- 16 Kruisverenigingen Opening Disco Dorresteyn uit regio in een stichting Liever één vo^el in (Ie hand dan tien in de lucht Vergeet de boembollen niet Weekenddienst AGENDA Reorganisatie van het binnenlands bestuur Boeren in de rode cijfers evonden-verloren Landbouwschap schrijft over: Sinterklaas op visite bij buurtvereniging Holterhaar KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand HOLTEN 5 DEC. 1975 PAGINA 3 Zoals reeds op de ledenvergade ringen en uit de pers is gebleken ihebben de 16 kruisverenigingen in Zuidwest-Overijssel (regio Deven- het plan om samen te gaan werken in een stichting. Onder staand is de motivering daartoe na der toegelicht en is aangegeven welke vorm uiteindelijk is gekozen. De aanleiding Voorop dient gesteld te worden dat de kruisverenigingen een niet weg te denken rol vervullen in de maat schappelijke gezondheidszorg. Niet temin moet geconstateerd worden, dat aan de bestaande structuur (hoe begrijpelijk en verklaard ook vanuit het historisch perspectief) een' aantal bezwaren kleven, die belemmerend werken zowel ten aanzien van een juist gebruik van de beschikbare mankracht, finan ciën en materiële voorzieningen. Deze bezwaren zijn ook reeds door de rijksoverheid onderkend en wordt door deze aandrang uit geoefend om tot herstructurering te komen. De bedoelde bezwaren moeten worden gezocht in: 1. De splitsing van het kruiswerk in drie identieke organisaties. 2. De veelal te kleine werkver banden, die een gevolg zijn van de ver doorgevoerde decentralisatie van de drie organisaties. 3. Onvoldoende samenwerking met de andere diensten, zoals maat schappelijk werk, ziekenhuizen, verpleeghuizen enz. Omdat deze feiten de aanleding zijn om het werk van de kruisver enigingen te herstructureren zijn deze nog eens duidelijk op een rijtje gezet. Voorwaarden waaraan de nieuwe structuur moet voldoen De structuur van de door de kruisverenigingen verleende ge zondheidszorg dient te zijn gericht op een zo optimaal mogelijke uit voering van het voornaamste ta kenpakket: de thuisgezondheids zorg. Hiertoe zal aan een aantal essen tiële eisen moeten worden voldaan. Om redenen van efficiënty en kwa liteit van het werk kan de thuis gezondheidszorg in de huidige tijd niet meer worden gerealiseerd door individuele, op zichzelf staande wijkverpleegkundigen, maar zal dit dienen te geschieden in teamver band. Als essentiële voorwaarden dienen te worden genoemd: 1. De wijkverpleegkundige moet zodanig kunnen worden ingezet, dat zowel de preventieve als de cu ratieve aspecten van het werk tot volledige ontplooiing kunnen ko men; 2. Continue begeleiding van de wijkverpleegkundigen en zieken verzorgenden dient gewaarborgd te zijn, zowel wat betreft de orga nisatie als de inhoud van het werk; 3. Optimale samenwerking met de andere werkers in de eerstelijns zorg, te weten huisartsen en maat schappelijk werkers dient bevor derd te worden. De samenwerking dient echter goed geconstrueerd te zijn; 4. Gecoördineerde verhoudingen van de kruisorganisaties met de tweedelijns-gezondheidszorg zijn geboden, te weten met ziekenhui zen en verpleegtehuizen. Organisatievorm De rijksoverheid heeft geen pan klare organisatievorm voorgeschre ven. Wel heeft zij richtlijnen ge geven. Deze zijn: Er moeten werkeenheden worden geformeerd van 10-15 wijkverpleeg kundigen. Deze werkeenheden moe ten ongekleurd zijn. Aan het hoofd van een werkeenheid wordt een hoofdwijkverpleegkundige aange steld. Al het personeel dat vanuit deze eenheid werkt moet in dienst zijn van deze eenheid. Er blijft dus nog ruimte voor eigen initiatieven. De besturen van bovenbedoelde verenigingen stellen voor onder staande organisatievorm te kiezen teneinde de belangen van de pa tiënt te kunnen waarborgen, als ook de levensbeschouwelijkeover tuiging. De verenigingen treden toe tot 'n stichting welke in genoemd gebied zal werken, werken. Het personeel dat thans in dienst is van de diverse verenigingen zal overgaan in dienst van deze stich ting. De stichting neemt de taken van de verenigingen over en zal deze uitbreiden. De stichting zal de administratie verzorgen. De verenigingen blijven eigenaar van al haar bezittingen, zoals wijk- gebouwen waarvan de exploitatie voor rekening komt van de stich ting. In het werkgebied vande stich ting zal een uniforme contributie- regeling komen. De leden blijven aangesloten bij hun eigen vereniging en betalen deze contributie aan deze vereni ging. December 1975. Het bestuur van het Landbouw schap heeft besloten aan de mi nister van Landbouw een uitvoe rige brief te schrijven met com mentaar op de voorgenomen re organisatie van het binnenlands bestuur. In zijn openbare verga dering van woensdag 19 november jl. heeft het bestuur uitvoerig van gedachten gewisseld over de reor ganisatieplannen van de regering. Op een aantal voor land- en tuin bouw belangrijke punten roepen de regeringsvoorstellen proble men op. Het gaat daarbij met na me om de ruimtelijke ordening, de ruilverkaveling dan wel land inrichting, het waterschapsbestel en de financiën. Belangrijk bij de reorganisatie acht het Landbouw schap het duidelijk vastleggen van de taken en bevoegdheden van provincies, gemeenten en rijk. Uit de reorganisatieplannen blijkt dat de regering een belangrijke verschuiving van planologische bevoegdheden van de gemeente naar de provincie nastreeft. Het. Landbouwschap is van mening dat de huidige verdeling van taken en bevoegdheden op dit vlak ip het algemeen weinig bezwaren ont moet. De afstand tussen bestuur de en bestuui'der is zo klein mo gelijk. Voor de land- en tuinbouw met zijn vele kleine en midd'en- grote ondernemers is dat van bij zonder belang. De door de rege ring aangekondigde gémeentelijke herindeling zal ertoe leiden, dat bestuurlijk gezien krachtiger ge meenten ontstaan. Volgens het Doordat het inwonertal van Hol ten de laatste jaren vrij sterk, is toegenomen zag Sint Nicolaas zich ook dit jaar weer genoodzaakt wat vroeger aan zijn jaarlijkse rond gang te beginnen dan tot voor kort gebruikelijk was. Teneinde te bereiken dat alle NED. HERV. KERK 9.00 uur en 10.30 uur: ds. C. C. Addink. Viering Heilig Avond maal. Oppasdienst: mevrouw Rensen, Henny Baltus, Alie Koopman. GEREF. KERK 9.30 uur: ds. J. W. Dragt, en 15.00 uur ds. G. W. H. Pedde. mors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en af lossing restauratiefonds. Oppasdienst: Wilma Koordes, mevr. Stam-Ebrecht (res. me vrouw Schutterd-Beltman). mevr. Van Engbrink-Ramaker, mevr. Stam-Dijkink, res. me vrouw Beldman-Ekkelkamp). Kindernevendienst: mej. J. Jansen en mej. B. Velthuis. R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. DIJKERH0EK 10.00 uur ds. A. Schellevis. Viering Heilig Avondmaal. 0KKENBR0EK 10.00 uur ds. M. de Heer. Vie ring van de Maaltijd. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur. zondag 8.00 en .11.00 uur. kinderen ook dit jaar weer een ge schenk zullen ontvangen en dat niemand wordt vergeten, heeft de goedheiligman de hulp ingeroepen van o.a. de buurtvereniging Hol terhaar, die graag bereid bleek een handje te helpen. Derhalve heeft het bestuur vorige week zaterdag middag voor alle bij haar aange sloten kleuters verzamelen gebla zen in het Paalhuus, dat voor deze gelegenheid geheel gevuld was met vol verwachting kloppende hartjes. Nadat vooraf enige tekenfilms werden vertoond en verschillende Sinterklaasliedjes werden gezon gen verscheen de reeds lang ver wachte kindervriend in gezelschap van zijn onafscheidelijke knechten en onderhield zich met vele van de aanwezige kinderen, terwijl de Pie ten zich niet onledig hielden door het gul uitdelen van het gebruike lijke suikergoed en pepemoten. Tenslotte bleek de Sint voor elk kind nog een persoonlijk cadeau tje in voorraad te hebben. Deze zeer geslaagde kindermiddag duur de tot ongeveer vijf uur. Geboren: Gamille Peter zv H G M. Jansen en J M G Reimerink; Wilbert Johan zv G J Jansen en J A Bekkemens (geb. te Deven ter); Karin Gertrude Maaike dv 11 A M Hauptmeijer en A L Groot- hold (geb. te Deventer); Engber- dina Henriëtte dv G J Saalmink en H Stam (geb. te Deventer); Mar- gien Anita dv G J Bekkemens en G J Groteboer (geb. te Deventer). Ondertrouwd: D. Pasop, oud 27 jaar, Holten en M J F Driessen, oud 22 jaar, Haarlem. E W Huzen, oud 20 jaar, Holten en H. Meilink, oud 21 jaar, Holten. Gehuwd: H J Oolbekkink, oud 38 jaar, Holten en G T Baaiman, oud 27 jaar, Holten. J. Poortman, oud 23 jaar, Rijssen en H. Abbenhues, oud 22 jaar, Holten. Landbouwschap moeten na deze herindeling de gemeenten zeker in staat worden geacht de huidige bestemmingsplanbevoegdheden op bevredigende wijze uit te oefenen. Dat neemt niet weg, dat in be paald; gevallen het Landbouw schap kan instemmen met het tij delijk of blijvend overbrengen van formele bevoegdheden van de di- naar de provincie. Het Landbouwschap wijst er ook op dat de provincie een taak heeft als beroepsinstantie in aangele genheden betreffende de ruimte lijke ordening. Wanneer de belan gen van provincie en gemeente veel nauwer met elkaar verwe ven zijn, kan de provincie niet meer obj?ctief oordelen over haar in beroep voorgelegde aangele genheden. Tn zijn brief aan de minister van Landbouw schrijft het Landbouw schap verder, dat in de rege ringsplannen aan de specifieke problematiek van de ruilverkave ling geen aandacht is besteed. De -formele bevovgdhedèn van de di verse instanties worden .dus,,niet veranderd. Daarom blijven de thans bestaande bezwaren in stand. Noch in de wet op de Ruimtelijke Ordening noch in de Ruilverkavelingswet is voorzien in enige vorm van coördinatie tussen het gemeentelijk bestem mingsplan en het op hoger niveau tot. stand gekomen ruilverkave lingsplan. Zodoende kan een ge meente het provinciaal en lande lijk landinrichtingsbeleid door kruisen met aanlegvoorschriften. Het Landbouwschap vindt dit on juist en acht dan ook een duide lijke afbakening van de verschil lende bevoegdheden dringend no dig. On het terrein van de water schappen hebben de huidige pro vincies belangrijke taken en be voegdheden.. Bij waterschappen die zich over meerdere provincies uitstrekken, kunnen bestuurlijke verwikkelingen ontstaan zo is in de .praktijk gebleken omdat er geen eenheid van toezichthou dend bestuur is. Hoe meer pro vincies, hoe meer van dit soort vei'wikkelingen er zullen ontstaan vreest het Landbouwschap. Het wijst er verder op dat bij de reorganisatie van het binnenlands bestuur tegelijkertijd de water schapsreorganisatie betrokken moet worden. Dit is geen zaak die in een later stadium ingevuld kan worden. Wat betreft de financiën meent 't Landbouwschap dat verwezenlij king van het regeringsvoorstel om de huidige gemeentelijke on roerend goed belastingen- te split sen, zal leiden tot een aanzien lijk verdere verzwaring van de lasten op onroerend goed. Het Landbouwschap acht dit voor de agrarische sector niet aanvaard baar. In aanwezigheid van buren,, familie, vrienden en kennissen had woensdag de opening plaats van Disco Dorresteyn in de Oranjestr. 31 (voorheen Spaar bank). Het zoontje Pieter (5 j.) moöht het lint doorknippen. Na dit officieel ceremonieel was er gelegenheid om de prachtige zaak te bezichtigen en werd het glas geheven en goede zaken gewenst. Op de foto van links naar rechts het echtpaar Dorresteyn met hun zoontje Pieter. .7' - '.yiai Het Landbouw-Economiseh Instituut heeft onlangs nog eens met harde cijfers aangetoond, dat het bij veel boeren en tuinders glad mis gaat. Heel wat agrarische ondernemers zitten in de rode cijfers en kunnen hun eigen arbeid nog niet naar behoren belonen. Met cijfers kan men alle kanten op: de jogste LEI-cijfers maken bij argeloze leken een beste indruk; bij de kritische lezer daarentegen wijzen ze op een belabberd boereninkomen. Tegen deze sombere achtergrond speelt zich een boeiende inkomensstrijd af waaraan geen einde schij^Utë komen. deze filosofie, doortrekt naar de. zelfstandige rolt er een minimum inkomen uit dat ongeveer 1,4 maal het minimumloon is. Men mag de regering verwijten dat ze bij de uitwerking van haar inkomensvoorstel vaag is. Zo om schrijft zij de kriteria voor een in komensgarantie op een nauwelijks te begrijpen en te vertalen manier. Zij paradeert in haar inkomensno ta met een ondernemersfunktie in verhouding tot het voorzieningen niveau; zij wil het maatschappe lijk nut van de ondernemer afme ten aan het verdiende inkomen uit de onderneming. Toch zou men ook het agrarisch ^bedrijfsleven in de schoenen kunnen schuiven dat het nog niet in staat is een duide lijke mening over de regeringsfi losofie, te geven. De boerenorga- nisaties zeggen wel geen neen te gen het minimum-inkomen maar hangen er tegelijkertijd flink wat De regering heeft zich een half jaar geleden op glad ijs begeven. Een van de toppers uit haar inte rim-nota Inkomensbeleid is onge twijfeld het gegarandeerd mini mum-inkomen voor zelfstandigen. Op het eerste gezicht lijkt deze ge dachte zeer aantrekkelijk, want ruim 25.000 boeren en tuinders verdienen nog minder dan het mi nimum-loon. Zij zullen dan ook met extra nieuwsgierigheid naar de filosofie over het minimum-in komen voor zelfstandigen luiste ren. Voor de middenstanders lijkt eenzelfde belangstelling aanwezig. Toch zitten aan de inkomensga rantie veel haken en ogen. Het is geen rozegeur en maneschijn. Dat blijkt trouwens uit de reacties van het bedrijfsleven: de Raad van 't Midden- en Kleinbedrijf vindt een minimum-inkomen in strijd met 't ondernemersschap. Van een opti male concurrentie is dan volgens deze raad/geen sprake meer. Bo vendien maakt het Midden- en Kleinbedrijf zich zorgen over de uitwerking van bet minimum-in komen waarbij een omslachtige, veel tijd vragende individuele be oordeling vereist is. Onzekerheid en twijfels In boerenkringen wordt de laat ste tijd veel gepraat en gestudeerd over het gegarandeerd minimum inkomen. Op praktisch elke boe- renvergadering komt een agenda punt aan de orde dat op de inko mensgarantie betrekking heeft. Het landbouwbedrijfsleven vindt overigens dat men het begrip mi nimum-inkomen goed moet uitleg gen. De regering hangt de in de haar Inkomensnota gegeven filo sofie op aan de werknemer die 'n minimumloon verdient. Als men zegt niet veel. Lage inkomens in sectoren met een redelijk of goed inkomensgemiddelde vissen achter het net. Omgekeerd profiteren, de goede boeren in sectoren met een laag inkomensgemiddelde ten on rechte van de steun. De derde mogelijkheid tot inko menssteun ligt in een toeslag op individuele basis. Het inkomen van de individuele boer zal dan beoordeeld moeten worden. Deze procedure lijkt ingewikkeld, maar sluif in feitè aan bij een bestaande regeling die in de land- en tuin- ..bouw to.egepa.st. wördt. In het ka der van de Bijstandswet is er een.. Rijksgroepsregeling Zelfstandigen (R.Z.-regeling) die boeren met li- quiditeits moeilijkheden te hulp komt. De gevraagde 'inkomens steun,. die het gevolg is van de slechte onaanvaardbare boerenin- kómens, zou door middel van deze -R.Z.-regeling zeer goed te realise ren zijn. Men zal dan wel over al lerlei ingewikkelde en tijdvragen- de aanvraag- en behandelingspro cedures moeten heenstappen. Als men een stukje bureaucratie opof fert, wordt een weg vrijgemaakt voor daadwerkelijke en zeer snel le steun aan boeren met nijpende inkomensproblemen. B. Schouwing. (NADRUK VERBODEN) (Van deze regeling zouden oök de boeren gebruik kunnen maken wiér oogst onlangs door storm- en hagelschade is vernield. Red.). Vrijdag 5 december 20.00 uur Sint en Piet op bezoek in bar-dancing ,,De Waag" (zie adv.). Zondag 7 december 14.00 uur Disco-bal in café ,,De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Groot jubiteumbal in Bar-dancing ,.Boode" te Bath- men (zie adv.). Maandag S december 19.30 uur: Aanwijzing winnende deelnemerskaarten en extra aanwijzing in zaal „Amicitia". 20.00: Ruilavand Holtense Post zegelclub in hotel ..Vosman". Dinsdag 9 december 19.30 uur: Bestuursvergadering Supp. vereniging S.V. Holten in Ontmoetingscentrum Meer manskamp. 20.00 uur: Bijeenkomst Hervorm de Vrouwenvereniging Dijkers- hoek in ..Bethania". Spr. mw. de Klijne: Onderwerp: .Ge zonde voeding". 20.00 uur: Vergadering leden raadsfractie P.v.d.A. en be stuur afd. Holten P.v.d.A. in hotel Vosman". 20.00' uur: Ledenvergadering ,,Het Groene Kruis" in hotel „Vos man" (zie adv.). 20.00 uur: Gourmet-partv gebr. Dikkers in ..Dikkie". Donderdag 11 december 19.45 uur: Vergadering Hervorm de Vrouwengroep Holten in ..Irene". Spr. mevr. de Vries te Zwolle. Onderwerp: ..Vrouw wat doe je nou". Vrijdag 12 december 19.45 uur: Kaartavond Z.V.V. ..Blauw Wit" in café-rest. ..De Zadelkamp" (zie ber. 20.00 uur: Bridge-toemooi Tennis club Holten in zaal Vosman". Zaterdag 13- december 20.00 uur: Toneelvereniging „COC" in gebouw Rehoboth (zie adv.) 20,00 uur: Grote verwerping in café De Bierpomp te Marke- lo (was eerst vastgesteld op 29 nov. Maandag 15-zalerdag 20 december Kerststollen-aktie supportersver eniging s.v. „Holten". 20.00 uur: Vergadering OLM- CBTB en ver. v. Bedrijfsvoor lichting in zaal Vosman. Spr. Ing. Harmsen, onderw. „Nieu we inzichten bij de veevoe ding" en Ing. Harbers, on derw. „Mogelijkheden van tankmelken op alle bedrijven". Dinsdag 16 december 18.00 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize. Woensdag 17 december 19.15 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Platelandsvrouwen afd. Hólten in zaal Amicitia. Vie ring 30-jarig bestaan. Donderdag 18 deeember - -2(1.00 uur: Kerstavond Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Re- hohóth. Vrijdag 19 december 20.00 uur: Kerstconcert Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" m.m.v. leerlingen-orkest Sted. Muziekschool Arnhem. 20.00 uur: Grote verwerping in „Trefpunt" t.b.v. CJV en ge bouw. 20.00 uur: Potstoten in café ,,Kalf- sterman". Zaterdag 20 december 9.30-12.00 uur: Inschrijving indi viduele tennistraining clubhuis Tennisclub „Holten", Maandag 22 december 19.45 uur: Kerstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo in gebouw „Tref punt". De maanden oktober en novem ber zijn bij uitstek de maanden voor het planten van bloembollen. Vanaf september zijn er al tulpen-, krokussen-, hyacinthen- en narcis- senbollen te koop. Vooral in tulpen zijn er vele kleuren, van effen zw^rt tot gestreept en gevlekt in allerlei kleurstellingen. Ze zijn er in verschillende hoogtes en veler lei vorm. Grote en kleine, enkele en dubbele. Plant de bollen op een diepte van 3x de hoogte van de bol. Zet ze in groepjes onder een boom of struik. Narcissen en krokussen kunnen vele jaren vast blijven staan, tulpen staan liefst ieder jaar op een andere plaats. Wilt u ze echter op dezelfde plaats laten staan, dan moet de grond ververst en opnieuw bemest worden. Pro beert u eens een nieuwe soort en ontdek, hoeveel mogelijkheden er zijn om uw tuin er met bollen het volgend jaar fris en vrolijk uit te laten zien. Verloren: Plastic tas met gym schoenen, zwart T-shirt en gym- broek, portemonnaie, groene wol len vingerhandschoenen, portemon naie, zwarte jekker, bruine op vouwbare paraplu in een hoes, leesbril met paars montuur in rood étui. Gevonden: Dameshorloge, bank biljet, herder van ongeveer een half jaar, blauwe kinderportemon- naie. aan op. Als men door-alle uitvoerige beschouwingen, oorde. len, voorlopige of andere concept standpunten van de georganiseer de landbouw heen prikt, blijft er niets meer over. Deregering steekt een (weifelende, onzekere) hand uit, terwijl de boer er wat onzeker en verlegen tegen aankijkt zonder deze hand aan te nemen of af te wijzen. Met een beetje werkelijkheidszin mag men vaststellen, dat de prak tische toepassing van een mini mum-inkomen voor zelfstandigen nog wel enkele jaartjes op zich la ten wachten. Op tafel ligt slechts een concept-voorstel van de rege ring, een afwachtende houding van de zelfstandigen en verder wat po litieke franje rond de inkomens brij. Wat dient nu op korte termijn te gebeuren met de slechte boeren- inkomens, die het LEI blootgelegd heeft? Het Landbouwschap - het boerentoporgaan- heeftaanvullen de maatregelen gevraagd aan landbouwminister Van der Stee. Men zou kunnen kiezen voor een drietal wegen ter ondersteuning van de boeremnkomens. Inkomenstoeslagen Allereerst een algemene, globale inkomenstoeslag zoals de regering in 1974 (de 115 miljoen) heeft toe gepast. Eerlijk gézegd helpt een cadeau van f 1.000 of f 2.000 per bedrijf niet veel. Het zet weinig zoden aan de dijk bij de werkelijk slechte boereninkomens. Boven dien hebben de boeren een derge lijke maatregel verleden jaar ver oordeeld. Een bijdrage voor „nood lijdende" sectoren, zoals het ka merlid Tolman in - juni j.l. vroeg, lijkt meer voor de hand te. liggen. Voor de geheel noodlijdende sector is dat wel aardig,: maar de land bouw is een optelsom van onder ling sterk verschillende bedrijven. Een gemiddeld inkomen per sector. ARTS Vrijdagmiddag 5.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. W. R. van Couwelaar. Holler enk straat 18. telef. 2750. (Uitslui tend voor spoedgevallen) Boodschappen bellen: 11.00 uur er.* 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster J. E. Duncan. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat, tel. 1436, b.g.g. 1288. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1320. b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338, TANDARTS J. T. Schoolenberg, Nic. Beets- str, 15, NijverdaT, tel. 05486 - 2529. Spreekuur spoedgevallen: 5.00-5,30 uur nam. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden- Overijssel". Dorpsstr. 16. Hol ten, tel. 05483-2784. Spreekurerr maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur. donderdagsavonds van 18-19 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30. 9.30 uur, Dorpsstr. 16. tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat- schap.werk en Gezinsverzor- gir.«g, telef. bereikbaar onder no. 05486 - 6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw. Gaardenstraat, G. J. Kraaij. tel. 2299. OPPASCENTRALE J. v. d. Meer, Canadstraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en lO.u.). DIERENARTS W. C. Wamelink, Houtweg 18, WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.e.m. zondag 7 december J. Hof, Schepener.-straat 16. telef. 1697. Maandag 8zondag 14 deeemberC. Dijkstra. School straat 5, tel 1833. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 uur aan het slacht huis. telef. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 6 t.e.m. vrijdag 12 december. Electra: H. Heijink, Kohveg 42. telef. 2124. Gas: W. C. v.d. Weerthof. Voor. boersstraat 2. telef. 1793. POLITIE Telefoon 1352 2655 2665. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3