Winkelweek uitstekend geslaagd 1 bint op bezoek in .Kleuterboek Raads vergadering Kerst-concert Sinterklaasvi ering o.l.s. Espelo Sinterklaas op bezoek in Repelsteeltje JEUGDDIENST Kerstbomen in de Churchillstraat en Vrijheidslaan Verschijning Holtens Nieuwsblad in de Kerstweek Sinterklaas met de Pieten en schimmel wogen samen 679 kilo Kerstmiddag Bejaarden- sociëteit Regen van waarde-bonnen VERKOOPACTIE KERSTBOLEEN KERSTKRANSEN EN TULBANDS SUPPORTERSVERENIGING S.V. „HOLTEN" Uitvoering „C.O.C. Zondagsschool HOLIENS NIEUWSBLAD rertentieprijs 20 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, f 17.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Vrijdag 12 december 1975 27e jaargang - no. 50 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers, Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Administratie: Gaardenstraat 17, tel. 05483-2995, b.g.g. 1533 ''"■SR De Sint Nikolaasaktie van de Holtense Handelsvereniging •leefde maandagavond in zaal „Amicitia" haar slotfase door inwijzing van tweeduizend gulden aan waardebonnen en in groot aantal waardevolle prijzen met als hoofdprijs een oogtrommel. De voorzitter van de H.H.V., de heer J. A. v.d. Maat, deelde voordat de aanwijzing plaats had, mee dat de winkelweek zeer geslaagd mag worden genoemd. De Holtenaren kochten elders niet wat plaatselijk te koop is en de behaalde „omzet" tijdens de Sint Nikolaasaktie was voor het bestuur reden om 1000 gulden extra aan waardebonnen beschikbaar te stellen. iinMinitiiiiiniiiiiii 10 gulden: D. Vasters, Bk 94, D. van Maurik, Boerrigterstraat 4, I-I. Tempelman, D 24a, G. J. Baan, Canadastraat 6, G. J. Schooien, B 51, D. J. Rietman, Pannenweg 1, E. Moll, Holterberg 51, R. Schutte, Diepenveenseweg 10, Bathmen, H. J. Baltes, B 11, J. Oosterkamp-Haan, Rietmolenstr., G. Brands, Bergmanstraat 4 (2x), L. Beldman-Hutman, Waarden- borchstr. 32, J! W. Sluiter, B 169, M. Wolff, Verzetstr. 53, J. Mees- terberends, N 15, H. Arfman, Hbk 9, G. J. Bekkernens, Look 70, A. M. Klaassen, Canadastraat 9, M. Nijland, Canadastraat 69, J. Kruk, Larenseweg, G. Wissink, Church- illstraat 119, en T. H. Vallis. West- faliënstraat, Deventer. kan Ihet raden van het juiste wicht van Sinterklaas, de beide arte Pieten en Sints schimmel ird door meer dan duizend Hol laren (een bon per gezin) deel nomen. Het gewicht dat onlangs de weegbrug bij de Meng-Unie tegenwoordigheid van wacht tester Bruggeman van de Rijks- litie te Holten werd vastgesteld droeg exact 679 kilogram. Duizend bonnen Niemand van de „schatters" d het juiste gewicht ingevuld, de heer G. W. Schooien, irkhofsweg te Holten, was er :t 679 kg en 987 gram het dicht- bij en hij won de hoofdprijs n honderd gulden. De tweede ijs van f 75,was voor de heer G. Jansen, Beuseberg 122 (680 en 275 gram) en de 680 kg en 1 gram van de heer L. Gazan, rikstraat 4, was goed voor de rde prijs van f 50, !5 gulden: G. Breukink, Church- itraat 1 en H. D. Stukker, Kol- 3. gulden: J. Prins, D '5, C. lijff, Holterberg 16, B. W. Schöp- rs, Pastoriestraat, G. J. Schup- rt, Noordenbergstraat, en D. J. lekink, Holterbroek 3. Waardebonnen het aanwijzen van de waarde nnen waren de gelukkigen: - J. W. Paalman, Burg v.d. rchstraat 41, en Adrie Jansen, 'ssinkpasstraat 4. 0,J. A. Vos, Kenemansstraat Groenewoudt, Houtweg 2, en Diepenbroek, Stokkummerweg Markelo. 50,Hofstede, jChurchillstraat Jansen, H. J. Wansinkstraat A. v.d. Heijden, Beuseberg 178, Paalman, Oranjestraat 78, T. sterling, Canadastraat 89, A. link, Gaardenstraat 1, A. J. immink, D 62g, en D. J. Kem- Waardenborchstraat 34, Hol- H. Schooien, Oude Holterdijk Bathmen, en H. Manenschijn, tssin'kweg 6, Bathmen. gulden: mevr. Teussink, Schou- ïstraat 35, B. J. Krikkink, B 55, r, B 13, M. Nijland-Paal- man, E 60, J. W. Stam, Borkeld, Rijssen, D. J. Zwijnenberg, Cana dastraat 25, E. A. Hendriksen, Rijssenseweg 2, Markelo, E. A. Wittenberg-Geers, Deventer, J. G. Moorman, Raalterweg 24, E. Me- kenkamp, Schepenenstraat 7, J. Paalman, Oranjestraat 78, D. Nij land, Deventerweg 36, Bijts, Schoutenstraat, B. J. Barvelink, N 64, H. J. Klein Twennaar, B 49, C. Dissevelt, Haarstraat 8, fam. Kok, Kenemansstraat 7, A. G. Ram, Churchillsti-aat 20. Wegens z'n druk bezette program ma heeft de Sint reeds op 4 decem ber de schoolkinderen van Espelo bezocht in 't Trefpunt, waar mees ter Hol de Sint liartclük welkom heette. De Sint was zeer verheugd te hebben vernomen dat de school voorlopig blijft bestaan en het zien van verschillende nieuwe gezich ten van moeders met nog niet schoolgaande kinderen, gaf hem wel moed voor de toekomst. Door de kinderen van de klassen 1 en 2 werden daai-na verschillende liedjes gezongen en enkele gedich ten en korte schetsjes ten gehore gebracht, welke op vlotte wijze werden gebracht onder bekwame leiding van de onderwijzeres me- Met vol verwachting kloppende hartjes kwamen de kinderen van de chr. kleuterschool Repelsteeltje en de dependance in De Haar vrij dagmiddag om 2 uur naar de school in de Schoolstraat om het Sinter klaasfeest te vieren. Voordat de goedheiligman met zijn zwarte knechten om ca. kwart over twee arriveerden, zongen de kinderen, van de Met de Kerstdagen en Oudejaar in het zicht organiseert de Supportersvereniging van de S.V. „Holten" in de week van 15 tot en met 20 december, 's avonds en op zaterdagmorgen, de verkoop van kerststollen, kerstkransen en tulbands. De opbrengst komt onder meer ten goede aan de training en begeleiding van junioren en pupillen van de S.V. „Holten". Een heerlijke kerststol in prachtige doos, u kent ze waarschijnlijk nog van vorig jaar echt een cadeau voor vader en moeder wordt u aangeboden voor de prijs van f 5,50. De kerstkransen kosten f 3,50 en de tulbands f 1,50 per stuk, twee stuks f 2,50. Als u mee wilt werken aan de sportieve ontplooiing van onze jeugd, stel dan de aan bieders niet teleur. En u geniet zelf ook mee. VERWERPING Op maandagavond 22 december wordt door de supporters vereniging in het Ontmoetingscentrum „Meermanskamp" voor hetzelfde doel een GRANDIOZE VERWERPING gehouden, met wederom geweldige prijzen in de vorm van vlees pakketten, wild en dergelijke voor „Taofelkesaovend" (31 dec.). Aanvang plm. half acht. TREKKING VERLOTING De trekking van de verloting van de supportersvereniging zal plaatsvinden op woensdag 1,7 december 1975, om 19.30 uur in het Ontmoetingscentrum „Meermanskamp", onder toezicht van adju dant H. Meijer van de Rijkspolitie. Er zijn nog enkele loten verkrijgbaar bij de bestuursleden. uit de bundel van Ooievaar Al vroeg in de politiek, wist Ooievaar wel te relativeren, zoals uit onderstaand gedicht blijkt. I I I t I' I I I I I I I I >1 I I I I I I I I I T Zondag 14 december zal er een im jeugddienst worden gehouden in de N.H. Kerk. Het thema voor de ze dienst (die om half elf begint) is ,Zijt Gij het die komen zou Voorganger zal zijn ds. A. W. Berkhof. In deze dienst zal het gaan over de betekenis van Johannes de Do per, voor zijn tijd en voor onze tegenwoordige tijd. Aan deze dienst zal medewerking worden verleend door het jongerenkoor „Helicon". We hopen dat jullie allen komen om met elkaar, jong en oud, deze dienst te vieren. De Jeugdcommissie nenberg, Canadastraat 125 (twee Edammers), Dianne Foks, Lage- weg 33 (levensmiddelenpakket), H. Stevens B 120 (cassetteradio), Johnny Meester, Waardenborch straat 10 (klokradio), G. J. Wes- terik. Pastoriestraat 47 (complete boorset), D. J. Aaftink, Oranje straat 24 (elektrische frituurpan), H. Gazan, Verzetstraat 20 (haar krulset) De waardebonnen blijven geldig tot en met 31 december a.s. Wan neer ze na die datum worden in geleverd, hebben ze geen enkele waarde meer, dus voor 1 januari besteden bij een van de deelne mende winkeliers. Extra prijzen Bij' het aanwijzen van extra prij zen in natura was vrouwe Fortuna op de hand van de volgende per sonen: G. J. Ulfman, D 31 (droogtrom- mel), A. Prins, Kenemansstraat 22 (polaroid camera), J. Veenstra, Gaardenstraat 10 (grote legpuz zel). G. Rensen, E 54 (elektrisch mes), Eric Kappert, Bk 77 (sche merlamp), Jongman, Holterberg 19 (sjoelbak), J. Hof, Schepenen straat 16 (fonduestel), B. J. Zwij- De kinderen van klas 1 en 2 van de Chr. School (De Schakel) zongen voor Sint ver schillende bekende lied jes. vrouw Keestra. Na een korte pau ze werden door Sint en Piet ca deautjes uitgedeeld, waarbij de Sint voor iéder kind een persoonlijk woord had en ook de nog niet schoolgaande kinderen aan bod kwamen. Tot slot dankte meester Hol de Sint en sprak de hoop uit dat de school van Espelo ook vol gend jaar weer met een bezoek vereerd zal worden. De kinderen van de hoogste klas sen brachten 's middags een bezoek aan de schouwburg in Deventer, waar ze bijzonder hebben genoten van een toneelstuk getiteld „Smo ky in Cowboy land" en waar ze te vens de gelegenheid kregen om eens een kijkje te nemen achter het toneel en in de kleedruimten. uitgedost met een prachtige feest hoed, allerlei Sinterklaaslietjes en werd hiln door één van de juffen een verhaaltje verteld. Toen de garote kindervriend binnentrad, keek 'n enkel kind wel een beetje benauwd, maar dat was gauw over toen de Pieten wat pepemoten rondstrooiden. Eén kind was ken nelijk zeer benieuwd naar de in houd der zakken. De vraag werd n.l. gesteld: „Hebben jullie alléén maar pepernoten bij je?", waarop de Pieten antwoordden, dat er ook cadeautjes in de zak zaten. Ieder een was gelukkig na dit antwoord gerustgesteld. Sinterklaas, gezeten op 'n prach tig versierde stoel, liet een paar kinderen bij zich komen om een liedje te zingen en een gezellig praatje te maken. Om ongeveer kwart over drie gingen de Sint en de twee Pieten naar een ander lo kaal, waar een 20-tal 3-jarige kleu ters met hun moeders waren geko men om Sinterklaas ook 'n handje te geven. Alle kinderen kregen een pakketje met een versnapering. Intussen hadden de juffen grote zakken met pakjes uitgedeeld aan de grotere kleuters. Iedereen had een cadeautje en dat deze in de smaak vielen, kon men goed mer ken aan de vele enthousiaste uit roepen. Om half vier vervolgden de Sint en zijn knechten hun tocht om het bejaardencentrum met een bezoek te vereren. Op 5 december werd met de kleuters het St. Nicolaasfeest ge vierd. De kinderen kwamen plm. 13.00 uur op school. Daar kregen ze hun zelf gemaakte feestmutsen op. De gemeenteraad kómtcferisdag 16 december om 18 uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bij een voor de behandeling van de volgende agenda: 1 Notulen van de vergadering van 3 november 1975. 2 Ingekomen stukken. 3 a. Voorstel tot wijziging van de salarisverordening voor het gemeentepersoneel. b. Vaststellen diplomagratifica- tieregeling. 4 Zienswijze concept-ontwerp van wet reorganisatie binnenlands bestuur. 5 Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van rechten voor 't keuren van slachtdieren en van vlees in de gemeente Holten: a. voor het belastingjaar 1974 b. met ingang van 1 jan. 1976. 6 Voorstel tot wijziging van de gemeente- en bedrijfsbegrotin- gen 1975 (kredieten uitbreiding distributienet GEB, uitbreiding dienstleidingen gasbedrijf en aankoop gereedschap gasbe drijf). 7 Beantwoording van eventueel De Sint en zijn twee Pieten lie ten niet lang op zich wachten. Ze werden luid zingend verwelkomd. Aangezien we zijn verjaardag vierden, hadden de kleuters ook wat voor de Sint gemaakt. De cadeaus moesten door de Pieten opgezocht worden. Dat liep niet van een leien dakje, maar de aan moedigingen van de kleuters sti muleerden de Pieten en zo vonden ze toch de beide cadeautjes. Om plm. 14.15 verliet de Sint de klas om de 3-jarigen in het andere lo kaal de hand te drukken. De kleu ters mochten ondertussen hun ca deaus. uitpakken,i. Enthousiaste uitroepen klonken van alle kanten. Heel blij met hun pakje en trac_ tatie gingen de kinderen om plm. half 3 naar huis. Wat wij u willen vertellen is eigenlijk niets nieuws, toch mis schien voor een groot gedeelte nieuw ingekomen mensen is het wel nieuws. De zondagsschool heeft op le Kerstdag, 's middags om 3 uur in de Ned.-herv. kerk, haar Kerstfeest, dat we evenals vorig jaar vieren in één dienst. Is dit alies? Neen. hier komt onze vraag: Wilt u ons financieel helpen om de bijbels, nieuwe liedboeken en an dere boeken voor de kinderen te bekostigen, die we hun op het Kerstfeest geven? Heel hartelijk dank al vast, onze collectanten ko- men graag bij u om een gift in ont vangst te nemen. Wij wensen u ge zegende kerstdagen en danken u voor uw hulp. Het Zondagsschoolpersoneel. Op vrijdag 19 december geeft de Chr. Gem-. Zangvereniging Soli Deo Gloria" (dir Pieter Endendijk te Arnhem) een kerstconcert inde Ned. herv. kerk waaraan mede werking zal worden verleend door het 18 leden tellende orkest van de Sted. Muziekschool te Arnhem. Er zullen toerken worden uitge voerd o.a. van Bach, Teleman en Schütz. Enkele leden van de muziek school zullen solistische medewer king verlenen. Het geheel belooft een prachtige en stijlvolle voorbe reiding te worden van het Kerst gebeuren. De uitvoerenden reke nen op de belangstelling van zeer velen. Het programma luidt als volgt: 1. ORKEST: Sinfonia uit Cantate 42 Joh. Seb. Bach (1685-1750). 2. KOOR.' ORKEST, SOLISTEN: Cantate 141 „Das ist je gewisslich wahr" Joh. Seb. Bach (1685-1750). 1. Koor: 2. Aria - tenor: 3. Recitatief - alt: 4. Aria - bas: 5. Koor: (herhaling 1) 3. ORKEST, SOLISTEN: „Freuet euch des Hei-ren. ihr Ge rechten" Henrich Schütz (1585- 1672). 4. ORKEST: Concerto grosso op. 3, nr. 11 in d kleine terts Antonio Vivaldi (1678- 1741) Allegro - Adagio Spiccato - Allegro Largo en Spiccato Allegro 5. KOOR, ORKEST: „In den beginne was het woord" in zettingen van: Claude Goudimel (1514-1572) en Sethus Calvisius (1556-1615). 6. KOOR EN ORKEST: „Een kind geboren te Bethlehem" Pieter Endedijk. 7. KOOR, ORKEST: Psalm 117 Gerog Philipp Telemann (1681- 1767). De Toneelvereniging C.O.C." presenteert zaterdagavond 13 de cember in gebouw „Rehoboth" het Amerikaans blijspel in drie be drijven „Cinderella" (Sproeten kopje) van Jay Tobias in een ver taling van Theo de Vries. Aan vang 20.00 uur. Dinsdag 16 december a.s zal de bejaardensociëteit gehouden wor den in gebouw Irene. Aanvang 2.30 uur. Wil ieder, die komt een kaars met kandelaar meebrengen? Indien U vervoersproblemen hebt. wilt u dan bellen naar no. 1201, dan zullen wij proberen voor vervoer te zorgen. De Buurtvereniging „Churchill- straat/Vrijheidslaan", zal komen, de dagen, evenals het vorige jaar, twee kerstbomen plaatsen, en wel één in de Churchillstraat en één in de C-rjjheidsIaan, tegenover het Bejaardencentrum „Diessen- plas". Aangezien de Kerstdagen dit jaar op donder dag (25 december) en vrijdag (26 december) vallen, zijn er moeilijkheden met de verschij ning van ons blad. Zouden we namelijk op woensdag 24 decem ber uitkomen, dan ontvangen de buurtschap bewoners de krant pas na de Kerstdagen en dat lijkt ons geen gelukkige situatie. Daarom is besloten het nummer van vrijdag 19 december samen te voegen met het kerst nummer van de daarop volgende week. Het kerstnummer verschijnt daarom op dins dag 23 december in de dorpskom en op woensdag 24 december in de buurtschappen. Men ontvangt dus vrijdag 19 december, tot onze spijt, geen Holtens Nieuwsblad. Inzending van advertenties en kopij voor dit nummer moet uiterlijk donderdag 18 decem ber plaats vinden, o.a. de kerst- en nieuw jaarswensen. Vroegere inzending is echter dringend noodzakelijk. Vrijdagmorgen 10 uur heeft de laatste verzending plaats. Het eerste nummer van 1976 verschijnt op vrijdag 2 januari. Redactie en Administratie HOLTENS NIEUWSBLAD

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1