kostenbesparing bouwtijd gaven en korte doorslag 1 UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT EEN HETE GASWOLK OM TWEETAL STERREN AGENDA Officiële publikaties Korte raadsflitsen Meerderheid raad voor overname schoollokalen Ontdekt door ANS Geen spreekuur Opvang Surinamers daad van menselijke en christelijke plicht Voordeel KERKDIENSTEN 's Nachts geen huisvuüzakken langs de straten Geheel Holten Geschrokken Burgerlijke Stand aanduiding „Gemeente Holten Tolerant Met verstand Wapen Gemeente Hollen TOEPASSING ARTIKEL 19 WET RUIMTELIJKE ORDENING Grondrestantjes bij planologie niet te voorkomen Villaterrein „Look" Vuurwerk tijdens jaarwisseling Streek VVV krijgt meer subsidie School Espelo Raadsleden vinden Geslaagd evonden-verloren HOLTEN 28 NOV. 1975 PAGINA 3 J5 Met uitzondering van de VVD-fractie en de heer E. M. van booten (GB) keurde de raad maandagavond liet voorstel led om twee container noodlokalen over te nemen van de meente Diepenveen, voor uitbreiding van de openbare euterschool in de Haar. Zoals bekend is tijdens de vorige raadsvergadering over ize uitbreiding ernstig verschil van mening ontstaan, omdat B. en W. voor deze nieuwbouw een niet Holtens bedrijf wilden inschakelen, terwijl de meerderheid van de raad vond dat het werk aan een Holtense aannemer moest worden gegund, zodat hierover een vacuüm ontstond. Nadien kwam bericht van de gemeente Diepenveen dat men voor f 50.000,- twee containerlokalen te koop had. Een prijs die beduidend lager ligt dan die voor nieuwe lokalen. foor de VVD-fractie is deze aan- •legen'heid, zoals reeds eerder gemerkt in de eerste plaats een incipiële zaak. We vinden nl., t, als er door de gemeente een irk aan te besteden valt, dat k maar enigszins door mensen de gemeente uitgevoerd kan irden, dit de voorkeur verdient, teraard omwille van de werkge- genheid. >t is van belang hier op te mer- n, dat de fa. Vukkink, die een langrijke rol speelt in deze kwes- binnen 14 dagen 4 mensen op •aat moet zetten. Een zware jp dus voor de werkgelegenheid, or deze mensen en vooral niet vergeten hun gezinnen. de tweede plaats komt de fi- nciële kant van de zaak. Na- urlijk kunnen we er niet onder dat als er een groot financiëel ordeel in zou zitten, als we de odlokalen van Diepenveen zou- n overnemen, dat dat dan moet beuren. Ik heb dit als fractie- orzitter ook in het seniorencon- nt zo gesteld. Nu we echter over eer gegevens beschikken en zelf het rekenen en controleren n geslagen, blijkt dat de lokalen in de fa. Vukkink, indien we een schrijvingstermijn van 15 jaren inhouden, hetgeen betekent voor lokalen uit Diepenveen een af- hrijvingstermijn van 10 jaren, ant deze zijn al ca. 5 jaren oud, n jaarlijkse last van f 10.600.- leveren en de lokalen uit Die nveen een jaarlijkse last van 10.100.-. Dat verschil vinden wij klein om het werk terwille van werkgelegenheid niet in Holten houden. Helaas werkt de tijd het nadeel van de fa. Vukkink, nu er inmiddels weer 3 weken irstreken zijn, pas 1 maart kan leveren. Evenals bij de andere acties staat het onderwijs bij ons log in het vaandel geschreven, it willen wij uitdrukkelijk voor tstellen. Wij hebben dan ook lerzijds het gevoel wat de te ne en beslissing betreft met de rug gen de muur te staan, anderzijds ijven wij bij onze eerder naar iren gebrachte mening, dat juist factor tijdsnood ons opgedron- ;n wordt door beleidsfouten van it college. Alles tegen elkaar af- egende en na grondig overleg emmen wij tegen het voorstel an burgemeester en wethouders." in motivering die ook de heer E. Schooten (GB) aanleiding af het standpunt van de VVD te algen. Ook hij verklaarde zich te en het voorstel van B. en W. Alles op een rijtje zettend me en wij, uit financieel voordeel be en en met het gevoel met de rug gen de muur te staan het voor- ei van B. en W. te moeten steu- NED. HERV. KERK |9.()0 en 10.30 uur ds. A. Schelle- bed. Heilige Doop. Oppas- ijdienst: mevr. Vincent, Petra Ivan Iperen en Mieke Groen. (Extra collecte voor gebouw li.Bethanie". uur Jongerendienst in ge- „Irene". GEREF. KERK [9-30 en 15.00 uur ds. G. W. H. Peddemors. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de tweede voor rente en aflossing restauratiefonds. glOppasdienst. mevr. Aanstoot- (Voortman, mevr. Meijering- HStam, res. mevr. Kruimelaar- Kistemaker; mevr. Gerritsen- Kolkman, mevr. Houwen-Zwa- ma, res. mevr. Tangerman- Aalbers. Kindemevendienst: mevr. N. fr|Kuiper, res. mej. J. Jansen. R.K, KERK jZaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 DIJKERH0EK JlO.OO uur ds. A. W. Berkhof. |Exlra coll. gebouw ..Bethanie". NIEUW HEETEN JZaterdag 17.00 uur, zondag 8.00 en 11.00 uur. de politie wat selectief te werk gaan bij het uitoefenen van toe zicht", vroeg zij. Verder dacht zij aan het geven van meer voorlich ting, b.v. via buurtverenigingen en bij het uitreiken van sleutels aan bewoners. nen. Op deze manier bespaart de gemeente, en dus het' Rijk (dat de kosten vergoed) 'n kleine f 80.000.- hetgeen we niet mogen laten glip pen", zei Mej. A. P. Reith (PvdA). De heer v. Schooten (GB) onder steunde de verklaring van de VVD. Hij was het er ook niet mee eens dat het seniorenconvent zich over de kwestie had beraden, na dat, zoals de voorzitter het uit drukte, na behandeling in de raad de zaak in een impasse was ge raakt. ,Ik stel me van het senoren- convent iets anders voor," zei de heer van Schooten. Voorzitter Mr. Enkalar was het hier niet mee eens en noemde kwestie een schoolvoorbeeld van een zaak, die in zo'n orgaan thuishoort. Hij gaf toe, dat het door tijdgebrek nau welijks mogelijk was geweest de kwestie goed te behandelen, maar hij meende, dat door het aanbod van Diepenveen nu een voor alle partijen aanvaardbare oplossing is gevonden. Een groot voordeel bleef het college vinden, dat de lokalen, die nu zijn gekocht, ge makkelijker kunnen worden ver plaatst dan nieuwbouw van Vuk kink. Voor de wanden van de uit breiding is redwood gebruikt en de raad van Diepenveen heeft het voorstel om de lokalen voor f 50.000.- te verkopen goedgekeurd ofschoon men de prijs te laag vond. Op een vraag van de heer J. Wig- gers deelde de voorzitter mede dat omtrent kwaliteit en onder houd een onderzoek werd inge steld waarbij bleek dat beide loka len in zeëf'góede staat verkeren. De heer Bosschers (CHU) vroeg tenslotte nog of er geen rubriek vraag en aanbod kon worden op genomen in het orgaan van de Vereniging Nederlandse Gemeen ten. „Er zijn hier verwachtingen ge wekt die te voorkomen waren ge weest", zei hij. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel ten slotte aanvaard. Voortaan mag het huisvuil uiter lijk 4 uur vóór het ophalen door de gemeentelijke reinigingsdienst langs de straat worden geplaatst en niet 12 uur, zoals tot nu toe was toegestaan. Hiertoe keurde de raad, jl. maan dagavond, zonder hoofdelijke stem ming een voorstel van het colle ge, tot wijziging van de Algemene Politie Verordening, goed. B. en W. kwam tot dit voorstel na dat de fractie van de PvdA, tij dens een vorige raadsvergadering, er de aandacht op had gevestigd dat in de Haar de zakken die te vroeg worden buitengezet, vaak worden stukgetrokken, met alle kwalijke gevolgen van dien. Tijdens de behandeling van dit voorstel merkte Mej. A. P. Reith (PvdA) op dat het hier gaat om een probleem voor geheel Holten en niet alleen voor de Haar, hoe wel ze die woonwijk wel als voor beeld had genomen, toen zij dit probleem, tijdens de vorige raads vergadering aan de orde had ge steld. Ten aanzien van het voorstel van B. en W. bleek Mej. Reith toch wel wat geschrokken. „Ik denk met name aan de bejaarden voor wie het moeilijk zal zijn als de vuilnisauto vroeg voorrijdt. Kan GEBOREN: Arend-Jan Rudolf zv C. J. B. Sandmann en R. A. M. Schölvinck Diana Maria dv G. J. Vincent en D. A. Markvoort (geb. te Deventer) Diane dv G. Visser en G. J. Brinkmans (geb. te Hengelo). ONDERTROUWD: A. J. M. Bouw meester 22 jaar, Olst en W. II. Bargboer 27 jaar, Holten J. Spak- man 23 jaar, Holten en E. W. Ste vens 20 jaar, Holten. GEHUWD: J. Spakman 22 jaar, Goor en A. L. Wissink 22 jaar, Goor. De E. M. v. Schooten (GB) zei dat het hem bekend was dat in het dorp ook huisvuilzakken wor den gebruikt waarop niet de aan duiding van de Gemeente Holten voorkomt. „Wat gebeurt daar mee?", wilde hij weten. ,,U noemt alleen het dorp en niet het buitengebied erbij. Wanneer U dit onderwerp aansnijdt dan moet U sportief zijn en óók het buiten gebied noemen" riep de heer J. Wiggers (ARP) uit tegen de heer van Schooten. De heer H. J. Westerik (CHU) merkte op dat het hele probleem draait om de vraag of de burgers willen meewerken Holten schoon te houden. Ook hij sprak zijn zor gen uit ten aanzien van de bejaar den, voor wie het moeilijk zal zijn de huisvuilzakken 's morgens langs de straat te plaatsen. „Wees voor deze bevolkingsgroep wat to lerant en schenk er aandacht aan in Holtens Nieuwsblad. Degene die kwaad wil kan het nu nog en de gene die altijd al goed wilde, drie gen nu de dupe te worden", zei hij. Wethouder J. Rietberg (CHU) zegde toe de naar voren gebrachte bezwaren tot' een punt van nader overleg te zullen maken. „We moeten het met deze verordening gewoon maar eens gaan proberen. Zoals met elke verordening zal ook deze met verstand moeten worden uitgevoerd," gaf hij ten antwoord. Burgemeester Mr. W. H. En klaar zei tenslotte dat de wijziging bedoeld was om het college te wa penen tegen opzettelijke overtre ders: „Je moet nu eenmaal een stok hebben om te kunnen toeslaan als het op een goed moment uit de hand loopt." Ten aanzien van de vraag van de heer van Schooten merkte Mr. En klaar nog op dat huisvuilzakken waar de aanduiding van de ge meente Holten niet op voorkomt, niet worden meegenomen evenals al het andere huisvuil dat niet in deze zakken is verpakt. Reeds tientallen jaren weet men dat de zon, zelf een hemellichaam met een oppervlakte temperatuur van ongeveer 6000 graden, omge ven is door een hete gaswolk met een temperatuur van circa 1 mil joen graden. Deze gaswolk is zo jjl en straalt zo weinig licht uit dat hy alleen maar te zien is als het schünsel van de zon aan onze ogen onttrokken is door de maan, tijdens een zons verduistering. De corona, zoals deze gaswolk genoemd wordt wordt dan zichtbaar. Hoewel de corona zeer weinig zichtbaar licht uitstraalt zendt hij wel een vrij sterke röntgenstraling uit, die dan ook ontdekt is met behulp van instrumenten, geplaatst in raketten en satellieten. Deze röntgenstraling kan namelijk niet door de aardse dampkring heen dringen en is slechts waar te ne men wanneer de instrumenten ho- gef dan een honderdtal kilometers boven het aardoppervlak worden gebracht. Aangezien de zon een ster is ligt het voor de hand te onderstellen dat ook sterren corona's zouden kunnen hebben. Dergelijke corona's zou men kun nen ontdekken door de röntgen- staling te meten die door sterren wordt uitgezonden. Daar de ster ren echter ontzaglijk veel verder van ons verwijderd zijn dan de zon zal deze röntgenstraling uiterst zwak zijn en slechts met zeer ge voelige apparatuur te meten. Tot voor kort is dan ook geen röntgen straling van sterren ontdekt. De Astronomische Nederlandse Satelliet (ANS) is er nu in ge slaagd van een tweetal sterren de röntgenstraling te meten en is zo het eerste ruimtevoertuig dat coro na's van sterren heeft ontdekt. Eén van deze sterren is Capella, De burgemeester van Holten maakt bekend, dat de Camping Unie B.V. te Hilversum vergun ning heeft gevraagd tot verbouw van het restaurant „de Prins" tot kantine en kampwinkel en voor de bouw van een bergloods op het recreatieterrein „de Prins", plaat selijk bekend Look 94. Deze bouw plannen zijn in strijd met het gel dende bestemmingsplan, doch zijn in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde bestemmings plan. Aangezien voor het recreatieter rein „de Prins" een voorberei- dingsbesluit geldt zijn burgemees ter en wethouders voornemens, met toepassing van artikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de bepalingen van het geldende bestemmingsplan. Rechthebbenden op aangrenzen de en nabijgelegen gronden worden in de gelegenheid gesteld, ingaande 1 december 1975 gedurende veer tien dagen schriftelijk bezwaren in te dienen bij burgemeester en wet houders tegen het verlenen van vrijstelling van de bepalingen van het thans nog geldende bestem mingsplan. De bouw- en situatiete keningen liggen gedurende voor noemde termijn op de gemeente secretarie, afdeling algemene za ken, voor een ieder ter inzage. Holten, 28 november 1975. burgemeester voornoemd, W. Enklaar. De de helderste ster uit het sterren beeld de Voerman en de andere is de ster Sirius, de helderste ster uit het sterrenbeeld de Grote Hond. De röntgenstraling van de Ca pella blijkt veranderlijk te zijn, als of de corona van Capella een zeer veranderlijke structuur bezit. Dit is niet verwonderlijk; ook de co rona van de zon is aan sterke ver anderingen onderhevig. De ster Sirius is een dubbelster en bestaat uit één zeer heldere ster waar omheen een klein- sterretje dat tienduizend maal minder licht uitstraalt dan Sirius zeif. Het Dlijkt dat deze begeleider, 'n zogenaam de witte dwerg de werkelijke bron is van de röntgenstraling die door het sterrenpaar Sirius wordt uit gestraald. Er zijn namelijk allerlei redenen die het aannemelijk maken dat Si rius de bron van deze röntgenstra ling zou kunnen zijn maar het ligt wel voor de hand dat de kleine begeleider omgeven is door een zeer hete en toch nog vrij dichte gaswolk die de bron zou kunnen zijn van de gemeten röntgenstra ling. Met deze twee ontdekkingen, gemaakt met het Utrechtse instru mentarium aan boord van de As tronomische Nederlandse Satelliet heeft de sterrenkundige wetenschap weer een nieuwe sensationele stap vooruit gemaakt. Tijdens de behandeling van het voorstel tot verkoop van 'n strook grond aan de heer H. Vos, Laren- seweg 87, alhier, gelegen aan de Ab Jansenstr., welk stukje grond grenst aan de tuin van de heer Vos, wilde de heer J. Warrink (Gem. Bel.) weten of hier geen planolo gische fout is gemaakt. De redenering van de heer War rink luidde ongeveer aldus: „Nu het bestemmingsplan De Haar ge reed is blijkt er een hoekje grond te resteren waar geen bestemming aan is gegeven. Ik vraag mij al hoeveel van dergelijke strookjes grond zo hier en daar nog meer liggen. Waarom zijn die hoekjes grond niet meteen in de planologie opgenomen en verkocht. Is hier geen planologische fout gemaakt?" Bij monde van burgemeester En klaar kreeg hij ten antwoord dat het hier om overhoekjes gaat, waar je, bij een dergelijk bestemmings plan, nu eenmaal altijd mee blijft zitten. „Dat breng je er nu een maal niet anders af. Ik begrijp uw vermanende opmerking wel. U be doelt wanneer deze hoekjes grond meteen in de kavels waren opge nomen, dat ze dan een hogere prijs zouden hebben opgebracht, maar - restantjes als deze zijn nu eenmaal niet te voorkomen". w Zonder hoofdelijke' stemming ging de raad overigens met het voorstel akkoord. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad ook akkoord met het voorstel tot verkoop van een drie tal bouwpercelen in het villater rein Look. Het voorstel tot verkoop van een vierde en laatste bouwper ceel werd door het college terug genomen omdat de aanvrager, de heer H. Reinders, Winkelbergweg 21, alhier, zijn verzoek daartoe had ingetrokken. Thans is nog één bouwperceel voor verkoop be schikbaar. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad ook akkoord met een ver vangende Algemene Politieveror dening ten aanzien van de verkoop en het afsteken van vuurwerk tij dens de jaarwisseling, welke wij ziging is bedoeld om deze bepalin gen landelijk meer uniform te ma ken. Deze nieuwe verordening houdt ondermeer in dat alléén in de pe riode van 27 tot en met 31 decem ber de kleinhandel vuurwerk mag afleveren. In de periode van 27 december tot en met 1 januari mag tot 02.00 uur vuurwerk worden af gestoken. Zowel het afleveren en afsteken buiten de hiervoor ge noemde periode is derhalve straf baar. Indien bijzondere omstandigheden daartoe aanleiding geven kan het college afwijking van genoemde periode toestaan (bijv. koninginne dag). Eveneens schaarde de raad zich achter het voorstel van B. en W. tot verhoging van de subsidie aan de Stichting Streek VVV Overijs selse Heuvelrug en Salland te Raalte. Burgemeester mr. W. H. En klaar motiveerde dit voorstel door mede te delen dat indertijd een Provinciale VVV was opgericht die bindend werk zou gaan verrichten tussen de Streek VVV's. „Maar die provinciale WV is zich zelf steeds belangrijker gaan vin den ten koste van de Streek WV, waar wij in Holten het eigenlijk van moeten - hebben. - Daarom meenden wij met dit voorstel te moeten kopien", zei Jiy Van diverse zijden werd voldoe ning uitgesproken over het voor stel van B. en W. om de instand houding van de school te Espelo, nu het aantal leerlingen beneden de 50 is gedaald, voor een termijn van drie jaren te vorderen inge volge art. 22 bis, lid 2, Lager On derwijswet 1920. WD-fractieleidster mevr. F. M. ter Doest-Bos verklaarde met dit voorstel erg gelukkig te zijn. De fracties van de PvdA, CDA en Gem. Bel. onderschreven dit on der voorwaarde dat de kwaliteit van het onderwijs wel voldoende waarborgen in zich moet houden. Leuk was wel even de opmerking van burgemeester Enklaar die zei dat Espelo nu- zelf moet bewijzen dat handhaving van de school hun wat waard is, hetgeen bij de heer J. Warrink (GB) nogal dubbelzin nig overkwam en dienovereenkom stig gelach veroorzaakte. Burgemeester mr. W. H. Enklaar is verhinderd maandag 1 december het wekelijks spreekuur te houden. Vrijdag 28 november Chocoladeverkoop t.b.v. C.J.V, „De Vriendenschaar" 20.00 uur: Potstoten in café Jansen 20.00 uur: Jaarvergadering IJsclub „Noordpool" in hotel Vosman 20.00 uur: Praatvergadering afd. C.B.T.B. in gebouw Rehoboth Zaterdag 29 november 13.30 uur: Sint Nicolaas brengt met zwarte Piet en HMV een be zoek aan Dijkerhoek Chocoladeverkoop t.b.v. C.J.V. „De Vriendenschaar' Zondag 30 november 14.00 uur: Discobal in café „De Wippert" (zie adv.) 19.30 uur: Dansen in bar-daneïng „Boode" te Bathmen (zie adv.) Dinsdag 2 december 19.30 uur: Aanwijzing winnende deelnemerskaarten Sint Nico- laasaktie in café Jansen Woensdag 3 december 14.00 uur: Opening Disco Dorre- steijn, Oranjestraat 31 (t.o. ho tel Vosman (zie adv. en ber.) Donderdag 4 december Banken 's avonds geopend in plaats van St. Nïcolaasavond, vrij dag 5 december, (zie adv.) Woensdag 8 december 19.30 uur: Aanwijzing winnende deelnemerskaarten Sint Nico- laasaktie en extra aanwijzing in zaal Amicitia Dinsdag 9 december 19.30 uur: Bestuursvergadering supportersver. s.v. „Holten" in Ontmoetingscentrum „Meer manskamp" 20.00 uur: Vergadering leden raads fractie, bestuur PvdA afd. Hol ten in hotel Vosman 20.00 uur: Ledenvergadering „Het Groene Kruis" in hotel Vos man 20.00 uur: Gourmet-party gebb. Dikkers in „Dikkie" Zaterdag 13 december 20.00 uur: Toneeluitvoering „COC" in gebouw Rehoboth (zie adv.) 20.00 uur: Grote verwerping in café De Bierpomp te Markelo (was eerst vastgesteld op 29 nov.) Maandag lo-zaterdag 20 december Kerststollenaktie supportersvereni ging s.v. „Holten" 20.00 uur: Vergadering OLM- CBTB en Ver. v. Bedrijfsvoor lichting in zaal Vosman. Spr. ing. Harmsen, ondêrw. „Nieu we inzichten bij de veevoe ding" en ing. Harber3, onderw. „Mogelijkheden van tankmei- ken op alle bedrijven." Dinsdag 16 december 18.00 uur: Openbare raadsvergade ring ten gemeentehuize Woensdag 17 december 19.15 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal Amicitia. Vie ring 30-jarig bestaan Donderdag 18 december 20.00 uur: Kerstavond Chr. Platte landsvrouwen in gebouw Re hoboth Vrijdag 19 december 20.00 uur: Kerstconcert Chr. Gem, Zangvereniging „Soli Deo Glo ria" m.m.v. leerlingen-orkest Sted. Muziekschool Arnhem 20.00 uur: Grote verwerping in Trefpunt t.b.v. CJV en gebouw Maandag 22 december 19.45 uur: Kerstbijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Espelo in Trefpunt Na deelname aan een cursus en met goed gevolg afgelegd examen is de heer J. Schintz te Holten in geschreven bij het Oranje-kruis te Den Haag als „Lotus-studiegroep leider". De heer Schintz is reeds vele jaren lid van de EHBO afd. Holten. Gevonden: jack met bontkraag; plastic tas m. gymschoenen; zwem broek; T-shirt; sokken, zwarte hond, kruising groenendaler-her- der. Verloren: zwarte leren hand schoenen. Tijdens de jl- maandagavond ge houden raadsvergadering werd door diverse raadsleden positief gereageerd op een ingekomen schrijven van de kerkeraad der Ned.-herv. Gemeente, alhier. In dit schrijven bericht de kerke raad bezorgd te zijn aangaande de problemen welke zich in ons land voordoen ten aanzien van de op- van van Surinaamse rijksgenoten. Zonder zich te willen en kunnen uitspreken over de problemen in Suriname zelf, die een massale mi gratie naar Nederland blijkbaar tot gevolg heeft, zegt de kerkeraad het te zullen waarderen wanneer 'n eventueel verzoek van de Rijks overheid tot huisvesting van Suri namers in onze gemeente, door de raad positief zou worden benaderd. Naar aanleiding van deze brief verklaarde de VVD-fractie, bij monde van mevr. F. M. ter Doest- Bos, het niet oneens te zijn met de inhoud daarvan. „Een goede opvang en huisves ting van Surinamers geeft inder daad problemen te zien. Wij heb ben er geen behoefte aan te dis cussiëren over de wijze waarop dit probleem is ontstaan. Maar nu het er is vinden wij het onze mense lijke en christelijke plicht om ons niet aan de verantwoordelijkheid te onttrekken, wanneer ons daar om gevraagd wordt", zei ze. De heer J. Warrink (Gem. Bel.) zei: „De Surinamers mogen niet 't slachtoffer worden van wat zich rondom Suriname voordoet", waar mee hij ook de zorg van de Her vormde kerkeraad onderschreef. Met deze twee motiveringen ble ken de gevoelens van alle raadsle den te zijn vertolkt, evenals die van het college van B. en W., ge zien de uitspraak van burgemees ter mr. W. H. Enklaar, die toezeg de dat het college zich positief zou opstellen wanneer een dei-gelijk verzoek zou worden ontvangen, al zijn de mogelijkheden in Holten niet groot. ARTS Vrijdagmiddag 5.00 tot maan dagmorgen 8.00 u. (uitsluitend voor spoedgevallen) J. F. Sijt- sema, Pastoriestraat 50, tel. 1870. Boodschappen bellen: 11.00 en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster P. T. v. d. Zwaag, Groe ne Kruisgebouw Markelo, tel. 05476-1285. ZIEKENVERVOER A. Müller, tel. 1320 b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2930 en 1338. TANDARTS H. Hansman, Grote Maatweg 36, Wierden, tel. 05496-1765. Spreekuur spoedgevallen: .5.00- 5.30 uur nam. MAATSCHAPPELIJK WERK Stichting voor Maatschappelij ke Dienstverlening „Midden- Overijssel", Dorpsstr. 16, Hol ten, tel. 05483-2784 Spreekuren: maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, donderdags avonds van 18-19 uur en volgens afspraak. GEZINSVERZORGING Maandag t.m. vrijdag van 8.30- 9.30 uur, Dorpsstr. 16, tel. 2784. Tijdens de weekends zijn Maat- schap.werk en Gezinsverzor ging telef. bereikbaar onder no. 05486-6465. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdagoch tend in het Groene Kruisge bouw, Gaardenstraat, G. J. Kraaij, tel. 2299. 0PPAS0ENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 uur). DIERENARTS A. Th. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 2, tel. 1515. WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m, zondag 30 november H. W. Goorman, Kolweg 52, tel. 1513. Maandag 1 t.m. zondag 7 dec. J. Hof, Schepenenstraat 16, teL 1697. Aangifte van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 29 nov. tot vrijdag 3 december. ELEKTRA: J. Kolkman, Gaar denstraat 31, tel. 1368. GAS: H. J. Kolkman. Diessen- plasstraat 32, tel. 2012. POLITIE Telefoon 1352 - 2655 - 2665. BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3