangezien ook in onze gemeente grote belangstelling bestaat voor de opstelling van het Streekplan IJssel vallei zullen we trachten, zo goed mogelijk het standpunt van het dagelijks bestuur van het Gewest Midden-IJssel, zoals dat ter discussie zal staan, weer te geven. De discussie in de gewestraad zal zich met name op de ontworpen stellingen moeten richten. Gezien de omvang van de materie is het ons niet mogelijk het commentaar ten aanzien van deze stellingen weer te geven. Uitgangspunten provincie De IJsselvallei dient gezien te worden als een zone, waarop de uitstraling van de Randstad Hol land zich steeds meer zal richten. Hierbij ligt de nadruk op Zwolle en omgeving. Doelstellingen voorontwerpen Provinciale Planologische Dienst (P.P.D.): a. minimaal zal de IJsselvallei groeien op basis van de natuur lijke aanwas; b. maximaal zal er een vestigings overschot zijn van 40.000 pei-sonen in de gehele IJsselvallei en van ca. 16.000 personen in .de IJssel-. vallei-Zuid en 24.000 voor IJss.el- vallei-Noord. Stellingen D.B. Gewestraad: 1. Vanwege de negatieve invloed op de leeftijdsopbouw en vanwege het belang van het behouden en in bepaalde gevallen van het be reiken van een bepaald verzor gingsniveau, moet doelstelling a (bevolkingsgroei op basis van na tuurlijk aanwas) worden verwor pen; 2. een netto-migratiesaldo van 16.000 personen tot 1990 voor IJsselvallei-Zuid zou een dermate geforceerd beleid vragen en een zo geringe kans van slagen heb ben, dat het als ongewenst kan worden beschouwd; 3. als voorlopig standpunt zou kunnen woi'den ingenomen, dat een verdere uitwerking van het streekplan gebaseerd op een mi gratiesaldo van 5 a 10.000 perso nen voor het zuidelijk deel moet worden nagestreefd, echtermet dien verstande dat, indien bij de nadere uitwerking allerhande na delen zouden optreden, hierop teruggekomen moet kunnen wor den. Dit betekent, dat het gewest een overloopfunctie ten aanzien van de Randstad Holland aan- NED. HERV. KERK 9.00 en 10.30 uur ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Noodlij dende kerken en personen. Op pasdienst: mevr. van Bruggen, Janny Loman en Wilma Mark voort. 10.00 u. Jongerendienst Irene" 19.30 uur Gespreksdienst in „Irene". Spreker dr. I-I. M. de Lange, (Lid van Ned. Delega tie). Onderwerp „Nairobi". GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur ds. H. J. Bouwhuis van Rijssen. Oppas dienst mevr. Kruidhof-Kruime- laar, mevr. Aanstoot-Beldman (res. mevr. van Leeuwen-Beld- man). Mevr. Stam-Stam, Tonny Hulsman (res. Hetty Lande-, weerd). Kindernevendienst.: mej. Y. Sysling (res. mej. R. Bos- schers) R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur; zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds. C. C. Addink (Extra coll. zie N.H.K. Hólten). 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. W. M. van Reijen- dam, em. pred. te Gorssel. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. vaardt, maar waarbij de eigen positie een belangrijke rol speelt bij de uitvoering van deze functie: 4.de bevolkingsgroei in het streekplan als geheel en in de onderdelen Noord en Zuid afzon derlijk kan niet losgekoppeld wor den van de bevolkingsspreiding. Hoofdspreidingspatroon van de bevolking Uitgangspunten provincie: stedelijke zones bepei-ken tot. het gebied Zwolle-Kampen en de Stedendriehoek en het afremmen van de verstedelijkingsdruk op de grootschalige open ruimten; streven naar een vermindering van de verplaatsingsnobdzaak van-., de bevolking; geen stedelijke ontwikkelingen, die als ongewenste suburbanisatie (trek platteland) zijn aan te mer ken; - stads- en dorpsuitbpéiding moe ten zodanig plaatsvinden, dat de gebieden voor het wonen en wer-' ken, de verzorging, de recreatie en het verkeer naar ligging en capaciteit op elkaar zijn afge stemd. Doelstellingen voorontwerpen P.P.D.: a. de steden moeten in elk geval even snel i.n bevolking groeien als het gehele gebied, terwijl de ove rige kernen geen hoger groei- prcentage mogen hebben dan het gebied als geheel: b, als er sprake is van een vesti gingsoverschot in dit gebied dan móet die extra bevolkingstoename uitsluitend in de steden wórden opgenomen. Stelinlgen D..B. Gewestraad: 1. De periode 1975-1990 dient ver deeld te worden in de periode 1975-1980 en 1980-1990. In de pe riode 1975-1980 zijn de doelstellin gen n'iet. realiseerbaar, vanwege de beperkte bouwprod-uktie in De venter. Bij de streekplanvoorbe- reiding dient llit als een gegeven te worden aanvaard, 2. Voor de periode 1980-1990 kan doelstelling a, te weten dat de stad Deventer even snel moet groeien als het overige deel van de regio, als doelstelling van het beleid wórden aanvaard. 3. Het uitgangspunt, bestrijding van de ongewenste suburbanisatie is reeds bereikt, indien men er in de pei'iode 1980-1990 in zou slagen om 50-75% van het migratiesaldo (vestigingsoverschot) aan Deven ter te binden. 4. Het spreidingspatroon van de bevolking moet behalve naar het criterium bestrijding van de sub- Geboren: Marieke dv E. J. Gro- tentraast en G. J. Lubbersen. Rianne dv H. Achterkamp en H. Linde. Jeordie zv H. C. A. .Penders en B. S. C. Cath (geb. te Deventer). Albert Jofiannes Hendrikus zv H. J. Willems en A. Meerman (geb. te Deventer). Gehuwd: J. Spakman, oud 23 jaar, Holten en E. W. Stevens, oud 20 jaar, Holten; A. J. M. Bouwmeester, oud 22 jaar, Olst en W. H. Bargboer, oud 27 jaar, Hol ten; J. van Lent oud 23 jaar, Wier den en B. J. Stukker, oud 21 jaar, Hengelo (O); J. Schuurman, oud 46 jaar, Zandvoort en A. T. I. Jon- gerius, oud 35 jaar, Zandvoort; D. Pasop, oud 27 jaar, Holten cn M. J. F. Driessen oud 22 jaar, Haar lem; E. W. Huzen, oud 20 jaar, Holten en I-I. Meilink, oud 21 jaar, Holten. Overleden: L. Klein Ovink, oud 88 jaar, Holten (overleden te Gors sel).' urbanisatie ook worden afgewogen naar de factoren leefbaarheid, voorzieningen en milieu. 5. Een migratiesaldo, dat nodig is om het huidige verzorgingsniveau van b.v. Raalte te handhaven, wordt niet beschouwd als onge wenste suburbanisatie. 6. Een matig migratiesaldo in de kernen HOLTEN en Olst wordt vanwege het gewenste voorzienin genniveau aanvaardbaar geacht. Spreidingspatroon bevolking platteland Uitgangspunten provincie: zie hierboven; geen aantasting van de grote kernen woningbouw in de grote platte landskernen wordt alleen toegela ten voor de opvang van de z.g. natuurlijke aanwas; het principe van de rangorde van keren staat voorop; zo min mogelijk aantasting van natuur- en cultuurlandschappen. Doelstellingen voorontwerpen P.P.D.: a. het zoveel mogelijk in stand houden van de sociaal-culturele eigenheden van het platteland in samenwerking met de dorpsbin ding van de bewoners; b. het versterken van de regio nale verzorgingsstructuur door het ontwikkelen van kleine kernen tot primaire centra in onderverzürgde gebieden. Stellingen D.B. Gewestraad: 1. De half-stedelijke kern Raalte dient een zodanige bevolkingsgroei te hebben, dat het huidige (on volledige) secundaire verzorgings- t niveau gehandhaafd blijft. HOL TEN zal een zodanige ontwikke ling moeten doormaken dat de hier aanwezige secundaire voor zieningen in stand gehouden kun nen worden. -De .kennen Schalkhaar, Diepen- veen. Olst en Bathmen zullen een zodah'ig'e groei moeten krijgen, dat het Huidige primaire verzorgings niveau gehandhaafd blijft. Inge stemd wordt met het voornemen om Lemelerveld en Heeten een zodanige ontwikkeling te geven, dat. het huidige totaalverzorgende (primaire) niveau verder uitge bouwd kan worden (a-kernen). Ten behoeve van het realiseren van de gewenste doelstellingen en, hét voorgestane verzorgingsniveau wordt een nader onderzoek naai de vereiste omvang noodzakelijk geacht, 2. Met de doelstellingen a en b kan worden ingestemd. 3. Bij de a-kernen (opvangkernen) en b-kernen (gematigde groeiker nen) is de uitwerking van deze doelstellingen aanvaardbaar, bij dc c-kernen (consolidatiekernen,- b.v. Dijkerhoek en Okkenbroek) wordt te weinig rekening gehou den met de doelstelling. 4. de c-kernen moeten in beginsel ook planologisch in staat worden gesteld de ..eigen mensen" op te nemen: er is derhalve een verrui ming van de normen nodig. 5. Ter behoud van de identiteit van de kleine kernen moet de „import" van stedelingen zoveel mogelijk worden tegengegaan. 6. Door de gemeenten zal een ip- strumentarium (voorschriften enz. moeten worden ontwikkeld, waar bij woningen in de plattelandsker nen zoveel mogelijk worden be trokken door hen, waarvoor ze bestemd zijn. Wonen Doelstellingen voorontwerpen P.P.D.: a. - in steden zal ruimer moeten worden gebouwd; b. in de dorpen en andere kernen zal veel dichter gebouwd moeten woi-den; c. won'ingen zullen vooral gebouwd worden in die plaatsen, waar werk is en waar voorzieningen zijn (vooral Zwolle én Deventer, in mindere mate Kampen). Stellingen D.B. Gewestraad: 1. De stad zal zodanig moeten bouwen, dat op een positieve wijze een bijdrage wordt geleverd in de bestrijding van de ongewenste suburbanisatie. 2. Behoud en versterking van de stedebouwkundige karakteristiek 'in de plattelandskernen zal een hogere prioriteit moeten hebben dan doelstelling b; ongelijke con currentieverhoudingen tussen stad en platteland moeten via andere wegen worden opgelost. 3. Er zal meer aandacht besteed moeten worden aan de vraag tot hoever aan woonwensen tegemoet gekomen kan worden. Werkgelegenheid Uitgangspunten provincie: delen van de IJsselvallei heb ben een zodanig produktiemilieu, dat ze in aanmerking komen voor verdere economische groei; Zwolle dient gestimuleerd te fvorden ols landsdelig centrum voor verzorging en werkgelegen heid; een zodanig landbouwgebied is nodig, dat op ecologisch verant woorde wijze een agrarische pi-o- duktie op hoog niveau in stand kan worden gehouden. Stellingen D.B. Gewestraad: L Kwalitatieve en kwantitatieve versterking van de werkgelegen heid in de industrie en de diensten is noodzakelijk; stimulering is nodig. 2. Door een gericht werkgelegen heidsbeleid zal het. vertrek van jongeren moeten worden tegen gegaan. 3. Deventer zal in het centrum van de werkgelegenheid moeten blijven; in Raalte Olst en HOL TEN zal de toeneming van de werkgelegenheid ongeveer, gelijke tred'moeten houden met de toe neming van de beroepsbevolking. 4. Op basis van een onderzoek natuur- en landschapsbescherming en op basis van nog te stellen a(weegfactoren zal moeten wor den nagegaan in welke gebieden aan de landbouw (beperkingen moeten worden opgelegd. Verzorging Uitgangspunten provincie: b.ij het streven naar een milieuT diffèrentiatie staat het principe van.de rangorde van kernen voor op, d.w.z. dat' de In regionaal verband geplaatste verzorgings- functie van de kernen uitgangs punt is eri blijft; aantasting van de grote kernen moet worden voorkomen; voor wat betreft de verzorging van het laatste regionaal niveau (het primaire niveau) kan een relatief snelle groei van de. kernen alleen worden aanvaard als zulks nodig is in het kader van een goed patroon van gebundelde deconcen tratie; in de toekomst zal het voor voorzieningen nodige inwonertal groten zijn dan nu (schaalvergro ting). Doelstellingen voorontwerpen P.P.D.: i a. onafhankelijk waar we geboren zijn hebben we recht op goede voorzieningen: b. bij de spreiding van voorzie ningen uit te gaan van de rang orde van kernen; c. Zwolle zal zich moeten ontwik kelen tot een kwartair verzor gingscentrum. Stellingen D.B. Gewestraad: 1. Een goede spreiding van voor zieningen op secundair en primair niveau dient t.e worden nageT streefd; Raalte en HOLTEN ver der uitbouwen tot een beperkte regionale functie; Bathmen, Olst, Schalkhaar en Diepenveen dienen hun primaire functie te behouden, terwijl het gewenst is dat Heeten en Lemelerveld uitgroeien tot een primair verzorgingscentrum (a- kern). 2. Concentratie van de tertiaire en kwartaire voorzieningen in de steden Deventer en Zwolle; ver sterking van het eigen draagvlak van Deventer is daarbij nodig. 3. Bij de keuze van de vestigings plaats van kwartaire voorzienin gen uitgaan van de meest gunsti ge vestigingsplaats voor de be trokken voorziening; in zijn alge- 1 meenheid voorzieningen die slechts één of twee keer in het oosten kunnen voorkomen, vestigen in de stedendriehoek (Deventer, Zut^ phen, Apeldoorn) 4. Kleine kernen moeten in staat Gorssel tin gesteld worden hun verzorgings functie op het laagste niveau te kunnen blijven uitvoeren. 5. Het spreidingspatroon van de bevolking moet mee bepaald wor den door de verzorgingsfunctie die aan kernen wordt toebedacht. Norm dient hierbij het belang van de betrokken voorzieningen te zijn en niet een theoretisch kernen model. Natuur en landschap Uitgangspunten provincie: cm een rijk en gevarieerd land schap te kunnen vormen resp. te behouden moet een relatief groot aandeel niet versnipperde delen in stand worden gehouden; landschappelijk en/of ecologisch waardevolle gebieden beschermen of herstellen via aangepaste be heersmaatregelen: op ecologisch verantwoorde wijze een agrarische produktie op hoog niveau; recreatiedruk op landschappe lijk kwetsbare gebieden verlich ten. Doelstellingen voorontwerpen P.P.D.: k. afwisselende landschappen be houden door nieuwe woningen, kantoren en fabrieken zoveel mo gelijk rond de 9teden te bouwen, door het kopen van waardevolle gebieden, het sluiten van beheers overeenkomsten en door land inrichting; b. de beschikbare geldmiddelen zijn bepalend voor de omvang van het door aankoop en betaald on derhoud veilig te stellen natuur en landschap. Stellingen D.B. Gewestraad: 1. Een evenwichtige afweging van de belangen' van natuur en land schap enerzijds en de andere gebruiker, zoals de landbouw an derzijds, is eerst mogelijk indien ook een informatienota natuur en landschap is verkregen. 2. Toetsing aan het milieu-aspect dient medebepalend te zijn voor de groei en de uitbreiding van alle kernen. De al dan niet beperkte groei van niet-stedelijke kernen kan niet zonder meer worden af gedaan met „aantasting van de open ruimte'. Recreatie Uitgangspunten van de provincie: vanwege het grote ruimte beslag bij projecten voor de re creatie is een zekere matiging gewenst; verbetering van de kwaliteit van bestaande accommodaties hebben voorrang boven uitbrei ding met nieuwe. Doelstellingen voorontworpen P.P.D.: a. om de algemeen stijgende be hoefte aan meer slaapplaatsen (Campings, zomerhuisjes) op te vangen, zal er meer ruimte moe ten komen, hetzij: aan de rand van de gebieden waar de verblijfsrecreatie thans is geconcentreerd, hetzij door daar vandaan overloop- gebieden aan te wijzen: b. grote complexen voor de dag recreatie bij de steden; c. kleine voorzieningen voor de wat stillere dagrecreatie in zones dieper in het landelijk gebied; d. voor de watersportliefhebbers een paar grindgaten langs de IJssel inrichten als ankerplaats. Stellingen D.B. Gewestraad: 1. Tn aansluiting op de stellingen met betrekking tot de bevolkings groei en de werkgelegenheids ontwikkeling kan worden inge stemd met een matige groei van het aantal terreinen voor zomer huisjes. 2. Deze tererinen zouden uitslui tend bestemd moeten zijn voor de verhuur; bouw van complexen voor tweede woningen wordt af gewezen vanwege de nadelen voor het landschap en de landbouw. 3. Aan de uitbreiding van het aan tal slaapplaatsen in de bestaande concentratiegebieden wordt de, voorkeur gegeven boven het ere- Gevonden: Steek-sleutelEtui met 4 sleutels en een fietssleu- teltje; Dames-horloge; Tas met broodtrommel en fles; Zilver arm- banje; Dames-horloge; Bankbil jet; Kinderbril; Handschoen, links; Motorhandschoenen; Sleu tel-etui; Cultureel-paspoort; Lede ren handschoen; Bankbiljet; Mo torhandschoenen. Verloren: Bruine Teddy beer; Draag/fiets-tas, roodgeblokt; Meis jes-horloge, rood/blauw bandje; Bankbiljet van f 100,Zilveren armband met naamplaatje Alice- Klaas; Blauwe dames-fiets; 2 bruine wanten -}- groene muts; Knip-beurs met fiets en huis-sleu tel; Zwarte portemonnaie met' f 10,en boodschaplijstje; Zilve ren kettinkje „Suzanne"; Zwart met zilveren gesp; Bruine week end-tas, inh. slaapzak, luchtbed', grondzeil; Donker bruine heren- leesbril; Witte fox-hond met brui ne vlekken; Sjaal. DE BEGRENZING VAN OE GEMEENTEKRINGEN IN HET ONDERZOEKGEBIED eren van nieuwe overloopgebie- den. 4. Aan de IJssel is zowel ten be hoeve van passanten als voor de bestaande boteneigenaren behoef te aan nieuwe ankerplaatsen. Het aanleggen hiervan dient echter met de uiterste voorzichtigheid te geschieden. Verkeer en vervoer Uitgangspunten provincie: het openbaar vervoer moet een belangrijke taak krijgen; bij het situeren van nieuwe woongebieden het aanleggen van nieuwe verkeerswegen vermijden; rijkswegen moeten zodanig worden aangelegd, dat deze met regionale en eventueel zelfs lokale wegen (in de stedelijke gebieden) functies kunnen vervullen. Voor de verbindingen rond Deven ter en Raalte is nu een werkgroep ingesteld, waarin rijk, provincie en een aantal betrokken gemeen ten zijn vertegenwoordigd. Han gende dit onderzoek worden geen stellingen omtrent verkeersver bindingen geponeerd. Wel wordt opgemerkt, dat in de alternatieve voorontwerpen onvoldoende aan dacht wordt gegeven aan de rij wielpaden. Hoewel dus, zoals in de aanvang gezegd, de commentaren ontbre ken. kunnen de belangstellende lezers toch enig inzicht krijgen in het standpunt van het dagelijks bestuur van het Gewest Midden- IJssel omtrent het Streekplan IJsselvallei. De voorzitter van de commissie voor woonruimtezaken maakt be kend, dat de eerstvolgende zitting der commissie niet op dinsdag 6 januari 1976 maar op .dinsdag 13 januari 1976 zal worden gehouden. Holten, 24 december 1975. De voorzitter voornoemd. G. Weijl. Vrijdag 2 januari 21.00 uur Disco-special in „de Schure" (zie adv. en ber.). Melk- en zuivelhandel Nijland, Kolweg, de gehele dag gesloten Zaterdag 3 januari 4-7 uur Receptie Dick en Nan Jansen i.v.m. overname „Sta tionskoffiehuis" in cafe Kalf- sterman (zie adv.). 19.30-22.30 uur Nieuwejaarsrecep- tie SV „Holten" in clubge bouw „Meermanskamp" (zie adv.). Z.ondag 4 januari 13.30 uur Puzzelwandeltocht Jeugdsociëteit „de Schure" (zie adv. en bericht). 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19,30 uur Dansen in Bar-dancing „Boode", Bathmen Maandag 5 januari Fa. van de Maat. Dorpsstraat 10, gesloten. Dinsdag 6 januari 10.00 uur Nieuwjaarsvisite Herv. Vrouwengroep Holten in zaal Vosman 20.00 uur Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in ..Bethanië". Boekbespr. door mevr. Winkeldermaat-Tiessink Woensdag 7 januari 20.00 uur Informele vergadering Gewestraad (zie agenda van 23 dec.). Vrijdag 9 januari 20.00 uur Filmavond M.A.C. „De Holterberg" in zaal „Amicï- tia" (zie adv. en bericht). Maandag 12 januari 19.30 uur: Bestuursvergadering P.v.d.A. in hotel „Vosman". 19.30 uur Gezelligheidsrit C en D junioren SV „Holten" (zie ber.). 19.00-20.00 uur Verzilveren waar debonnen Sint Nicolaas-aktie .1975 bij de RABO-Bank (zie adv.) 20.00 uur Ruilavond Holtense Post zegelclub in Hotel Vosman Dinsdag 13 januari 20.00 uur Jaarvergadering Chr. Gem. Zangver. .Soli Deo Glo ria" in gebouw Rehoboth" Vrijdag 16 januari 21.00 uur Film „Once upon a ti me in the west" in ..de Schu re''. Zondag 18 januari 14.30 uur Film „Once upon a time in the west" in ,,de Schure"» ARTS Van vrijdag 2'jan. t.m. maan dagmorgen 8 u: ^Uitsluitend v. spoedgevallen)..W, R. van Cou- welaar, Holterènkstr. 18, telef. 2750. Voor boodschappen bellen: 11.00 en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster M. ter Borg, Neerdorp 1, tel. 05483-2356. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1745 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS L. G. de Meijer, Rembrandt- plein 1, Nijverdal, tel. 05486- 3109. Spreekuur v. spoedgeval len: 5.00-5.30 u. nam. DIERENARTS Van zaterdagm. 12.00 tot maan- dagm. 8.00 uur W. C. Wame- link, Houtweg 18, tel. 2004. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstr. 16, Hol ten, tel. 05483-2784. Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, donderdagsavonds van 18-19 uur en volgens afspraak. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 u.). GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat- schap.werk en Gezinsverzor ging telef. bereikbaar onder no. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch- ten in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. WACHTDIENST T.m. zondag 4 januari: C. Meindertsma, Bergsmastr. 12, tel. 2190. Maandag 5 t.m. zon dag 11 jan.: B. Groot Obbink, Kozakkenstraat 2, tel. 1526. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 3 t.m. vrijdag 9 sept. ELEKTRA: J. Kolkman, Gaar denstraat 31, tel. 1368. GAS: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352-2665 en 2655. 's Nachts tel. 05200-71234. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1976 | | pagina 3