Lntwoord B. en W. op de Alg. Beschouwingen UIT HET PLAATSELIJK PARLEMENT Jm College kwam in verregaande mate 3gemoet aan wensen van de raad r KINDERZEGELS IÏOLTEN 14 NQV.1975 PAGINA 7 horige week donderdagmorgen kwam de gemeenteraad om i uur bijeen ter behandeling van een 15 punten tellende jnda, welke vergadering, met onderbrekingen voor korte chpauzes en fraktieberaad, voortduurde tot ruim half elf vonds. deze agenda werd het voorstel van B. en W. tot verkoop de dienstwoning, behorende bij de openbare basisschool lijkerhoek, als 16e punt nog extra toegevoegd. Dfdpunt van deze marathonzitting vormde de voortgezette landeling van de ontwerp gemeente- en bedrijfsbegrotin- voor 1976. ir tijdens de vorige week andag gehouden raadsver- ering de diverse partijen wensen ten aanzien van e begrotingen reeds aan college hadden kenbaar ïaakt, kon deze vergade- r aanvangen met het ant- ird van B. en W. op de ïsen van de diverse par- i. (Zie voor de wensen blad van vorige week.) voornaamste punten uit bij monde van burge- ister mr. W. H. Enklaar [even antwoord, laten wij rbij in extenso volgen: Antwoord aan de raad iijne dames en heren leden van et college heeft met instem - ig kennis genomen van de waar ing welke uw fracties tot uit- kking hebben gebracht voor de richte begrotingsarbeid. Het t zich bij deze waardering, met ie jegens ons ambtelijk appa- maar al te gaarne aan. Achterstallige jaarrekeningen fschoon er geen wettelijke ter- is vastgesteld voor het ge- ikomen der genoemde rekenin- is het zeer aanbevelenswaar- dat zo veel mogelijk na het uiten van een dienstjaar de re- ing wordt opgemaakt opdat r het juiste cijfermateriaal kan ■den beschikt. Het dienstjaar fligt op 1 juli volgende op het betreffende begrotingsjaar (ka derjaar) In verband hiermede opgemerkt dat de rekeningsar- d voor het dienstjaar 1974 eerst 1 juli 1975 kon worden aange- gen, zodat deze rekening nor- iter onmogelijk thans reeds ge- d kan zijn. De achterstand be kt zich derhalve tot het dienst- 1973. De vertraging in de re- ingsarbeid over dat jaar is de veroorzaakt door de verkoop het slachthuis, Stichting Vlees- ringsdienst, alsmede de verkoop i de woningwetwoningen. Een [jaarlijkse afsluiting van het istjaar is wettelijk niet moge- De rekening 1972 is gereed, h moet nog slechts gecontro- •d worden door het verificatie- eau. idien het voorstel van ons col- t.a.v. bestemming van het rdelig saldo van de dienst 1974 zou worden gevolgd, zou zulks ekenen, dat de post voor on- irzien van de begroting 1976 met .051,- zou moeten worden ver- jgd, hetgeen weer zijn weerslag vinden in het investeringssche- 1976. Het overschot op de dienst 14 is hoofdzakelijk ontstaan door- de dienst gemeentewerken een iter aantal uren heeft besteed de aanleg van plantsoenen in Haar, dan aanvankelijk in de 'oting 1974 was geraamd. In rband hiermede is er in dat jaar grotere bijdrage uit 't grond- Irijf aan de algemene dienst ten gekomen. Een en ander idt verband met het feit, dat het mdbedrijf t.o.v. de algemene ist als een derde wordt be bouwd (werken voor derden). Stijging lastenpercentages )p zichzelf is de ter zake ge- akte opmerking door de fractie meentebelang juist, dat de ver- ijkingen van lastenpercentages Itig kunnen zijn. Daarom wordt het opstellen van iedere be- vting aan deze lastenvergelijkin- door ons bijzondere aandacht chonken. De geconstateerde af dekkingspercentages ■/feen de begrotingen 1971 en 1976 ft vanzelfsprekend totaal ver tillende oorzaken. In dit verband ünen wij de aanwezigheid van nposten op verschillende hoofd- kken, die de afgelopen 5 jaren Tl r sterk gestegen zijn. Voorts zijn i door de Raad gekozen prioritei- van wezenlijke invloed, b.v. breiding materieel voor ge- entewerken en brandweer, ver- chte bijdragen Ruilverkaveling uitbreiding personeel plant- ■nendienst (overname personeel ch thuis). let teruglopen van het dekkings- •centage t.a.v. het" onderwijs 5<fk vindt zijn oorzaak in het feit, dat de uitkering van het rijk relatief minder snel stijgt dan de uitgaven. De langzame stijging van cultuur en recreatie vindt haar oorzaak hierin, dat dit onderdeel nauwelijks wordt beïnvloed door stijging van loonkosten. T.a.v. het zwemmen zij opgemerkt, dat, naar bekend, plan nen in voorbereiding zijn om de zwemaccommodatie te verbeteren. Hierdoor zal het percentage van de volksgezondheid nog belangrijk stijgen. Niettemin bedragen de kos ten voor dit onderdeel van de ge meentehuishouding f 30,- per in woner. Het is natuurlijk niet reëel om alleen van stijgiiigspercentages uit te gaan, men dient bij de verge lijking tevens de netto bedragen in zijn beschouwingen te betrekken: De in de door de fractie Gemeen tebelang in zijn algemene beschou- wingen geproduceerde cijfers kun nen ook anders worden geïnterpre teerd, als door deze fractie wordt gedaan. Het lijkt ons meer reëel om bij vergelijking uit te gaan van de netto kosten van elk onderdeel, dan enkel van de toename der las ten. Hierdoor ontstaat het beeld, dat o.m. volksgezondheid een stij gingspercentage van 40 te zien geeft, terwijl bv. openbare werken slechts een stijging van 14% ver toont. Wij willen hiermede slechts aantonen, dat aan het overzicht als door de fractie van Gemeentebe lang geproduceerd,, slechts betrek kelijke waarde kan worden toege kend. Ambtenaar Sociale Zaken De gegeven argumentering van de fractie van de VVD. om een te benoemen ambtenaar Sociale Za ken in tijdelijke dienst te nemen, spreekt ons onvoldoende aan, om dienovereenkomstig te handelen, nog afgezien van het feit, dat het ons niet mogelijk voor komt, een ambtenaar in tijdelijke dienst van voldoende kwaliteit aan te trekken. De taken, welke de fracties van de CHU/ARP suggereren, zijn met de huidige bezetting van ons per soneelsbestand niet te vervullen, ook niet wanneer een extra ambte naar, die op dit ogenblik dringend nodig is, zal zijn benoemd. Het is thans nog niet te voorzien of een extra uitkering uit het gemeente fonds voor dat doel zal worden ge- effectueerd en welke maatstaven zullen worden gehanteerd. Interne verschuiving van perso neel, in verband met de overdracht van ons woningbezit, is niet moge lijk. De afdeling administratie be drijven was tot nu toe niet in staat om de bedrijfsrekening op te stel len. Dit geschiedde reeds door het verificatiebureau. Het is hoogst ge wenst deze rekening thans door eigen personeel te doen opmaken. Huisnummering Wij blijven er naar streven om vóór 1977 de huisnummering ge reed te hebben. De aan te trekken kracht zal behulpzaam zijn bij de uitvoering van de administratieve vernummering. De voor 1977 ge raamde loonpost is niet bedoeld voor genoemde tijdelijke kracht, maar zal worden aangewend voor de versterking van de afdeling Al gemene Zaken. Overigens zij ver-, wezen naar onze aanbiedingsbrief, hoofdstuk 2 - personeel. De huis- aanduidingsborden op de Borkeld zullen komende winter worden overgeschilderd. Senioren convent Het belang van dit convent wordt door ons onderkend. Bij voorko mende gelegenheden zal bijeen roeping plaats vinden. Uitgifte gids Holten Zodra de werkzaamheden zulks toelaten, zal een nieuwe uitgave worden voorbereid. Populaire uitgave begroting Wij zullen onderzoeken in hoe verre het overigens aantrekkelijke idee uitvoerbaar is, waarbij man kracht en kosten in de beschouwin gen dienen te worden betrokken. Toelichting cijfermatige benadering begrotingsposten Zoals reeds in de financiële com missie is toegezegd, zal aan dit ver zoek van Gemeentebelang aan dacht worden besteed. Deelname gemeente aan Middenstandsbeurs Wij hebben onvoldoende midde len en mogelijkheden om het func tioneren van het gemeentelijk ap paraat aldaar zichtbaar te maken. Opvolgen van de gedane suggestie zou bovendien bijzonder kostbaar zijn. Plaatsen automaten De voorziening van koffie aan het personeel gemeentewerken ge schiedt thans, ook bij onregelmati ge dienst, in de kantine van ge meentewerken. Vooralsnog is er geen behoefte aan het plaatsen van automaten. Mocht zich niettemin toch nog de behoefte aandienen, dan zullen wij een en ander nader bezien. Alcohol-vrije receptie Wij menen, dat de suggestie, door de fractie van de PvdA gedaan, respectabel is. Wij menen echter bij onze gasten voldoende verantwoor delijkheidsgevoel te mogen veron derstellen, dat gevaar in het ver keer niet zal optreden. Openbaarheid van commissievergaderingen De meerderheid van ons college handhaaft haar standpunt dat met de openbaarheid van Commissie vergaderingen het algemeen belang niet wordt gediend. Voor de moti vering van dat standpunt wordt verwezen naar reeds eerder hier over gehouden beschouwingen. De minderheid daarentegen hecht zeer veel waarde aan de openbaarheid van de commissievergaderingen en steunt derhalve het voorstel in dezen van de fractie van de PvdA. Bestuursschool Er wordt inderdaad gewerkt aan een herstructurering van de exa mens gemeenteadministratie, waar mede de opleiding van de kandida ten verband houdt. Het zou te ver voeren om thans op de in ontwik keling zijnde gedachten nader in te gaan, zij het dat de conclusies, welke de PvdA thans reeds trekt t.a.v. de vooropleiding tot de exa mens en de school, thans slechts ten dele juist zijn. Het ligt in de bedoeling in deze opleiding 3 ni veaus aan te brengen, waarbij men met een Mavo diploma tot 't laag ste opleidingsniveau kan worden toegelaten, met de mogelijkheid tot doorstroming naar een hoger ni veau via selectie. Nieuwjaarsreceptie Ofschoon de inhoud van de se- ■<fert'jaren gehouden oude jaarsrede van de burgemeester een ander karakter zal moeten gaan dragen, omdat bij de begrotingsbehandeling reeds uitvoerig ter sprake komt hoe onze gemeente reilt en zeilt, hebben wij het steeds als waarde vol ervaren één maal per jaar met ons personeel tezamen te zijn. We geven aan een dergelijke bij eenkomst, met ons personeel, aan het einde van het jaar de voorkeur boven een nieuwjaarsreceptie. Brandkranen Wij onderkennen, dat de veilig heid bevorderd wordt door toene ming van het aantal brandkranen. Door de aanschaffing van een mo derne brandweerauto met bijbeho rende apparatuur kunnen vrij grote afstanden worden overbrugd. Dien tengevolge achten wij het alleszins verantwoord, om de eerste fase van uitbreiding van de brandkranen te stellen in 1977. Alarmering brandweer 'Er zal in een doeltreffende alar1- mering in gewestverband worden voorzien, waarbij aansluiting op een centrale post Deventer en stil alarm wordt overwogen. Uitbreiding apparatuur bij brand in Diessenplas Een aanvalsplan voor het bestrij den van brand in de Diessenplas is operationeel. De mogelijke maatre- gelen zijn getroffen. Nog afgezien van de kosten (f 25P.000,-) vereist een brandladder een beroepsmatige bediening, zodat aanschaf hiervan niet wordt overwogen. De inspec teur van het brandweerwezen on derschrijft deze zienswijze. Spoorwegovergang Meermanskamp Deze kwestie is reeds meermalen in uw raad ter sprake geweest. Er is toen steeds onzerzijds betoogd, dat wij de gevaren van deze spoor wegovergang ten volle onderken den, doch dat de financiële moge lijkheden van deze gemeente het niet toelieten aldaar een veilige oplossing te bieden. De suggestie van de fractie van de PvdA om te zamen met de Sportstichting en de campinghouders een oplossing te bepleiten bij de Ned. Spoorwegen, kan achtei-wege blijven, omdat de Ned. Spoorwegen alleszins bereid is de gewenste voorzieningen te treffen, mits de gemeente maar be taalt. Uitkomst hoorzitting Kol Het. respons dat wij vanuit de Kol hebben ontvangen, is gering. Er liggen twee reacties ter tafel, waaruit niet dadelijk blijkt, dat re constructie een hoge prioriteit voor de bewoners heeft. Niettemin zijn wij bereid te gelegener tijd te on- derzoèken in hoeverre de geuite wensen kunnen worden gehono reerd. Politieassistentie begrafenissen Het chronisch tekort aan politie ambtenaren verhindert om de ge wenste assistentie te verlenen, ook nadat het corps onlangs enige ver sterking ondervond. Bad- en zwemgelden Wij zijn doende om de regeling betreffende voorverkoop van abon nementen nader te bezien, waarbij de naar voren gebrachte punten in onze beschouwingen zullen worden betrokken. De redactionele wijzi ging van de verordening op de hef fing en invordering van bad- en zwemgelden zal tijdig ter vaststel ling aan uw raad worden aangebo den. Wij blijven het vooralsnog redelijk achten de prijs van de abonnementen met 10% te verho gen, zoals wij bij alle gemeentelij ke tarieven de trend volgen. Ten aanzien van een meer doelmatige controle op de afgegeven toegangs kaarten zullen wij ons beraden. Bushalte bij bejaardencentrum Over het instellen van een bus halte bij de Diessenplas vindt over leg plaats tussen Rijks Verkeers- inspectie en de direktie van de OAD. Dit overleg zal mitsdien moe ten worden afgewacht. Indien dit overleg tot positieve resultaten leidt zal het instellen van deze halte niet eerder kunnen plaatsvin den dan het voorjaar 1976. Uitbreiding zwembad Wij achten het op dit ogenblik praematuur om reeds een uitspraak te doen of een overdekt zwembad kan worden gerealiseerd. Omtrent de wijze, waarop uitbreiding van een zwemaccommodatie zou dienen plaats te vinden hebben wij een advies ingewonnen van de finan ciële commissie. Dit advies heeft ons tot op heden nog niet bereikt. Ambulance dienst Ons college deelt de voorkeur door diverse fracties uitgesproken, dat een ambulanceauto in Holten gestationeerd blijft. Baarmoederhalskanker Het is op het ogenblik niet mo gelijk zekerheid te verkrijgen wan neer bedoeld onderzoek in Holten kan starten. Voor proefonderzoe ken in Utrecht, Rotterdam en Nij megen, is van rijkswege een kre diet geraamd. In hoeverre de Staatssecretaris hieraan uitbreiding zal geven en of Holten daarin be trokken zal worden, valt niet te zeggen. dragen. Indien deze bijdrage in 1976 zou worden toegekend, zal de ge meente voor de resterende 20% en de verder daarmede samenvallende meerkosten, gelden ter beschikking moeten hebben, vandaar dat wij daarvoor f 100.000,- op het investe ringsschema hebben uitgetrokken. Voor de realisering van het Kom- plan is een reserve gevormd van 1,4 miljoen. Ondanks inbreng van deze reserves, of een gedeelte daar van, zal er nog ruim 1 miljoen gul den ten laste van de algemene dienst blijven. In verband hiermee is het noodzakelijk, om bij de start van de sanering, gelden uit de al gemene dienst beschikbaar te heb ben, waarvoor het geraamde be drag van f 100.000,- bedoeld is. De suggestie van de fractie van de WD kan derhalve niet worden gevolgd, omdat er reeds over dit fonds is beschikt. De geraamde f 100.000,- is gevoegd bij de sane ringsbij drage, bestemd voor de le fase van het Komplan, zijnde aan koop panden v. a. Maat, Brands en eventueel Muller. De afbraak binnenstraat 1 moet worden gezien in samenhang met de ontwikkeling van het Komplan annex saneringsplan. Voorts dient te worden bedacht, dat aanleg van een parkeerruimte kosten met zich mede brengt, terwijl afgewacht moet worden hoe lang daarvan ge bruik kan worden gemaakt. Verkeerssituatie Smidsbelt-Dorpsstraat Deze situatie is inderdaad on overzichtelijk en gevaarlijk. Ter zake zal de politie worden verzocht advies uit te brengen. Zandwinning ten behoeve van de S-14 De zandwinning ten behoeve van de aanleg van de S 14, zal noch in Espelo, noch aan de Aaltinksweg plaatsvinden. Het zand zal, om de provincie moverende redenen, wor den gezogen in het recreatiepark Busloo. Inderdaad zou het voor deze gemeente aantrekkelijk zijn geweest, mede uit financieel oog punt, wanneer deze zandwinning aan de Aaltinksweg zou hebben plaatsgevonden. Een zandwinning in Espelo werd illusoir door het indienen van bezwaarschriften te gen een ontgrondingsvergunning aldaar. Ons college heeft zich zeer veel moeite getroost om ten westen van de Aaltinksv/eg mogelijkheden te scheppen aldaar tot zandwinning te komen. Van provinciezijde zijn daarop terzake contacten gelegd met de grondeigenaren. De gevoer de gesprekken zijn doorkruist door- Vleeskeuringsdienst De verplichting tot betaling is door middel van de invorderings bepalingen in de verordening ge regeld. Sancties hebben wij tot op heden nimmer behoeven toe te pas sen. Op korte termijn hopen wij u voorstellen te doen toekomen met betrekking tot de herstructurering van de tarieven. Plan Beuseberg Wij merken op, dat wij ons heb ben te onderwerpen aan de regels, welke de wettelijke beroepsproce dure bij de Kroon voorschrijft. Wij hebben niettemin besloten op de zogenaamde knelpuntencommissie een beroep te doen te bevorderen, dat de ingestelde beroepen op korte termijn in behandeling worden ge nomen. Wij blijven attent om alle mogelijkheden, die er zijn of zich mochten voordoen, te benutten, op dat het plan Beuseberg zo spoedig mogelijk operationeel wordt. Teneinde in het tekort aan bouw terreinen te voorzien, hebben wij onlangs onze stedebouwkundige op dracht gegeven mogelijkheden te onderzoeken of in de Haar nog 'bouwmogelijkheden kunnen wor den gecreëerd, op gronden die thans een andere bestemming hebben. Wij hebben deze opdracht ver strekt. nadat wij met ir. Hajema hadden gesproken over versnelling van de programmering plan Zui- derlook. Het bleek ons, dat bij ver snelde voorbereiding plan Zuider- look, dit plan eerst tegen 1978 ter visie kan worden gelegd en dat op zijn vroegst in 1980 met de bouw kan worden begonnen. Het is dui delijk, dat vertraging van 't plan Zuiderlook, waarom de WD frac tie vraagt, niet in overweging kan en mag worden genomen. Komplan Na behandeling van het ontwerp- komplan in de commissie R.O en bestemmingsplanforum, kon eerst het daarbij behorende sanerings plan worden ontwikkeld. Dit is daarna terstond aan de Minister van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening toegezonden, ter verkrijging van een saneringsbij- drage. Deze saneringsbijdrage zal 80'% van de verwervingskosten be- dat plotseling een aanbieding aan het provinciaal bestuur is gedaan om uit een bestaande zandwinplaats het benodigde zand te leveren. Reeds op 25 april 1.1. is de moge lijkheid tot zandwinning aan de Aaltinksweg in de provinciale commissie zandwinning ter kennis gebracht, o.m. van PPD, provincia le waterstaat en Inspecteur R.O. In hoeverre de planologische conceptie van het sportveldencom plex, zoals deze was voorzien, kan worden gehandhaafd, is door deze ontwikkeling onzeker. Dit neemt niet weg, dat het plan „sportvelden complex Aaltinksweg" zonder ver traging in de procedure zal worden gebracht, waarbij de daarin opge nomen voorziening van een water partij, naderhand, indien zich voor zandwinning geen andere gegadig den zouden aanmelden, door een planwijziging een andere bestem ming kan verkrijgen. D'ijkerhoek Wij hebben ir. Hajema opdracht gegeven een planwijziging van het bestemmingsplan .Dijkerhoek' voor te bereiden. Het ligt in de bedoe ling de mogelijkheid te scheppen voor de bouw van een bescheiden aantal woningen. De Haar Plan tot verkoop van woningen Klompssteeg 1 en Vrijheidslaan 3. is ingegeven door het feit, dat de hoge onderhoudskosten daarvan, het niet verantwoord is deze nog langer aan te houden. Deze wonin gen zijn destijds aangekocht om te worden afgebroken. Thans, nu het plan „de Haar" is uitgevoerd, ach ten wij het achteraf aantrekkelijk deze woningen te laten staan. De huidige bewoners hebben van te voren geweten, dat hun huisvesting een tijdelijke was en dat hun t.z.t. een andere woning zou worden toe gewezen. De suggestie van de frac tie van de PvdA achten wij voor alsnog voor realisering niet vat baar. Wij achten de verkeerssitua tie ter plaatse niet zodanig, dat daarom van handhaving van het pand Klompssteeg 1 moet worden afgezien. Financiële uitkomst plan „De Iïaar" Het exploitatietekort van het grondbedrijf t.a.v. het complex „de Haar", kan ultimo 1974 gesteld worden op ongeveer f 500.000.-, in dien geen maatregelen zouden wor den genomen. Omtrent de oorza ken van dit tekort, alsmede de mogelijkheden tot opheffing daar van, zullen wij zo spoedig mogelijk met voorstellen komen. Snelle ontsluiting Industrieterrein De ontsluiting van het indus trieterrein vindt voortgang tot het bedrijf Dissevelt. De wens ten aan zien van aan- en afvoer van het industrieterrein, geuit door de VVD fractie, is nog in studie. Een voor stel hierover zal u op korte termijn bereiken. Het spreekt vanzelf, dat de bestemmingswijziging van het Noord-Oostelijke deel van 't plan „de Haar" in woningbouw, zoals reeds eerder ter sprake kwam, aan leiding zal zijn dit bij de tracébe paling te betrekken. Onderzoek woningbehoefte De indicatie van de woningbe hoefte wordt afgeleid van hét wo ningmarktonderzoek, dat een aan tal jaren geleden is ingesteld. Een onderzoek onder de Holter bevol king naar de woningbehoefte heeft weinig zin, omdat hieruit geen con clusies kunnen worden getrokken. Te denken valt o.a. aan factoren van migratie, geboorteoverschotten, vestigingen enz. Om deze redenen worden dergelijke onderzoeken steeds in regionaal verband uitge voerd Renovatie woningen Burgemeester van der Borchstraat Op grond van de bepalingen van het bestemmingsplan „Holterberg" zullen deze woningen moeten wor den afgebroken. Wij zullen onder zoeken in hoeverre deze bestem mingsbepaling noggehandhaafd moet worden. Eerst daarna kan de vraag t.a.v. de renovatie worden beantwoord. Waterwingebied In de Provinciale verordening bescherming waterwinning Over ijssel, is het gebied in Espelo als waterwinplaats aangewezen. Wan neer het plan „Buitengebied" moet worden aangepast, zal de wijziging in dat opzicht worden medegeno men. Riolering Het rioleringsplan Holterberg heeft voor ons de hoogste prioriteit. Met name uit een oogpunt van bodemverontreiniging en milieube scherming in dit fraaie gebied. De prioriteiten van andere plannen is mede afhankelijk van de mogelijk heden in het kader van ACW. Enquétering is voorts moeilijk, omdat de kosten voor belangheb benden op dit ogenblik niet kun nen worden aangegeven, aangezien de hoogte der subsidie nog niet be kend is. Ten aanzien van de riole ring villaterrein Look zij opge merkt, dat aansluiting op de riole ring op den duur goedkoper zal zijn, dan het aanhouden van een septictank. Voorts zal men in ACW-verband belangrijke reductie ontvangen op de kosten van aanleg riolering. Subsidie voor toeristische infrastructuur Ter verkrijging van deze subsidie zijn reeds stappen ondernomen. Wij hebben in dit verband gedacht aan riolering zomerhuisjesterrein en andere recreatieterreinen. Riolering Bekkenkamp Zal kunnen geschieden bij uit voering plan Raalterweg, Jeur- linksweg, Oude Diepenveenseweg. Plantsoenen De aanleg van het plantsoen te genover de „Diessenplas" zal op 10 november e.k. beginnen. Het overnemen van hèt onderhoud van diverse objecten door het Soweco, heeft in zijn totaliteit bezien geen financiële consequenties voor de gemeente. Wel kunnen in de onder linge verhouding der objecten ver schillen optreden. Houtwallen Het onderhoud van houtwallen geschiedt niet door het Soweco, maar door de zogenaamde E-wer- kers. Inventarisatie van daarvoor in aanmerking komende houtwal len heeft plaatsgevonden. Wij heb ben plm. 4 km. houtwal en singels ter subsidiëring aangemeld. Subsidie rietendaken Wij zullen onderzoeken in hoe verre het mogelijk zal zijn terzake een gemeentelijke regeling in het leven te roepen. Ophalen huisvuil en grofvuil In dit verband moge worden ver wezen naar het desbetreffende raadsvoorstel, gedaan in uw laatste raadsvergadering. Overigens kun nen detailpunten nader door de commissie gemeentewerken wor den besproken. Wegen in buitengebied Het is de vreag of alle zandwe gen wel verhard moeten worden. Ten aanzien van de Pasopsweg is, na aanvrage van belanghebbenden, aan gemeentewerken verzocht een globale kostenraming te maken, vooruitlopend op een subsidie aanvrage ACW. In hoeverre een inventarisatie van te verharden zandwegen opportuun is, zullen wij advies inwinnen bij de commissie gemeentewerken. Ten aanzien van de verbetering Enkwegen is ge meentewerken opdracht verstrekt, deze ter hand te nemen, voorzover de gemeente onderhoudsplichtig is. Parkeren Raalterweg In het verleden is aan dit punt reeds herhaaldelijk aandacht be steed. Een oplossing hebben wij niet gevonden. Kleuteronderwijs Dijkerhoek Subsidie kleuteronderwijs start per 1 januari 1976, indien deze be grotingspost door uw raad wordt aanvaard. Scholengemeenschap De noodlokalen zijn tot op een bedrag van f 1.135.000,- afgeschre ven. Afhankelijk van de noodzaak om lokalen te handhaven zal het resterende bedrag ten laste van de algemene dienst moeten worden genomen. Onderwijs begeleidingsdienst De raad heeft aansluiting bij de onderwijsbegeleidingsdienst i.o. op financiële gronden afgewezen. De rijkssubsidie ad f 250.000,- is ons niet officiéél bekend. Het is moge lijk, dat in de mededeling van de fractie van de PvdA een grond van waarheid schuilt, omdat de wet houder van onderwijs van Deven ter, de tot deelneming aan deze dienst geroepen gemeenten op nieuw voor een bespreking heeft opgeroepen. Afgewacht dient te worden of nieuwe reële perspectie ven kunnen worden geopend. In dien zulks niet het geval zou zijn, dan meent de meerderheid van ons college, dat deelneming aan deze dienst vooralsnog dient te worden afgewezen, teneinde financiële avonturen te voorkomen. Zij meent dat dan moet worden overwogen met andere gemeenten een reme dial teacher aan te trekken. Ter zake heeft reeds overleg plaatsge vonden. De minderheid van ons collége handhaaft zijn standpunt, dat aansluiting bij een onderwijs begeleidingsdienst onder de voor gestelde voorwaarden geboden is. De aula in de nieuwe scholenge meenschap zal als ontmoetings ruimte kunnen worden gebruikt. Godsdienstonderwijs Wij blijven bij ons standpunt, neergelegd in de aanbiedingsbrief en achten verhoging van de sub sidie niet nodig. Muziekschool Binnen gewestelijk verband zal worden bezien in hoeverre de ge meenten binnen het gewest, te za men tot een regeling kunnen ko men tav het muziekonderwijs in de gemeente Deventer De conclu sie, dat muziekonderwijs in Deven ter goedkoper is, is evenwel niet juist Paardrijden voor gehandicapten Wij zijn gaarne bereid om aan de gedane suggestie te voldoen en de subsidie naar het werkelijk te ge ven aantal lesuren te berekenen De algemene maatstaven, welke in de subsidieverordening worden ge hanteerd, kunnen moeilijk worden toegepast op de activiteit van het gehandicapt paardrijden Padvinderij Wij achten het juist de gemaakte opmerking te betrekken bij de in voorbereiding zijnde herziening der subsidieverordening. Dit geldt ook t.a.v. het voorstel van de CHU/ AR tot wijziging dezer verorde ning. T.a.v. de opmerking met be trekking tot de invordering van de toeristenbelasting door de Waar- den'oorchgroep, geldt in principe, dat deze belasting moet worden doorberekend aan de huurders van het troephuis, wanneer dat ge schiedt is er geen sprake van een financieel offer. Sociaal-cultureel werk De activiteiten rond de bouw van een nieuwe accommodatie van de Soweco liggen op dit ogenblik stil. Het plan is ter goedkeuring inge diend bij de minister van CRM. Er worden pogingen gedaan om een spoedige en gunstige beslissing te verkrijgen. (vervolg op pagina 9)

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7