De verlanglijst voor SINTERKLAAS 14.15 19.95 1M5 .14.95 0.45 DE BOETIEK Resultaten .S.Y. BATO' De bange schimmel 39.95 IE PAKJESWINKEL MAN SINTERKLAAS (afdeling Volleybal) leuke blikjes thee Elastische ceintuurs i Kettingen per stuk. 3.50 Ouderwets Engels aardewerk Q <15 Kussens Waszakken Sterrelseelden Me ambachten Kaarsen Echte lederen tassen Ineke Nijenhuis club- Schaakclub Holten ronde kampioen ..Bergruitertjes verder om S.B.O.-cup VOOR DE KLEINTJES Mokken Kleine steenvormen Kleine letterbakken Raamrekjes vanaf Smeedijzeren naambordjes fs ae Deurkloppers Armbanden 5 voor4.95 Armbanden 2 voor 2.50 Ringen 4 voor. 1.00 Staphorster stipwerk Posters Posterstrips. 3.95 Bato I-Rivo II Apollo l-Bato l Eversberg l-Bato II Bato II: twee punten uit twee wedstrijden Nieuwe roman van Theun de Vries HOLTEN 21 NOV. 1975 PAGINA 11 tientallen velschillende soorten vanaf 20 verschillende smaken - per blikje per 10 zakjes Leuk voor kinderen. Voor vaders: met naamIviVW smeedijzer alle kleuren SIERADEN in aflopende kleuren: ZAND - ZEEP - SODA met bruin deksel - per stukViVV NOSTALGIE: nostalgisch bedrukt idem GLAS IN LOOD: Leuk voor het raam. alle isoorten - alle maten alle kleuren vanaf Veel modellen. Leuk om te geven. voor pa - vo' nostalgisch - modern - kunst - vanaf voor pa - voor ma - voor de kinderen 8.95 een fijn kado vanaf MANAU MEUBELEN alle modellen binnen week leverbaar U hebt keuze uit 500 verschillende modellen Vraag vrijblijvend om catalogus. OPEN HAARD-ARTIKELEN Pokensets - Haardschermen - Haardstellen enz. ORANJESTRAAT 20 HOLTEN DEELNEMER „T WINKELTJE" KERKDIJK 6 BATHMEN SINT NICOLAAS-AKTIE In de zevende competitiewed strijd lukte het Bato 1 niet om ook maar één puntje thuis te houden. Tegen Rivo 2 werd het een regel matige 0-3 nederlaag. Doordat er bij de Bato-heren continu fouten werden gemaakt bij het opvanagen van de eerste bal, gingen de mees te punten min of meer cadeau aan het echt niet sterkere Rivo. De eer ste set werd bijzonder vlot uitge speeld: via 2-8 en 3-11 werd het 5-15. Met twee wisselspelers in de tweede set nam Bato een 6-1 voor sprong. Bij 8-8 was deze echter al weer teniet gedaan en Rivo drukte door naar 8-15. Opnieuw twee wissels aan het begin van de derde set resulteerde in een gelijkopgaande strijd waar in Bato steeds iets voorstond. Van af 11-11 evenwel sloeg de score naar de negatieve kant door en met 11-15 kwam aan deze set en aan de (door de scheidsrechter uit stekend geleide)) wedstrijd een einde. Het eerste herenteam blijft der halve op één punt staan en er zal nu werkelijk om iedere punt ge knokt moeten worden om in de 2e klasse gehandhaafd te blijven Mis schien levert de komende uitwed strijd tegen Vrivo 1 de broodnodi ge punten. Met de gemakkelijke overwinning van vorige week nog fris in het geheugen, togen de Bato-dames naar Borne. Maar dat het nu niet zo simpel zou gaan bleek al snel. Daar Bato ongeconcentreerd speel de, gingen de eerste twee sets al snel verloren, 15-7 en 15-6. Blijk-: baar waren de dames nu wakker geschud, want de derde set ging veel beter. Er werd veel meer aan gevallen en ook de tactische ballen werden beter geplaatst. Bato wist zelfs met 11-5 te winnen. In de vierde set kwam Bato zelfs voor te staan, maar ging toen weer slordig spelen. Apollo profiteerde hiervan en wist de set op haar naam te brengen, 15-12. Zaterdagmiddag 3 uur spelen de dames thuis tegen Tornado. Komt u ze eens aanmoedigen. Misschien helpt hét. Afgelopen maandag behaalden de dames van Bato 2 hun tweede over winning. In deze spannende wed strijd speelden beide partijen erg sterk. In de eerste set kwamen de pun tjes via veel opslagwissels lang zaam maar zeker bij Bato 2. Er werd door alle zes de dames hard voor iedere punt gevochten. Het vlotte allemaal erg goecl, mede doordat er met 'n ander spelsy steem gewerkt werd. Deze set eindigde tenslotte in 15-10 voor Bato 2. De 2de set begon weer zeer fana tiek. Toch moesten de dames twee keer een kleine achterstand nl. 9-7 en 11-9 wegwerken. Uiteindelijk drukte Bato 2 door naar 11-15. Ook in de derde set werd geconcen treerd gespeeld, alhoewel verschei dene malen de midvoor en de mid- achter met elkaar in botsing kwa men. Maar doordat er door ieder een vaak goed gesmasht werd en er slechts één foutieve opslag was. eindigde ook de derde set in 15-11 voor Bato 2. Zeer tevreden over een goed ge speelde wedstrijd en de twee bij behorende punten togen de Bato- dames naar huis. Eén ding was echter zeker. Deze wedstrijd had meer zweetdruppels en zenuwen gekost dan de eerste drie wedstrij den bij elkaar. Afgelopen maandag moest het tweede herenteam twee wedstrij den spelen. In de eerste wedstrijd lieten ze tegen Flash 5 twee pun ten liggen. De eerste set werd ver loren met 9-15, de tweede met 13- 15. na eerst een achterstand van 6-14 weggewerkt te hebben. Alhoe wel de inzet groot was werd de derde set met 12-15 verloren. Tegen Flash 6 werd de avond toch goedgemaakt. In de eerste set werd een 8-1 achterstand omgezet in een eindstand van 15-12. De tweede en derde set werden ge makkelijk gewonnen. De setstan den: 15-2 en 15-3. Tot nu toe heeft Bato 2 vijf wedstrijden gespeeld en 4 punten behaald. Op het terrein bij camping ,,De Holterberg" (Veneklaas) werden door de ponyclub De'Bergruiter tjes" de wedstrijden gehouden om het clubkampioenschap 1975. Vijfendertig ruitertjes namen deel aan de samengestelde" wedstrijd (dressuur - cross en springen). De jongelui werden ingedeeld in drie klassen n.l. zwaar, midden en licht. De beste prestatie leverde Ineke Nijenhuis met „Nova". Zij won de eerste prijs en de titel „Kampioen 1975". De uitslagen: Klasse „zwaar": 1. Jan Bronsvoort met „Aprice"; 2. Patricia van Berkel met „Char lie"; 3. Gerrie Meilink met „Fjoe- rie". Klasse „Midden": 1. Paulien Wansink met „Tanny", 2. Cora van Berkel met „Appie"; 3. Jan Pieffers met „Furiosa"; 4. Hans Barvelink met „Rex"; 5. Riek Veneklaas met „Patroeska". Klasse „Licht": 1. Ineke Nijen huis met „Nova"; 2. Anke Thijs- sen met Polly"; 3. Ad de Koff met „Anoeska"; 4. Herm Jan Ro- bers met „Silverfeet"; 5. Anton Muller met „Doskamps Azora". De jury bestond uit de heren H. Beldman te Wierden en W. Aal- tink te Holten. De prijzen werden uitgereikt tijdens de gezellige avond in de campingkantine. Elke deelnemer ontving als herinnering een uit hout gesneden hoefijzer en een vaantje. In „De Boekenbus" van de RONO op zondag 23 november (19.05-19.15 uur) bespreekt Ko Pop de nieuwe roman „Het Zondagsbed" van Theun de Vries, die in een inter view zei, dat hij weinig moeite heeft met het zich verplaatsen in allerlei verschillende landschappen en samenlevingen. Dit verhaal speelt zich af in het hoge noorden en in een boerenmilieu. In hetzelf de programma bespreekt Jan F. de Zanger de bundel „De Paus? daar krijg ik een kind van", waarin de journalist en columnist Nico Scheepmaker een aantal van zijn „Hoppers" uit de Volkskrant heeft verzameld. De titel slaat op niets. (Uitg. Arbeiderspers, Amsterdam). Boekelo dat toch naar Almelo moest vanwege haar vijf afgebro ken partijen uit de wedstrijd Al melo 3-Boekelo 1, kon zo weer met haar hele ploeg aantreden. De com petitiewedstrijd werd zeer knap door Boekelo gewonnen rrtet maar liefst fWt-Zh't, zodat Boekelo gelijk aan de leiding gaat samen met winterswijk en Het Witte Paard, in de 2e klasse A. Bij het bekeren evenwel bleek Almelo de sterkste gezien de uit slag van 3«/ï-Vï. Hardenberg kreeg bezoek van Goor, en gezien het krachtsverschil kwam de uitslag hiermee wel overeen nl. 3'/j-Vs voor de thuisclub. Tenslotte moest Stork het onder spit delven met 4-0 tegen het En- schedese Favorita. Dalfsen was de eerste ronde vrijgeloot. Voor de tweede ronde werden vier verenigingen weer ingeloot, nl. Vroomshoop, Dr. Max Euwe, Eibergen en Goor. Het programma voor de tweede ronde ziet er als volgt uit: Driener- lo-Haaksbergen, Vriezenveen-Hen- gelo. Esgoo-Hardenberg, Goor- Dalfsen, Holten-Borne, Eibergen- Almelo, Oldenzaal-Vroomshoop, Fa- vorita-Ommen. Als topper kan hier Esgoo-Har denberg gezien worden, beide wa ren vorig jaar de finalisten, toen bleek Esgoo de sterkste te zijn. De wedstrijden worden gespeeld in de week van 19-23 januari 1976. De eerste ronde om de SBO-cup heeft weinig verrassingen opgele verd. Ook hoefde er geen beslis sing te worden verkregen via vlug gertjes. Holten, dat bij Vroomshoop op bezoek was, wist via een 31 zege de tweede ronde te bereiken. Drienerlo moest het opnemen tegen 2e klasser Vriezenveen en wist met 4-0 te zegevieren. De strijd tussen de Enschedese vertegenwoordigers Dr. Max Euwe en Esgoo eindigde in een 4-0 overwinning voor Esgoo. Borne leverde een goede prestatie" om Delden met een 3'/i-Vs neder laag huiswaarts te sturen. Weerselo kon het niet bolwerken tegen Oi- denzaal en moest een 4-0 nederlaag incasseren. Rijssen zorgde voor een daverende verrassing door gewoon weg niet op te komen, zodat Hen gelo reglementair de winnende ploeg werd. Ommen tegen Nijver*; dal moet gezien de uitslag 2«/s-lVs~ een spannende partij geweest zijn. Haaksbergen bereikte de tweede; ronde via een 4-0 overwinning op Eibergen. Geen van de andere paarden en pony's had gezien wie die mooie schimmel had gebracht of hoe hij hier was gekomen. Ze stonden allemaal netjes op een rijtje in de boxen van de stal. Zo veel gebeurde er niet meer. Het was winter en de kinderen, die anders op hen reden, kwamen bijna niet met dit slechte weer. En in de manege lopen, in een kringetje, daar wilden ze meer van weten. „Hoi", groette een kleine IJslandse pony, die vlak naast hem stond. „Ik heet Aleida. Hoe kom je hier zo verzeild? Wil je iets over je zelf ver tellen? Aan de andere kant naast je staat Pedro en hoe de andere paarden heten, dat hoor je nog wel. Dat kun je misschien niet onthouden zo in eens." Pedro, dat is Spaans", antwoordde de schim mel. „Inderdaad", antwoordde het paardje. „Hoe weet je dat zo goed?" „Ik ben het paard van Sinterklaas", antwoodde de schimmel, „dus zodoende." Het was even stil van verbazing. I-Iet was nou net of de schimmel dat niet zo fijn vond. „Hoe heet je", vroeg Aleida daarom maar. „Ach, ik heb zo'n gekke naam, niemand weet die eigenlijk. En wie het weet die kort het altijd af. „Nog gekker! Hoe is die dan?" Aleida durfde het bijna niet te vragen, maar ze was zo nieuws gierig, dat ze het maar deed. „Schleipnir", klonk het heel zacht, „en dan zeggen ze Slijpie. Nou vraag ik je", zuchtte het paard van Sinterklaas. Nee, dat was inderdaad geen leuke bijnaam. Daar waren ze het allemaal over eens. „Nou, maar daar hoef je toch niet zo treurig om te zijn", vond Aleida. „Wij zullen het niet zeggen. Wij zullen je naam volledig uitspreken. Hoofd omhoog hoor. Kop op, zouden de mensen zeggen." „Je hebt gelijk, maar dat is ook niet het ergste. Ik ben een beetje bang." Hier en daar gehinnik van verbazing, geschud van manen. Hoorden zij het goed? „Kijk", vertelde het paard van Sinterklaas. „Ik heb de laatste jaren zo veel en zo vaak op platte daken gèlopen, van al die flats, dat ik het lopen op een puntig pannendak een beetje heb afge leerd, Ik ben m'n routine kwijt en ik word ten slotte ook een dagje ouder. Nou ja, en dan zie je soms tegen de dingen op hè. Zeker tegen zo'n hoog dak." Dat begrepen ze best. Er was niemand die lachte. „Moet je het dak op?" vroeg Pedro nu. „Is er niet een ander maniertje?" „Ach", zuchtte het paard van Sinterklaas, „de kinderen krijgen nu al jaar in jaar uit allerlei lekkere dingen door de schoorsteen. Nee, ik zou het niet weten." „Kun je niet zeggen dat je kreupel bent, of dat je je been hebt bezeerd? Misschien hoef je dan niet." „Nee, want dan kan ik niet meedoen in de rijtoer en dat vind ik juist zo leuk, al die kinde ren die zwaaien en zingen." Nou, daar stonden ze nu. Zo stonden ze rustig hooi te eten en even later zaten ze midden in de problemen. „Konden wij je maar zwart verven, dan kon Sint je niet herkennen", stelde een dikke pony voor. Daar moesten ze allemaal om lachen. „Als het dan regent dan loop je misschien wel door!" Op dat moment ging de deur van de stal open en Sint Nicolaas kwam binnen met Pieterbaas. „Rijd jij mijn trouwe schimmel maar even af in' de manege, Piet", sprak Sint. ..Nu we hier dit jaar niet de daken op gaan omdat de burgemees ter ons samen met de heren van het winkel centrum een helicopter hebben aangeboden, zou hij anders misschien stijf worden." Noch Sint, noch Piet begreep iets van het vrolijk- gehinnik dat opklonk. Maar jij wel! (Nadruk verboden)

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 11