Opnieuw nederlaag voor Jeugd van Holten tegen U.D. (0-1) Verslagen junioren SV ..Hollen Uitslagen, resultaten lagere elftallen S.V. „Holten" Ambitieus spelend Vesos ging boven spankracht Blauw Wi t (5-0) De volle winsl voor Blauw W it 2, 3, 4 en 5 HOCKEY- nieuws ZO SPEELDEN DE BLAUW WIT-JUNIOREN SY „Holten PROGRAMMA S.V. „HOLTEN" PROGRAMMA BLAUWWIT Resultaten Blauw Wit-pupillen HOLTEN 26 SEPT. 1975 PAGINA 7 Een gewijzigd Holten leed j.l. zon dag haar derde nederlaag in deze competitie tegen een toch niet groots spelend U.D. Het ontbrak onze plaatsgenoten aan het nodige zelfvertrouwen, waardoor er te haastig werd gespeeld. Vooral de achterhoede had kennelijk 't idee van „weg is weg". Ook bleef Hol- tens laatste man Paalman veel te veel voor het doel hangen, zodat een groot gat voor hem ontstond. De tegenstanders deden het heel wat rustiger aan en lieten de bal juist het werk doen, waardoor de Holten ploeg het erg moeilijk kreeg. Reeds in de derde minuut nam UD zeer onverwacht de leiding, toen een houdbaar schot van ca. 20 meter van midvoor B. van Ol- phen door doelman Scheperman geheel foutief werd beoordeeld en Holten stond met 0-1 achter. Deze tegenvaller kwam het Hol- tense spel niet ten goede, hoewel er in het verloop van de wedstrijd ruimschoots gelegenheid is ge weest om de achterstand weg te werken. In de 10e minuut kreeg Dekker een prachtige kans. doch zijn schot met de binnenkant van de schoen was te slap om de uit stekend werkende doelman E. Bal te verontrusten. Na ruim een kwar tier omspeelde Bronsvoort 3 spe lers, doch zijn schot ging net over de doellat. In de 27e minuut kreeg Joh. Veneklaas na een pass van Dekker een goede kans op de ge lijkmaker, doch alleen voor de kee per gekomen, schoot hij de bal oaast het doel. Na rust was Holten voortdurend in de aanval, doch de versterkte achterhoede van UD hield 't hoofd koel. In de 49e minuut schoot Bronsvoort hard voor het doel langs en één minuut later werkte doelman Bal een hard schot van dezelfde speler tot hoekschop. Na i 55 minuten speelde Schooien heel slecht terug en redde Sche- man zeer goed uitlopend. Ondanks het stuwendewerk van de middenveldspelers Knapen en H. Veneklaas (behoorlijk debuut), ge lukte het niet om de gelijkmaker te scoren. In de 64e minuut schoot de opkomende rechtsback W. aJn- sen hard langs het Holten doel. Na 65 minuten spelen werd de wat tegenvallende Harbers uitge wisseld voor D. Dikkers. In de 70e minuut stormde Brons voort alleen op het UD-doel af, doch in laatste instantie wis de UD-stopper de bal tot hoekschop te verwerken. Na ruim een half uur kreeg Holten in het strafschop gebied een indirecte vrije trap te nemen, welke door Bronsvóort in de muur werd geschoten, waarna de terugspringende bal door Dik kers over het doel werd gelepeld. In de 83e minuut kreeg Holten we derom een mooie kans op de gelijk maker, doch de harde voorzet van Dekker, werd door zowel Dikkers als I-I. Veneklaas gemist. Kort voor het eindsignaal kreegOolbekkink nog een pracht gelegenheid, doch door te lang treuzelen was ook deze laatste kans voor Holten ver keken. Een gelijkspel had er zeer zeker in gezeten, men zal de ploeg ech ter in allereerste instantie weer het nodige zelfvertrouwen moeten bijbrengen. Er is hard gewerkt, de wil om te winnen is er zeker, dat zal niemand ontkennen, maar het is allemaal niet erg overtuigend. Ook bij UD zag men het zondag weer. er was rust in die ploeg, iets wat bij Holten ontbreekt. Hopen- lijk vinden de Holtenaren dat klei ne tikkeltje „lef" terug wat hun vorig jaar vaak de overwinning bracht. Er komen nog heel veel wedstrijden, dus nog heel veel kan sen. SENIOREN: Hoten 1Heino 1 .30, Reutum 2—Holten 2 10.00, vertrek 8.45, Hector 3—Holten 3 10.00, vertrek 9.15, Holten 4 is vrij. Holten 5—Wierden 3 10,00, MVV '29 Holten 6 10.00, vertrek 9.00, SDOL 3—Holten 7 10.30, vertrek .30, Holten 8—Haarle 6 10.30, Hol en 9—SDOL 5 10.30; Enter 5—Hol en 10 10.00, vertrek 9.15, Holten l—Almelo 7 10.00. JUNIOREN: DOS '37 alHolten 1, aanv. 4.00 uur, vertrek 3.00 uur, lol ten bl—de Zweef bl 4.00 uur, lol ten b2—MVV '69 bl 2.00, Holten —Wierden cl 3.15 uur, Holten c3 -RKSV c2 2.00 uur, Holten dl fnter Vooruit dl 2.00 uur. PUPILLEN: Hoten el—SOS el .00 uur, de Zweef e2—Holten e2 .00 uur, 10.15 uur, SVZW e2— lol ten e3 10.00 uur, 9.30 uur,-'Kol- ;n e4—Enter e3 11.00 uur, Holten I—Enter fl 10.00 uur. Excelsior 12 -Holten f2 10.00 uur 9.15 uur. iolten f3—Enter f3 10.00 uur, Ex- ilsior f4—Holten f4 9.15 uur. 3.45 ur, Holten f5—DES f2 9.15 uur, olten c2 4s vrij. 55J Enter Vooruit E2HoltenE2 0-4 De derde achtereenvolgende uit wedstrijd van E2 leverde de volle winst op. Er werd direkt vanaf de aftrap zo snel ingegrepen wanneer er balverlies was, dat de voorhoe de van Enter V. er helemaal niet aan te pas kwam. Een hele steun was natuurlijk de reeds na twee minuten gescoorde goal van Gert Jan Scheperman. Het hele team speelde vanaf dat moment een uitstekende partij. Na zestien mi nuten kogelde voorstopper Zoet- brood een vrije trap onhoudbaar in 0-2. Vlak daarvoor had René Bannink een, uitstekend door Mark Koelemay aangegeven, kans om zeep geholpen. Na de pauze tilde opnieuw Geii; Jan op fraaie wijze de score naar 0-3 en zeven minuten later voltooide hij zijn hattrick 0-4. Resumerend was dit een goed gespeelde wedstrijd van E2 waarin de winst vooral vanaf de vleugels tot stand kwam. Enter Vooruit F2Holten F2 2-3 In een spannende wedstrijd wist- ten onze jongens de punten mee naar Holten te némen. Enter dat voor rust al direkt een 2-0 voor sprong nam moest in de laatste, fase van de eerste "helft terug door het opdringen van Holten en onze linksbuiten wist hierdoor de achterstand te verkleinen tot 2-1. Na rust had Holten de wind mee en ging de stopper mee naar voren en bracht door een schitterend doelpunt de stand op 2-2. Kort voor het einde werd het zelfs 2-3 doordat een van de spelers van Enter V. in eigen doel schoot. Holten F4Blauw Wit F4 2-1 Onder ideale weersomstandig heden hebben beide elftallen op Meermanskamp een enthousiaste wedstrijd gespeeld. Beide doelen kwamen afwiss-alend in gevaar, doch door goed keeperswerk bleef de dubbel blanke stand lang ge handhaafd. Even voor rust straf te Bert Jan op een professionele manier een foutieve uittrap af door 1-0 te scoren. Na rust kwam Blauw Wit sterk terug. De rood zwarte verdediging hield stand. Uit een door Bert Jan genomen 55 hoekschop knalde Arend Jan kei hard raak 2-0. Nog gaf Blauw Wit zich niet gewonnen. Loon naar werken even voor tijd met een harde poeier 2-1. Ondanks fel aan dringen van de Blauw Witters bleef het 2-1. De Zweef F5Hollen F5 3-0 Een ditmaal volledig F5 elftal heeft zaterdag wederom de winst in Nijverdal bij De Zweef moeten achterlaten. Het was voor de meeste spelertjes echter de eer ste wedstrijd, zodat ze nog even moeten wennen. Tot de rust ging alles nog goed en kon de stand nog gelijk worden gehouden. Na de rust echter werd de tegenstand te groot en moest keeper André zijn eerste doelpunt tégen laten sco ren. Even daarna kreeg De Zweef een strafschop toegekend. De Hol ten keeper stopte deze in eerste instantie uitstekend, doch de hoog- opspringende bal ging toch via zijn lichaam in het doel. Holten F5 was even van slag, waardoor De Zweef F5 nog uitliep tot 3-0. De volgende wedstrijd moeten wij zien te winnen jongens! „j e Zweef VIIHolten IIX 2-0 jn hard werkend Holten 8 kreeg en loon naar werken. In de eer- S helft hield een formidabel kee- jnde Harm ten Bos de Zweef op i) Na de rust kwam de Zweef ï'diend voor (1-0). Maar Holten 8 pnde echter karakter en had ze- |r de gelijkmaker verdiend. Maar br te grote risico's viel de goal p de andere zijde waarmee de dstrijd beslist was. Al met al h verdiende zege voor een beter Élend de Zweef, maar de inzet n Holten doet het beste voor de [komst hopen. WW III—Holten III 6-3 lolten 3 speelde zondag een on- ukkige wedstrijd tegen WW 3. £e wedstrijd, onder zeer zwakke ling, was nog maar een kwar- aan het spelen of WW stond met 2-0 voor door twee buiten- lgoals. Holten 3 bleef goed door- n en met goed voetbal maakte aanvoerder de stand op 2-1. laar helaas kwam WW 3 aan goedkope doelpunten, door grote blunders van onze kee- zodat de stand op 4-1 kwam. 'a de rust moest Holten 3 al met 10 man verder spelen, de aanvoerder geblesseerd kte. WW 3 maakte toen nog doelpunt wat 5-1 'betekende, irna toonde Holten 3 karakter met goed voetbal brachten zij de stand terug tot 5-3. Doch WW kwam hierna goed opzetten wat oog resulteerde in een zesde tref fer. De Zweef VI—Holten V 3-2 Holten 5 heeft z'n nederlaag tegen de Zweef 6 geheel aan zichzelf te danken. Vooral in de eerste helft hadden de roodzwarten duidelijk afstand moeten nemen. Veel opge legde scoringskansen werden om zeep gebracht. Slechts één keer was het raak toen C. Israël de Nijver- dalse doelman uitspeelde en be heerst scoorde. Na rust wilde Holten de voor sprong ten koste van veel risico' uitbreiden. De aanvallen waren echter veel te onbeheerst om suc ces te hebben. Dit was wel aan de andere kant toen de Zweef bij 'n uitval scoorde, 1-1. Het spel van Holten werd nu nog onnauwkeuriger en weer had de Zweef succes toen de Holtense ver dediging massaal mee naar voren was gegaan. Het leek een blamage te worden toen het even later 3-1 stond, echter van de aftrap af scoorde Ten Wolthuis 3-2. Nu be gon Holten weer te voetballen doch het pechduiveltje sprak een woord je meer in het enorme slotoffen- sief van de roodzwarten. Zondag a.s. de wedstrijd van de waarheid thuis tegen Wierden 3. Excelsior F1Holten F1 0-1 Holten" Fl heeft voor een dave rend succes gezorgd door de uit wedstrijd tegen Excelsior Fl met 1-0 te winnen. Reeds vanaf de af trap bleek dat beide elftallen goed aan elkaar gewaagd waren zodat het spel op en neer golfde. Bij de gevaarlijke aanvallen van Excelsior bleek al snel dat de ach terhoede in een uitmuntende vorm verkeerde, want elke aanval werd op doeltreffende wijze onschadelijk" gemaakt. Uit één van de vele cor ners op het Excelsior doel wist Jan Traanman de bal ineens en met enige medewerking van de keeper in het doel te werken 0-1. Nadat in de rust enige taktische omzettingen bij Holten in de ploeg had plaatsgevonden probeerde Excelsior het spel te verplaatsen op de helft van Holten en hoewel dit in enige mate gelukte hield de verdediging het hoofd koel waar bij de ausputzer Hans Kieftenbelt als een rots in de branding al de aanvallen bekwaam ontregelde en met rust te geven in het spel zijn voorhoede weer aan het werk te zetten. De laatste 5 minuten wer.d de druk van Excelsior enorm groot maar door verbluffend kee perswerk van Ex-win Stukker bleef de gelijkmaker uit. Het was een heel goede wedstrijd met een vol ledige inzet van het hele elftal. Luctor A1Holten A1 3-1 De derde uitwedstrijd tegen Luctor werd door het Al elftal on nodig vei-loren. Aanvankelijk nam Holten het heft in handen en had reeds spoedig enkele doelrijpe kansen welke door H. Knapen en Huzen werden gemist. Na ca. 20 minuten spelen nam Luctor de lei ding na een strafschop welke ten onrechte wex-d. toegekend, aange zien de overtreding van E. Wis- sink buiten het sti'afschopgebied werd veroorzaakt doch de scheids rechter was een andere mening toegedaan. Vlak voor rust gelukte het Holten de gelijkmaker te sco ren door de goed spelende Jansen, welke de bal na een mooie com binatie onhoudbaar inschoot. In de tweede helft was Al voort durend in de aanval, doch de coun. térs van Luctor wax-en voor de wat trage Holtense achterhoede ei-g gevaarlijk. Door een gx-oot mis verstand tussen doelman Wissink en stopper E. Wissink kon de mid voor van Luctor de stand gemak kelijk op 2-1 brengen. Na deze te genslag rammelde het in de Hol tense gelederen en de heus niet erg groots spelende Luctorploeg i-ook de zege, welke na een half uur een feit werd. Hun linksbuiten gaf een prachtige dieptepass op de komende rechtshalf en deze gaf met een mooi schot zijn ploeg een 3-1 voorspi-ong hetgeen ook de eindstand wei-d. Het ontbreekt de Al ploeg helaas aan goede afwer- kers want kansen waren er genoeg doch zolang deze niet in doelpun ten worden omgezet, wordt het moeilijk om wedstrijden te winnen. Holten C2Excelsior C2 1-2 In een wat rommelige wedstrijd heeft C2 niet geheel onverdiend van Excelsior verloren. Hoewel ook Excelsior geen hoogstaand spel liet zien, was hier het samen, spel beter verzorgd dan bij C2, waar de spelers, in tegenstelling met voorgaande wedstrijden, el kaar maar moeilijk konden vinden. De 0-2 ruststand was in feite een juiste weergave van de krachts verhouding. De voorhoede kon maar weinig uitrichten tegen de robuust ingrijpende Excelsior- backs. zodat de Holten achterhoe de vrijwel constant onder zware druk stond. Na de rust kreeg C2 wat meer greep op het spel, het geen al gauw resulteerde in een fraaie tegengoal, die gescoord werd door van grote afstand uit een door de keeper weggestompte bal in te schieten. Hiermee was het kruit verschoten, zodat de Ex- celsior-voorsprong niet meer in ge vaar is geweest. Omhoog E2Holten E3 4-0 Na de daverende zege op SVVN vorige week moest E3 nu aantre den tegen Omhoog dat nog zonder verliespunten was. In de eerste helft een gelijkopgaande strijd met een toch wel iets gevaarlijke>- Omhoog maar tot de rust wist Holten de stand op 0-0 te houden. Na rust was Mai-tin Nijland ver vangen door Henny Kevelam en met Peter Baan en Tonny Wolt- man probeerden ze van alles maar tevergeefs. Een mooi opgezette aanval van Omhoog leidde tot een strak schot wat onhoudbaar was voor doelman Jan Ophof. Vlak hterna een schuiver die via het been van de keeper in het doel verdween 2-0. Toch kwamen er nog kansen voor E3-maar door slecht afwerken kwamen hier geen doelpunten uit voort. In de 13e minuut was het 3-0 door slecht wegwerken van de verdediging. Het vierde doelpunt ontstond uit eenzelfde situatie. Eindstand 4-0, een flinke nederlaag voor E3. Holten E4Excelsior E4 0-5 Holten E4 heeft zijn zegereeks niet kunnen voortzetten. Een sterker Excelsior behaalde een royale ze ge op een toch met veel inzet spe lend Holten. Complimenten hier voor. Excelsior ging meteen in de aanval wat al spoedig een doel punt opleverde. Holten probeerde wat terug te doen maar de doel punten vielen aan de andex-e kant. Dankzij het goede keeperswei-k van G. Tijhof bleef de schade be perkt tot vijf goals. A.s. zaterdag thuis tegen Enter E3. Holten G3—DES C3 4-0 In een matige wedstrijd heeft - €3-i:zijn derde wedstrijd van de nieuwe—competitie" met een over winning weten af te sluiten. De eerste wedstrijd tegen Excelsior werd met 4-0 gewonnen, de tweede wedstx-ijd tegen het sterke SDOL werd slechts met 1-0 verloren. De wedstrijd van zaterdag j.l. tegen DES werd voor de rust met een 2-0 voorsprong afgesloten. Na rust met de wind mee werden nog vele kansen onbenut gelaten maar C3 wist de score tenslotte te ver hogen tot 4-0. VESOS BLAU WIT 5-0 Een vrij mal spelend Blauw Wit 1 kwam j.l. zaterdag duidelijk aan spankracht tekort tijdens de uit wedstrijd tegen het met hoge in zet s.pelende VESOS 1 uit Hellen-, doorn. Reeds vanaf de aanvang liet VE SOS geen enkele twijfel bestaan over hun uiteindelijke bedoelingen. Uitstekend gemotiveerd en het fel op elke bal zittende VESOS sloeg reeds in de 14e minuut een fatale bres in deBlauw Wit verdediging dat. wegens een vermeende bui tenspelsituatie, waarvoor niet werd gevlagd noch gefloten, geen enkele actie onder-nam om het dreigende gevaar af te wenden. Ook het uitkomen van doelman B. Ti-ompetter kon toen niet meer voorkomen dat H. Bouwhuis de SENIOREN: Enter Vooruit 4 Blauw Wit 2 4.00 uur, SVZW 6— Blauw Wit 5 1.00 uur. Blauw Wit 4—SVVN 5 2.00 uur, Blauw Wit 3 —DES 6 12.00 uur. PUPILLEN: Enter V. elBlauw Wit el 12.00 uur 11.15 uur. Enter e2—Blauw Wit e2 11.00 uur. 10.15 uur, Blauw Wit e3Excel. e5 11.00 uur. Vesos fl—Blauw Wit fl 10.00 uur. 9.15 uur. Blauw Wit f2—Enter V. f2 10.00 uur. Blauw Wit f la De Zweef f4 9.15 uur. Blauw Wit f3De Zweef f5 9.15 uur. score voor VESOS, met een rustig tikje, kon openen. Met dit eerste doelpunt als goede opsteker nam VESOS, gedurende de gehele eerste speelhelft, het overwicht in handen hetgeen in de 17e minuut wederom een door braak tot gevolg had, waarvan doelman Trompetter weinig meer kon redden dan het „neerhalen" van de tegenstander, hetgeen door de wat strikt formeel, maar overi gens goed leidende scheidsrechter van nde Maat uit Rijssen, aanlei ding was naar de penaltystip te wijzen, welke strafschop door Warmink feilloos werd benut (2-0)- Drie minuten voor rust kwam VESOS aan een gelukkige 30- voorsprong toen van der Kui len in een duel met Blauw Wit aanvoeder J. Lohuis zich, binnen h^t 16 meter gebied, liet vallen, waarin scheidsrechter van de Maat een overtreding zag en der halve een twede penalty toeken de, welke ook nu wéér onhoud baar door Warmink werd inge schoten. Toen vrijwel dii-ect daar- na VESOS speler Scholink de voi- komen passief toeziende Blauw Wit verdediging wist te passeren was met een 4-0 ruststand de eindoverwinnaar al bekend. Hoewel, na rustj de Blauw Wit re serves Landeweerd en Sammath werden ingezet als vervangers voor de tegenvallende J. Kolkman en de geblesseerde E. Beldman viel in deze wedstrijd maar wei nig voetbaleer meer te behalen. Nadat VESOS halverwege de twee de helft een derde penalty kreeg toegewezen wegens een overtre ding van G. Landeweerd was de strijd definitief beslist. Resumerende vond in deze wed strijd een manco aan technisch vermogen bij VESOS ruimschoots compensatie in de hoge mate van inzet waarmee dit team opereer de, terwijl in de Blauw Wit gelede ren een zekere passiviteit viel te bespeuren, waarbij zij aangete kend dat het bij voetbal altijd weer nodige beetje geluk in het geheel niet voor handen bleek te zijn. Voor zaterdag 27 september geeft het competitieprogramma voor Wit een rustdag aan. Mag, na de ervaringen bij VESOS, dit mis schien als een gelukje worden ge zien. Programma 27 september: Dames AHengelo II, 14 uur, scheidsrechters: E. v.d. Sloot (J. Oostvogel), I. Schellens (H. Lou- werenburg). gastvrouwe: M. van Doorninck. Opstelling: J. Boode, B. de Vries N. Bodewes, M. Uytenbogaart. R. Dieben. H. Robers, A. Voerman, M. Kooy, M. van Doorninck, J. Pfeffer. Th. Kres. Aanmelden bij M. Kooy, tele foon 2774. Sixes is vrij. Jongens BlDKS B2, 11 uur, o.l.v. K. Boode/H. Vermeul. Bully B3Meisjes Bl, 13 uur. Vervoer: Fam. Dieben, Admiraal- Hovingh. 28 sept.: Heren 1-^Nijverdal. 14 uur, o.l.v. P. Hanewi'nkel/H. Die ben. 28"Sept.": "Heren IIDrienerlo VII, 11 uur, o.l.v. L. Scheltens/J. Meer man. De hockeyvereniging ,,De Boe kaniers" komt ons een drietal trainingen geven. De eerste keer zal dat zijn 4 oktober om 12 uur in plaats van het eei'der doorge geven 27 september. Holten Dl—SVVN"Dl 5-0 Tn een leuke wedstrijd heeft Hol len Dl zich duidelijk gex-evan- cheerd voor de slechte wedstrijd tegen Omhoog Dl. Holten Dl ging vanaf de aftrap meteen in de aan val en zodoende zag men een ver dedigend SVVN en een aanvallend Holten. De uitvallen van SVVN werden goed opgevangen door de verdediging en Herman ter Harrn- sel wist de enkele schoten die op hem afgevuurd wei-den vakkundig te stoppen. Het werd tenslotte 5-0 voor Holten Dl. Deze uitslag had hoger kunnen zijn wanneer de voorhoede de vele kans-sn die ze kregen beter benut hadden. SVZW E3—Holten E4 0-2 Holten E4 moest zaterdag j.l. bij SVZW uit Wierden op bezoek. Op papier een moeilijke tegenstan der. Onze jongens waren attent en lieten zich niet verrassen door de eerste stormachtige aanvallen. Langzamerhand nam Holten het heft in handen en werden vele kan. sen gecreëerd. Het werd dan ook snel 0-1. Vooral de lange trappen van de stopper zorgden voor ha chelijke situaties voor het doel van de tegenstander. Mede hierdoor werd het 0-2 en nummer drie werd op advies van de grensrechter af gekeurd wegens buitenspel. Na twee wedstrijden 4 punten. Geen gek resultaat. Zaterdag de moei lijke wedstrijd tegen Excelsior E4. Zet hem op jongens. Blauw Wit IIEversberg II 4-0 Ook de derde competitiewedstrijd, thuis tegen de reserves van Evers- berg uit Nijverdal, heeft Blauw Wit 2 in winst kunnen omzetten. Voor rust waren de elftallen be hoorlijk aan elkaar gewaagd, met wel wat betex-e kansen voor de Blauw-Witters. Eversberg kon vooral dank zij goed hanteren van de buitenspelval, tot vlak voor de i-ust de stand gelijk houden. Toen was het Anton Beldsnijder, die 'n hoekschop goed "inkopte (1-0). Di rekt na rust werd het 2-0 toen Henk Aanstoot attent reageerde op een foutieve tex-ugspeelbal. Het was toen met Eversberg, dal het ook conditioneel niet meer kon bol werken, gebeurd en werd de stand nog opgevoerd tot 4-0 door doel punten van Jan-Willem Manen- schijn en Richard Beldman. De goed spelende achtex-hoede met als laatste man ,.good old" Jaap Thalen stond aan Eversberg geen doelpunten toe.-. Zaterdag a.s. wordt uit gespeeld tegen Enter Vooruit 4, aanvang 4 Blauw Wit IIIExcelsior X 2-0 Een gewaarschuwd Blauw Wit 3 heeft zaterdagmiddag tegen koplo per Excelsior 10 bewezen 'n waar dig elftal te zijn. Voor rust kon men moeilijk tot scoren komen ook al was er wat speloverwicht te bespeuren. Met een x-uststand van 0-0 werd de thee genuttigd. Na rust klopte het vooral in de Blauw Wit voorhoede wat beter. Toch kon pas in de 15e minuut gescoord worden, 1-0. Een goed tegenspel biedend Excel sior kon niet voorkomen dat het 10 min. later weer raak was, 2-0. Hierna kreeg men aan beide kan ten nog we] enige reëele scorings kansen. maar toen de goed leiden de scheidsrechter voor de laatste 'keer floot was de eindstand vast gelegd op 2-0. Enter V. VIIBlauw Wit IV 2-3 In de uilwedstrijd tegen Enter V. 7 heeft het 4e haar eerste compe- titiepunten binnen gehaald. Na 'n goed begin, waarin het elftal di- i-ect in de aanval trok, kon Ge rard Aanstoot enkele minuten na de aftrap reeds 0-1 scoren. Onge veer 15 minuten later kon Enter V. via een Blauw Wit verdedi- gingsfout de gelijkmaker scoren. 1-1. Enkele minuten later werd 't zelfs 2-1 voor Enter. Toch scoorde Joost Boes 2-2. Na rust was het een gelijkopgaande strijd waarin Blauw Wit via een snelle counter de eindzege veilig kon stellen via Geert Beldman. Een sportieve -wedstrijd die door de Enterse scheidsrechter naar behoren werd geleid. Blauw Wit V—DES VII 4-1 Hel bleek al in het begin van de ze wedstrijd dat de Blauw Witters goede zin hadden om deze-tot 'n göè'd - -einde - 'Ie bréngen. Dit: kófi -xhén zién door een nog bétere in zet dan de vorige twee wedstrij den. Het eerste doelpunt bleef dan ook niet lang uit en H. Beldman scoorde reeds in de 15e minuut. Door goede cominaties van Blauw Wit kwam DES weinig aan de bal. Blauw Wit stoorde de achterhoede van DES goed en dit resulteerde in een tweede doelpunt. Daarna begon de achterhoede van Blauw Wit wat te verzwakken en hier van profiteerde DES maar al te graag. Zij benutten deze kans goed en maakten er 2-1 van. Na •rust werd tegen de wind in ge speeld. K. Reitsema scoorde het derde doelpunt uit een strafschop. Ongeveer vijf minuten daarna kwam er via een voorzet van P. den Uyl een kans voor H. Beld man. Deze miste echter maar door goed opkomen van E. de Jong nam deze de bal ineens op de slof en schoot raak, 4-1. Deze stand w^rd behouden tot het eindsignaal. Door het tonen van een goede in zet en kameraadschap is het 5e elftal tot dit mooie resultaat ge komen. Als we zo doorgaan kun nen we in de middenmoot eindigen en dat zal een erg goed ^resultaat zijn. Nijverdal 01—Blauw Wit 01 2-3 Na diverse experimepten in de eerste competitie wedstrijden, kwam zaterdag de min of meer definitieve formatie van Blauw Wit in het veld. Er werd in de eerste helft een fris aanvallend spel op de 'mat gelegd, wat tevens resul teerde in doelpunten van resp. A, Bronsvoort. D. Beldman en K. O. van Dijk. Ruststand 0-3. Na rust was het, een onstuimig aanvallend Nijverdal die de Blauw Wit verdediging zwaar onder di-uk ging zetten. Helaas accepteerde men dit. Fouten bleven dan ook niet uit, waardoor Nijverdal knap terug wist te komen tot 2-3. Het was Blauw Wit doelman G. J. Kolkman., die er voor zorgde dat de volle winst in handen van de Blauwwitters bleef. Een spox-tieve ontmoeting, met als conclusie dat met deze formatie van Blauw Wit goede resultaten zijn te bereiken. Dooi-gaan zo! Blauw Wit AlVESOS Al 1-2 Blauw Wit pakte de zaken ener giek aan. VESOS. dat nog maar 2 vei-liespunten had, speelde op de counter. Door slecht wegwerken in de achterhoede kwam VESOS, na 20 minuten op 0-1. Na rust kwam Blauw Wit al gauw op 1-1 door H. Dasselaar. Blauw Wit had het daarna in eigen hand om te 'winnen, maar door onnodige ovex- tredingen kwam VESOS op 1-2 door een terecht toegekende vrije trap. Blauw Wit klapte toen in een. Men probeerde nog wel op gelijke hoogte te komen, maar er was te weinig overleg in het spel. Eindstand 1-2, Sp. Rijssen A1Blauw Wit A2 15-0 Een vanaf het begin ongelijk op gaande wedstx-ijd waax-in Sp. Rijs sen regelmatig scoorde. Ondanks het feit dat Blauw Wit voox- rust goed voetbalde was het krachts verschil duidelijk te groot, rust stand 7-0. Na rust hetzelfde spel- beeld. waarin D. Schipper zich. zo het zich liet aanzien, ernstig blesseerde, zodat de strijd met 10 man verder moest worden uitge speeld. De eindstand werd be paald op 15-0. Blauw Wit Dl—Excelsior D2 3-0 Het duurde tot ver in de tweede helft alvorens Dl het overwicht in doelpunten wist uit te drukken. De score werd geopend door Jan Klein Nagelvoort, waarna Rudi van de Voet met twee treffers de eirtdstand op 3-0 bepaalde. BI. Wit e1-Vesos el 0-2 De eerste helft speelde Blauw Wit een goede partij. Door een fout in de achterhoede werd het 0-1. In de tweede helft ging het slech ter. waardoor er fouten werden gemaakt, waarvan er één door VESOS werd benut. Eindstand 0-2, BI. Wit e2-S0S e2 10-0 Blauw Wit E2, dat nu weer com pleet was, speelde een formidabe le wedstrijd. J. Stam blonk uit met maar liefst 5 doelpunten. J. Vrugteveen, G. Bekkernens en H. Kolkman maakten de andere. Al met al een leuke wedstrijd met Blauw Wit E2 als overwinnaar. RKSV e2-BI. Wit e3 1-1 Het eerste punt voor Blauw Wit E3 is binnen. De gelijke stand was met de rust al bereikt door twee grove fouten in beide achterhoe des. Door zeer slecht ingrijpen van het middenveld kwamen er zeer veel kansen voor RKSV. die allen door onze keeper werden gehou den. BI. Wit fl-Haarle fl 1-2 Een betere start kon Blauw Wit zich niet wensen: aftrap, Harry aangespeeld, voorzet. Geert doel punt! Maar dat liet Haarle niet op zich zitten. Hoewel Blauw Wit geregeld onder druk kwam staan, werd er voor nist niet meer ge scoord. Na rust maakte Haarle gelijk door een misverstand in on ze achterhoede. Daarna was het een gelijkopgaande strijd tot in de laatste minuut Haaide, uit een plotseling hoog genomen voorzet, de uitslag in haar voordeel wist te beslissen Excelsior f3-BI, Wit f2 4-0 Blauw Wit F2 kon ditmaal in Rijs sen tegen Excelsior F3 maar 10 man binnen de krijtlijnen brengen. Excelsior F3 heeft de beide voor gaande competitiewdstrijden met ruime cijfers gewonnen zodat van te voren al vaststond dat Blauw Wit het moeilijk zou krijgen. Blauw Wit F3 wist tot ver in de le helft de stand 0-0 te houden dank zij stug volhouden in de verdedi ging met als sluitstuk keeper Riet man. Toch werd de ruststand 2-0 voor Excelsior. In de 2e helft scoorde Excelsior nog tweemaal, beide keren uit een hoekschop. De voorhoede van Blauw Wit kwam. met de hardwerkende aanvoeder Henk Stam, enkele keren gevaar lijk dichtbij het Excelsior doel, maar de keeper kon steeds tijdig ingrijpen. De eindstand werd dus bepaald op 4-0 in het voordeel van Excelsior. Nijverda.' f2-BI, Wit f3 2-1 Deze derde opvolgende uitwed strijd was het eerste kwartier voor N'dal. Een gave goal van de links buiten betekende 1-0. Na rust kwam F3 er beter in. De krachti ge wind mee hielp ons na 7 minu ten en Eris Stam kon scoren: 1-1. Net voor het eindsignaal kwam de tweede goal voor Nijverdal na een scrimage voor doel. Onze nieuwe aanwinst Frans Roberts openbaarde zich als een prima ausputzer.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7