Moeilijke stoelgang h handje!* Oef... wat moeilijk OCH speelde voor bejaarden en invaliden 0ndeHmSe zwemwedstrijden j(. poppe-cup" dit jaar naar DitjlflIVf'CIl .Tweiihaai'Sveld zwom tegen „De Mors5' Rijssen Lagen Schaakclub „Holten" Mooie successen op fokveedag in Lochem Woensdag Kinderpostzegeldag Veelbelovende start voor het oprichten van n kegelvereniging in Holten VOOR ONZE KLEINTJES Verzameld werk van Rodenko voor deRONO J. W. Willems had snelste duif INGEZONDEN Tweede plaats in Almelo HOLTEN 26 SEPT. 1975 PAGINA 5 toneelclub ,,O.C..H." tft dinsdagavond in iouw „Irene" ruim bejaarden en invali- een paar uur kostc- geamuseerd met het spel „Donder-dagen" n J. Hemmink-Kamp. Het was een gratis op- ering in verband met 30-jarig bestaan van I.C.H." en het 2-jarig staan van het bejaar- ncentrum „Diessen- De heer O. Dupon, di- cteur van het centrum nkte namens de be- iners van het huis en bood de heren van C.H. een balpen met scriptie aan. De presi- nte van de BejaarÖen- ciëteit Holten, mevr. K. Enklaar-van ndel verraste de speel- met een bloemetje. O.C.H.'s voorzitter Jan osterkamp sprak een oord van dank tot de immissie van „Irene" Dor het gratis beschik- aar stellen van het ge- iuw en de fa. Gebr. :huppert voor de toneelaankleding. In de pauze werd de bezoekers een kopje koffie den door de Holtense Handelsvereniging. De „Boekenbus" van de RONO op zondag 28 september (19.00- 19.10 uur) is geheel gewijd aan het verzameld werk van Paul Roden ko, dat de titel „Orensnijder Tul pensnijder" heeft gekregen. Jan F. de Zanger bespreekt de ze verzamelde gedichten, waar van Rodenko zelf zegt, dat het verzamelen ervan „overigens niets definitiefs en geenszins een afslui ting" wil suggereren. Een aantal gedichten, uit „Oren snijder Tulpensnijder" wordt voorgelezen. De duiven (201) van de p.d. De Bergvliegers werden in de laatste wedvlucht seizoen 1975 gelost in St. Ghislain. Afstand 277 km. Ge lost om 8 uur. Eerste duif binnen om 10.27.29 uur. 1, 6, 21, 30, 32, 33, 34, 38 en 40 J. W. Willems, 2, 3, 17, 20 G. J. Egberts, 4, 16, 29 M. Lodeweges, 7, 8, 15, 26 comb. Jongman-Mees ter, 9, 10, 11, 27, 31 A. ten Dam (2), 12, 13, 18, 19, 22, 23, 35 A. ten Dam (1), 14 H. van Beek, 24. 28, 39 G. Steunenberg, 25 H. J. ten Dp de woensdagavonden 10 en 17 september j.l. hield zwemclub Twenhaarsveld een onderlinge wedstrijd tegen zwemclub de Mors lit Rijssen. De eerste woensdag iverd de schoolslag en de rugslag gezwommen. Het zou voor Z.C.T. een moeilijké opgave worden deze wedstrijd te winnen, daar de deel nemers van de Mors allen een startnummer bezitten en Twen-" haarsveld" niet met haar sterkste ploeg aan de start verscheen. Na de schoolslag bleek dat de Mors al een duidelijke voorsprong had ge nomen met 39 pnt. tegen 61 pnt. voor Z.C.T. Ook op de rugslag kon Twenhaarsveld de Mors niet ver slaan. De stand na de eerste wed strijdavond was Rijssen 82 en Hol ten 124. Op woensdag 17 september wer den de schoolslag, vrije slag en vlinderslag gezwommen. Na de vrije slag bleek dat Z.C.T. de Mors beter tegenstand bood dan de week er voor. De Mors had 43 pnt. en Z.C.T. 57 pnt. Het pro gramma werd vervolgd met de schoolslag voor de jongere deel nemers en de vlinderslag voor de ouderen. Daar de vlinderslag nor maal niet op recreatieve wedstrij den gezwommen wordt was ieder een reuze benieuwd naar het re sultaat. Hier bleek dat Z.C.T. zelfs sneller was dan de Mors. Gerdien Ophof en Rita Aanstoot leverden hier een bijzonder mooie prestatie. Dit was echter niet voldoende om •de Mors van de eerste plaats te verdringen. Eerste werd de Mors met een totaal van 170 pnt. over twee wedstrijdavonden en Twen haarsveld werd tweede met 242 pnt. Deze wedstrijden waren een mooie en gezellige afsluiting van het zomen De eerste uitslagen van de ge speelde vierkampen zijn: Groep 1: W. G. Blits—D. v.d. Knaap 0-1, J. W. MiddelinkB. v. i Beek 1-0. Groep 2: H. T. RoeloffsH. H. j J. Stukker 1-0, A. J. C. Brands D. v. Beek 0-1. Groep 3: H. v.d. EndeF. Flan- tua 0-1, J. ten VeldeJ. Beltman 0-1. Dan moeten we toch nog even terugkomen op de indeling van de j schaakclub „Holten" in de SBO. We meldden u vorige week al dat „Bathmen" misschien in de SBO zou worden ingedeeld en dat dan het schema zou veranderen. Dit is inderdaad gebeurd, maar tevens I zijn er veel andere verenigingen in de derde klasse A geplaatst, i zodat de data totaal verschillend zijn voor die welke we de vorige I week meldden. De nieuwe inde- I ling is nu als volgt: Bathmen 1 (uit 7-10-75), Ommen 2 (thuis 21-10-75), ENO 2 (uit 17-11-75), Raalte 2 (thuis 3-2-76), Rijssen 2 (uit 24-2-76), Harden- j berg 3 (thuis 23-3-76), Dalfsen 1 (uit 6-4-76), Daalte 1 (thuis 27-4-76). „Holten" begint dus over veer- tien dagen tegen het sterke Bath- I men, dat één der grootste favo- j rieten voor de titel is. Een zeer I moeilijke start die gelijk kan aan tonen, hoe ongeveer de krachts- j verhoudingen dit jaar liggen. Zondag 21 september j.l. vertrok zwemclub „Twenhaarsveld" met een bus vol deelnemers naar de eerste wedstrijd in de winter vyf- kamp. In het mooie overdekte zwembad te Almelo zou gestreden moeten worden op de schoolslag en de vrije slag. Deelnemers waren ZPA uit Almelo, HZC de Weusthag uit Hengelo, de Aa uit Almelo en Twenhaarsveld uit Holten. Gestart werd met de schoolslag. Na vijf programmanummers stond de Aa aan de leiding met 84 pnt. gevolgd door Twenhaarsvld met 75 pnt., de Weusthag 54 pnt. en ZPA 44 pnt. Na 10 programmanummers bleek dat de Aa met 170 pnt. nog verder van Twenhaarsveld 142 pnt. was weggelopen. Duidelijk was wel dat de strijd tussen deze twee zou gaan. Gespannen gingen de deelnemers voor de vrije slag in het water, want men wilde de' achterstand toch wel wegwerken. Na 15 pro grammanummers bleek dat de achterstand op de Aa inderdaad kleiner was geworden. De Aa had 251 pnt. en Twenhaarsveld 230 pnt. Dé deelnemers onder de 8 en 10 jaar moesten alles op alles zet ten om deze achterstand weg te werken. Ook de estafette die als laatste op het programma stond zou nog van belang zijn. Deze werd voor ZCT gezwommen door Erik Bekkernens, Gertie Tuller, Andries Ligtenberg, Hannekfe Truschel, André Oosterdijk, Ger dien Ophof, Wim Meijer en Mieke Schuppert. Deze astafette werd met duidelijk verschil gewonnen door Twenhaarsveld. Nu was het Zondagochtend zeer vroeg verwel komde de voorzitter van de tennis club „Holten" de deelnemers aan de strijd om de Poppecup 1975. Naast de traditionele tegenstander Markelo, dit maal versterkt door enkele spelers van de T.C. Drijvers uit Deventer richtte hij 'n spe ciaal welkomstwoord tot de ver tegenwoordigers van de T.C. De Schapekolk uit Diepenveen, die dit jaar voor het eerst deelnamen. Hierna legde de wedstrijdleider van deze dag, Rudie Berends, uit hoe er gespeeld zou worden. Alle deel nemers waren ingedeeld in een da mes-, heren- of mixeddubbelpoule. Ieder dubbel speelde 6 partijen van 8 games. In het begin ging het met name tussen De Schapekolk en Holten gelijk op maar naarmate de strijd vorderde werd het duidelijk dat de beker niet in Holten zou blijven. Vooral in het gemengddub- bel vergaarden de Diepenveners veel punten, waartegen ook de winstpartijen in het herendubbel van de 40-plussers Piet van Idde kinge en Kees van Geerestein niet opwogen. Voor veel Holtense le den was het in ieder geval plezie rig Piet -van Iddekinge na zijn hardnekkige blessure niet alleen achter de bad maar ook weer eens op de baan te zien. Van de Holte naren bleven ook de dubbels Joost Boer-Martin Beekman en Violet Boer-Monique Durieux ruim aan de positieve kant van de score. In totaal werden 91 partijen ge speeld: alleen de damesdubbelpoule raakte enigszins achte op het ge plande schema. Pl.m. 6 uur kon de voorzitter mededelen dat de HD poule was gewonnen door de TC Diepenveen, evenals de MD poule, terwijl de invalsters van de TC Drijvers voor Markelo de dames- dubbel hadden gewonnen. In totaal had Markelo 167 games, Holten 199 en Diepenveen 282 games in de wacht gesleept. Door dit resultaat mocht de aan voerster van De Schapekolk, me- vrouws Hans Wagenaar de beker in ontvangst nemen. Deze beker was gevuld met 50 harde guldens, beschikbaar gesteld door de heer Aanstoot van café De Poppe ter „spekking" van de clubkas. De Schapekolk aanvoerdster nodigde in haar dankwoord, waarin ze te recht ook de organisator-wedstrijd leiders Rudie Berends en dames achter de bar noemde, Holten en Markelo uit het volgend jaar in Diepenveen om „De Poppe"-cup te komen strijden. Holten nam de uit nodiging gaarne aan, waarbij de belofte met zo'n sterk team te ko men, dat de beker weer in Meer manskamp zal prijken. Hierna was er nog een gezellig samenzijn van de deelnemers in de kantine. De gedetailleerde uitslagen van de Holtense dubbels zijn: Resp.: gewonnen, gelijk, verloren. Dames dubbel Linde Kamperman- Christien v. Iddekinge 3 0 3 Mevr. Kramer- mevr. v. d. Meulen 3 12 Mevr. Boer- mej. Durieux 4 11 Gemengddubbel mej. Hovingh-hr. Tukin 3 0 3 Hr. Enklaar- mej. v. Voorthuysen 10 5 Mevr. Iddekinge- hr. Kramer 2 13 Herendubbel Hr. v. Geerestein- v. Iddekinge 5 0 1 Hr. v. Rijssen-Ladiges 3 2 1 Hr. Boer- hr. Beekman 4 11 Door omstandigheden ben ik eerst nu in de gelegenheid te reageren op het ingezonden stuk van drs. C. C. Addink in Holtens Nieuwsblad van 25 juli 1975 naar aanleiding van een artikel in dit blad van 11 juli tevoren, getiteld: „Moeilijke stoelgang". Ds. Addink zag zich zeer tot zijn spijt en tegen zijn zin genoodzaakt er op te wijzen, dat hü het niet is geweest, die in de ru briek „Van het erf der kerk" de lezers tracteerde op de z.i. smake loze en platvloerse grappen van „Moeilijke stoelgang". Naar zijn mening bevuilt men met dat arti kel het nest der kerk en dat is naar zijn diepe overtuiging niet de bedoeling van de redactie. De heer Addink verklaarde dit zo nadruk kelijk, omdat het aan veel lezers bekend is, dat hij met de redactie is overeengekomen in de rubriek „Van het erf der kerk" van tijd tot tijd voor kerkelijk nieuws te zor gen. Drs. Addink schrijft verder: Natuurlijk mag de redactie plaat sen wat zü wil, maar zoals ik reeds eerder moest vragen hetgeen men thans blijkbaar weer vergeet plaats dat dan s.v.p. niet in de ru- broek „Van het erf der kerk", waardoor de schijn gewekt wordt alsof ik dit belangrijk kerkelijk nieuws zou achten. Het gaat mij er niet om in discussie te treden 'met de schrijver van het bewuste arti kel, maar eenvoudig om helderheid en duidelijkheid. Ik mag niet an ders verwachten, dan dat de redac tie daar zonder meer aan wil mee werken, waarvoor bij voorbaat har telijk dank, evenals voor de ver leende plaatsruimte". Nu mijn reactie. Ook ik heb met de hoofdredacteur een overeen komst om bijdragen toe te zenden. Daarbij is mij geen beperking op gelegd, zodat ik ook „stopkopy"' over kerkelijke aangelegenheden kan sturen. In Holtens Nieuwsblad van 20 april 1973 heb ik geschre ven, dat de rubriek „Van het erf der kerk" beter tot opschrift zou kunnen hebben: „Berichten van 't hervormd persbureau", met onder titel: „Geselecteerd door drs. C. C. Addink". De bedoeling van de aan bieding mijnerzijds van kerkelijke „stopkopy" was en is om de lezers te laten zien, dat er op het erf der (Nederlandse hervormde) kerk ook nog wel wat anders valt te lezen dan de berichten van genoemd persbureau. Wanneer de lezers van mijn re actie tot hiertoe hebben kennisge nomen, zouden zij tot de conclusie kunnen komen, dat ondergetekende de „Moeilijke stoelgang" heeft la ten opnemen. Ik verklaar hierbij plechtig, dat ik na de „Moeilijke stoelgang" mijn handen in onschuld was. Niettemin zou ik mij er niet voor hebben gegeneerd, als ik het stuk wél had laten plaatsen. Het artikel was, als ik mij goed herin ner, reeds eerder overgenomen door de redactie van het gerefor meerd kerkblad voor Haarlem en omgeving. De pennevrucht is van de hand van drs. F. de Vries, se dert 24 september 1972 gerefor meerd predikant te Ommen. Ik ken drs. De Vries niet, maar het enige artikel, dat ik tot nog toe van hem las, brengt mij tot de con clusie, dat hij over een dosis hu mor beschikt. Ds. Addink vermeldde, dat het hem niet gaat om een discussie met drs. De Vries. Toch geeft hij laatstgenoemde al vast een veeg uit de pan door te spreken over „smakeloze en platvloerse grap pen" en „bevuilt men met dat ar tikel het nest der kerk". Het arti kel fungeert als „stopkopy". Een discussie daarover is in Holten» Nieuws blad dan ook niet op haar plaats. Deze behoort te worden ge voerd in het gereformeerde kerk blad voor Drenthe en Overijssel, waarin de bijdrage was opgeno men. Maar wie heeft het artikel „Moei lijke stoelgang" in Holtens Nieuws blad dan wél laten plaatsen? Mede namens de hoofdredacteur mag ik zeggen, dat de redactie het stuk van drs. De Vries heeft overgeno men. Gelukkig mag dat ook van de heer Addink, maar dan toch vooral niet in „zijn" rubriek „Van het erf der kerk", want daardoor zou de schijn kunnen worden gewekt, als of hij ds. Addink dat belang rijk kerkelijk nieuws zou achten. Ze dienen uit redactioneel oogpunt slechts als „stopkopy". Desondanks mag ds. Addink aan „zijn'! stukken een zeker gewicht toekennen. Dat zal niemand hem kunnen beletten. Persoonlijk meen ik, dat er „Van het erf der kerk" wel belangrijker nieuws is te melden. Ik blijf even wel van oordeel, dat Holtens Nieuwsblad geen theologisch dis cussieblad moet worden. Ik zou de redactie willen advi seren de „Moeilijke stoelgang" nog eens te „maken", dan kunnen de lezers er nog meer bewust van kennis nemen. Mijn dank voor de plaatsing van deze reactie, welke in de pen had kunnen blijven, als ds. Addink in zijn ingezonden stuk had laten uit komen, dat niet hü maar de re dactie het artikel heeft laten op nemen. W. OTTEN, Hilversum. Discussie gesloten. - Red. H.N. Op de Centrale Fokveedag van de roodbont-fokkers Gelderland en Overijssel te Lochem behaal den plaatselijke fokkers de vol gende successen: Lévensproduktie klasse (33150- 39000 kg)lc Jantina 13 van Joh. Toorneman. Rubriek 9: 2e Cosina van Joh. Wansink. Rubriek 12: 2a Sjacelien 6 van J. W. Marsman. -Rubriek 13: 2a Jantina 21 van Joh. Toorneman. Rubriek 14: 3d Helien van Joh. Wansink. Rubriek 15: 3a Hilda 8 van J. Haverslag. Rubdiek 28: lid Marie van Joh. Wansink. Rubriek 30: lg Lieske 3 van Joh. Wansink. Rubriek 3i: 2c Marijke 19 van B. J. Stevens en 2g Jantina 33 van Joh. Toorneman. Rubriek 35: 2f Roza 57 van Joh. Boode. Rubriek 43: 2f Jantina 40 van Joh. Toorneman. wachten nog op'de einduitslag. De Aa'bleek met 329 pnt. toch gewon nen te hebben op de voet gevolgd door Twenhaarsveld met 313 pnt. Derde werd HZC de Weusthag mét 234 pnt. .en vierde ZPA met 180 pnt. Rubriek 44: 3a Corrie 50 van H. Bosman. Bij de bedrijfscollecties (drie tallen) la Joh. Toorheman, (vier tallen) 2d Joh. Wansink. Er werden op deze fokdag meer dan 700 dieren aan de jury voor geleid en gezien deze enorme aan voer mogen de plaatselijke inzen ders met de behaalde premies (er werden slechts 50 procent eerste premies toegekend) zeer tevreden zijn. Wanneer op woensdag 1 oktobcv a.s. de kinderen in het hele land na schooltyd (dus om een uur of twaalf) naar alle kanten wegren nen, dan ligt dat niet aan het weer. Wel aan de meester, een beetje, omdat die zyn medewer king gegeven heeft aan de eigen lijke oorzaak: de kinderpostzegel- aktie! Vooral huisvrouwen weten wat je daarbij te doen staat: bij de eer ste die aanbelt bestellen en een deurzegel opplakken, anders blijf J.l. maandag 22 september werd in kegelcentrum Dikkie Down een contactavond belegd voor het op richten van een kegelvereniging. De aanwezigen op deze avond waren allemaal erg ethousiast om in Holten een kegelvereniging te helpen oprichten. De kegelavonden zullen in prin cipe op maandag en dinsdag worden gehouden terwijl voor de ochtend en middag ook andere dagen mogelijk zijn, bijv. van een damesclub of bejaardenclub. Wat gaat nu zo'n lidmaatschap kosten? Dit hangt natuurlijk sterk af van het aantal deelnemers, maar men moet toch jrekenen op ongeveer f 80,. per jaar voor de clubs die 's avonds kegelen. Bij de start denkt men een betaling per kwartaal te vragen. Overdag geldt voor de baanhuur een lager tarief zodat dan ook de contribu tie lager zal'zijn. Op de contactavond is besloten om op maandag 6 oktober 's avonds om 8 uur een oprich tingsvergadering te beleggen. Er zal dan een bestuur gekozen worden terwijl ook iemand van de Twentse Kegelbond aanwezig zal zijn. De adressen waar u zich als lid op kunt geven zijn: Mevropw Pieters, Kenemanstr. 36, telefoon 2963. Mevrouw De Graaf, Rijssense- wég 12, telefoon 2864. De heer Van Assem, Keneman- straat 2, telefoon 2741. De heer Ter Horst, Fazanten- weg, telefoon 1255, uitsluitend na 7 uur 's avonds. Bejaarden: De heer Koper, Vrij. heidslaan 1-314, telefoon 1995. Degenen die zich als lid opgeeft (graag voor zaterdag 4 oktober) wordt vanzelfsprekend maandag 6 oktober op de oprichtingsvergade ring verwacht. (Voor onze kleintjes) Dat alle begin moeilijk is, ondervinden niet alleen kinderen, maar ook vogeltjes. In het begin van deze zomer zat Kereltje, het jonge mereltje, samen met z'n vader en moeder op een dikke tak van de appelboom. „Vooruit, probeer 't nu!", zei vader merel voor de tiende keer. ..Schiet nou toch op. Kereltje, de anderen vliegen al zo flink rond", mopperde moeder merel. „Ik. durf. niet!", 'jammerde Kereltje. „Het is zo hoog." „Je hoeft maar van onze appelboom tot de kerse boom", zei vader weer. „Het gaat vanzelf." „Ik durf niet", jammerde Kereltje weer. Vader en moeder merel schudden hun hoofd. Zo'n domme Kereltje tóch. „Als je niet leert vlieger., zul je het nooit, ver brengen in de wereld." Kereltje keek moeder verschrikt aan. Hij fladderde met z'n vleugeltjes. „Als ik niet had leren vliegen, zat ik allang niet meer hier op deze tak." „Waarom niet?" vroeg Kerel en keek z'n moeder met grote ogen aan. „Als je maar rustig blijft zitten, kan je niks gebeuren." Hij dacht stiekem pjes: „En van mijn broertjes en zusjes krijg ik vast wel stukjes worm en broodkruimeltjes, die ze vinden!" Weer schudde vader het hoofd. „Nee hoor, dat heb je helemaal mis. Als jij de hele dag op die tak bleef zitten, zou je werkelijk wel eens iets ergs kunnen overkomen. Met mijn broer is dat ook bijna zo gegaan." Vader keek erg treurig toen hij het verhaal aan Kereltje ging vertellen. Zelfs die grote merel- vader bibberde nog een beetje als hij aan die dag terugdacht. „Vertel dan eens wat er bijna gebeurde", vroeg Kerel en hij hipte op en neer van nieuwsgierig heid. „Nou, luister dan maar", zei vader. „Mijn broer wilde ook niet vliegen en vond het heel best op z'n tak bij het nest. Maar op een dag sprong een groot, zwart ding in de boom en ik kon op het laatste nippertje mijn broertje van de tak af duwen. Dat grote, zwarte ding was Git van de buren, een grote zwarte kat." Angstig keek Kereltje rond. Gelukkig hadden de buren geen zwarte kat. „En vloog uw broer toen opeens weg?", bibber de hij. Moeder knikte. Ze kende het verhaal evengoed als vader merel. „En denk eraan: de buren hiernaast hebben geen zwarte kat, maar aan de overkant hebben ze een witte! Toe, probeer nou toch te vliegen!" Ze deed nog eens voor hoe Kereltje z'n vleugels en staart moest gebruiken. „Je moet klapperen en sturen tegelijk. Je hoeft echt niet verder dan de kerseboom." „Eén, twee dr Kerel maakte een sprongetje, maar met z'n vleu geltjes deed hij niets. „Pas op daar komt de witte van de over kant schreeuwde vader merel. Kerel vergat alles en met een grote boog vloog hij naar de kerseboom. O, wat ging dat leuk. Hij kwam veel zachter terecht dan hij had gedacht. „Dat heb je prachtig gedaan", lachte vader te vreden en moeder merel piepte hard van het lachen. „Nu kun je tenminste vliegen als de witte kat eens écht achter je aan zit." Kerel moest er zelf ook om lachen en vloog kwetterend naar z'n broertjes en zusjes in de top van de hoogste bomen." (Nadruk verboden) je naar de bel lopen. En je weet bij voorbaat dat je ook nog zult bezwijken voor je zoontje, zijn vriendje, je buurmeisjes en je nicht. Wat hindert het ook? Zo stelt im mers een verstandige huisvrouw jaarlijks de voorraad kaarten en postzegels samen, die vanuit haar gezin in de loop van een jaar weer weggestuurd worden. Is het soms niet gemakkelijk een passende kaart met postzegels bij de hand te hebben, als je zondag op de verjaardagskalender ziet dat Fien maandag jarig is? En brengen we als Nederlanders niet jaarlijks, bijna ongemerkt, een fantastisch bedrag bij elkaar voor onze kinderen. Vorig jaar ruim 7 miljoen gulden! Daarmee krijgt allerlei werk dat gericht is op het helpen van die kinderen, jonge en oudere, unieke kansen. Om dingen te verwezen' lijken, die voor hen van het groot ste belang zijn, maar die niet van uit de normale inkomsten bekos tigd kunnen worden. Of het nu om een kinderboerderij in een woon gemeenschap voor gehandicapte kinderen gaat, om een dagtehuis of om een adviesbureau voor ou ders en jongeren (voorzieningen van waaruit ouders en kinderen, die problemen ondervinden, gehol pen kunnen worden), of om een kleurig kindercircus in een som bere woonwijk. Kinderpostzegels is de startmoto* van veel voorzieningen, waardoor ons land leefbaar blijft voor kin deren. Dus als ze woensdag bellen, bestellen!

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5