Uit het plaatselijk parlement Reorganisatie binnenlands bestuur Meijerink's behang- en verfhuis opende winkel SLUITING POSTKANTOOR Verplaatsingskosten noodlokalen worden wel door het rijk vergoed VAN WEESP TOT ALMELO, „DE "P5" Ons commentaar: „Ere wie ere toekomt" B uurtvereniging Churchillstraat- Vrijheidslaan BONDSSPAARBANK KERKLEDEN... AAN HET WERK! Rusland-actie van Amnesty-International KUIJPERS BV HOLTEN 23 DEC. 1975 PAGINA 5 Tijdens de dinsdagavond jl. gehouden raadsvergadering werd door de heer J. Warrink (GB) gebruik gemaakt om, tijdens het gebruikelijke vra genuurtje, aan het college van B. en W. de volgende schriftelijk gestelde vragen voor te leggen: „1 Is liet juist dat de ver plaatsingskosten van de be doelde noodlokalen niet door het Rijk*worden vergoed? 2 Indien vraag 1 bevestigend beantwoord wordt, waarom moeten we deze mededeling dan uit de pers vernemen? 3 Kunt u ons dan tevens dui delijk maken dat de raad van Holten zakelijk toch een juist besluit heeft genomen?" Bij monde van burgemeester mr. W. H. Enklaar kreeg hij het vol gende ten antwoord: „Vraag 1 kan ontkennend worden beantwoord. 2 Nu vraag I ontkennend is beant woord behoeft vraag 2 geen nade re toèlichting. 3 Ter toelichting op de gestelde vragen moge het vol gende dienen: Het Rijk geeft jaar lijks een vergoeding in de kapi- taallasten (stichtings- en inrich tingskosten). Deze vergoeding is afhankelijk van het stichtingsjaar van de accommodatie en wordt telkenjare vastgesteld. Daarbij wordt rekening gehouden met een trendmatige stijging van de kosten. De thans aangekochte lokalen zijn in 1971 gebouwd. De vergoeding, die voor deze lokalen van het Rijk wordt ontvangen, moet derhalve worden af gestemd op het voor 1971 vastgestelde bedrag. Rekening hou dende met dit bedrag is het moge lij kom, met in achtneming van een rentepercentage van 9% pet. en een afschrijvingstermijn van 15 jaar, de kosten, voortvloeiende uit de aankoop en de verplaatsing van deze lokalen, resp. groot f 50.000,- en f 53.300,- te dekken. Een en an der is uitvoerig toegelicht en ver werkt in de 67e wijziging van de begroting 1975, vastgesteld in de vergadering van uw raad van 24 november jl.,; welke .bij .de. stuk-, ken ter inzage heeft gelegen. Het aangehaalde artikel in Hol- tens Nieuwsblad van 28 nov. jl. suggereert derhalve een onjuiste gang van zaken," aldus mr. En klaar. De heer Warrink veegde aan dit antwoord de opmerking toe: „Was getekend W.B.". hiermee ver wijzende naar de schrijver van be doeld artikel in ons blad, t.w. de heer Beijers (zie „Ons Commen taar"). Afschrijving in 10 jaar De heer Warrink reageerde op het gegeven antwoord met de °P" merlcing, dat hij een afschrijvings termijn van 15 jaar, voor deze toch al gebruifete ■noodlokalen §en npgal langè termijn vond. „Hef gevaar is groot dat we bij eerderevervan ging komen te zitten met een' hoge restwaarde. Zoals de prognoses nu zijn zullen deze -lokalen geen 15 jaar in de Haar blijven staan maar eerder 10 jaar." Daarom stond hij een afschrijvingstermijn van 10 jaar voor. Wanneer deze lokalen latei- worden verplaatst naar elders dan kost dat ook weer opnieuw ver- plaatsings (stichtings) kosten. Bij monde van burgemeester Enklaar gaf het college hierop ten ant woord dat de door de heer- War rink bedoelde hoge restwaarde niet zal wofden gepresenteerd omdat 't gemakkelijk verplaatsbare contai nerlokalen zijn. „We hopen dat het plan „Beuseberg" nog eens zal wor den gerealiseerd zodat we met die Tijdens de dinsdagavond gehou den raadsvergadering vroeg de heer J. Warrink (Gem. Bel.) naar aanleiding van een in ons blad van 28 nov. j.l. verschenen arti kel, van de hand van de heer W. Beijers, of het juist is dat de ver plaatsingskosten van de noodloka len, welke van de gemeente Die penveen werden overgenomen ter uitbreiding van de openbare kleu terschool in de Haar, niet door het Rijk worden vergoed, zoals in genoemd artikel werd gesigna leerd. Nadat het college hierop ten ant woord had gegeven dat dit wel het geval was, werd daaraan door het college de opmerking toege voegd, dat bedoeld artikel in Hol- tens Nieuwsblad een onjuiste gang van zaken suggereert. Uit een oogpunt van: Ere wie ere toe komt en voor alle duidelijkheid merken wij op dat de heer W. B., in zijn artikel, niet anders heeft gedaan dan het aanhalen van een uitspraak, gedaan door burge meester Crommelin van Diepen veen, blijkens- een terzake ver schenen raadsverslag in het De venter Dagblad. Wanneer een onjuiste gang van zaken is gesuggereert, ligt daar van de oorsprong derhalve-in Die penveen en niet bij de heer W. B. D. J. M. lokalen kunnen changeren," aldus mr. Enklaar. Het motief van de heer Warrink dat verplaatsing ook weer verplaat singskosten inhouden was voor het college echter aanleiding om de voorgestelde afschi-ij vingsstermijn van 10 jaar nog eens nader in over weging te nemen, met welke toe zegging deze discussie werd beëin digd. Achterstand in administratie G.E.B. Bij behandeling van de ingeko men stukken legde de heer J- War rink (G.B.) de vinger bij een door de verificatiedienst geconstateerde achterstand in de administratie van de Gemeentelijke Energiebedrijven. Tijdens een discussie die hierover in de raad ontstond, zei mevr. F. M. ter Doest-Bos (WD) even la ter dat de verificatiedienst, blijkens een terzake uitgebracht rapport „ernstige tekortkoming" had gecon stateerd, maar door het nut van het controlewerk door deze dienst in twijfel werd getrokken. De heer Warrink bekritiseerde yervolgens het feit dat een speci aal voor het wegwerken Van deze achterstand aangetrokken ambte naar, kort na aanstelling, werd overgeplaatst naar de afdeling so ciale zaken. „Dat een ambtenaar graag wil worden overgeplaatst wanneer hij zich niet °P zijn plaats voelt, kan ik inkomen. Maar had hij niet eerst kunnen meehelpen deze achterstand weg te werken?" Zowel burgemeester Enklaar als wethouder L. Kaan gaven ten ant woord dat de ambities van de be treffende ambtenaar duidelijk la gen op het terrein van sociale za ken en dat de overplaatsing in goed onderling overleg was tot stand gekomen. „Wanneer wij deze ambtenaar op de administratie van de energiebedrijven zouden hebben gehandhaafd, zou bij sociale zaken een achterstand zijn ontstaan," zei burgemeester Enklaar die eraan toevoegde dat tussen de overige sollicitanten, naar de mening van het college, verder geen geschikte kandidaat ~was aangetroffen. Wethouder Rietberg (CHU) ver klaarde dat de opmerking-v.an dam heer Warrink wel degelijk een punt van bespreking was geweest binnen het college, maar dat, alles tegen elkaar afwegende en' in goed overleg, tochwas gekozen voor ovei-plaatsing. De heer Warrink bleef echter van mening dat de achterstand ten spoedigste dient te worden wegge werkt. Met de verklaring door het college dat hard wordt gewerkt om de vakante plaats spoedig te doen bezetten, werd dit onderwerp ten slotte afgesloten. Woonwagenkampje in Holten? Naar aanléiding van een ont vangen schrijven van de woonwa genbevolking van het regionaal woonwagencentrum te Deventer, betreffende het stichten van kleine kampen, vroeg dé heer Warrink vervolgens, naar het standpunt van het collége aangaande het woon wagen beleid. Tijdens de discussie hierover ble ken de diverse raadsfracties reeds te zijn benaderd door ene heer Van Alsemgeest, die de raadsfracties verzocht had hieraan aandacht te schenken. Dit bleek uit uitspraken van zowel de heer J. Warrink (G.B.) als de heer J. Wiggers (ARP). Burgemeester mr. W. H. Enklaar verklaarde dat het college terzake nog geen standpunt had ingenomen-omdat een in te nemen standpunt vooraf door behoorlijke motieven dient te worden onder bouwd, zoals vragen t.a.v. de ruim telijke ordening. Wethouder L. Kaan voegde hieraan toe dat op 12 januari a s. een vergadering over deze materie is uitgeschreven te Deventer en dat het college de re sultaten van deze vergadering wenst af te wachten. Fa. Vukkink vraagt schadeloosstelling Als sluitstuk Van de behandeling „ingekomen stukken" wees mevr. F. M. ter Doest-Bos (WD) op een ingekomen brief van de fa. Vuk kink, welke niet in de lijst van in gekomen stukken was opgenomen. Genoemde brief bevat, een verzoek van de fa. Vukkink om vergoeding voor gemaakte onkosten welke deze firma heeft gemaakt terzake van de door haar gedane inschrij ving op de uitbreiding van,de open bare kleuterschool in de Haar. Ge noemde firma meent dit verzoek te kunnen doen omdat zij de laagste inschrijver op dit project was. ter wijl haar de opdracht tot uitvoe ring uiteindelijk niet werd gegund. Bovendien heeft deze firma, voor dat werd ingeschreven, een gesprek gevoerd met de directeur gemeen tewerken tijdens welk gesprek dui delijk zou zijru gesteld welk type noodlokaal deze firma kon aanbie den. Tijdens dit gesprek zou vari gemeentewege niet zijn gezegd dat men het door de fa. Vukkink aan geboden lokaaltype niet op het oog had, noch wenste. Dit had Vukkink aanleiding gegeven de inschrijving verder voor te bereiden. Op grond van vorenstaande wilde mevr. Ter Doest, zuiver principieel gezien, stellen dat zij het met het afwij zend bericht van het college niet eens kon zijn. Zij zag wel termen aanwezig om Vukkink schadeloos te stellen voor gemaakte architect- kosten. Ook de heren Warrink en Van Schooten (GB) verklaarden het standpunt van mevr. Ter Doest óm dezelfde reden te delen. „In normale gevallen van inschrijving op een werk achten wij ons niet tot schadeloosstelling verplicht. Maar in dit geval wel. Vukkink was de laagste inschrijver en werd niet afgewezen op ondeugdelijk heid. Daarom is onze fractie ook voor schadeloosstelling," verklaar de de heer Warrink. De heer H. Meerman (PvdA) wilde weten of ten aanzien van kosten afspraken waren gemaakt, hetgeen niet het geval bleek te zijn. Bij monde van burgemeester En klaar gaf het college ten antwoord dat van aanvang af was gesteld dat het ging om een containerschool of daarmee te vergelijken systeem. „Vukkink is niet met een dergelijk systeem gekomen zodat het zeer wel de vraag is of hij wel de laag ste inschrijver is geweest voor het systeem wat hij daarvoor levert. Het is wel zo dat hij kosten heeft gemaakt maar dat is nu eenmaal het risico van de koopman," aldus mr. Enklaar. Van de zijde van Gem. Bel. werd hierop gereageerd met de opmerking dat de wens van de raad was geweest om het werk te gunnen aan de laagste in schrijver, waarop mr. Enklaar te- recht reageerde met de opmerking: „Dat is niet juist wat u nu stelt. Gezien de uitslag van de stemming was de wens van de raad om in het geheel niet te bouwen. Ik merk hier overigens nog bij op dat de brief is gericht aan het college, met een afschrift aan de raad, zodat het verzoek in deze brief niet voor behandeling door de raad vatbaar is. Dit is ook de reden dat deze brief niet in de lijst van ingeko men stukken is opgenomen," waar mee de discussie rondom deze zaak tenslotte werd afgesloten. 'De buurt^èfenfgihg''Chtlrchill-' straat-Vrijbei^lapffy heeft haar plannen voof''1976 bekend gemaakt. Op 5 januari is er een Nieuwjaars- instuif in de Haarschool. Op 11 maart kunnen de leden de operette ,,Die Schwarzwaldmadel" bijwo nen, welke wordt uitgevoerd door de "Hengelose Opera- en Operette véreniging. Op 20 maart kunnen de leden kegelen in het kegelcentrum „Dikkie Down" aan de Dorpsstraat te Holten. Zaterdag 10 april zal er voor de kinderen een palmpaasop- tocht met versierde haantjes wor den gehouden, terwijl op 17 april de Paashaas eieren komt zoeken. In april zal er een busreis zijn. De reis zal naar het westen van ons land gaan, met als einddoel Scheveningen. Op 30 april hoopt de buurtvereniging een feestje te bouwen ter gelegenheid van Ko ninginnedag. Tijdens de grote va kantie komt er een Picknick en een fietspuzzeltocht. Op 16 oktober zal er een feestavond zijn, waar o.a. de bekende zanger Ronnie Tober zal optreden. Voor de kinderen zal er 's middags feest zijn. Al met al een programma dat er zijn mag. O^V- ^\MERDEN NUVERDAt WEESP^ NAAROEN' Bussur ""nukerk 'T'Ü'bAARN L^I"""sÖESTOIJKO «HOEVELAKEN BREUKELEN SOES™ QAmE„s[00,, - LEUSDEN1 ALMELO BORNE EEFDE *^wzutphen»*vw,nsveld M ÏÏr%«EERBEEK Ksim tim. •brummen SCHERPENZEEl t)!(- van noord naar zuid ziet u in maar liefst 35 gemeenten. 85 kantoren van uw eigen en vertrouwde Bondsspaarbank voor Midden en Oost Nederland. De bank voor deze generatie...met diensten van deze tijd. Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen VOOR MIDDEN EN ÜQST NEDERLAND de bank voor deze generatie Agentschap: MAKELAARDIJ VINCENT - Dorpsstraat 33 - Holten - Telefoon 05483 - 1961 ..„1* i^thE.,,,,1 toaWorHfiino Hp ppmppntp.n. ten liswtie van rijkstaken. Onze partij Tijdens de behandeling van het concept van wet tot „Reorganisa tie binnenlands bestuur" werd het, met name door de fracties van VVD en PvdA, ernstig betreurd dat de minister van Binnenlandse Zaken de gemeentebesturen geen gelegenheied heeft geboden tot in spraak inzake genoemde reorgani satieplannen. De heer E. M. van Schooten (GB) verklaarde be vreesd te zijn dat, met name de landbouw, nog veel meer in de hoek zal worden gedrukt dan thans reeds het geval is. Slechte poging Namens de WD-fractie sprak me vrouw F. M. ter Doest-Bos er, met het college, haar spijt over uit dat een minister, die openheid en in spraak zegt voor te staan, in deze belangrijke zaak niet de gelegen heid heeft gegeven tot die in spraak. Verder verklaarde zij het niet eens te zijn met de opmerking van het college, dat spreekt van waardering voor de poging die de minister heeft ondernomen. „Wij achten die poging geheel mislukt. Wij hebben wel waardering dat er een poging werd ondernomen, maar niet voor de gedane poging", verklaarde zij, aldus de uitlating van het college nogal scherp op nemend! Waardering De heer H. J. Westerik verklaar de namens de CDA-fractie waarde ring te hebben voor het stuk dat het college terzake aan de raad heeft aangeboden (zie ons blad van vorige week), waarachter zijn fractie zich geheel kon opstellen. Landbouw in de hoek De heer E..M. van Schooten (,GB) had uit de toelichting, uit het con cept wetsontwerp begrepen dat de minister de provincies nieuwe stijl bepaalde taken heeft toebedracht welke thans op gemeentelijk ni veau liggen. Hij dacht hierbij met name aan ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. „Ik vrees dat door deze reorganisatie de land bouw nog meer in de hoek wordt gedrukt dan thans reeds het geval is", zei hij. Wethouder Rietberg (CHU) on derschreef de opmerking van de heer Van Schooten en merkte aan vullend op dat hierbij niet alleen te denken valt aan de landbouw maar aan nog wel meer belangen groepen. Gemeentetaak gekortwiekt Namens de PvdA-fractie plaatste ook de heer H. Meerman veel vraagtekens achter de ministeriële plannen. In een uitvoerig betoog zei de heer Meerman: „Onze fractie stelt het op prijs, dat het college van B. en W. onze raad in de gelegenheid stelt zich uit te spreken over de inhoudelijke aspecten van heb „concept-ontwerp van Wet Reorganisatie Binnenlands Bestuur", hoewel de minister de gemeenteraden daarvoor geen ge legenheid biedt, hétgeen wij met het college betreuren. Bij de 3 nov. jl. gehouden Alge mene Beschouwingen heeft de frac tie van de P.v.d.A. enekele positie ve punten genoemd met betrek king tot de voorgestelde reorgani satie binnenlands bestuur. Daarbij deden wij de mededeling bij een andere gelegenheid kritische op merkingen te willen maken. Deze gelegenheid doet zich thans voor en wij willen enkele punten uit de veelheid van facetten lichten, waar mee de PvdA nogal moeite heeft: Ie) Kef zogenaamde complemen tair bestuur. Dit is onvoldoende doordacht. Het concept-ontwerp stelt, dat verschillende bestuursla gen een gezamenlijke verantwoor delijkheid voor één bestuurstaak kunnen hebben en elkaar bij de taakuitoefening kunnen aanvullen. Dit is op zich wel juist, maar bij „elkaar aanvullend bestuur" moet het ook mogelijk zijn, dat de basis tegenspel biedt aan de hogere over heden. terwijl deze laatste de uit voering van het beleid (in hoofd lijnen aangegeven, dus handen af van details!) moeten kunnen op dragen aan lagere overheden. Ver der moeten, naar onze mening, ook bij complementair bestuur, de ta ken steeds worden uitgevoerd op het laagst mogelijke niveau, een standpunt waarvoor de PvdA zich al jaren sterk maakt. Nu blijxt de regering de bestuurstaken echter te willen toedelen naar dat niveau, waar „een maximum aan effect" .wordt bereikt, maar dat daaronder wordt verstaan, Wordt niet duide lijk verklaard, tiet komt onze fractie voor dat de voorgestelde Onder grote belangstelling heeft vrijdagmiddag burgeméester mr. W. H. Enklaar de nieuwe winkel geopend van Meijerinks Behang en Verfhuis, Oranjestraat 16 waar voorheen het Loodgietersbedrijf van de fa B. Visser was gevestigd. Mr. Enklaar werd de schaar voor het doorknippeq van het lint. aan geboden door de vijfjarige Herwin Meijerink. Na dit ceremonieel hield mr. Enk- klaar namens 't gemeentebestuur een korte toespraak. Hij zei graag gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging om de winkel te ope nen. Het gebeurt de laatste tijd in Holten niet zo vaak meer dat win kels worden geopend, de zaken mensen maken blijkbaar^ „pas op de plaats". Deze winkel betekent een forse stap vooruit voor schil der Meijerink die zich wat werk plaats en winkel betreft moest be helpen met noodvoorzieningen. Het pand waar thans zaken ge daan worden mag in Holten gezien worden en is een aanwinst voor de buurt. Burgemeester Enklaar wenste ten slotte de familie Meijerink geluk met het pand waarin ze hopelijk goede zaken zullen doen en geluk kig zullen wonen en werken. Namens de buurt door de heer H. Vincent een enveloppe met inhoud aangeboden. De vele bloemstuk ken en boeketten die werden aan geboden gaven aan de nieuwe win kel een extra feestelijk tintje. Aan verbouw- en inrichting werd on der toezicht van h^; Bouwkundig adviesbureau De Bakker §p Moe zelaar te Heino meegewerkt door fa. H. Schuitemaker B.V. te Enter, timmer- en metselwerk Technisch Install. Bedrijf Jan Lammers Hol ten, centrale verwarming enz. Fa. Joh. Aanstoot, Holten, electra. Fa. Roelofs, Nijverdal, winkelin richting. Vrijdagavond en zaterdag kwamen tijdens „Open-Huis" vele klanten en belangstellenden een kijkje nemen. Burgemeester Enklaar opende vrijdagmiddag de nieuwe winkel van Behang- en Verfhuis Meijerink in de Oranje straat. Ov de foto Mr. Enklaar met de heer Meijerink en mevrouw M eijerink-Stam. taakverdeling de gemeenten, ten gerieve van de provincie, ernstig heeft gekortwiekt. 2e. De kwestie van de bestem mingsplannen. Op dit terrein wor den naar onze mening de gemeen ten van een aantal bevoegdheden beroofd, welke naar de provincies worden overgeheveld. Voor de pro vincies wordt de bevoegdheid voor gesteld om gebieden aan te wijzen waar de vaststelling van het be stemmingsplan geheel overgaat naar de provincies. Dit is een machtopeenhoping, welke naar ons oordeel niet in de wet mag worden opgenomen. In dit verband verwij zen wij met name naar de in het concept-ontwerp op blz. 111 voor komende zinsnede: „Er zullen on getwijfeld provincies-nieuwe-stijl zijn, wier grondgebied geheel of grotendeels als provinciaal bestem- mingsgebied moet worden aange merkt". Een ander punt is de Hinderwet, ten aanzien waarvan de regering de bevoegdheden zonder duidelijke motivering geheel wil laten over gaan naar de provincies. Zo zijn er meerdere zaken te noemen, die gaan in de richting van centralis me. 3e. Hadden wij begrepen dat de regering voor een beperkt aantal provincies heeft'gekozen, hnedè op grond' van het argument dat voor de gemeenten een. ruime bestuurs taak moet overblijven. Als we de voorgestelde taakverdeling bezien, blijft daarvan niet veel over! 4e Heeft de PvdA ernstige kri tiek op het punt van de decentra lisatie van rijkstaken. Onze partij heeft steeds gesteld, dat bestuur lijke reorganisatie alléén zal kun nen slagen, indien voldoende rijks taken worden overgeheveld naar de gewesten c.q. provincies nieuwe stijl. Hier blijft het concept-ont werp echter zeer vaag; dit in te genstelling tot de concrete aandui ding van het overhevelen van ge- meentetaken naar de provincies. 5e. Noemen wij het probleem van de financiering. De regering zal be reid moeten zijn de voor de in greep benodigde financiën beschik baar te stellen. Als wij echter on deraan blz. 128 van het concept ontwerp de zinsnede tegenkomen dat „het tempo van de invoering der plannen moet worden aezien in het licht van de financiële con- sea.uenties" dan klinkt ons dat niet erg hoopgevend in de oren! De fractie van de PvdA wil ech ter eindigen met het onderstrepen van de opmerkingen van het col lege van B. en W.: „Dat we waardering hebben voor de poging van de minister om het binnenlands bestuur te reorganise ren" en „dat een constructieve be nadering ondanks voorgaande be merkingen dan ook in de rede ligt". PDaarm viridfde PvdA haar eigen mening terug, en daarom stelt zij zich achter het stuk van het col lege van B. en W. Na nog wat opmerkingen van ge lijk luidende aard te hebben ge maakt, werd dit agendapunt ten slotte afgesloten. De aandacht wordt er op gevestigd dat het post- kantoor op WOENSDAG 24 DECEMBER OM 16.00 UUR en WOENSDAG 31 DECEMBER OM 15.00 UUR GESLOTEN ZAL ZIJN ÖK Tn een brief aan de kerken van ons land vraagt Amnesty Inter national-Nederland aandacht voor de in de tweede helft van novem ber te houden Rusland-Actie. Dat heeft een eenvoudige reden: „On geveer de helft van de door Am nesty Intenational geadopteerde gevangenen zijn mensen^ die ter- wille van hun geloofsgetuigenis vastzitten", aldus de coördinatie groep USSR van Amnesty. In haar korte brief geeft deze Rusland-groep enkele schrijnende voorbeelden van onderdrukking en vervolging van initiatief-baptisten, litause rooms-katholieken, pink sterchristenen en russisch-ortho- doxe priesters. Een en ander ligt ook wel semi- officieel schriftelijk vast. Zo moest de unieraad van Evangelie-Chris tenen en Baptisten op bevel van de overheid in 1961 in zijn statu ten opnemen: „Aan de vurige be keringsijver in onze gemeenten moet definitief een einde worden gemaakt. Er moet naar gestreefd worden het dopen van jonge men sen tussen 18 en 30 jaar te be perken. Kinderen mogen niet toe gelaten worden in de diensten." Gezien het percentage gevange nen om hun geloofsgetuigenis (en de doelstellingen van AI) wordt opgemerkt: „Van wie mag een neutrale organisatie als Amnesty International meer daadwerkelijk meeleven verwachten dan van de kerken." De actie heeft een aanbeveling meegekregen van dr. A. H. van den Heuvel, secretaris-generaal van de hew/ormde kerk en lid van de Raad van Kerken in Nederland. Hij schrijft onder meer: „In alle (-...) kontakten blijkt hoe weinig de doorsnee-Rus weet van de si tuatie van christenen en joden i zijn eigen land, vooral wat betreft de vraag van de mensenrechten." „Christenen, joden en politieke dissidenten hebben het zeer moei lijk in de USSR. Zij worden niet zelden achtergesteld .bij de andere bevolkingsgroepen en soms wordt er grof onrecht gedaan. Amnesty wil en kan ons inschakelen om dit onrecht recht te zetten. Veel christenen hebben grote be zwaren tegen de USSR en vooral tegen de wijze waarop in dat land het christelijk geloof wordt bele digd en vervolgd. Maar men komt nauwelijks in aktie. Deze mogelijkheid wordt nu ge boden, waarbij anti-kommunisme en koude-oorlogstaktieken niet aan de orde komen. Amnesty daarom veel sukses gewenst en de lezers van deze regels aan het werk!" (Hervormd Persbureau) Café-Restaurant receptie, bruiloft, etentje en feestavond. Prima keuken. Max. 250 personen. Telefoon 05476 - 1206 TE KOOP: Kuilvoersnijders v.a. f 2300.. Zandafhalers f 85.- Mestwagens met zij-afvoer Hydraulische kranen Biggenwagens Paardetrailers ondergroqders Ploegen m. 1 en 2 scharen (Slootsmid) Zutphenseweg LAREN (GLD.) Telef. 05738 - 227

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5