De kleine kernen in Overijssel Resultaten iflauw Wit-jeugd ..Sch lire-nieuws 495 598 „EENDRACHT"- SCHUTTERS IN DE PRIJZEN BI. Wil 4 - Enter V 7 2-0 DES 7-B. Wit 5 4-2 Teruggave gevraagd gemaakte kosten BRUTALE DIEFSTAL VAN ANTIEK Sinaasappelen KQ Golden Delicious 186 Harde spruitjes 1 68 Citroenen Og Vleesgehakt Fijne verse worst c Dikke ribbetjes Verse baikenbrij 1 60 Slagroom Vanille vla Achter!» 1 Gebr. fricandeau 1 LQ Paiingworst Qg Patates frites Vleeskroketten Super witbrood 1 6 Gesneden bruin 118 Gevulde soezen 80j Appeltaart 1 Elite haver 235 Kerstrollade 59 Contra filet Haas- en ribkarbonade Verse slagroom 295 Kerst-slagroomtaart 5.— Weihnachtsstol SPAR HOLTEN 12 DEC. PAGINA 7 „Tot nu toe heeft het provinciaal bestuur met betrekking tot de kleine kernen een beleid gevoerd, dat gericht was op een zeer beperkte uitbreiding van de hoeveelheid wo ningen. Dit beleid was in overeenstemming met de richtlijnen van het rijk, zoals neer gelegd in de nota's over de ruimtelijke orde ning in Nederland, welke voorafgaande aan de (jongste) oriëntering zijn verschenen. De daarin aangegeven gebundelde deconcentra tie op regionale schaal betekende voor de regio's dat de bevolkingsgroei duidelijk wordt geconcentreerd in stedelijk verband. Dit heeft als gevolg een beperking van de groei van de bevolking op het platteland. De kleine kernen die in groten getale in 'dat platteland zijn gelegen, zouden anders bij onbelemmerde groei een te sterke spreiding van de bevol king in ons land teweegbrengen (suburbani satie) De grote bevolkingsdichtheid, de schaarse open ruimte en de geringe oppervlakte natuurgebied in ons land maken een dergelijke ontwikke ling onaanvaardbaar, aldus Ged. Staten van onze provincie in een voorstel aan de provinciale staten om de nota ,,De kleine kernen in Overijssel" in hun zitting van 3 december a.s. te aanvaarden voor het te voeren beleid, totdat streekplannen dan wel herzieningen daarvan, welke na dit tijdstip worden vastgesteld, op dit punt een meer definitief standpunt per streek voor elke kleine kern mogelijk maken. Deventer Schouwburg. Grote Kerk hof 1, tel. 11500. Donderdag 4 dec. 9.30 en 14.30 u. Kindermusical Smo- key in Cowboyland van F. Assen berg en D. Poelder; 21 u. id. voor ouders en belangstellenden. Vrij dag 5 dec. 9.45 u. Kindertoneelstuk De Geldmolen van J. A. Tempel man; 14.30 u.: Smokey in Cowboy- land (zie boven). Dinsdag 9 dec. 20 u.: Gerard Cox en Frans Halsema: Wat je zegt, dat ben je zelf. Woens dag 10 dec. 20 u.: Louis van Dijk en Jules de Corte, muzikaal duel op 2 vleugels. EDB-theater, Smedenstr. 10, tel. 13615. Weekfilm do. t.m. wo. 10 dec. Meisjes die het in de vingers heb ben, 18 jr. Nachtvoorst, za. 23.30 u.: Monte Walsh, 18 jr. Matinee za. 6, zo. 7 dec. 14 u.: De onoverwinnelij ke zeven, a.l. Aanvangst. week film: weekd. 20 u., vr. geen voor stelling, za. 18.30 en 21 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. Weekfilm do. t.m. wo. 10 dec. Andy Warhol's Dracula, 18 j. Nachtvoorst, za. 24 u.: Terugkeer naar de apenplaneet, 18 jr. Matinee za. 6, zo 7, wo 10 dec.: Zo is ie er wel, zo is ie er niet, a.l. Aanvangst. weekfilm: weekd. 20 u., vr. geen voorstl., za. 18.45 en 21.15 u., zo. 16, 18.45 en 21.15 u. Luxor Theater, Brink 10, telefoon 18662. Weekfilm do. 4 t.e.m. di. 9 dec.: De slag om Engeland. 18 jr. Matinee za. 7 dec. 14 u.: Old Shat- terhand, a.l. Cyclusvoorst, wo. 10 dec. 20 u.: The nine lives of Fritz The Cat,'18 jr. Aanvangst. week film: weekd. 20 u., vr. geen voor stelling, za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 u. Wandelt u op 6 en 7 dec. ook mee. Met de Sinterklaaswandeling van de ANWB? De route is ver krijgbaar, ter informatie, in de 2e klas der stationsrestauratie. Van 9 u. tot 13 u. kunt u daar terecht voor een beschrijving, die alles op rijm uitlegt. Een stadswandeling van 5 km is uitgezet. Dus dat wordt enkele uurtjes wandelpret. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend ma. t.m. za. 1418 u. Tot 26 dec.: Gradus Verhaat etsen en tekeningen. De Kunstpoot, Adres en openings tijden als Rozijnenkorf, tot 20 dec. Bert Colenbrander, keramiek en vier grafici. Kunst Rondom, Openbare Lees zaal. Brink 70, tel. 13506. Geopend di. t.m. do. 10-17.30 u. en 19-21 u., vr. en za. 10-17 u. Gerrit Veenhui- zen in kort bestek. Galerie Tambaran, Bergstraat 34. tel. 15077. Geopend wo. t.m. zo. 14- 17 u.. za. vanaf 10 u. Verlengde ten toonstelling van schilderijen van Gérard Grassère. Kunst- en ge bruiksvoorwerpen uit Nw.-Guinea. Cave du Terte, Jaarsma Woon- centrum, Bergstr. 51, telef. 18494. Geopend gewone winkeltijden (ma. gesloten). Ans Wortel, gouaches met thema: Kindje, ja kindje. Perma nent: historische meubelontwerpen. Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815. Geopend di. t.m. za. 10-18 u., zo. 14-17 u. Najaarsten toonstelling: Impressionisten en ro mantici, aanwinsten moderne kun stenaars. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512. Geopend ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17 u., wo. ook 18-20.45 u. Van kruidentuin tot apotheek. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19875. Geopend di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u., za. 13-17 u, Per manente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u., zo. 14-17 u. Antieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens. Museum De Drie Haringen, Brink 55. tel. 14556 Geopend als De Waag. Speelgoedpoppen uit 1860-1910. Museum voor Mechanisch Speel goed, Noordenbergstr. 9, tel. 19739. Geopend als De Waag. Vrouwen Café, Menstr. 2. do. 4 dec. vanaf 20.30 u. Deze week geen jazzcafé Kapjeswelle vr. 5 dec. 9*15'utur. Aankomst St. Nicolaas en zijn ge volg aan de Kapjeswelle en ont vangst door de burgemeester van Deventer en het Deventer Sinter klaascomité. 9.45 u.: Sinterklaasop tocht. Route: Parkweg, Boedeker- str.. Van Twickelstr., Gibsonstraat, Nieuwstr., Engestr., Broederenstr., Lange Bisschöpstr., Grote Kerkhof, Daarna défilé voor het stadhuis. In den Elegast, Brink 10 beneden, tel. 11068. Elke woensdag life-pop- muziek; elke donderdag jazz met jamsession. Overdekt Zwembad, Smyrnadw. str. 2, tel. 21864. Zondag 7 dec. 14- 16 u. Polo-wedstrijden De IJssel en De IJsselmeeuwen. Weekenddienst tandartsen 6 en 7 dec.: Tandheelkundig Centrum, Achter de Muren (Zandpoort) 9, tel. 19133. Koopavonden ma. 1 t.m. do. 4 dec. 19-21 u. Vrijdagavond gesloten vanaf 17 u. N.B. De ijsbaan is op vrijdag 5 december 's avonds gesloten. Herbezinning De Oriënteringsnota ruimtelijke ordening geeft in grote lijn een neerslag van de herbezinning van het. rijksbeleid op dit punt. In de komende jaren zal een uitwerking daarvan plaatsvinden in een aan tal deelnota's. Provincie en ge meenten zullen met het daarin aan te geven beleid rekening dienen te houden bij de uitwerking daarvan voor het eigen gebied. Uit hetgeen tot nu toe omtrent het rijksbeleid voor de komende tijd bekend is, blijkt dat bovenvermelde stand punten betreffende groei en sprei ding van de bevolking in het al gemeen zullen blijven gelden. Een duidelijke groei van kleine kernen door toevloed van personen van elders blijft niet aanvaard baar; het wordt beschouwd als een ongewenste suburbanisatie. Als nieuw element in de beoordeling komt daarnaast wel naar voren, dat de leefbaarheid van het platte land als factor centraal wordt ge steld. Dit wordt gekoppeld aan de gehechtheid van de bewoners aan streek en dorp, maar daarnaast ook aan de aanwezigheid van vol- doendé voorzieningen op overbrug bare afstand. V;;; LceflmaHitiil In dit verband hechten G.S. er aan hierbij naar voren te brengen, dat de leefbaarheid van kleine ker nen wordt bepaald door dezelfde factoren, die ook voor grotere ker nen een rol spelen. In de praktijk blijken echter de accenten daarbij te verschillen. Zo constateert men, dat in de kleine kernen de factoren van niet-materiële aard, die vöor de leefbaarheid van belang zijn, een naar verhouding grote invloed hebben op de waardering van de bewoners voor een bepaalde kern. Sociale bindingen met familie en het verenigingsleven bepalen in be langrijke mate de voorkeur van een deel van de bevolking ter plaatse, om in of dichtbij de „eigen" kern te blijven wonen. Voor de bepaling van het beleid van de overheid kan echter, niet alleen deze behoefte, die op het wonen is gericht, in aanmerking worden genomen. Ook voor de kleine kernen is immers de nabijheid van voorzieningen, ook van materiële aard, van groot belang voor de leefbaarheid van het platteland. Evenals voor an dere kernen geldt ook voor de kleine kernen, dat aan deze behoef te het beste wordt tegemoetgeko men, wanneer de diverse voorzie ningen op geschikte plaatsen bij elkaar, dus in een zekere concen tratie, worden aangetroffen. Er is geen enkele reden om het geen voor andere kernen in het al gemeen geldt, nu ineens voor de kleine kernen van geen waarde te achten. Dit betekent, dat de prin cipes van een rangorde van ker nen en van gebundelde deconcen tratie ook op het platteland toe passing moeten vinden. Het spreekt vanzelf, dat dit moet geschieden op een voor elke streek aangepaste manier. In de nota is aangegeven, welke sociaal-culturele en sociaal-econo mische belangen om toepassing van deze principes vragen. Als resul taat daarvan wordt er in de nota dan ook van uitgegaan, dal de groei van de bevolking op het platteland voor een belangrijk deel op regelmatige wijze wordt ge spreid over een aantal kernen, die daartoe zijn uitgezocht. Op deze wijze moet de overheid trachten een synthese tot stand te brengen tussen de diverse belangen, welke soms met elkaar strijdig zijn. Toch meent het College, dat het mogelijk is met het resultaat van dit onderzoek voor de eerstkomen de tijd een beleid te voeren, dat zo verantwoord mogelijk is. De commissie van advies en bij stand voor ruimtelijke ordening geeft G.S, in overweging de schrif telijke en mondelinge behandeling beide een maand uit te stellen, op dat beter rekening kan worden ge houden met de reacties van de gemeenten en andere instanties. Een aantal leden der commissie is het niet eens met het beleid, in het bijzonder ten aanzien van de c-kernen (o.a. Dijkerhoek, Ok- kenbroek, Lettele en nog 13 an dere kleine kernen in de zg. IJs- selvallei, red.) Op een sterk bezet schietconcours in Groenlo, onder auspiciën van de Bond van Twentse Luchtge- weer- en pistoolschutters heeft het eerste pistoolteara van de S.V. Eendracht" met 1250 punten de tweede prijs behaald. Het team bestond uit de schutters J- van Asselt, H. J. Nekkers, G. J. Schuppert en A. Schuppert. In de personele wedstrijd (40 schoten) werden de volgende suc cessen behaald: 4e J. van Asselt 333 p., 8e H. J. Nekkers .320 p., 9e A. Schuppert 312 p., 14e G. J. Schuppert 285 p. Door het niet afmelden van een der spelers moest Blauw Wit A2 met tien man aantreden tegen SC Rijssen Al. Ondanks deze handi cap trok men flink van leer en kwamen er enkele mooie kansen die net naast of over gingen ter wijl ook de doelman van SC Rijs sen succes in de weg stond. Ook Blauw Wit 4 heeft in de thuis wedstrijd tegen het zevende van Enter Vooruit een verdiende 2-0 zege behaald. Johan Schuppert zorgde met een prachtig doelpunt voor 1-0 e ndit werd ook de rust stand. Na de thee kreeg Blauw Wit meerdere goede kansen om ver der uit te lopen maar ze werden niet benut. Wim Müller, die voor dien enkele kansen liet liggen, zorgde voor 2-0 en hier bleef het bij. Het vierde wist zich door deze overwinning te handhaven in de middenmoot. Blauw Wit zag kans om al vrij snel op 1-0 te komen doch de vreugde was van korte duur want DES kwam een paar minuten la ter langzij door een geheid buiten spel doelpunt. De rust brak aan met 2-1 voor DES. Na de thee kwam Blauw Wit nog op 2-2 maar moest daarna toch in de gasthe ren z'n meerdere erkennen. Eindstand 4-2. Moeilijk Ged. Staten hebben wél moeite gehad met hun nota kleine kernen. Zij zeggen daaromtrent: „Alhoe wel het moeilijk is om een greep te krijgen op dit vraagstuk, was het ten behoeve van meer duide lijkheid in,-het beleid ©p-rdit punt noodzakelijk toch binnen een-kort tijdsbestek met dit.onderzoek klaar te komen. De beperking in de onderzoeksmogelijkheden, die hiermede gepaard ging, heeft hier en daar wellicht sporen nagelaten. FILM: Mochten wij vorig seizoen al enkele komische films van Louis de Funès begroeten, dit weekend is zijn nieuwste film „De avontu ren van Rabbi Jacob" aan de beurt. De film die door Louis samen met Gerard Oury werd geregisseerd, zal op vrijdagavond 12 december en zondagmiddag 14 december van af respectievelijk 20.30 uur en 14.30 uur worden vertoond. Vrijdagavond voor boven de 16 jaar en op zon dagmiddag voor alle leeftijden. Pivert, gespeeld door Louis de Fu nès. is een driftig baasje dat zijn vooroordelen spuit en altijd gelijk wil hebben. Ongelukkigerwijs raakt hij betrokken bij een internationale samenzwering. Als de samenzweer ders dan ook nog zijn hoofd eisen, raakt hij" in allerlei dolkomische- si- tauties verzeild om de bandieten té ontlopen. Zoals het Algemeen Dagblad schreef „niet afnemende dolle pret". KREATIEVE AVOND. Vrijdag 19 december is er in de Schurc een kreatieve avond. Het is de bedoe ling van deze avond dat zij die daarvoor voelen, ongedwongen be zig zijn met kleiën, weven, tekenen of een collage maken. Als extra at tractie is er een gezamenlijk werk stuk waar iedereen aan kan wer ken. De avond wordt in De Schure gehouden, dus degene die van het tekenen of kleiën dorst krijgt kan ten allen tijde een dorstlessertje pakken. KERSTVAKANTIE. Vanaf 22 de cember tot 4 januari, m.u.v. kerst avond, eerste kerstdag en 29 de cember, elke avond geopend met als hoogtepunt het optreden van de Zwolse formatie „Medusa" op tweede kerstdag 's avonds. Verder in deze weken tal van activiteiten zoals een disco-special, film, spe- lentoernooi, enz. Uitgebreide informatie omtrent dit programma in de volgende edi tie van dit weekblad. Tot ziens in De Schure. de gasten kregen verschillende kansen waarvan ze er voor rust twee benutten. Ruststand 0-2. Na de thee ging het bij de thuis club mede door het uitvallen van de doelman - minder goed en Rijs sen won tenslotte royaal met 6-0. Blauw Wit Al, dat eindelijk weer kon beschikken over de onlangs geblesseerde spelers Gerard Schalk, Jaap Jansen en Bennie Goosen ging meteen in de aanval en na een kwartier joeg Albert Kolkman de bal keihard het Vesos doel in. Na dit succes ging men door doch het ging allemaal te on beheerst en zodoende bleven meerdere kansen onbenut. Rust 0-1. Na tien minuten 2e helft pro duceerde Vesos de gelijkmaker en Blauw Wit liet toen de moed in de schoenen zakken. Vesos profiteer de hier met een van en liep vrij gemakkelijk uit tot 3-1. Blauw Wit Al zal er goed aan doen een vol gende keer meer elan en vechtlust te tonen. Blauw Wit BI heeft koploper HÜ1- zense Boys goed partij gegeven maar moest uit eindelijk toch zwichten voor de gasten die meer inhoud en klasse toonden. Rust 0-2. Na de thee probeerde Blauw Wit met veel inzet om de achterstand weg te werken. Er werd leuk ge combineerd en er kwamen kansen maar bij het afwerken faalde de voorhoede jammerlijk. De boys uit Hulzen wonnen tenslotte met 5-0. Compliment voor de Blauw Wit ters die tot aan het laatste fluit signaal bleven doorgaan voor een beter resultaat. Het aannemers- en meubelma- kersbedrijf B. J. Vukkink en Zn., alhier heeft het gemeentebestuur aansprakelijk gesteld voor de ge maakte kosten inclusief het archi tectenhonorarium, in verband met het verzoek om in te schrijven voor twee verplaatsbare lokalen voor de kleuterschool De Haar. Hoewel het bedrijf, naar zijn zeggen, 't laagste was is de opdracht niet verleend. Op klaarlichte dag Maandag werd omstreeks 12 uur, toen de bewoonster afwezig was, ingebroken in de woning van me vrouw Blok, aan de voet van de Holterweg. Er wordt een antieke tinnen kraantjeskan en een antiek tinnen litersmaatje vermist. Van de dader of daders is nog geen spoor. De rijkspolitie stelt een on derzoek in. GEHELE WEEK IN ONZE GROENTE-AFDELING 2 kilo, vol sapMmJ%J Franse, 2 kilo kilo 8 MP 6 sappige IN ONZE SLAGERIJ qq 500 gram O 500 gram SU 500 gram ws 500 gram IWÏr ZUIVEL 1/4 liter liter VLEESWAREN 100 gram 100 gramI w 150 gram M yé DIEPVRIES kilo 8 stuks BROOD VAN DE WARME BAKKER DiEBETS 800 gram gesneden ONS GEBAK.UW SMAAK! 4 stuksMml\ heerlijke IN ONZE NOTENBAR (pure gezondheid) 250 gram"*'*' SPECIAAL VOOR DE KERST IN ONZE SLAGERIJ heerlijke, per 500 gram per 500 gram per 500 gram Enorme sortering specialiteiten, zoals: Paté's (meer dan 10 soorten) Salades (meer dan 10 soorten) Verder: Foundue- en gourmet schotels Verse kalkoen enz. enz. In onze exclusieve notenbar volop: Snacks en vers gebrande noten. (Wij branden ze waar u bijstaat!) Ze zijn lekker en. gezond! Combineert u eens met Franse kaas! EXTRA ZUIVEL A ANBIEDIN G 'i liter L.É.J IN ONZE GEBAK-AFDELING Fantastische met roomboter amandelspijs Zie verder onze uitgebreide Kerstkrant.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7