Resultaten elftallen lagere senioren S.V. „Holten" Resultaten Rlauw Wit-pupillen hockey- Gezellige avond „Blauw Wif-medewerkers Uitslagen lagere senioren- elftallen Blauw Wit Verdiende zege van Holten tegen U.S.V. (2-1) Blauw Wit bedwingt koploper SC Rijssen PROGRAMMA SV „HOLTEN" V erslagen jeugd S V .Holten PROGRAMMA „BLAUW WIT" nieuws Zo speelden de Blauw Wit-junioren Onverdiende nederlaag van Holten A (3-1) Schaakclub Holten wint Uitslag ballon- wedstrijd BRIDGECLUB „HOLTEN" Haverslag en Van Asselt beste schutters HOLTEN 21 NOV. 1975 PAGINA 9 In een aanmerkelijk beter ge speelde wedstrijd dan vorige week heeft Holten haar supporters een aangename verrassing bezorgd, door de thuiswedstrijd tegen USV verdiend met 2-1 te winnen. Door de terugkeer van Henry Bronsvoort, ging er veel meer stootkracht van de voorhoede uit, waarin helaas Jan Harbers wat uit de toon viel. Bovendien werd er door de ploeg hard gewerkt en strooide Bert Knapen weer met enige listige passes, waardoor er voor de voorhoede prachtige kan sen ontstonden, die jammer ge noeg niet werden benut. De USV-ers trachtten met verre trappen vanuit de achterhoede, haar voorwaartsen aan te spelen, doch deze linie speelde te onsa menhangend om hiermee succes te boeken en bovendien paste de Holten achterhoede een goede mandekking toe. De eerste schoten van Holten wa ren nog niet succesvol. Zo schoot de opkomende Schooien steenhard over het doel en loste Joh. Vene klaas een harde schuiver, waar mee de USV-doelman de grootste moeite had. Holten nam na twin tig minuten de leiding, toen Andre Dekker een uitgekookte boogbal over de USV-achterhoede plaatste, waarbij twee spèlers en de doel man treuzelden met wegwerken, waardoor Henry Bronsvoort de bal over de uitlopende keeper in het doel kon koppen (1-0). Heeds enkele minuten was er een mooie driehoekscombinatie tussen Knapen-Veneklaas en Bronsvoort, waarbij laatstgenoemde net naast het doel schoot. Uit een hoekschop van Joh. Veneklaas, kopte broer Henk de bal net over het doel. In de 28e min. kreeg Bronsvoort weer een mooie kans, doch gehinderd door een back, werd de bal tot hoekschop verwerkt. Na een half uur gaf Knapen een through-pass op de vrijstaande Dekker, doch zijn voorzet werd door USV weggewerkt. Kort voor rust kreeg Henk Veneklaas nog 'n goede mogelijkheid, hij wachtte te t lang met schieten en werd boven dien unfair van de bal gezet, waardoor Holten een indirekte vrije schop kreeg toegewezen op ca. 12 meter van het doel. Deze vrije trap werd echter bijzonder - slecht uitgevoerd en hard in de muur geschoten. Uit al deze kan sen had Holten meerdere doelpun ten moeten scoren, doch het was al een winstpunt, dat men kansen wist te scheppen. Na de pauze nam Hajo de links? buitenplaats in en kwam er veel meer snelheid in de Holten?voor- hoede. Reëdk in de le minuut gaf Hajo een strakke voorzet, welke echter op 't nippertje werd gemist door Bronsvoort. USV kreeg door. haar midvoor een goede kans, doch doelman Breukink sloeg de hard ingeschoten bal weer het veld in. Even later gaf linkshalf Knapen een mooie cross pass op de op rechts vrijstaande Dekker en uit zijn op maat gegeven voor zet, bezorgde Joh Veneklaas Hol ten een 2-0 voorsprong. USV drong toen meer op en Hol ten kroop te veel in de verdedi ging (waarom?). De spelers ble ven te veel staan, waardoor de druk op het Holten doel groter werd. Na een kwartier, was te ge haast wegwerken van de achter hoede de oorzaak van een tegen treffer. De USV rechtsbuiten Pau wels kwam rechts geheel vrij, zijn strakke voorzet werd onvoldoende weggewerkt en in tweede instantie schoot hij onhoudbaar in (2-1). Holten leek hierdoor wat aange slagen en kon het spel moeilijk verplaatsen. Toch kregen zij nog een goede kans, toen uit 'n hoek schop van Andre Dekker door Bert Knapen een vliegend schot werd gelost welke rakelings langs de linkerpaal vloog. In het laatste kwartier zette USV alles op de-aanval, doch de Rood zwarte achterhoede gaf geen krimp. Een paar kostbare puntjes konden aan het totaal worden toe. gevoegd. Bovendien gaf het dit keer vertoonde spel, weer enig vertrouwen voor de komende wed strijd tegen Lemelerveld. Holten 4 - Nijverdal 3 2-1 Na vele weken lang moeilijkhe den met de opstelling van het elf tal te hebben gehad is daar zondag jl. pijlsnel verandering in gekomen en uitgesproken koploper Nijver dal 3 is hiervan de dupe geworden. Een uitstekend spelend Holten 4 heeft geen twijfel laten bestaan om straks nog bij de bovenste elftallen te willen eindigen. Holten nam al na 10 minuten de leiding door A. KI. Velderman wat dus 1-0 betekende; 2-0 werd het door een keihard schot van J. W. Nijenhuis. Nijverdal kwam nog wel even terug door een verdedigings- fout van de Holter defensie wat 2-1 betekende, maar verder liet Holten het niet komen. Het ver zuimde zelfs om nog verder van Nijverdal afstand te nemen door een strafschop wegens hands te missen. —Na rust een sterker spe lend Holten, wat niet meer tot doelpunten kwam. Het hele elftal heeft een pluim verdiend voor de enorme strijdlust. Omhoog 3 - Holten 5 Op een zwaar bespeelbaar veld hebben Omhoog 3 en Holten 5 in een keihard duel de punten ge deeld, hetgeen het derde gelijkspel achter elkaar voor Holten 5 werd. Het heeft er echter lang naar uit- Holten 4Lap 4 10.00 (9.30 u. aaiiw.); Holten *7—RKSV 3 10.00 u. (nog 70 min. te spelen met begin- stand 1-0). JEUGD: Holten Alde Zweef Al 10 u.; Holten BIVoorwaarts BI 10.30 u; SDOL BI—Holten B2 10 u. v. 9.15 u.; Vesos ElHolten El 10 u. v. 9.15 u.: Holten E2—Vesos E2 10 u.; Holten E3Vesos E3 10 u.; Holten F5Nijverdal F2 11 u. De volgende elftallen zijn vrij: Cl, C2, C3, Dl, Fl, F2, F3, F4. DAMESVOETBAL (zondag 23-11) HoltenUD (Weerselo) 11 u. De dames moeten om 10.30 uur aan wezig zijn. Holten c2-Rijssen V. cl 1-1 In een gelijkopgaande strijd heb ben C2 en RV Cl de punten eer lijk verdeeld. Voor de rust golf de het spel heen en weer met C2 wat meer in de aanval, maar de RV-achterhoede wist door 't: veel vuldig toepassen van de buiten- spelval de score gedurende de eerste helft blank te houden. Door een onverwacht schot op het doel van één van de RV-voorwaartsen op een moment, dat de hele Hol ten achterhoede inklusief keeper een voorzet verwachtte, konden de bezoekers de ruststand op 0-1 be palen. Na de rust een ontstuimig aanvallend C2, dat evenwel slor dig met de kansen omsprong en nog 5 min. voor het einde moest wachten, alvorens stopper Vincent' uit een scrimmage voor het RV- doel de verdiende gelijkmaker in het net wist te deponeren. Holten e2-Excelsior e2 5-1 De belangrijke confrontatie tussen de nummers één en twee van de ranglijst heeft Holten E2 uiteinde lijk op liefst vier punten afstand van Excelsior gebracht. De door de scheidsrechter goed geleide wedstrijd werd door Holten in het voordeel beslist omdat de opbouw van de aanvallen over de vleu gels, een dieptepass, een korte bal door het midden, kortom de Ex celsior verdediging kreeg van al les voorgeschoteld. Het was Rene Bannnik die de score uiteindelijk opende, in de twaalfde minuut trof hij via de keeper doel en in dezelfde minuut een Excelsior speler een laag schot achter zijn eigen keeper. Stand 2-0. Merk waardigerwijs volgde er nu in de laatste minuut een opeenhoping van dcfensiefouten bij Holten waarvan er één door Excelsior werd afgestraft 2-1. Na de rust evenwel nam Holten het heft vol ledig in eigen hand en voerde de score regelmatig op naar 5-1 via een formidabel doelpunt van uit blinker Henk Haverslag, e'en goal van Gert Jan Scheperman en op nieuw een doelpuntvan Rene Bannink. Het laatste wapenfeit was nog een buitenspelgoal van Rene. Na afloop kregen onze jon gens een compliment van de lei der van Excelsior eri een kroket- je van de eigen leiders. Holten e3-SWH s2 2-1 Holten E3 heeft zaterdag j.l. ver diend met 3-1 gewonnen van SVVN E2. In de 5e minuut' was het alweer Tonny Woitman die scoorde ondanks dat hij nogal eens teveel alleen wil doen. Hier na nog een paar kansen aan bei de zijden maar geen doelpunten. Na 10 minuten was het al 2-0. Martin Nijland was doorgebroken op links en trok de bal goed voor waarna de goed meegekomen Pe ter Baan de zaak afmaakte. Kort hierna hadden Woitman en G. J. Jansen nog verschrikkelijk mooie kansen om de score te vergroten. In de 13e minuut was het Henny Kevelham die de bal weer in de touwen deed belanden. Vlak hier op kreeg Aaftink een leuke bal aangespeeld maar zag de bal net naast gaan. De tweede helft een zelfde speelbeeld maar geen goals van Holten zijde. SVVN wist uit een goed opgebouwde aanval nog een tegendoelpunt te scoren. Ver der liet Holten het niet komen me de door goed werk van Teun Hof- DES f2-Ho!ten f5 6-0 Holten F5 heeft zaterdag j.l. de grootste nederlaag tot nu toe moe ten incasseren tegen een wel zeer sterk spelend DES F2, dat bij de ze returnwedstrijd er wel heel an- ders uitzag. De zeer jonge Hol ten-spelers konden niet op tornen tegen de wel oudere spelers van DES. In de eerste helft werd de achterstand nog bepaald tot een 0-1 achterstand, ondanks voortref felijk keeperswerk van Andre Deyk. Hij kreeg gewoon 'n storm loop van DES te verwerken. Na van speelhelft verwisseld te heb ben was de weerstand helemaal gebroken en werden de doelpunten achter elkaar gescoord. De spe lers van Holten F5 hebben er al les voor gedaan om de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Dit elftal van DES F2 behoort niet in deze afdeling thuis. gezien dat Omhoog de koploper zou verslaan, maar tien minuten voor tijd kopte H. Biesters ver diend de gelijkmaker achter de Omhoog-doelman. Reeds in de 5e minuut nam Omhoog een 1-0 voor sprong toen de Holtense verdedi ging slecht wegwerkte. In de' 20e minuut kwam de verdiende gelijk maker op naam van A. Boode die een hoge voorzet van rechts in de uiterste hoek zag verdwijnen. In deze periode werd Omhoog met goed voetbal onder zware druk ge zet. Na rust was het weer Om hoog dat onverwacht op 2-1 kwam toen een uittrap van een der Hel- tense verdedigers in eens op de schoen werd teruggeschoten en de bal tot ieders verbazing via de onderkant van de lat in het doel verdween. De gehele tweede helft heeft Holten op het doel van Om hoog gebeukt waf uiteindelijk dan toch nog door invaler H. Biesters in de gelijkmaker resulteerde. De Holtense bridgeclub heeft de circa 40 speelavonden ingedeeld in vier periodes van tien wedstrijden. Na elke periode wordt de periode kampioen bekend gemaakt. Voor waarde om in de periode stand te worden opgenomen is, dat men minimaal 50% plus 1 van het aan tal wedstrijden moet hebben mee gespeeld. De stand na de eerste periode, waarbij voor ieder paar de 5 beste scores zijn berekend is als volgt: 1. en periode kampioen Dekker-Disbergen 61.92%2. Meij- er-Dekkers 60.49%; 3. Goorman- Groot Obbink 58%4. Hanenburg- Bogaards 55.75»/o; 5. Van Zoest- Grobben 55.49%6. Echtpaar v. d. Meulen 54.61»/»; 7. Van Iddekinge- Geerestein 52.93»/»; 8. Bontje-Rus- tebiel 50%; 9 Dames Rustebiel-v. Veen 48.51%; 10. Echtpaar Sawa- de 47.14%. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging „Eendracht" om het clubkampioenschap gehouden wedstrijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer: Groep A: 1. G. A. Haverslag 130 p; 2. G. H. Paal man 129 p; 3. G. J. Schuppert 128 Groep B: 1. A. Paalman 120 p; 2. E. Grootentraast 112 p; 3. G. Jansen 112 p; 4. A. Schuppert 109 p; 5. J. A. Aanstoot 102 p; 6. J. C. Lamping 101 p. Groep C: 1. A. Pekkeriet 108 p; 2, H. J. Bekkernens 100 p; 3. A. Schuppert 115 p (1 x 10); 4. E. Grootentraast 115 p; G. H. Paal man 109 p; 6. A. Paalman 83 p. BI. Wit e3-SD0L e2 1-0 Blauw Wit E3 heeft ook in deze wedstrijd de twee puntjes kunnen pakken. Nadat in de eerste helft enkele goede kansen door pech waren verloren gegaan, kwamen wij in de tweede helft toch door 'n mooi doelpunt op 1-0. Tegen het eind kwamen wij nog even in moeilijkheden, maar ons midden veld hield goed stand, zodat de einduitslag werd bepaald op 1-0 in het voordeel van Blauw Wit. Sp. Rijssen f3-BI. Wil f3 2-0 Op Gerben Meijerink's verjaar dag is het niet gelukt een overwin, ning te behalen. Op het midden veld waren de jongens niet veel minder dan de Rijssenaren, maar het voorhoedeprobleem deed zich weer voelen. Door telkens alle maal teveel achter te blijven han gen, forceerde Sp. Rijssen een hoekschop, die werd omgezet in een doelpunt. Toen Lex Schellevis volgens de scheidsrechter hands maakte (hij was-de enige die het zag), ging de bal over het muurtje en de goal in. Dit was tevens de einduitslag. Met hier en daar een traantje wegpinkend kwamen de Blauw Wit 2Excelsior 6 10 u.; Enter V. ElBlauw Wit El 10 u. v. 9.15 u.; Blauw Wit Fla—RV Fl 11 u.; Blauw Wit F3—SDOL F3 11 u. ZAALTRAINING woensdag 26 nov 16.15-16.45 u. Haar Kol Mix 16.45-17.15 u. Kol Dorp C 17.15-17.55 u. Koln Borkelo 17.55-18.35 u. Gaarden Buurt- mix. 18.35-19.15 u. Kolz Dorp jongens van het veld, maar na de douche was dat ook al weer ver geten. Leuk is te melden dat er deze keer geen reserves hoefden te zijn. Omdat Sp. Rijssen met 13 man was, werd voorgesteld om met 13 tegen 13 te spelen, wat dan ook gebeurde. Dat bennen leuke dingen voor de mensen! SDOL f2-BI. Wlf f 1 a 4-3 Onze jongens stond een zeer zware wedstrijd te wachten tegen het sterke team uit Luttenberg. Na de aftrap zag het er naar uit dat beide ploegen goed tegen el kaar waren opgewassen aange zien de strijd zich voortdurend op het middenveld afspeelde. Door enkele fouten in de achterhoede had Blauw Wit snel een achter stand van 2-0 opgelopen. De jon gens konden dit echter niet aan zien en maakte een tegendoelpunt. Nu stond de strijd weer geheel open. Met de rust stond het 3-1 voor SDOL. Nadat de leiders en spelers in de rust enkele woorden met elkaar gewisseld hadden, brandde de strijd weer opnieuw los. Het zag er naar uit dat Blauw Wit met een gelijkspel naar huis zou gaan. Doch in de laatste min. zag SDOL nog een gaatje in de Blauw Wit verdediging^ Einduit slag 4-3. Uitslagen afgelopen zaterdag: jongens jeugd Hengelo B3Hol ten BI 0-3; meisjes jeugd Holten BIHengelo B2 2-2; Sixes jongens Holten DLochem Dl 1-3; Sixes meisjesHaacky DlHolten Dl 4-6. Programma 22 november: jon gens jeugd: Holten—Salland o.Lv. J. Nieuwenhuis, K. Boode. Aan vang half 12. Meisjes jeugd: Sal landHolten BI aanvang 12 uur; Sixes jongens Holten Dl— Avanti D2 aanvang 10 uur o.l.v. K. van der Sloot. Sixes meisjes vrij. Zondag 23 nov. 12 uur onderlinge mixed wedstrijd. De volgende da mes en heren worden hiervoor uit genodigd: M. Aanstoot, A. Vink, R. van Couwelaar, A. Groot, J. Hulshoff, G. Kooij, T. Maats, R. Pliester, J. Sijtsema, T. Udema, H. Vermeul, P. Visser, G. Zoet, N. Bodewes, T. Timmer, R. Gorkink, D. Hovingh, B. Kraaij, R. Thiele, H. Louwenburg, Th. Kres, A. Voerman, I. Scheltens, Y. Lubber huizen, C. Bleyenberg en M. Gar- sen. Afmelden dames: 1. Schel tens tel. 2729; heren: H. Vermeul tel. 2683. Opnieuw heeft het eerste elftal van Blauw Wit afgelopen zaterdag middag bewezen aan een zeer wis selvallig seizoen bezig te zijn. Na enige weken geleden in een sterk gespeelde wedstrijd onver diend te hebben verloren van Den Ham volgden een zeer zwakke vér- toning tegen Dénekamp èn 'n ge lijkspel tegen 't Enschedese Bos winkel. zodat de verwachtingen voor het duel tegen het dit jaar met niet minder dan 7 spelers (van Excelsior) versterkt SC Rijssen niet hoog gespannen waren. In de eerste fase van de wedstrijd lieten de gasten uit Rijssen ook wel merken op een overwinning uit te zijn, maar zelfs wanneer hun zeer gevaarlijke linksbuiten Jansen er in slaagde voorbij Bert Schipper te komen, was steeds het centrale duo Lohuis-Jan Kolkman in staat het gevaar te keren. Desondanks kre gen de Rijssenaren na 13 minuten spelen een uitstekende kans om de score te openen, maar Bert Trom petter wist de twee keer ingescho ten bal beide keren te blokkeren. Na het eerste half uur met de betere kansen en het iets betere spel voor de gasten kon Blauw Wit iets terug doen. Ep Beldman kreeg van trainer Willems de op dracht iets offensiever te gaan spelen en er kwamen kansen voor de Holtenaren. Daarom was 't jam mer dat in de 32e minuut Jan Lo- huis op de rand van het strafschop gebied een Rijssenaar slechts door een overtreding de doortocht kon beletten. De goed fluitende scheids rechter Dekker kende Sportclub 'n vrije trap toe die door specialist Jan Bolink keihard en via de paal achter de Holtense doelman werd geschoten (0-1). de bal achter de niet overtuigende doelman (1-1). Dat er nog meer in had gezeten bleek even later toen opnieuw Ri chard Beldman een knallend schot van zijn linkervoet liet vertrekken dat op de lat terecht kwam. In de slotfase liet de nog niet geheel van een enkelblessure herstelde Jan Verveda zich nog vervangen door Henk Aanstoot sr., terwijl tevens een leeggespeelde Wilco Dikkers leerde. Jagend achter elke bal,-sto- het veld ruimde voor Jan Willem rencUop bpt^middenyeld en mee-... Maneschijn. Met deze twee verse - krachten slaagde Blauw Wit erin Nauwelijks aangeslagen door deze achterstand bleef Blauw Wit in het offensief. Op het middenveld groei de Nico Labobar weer naar zijn oude niveau terwijl in de voorhoe de Henk Aanstoot opnieuw zijn grote vorm in deze competitie eta- Bij Blauvt/ Wit is het de laatste jaren traditie geworden dat jaar lijks een gezellige avond wordt ge organiseerd voor alle zgn. mede werkers van de vereniging, o.a. be stuursleden, commissieleden, elftal- leiders en trainers. Afgelopen zaterdagavond was 't weer zover. Na de laatste jaren steeds buiten Holten een feestzaal te hebben opgezocht, o.a. te Beckum en Almelo, werd ditmaal dicht bij huis gebleven en wel bij „De Poppe", waar voorzitterWiers- ma in zijn welkomstwoord onge veer 75 personen kon begroeten. Hij memoreerde nog even dat eveneens bij ,\De Poppe" tien jaar geleden de eerste Blauw WiUbal werd getrapt. Daarna gaf hij de leiding van de avond, evenals vorig jaar, in han den van de heer Schut uit Colm- schate, die bijgestaan door twee scheidsrechters, de heren Rutgers en Dij kink van de jeugdcommissie, een zgn. totospel introduceerde. Met dit spel, waarbij iedereen zoveel mogelijk werd betrokken, werd heel wat afgelachen. Het viel dan ook bijzonder in de smaak bij de aanwezigen. Al met al een bijzonder geslaag de avond, op uitstekende wijze ver zorgd door de heer Schut, die hier voor met een hartelijk woord van dank van de heer Wiersma een at tentie en bloemen kreeg aangebo den. verdedigend ih zijn eigên achter-' hoede gaf hij het voorbeeld wat trainer Willems gevraagd had, na melijk volledige inzet. In zijn spoor vocht de hele ploeg zich naar een peil dat tot nu toe alleen in de uitwedstrijd tegen Den Ham werd gehaald. Het was dan ook een verdiende beloning dat de gelijkmaker van Richard Beldman ontstond na een goede aanval van Ep Beldman en Henk Aanstoot. Hard kopte Richard het gelijke Spel tot het eindsignaal vast te houden. Opnieuw kwam tot uiting dat het huidige eerste elftal van Blauw Wit in voetbaltech- nische kwaliteit voor geen enkele ploeg in haar afdeling hoeft onder te doen. Wanneer trainer Willems erin slaagt zijn team elke week zo te overtuigen van eigen mogelijk heden als afgelopen zaterdag zul len nog vele tegenstanders tegen dit elftal punten verliezen. BI. Wit al-Baarlerveen a1 1-2 ..'Een "maöjg ."spèlëofl BlauwWiU "kwam-. alweerv jnet ^eeL veel- moeite tot slechts een doelpunt. Kansen op een hogere score waren er nog al wat, maar de afwerking was weer bar slecht. Daarlerveen benutte de mogelijkheden iets be ter, ook omdat ze er steviger te genaan gingen. De beste man in 't veld was scheidsrechter H. Weste- rik die in aktie kwam omdat de of ficiële. scheidsrechter niet kwam opdagen. Vesos a3-BI. Wit a2 0-10 Na een reeks zware nederlagen heeft A2 tegen VESOS A3 laten zien wat ze waard zijn. In het be gin werd er elke vijf minuten ge scoord. Het laatste kwartier kwam VESOS enigszins terug, maar ge vaarlijk werden ze niet. Na de rust was het weer Blauw Wit die het sped maakte. Via enige fraaie tref fers ert een -g.tr afsdhop-yverd het 9-0. Blauw Wif" rook z'n "kans op een overwinning met dubbele cij fers, maar door te hard jagen wilde dat 10e doelpunt maar niet vallen. In de laatste minuut lukte het toch en boekte A2 z'n grootste overwin ning en VESOS z'n zwaarste ne derlaag van dit seizoen. BI. Wit dUSOS dl 2-3 De wedstrijd tegen de koploper SOS uit Hellendoom begon voor Blauw Wit zeer hoopvol. Na een snelle aanval schoot Ab Groen raak, 1-0. Even later raakte SOS in paniek en schoot in eigen doel. De 2-0 voorsprong bij de thee heeft Dl niet kunnen houden. Ze moes ten drie doelpunten toestaan, al waren ze enkele malen zeer dicht bij de gelijkmaker. SC Rijssen 3-BI. Wit 2 2-1 In de moeilijke uitwedstrijd te gen medekoploper Sp. Rijssen 3 heeft het tweede haar eerste neder laag van dit seizoen geleden. In een van weerszijden met veel inzet gespeelde wedstrijd was bij na geen sprake van krachtsver schil. Voor de rust kreeg Blauw Wit de beste kansen, maar deze wer den helaas niet benut. Al spoedig na de rust wist Henk Veltkamp, uit een moeilijke hoek, de Blauw- In Enter hebben de Holtense A- junioren één van haar beste wed strijden gespeeld, welke helaas in een onverdiende 3-1 .nederlaag ein digde, deels door enige blunders van doelman Wissink en een ge heid buitenspel doelpunt. Aanvan kelijk had Enter Vooruit een sterk overwicht en kwam de Holten achterhoede erg in de verdruk king. De vermoedelijke oorzaak-lag wellicht in het gewijzigde spelsy steem (4-4-2) waardoor de spelers op het middenveld elkaar in de weg liepen. Na dit mogelijke be gin, werd het veldspel aanmerke lijk beter en ontstonden er enige zeer mooie combinaties. In de 20e minuut kreeg Holten op ca. 20 meter van het Enter doel een di recte vrije schop toegewezen en zoals dit seizoen al vaker is ge beurd, schoot Joh. Huzen de bal hard en laag langs de Enter muur in de uiterste hoek (0-1). Dit gaf de Holtenaren een goede injectie en even later loste Sche perman een hard schot in vrije positie net over het doel. De rust stand bleef 0-1. Na de pauze bleef de A-ploeg goed doorgaan en vooral Joh. Huzen stak in goede vorm. De jongens kregen enkele fraaie kansen, o.a. Scheperman en Huzen, doch met kunst en vliegwerk wist de Enter doelman deze schoten te keren. Bijzonder pijnlijk was het voor de ploeg, toen Enter onverwacht de gelijkmaker scoorde, toen een als voorzet bedoelde bal in het Hol ten doel belandde, waarbij doel man Wissink finaal onder de bal doorsloeg (1-1). Deze stand bleef tot 10 minuten voor het einde ge handhaafd. Toen echter beging scheidsrechter Kosterbrok 'n kar dinale blunder, door een buiten spel doelpunt, waarbij twee Enter, spelers waren betrokken als geldig te erkennen, ondanks hevige pro testen van Holtense spelers en grensrechter. Deze tegenslagen konden de spelers moeilijk ver werken, doch de strijd was nog volledig open. Enkele minuten voor het eindsignaal van de zeer zwak opererende scheidsrechter kreeg Holten de genadeklap, toen Veneman voor vermeend buiten spel bleef staan. De midvoor ging op het Holten-doel af, waarbij hij de bal te ver vooruit speelde. Doelman Wissink maaide echter over de bal heen, waardoor deze tergend langzaam in het doel ver dween en Holten een niet verdien de 3-1 nederlaag leed. Indien a.s. zaterdag tegen de Zweef weer met dezelfde inzet wordt gestreden, zitten er zeker winstkansen in. witters op een voorsprong te zetten. Hiermede leek de strijd beslist, want SC Rijssen viel na dit doel punt sterk terug. Toen echter uit een hoekschop enigszins gelukkig de gelijkmaker tot stand kwam, kregen de Rijssenaren weer moed, hetgeen hen 10 minuten voor af loop zelfs de winnende treffer op leverde. Blauw Wit kon in de laat ste minuten weinig meer terug doen, zodat enigszins onverdiend een nederlaag moest worden ge ïncasseerd. Een gelijkspel had in deze spannende wedstrijd de ver houdingen beter weergegeven. BI. Wit 3 - Huiz, Boys 1-2 Blauw Wit was in de thuiswed strijd tegen Hulz. Boys reeds in de allereerste minuut een aangeslagen ploeg toen direct na het begin- fluitje de midvoor profiteerde van een kapitale fout in de verdediging. Blauw Wit probeerde nog wel te rug te komen en wist zich ook nog enkele goede kansen te scheppen, waarbij het bij het afwerken aan het beetje geluk ontbrak (keer te gen de paal en een keer op de lat) Na de thee was Blauw Wit meer aanvallend en na 33 minuten kreeg Jager een mooie kans op de ge lijkmaker, doch hij werd binnen de 16 meter fors onderuit gehaald, waarin de overigens goed leidende scheidsrechter Ten Zijthof geen strafschop zag. Dommerholt maak te er in de 40ste minuut, uit een strafschop, 2-0 van. Struik redde in de allerlaatste minuut de eer (1-2). Een wedstrijd om snel te vergeten. BI. Wit 4 - DES 5 0-5 Een goed beginnend Blauw Wit was tegen de Nijverdallers niet in staat om een vuist te maken, DES kwam voor rust op 1-0. Beldman scoorde 1 minuut later 1-1, doch deze treffer werd wegens hands af gekeurd. Na rust viel aanvoerder Smid als gevolg van een blessure uit en DES maakte hiervan doel treffend gebruik door zonder al te grote inspanning de eindstand te bepalen op 5-0 Afgelopen maandag heeft Schaak club Holten' de moeilijke uitwed strijd tegen Nijverdal 2 met forse cijfers gewonnen (6-2), zodat de Ilolteijaren samen met Kaalte 1, dat met dezelfde score Harden- berg 3 versloeg, de leiding behou den in de derde klasse A. Opnieuw heeft Holten getoond in de breedte sterker te zijn ge worden, omdat men voor de derde keer in successie een team ver sloeg waarvan vroeger met forse cijfers verloren werd. Het is dui delijk, dat dit team voor geen en kele tegenstander in deze klasse meer bang hoeft te zijn. De uitslagen zijn (Holten heeft wit op de oneven borden) Nijverdal 2 Holten 1 1 R. Poelakker—D. A. v.d. Knaap 0-12 H. D. de Vries—J. W. Mid delink 0-3; 3 G. W. Brinkhuis—W. G. Blits 1-0: 4 H. KeizerH. v. Beek 0-1; 5 J. H.' Willems— B. v. Beek 0-16 A. Wallinga—J. Belt man 1-0; 7 H. Westera—H. T. Roeloffs 0-1; 8 J. Oonk—F. Flan- tua 0-1. Dit was voorlopig de laatste SBO wedstrijd voor „Holten", ,omdat men in de vierde ronde, die in ja nuari plaats vindt, vrij heeft. De volgende wedstrijd is pas op 3 fe bruari 1976, de tegenstander is da het laaggeplaatste Raalte 2. Voor de interne competitie werden de afgelope week nog een viertal inhaalwedstrijden gespeeld. De BI. Wit 5 - Marie 2 0-1 Blauw Wit toonde in deze wed strijd een goede inzet en door be hoorlijk op de man te spelen brak de rust met brilstand aan. Na de thee eenzelfde spelbeeld. Beide partijen wisten zich kansen te scheppen maar voor beide was het te moeilijk om er van te profiteren. Tien minuten voor tijd kwamen de gasten toch nog op voorsprong. Blauw Wit deed er toen nog alles aan om in ieder geval een puntje thujs te houden maar 't lukte niet. uitslagen waren als volgt: H. Roe- lofs—J. Beltman 1-0; D. A. v. d. KnaapJ. ten Velde 1-0; J. W. MiddelinkW. G. Blits 1-0; J. v, CalcarH. v.d. Ende 1-0. De heer Middelink leidt met 3 punten uit even zoveel wedstrijden, gevolgd door D. A. v.d. Knaap met 2'uit 3. Ook nog zonder puntenverlies is de heer F. Flan- tua. zij het dat met een wedstrijd minder gespeeld. Hij staat derde .met 2 punten uit 2 wedstrijden. Marete Huisjes, Churchillstr. 27 te Holten heeft de eerste prijs van f 25,- gewonnen die door de Bra- deriecommissie was beschikbaar gesteld voor het ballonnetje dat de grootste afstand af zou leggen in de wedstrijd die door genoemde commissie werd gehouden t.g.v. de 21e Braderie. Marete's ballon netje ..landde" in Ochs.enwerder vlak bij Hamburg. De tweede prijs van f 12,50 werd gewonnen door Wim Verweij, Hoefkade 1222 in Den Haag. Zijn ballonnetje streek neer in Sitten- sen tussen Bremen en Hamburg. De derde prijs (f 7.50) is voor Paula Nijenhuis, Kolweg 26, Hol ten (landing bij Bötersen). Hella Noordam uit Lelystad won de vier de prijs van f 6,. en de 5de prijs van f 4,- is voor de zusjes Erna en Bea Aaftink, Tuinstraat 4 in Holten. De beide laatste ballon netjes kwamen aan de grond resp. in Verden en Achim even ten pos ten van Bremen. De prijzen-kun nen worden afgehaald bij de heer J. Wiggers, Kolweg 14.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 9