AGENDA Weekenddienst Een sluitende gemeentebegroting Creatief bezig zijn Officiële publikaties voor 1976 aangeboden in t Paalhuus Bestemmingsplan ,Beuseberg5? OPHALEiN GROF-VUIL Gemeente wil in 1976 voor bijna 4 miljoen investeren Hervormde classis Deventer bijeen Oecumenische alternatieve bank Ruim twee ton voor in vesterings lasten beschikbaar INGEZONDEN KERKDIENSTEN Weg van honger en geweld Vergadering in Okkenbroek Van het erf der kerk Markt Rijssen Burgerlijke Stand GESLAAGD HOLTENS NIEUWSBLAD 3 OKTOBER 1975 PAGINA 3 55 Holten heeft voor het dienstjaar 1976 een sluitende begroting, welke de gemeenteraad met de bedrijfsbegrotingcn en het investe ringsschema 1976 t.m. 1980 inmiddels door burgemeester en wethou ders is aangeboden. De algemene beschouwingen zullen op maan dagavond 3 november a.s. worden gehouden, terwijl de verdere be handeling zal plaats vinden op donderdag 6 september d.a.v. om 10.00 uur en om 14.00 uur. Op de post voor onvoorziene uitgaven (lees: voor investeringen, red.) is een bedrag van 189.585,87 beschikbaar. „Na correctie van de uitkeringsbedragen van de algemene uitke ring en de uitkering lager onderwijs uit het gemeentefonds en de uitkering terzake van het kleuteronderwijs (de definitieve cyfers zijn bekend gemaakt na het gereed komen van de concept-begroting) kan dit bedrag worden verhoogd tot 281.405,32. In dit bedrag zijn niet begrepen de opbrengsten van eventueel nog door te voeren be lastingverhogingen", aldus burgemeester en wethouders in hun be geleidingsbrief bij deze begroting. De ontwerp-begroting geeft als totale raming van de uitgaven aan een bedrag van rond f 20.440.000. Ten opzichte van 1975 betekent dit een stijging van f 2.440.000 of 11,35 pel. De stijging van de uitgaven van 1975 en opzichte van 1974 was 55 Naar aanleiding van ons artikel Ten goede gekeerd" in ons vorige nummer schrijft mevrouw F. ter Doest-Bos ons namens de werk groep „Natuur en milieu Holten" het volgende: Tegen het artikel „Ten goede ge keerd" van de hr. W. Beyers, ge publiceerd in Holtens Nieuwsblad van vrijdag 26 september, heeft de -kgroep „Natuur en Milieu Hol ten" bezwaren. De werkgroep is van mening, dat een ware toe dracht van de feiten aan een derge- ijk beschouwend artikel ten grond slag moet liggen en dat is hier niet iet geval. De lezers zullen op die manier ivermijdelijk onjuiste en daar- ioor misleidende conclusies trek en dat kan en mag niet de jedoeling van het geven van com- nentaar zijn, noch van het houden van een beschouwing. De waarheid is, dat het voorma- ige comité Beuseberg zelf om een inderhoud met burgemeester en vethouders heeft gevraagd. Dit ge- prek heeft dus op initiatief van Ie werkgroep plaats gevonden en 't vas van dien aard en inhoud, dat iet de werkgroep heeft doen be luiten, er van af te zien een be waarschrift bij de Kroon in te Henen. De heer Beyers stelt verder, dat iet voormalige comité Beuseberg en belangrijke stagnatie heeft ver- orzaakt in de woningbouwmoge- jkheden van onze gemeente. De werkgroep stelt er prijs op leze onjuiste bewering recht te etten. Het bestemmingsplan Beu- eberg heeft tot en met de behan- eling er van in Gedeputeerde Sta in van Overijssel de normale pro- edure doorlopen, die van toepas- ing is op elk bestemmingsplan, Vertraging in de uitvoering van )'n plan ontstaat pas op het ogen- NED. HERV. KERK 8.30 en 10.15 uur ds. C. C. Ad- dink. Gebedsdag voor Israël. Extra kollekte voor Raad voor Kerk en Israël. Oppasdienst: mevr. Admiraal, Henny Baltus en Alie Koop man. GEREF. KERK 8.30 en 10.30 uur (Viering Heilig Avondmaal) en 15.00 uur (Dankzegging) ds. G. W. H. Peddemoi'S. Iln alle diensten is de eerste kollekte voor Stichting Steun Kerkbouw (SSK> en de tweede voor rente en aflossing restau ratiefonds. Oppasdienst: mevr. Paalman- (Aansloot, Marga Beltman (res. (mevr. Veldhuis-Bos), mevr. jStam-Harmsen, Ineke Stam (res. mevr. Meijerink-Jansen). R.K. KERK Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 oud uur. DIJKERH0EK 9.30 uur ds. A. Schellevis. Ge- IG bedsdag voor Israël. Extra coll.: Raad voor Kerk en Is- =taël. 0KKENBR0EK Ï30.00 uur ds. M. de Heer (Be diening Heilig Avondmaal). NIEUW HEETEN jZatevdag 19.00 uur, zondag 8.00 lasten van deze investeringen be dragen f 4.027.894,38 (vorig jaar f 3.721.309,20) of per inwoner f 457 (vorig jaar f 418). De prijscompensatie voor 1976 is - wat de uitkeringen uit het ge meentefonds betreft - gebaseerd op een prijsstijging van 5% pet. ten opzichte van 1975. Het uitkerings percentage is hierdoor verhoogd rnet circa 4 punten. Voor het jaar 1976 kan geen aanspraak worden gemaakt op een verfijningsuitke ring ongewoon bevolkingsverloop. Bij het afsluiten van de concept- begroting, eind juni van dit jaar, waren de mededelingen met be trekking tot de rijksuitkeringen uit het gemeentefonds nog niet onvan- gen. In hun aanbiedingsbrief ge ven B. en W. daarom een over- zich, welke verhogingen nog niet in de ontwei-p-begroting zijn opge nomen. In de Miljoenennota is als nog een reële verhoging van deze uitkeringen in het vooruitzicht ge steld (resp. te verdelen 34 en 36 miljoen voor de algemene en de onderwijsuitkering) 17,75 pet. De boekwaarde van de niet afgeschreven kapitaalsuitga ven bedraagt per 1 januari 1976: f 42.491.233,29 (1 januari 1975: f 40.257.557,85). Dit is per inwoner een bedrag van rond f 4.815 (vorig jaar f 4.523). De totale kapitaals- Belaslingen De Stichting Sociaal Cultureel Werk start deze week een serie cursussen voor volwassenen in het Paalhuus te Holten. Deze cursus sen bestaan (behalve de allerhan- degroep) uit lessen van twee uur onder leiding van deskundige me dewerkers. Voor de volgende activiteiten kan worden ingeschreven. MACRAMË Na verschillende manieren, van knopen te hebben geleerd kan men naar eigen keuze te werk gaan. De cursus vindt plaats op donderdag avond van 8 tot 10 uur, onder lei ding van mevrouw Steen-huis. KERAMIEK Bij deze cursus kan men zelf creatief bezig zijn met klei on dei- begeleiding van An de Boer. Zowel beginners als gevorderden zijn wel kom. De lessen vinden plaats op dinsdagavond van 8 tot 10 uur. WEVEN EN SPINNEN Zowel gevorderden als beginners kunnen wol spinnen (na enige er varing ook wol verven) en weven. Tineke Wolf geeft deze lessen woensdagmorgen van 9.30 tot 11.30 en woensdagavond van 8 tot 10 uur ALLERHANDE Bij deze cursus kan men naar eigen keuze allerlei soorten han denarbeid doen onder leiding van handenarbeidleraar Donald Portier. Men kan woensdagavond van 8 tot 10 uur terecht. WANDKLEDEN, POPPEN EN DIEREN Op deze cursus zal zo vrij moge lijk met allerlei materiaal gewerkt wórden. Caro Pieck begeleidt de les maandavond van 3 tot 10 uur. JAZZBALLET De balletdanseres Ine van dei- Wal zal deze ritmische gymnastiek onderwijzen bij voldoende belang stelling. Wanneer de lessen zullen plaatsvinden is nog niet bekend. TEKENEN De cursus bestaal uil tekenen, naar model, schilderen (de gou ache- en aquarellentechniek), druk technieken (linodruk en droge naaldets) en gemengde technieken. Inschrijving kan plaatsvinden bij 't Paalhuus. Beuseberg 63, telef. 2755. Hier worden ook nadere in lichtingen verstrekt. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in het gebied, waar thans het huisvuil eenmaal per week wordt opge haald, te weten op; dinsdag 14 ok tober 1975, voor het gebied, waar het huisvuil op maandag en don derdag (route bebouwde kom) op gehaald wordt. Vrijdag 17 oktober 1975, voor het gebied waar 't huis vuil op vrijdag wordt opgehaald (Espelo, Dijkerhoek en Holterbergj Het deponeren van dit vuil mag uitsluitend geschieden op de hier voor vermelde dagen vanaf 's mor gens 7.30 uur op die plaatsen, waar normaal de plastic zak met 't huis vuil wordt neergezet. Zoals in de destijds verschenen huis-aan-huis circulaire reeds ver meld werd, wordt onder grof vuil verstaan afval, dat niet, na ver kleining (verscheuren, samendruk ken, etc.) in de daarvoor aangewe zen plastic zak kan worden aange boden, b.v. meubels, stoffering, blik, dat er bezwaren ingediend worden bij de Kroon. Nogmaals, niemand is gediend met onjuiste voorlichting. Bericht geving moet gestoeld zijn op vast staande feiten en niet op ver onderstellingen of onjuiste gege vens. Antwoord van de redactie: Het was ons niet bekend, dat het initiatief voor de besprekingen met het dagelijks bestuur onzer ge meente van de voornoemde werk groep was uitgegaan. Het is haar goed recht, dat dit aan de lezers bekend wordt. Het is alleen .maar verheugend dat het gesprek tot het, door ons geschetste, althans „uiter lijk" resultaat heeft geleid. Het kan de zaak alleen maar ten goede ko men, nu de inspecteur voor de Ruimtelijke Ordening in de provin cies Gelderland en Overijssel, he laas wel een beroepschrift heeft in gediend. Wat hel overige betreft: Reeds op 14 september 1971 heeft 'n voor lopig comité Beuseberg bij monde van de heer G. S. E. Vegter be zwaar gemaakt tegen het bestem mingsplan Beuseberg, zoals 't toen op tafel lag tijdens de hearing in Amicitia en tevens gevraagd om instelling van een planologische werkgroep. Deze is daarna inge steld in de vorm van het „bestem- mingsplanforum". Op 2 maart 1972 kwam het eerste en „grote" be stemmingsplan Beuseberg ter tafel. Op 24 april d.a.v. werd in de Huis houdschool gesproken over het „verkleinde" plan Beuseberg mede als gevolg van de actie van het Co mité Beuseberg. Op maandag 5 juni 1972 werd dit concept door het bestemmingsplan- forum zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Dit plan heeft het door de bezwaren, welke bij Ged. Sta ten werden ingediend, niet gehaald. Iri juni 1974 werd een nieuw plan. met 217 inplaats van 400 woningen ingediend. „Eén dag voor het ver strijken van de termijn van inzage heeft het Beuseberg Comité giste ren een bezwaarschrift ingediend tegen het plan voor de bouw van 217 woningen in de Beuseberg," schreef Tubantia op 24 juli 1974. Eindelijk, in augustus 1975. werd dit plan door Ged. Staten goedge keurd. Het is moeilijk vol te houden, dat het Comité Beuseberg geen be langrijke stagnatie en derhalve geen belangrijke schade heeft ver oorzaakt. (W. Bi) Dit thema van de Vredesweek 1975 heeft helaas maar 30 belangstellen den op vrijdag 26 september naar gebouw „Dreve" getrokken, waar drs. Schut aan de hand van de (te weinig verspreide) Vred,eskrant met ons bezig is geweest na te den ken over vragen van vrede en ge rechtigheid. Je vraagt je af wat aan de vooravond van de moorden in Spanje een betere plaats was met een actueler onderwerp. Ook de „30" konden elkaar af en toe maar moeizaam vinden; en toch: er was een duidelijke wil om tot iets te komen, hier in Holten. Het hoe kwam er niet uit. Interkerke lijk? in breder verband? We moe ten ergens beginnen. In 't klein. En praktisch. Maar wel snel, want je ziet maar weer, dat het nodig is. Er zijn een paar mensen die iets van de grond willen tillen. Via D. J. Houwen, Diessenplasstraat 26, tel. 2677 kun je van je belang stelling blijk, geven. D. J. H. Evenals voorgaande jaren heeft de minister van Binnenlandse Za ken ook voor 1976 richtlijnen ge geven voor de minimumheffing van belastingen en retributies: „Hoewel wij er in geslaagd zijn om in de afgelopen jaren een sluitende be groting aan te bieden is in deze gemeente de gedragslijn gevolgd om de belastingen en retributies eens per jaar c.q. om de twee jaar bij te stellen. Hierdoor wordt voor komen, dat de belastingplichtigen op een zeker moment met een forse verhoging worden geconfron teerd," aldus B. en W. Het college stelt o.m. voor de straatbelasting voor gebouwde en ongebouwde eigendommen te ver hogen van resp. 29 pet. en 141 pet. op 32 pet. en 16 pet. Ook de rioolbelasting willen B. en W. met plm. 10 pet. verhogen. Ten einde rekening te kunnen houden met rente en afschrijving van 'n nieuw aan te schaffen vuilnisauto zal het vastrecht voor de reinigingsrech ten van f 40,20 gebracht moeten worden op f 44,30. Voorgesteld wordt voorts de 294 opcenten op de personele belasting te brengen op 325 opcenten over eenkomstig de ministeriële sugges tie. Het tarief voor de hondenbe lasting zal niet worden gewijzigd. B. en W. zouden de woonforen- senbelasting willen verhogen met ca 10 pet. Voorts stellen zij de raad voor de uit deze tariefsverhoging voortvloeiende meeropbrengst te ramen op 10 pet. van f 73.000 is f 7300, voorlopig te reserveren, in afwachting van de uitkomst van een in te stellen onderzoek naar de wijze waarop de verordening on de toeristenbelasting functioneert, ten einde te trachten eventuele knel punten en onbillijkheden weg te nemen. „Het overleg hierover ver keert in een eindfase," aldus B. en W. Ook de secretarieleges en rech ten voor de burgerlijke stand wil het college met 10 pet. verhogen. De tarieven van de bad- en zwem- gelden mogen met ingang van 1 jan. a.s. met maximaal 10 pet. m>r- den verhoogd. Het college is van mening, dat deze verhoging moet worden toegepast. Het begrip „ge- zinsabonnement" zal worden her zien. In de begeleidingsbrief bij de ge meentebegroting voor 1976 nemen de toelichtingen op de investering in 1976 een belangrijke plaats in. Die investeringen zijn verwerkt in het investeringsschema 1976 tot en met 1980. Het is niet doenlijk uit gebreid op deze toelichtingen in te gaan. Wij laten zoveel mogelijk 'n summiere opsomming volgen. Onder hoofdstuk 2 is een krediet opgenomen voor de aanstelling van één ambtenaar op de afdeling So ciale Zaken. De kans op vergoeding door het rijk is gering; Voorts is. ruimte opgenomenvoor een tij- lijke kracst in verband met de administratieve verwerking van de vernummering van het buitenge bied. In 1977 zal aanstelling van een vaste kracht noodzakelijk blij ken. Van het aanstellen van een koffiejuffrouw wordt voorshands afgezien. Wel wordt voor de nieu we bode de aanschaffing van een vaatwasmachine op prijs gesteld. Op dit hofodstuk staan nog de aan schaffing van een stencilmachine, Op donderdag 25 september j.l. kwam deze classicala vergadering, waarin alle Hervormde gemeen ten tussen Deventer-Wijhe, Enter en Holten vertegenwoordigd zijn door de predikanten en evenzovele ambtsdragers, in het gebouw Ons Centrum te Okkenbroek bijeen. Ds. Schellevis uit Holten leidde de gebedsdienst ter opening en me diteerde over psalm 84. Het jaarverslag over 1974 van de visitatoren provinciaal ver meldde o.a. dat de heer G. v.d. Meiden van de Generale Diako- nale Raad voor de visitatoren provinciaal een inleiding hield over zijn maatschappelijk werk De Raad van kerken in Neder land heeft besloten op te treden als mede-oprichter van de EDCS (Ecumenical Development -Coope rative Society, Oecumenische ont- wikkelingscoöperatie), de oecu menische alternatieve bank. De raad zal ook als lid tot de coöpe ratie toetreden, door een mini mum aandeel van oOO gulden te nemen. Het centrale comité van de We reldraad van kerken had op zijn zitting van 1974 in Berlijn beslo ten deze coöperatieve bank ki het leven te roepen, teneinde zijn leden-kerken in de gelegenheid te stellen geld te beleggen in huma nitaire projecten in ontwikkelings landen, die normaliter wegens ge brek aan financiën weinig kans maken van de grond te komen. Aanvankelijk zou de EDCS haar zetel in Genève krijgen. Wegens problemen met het verkrijgen van arbeidsvergunningen voor buiten landers in Zwitserland, heeft ech ter het uitvoerend comité van de Wereldraad besloten de bank in Nederland te vestigen. Momenteel worden, via de Hollandse Koop mansbank, met de Nederlandse Bank besprekingen gevoerd over de nodige vergunningen. Een van de twee directeuren van de EDCS zal een Nederlander zijn. De EDCS wordt een cooperati ve instelling', weliswaar zal zjj werken op commerciële grond slag, maar zij zal leningen ver strekken tegen zachte voorwaar den; lage rente en lange looptijd. De zeggenschap over de financiële middelen komt zowel bij de geld schieters als bij de ontvangers te liggen. De kerken in de arme lan den krijgen evenveel inspraak als die in de rijke. Aan ieder lid komt, ongeacht zijn financiële inbreng, slechts één stem toe. Voorlopig kunnen alleen de leden- kerken van de Wereldraad en hun kerkelijke instellingen lid van dc EDCS worden. Gezocht wordt echter naar de mogelijkheid ook particuliere geldgevers te laten deelnemen. De EDCS zal beginnen te func tioneren, zodra het startkapitaal van 5 miljoen dollar (ruim 12,5 miljoen gulden) bijeen is. De stichtingsacte zal volgende maand in Rotterdam worden verleden; De eerste deelnemersvergadering zal plaatsvinden in november, tij dens de assemblee van de Wereld raad in Nairobi. (Hervormd Persbureau)' Aanvoer: 104 varkens. Prijzen p. stuk: 104 biggen van f 115,- tot f 122,-. Algemeen overzicht: han del terughoudend met staande prij zen. Ondertrouwd: B Paalman oud 23 jaar. Holten en H B Beunk, oud 21 jaar, Holten J Poortman, oud 23 jaar, Rijssen en H Abbenhues, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: E J Lindeboom, oud 25 jaar, Wijhe en W Stam, oud 23 jaar, Holten van predikantsgezinnen, die in moeilijkheden verkeren. Van de 28 periodieke visitatie-bezoeken, die in 1974 in de provincie werden gebracht, vonden er vier ih de classis Deventer plaats en wel in Enter en Rijssen. Op voorstel van het Breed Mo- deramen besloot men bij bijzon dere gebeurtenissen, zoals b.v. op de volgende classicale vergade ring in januari 1976, wanneer de praeses der synode, ds. Spilt zal komen spreken over zijn Indone sische reis, de dagbladpers uit te nodigen én over de overige ver gaderingen een kort persbulletin te doen uitgaan. Van synodewege 'is een aantal voorstellen tol wijzigingen van ordonnanties der kerkorde ter corisideratie op de tafel der clas sicale vergadering gelegd. De be langrijkste zijn wel die wijzigin gen die ertoe dienen om ook hulp predikers de bevoegdheid tot het bedienen der sacramenten te ge ven. Zij werden uitvoerig bespro ken, vooral omdat vele afgevaar digden ter classicale vergadering in tweèstrijd stonden; enerzijds wensen zij van harte dat de hulp predikers deze bevoegdheid zou den ontvangen, maar anderzijds beslist niet op de wijze als hier werd voorgesteld, ni. zónder dat de hulppredikers in een ambt ge steld werden. Een soortgelijk be zwaar kwam bij andere wijzi gingsvoorstellen naar voren, li!, dat niet-ambtsdragers als hulp prediker of vicaris een ambtelijke vergadering zouden kunnen presi deren. Heel uitvoerig en diepgaand werd het rapport besproken, dat de gedachten samenvatte die 14 kerkeraden in de classis gèuit hadden over het synoderapport „Aan het Avondmaal, de plaats van jongeren in een luisterende en vierende gemeente. Omdat niet alle gemeenten een verslag van de besprekingen in hun kerkeraad inzonden, was bovengenoemde sa menvatting 'wat eenzijdig uitge vallen. Deze samenvatting be klemtoonde terecht, dat wij ons moeten bezinnen op de huidige Avondmaalspraktijk van de ge meente; want het Avondmaal wordt immers door vele belijden de. leden gemeden. Maar ten on réchte neigde déze samenvatting er toe de deelneming van jonge ren, die nog geen belijdenis de den, zonder meer af te wijzen. Er vond een goéde en diepgaande discussie plaats, waarbij ambts dragers van verschillende modali teiten elkander als broeders ont moetten en herkenden, maar ten slotte was toch de meerderheid van de classis van oordeel, dat lcerkordelijk de mogelijkheid moet opehstaan, dat wanneer een ker keraad dat wenselijk acht, ook jongeren (schoolgaande kinderen) tot de Avondmaalsviering kunnen worden toegelaten. Bij ontstentenis van de praeses, ds. Dijk van Wesepe, leidde en sloot de assessor deze vergade- kaartenbak bevolking, huisnumme ring van het buitengebied, totaal f 131.500 met als lasten f 69.770.50. Aanschaf portofoon brandweer f 9000, Volksgezondheid: werkzaam heden zwembad, technische instal latie; baarmoeder-onderzoek f 35.000 last f 10.962. Volkshuisves ting: sanering dorpskern f 100.000. Openbare werken: op het program ma staan de herbestrating van de Spoorstr. en Tuinstr. f 23.800. Aan brengen slijtlagen Borkelsweg en Beumersleeg f 23.300. Deklagen: Geskersdijk f 43.200. Reconstructie wegen: Jeurlinksweg. Kerkhofsw., Oude Diepenveenseweg f 262.500. Quartaire wegen: Espelodijk f 106.000. Materiaal plantsoenen dienst f 13.600. Riolering Holter- berg, Deventerweg', Oude Diepen veen seweg^ Jeurlinksweg, Raal- terweg, Borkeld, Look. Meermans kamp f 2.570.500. Bijzonder onder wijs f 52.500. De bouw van de scholengemeen schap is onder het hoofd Voortge zet Onderwijs „pro memorie" op genomen, evenals de aanstelling van een bibliothecaresse. Voor de aanschaf van leermiddelen en ma terialen is f 153.900 opgenamen. Voor de aankoop van een evene mentenverlichting is onder cultuur en recreatie f 3500 geraamd en voor 'n beregeningsinstallatie op Meer manskamp f 30.000. Voor het GEB is voor netspanningsverbetenng en aankoop boekhoudmachine f 155.000 opgenomen. Aan totale lasten is in verband met deze investeringen opgenomen een bedrag van f 191.997.50 (rente en afschrijving). Beschikbaar is aan middelen netto f 215.240,82. Op verschillende suggesties in de aanbiedingsbrief gedaan, hopen we nog nader terug te komen, evenals op de begrotingen van de bedrij ven. Te Utrecht slaagde voor coupeuse Alie Meuleman, voor costumiers mevr. D. Bekkernens-Krijgsman en mevr. Z. van Langen te Hol ten en voor tailleuze mevr. T. Mengerink-Kers te Goor. Allen werden opgeleid door mo devakschool D. Wessels-Nijland te Rijssen. kachels, fietsen, vaten, teilen, bus sen en tonnen (zonder inhoud) een goed gebundelde bos takken, plan ken, e.d (maximaal 1 meter lang'. Onder grof vuil wordt niet ver slaan puin, afbraak, bomen en gro te heesters, afval en emballage van winkels, kantoren, bedrijven (het zogenaamde bedrijfsvuil) en in dustrieel afval. De aandacht wordt er op geves tigd, dat vuil, dat naar aard in plastic zakken behoort, tijdens het ophalen van he grof vuil niet wordt geaccepteerd. Dit dient in de daar voor aangewezen plastic zakken tijdens het normaal ophalen van huisvuil te worden aangeboden. Met nadruk wordt opgemerkt, dat het vorenstaande niet van toepas sing is op he zogenaamde buiten gebied. Vrijdag .3 oktober Laatste dag Middenstands- beurs in „Kalfstermanswei- de". Zaterdag 4 oktober 14.00-16.30 uur: Receptie i.v.rn. afscheid van meester C. Knijff in de hal van „De Schakel". Z.ondag 5 oktober 14.00 uur: D.J. wedstrijden in calé „De. Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathem (zie adv.). Maandag 6-zaterdag 18 oktober Hertaxatie van paarden On derlinge Paardenverzekering Holten (zie adv.). Maandag 6 oktober 20.00 uur: Oprichtingsvergadering Kegelvereniging in Kegelcen trum „Dikkie-Down". Maandag 6 t/m 10 oktober: Verkoop loten 640e Staatslote rij bij mevr. A. van Dam-de Laat, Nagelhoutstraat 5 (zie adv.). Dinsdag 7 oktober 19.45 uur: Aanvang EHBO-cursus in de Huishoudschool (Oranje straat). 20.00 uur: Bijeenkomst gespreks-" groep Vegter bestemmingsplan „IJsselvallei" in hotel „Vos man". Donderdag 9 oktober 19.30 uur: Ledenvergadering afa. Holten P.v.d.A. met raads- fraktie in hotel „Vosman". 20.00 uur: Vergadering Wereld winkel t.h.v. de fam. Nepp- lenbroek, Voorbroeksstraat 6. Onderwerp: „Uitwerking nieuwe plannen nieuwe seizoen" Maandag 13 en dinsdag 14 ok tober DAF - VOLVO - .SHOW fa. Hosmar, Nijverdal in „De Halm" Industriestraat. Maandag 13 oktober 19.30 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize. 20.00 uur: Ruilavond Hoitense Postzegelclub in hotel „Vos- Dinsdag 14 oktober 14.30 uur: Byijeenkomst Bejaar densociëteit Holten in gebouw „Irene". 20.00 uur Bestuursverg. Suppor tersvereniging S.V. „Holten" in Ontmoetingscentrum Meer manskamp. Vrijdag 17 oktober 20.00 uur: Vergadering leder, po litieke partij Radicalen (PPR) t.h.v. de fam. Wolff, Verzet- straat 6. Zaterdag 18 oktober 20.00 uur: Start 6e „Nacht om Holten" M.A.C. „De Holter- berg" bij café „De Biester". Voorinschrijving t.e.m. zater dag '4 oktober bij de heer G. H. Egberts, Look 36, Holten. Vrijdag en zaterdag 25 oktober Grote Bazaar Z.V.V. „Blauw Wit" in zaal „Vosman". Maandag 27 oktober 18.30-21.00 u.: Bloedafname-actie afd. Holten Rode Kruis in de lokalen van de Scholenge meenschap (zie bericht). ARTS Vrijdag 17.00 u. - maandag 8.00 uur (Uitsluitend voor spoedgevallen) J. H. A. Bruins, Molenbelterweg 15, tel. 1280. Voor boodschappen bellen: 11.00 uur en 4.00 uur. WIJKVERPLEGING Zuster W. Slomp-v. d. Stouw. Wandaalstraat 10, Markelo. tel. 05476-1242. ZIEKENVERVOER J. Aanstoot, tel. 2980 en 1333. b.g.g. A. Müller, tel. 1320. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 6, tel. 2884. Spreekuur voor spoedge vallen: 5.00-5.30 uur nam. GEZINSVERZORGING Alle werkdagen bureau Dorps straat 16, 8.30-9.30 u. en volgens afspraak, tel. 2784. MAATSCHAPPELIJK WERK St. voor Maatsch. Dienstverl. „Midden-Overijssel", Jonc- herel'aan 134, Nijverdal, tel. 05486-4126. Bureau Holten: Dorpsstraat 16. Spreekuren maand. t.m. vrijdag 3.30-9.30 u. Donderdagav. van 19.00-20.00 u. (tel. tijd. weekends 05486- 4126). FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen behalve dins dagmiddag en donderdag ochtend in het Groene Kruis- gebouw. G. J. Kraaij, tel. 2299. DIERENARTS A. Th. Oostenbrug, Diessen plasstraat 5, tel. 1515. OPPASOENTRALE J. v. d. Meer, Canadastraat 35. tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 00 uur) WACHTDIENST VLEESKEURINGSDIENST T.m. zondag 5 okt. B. Groot Obbink, Kozakkenstr. 2, telef. 1526. Maandag 6 tot zondag 12 okt. J. Hof, Schepenenstraat 16, tel. 1697. Aangifte van gestor ven dieren op zaterdag-van 9 - 11 uur aan het slachthuis, tel. 1318. STORINGSDIENST Zaterdag 4 tot vrijdag 10 okt. Elektra: H. Hei jink, Kohveg 44, tel. 2124. Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voorsboersstraat 2, tel. 1793. POLITIE Telefoon 1352 - 2655 - 2665 ('s nachts tel. 05200-71234). BRANDWEER Telefoon 2222 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3