V.V D.-fractie zag vele wensen vervuld MODERNE Vleest wezenlijke zaken bereikt voor C.D.A. '.v.tl.A. vroeg meer openheid van bestuur Gemeentebelang: Scherpe kostenbewaking BANK Vervolg Raadsvergadering BONDSSPAARBANK HOLTEN 14 NOV.1975 PAGINA 9 Terugziende op do behandeling van de ontwerp-begrotingen 197G in de raad is er, met name voor de VVD-fraktie, aanleiding om uitermate tevreden te zyn over de door hun bereikte resultaten. Het is met name deze partij die vrijwel al haar wensen in vervul ling zag gaan. Een korte opsom ming daarvan geeft onomstotelijk de volgende, voor hun, positieve resultaten te zien: Onroerend goed-belasting Tijdens de algemene beschouwin gen vroeg de VVD-fractie om de onroerendgoedbelasting, wanneer deze zal worden ingevoerd, te hef fen naar de economische waarde van het pand en niet naar de op pervlakte, terwijl zij er óók voor stander van bleek de woonforen- senbelasting te heffen naar dezelf de grondslag als ten aanzien van de onroerend goedbelasting. Tijdens de behandeling van de belastingvoorstellen, verklaarde PvdA-wethouder L. Kaan, dat het college voornemen is de woonfo- rensenbelasting te koppelen aan de onroerend goedbelasting. Deze me dedeling was voor de VVD meer dan voldoende omdat dit inhield dat het college voornemens is de onroerend goedbelasting te heffen naar de economische waarde. Zou dit niet het geval zijn dan. is het onmogelijk de woonforensenbelas- ting daaraan te koppelen. Padvinderij Tijdens de algemene beschouwin gen maakte de WD-fractie er ver volgens bezwaar tegen dat, wegens de verhuur van hun lokaliteit aan bevriende groepen, toeristenbelas ting wordt geheven van de Holten- se padvindersgroep „De Waarden- borch", omdat zij hun troephuis niet verhuren uit winstbejag, maar tegen een kosten dekkende huur prijs. Dit, in tegenstelling tot bijv. kampeerboerderijen, aldus de WD. Hoewel het college tijdens de dis cussie aan de heffing van toeris tenbelasting moest blijven vasthou den, omdat anders de heffingsver ordening ingrijpend moet worden gewijzigd, kreeg de WD-fractie de toezegging dat aan de „Waarden- borchgroep" in elk geval een sub sidie zal worden verleend, ter hoog te van de d.oor hun te betalen toe ristenbelasting. De padvinderij zal verder ook worden betrokken bij de in voorbereiding zijnde herzie ning van de subsidieverordening betreffende sport- en jeugdvereni gingen. Beuseberg Tijdens de algemene beschouwin gen van vorig jaar vroeg de WD- fractie toen om de Beuseberg, wat de woningbouw betreft, voorlopig ongemoeid te laten en eerst uit te zien naar andere mógelijkheden (b.v. in de Haar). Bij die gelegen heid werd de VVD toen „Onwaar achtigheid en lippendienst" verwe ten. Nu gebleken is dat het plan Beuseberg voorlopig wordt afge remd. deelde het college mee dat ana bureau Hajema een gerichte opdracht is gegeven om te bezien op welke wijze en hoeveel wo ningen kunnen worden gebouwd nabij de scholengemeenschap. Deze opdracht werd mede ingegeven door het feit dat op het uitbrei dingsplan de Haar een tekort van rond een half miljoen dreigt te ontstaan, dat met deze bouw enigs zins kan worden opgevangen. Een samenloop van omstandigheden, dat wel. Maar intussen wèl exact waar de VVD om heeft gevraagd. Onderzoek woningbehoefte Vorig jaar heeft de VVD-fractie gevraagd om een onderzoek naar de woningbehoefte onder Holtena ren, teneinde enig idee te hebben van wat er op dit gebied in Holten nodig is, een verzoek dat deze frac tie toen van vrijwel alle kanten kwelijk werd genomen en waar- kleuteronderwijs te Dijkerhoek en gevraagd de bestaande verschillen met Holten op dit punt weg te ne men. Hoewel dit laatste nog wel niet geheel het geval is, wordt dit on derwijs, ingaande 1 januari, aan merkelijk verbeterd gesubsidieerd. Hoewel nog wel niet geheel vol daan, nam de VVD-fractie óók van deze mededeling van het college met dank kennis. Remidial teacher Herhaaldelijk heeft de WD-frac tie te kennen gegeven de instelling van een schoolbegeleidingsdienst niet zo te zien zitten omdat deze fractie zich afvroeg of de instel ling van een dergelijke dienst in gewestverband voor Holten wel de vruchten zou afwerpen die in ver houding staan tot de kosten. Daar- - om voelde de VVD meer voor de aanstelling van een zgn. remedial teacher. Nu de gemeente Holten, om fi- De bank voor deze generatie...met diensten van deze tijd. vH w Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen j| Alle soorten spaarvormen voor snelle behandeling. Feilloze verwerking van uw geldzaken. Geen lange wachttijden. Dat is: Bondsspaarbank. VOOR MIDDEN EN DOST NEDERLAND de bank voor deze generatie Agentschap: Makelaardij Vincent - Dorpsstraat 33 - Holten - Telefoon 05483-1964 Paardrijden gehandicapten Zowel de VVD als de PvdA spra ken de wens uit om de subsidie, t.a.v. de Stichting Paardrijden Ge handicapten te verhogen tot het werkelijk aan tal lesuren, aan wel ke wens door het college werd vol daan. Alles bijeen genomen een resul taat waar de VVD zeer tevreden mee zal zijn. aan toen in elk geval niemand be hoefte bleek te hebben. Tijdens de algemene beschouwin gen van vorige week kwam dhzelf- de verzoek, nu van Gemeentebe langen en AR-CHU, waarbij het college thans bereid bleek een der gelijk eenvoudig onderzoek in te stellen. Ook op dit punt zag de VVD haar toen reeds geuite wen sen in vervulling gaan. In het verleden heeft, met name de VVD-fractie, aangedrongen op een betere subsidiëring van het nanciële redenen heeft afgezien van deelname aan genoemde school begeleidingsdienst, deelde burge meester mi\ W. H. Enklaar, desge vraagd mee, een eerste oriënterend gesprek te hebben gevoerd met de gemeente Markelo, om de moge lijkheden af te tasten tot gezamen lijke aanstelling van een remedial teacher. Een mededeling waarvan de VVD ongetwijfeld metg enoe- gen kennis zal hebben genomen. Tijdens de behandeling van de ontwerp gemeente- en bedryfsbegro- ting 1976 hebben met name ook de raadsfrakties van ARP en CHU (samenwerkend in CDA verband) de voor hen meest wezenlijke zaken bereikt. Samenstelling red.-medewerker D. .1. MOND EEL Enige van hun belangrijkste wen sen geeft het volgende resultaat te zien: Dijkerhoek Meermalen heeft het CDA er bij het college van B. en W. op aan gedrongen om, ten aanzien van de woningbouw in Dijkerhoek, een ge ringe uitbreiding te geven. .Hier mee wordt bevorderd dat het leer lingenaantal van de school aldaar wat op peil wordt gehouden en het leefklimaat in deze buurtschap al dus in stand wordt gehouden. Dij- Dc wensen van de PvdA-fractie lagen, by de behandeling van de gemeente- en bedrijfsbegroting, heel duidelijk in een by die party aan wezige behoefte naar meer openheid van bestuur en aandacht voor de sociaal zwakkeren. Openheid Voor wat de openheid van bestuur betreft kwam de PvdA met enige, heel concrete voorstellen om het gemeentelijk bestuursbeleid dich ter bij de burgers te brengen en (vervolg van pagina 7) Sporthal Natuurlijk is het niet de bedoe ling de sporthal als horecabedrijf ter beschikking te stellen voor het houden van bruiloften en partijen. Omtrent het beheer buiten de schooluren beraden wij ons. Energiebedrijven Het rapport van de heren Mül- ler en de Koussemaker is in con cept gereed. Wij hopen u van de mhoud van het definitieve rapport m kennis te stellen. Zoals u be kend vertrouwen wij dat het gassi- ficatieplan door ons eigen bedrijf zal kunnen worden voltooid. De CHU/AR fractie heel't van de ge maakte afspraken een onjuiste in druk gekregen. De redactie van onze aanbiedingsbrief terzake is conform de gemaakte afspraak, waarmede het personeel van de Energiebedrijven in kennis is ge steld. fn dit stadium is het minder ge wenst thans reeds over de levens vatbaarheid van het bedrijf van gedachten te wisselen. Deze ge- dachtenwisseling kan doelmatiger geschieden aan de hand van het uitgebrachte rapport. Vanzelfspre kend eindigt de taak van rappor teurs op het ogenblik waarop deze over enige weken hun eindrapport uit zullen brengen. Winstuitkering energiebedrijven De winstuitkering wordt per jaar ad hoe beoordeeld en is mitsdien geen automatisme. De gedane extra winstuitkering zal niet ten koste gaan van de netspanningsverbete ring. Gasbedrijf Het Raadsbeluit tot gassificatie dezer gemeente is wat betreft de ierste fase door GS goedgekeurd. Aanbesteding werken Het standpunt van het. college is overbekend. Het is mitsdien over bodig thans nog weer op dit punt terug te komen. Toeristenbelasting In verband met de herziening van de verordening van de toeris tenbelasting, die dezer dagen aan de orde komt, is het niet zinvol thans reeds over een trendmatige verhoging te spreken. Wij stellen ons' voor, ons over de wenselijk heid van een trendmatige verho ging, ons bij de volgende begro ting te beraden. In principe is de toeristenbelas ting geen bestemmingsheffing. Wat daar dan ook van zij, het is op grond van de begrotingsvoorschrif ten uitermate moeilijk om alle uit gaven ten behoeve van toerisme en recreatie gedaan, toe te rekenen. Deze kosten zijn niet exact te be palen. Wel kan worden vastgesteld, dat met de opbrengst van de toe ristenbelasting (in 1974: f 74.000,-) bij lange na niet deze kosten kun nen worden bestreden. Omdat gekozen is voor een for faitaire tariefstelling, is van een gemiddelde uitgegaan. Doorvoering van het voorstel om de bezetting in herfst-, kerst-, en paasvakantie tot uitdrukking te brengen in het ta rief, zou leiden tot een moeilijker hantering van de verordening en verhoging van de perceptiekosten. Derhalve dient deze suggestie stel lig te worden ontraden. Woonforensenbelasting Met de opmerking van de VVD fractie t.a.v. de belastinggrondslag, kunnen wij ons in principe vereni gen, met dien verstande, om de grondslag voor de heffing van de woonforensenbelasting te laten aan sluiten op die voor de onroerend goedbelasting. Onroerendgoed belasting In verband met de wens om ruim tijd te verkrijgen voor de bestude ring van de in te dienen verorde ning op de onroerendgoedbelasting, menen wij dat behandeling daar van in dit jaar niet meer mogelijk is. De tijd voor een goed beraad vpor de raadsleden achten wij te kort. Daarom stellen wij ons voor, met in achtneming van uw wens ruime tijd beschikbaar te hebben, deze verordening in de eerste helft van 1976 bij u in behandeling te geven. Wij vertrouwen met het boven staande uw vragen en opmerkingen zo goed mogelijk te hebben beant woord. omgekeerd. Enige van de voor naamste voorstellen hiertoe betrof het verzoek tot een populaire uit gifte van de gemeente- en be- drijfsbegroing zodat de burgers meer bij het geheel kunnen wor den betrokken. Verder dacht de PvdA ook aan het deelnemen aan de midden- standsbeurs. ,,Een prachtige ge legenheid voor het gemeentebe stuur om zich aan de burgers te presenteren", zei de heer H. Meerman, die vervolgens ook dacht aan een door het. gemeen tebestuur te geven Nieuwjaars receptie, waarbij aan de burgers directe contactmogelijkheden wor den geboden. Verder vroeg de PvdA om een nieuwe gemeentegids uit te geven. In dit verband legde de PvdA nogal de nadruk op de wens tot het openbaar maken van commis sievergaderingen, waaraan het college en de overige raadsfrak ties geen behoefte bleken te heb ben. Tijdens de discussie verklaarde het college wel iets te voelen voor wat meer presentatie van het ge meentebestuur aan de burgers. De heer A. J. Nijkarnp (ARP) wees in dit verband nog op het bestaan van een gemeentelijk voorlichtingsblad in de gemeente Gorssel. „Verdient zoiets óók in Holten geen navolging?", vroeg hij zich af. Het college -zegde toe hierover nog eens positief te zul len nadenken. Spoorwegovergang Meermanskamp Ten aanzien van de verkeers veiligheid wees de PvdA-fraktie nog eens met nadruk op de zeer gevaarlijke spoorwegovergang na bij het sportveldencomplex Meer manskamp. Hoewel het college de gevaren moeilijk kon ontkennen bleeic een afdoende oplossing financieel niet haalbaar. „De enige polossing zou kunnen zijn om, vanaf de bewaak te overgang in de Waagweg. aan de Enkzijde een parallelweg 3an te leggen. We zouden ons nog eens kunnen beraden over die moge lijkheid", aldus mr. Enklaar, die een oplossing echter niet gemak kelijk zag zitten. Tuinaanleg Met genoegen nam de PvdA- fraktie kennis van de mededeling van B. en W. dat de 'tuinaanleg van het parkje tegenover het be jaardencentrum „Diessenplas" op 10 november zal beginnen. Verkoop boerderijtje De PvdA-fraktie verklaarde zich vervolgens tegen verkoop van de twee boerderijtjes in de Haar. „De oorspronkelijke bewoners moesten indertijd hun woonruimte verlaten omdat deze boerderijtjes- zouden worden afgebroken. ,"Hoe kunt u die panden nu dan aan anderen verkopen?" vroeg mei Reith. De heren H. J. Westerik (CHU) en J. Warrink (Gem.Bel.) vroegen zich af of het niet beter zou zijn met name het boerderijtje Klomp- steeg 1 af te breken. „Dit komt de overzichtelijkheid en verkeers veiligheid ten goede, zeker wan neer daar schoollokalen worden geplaatst", was hun mening. Mej. Reith echter wilde dit pand graag handhaven, ook al omdat het aan deze nieuwbouwwijk een aardige charme geeft, maar zij sprak zich uit tegen verkoop. Na enig discussiëren besloot het college het geheel nog eens nader te overwegen. De PvdA-fractie, waarvan de heer H. Meerman wegens ziekte niet aanwezig kon zijn, nam ver der met genoegen kennis van de ook door haar geuite wensen ten aanzien van de subsidie voor het paardrijden door gehandicapienv en dat bestaande oneffenheden :n de verordening Toeristenoelasting zijn gladgestreken. kerhoek loopt anders het gevaar te vergrijzen," aldus een sterke motivering van het CDA. „Ander zijds moet deze uitbreiding ook weer niet zo zijn dat Dijkerhoek het gevaar loopt haar eigen iden titeit te verliezen." Bij monde van burgemeester Mr. W. H. Enklaar gaf het college hierop ten antwoord dat aan buro Hajema opdracht is gegeven een planwijziging van het bestem mingsplan Dijkerhoek voor té be reiden, waarbij het in de bedoeling ligt de mogelijkheid te scheppen voor de bouw van een zodanig be scheiden aantal woningen dat de eigen identiteit van Dijkerhoek blijft verzekerd. „In elk geval zal daar geen sociale woningbouw plaats vipden," zei Mr. Enklaar, tot volle tevredenheid van het CDA. Seniorenconvent Het CDA verklaarde vervolgens het belangrijk te vinden óm een zgn. seniorenconvent in te stellen. Dit betreft een vergadering van het college van B. en W. met de fractievoorzitters van de in de raad vertegenwoordigde partijen. De behoefte hiertoe werd het CDA ingegeven uit de bij haar levende behoefte om een meer regelmatig dialoog tussen het gemeentebe stuur en de fracties te bevorderen, waarbij van weerszijden een oriënterende gedachtenwisseling kan plaatsvinden. B. en W. bleken voor deze wens geheel open te staan, zodat bijeenroeping van dit convent, in voorkomende gelegen heden, zal plaats hebben. Subsidie sport- en verenigingsleven Ook werd door het CDA de wens naar voren gebracht om de jaar lijkse subsidie voor de sport- en andere verenigingen volgens ande re normen te verdelen dan thans het geval is. Teneinde de bestaan de verordening op dit punt te wij zigen werd door CHU/ARP een initiatief voorstel daartoe aan het college aangeboden. Het college zegde toe dit voorstel bij de in voorbereiding zijnde herziening van deze verordening te zullen be trekken. Het college wilde echter nog niet toezeggen dat de gedane voorstellen geheel zullen worden gevolgd. Tydens du behandeling van de ontwerp gemeente- en bedryfsbegro- ting 1976 drong met name de fraktie Gemeentebelangen aan op een scherpe kostenbewaking door de gemeentelijke overheid. Met name fraktievoorzitter Warrink bleef aandringen op het tydig gereedkomen van de jaarrekeningen. „Wanneer de middelen beperken moet je de kosten scherper in het oog gaan houden. Aan de baten- kant kunnen we als raad maar heel weinig beïnvloeden omdat de baten vrijwel geheel van het Rijk komen. Wat we wel kunnen be ïnvloeden. zijn de lasten, mits we veel meer worden geïnformeerd en inzicht in het geheel hebben. Dit inzicht kan pijnlijk worden voor zowel het personeel als het college wanneer op 'n goed moment mocht blijken dat werd scheef gevaren. Dit alles neemt niet weg dat het belangrijk is inzicht in het geheel te hebben, juist op die momenten waarop beslissingen moeten wor den genomen die geld gaan kos ten", aldus de heer Warrink, die overigens geen voorstander bleek te zijn van inschakeling van een efficiëncybureau, waarom de WD- fractie tevoi-en reeds had gevraagd. Tijdens een vrij diepgaande dis cussie met wethouder L. Kaan (PvdA) kwam de vraag aan de or de in hoeverre de uitgaven van de gemeente zijn te vergelijken met het vrije bedrijf. Aan de hand van cijfers toonde wethouder Kaan aan welke onderdelen van de begroting het sterkst zijn gestegen. „Het zijn de loonkosten die in de meeste gevallen het zwaarst druk ken. In tegenstelling tot het vrije bedrijf heeft de gemeentelijke over heid een hoeveelheid loonkosten waar geen baten tegenover staan zodat die kosten sterk stijgen. Overigens is het.zo dat de raad, bij elk besluit dat zij neemt, vol ledige controle heeft op de kosten stijging", aldus de heer Kaan. Burgemeester Enklaar bleek ook geen voorstander te zijn van het in schakelen van 'n efficiëncybureau. „Wanneer een dergelijk kantoor de koers gaat bepalen, wat doen wij dan nog hier?", vroeg hij zich af, „wij zijn graag bereid u alle be schikbare informatie te geven en wanneer op een goed moment mocht blijken dat wij zijn scheef gevaren, dan zijn wij bereid het boetekleed aan te trekken", zei hij tegen de heer Warrink, die nog maals aandrong op spoedige infor matie. Wethouder L. Kaan gaf vervol gens een toelichting met betrek king tot de achterstand in de jaar rekeningen. „De jaarrekening 1973 is nog niet gereed, maar dit kwam vanwege de verkoop van 't slacht huis en het gemeentelijk woning- bezit. De rekening 1972 is in con cept gereed, zodat we alleen nog achterstand hebben over 1974. In feite lopen we dus maar 1 jaar achter." Burgemeester Enklaar conclu deerde tenslotte met de woorden: „Als ik alles goed verlaal dan wil hier gezegd zijn: „College weet wat je doet en wees alert", waarmee deze discussie werd besloten. Geen subsidie voor „Theater" Met uitzondering van de PvdA- fractie stemde de raad vorige week donderdag tegen het voorstel om f 100.- subsidie te verlenen aan de toneelgroep Theater uit Arnhem. Dit gebeurde op voorstel van de heer Warrink, die een kranten knipsel voorlas waaruit bleek dat genoemde groep indoctrinerende toneelvoorstellingen geeft aan schooljeugd, welke het ouderlijk en overheidsgezag ondermijnt. De raad stelde zich in meerderheid op achter de motivering van de heer Warrink, met. als gevolg dat de subsidiekraan voor genoemde to neelgroep werd dicht gedraaid. Hagelschade Tijdens de loop van de begro tingsbehandeling wees de heer E. M. van Schooten het college op de schade die deze zomél- aan de land bouwgewassen werd toegebracht als gevolg van zware hagelval. „In Zeeland is de overheid de boeren ock financieel bijgesprongen. Zijn voor Holten ook mogelijkheden aanwezig", wilde hij weten. Wethouder L. Kaan (PvdA) gaf ten antwoord dat de gedupeerde boeren zich via hun eigen organi- tie tot de minister dienen te wen den. waarop de heer Van Schooten reageerde dat dit was gebeurd, maar afgewezen. „Kan de gemeen te wat dóen?", vroeg hij. Het ant woord was dat via de Bijstandswet,' voor daarvoor in aanmerking ko- mende landbouwers wel mogelijk heden zijn, maar dat de gemeente daarvoor verder geen fondsen be schikbaar heeft. Schoolzwemmen Dijkerhoek De heer Van Schooten vroeg ten slotte om ook de schoolkinderen uit Dijkerhoek per bus naar het zwembad in Holten te vervoeren voor schoolzwemmen, evenals dat het. geval is met de kinderen uit Espelo. „Tot nu toe gaan de kin deren uit Dijkerhoek naar Bathmen en het is mij niet duidelijk waar om dit niet naar Holten kan", al dus spreker. Hij kreeg de toezegging dat even tuele mogelijkheden nader zullen worden bekeken. Gemeentelijke energiebedrijven Namens CHU/ARP wilde de heer H. J. Westerik exact de plannen van het college weten met betrek king tot het eventueel afstoten van de Gem. energiebedrijven. „Er is een commissievergadering over deze zaak geweest en aan het per soneel zijn bepaalde toezeggingen gedaan. Deze kwestie sleept nu al zo lang dat geen enkel misver stand mag blijven bestaan. Wij hebben uit de aanbiedings brief op de begroting 1976 weer een andere tendens geproefd," al dus de heer Westerik. Tot zijn ge ruststelling kreeg hij van het col lege de verzekering dat, in elk ge val de eerste drie jaar, geen ini tiatieven tot afstoting zullen wor den ondernomen, tenzij zich om standigheden voordoen die zulks onvermijdelijk maken. De heer Westerik drong er bij het college tenslotte op aan te voorkomen dat dit onderwerp voorlopig weer in de begroting aan de orde wordt gesteld en verklaarde tevreden te. zijn met deze intentieverklaring van het college. Godsdienstonderwijs Namens ARP/CHU vroeg de heer H. J. Westerik de subsidie voor goddienstonderwijs op de scholen te verhogen van 120,- naar 1200,- per wekelijks lesuur. Bij monde van burgemeester En klaar verklaarde 't college in eer ste instantie verhoging niet nodig te vinden. Wethouder J. Rietberg (CHU) interrumpeerde hier met een door te verklaren dat hij ver hoging wel nodig vond. Burge meester Enklaar zag het Gods- dienstonderwijs geheel als een taak van de kerk, welke opvatting werd gedeeld door wethouder L. Kaan (Partij van de Arbeid), de WD-fractie en de fractie van Ge meentebelangen, waarvan de heer E. M. van Schooten later zijn standpunt wijzigde, nadat de heer Westerik het geheel nog eens als volgt had toegelich: „Wij vinden het Godsdienstonderwijs in eerste instantie ook een ta'ak van de kerk maar achten het toch belangrijk dat het in onderwijsverband wordt gegeven. Tot nu toe werd dit on derwijs ook door schoolleerkrach ten gegeven voor wie het moeilijk werd het met hun andere werk te combineren. Hierdoor ontstaat een gewijzigde situatie. Wanneer de overheid het als een taak van de kerk ziet dan behoort ze het ook niet juist te vinden dat dit onder wijs door eigen leerkrachten wordt gegeven en dan mag dit best wor den uitgedrukt in een hogere sub sidie. Met de verhoging blijven we bovendien nog ver beneden het Iapdelijk gemiddelde." Mevrouw F. M. ter Doest-Bos (WD) ver- - klaarde niet tegen Godsdienston derwijs te zijn, maar het een taak van de kerk te vinden. „Wanneer dit niet voldoende is moeten de ou ders maar bijdragen," zei ze. De heer Westerik zag zijn voorstel bij stemming tenslotte aangenomen. Vóór stemden de fracties van CHU en ARP, alsmede mej. A. P. Reith (PvdA) en de heer E. M. v. Schoo ten (GB). Tegen stemden WD. Wethouder L. Kaan (PvdA) en de heren J. Warrink en W. ten Ber ge Gem. Bel.). Meer subsidie voor Iandschapsschoon Tijdens de algemene beschouwin gen drong CHU/ARP er bij het college ook op aan meer te doen voor behoud van het Iandschaps schoon in Holten. Met name op «en goed onderhoud van de hout wallen en het creëren van een subsidiemogelijkheid voor onder houd van rieten daken op boer derijen. Ten aanzien van de hout wallen kreeg het CDA ten ant woord dat reeds ca. 4 km. ter sub sidiëring is aangemeld en dat nog naar een mogelijkheid zal worden gezocht om ten aanzien van de rie ten daken een gemeentelijke rege ling in het leven te roepen. Tenslotte nam het CDA met in stemming kennis van de voorge nomen plannen betreffende het ophalen van het huisvuil in het buitengebied en dat de huisnum mering voor 1 januari 1977 gerea liseerd zal zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 9