Gelijkspel van Holten tegen Lemelerveld (0-0) Schotloos Blauw Wit faalde tegen zwak Eversberg Resultaten Blauw Wit-jeugd Holten A versloeg koploper Oranje Nassau met 2-0 Zaaltournooi Blauw Wit-pupillen heeft spannend verloop Zwemclub „Twenhaarsveld eerste in „Vijfkamp5 Derde plaats voor Twenhaarsveld Resultaten S. V. Bato (volleybal) S.V. „Holten55 (Senioren) Verslag' en j eugd S V .Hol ten Blauw Wit 2 stuurde Deto 3 terug met 3-0 Blauw Wit 5 geen partij voor S.V.Z.W. 6 PROGRAMMA SV „HOLTEN" PROGRAMMA „BLAUW WIT" Bato dames 1 non ang niet aan de top Meisjes Bato 4- Flash 4 Heren Holyoke'2- Bato 2 3-1 Eerste ovenvinn ing voor Bato 3 (jongens) HOLTEN 5 DEC. 1975 PAGINA 7 'ondag 30 november jl. werd de •de wedstrijd van de recreatie- vijfkamp gezwommen in Hen- o. Na twee wedstrijden stond Aa - Almelo aan kop gevolgd ir Twenhaarsveld. Als Z.C.T. :e middag zou winnen kwam zij nen met de Aa in de totaal klas- •ing op de eerste plaats te staan, [estart werd met de rugslag. de eerste vijf programmanum- rs bleek dat H.Z.C. - de Weust- l aan kop stond met 74 pt, ge- gd door Twenhaarsveld met 08 en de Aa met 65 pt. moest uiteraard getracht wor- i van die tweede plaats een 1ste maken. Na tien programma- mmers bleek dit inderdaad ge it te zijn want Z.C.T. stond op eerste plaats met 151 pt, ge- gd door haar grootste concur- it de Aa met 146 pt. Hanneke trrink ging voor Twenhaars- ld als eerste van start op de ije slag en zwom zich naar de joie tijd van 24,9 sec. Ook Ger- Tulier kwam op de vrije slag zonder sterk naar voren met 8 sec. Lt het op de 25 mtr. vrije slag |ed was gegaan bleek uit de tus- mstand na 15 nummers: 1. Z.C.T. 225 pt; 2. de Aa 204 pt.- en 3. H.Z.C. de Weusthag 190 pt. De beslissing moest nu vallen op de 50 mtr. vrije slag. Door sterk zwemmen van de deelnemers kon de le plaats Z.C.T. nauwelijks meer ontgaan. Als laatste programmapunt werd de estafette gezwommen en ook hier kwam de kracht van Twen haarsveld naar voren, want Al- brecht Bulsink die als laatste voor Twenhaarsveld te water ging tikte met een baanlengte voorsprong als le aan. Door deze overwinning staat Twen haarsveld in het totaailklassef ment op een gedeelde eerste plaats met de Aa-Almelo. pnt; 2. de Aa 305 pt; 3. H.Z.C.- de Weusthag 239 pt; 4. Z.P.A. 164 pt; en 5. Scholten-Hagen 110 punt. Tijden: 25 mtr. rugslag meisjes: Gerrie Veneman 26.0; Hanneke Warrink 28.4; Marianne v. d. Mark 24.6; Irma Jager 21.6; Helma Bul sink 27.1; Marty Pluijgers 28.3. Jongens: Johan Schuppert 31.8; Henny Jal- ving 26.2; Erik Bekkernens 22.0; Rik-Jan Slotman 25.2. lp uitnodiging van zwemvereni- de Mors nam zwemcluo renhaarsveld zaterdag 29 nov. deel aan een recreatieve drie- ip in het overdekte bad te ssen. Is derde ploeg was Z.C. Laren rtegenwoordigd. Sr werd gestart met de school- Snel werd duidelijk dat de ars de sijelste was. Zij tikten bij lere serie als eerste aan. Twenhaarsveld volgde echter door na de schoolslag de eede plaais te bezetten. de rugslag ging het met :T wat minder, zodat ZC Laren gelegenheid kreeg wat van de hterstand weg te werken. Als laatste programma-onder- iel werd de vrije slag gezwom- n. Guusta Kamperman lever- hier een mooie prestatie met n tijd van 39.3 sec. ZC Laren (33 pnt.) kwam op de slag bijzonder sterk naar zodat, zij Twenhaarsveld (32 it.) in de eindstrijd met één pt. •schil naar de derde plaats ver engen. Winnaar werd de Mors t Rijssen met 55 pnt. :jden 50 mtr. schoolslag meisjes: Roe- lien Nijenhuis 1.11.5, Renate ten Kleij 1.01.5, Anja van 't Holt 55.9, Annette Rijkeboer 58.3, Riet Wes- terik 58.4, Marloes Wille 50.0. An neke Trotsenburg 51.0, Ingrid Wil le 49.4. Jongens: Jan Wander Pronk 1.12.2, Wm Mooiweer 1.07.6, Andre Mooiweer 1.05.5, Jan Hovenkamp 53.4, Jan Ophof 57.0, Henk Weste- rik 1.02.8, Jan Jager 45.8, Hans Welting 45.1. 50 mtr. rugslag: Imke Steinhau- wer 1.15.2, Jantina Aanstoot 1.55.1, Ineke Tuitert 1.00.9, Hermien Grootherder 1.17.1, Annemarie Op- - hof 49.8, Tinie Vorkink 52.7, Ina Westerik 45.9, José Fduijgers 48.0. Jongens. Jeroen Vincent 1.47.0< Erik Oostvogel 1.39.2,- Rudie Drenth 1.01.7, Henk Grootherder 1.06.2, Michiel Oostvogel 57.9, An- dré Wissink 55.6, Ernst v. d. En- de 45.4, Hans Welting 46.5. 50 mtr. vrije slag meisjes: Ineke van' Leeuwen 54.3, Marieke Rijke*"-*' ■boer 54.4, Guusta; Kamperman 39.2, Henriëtte Aanstoot 40.6. Jongens: René Bannink 41.4, Mi chiel Louwerenburg 40.7, Hans Welting 37.8, Ernst v. d. Ende 40.4. 50 mtr. rugslag meisjes. Ienke Hofman 55.1; Hanneke Tru- schel 45.7; Herma Bos 46.9; Ger- dien Ophof 38.0; Irna Deijk 38.8; Irma van Brussel 52.4; Manda Broekhuis 46.7; Mieke Schuppert 41.9; Tnerese Truschel 42.6; Fem- my Lammers 43.7; Hanny Jansen 48.0. Jongens: Andries Ligtenberg 40.4; Arnold Nijenhuis 45.3; Wilco Kwintenberg 53.8; Roelf Jan Warrink 1.03.4; Ri- nu Ulfman 41.1; Theo Hase 41.4; Hans Heijda 41.1; Wim Meijer 34.3. 25 mtr. vrije slag meisjes: Hanneke Warrink 24.9; Erna Veld- 'wijk 33.0; Anet Voskes 43.8; Lies- beth v. d. Berg 37.9; Gertie Tul- Ier 18.8; Diana Vincent 20.2; Ger- da Muller 21.4. Jongens: Willie ter Harmsel 38.6; Henny Jalving 21.5; Johan Schuppert 28.2; Martin Wilpshaar 18.7; Her man Klein Velderman 21.1 50 mtr. vrjje slag meisjes: Gea Lodeweges 38.8; Marian Dan- gremond 39.1; Betsie Rensen 41.2; Karin Wevers 43.6; Marjanka van Maurik 36.8; Ria Wissink 36.0; Annet Klein Velderman 37.0; Ja- net van Brussel 38.7; Linda Kam perman 35.5; Rita Aanstoot 35.7; Gerida Hols 38.7. Jongens: Remco van Maurik 41.9; Theo Boode 38.3; Diederik ter Harmsel 1.06.4; Dieck Megelink 40.7; Ri- nus Ulfman 35.4; Wim Boode 38.4; Roland v. d. Mark 34.9; Albrecht Bulsink 29.1; Jan Huisman 33.0; Teun Hofman 37.5; Michel Boers- ma 35.6. Senioren Senioren: BWO 2—Holten 2 10.00 uur vertrek 8.45 uur; RKSV 2 Holten 3 10.00 uur, vertrek 9.15 u; Holten 4—PH 4 10.00 u; Wierden 3 Holten 5 10.30 u, vertrek 9.30 u; Holten 6—MVV 5 10.00 u; Holten 7 SDOL 3 10.30 u; Haarle 6—Hol ten 8 10.30 u, vertrek 9.30 u; SDOL 5—Holten 9 10.30 u, vertrek 9.30 u; Holten 10Enter 5 10.30 u; Almelo 7—Holten 11 11.00 u, vertrek 10 u. Junioren Junioren: Holten AlLuctor Al 2.30 uur; Holten BIVroomshoop. se Boys BI 2.30 uur; SVVN B2— Holten B2 12.45 u, vertrek 12.00 u. De volgende elftallen zijn vrij: Cl, C2, C3, Dl, El, E2, E3, E4, F1 F2, F3, F4, F5. Senioren Senioren: Blauw Wit-Vesos 2.30 uur; Eversberg. 2-Blauw Wit 2 2.30 uur: DES 7-Blauw Wit 5 12.45 uur; Blauw Wit 4-Enter V. 7 12.30 uui*; Excelsior 10-Blauw Wit 3 11.00 uur. Junioren Junioren: Vesos Al-Blauw Wit Al 2.30 u., v.: 1.30 uur; Blauw Wit A2-SC Rijssen Al 12.45 uur: Blauw Wit Bl-Hulzen BI 2.30 uur. Zaaltraining (woensdag 10 dec.) 16.15-16.45 uur Holten N OHaar 16.45-17.15 uur Kol. Kol Mix 17.15-17.55 uur Buurtmix, Borkelo 17.55-18.35 uur Koln, Dorp 18.35-1915 uur Kolz, Gaarden Onze plaatsgenoten haalden j.l. zondag in een slecht gespeelde wed strijd één wïnstpuntje binnen en mochten hiermee, gezien het ver toonde spel, de handen dichtknij pen. Dankzij voortreffelijk keepers werk van doelman Breukink ble ven doelpunten uit, want hij voor kwam zeker drie redelijke scorings kansen. Van de Holten-voorhoede ging totaal geen kracht uit, aangezien midvoor Bronsvoort er deze mid dag waarschijnlijk „geen zin" in had, en zeer statisch opereerde, en linksbuiten Schonenberg geen duel durfde aan te gaan, zodat t meeste gevaar moest komen van „good odl" Joh. Veneklaas die er echter ook niet in slaagde om van één van de ontstane kansen te profite ren, zodat de Lemelerveldse ach terhoede geen bijzonder zware taak kreeg voorgeschoteld. Na een kwartier kreeg midvoor Bronsvoort een prachtige kans, doch door te lang treuzelen met schie ten ging deze verloren en uit de afgeslagen Holten-aanval werd de bal onmiddelijk naar voren gediri geerd en doordat stopper Paalman (die aanvankelijk nogal wat moei lijkheden had met het gladde veld) volledig mistastte, kreeg hun mid voor een prachtige schietkans, maar de bal ging langs het Holten-doel. In de 20e minuut speelde Oolbek- kink te zacht terug op doelman B. B. en uit een verwarde situatie redde de hard werkende Knapen, door de bal hard weg te schieten. Na ruim een half uur loste Joh. Veneklaas het eerste goede schot op doel en goed aangeven van broer Henk, doch z'n schot werd door de doelman gekeerd. Vlak voor het rustsignaal kreeg Lemelerveld nog enige goede kan sen, waarbij de eerste keer de bal hard langs de buitenkant paal vloog en in de andere situatie doel man Breukink de doorgebroken midvoor het scoren belette. Holten kon de eerste helft geen lijn in het spel brengen en de Lemelerveld- aanvallen waren niet van gevaar ontbloot. Na de theepauze begon Lemeler veld sterk aanvallend en onder lui de aanmoedigingen van hun jeugd ontstonden er enige gevaarlijke si tuaties voor het Holten-doel. Tot tweemaal toe sloeg Barend Breu kink goed ingeschoten ballen op 't nippertje uit het doel, terwijl hij één maal de hulp nodig had van Henk Veleklaas, die de bal van de doellijn kopte, toen Barend reeds gepasseerd was. Een kleine voor sprong had Lemelerveld toen wel verdiend. Na ruim een kwartier kwam Bronsvoort eindelijk eens 'n keer goed door. doch zijn schot ging over het doel. In de 25e minuut kreeg Joh. Veneklaas een schitte rende scoringskans, waarbij hij de bal tot twee keer toe verkeerd kop te en in laatste instantie de Leme lerveld doelman goed ingreep. In het laatste kwartier gooide Lemelerveld alles op de aanval, waarbij doelman Breukink nog eens uitlopend redding bracht, doch, ook de gastheren konden geen vuist maken, zodat de wedstrijd doel puntloos verliep, waarmee Holten goed weg kwam. Holten 5-De Zweef 6 Holten 5 heeft een regelmatige overwinning geboekt op het bezoe kende de Zweef 6. De basis van deze overwinning werd in feite al gelegd in de eerste tien minutèn. Eerst was het H. Biesters die bij een goed opgezette aanval de bal met een lob in het door de Zweef - doelman verlaten doel plaatste en even later werd een vrije schop van wel plm. 25 meter keihard en laag door Anne Jansen ingescho ten. De Zweef herstelde zich echter goed en heeft praktisch de hele wedstrijd het initiatief (vooral op het middenveld) gehad. Holten kwam vlak na rust al snel op 3-0 door weer H. Biesters die wel of niet in buitenspelpositie, al leen voor de Nijverdalse goalie niet faalde. Vlak voor tijd kreeg de Zweef loon naar werken en scoor de met een strak schot de verdien de tegentreffer. Holten 8-De Zweef 7 1-1 Een op verschillende plaatsen ge wijzigd Holten 8 moest aantreden tegen koploper de Zweef. Al na plm. 20 min. spelen verliet laatste man H. Deijk met een blessure het veld. Enkele minuten later kwam de Zweef op 1-0 door een goed ge nomen vrije trap. Na de rust kwam een verbeten vechtend Holten 3 terug, waardoor plm. 5 min. voor het eindsignaal de verdiende tegen treffer werd gescoord. Uit een dieptepass van D. Megelink kwam „Mies" Baltes alleen voor de kee per en dit betekende 1-1. Dit re sultaat biedt perspectieven voor een hoge klassering. Wanneer aan het eind van de zaterdagmiddag gespeelde wed. strijd tussen Blauw Wit en het Njj- verdalse Eversberg de stand 5-1 in het voordeel van de Blauw witters was geweest had niemand verbaasd opgekeken. De werkelijkheid was echter wel even iets anders. Met een 10 overwinning gingen de gasten te rug naar Nijverdal. Dat ditkon gebeuren'-is in de eérste plaats te wijten; aan het volledjgifftla» bij de afwerking van de aanvallen dooi de Blauw Witters en het goed pro fiteren van Eversberg, die in de gehele wedstrijd slechts drie keer' gevaarlijk voor Trompetter ver- O Helaas is het de Holtense dames ize week weer niet gelukt een lint in de wacht te slepen. Dc •ijd werd deze keer gestreden in lbergen tegen de hoog in de com- etitie gestegen ploeg van de Crac- Evenals in vorige wedstrij- en tegen deze ploeg werd er goed espeeld aan beide kanten. De rackers hadden echter een kei- arde opslag die door Bato niet rg goed opgevangen werd zodat e spelverdeelsters Fenny, Jannie n Mieke wienig met de bal kon en doen. anvallen kwamen er dan ook bij- a niet uit aan de Bato kant met ls uitzondering aanvoerdster Cietske Viet die enkele taktische alletjes weggaf. Dit bleek echter iet genoeg en de eerste set kwam an ook snel ten einde met als tand 7-15. oach Masselink probeerde in de iveede set nog een ander aanval ysteem maar dat werkte ave- echts zodat ook deze set werd 'erloren met 8-15. n de derde set werd weer volgens iet oude systeem gespeeld en dit n het begin zo goed dat Bato elfs voor kwam te staan. Crac- :ers bleken echter toch de meer- te zijn vooral wat aanval be- rof. Stand: 11-15. Alhoewel deze vedstrijd wederom verloren werd het spel van zodanig niveau lat de toekomst hoopvol tegemoet vordt gezien door de „Dondert- nannetjes". Zaterdagmiddag om 14.00 uur noesten de Bato-meisjes aantre- len tegen de koploper Flash E uit Jijverdal. De eerste set begon ilecht en Flash liep dan ook snel lit tot 1-11. Toch kwam Bato nog erug tot 8-11, maar een overwin- ling zat er niet meer in: 8-15. n de tweede set werd veel beter gespeeld en werd dan ook door 3ato gewonnen met 11-15. de derde set begon Flash met en goede en harde opslag. De Ba- meisjes hadden hiertegen wei- ïig verkeer en kwamen snel ach ter te staan. Hierdoor ontgoocheld lukte er dan ook niets meer en de iet ging met 4-15 verloren. De be slissende sierde set gaf hetzelfde beeld en ging dan ook verloren met 6-15. Een verdiende 1-3 ne derlaag dus voor de meisjes van Bato A. De wedstrijd was in de eerste set van gelijkopgaande aard. Dat de heren uit Enter wonnen was niettemin terecht. Bato wilde toch wat terug doen en dat lukte. De stand 4-15 was wat geflatteerd, maar de wedstrijd kreeg er weer een' open karakter door. Dat de derde en vierde set door Bato wer den verloren was helaas „eerlijk" verdiend. De gelegenheidsopstel ling rammelde in die beslissende fase van de wedstrijd aan alle kanten. Van opbouw kwam weinig of niets terecht, laat staan dat de aanval c.q. verdediging uit de verf kwam. Voor de spelers van Bato een, niet alleen door de ver- liespunten, teleurstellende wed strijd. Setstanden: en 15-6. Afgelopen maandag moest Bato 3 twee wedstrijden spelen. De eer ste tegen Flash 5 deze werd ver loren met 3-0. De setstanden wa ren "3-15, 7-15 en 10-15. Bato heeft goed gespeeld voor hun doen. De tweede wedstrijd ging tegen Flash 6. Deze werd verloren met 3-1. De eerste set was redelijk, het werd een overwinning voor Flash met 6-15. De tweede set ging aan zienlijk beter. Bato stond met 14-11 voor, maar verloor toch nog met 14-16. De derde set werd met 16-14 gewonnen en in de vierde set stond Bato met 8-13 achter, dit werd nog opgehaald tot 11-14, maar deze set wei'd toch nog verloren met 11-15. Het had dus een gelijkspel kunnen zijn. Jammer! schenen maar wel kans zagen een doelpunt te scoren dat achteraf 2 competitiepunten opleverde. Vanaf het begin liet Blauw Wit merken dat men door aanvallend voetbal deze wedstrijd wilde win nen en het duurde tot de 37e mi nuut voordat Joop Twilhaar, door dat de Blauw Wit verdediging voor buitenspel bleef staan, de eerste kans voor de gasten ver knoeide. door tegen de goed uit lopende, Bert Trornpetter op te schiteri. Maar voordat het zover was hadden de Holtenaren de wed strijd reeds moeten beslissen. Na een, kwartier schooit Richard Beldman uit een afgeslagen aan val naast het doel. In de 18e mi nuut. kon Henk Aanstoot alleen op de keeper afgaan maar zijn schot eindigde op de vuisten van de doel man. Nog in dezelfde minuut kreeg de zeer actieve Ep Beldman een goede kans maar ook hij scoorde niet. Nadat in de 41e minuut Nico Labobar uit een corner nog net over het doel had gekopt werd met de 00 stand gerust. Ook na de thee bleef Blauw Wit verreweg de beste ploeg maar toen na 10 minuten spelen na een goede aanval Joop Twilhaar een kans kreeg en de bal hard en zui ver achter Trompetter schoot ke ken de Holtenaren onverwacht te gen een achterstand aan 01. Opnieuw trok Blauw Wit het ini tiatief naar zich toe. Het midden veld ipet Wilco Dikkers, Nico Labobar en Ep Beldman hield de bal bijpa voortdurend op de Evers berg helft, maar de gelijkmaker kwam niet. Toch waren er ook nu weer goede kansen voor Blauw Wit maar Henk Aanstoot, Jan Ver veda (beiden schoten naast) en vlak voor het indsignaal van scheidsrechter Hessing nogmaals Ep Beldman (hij kopte over) za gen geen kans om de Eversberg- doelman te passeren. Wil Blauw Wit in de toekomst dit soort nederlagen ontlopen dan zal door het middenveld en de aanval veel resoluter en met meer zelfvertrouwen moeten worden ge speeld Natuurlijk was vrouwe Fortuna afgelopen zaterdag niet op de hand van ae Holtenaren, maar men kan geluk ook dwingen! Holten c2-BI. Wit c1 1-2 Direkt vanaf de aftrap ontwik kelde zich een levendige strijd, die zich snel van 't ene doel naar net andere verplaatste en waarbij bei de ploegen zich kansen wisten te scheppen. Te onbeheerst schieten van de beide voorhoedes en goed ingrijpen van de keepers waren oorzaak, dat de 0-0 stand gehand haafd bleef tot de rust. Na de thee een enigszins gewij zigd spelbeeld. C2 liet zich gelei delijk terugdringen en het was de rechtsbuiten van de Blauwwitters, die dankbaar gebruik.-,maakte van een bal, die hem vanuit de Holten- achterhoede voor de voeten werd. gespeeld, 0-1. Toen het direkt daar na door een Uitstekende kopbal 0-2 werd, leek de wedstrijd beslist. Zo dacht C2 er echter niet over en ging verwoed tot de aanval over. Bij een doorbraak was het rechts buiten Markvoort, die de Blauw wit keeper via de paal beheerst passeerde, 1-2. Hoewel Holten hie- na alles op alles zette, wisten de gasten verder het doel schoon te houden. Holten e2-SV2W e2 2-2 De plaatselijke derby heeft weL nig aantrekkelijk voetbal ge bracht. Ondanks meerdere mooie kansen voor Blauw Wit bleef de stand tot aan de rust dubbel blank. Na de rust was het nieuwkomer Rietman die voor 0-1 zorgde en enkele minuten later de rood-zwart doelman kansloos bij een knaller van Kees van Dijk uit een zuivere voorzet van G. Aanstoot (0-2). Blauw Wit ging het toen wat kal mer aandoen en Holten maakte hiervan goed gebruik en maakte een tegentreffer (1-2). Holten e3-SVZW e2 In een matige wedstrijd heeft E3 toch een gelijkspel weten te beha len. Na 10 minuten was het al 0-1 door het slechte spel in de achter hoede. In de eerste helft miste Vogt en Jalving prachtige kansen. Ruststand 0-1. In het begin van de tweede helft lag de bal al in het net voordat de achterhoede het in de gaten had. Hierna ging Holten pas voetballen. De voorhoede creëerde zich goede kansen waar uit Warrink tweemaal wist te sco ren. Holten E3 probeerde er nog. - van ales aan om de overwinning naar zich toe te halen maar dit gelukte niet meer. BI. Wit al-SVVN ai 0-3 Deto 5 dat zaterdag op „Meer manskamp" voor zijn laatste kansje op de titel vocht was een gelijkwaardige tegenstander van Blauw Wit 2 dat moest winnen om mee te blijven doen in de strijd om de bovsnste plaats. De Vrie- zenveners kregen in de eerste helft, die met 1-0 werd afgeslo ten, meer kansen op een doelpunt doch doelman Frans van Gennep loste enkele moeilijke problemen vakbekwaam op. Na de rust speelde Blauw Wit met wat meer overlag (helaas zijn sommige spelers nog steeds te veel uit op een persoonlijk suc cesje!) en G. Kolkman en Henk Aanstoot bepaalden de eindstand op 3-0. Het doelpunt in de eerste helft kwam van de voet van Johan Stam. Bij de thuisclub was de biaste man Jan Willem Manen- schijn. Hij zorgde voor tal van zuivei-e passes en knalde plm. 10 minuten buiten bereik van de doelman „ontieglijk" Hard tegen de lat. Henk Aanstoot nam de te rugspringende bal op de slof maar hij schoot over. Blauw Wit Al moest het thuis opnemen tegen SVVN. Al had er echt zin in en speelde in het begin een goede partij voetbal. Na plm. ene half uur spelen kwamen de Nijverdallers op 1-0 door een fout in de Blauw Wit achterhoede. Blauw Wit trachtte na deze pech de bakens te verzetten maar het ging allemaal te krampachtig. De nauwkeurigheid in de pasjes was zoek en men geloofde niet meer in eigen kunnen. Na de rust kwam SVVN weer met een dot geluk aan een doelpunt. Men wilde hierna 'n doelpunt forceren waarbij het zelf vertrouwen nog duidelijker aan 't licht kwam. Men bleef tot het einde toe strij den maar helaas gebeurde dit veelal zonder het „koppie" te ge bruiken. Toen Blauw Wit een mi nuut op wat voor tijd bleef staan voor buitenspel werd het nog 3-0 voor SVVN. BI. Wit a2*Vesos a2 0-5 Een beter spelend Vesos heeft zaterdag verdiend gewonnen van Blauw Wit. Na plm. 10 minuten gelijkopgaande strijd kwam Vesos zeer fortuinlijk op 1-0. Blauw Wit raakte hierdoor de kluts kwijt en een veel meer inzet tonend Vesos kwam vrij snel op 3-0. Na de rust was Blauw Wit sterker, wist zich enkele pracht kansen te scheppen die niet werden benut. De slotfa se was weer voor Vesos en het werd dan ook nog 5-0. BI. Wit d1-SVZW dl 3-0 Ook in deze wedstrijd kwam Dl door goed samenspel en leuke techniek tot 2 punten. Op het mid denveld hadden Hofstede en Mon- deel, geassisteerd door Hoekjen, de zaken goed in handen. Op links deed Jan Klein Nagelvoort goed werk. Na 2 doelpunten van Rut gers zette Nijland de Wierdenaren dermate onder druk dat een eigen goal werd gescoord. Een welver diende eindstand. Excelsior eS-BI. Wit e3 0-4 Blauw Wit E3 heeft ook na deze wedstrijd de twee punten mee naar huis kunnen nemen. Met de rust stonden ze met 0-3 voor, na rust waren beide partijen beter en za gen we veel mooier voetbal. Blauw Wit wist nog een doelpunt te maken. Al met al weer een goede wedstrijd met een prachtig resultaat! In een bijzonder enerverend ver lopen wedstrijd heeft het A-elftal eindelijk loon naar werken gekre gen en versloeg verrassend de kop loper Oranje Nassau. De bezoekers dachten een „mak kie" aan Holten te hebben, doch de Holtenaren speelden technisch een zeer sterke partij, waarbij Gerard Vincent een grote rol speelde en hun gevaarlijke midvoor, die vo rige week drie doelpunten scoorde volkomen „in de zak" had. Op het middenveld speelde vooral vóór de rust Gerard Heck een uitstekende partij en stichtte met lange passes veel verwarring. De Holten-voor- hoeden Huzen - Schepehman - Ed- ström verkeerde ook in een goede vorm, terwijl bovendien de Holten- achterhoede een goede mandek king toepaste, zodat doelman Wis sink dit keer niet hoefde te „vis sen" en zijn doel goed verdedigde. Na ruim een kwartier spelen nam Holten de leiding toen bij een aanval de meegekomen halfspeler Gerard Veneman, die zijn moeilijke taak goed volbracht, in 't straf schopgebied onderuit werd ge haald. De hiervoor toegekende pe nalty werd door Joh. Huzen, zoals gewoonlijk beheerst ingeschoten' (1-0). Dit was tevens de ruststand. Na rust speelde Oranje Nassau wat harder, doch de Holten-spelers lieten zich niet van de wijs bren gen. Bovendien verraste deze ach terstand de Oranje Nassau-spelers, hetgeen sommigen van hen niet goed konden verdragen. Bij een Holtense aanval na 20 minuten, werd de bal goed inge schoten en evengoed gekeerd door de ON-doelman. doel} bij een kop bal in tweede situatie van Sche perman sloeg één der achterhoede spelers de bal met de hand uit het doel. Strafschop voor de tweede keer! En weer nam Joh. Huzen deze onberispelijk in dezelfde hoek (2-0). Holten rook de zege en gaf geen kansen meer weg en in de laatste minuut redde doelman Wis sink enige keren bijzonder goed. Een verdiende zege van Holten, en zo spelend zullen er zeer zeker meer overwinningen volgen. Het zesde van SVZW heeft Blauw Wit 5 met de regelmaat van de klok naar een 11-0 nederlaag ge speeld. De, Wierdenaren waren technisch en tactisch enkele klas sen beter en ze lieten dit in de eindscore duidelijk uitkomen. Een pluspuntje: Blauw Wit bleef tot het allerlaatste fluitsignaal door vechten om de eer te redden maar het lukte niet. Zaterdag moet in Nijverdal ge speeld worden tegen rode lan taarndrager DES 7. Een overwin ning? Daar in deze tud van het jaar de weersomstandigheden een verant woorde buitentraining veel al in de weg staan, heeft de jeugdcommis sie van de ZVV Blauw Wit '66 het besluit genomen de trainingen voor de pupillen te verleggen naar de gymzaal op de Kol, nabij de Chr. basisschool Het Kompas, waar het beter toeven is dan op het koude en vaak modderige oefenterrein van het sportcomplex Meermans kamp. Deze zaaltraining is voor de jeugd extra aantrekkelijk gemaakt door. dat het is georganiseerd in de vorm van een zaalvoetbaltoernooi, dat óók tijdens het vorig winterseizoen zeer in de smaak is gevallen bij de Blauw Wit-pupillen. Teneinde de spanning tot maxi male hoogte op te voeren werden alle pupillen voor dit toernooi in gedeeld naar de buurt waar de jongens woonachtig zijn zodat de pupillen strijden voor de hoogste eer van hun eigen buurt. En ge streden wordt er en hoe!! Dit bleek ook jl. woensdagmid dag weer toen de zeven- en acht jarige bewoners van de Borkeld en Look het hoofd moesten bicden aan hun leeftijdsgenoten uit de Gaar den. In een ware conditieslag wis ten de jongens van „Borkelo" een uiteindelijke 8-4 overwinning inde wacht te slepen. Direct daarna moesten de 7- en 8-jarigen van de Kol, tijdens een bikkelhard, maar sportief gevecht, in hun leeftijds genoten ten Noorden en Oosten van Holten de meerdere erkennen met een 10-4 einduitslag. Daarna was het voetbalwoord aan de 9- t.e.m. 12-jarigen, waarbij de Hol bewoners vrij gemakkelijk met 4-2 zegevierden tegen de Haar. De meest spannende wedstrijd van deze middag was die van Dorp-centrum tegen Buurtmix. Na dat Dorp aanvankelijk tegen een 5-4 en later zelfs 6-4 achterstand aankeek wisten zij, alles gevend wat een jongen maar geven kan, een uiteindelijk 6-6 gelijkspel te be vechten. Een Wedstrijd waarin men de fiets tegen de spanning kon plaatsen! Als sluitstuk van deze sportieve middag werd een derby gespeeld, nl. Kol Zuid-Kol Noord, waarbij 't geruime tijd duurder voor het eer-, ste doelpunt werd gescoord. Toen echter het eerste schaap eenmaal over de dam was, scoorden de jon gens van Kol-Zuid tenslotte vrij gemakkelijk een 6-1 overwinning bijeen. Dit zaalvoetbaltoemooi, dat t.m. woensdag 4 februari wekelijks zal worden gespeeld, belooft een zeer spannend verloop te krijgen, omdat de diverse teams tot nu toe een vrijwel gelijke stand weten te handhaven. Naast dit voetbaltoer nooi overweegt de Blauw Wit- jeugdcommissie voor dit winter seizoen nog enige bijzondere acti viteiten voor de pupillenafdeling

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7