"W erkgelegenheid in midden- en kleinbedrijf m Werkloosheid iets gestegen AGENDA Weekenddienst Noodzaak van kosten besparing Meevallertje voor de er/end grossiers Bijna een kwart van beroepsbevolking In rayon Deventer.... door seizoensinvloeden Nieuwe theorie-formulieren voor het rij-examen KERKDIENSTEN evonden-verloren llliiiÉ' Sinterklaas waardeerde ontvangst aan de hijzonder Restitutie rijkskeurlonen Burgerlijke Stand Openbare kennisgeving OPHALEN HUISVUIL ZWARTBONTEN IN 'T STAMBOEK HOLTEN 12 DEC. PAGINA 3 In deze tijd van economische teruggang staat de werkgelegenheid in het middelpunt van de belangstelling. De werkloosheid stijgt nog steeds. Ook in het midden- en kleinbedrijf zijn de gevolgen van de economische recessie te merken. Het midden- en kleinbedrijf biedt werkgelegenheid aan een groot deel van de afhankelijke beroepsbevolking in ons land. Door het grote aantal kleine bedrijven valt dat niet zo op. Een klein aantal werknemers per onderneming spreekt velen niet zo aan. Pas wanneer een bedrijf met veel werknemers van zich laat horen, trekt dat de aandacht van het grote publiek. De ontwikkeling van het aantal zelfstandigen en meewerkende gezinsleden geeft een door lopende daling te zien. Vanaf 1963 is hun aantal gedaald van 454.000 tot 387.000 in 1974. In het midden- en kleinbedrijf werken niet alleen zelfstan digen en meewerkende gezinsleden, maar ook 652.000 werk nemers, d.i. 16 procent van de afhankelijke beroepsbevolking. In de jaren zestig is het aantal werknemers opgelopen van 560.000 tot 678.000 in 1971. Daarna is de werkgelegenheid weer gedaald. De totale werkgelegenheid in het midden- en kleinbedrijf is tot het einde van de jaren zestig gestegen; daarna is de ontwikkeling ongunstiger geworden. In 1974 zijn in totaal ruim één miljoen personen in het midden- en kleinbedrijf werkzaam, hetgeen nog altijd 22 pet. van de totale beroeps bevolking is. In het hiernavolgende zal de aan dacht hoofdzakelijk gericht zijn op de werkgelegenheid in de detail- handel. Werkgelegenheid De ongunstige ontwikkeling van de werkgelegenheid in het midden- - en kleinbedrijf is o.m. veroorzaakt door de stijgende kosten en tegen vallend eopbrengsten, waardoor de continuïteit van de bedrijven in gevaar komt. Niet alleen de loon- kosten, ook de overige bedrijfskos- ten stijgen. Hoe de ontwikkeling van de loonkosten in de detailhan del in 1974 is geweest, heeft het Economisch Instituut voor het Mid den- en Kleinbedrijf (EIM) vastge steld. Deze loonkosten zijn vorig n jaar met maar. liefst .24,5% geste- gen. Voor 1975 wordt een stijging |0 van 14% verwacht. De overige be drijfskosten stijgen in 1975 naar verwachting 11%. De noodzaak tot kostenbesparin gen heeft er reeds toe geleid, dat consumenten in staat worden ge steld bepaalde handelingen van be drijven over te nemen. Hierbij kan bijvoorbeeld gedacht worden aan de zelfbediening, waardoor de de taillist bezuinigt op loonkosten. Een andere manier om kosten te besparen is het aannemen van min- der-geschoold personeel. De loon kosten, die een groot deel vormen van de totale kosten, komen op een lager peil te liggen.xDeze ontwik keling heeft zich ook reeds voorge daan in de detailhandel, waar nu vooral veel jongeren werkzaam zijn. Toch is dit maar een tijdelijk voordeel. De loonkosten van jonge ren (minimum jeugdloon) liggen dan wel op een lager niveau, maar de stijging is groter dan de gemid delde loonstijging. Ook in de hore- casector is een tendens tot veran dering in de personeelsopbouw te bespeuren. Het EIM heeft vastge steld, dat het aantal jongeren, on geschoolden en part-timers in het f personeelsbestand groter wordt. Dat brengt de loonkostenstijging in deze sector eveneens op een lager niveau. De werkloosheid onder jongeren NED. HERV. KERK 9.30 en 10.30 uur (Jeugd dienst) ds. A. W. Berkhof. Extra coll. Raad van kerken. Oppasdienst, mevr. Louws, Willemien Loman en Alie Koopman. GEREF. KERK 9.30 en 15.00 uur ds. G. W. H. Pcddemors. In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de tweede voor Algemeen Chr. Doeleinden. Kinderoppas: Marga Beid- man, mevr. Veldhuis-Bos (res. mevr. Paalman-Aanstoot) Ineke Stam, mevr. Meijerink- Jansen (res. mevr. Stam- Harmsen). R.K. KERK (Geb. Irene), zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds. C. C. Addink. Extra coll. Raad van kerken. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitg. coll. Oecu menisch werk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 uur en 11.00 uur. is groot. Het aantal werkloze werk nemers jonger dan 19 jaar in de detailhandel is in 1974 verdubbeld. In het begin van dit jaar schom melde de vraag naar jeugdig per soneel (jonger dan 19 jaar) rond de 1000, het aanbod was omstreeks die tijd ongeveer 2000. De slechte ontwikkeling zet zich ook in 1975 voort. Behalve de slechte algemene economische situatie is ook de in voering van het minimumjeugdloon per 1 januari 1974 mede oorzaak van de werkloosheid in de detail handel. Part-Timers Niet alle werknemers in het mid den- en kleinbedrijf werken hele dagen. Veel part-timers verdienen er wat bij. De tneesten zijn gehuw de vrouwen, scholieren en studen ten en vinden vooral werk in de detailhandelssector. In 27% van al le detailhandelsvestigingen werkt tenminste een part-timer. In alle vestigingen van het grootwinkelbe drijf komt part-time werk voor. In 25% van alle winkels, behorend tot het midden- en kleinbedrijf, zijn part-timers werkzaam. Deze getallen zouden ongetwij feld hoger zijn. uitgevallen, wan neer niet alleen meegerekend zou den worden degenen die minder dan 33 uur en meer dan 12 uren per week werken, maar ook ieder een die slechts een paar uren per week in de winkel staan; deze zo genaamde (vaste) hulpkrachten, die alleen op drukke dagen in de win kel meehelpen. De motieven om part-timers in dienst te nemen zijn bij het grootwinkelbedrijf andere dan bij het midden- en kleinbedrijf. Het grootwinkelbedrijf vindt een part-timer een „ideale aanvulling die gemakkelijk is in te zetten en die bijdraagt tot een betere ar beidsverdeling." Voor het midden- en kleinbedrijf ligt het aantrekke lijke in de omstandigheid, dat men onvoldoende werk heeft voor een full-time werknemer. De hulpkrachten, werknemers die minder dan 12 uren per week wer ken, vallen veelal niet onder de wettelijke bepalingen t.a.v. loon en secundaire arbeidsvoorwaarden. Dithoudt in, dat ze vaak onder minder gunstige voorwaarden wer ken; o.a. relatief lagere lonen. Volgens de werknemersbonden in de detailhandel vormen zij dan ook een onaanvaardbare bedreiging voor de werkgelegenheid van full timers en part-timers. Er moet voor worden gewaakt, dat de werkgele genheid van full-timers en part timers in gevaar wordt gebracht door een ongelimiteerde groei van het aantal hulpkrachten. Werktijden Veel werknemers in het midden- en kleinbedrijf hebben te maken met van het normale patroon af wijkende werktijden. Dat 'geldt vooral voor de detailhandel. In de detailhandel vormen vooral de za terdag en de koopavonden een be zwaar. Het ligt daarom voor de hand, dat vooral de werknemersor ganisaties voortdurend zinnen op de mogelijkheid van andere open stellingstijden voor winkels. De werknemersbonden in de detail handel, verenigd in de DECOM, Verloren: streng kralen witte pa rels, St. Nicolaas pakje, zilveren broche langwerpig, paar bruine glacs, gouden schakel armband piet double sluitinkje, bril ijzeren montuur. Gevonden: bromfietshelm, he renhorloge, rechter want, slinger van een auto krik, blauwe kinder want, zwarte riem, zilveren ket tinkje, speelgoed pop. zien de winkels op zaterdagmiddag vanaf 2 uur graag gesloten. Uit een onderzoek, verricht door het Cen traal Bureau voor de Statistiek en het EIM is komen vast te staan, dat op zaterdagmorgen de omzetten van de meeste levensmiddelenbe- drijven hoger zijn dan in de mid dag. Voor duurzame consumptie goederen daarentegen is de middag de drukste periode van de zaterdag. Op deze dag werken veel hulp krachten en part-timers. De DE COM heeft berekend, dat hun voor stel een besparing op loonkosten zou kunnen opleveren van 3%. Voor de ondernemers zou dit een aanmerkelij ke kostenvermindering kunnen worden. Wat betekent dit voor de werk gelegenheid? Voor een deel van de werkne mers zou dit niet gunstig zijn; de vraag naar werknemers zal ver minderen en part-timers en hulp krachten zullen waarschijnlijk de eersten zijn die de gevolgen van de zaterdagmiddagsluiting zullen voelen. Het is echter de vraag of consumenten die niet meer instaat worden gesteld om op zaterdag middag te winkelen, dat in het ge heel niet meer zullen doen, of dat zij op andere tijden en dagen hun boodschappen zullen halen. Zijn de hulpkrachten en part-timers dan niet op andere dagen nodig? Naar de vraag wat de consument zal doen wanneer hij op zaterdag niet kan winkelen is geen onder zoek verricht. Hoeveel part-timers en hulpkrachten hun werk zullen verliezen wanneer de winkels toch op zaterdagmiddag dichtgaan, is mede daardoor niet te bepalen. Samenvatting Hoewel nog velen werkzaam zijn in het midden- en kleinbedrijf, komt de werkgelegenheid in deze sector toch onder druk te staan in de laatste tijd. De volgende facto ren zijn daar ondermeer de oor zaak van: de huidige economische recessie en de sterke stijging ineens van de minimum (jeugd) lonen. Daar kan in de nabije toekomst voor de detailhandel nog bijko men: een mogelijk te sterke groei van het aantal hulpkrachten en een verandering van de werktijden d.i. de zaterdagmiddagsluiting. Dorpsschool In de Dorpsschool zongen de kinderen o.l.v. meester Brouwer die zich in een deftig pak had gestoken iets wat Sint zeer waardeerde. De exploitatie van de vleeskeu ringsdienst geeft over 1974 een ba tig saldo te zien van f 155.446.06. Dit resultaat is veroorzaakt door twee omstandigheden, die tevoren niet konden worden bezien. In de eerste plaats is het aantal runder slachtingen aanmerkelijk hoger ge weest dan geraamd. De werkelijke produktie heeft de raming met 4700 stuks overschreden, namelijk van 9300 tot 14.078 runderen. De be staande tariefstaffel voorzag niet in dit hogere aantal, waardoor de opbrengst aanzienlijk is gestegen. In de tweede plaats is in de loop van 1975 beslist op ons verzoek aan de minister van Landbouw en Visserij om toekenning aan deze gemeente van een hogere restitutie van de ryksuitvoerkeurlonen. Deze restitutie bedroeg steeds 70 procent van deze uitvoerkeurlonen en is voor 1974 verhoogd tot 95 pet. Zij wordt verleend, omdat de ge meente keurmeesters ter beschik king stelt voor exportkeuringen ten De toename van de werkloosheid onder de mannelijke bevolking in 't rayon Deventer in de afgelopen maand is vrijwel geheel het gevolg van seizoensinvloeden (landbouw, horeca, minder gescliikten en ove rige beroepsgroepen). De toename (1588 naar 1682) is overigens ge ringer dan die in vorig jaar novem ber, hetgeen echter, gezien de hoge werkloosheidsgraad, niet zo ver wonderlijk is. Zoals de vorige maand reeds werd verwacht, is als gevolg van de vraag-enquête, de vraag met 0.2 pet. toegenomen. Des ondanks bedraagt het aantal aan vragen nog slechts de helft van die over november 1974. De jeugdwerkloosheid (tot. 19 jaar) is constant gebleven, terwijl de vraag naar jeugdigen, ondanks de enquête nauwelijks toenam. De werkloosheid onder de vrouwen bleef gelijk aan die in oktober '75. De vraag nam als gevolg van de enquête duidelijk toe. Van deze aanvragen zijn er nogal wat van tijdelijke aard, namelijk ten behoe ve van de St. Nicolaas- en Kerst drukte in de winkelbedrijven. In tegenstelling tot de ontwikke ling in 1974 is de werkloosheid in de bouw nu vrijwel gelijk geble ven. Overigens is ten opzichte van vorige jaar november thans de in vloed van de werkgelegenheids- maatregelen van de overheid dui delijk merkbaar. Met de winter in 't vooruitzicht is het begrijpelijk dat de vraag iets afneemt. In de metaal-sector is de werk loosheid iets toegenomen als ge volg van enkele bedrijfsinkrimpin- gen. De vraag is iets gestegen. De geregistreerde arbeidsreserve verdeeld over de gemeenten in het rayon is als volgt. Tussen haakjes de cijfers over oktober 1975: Bath men 33 is 5.7 pet. (35 is 6.1 pet.); Deventer 1219 is 7.3 pet. (1152 is 6.9 pet.): Diepenveen 82 is 5.0 pet. (68 is 4.1 pet.); Holten 71 is 6.5 pet. (67 is 6.1 pet.); Olst 58 is 3.1 pet. (64 is 3.4 pet.): Raalte 219 is 6.5 pet. (202 is 6.0 pet.); totaal 1682 is 6.6 pet. (1588 is 6.3 pet); Overijssel 13.854 is 6.7 pet. (13.131 is 6.3 pet.) behoeve van het rijk. In verband hiermee is bovengenoemd exploita tiesaldo ontstaan. Dit schrijven B. en W. aan de raad in hun voorstel tot wijziging van de keurrechten over 1974. Hoewel de bestaande verordening geen restitutiemogelijkheid (terug gave) kent, meent het college, dat er in dit geval alleszins reden is een teruggave te bevorderen van de betaalde rechten, voor zover deze althans meer dan 100 procent van de door ieder, dienstonderdeel veroorzaakte kosten. Aan de hand van de gehanteerde verdeelsleutel voor de toerekening van de kosten aan de verschillende dienstonderdelen zou het batig sal do, naar het oordeel van B. en W. als volgt kunnen worden verdeeld: U-vlees BV f 35.547.32; Chris Ho- geslag BV f 47.612,79; Enkco f 28.914.37; winkelslagers f 43.371,56. Hoewel cp grond van het voren staande de groep winkelslagers een restitutie zou moeten worden ver leend van totaal f 43.371,56, is dit volgens het college praktisch niet uitvoerbaar. Om deze reden zouden B. en W. dit bedrag voorshands willen re serveren om noodzakelijke verho gingen in de toekomst te compen seren (vergoeden). Ten einde het vorenstaande mogelijk te maken is het noodzakelijk dat de heffings verordening te wijzigen, waarbij moet worden aangetekend, dat deze wijziging slechts zal gelden voor het jaar 1974. Of dit ook voor 1975 het geval zal zijn hangt nog af van de bgeslissing van de minister of ook voor 1975 een hogere terugga ve van uitvoerkeurlonen aan de gemeente Holten zal worden ver leend. Aan de hand van de uitkom sten van 1975 zal alsdan een be slissing moeten worden genomen. De commissie van bijstand kan zich met het standpunt van B. en W. verenigen. Op de eerste examendag van het komende nieuwe jaar op vrydag 2 januari 1976 dus zullen door het CBR by het afnemen van de theorie-examens nieuwe examen formulieren in gebruik worden ge nomen. De examenkandidaten wor den hier niet mee overvallen, want reeds in oktober j.l. heeft het CBR een oefenboek in circulatie ge bracht, dat geheel in overeenstem ming met de nieuwe examenfor mulieren is. Daardoor zijn alle kan didaten, die in 1976 gaan trachten in het bezit van het rijbewijs te komen, in de gelegenheied geweest zich met de examenopgaven ver trouwd te maken. Door het CBR worden jaarlijks ruim 600.000 theo rie-examens afgenomen. Binnen de mogelijkheden van de wet is het CBR tot een herformu lering van de vragen in een meer alledaagse taal gekomen. Daardoor wordt zo min mogelijk een beroep op de leesvaardigheid van de kan didaat gedaan, al blijft het zo dat wat de begripsomschrijvingen be treft het CBR zicht dient te houden aan de teksten in de. verkeerswet ten. Ook de tekeningen, die bepaalde verkeerssituaties aangeven, zijn veel eenvoudiger gemaakt, waar door de kandidaat de situatie snel ler in zich kan opnemen. De nieuwe examenformulieren zijn groter van formaat, zodat het ook mogelijk was een grotere en dus duidelijker letter te gebruiken. Zonder dat de kandidaat met min der kennis toe kan, hoopt het CBR via deze vernieuwde examenfor mulieren een verbetering van de examenresultaten te bereiken. Geboren: Derk Egbertus Johan nes zd D. Beldman en A. Hutman. Suzanne Maja dv P. J. M. Naaijer en I. N. Nonhebel. Overleden: H. Slettenhaar, oud 86 jaar, Holten; H. J. Pinkex't-Koop- man, oud 79 jaar, Holten; H. J. M. Dieben, oud 36 Hoten (overle den te Deventer). Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat in ver band met de komende feestdagen het ophalen van het huisvuil als volgt wordt gewijzigd: Route donderdag, 25 december en route vrijdag, 26 december wordt opgehaald op dinsdag, 24 decem ber a.s. In plaats van donderdag, 1 januari 1976 (donderdagroute) wordt het huisvuil opgehaald op vrydag, 2 januari 1976. Door de inspecteur N.R.S. de heer E. Mastenbroek werden de volgen de koeien ingeschreven: Lies 45 a-b 85 eig. B. J. Markvoort; Ciska 5 b+81 eig. E. Krikkink; Anna 70 b 82 eig. J. Haverslag; Coba 16 b-i-82 eig. G. H. Volkerink; Bertha 6 b75 en Mina 132 b 80 eig. firma P. G. Cats; Gonnie 11 b79 Tonnie 22 b 84 en Betje 163 b 81 eig. A. J. Groteboer; Bontje 155 b 84, Sikkema 12 b77 eig. H. J. Nijland; Aafke 18 b 82 en Hinke 52 b79 eig. G. J. Klaasses; Edith b 83, Hiltje 8 b 80, Sijke 101 b 84 en Margriet b 81 eig. G. J. Nikkels; Jetske 7 b 82 eig. H. Schuttert; Witsnuit A-B 86, Doutje A 87 A-B 85, Doutje A 93 A-B 85, Doutje A 96 b78 en Marie 60 b 84 eig. H. Stegeman. De stier Socrates 13 van firma P. G. Cats werd voorlo pig ingeschreven met B. Vrydag 12 december 19.45 uur: Kaartavond Z.V.V. Blauw Wit" in café-rest. „De Zadelkamp" (zie ber.). 20.00 uur: Bridge-toernooi Tennis club Holten in zaal Vosman". 20.30 uur: Potstoten in café Maats zie adv.). 20.30 uur: Film Rabbi Jacob" in de Schure. (zie adv. er/ bericht). Zaterdag 13 december 20.00 uur: Toneelvereniging ,,COC" in gebouw Rehoboth (zie adv.) 20.00 uur: Grote verwerping In café De Bierpomp te Marke- lo (zie adv.). Zondag 14 december: 14.00 uur: Discobal in café ,,De Wippert" (zie adv.). 14.30 uur: Film in de Schure. 19.30 uur: Dansen in bar-dansing ,,Boode", Bathmen. Maandag 15-zaterdag 20 december Kerststollen-aktie supportersver eniging s.v. „Holten". 20.00 uur: Vergadering OLM- CBTB en ver. v. Bedrijfsvoor lichting in zaal Vosman. Spr. ing. Harmsen en ing. Harbers. 19.30-20.00 uur: Spreekuur raads fractie VVD voor leder/ en be langstellenden in hotel „Vos man". Dinsdag 16 december 14.30 uur: Kerstbijeenkomst Be jaardensociëteit Holten in ge bouw Irene (zie bericht). 18.00 uur: Openbare raadsverga dering ten, gemeentehuize. Woensdag 17 december 19.15 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Platelandsvrouwen afd. Holten in zaal Amicitia. Vie ring 30-jarig bestaan. Donderdag 18 december 20.00 uur: Kerstavond Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Re hoboth. Vrydag 19 december 14.00 uur: Officiële opening Meije- rink's Behang- en Verfhuis, Orar.'jestraat (zie adv.). 19.00 uur: Open-Huis Meijerink's Behang- en Verfhuis. 19.45 uur: Kerstwijdingsavond Herv. Vrouwenvereniging Hol ten en Dijkerhoek in gebouw „Irene". 20.00 uur: Kerstconcert Chr. Gem. Zangvereniging Soli Deo Glo ria". (zie adv. ën bericht). 20.00 uur: Grote verwerping in „Trefpur.'t" Espelo. 20.00 uur: Potstoten in café „Kalf- sterman". 20.00 uur: Kreatieve avond in „de Schure" (zie bericht). Zaterdag 20 december 10.00 uur: Open-Huis Meijerink's Behang en Verfhuis, Oranje straat (zie adv.). .9.30-12.00 uur: Inschrijving indi viduele tennistraining clubhuis Tennisclub „Holten". Maandag 22 december 20.00 uur: Kerstbijeenkomst afd. Dijkerhoek Plattelandsvrou wen in zaal „Het Bonte Paard". 19.45 uur: Ksrstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo in gebouw „Tref punt". Maandag 12 januari: 19.00-20.00 uur: Verzilveren waar debonnen St. Nicolaasactie 1975 bij de RABO-Bank. ARTS Vx-ijdagmiddag 5 uur t.m. maandagmorgen 8 uur (uitslui tend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 en 14.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr. W. Slomp-v. d. Stouw, Wondaalsestraat 10, Maikelo,' tel. 05476-1242. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. TANDARTS H. F. Steunenberg, Pastorie straat 42, tel. 1533. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5.30 u. n.m. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden-Over ijssel", Dorpsstraat 16, Holten, telefoon 05483-2784. Spreekuren maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, donderdagsavonds van 18-19 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30 -9.30 uur, Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat- schap.werk en Gezinsverzor ging, telef. bereikbaar onder no. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij. tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadastr. 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 u.). DIERENARTS Zaterdagmiddag 12.00 uur - maandagmorgen 8.00 u.: A. Th. Oostenbrug, Diessenplasstr. 2, tel. 1515. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 14 dec.: C. Dijkstra, Schoolstraat 5, telef. 1833. Maandag 15 t.m. zondag 21 dec.: H. J. Moleman, Lage- weg 13, tel. 1974. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slachthuis, tel. 05483-1318. STORINGSDIENST Zaterdag 13 t.e.m. vrijdag 19 december: Elektra: H. Dam Wiechers, Industriestraat 10, tel. 1217. Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945. POLITIE Telefoon 1352 - 2655 en 2665 ('s Nachts telefoon 05200-71234), BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3