Blauw Wit II won met 6-2 van ASV IV Recepten eter spelend Blauw Eversberg Wit won van Zo speelden de Blauw Wit-junioren Ragout van soepvlees Verlies voor lagere senioren-elftallen Blauw Wit VOOR ONZE KLEINTJES Waar was nummertje zes? Viskampioenen van de Kolschool 12000 Jongelui verwacht op de a.s. ONE WAY DAY PROGRAMMA BLAUW-WIT Plattelands vrouwen Dijkerhoek Resultaten Blauw Wit-pupillen Mededeling O.L.M. Hulz. Boys IV - Bl. Wit III 2-1 DES V - Bl. Wit IV 3-1 MVV '69II- Bl. Wit V 2-1 HOLTEN 19 SEPT. 1975 PAGINA •rband met het tlrumbandcon- op Meermanskamp speelde Wit opnieuw een uitwed- nu tegen Eversberg uit N9- al. naf hel begin werd duidelijk 't betere voetbal door de Hol- werd gespeeld, die op- v niet op volle sterkte kon- aantreden wegens afwezig van libero Gert Landeweerd. plaats werd nu ingenomen Anton Labobar (ex-R.V.) die goede wedstrijd speelde. Een ere handicap was een boven- blessure van voorstopper Jan die hem vooral bij kop- hinderde. Ondanks al deze islagen was het spel van w Wit goed verzorgd, temeer het middenveld in de begin- veel ruimte kreeg wat al dig resulteerde in een knap t van Nico Labobar op de lat. het verdere verloop van de d bleven de béste kansen voor Blauw Witters en toen Henk stoot na een prachtige cross van Jan Lohuis alleen op de ler afging scoorde hij beheerst rersberg trachtte door op bui- pel te spelen de aanvalsgol- in te dammen, maar dat luk- ilechts matig. Enige schoten de tweede lijn werden door keeper bekwaam gestopt en gezien ook de counters van de 'erdallers weinig gevaar op- rden bleef de 0-1 stand tot de gehandhaafd, lijkbaar waren in de Nijver- kleedkamer enige woorden proken want na de pauze was middenveld dekking veel be en de gastheren konden zelfs offensief opzetten. Verder dan bal die door Lohuis over zijn werd geschoten na een 11e aanval over rechts kwamen echter niet. Integendeel, want beslissende tweede doelpunt aan de andere kant. Bert ipper zette goed door, kon de meenemen naar de linkervleu gel en gaf een prachtige voorzet richting tweede paal, die door de toestormende Henk Aanstoot hard en hoog werd ingeknald (0-2). Wel iswaar bleven de Eversbergers vechten voor een beter Tesultaat maar echt gevaar leverde het al lemaal niet op. De betere kansen waren op nieuw voor Blauw Wit maar Henk Aanstoot en Richard Beldman en Jan Haar (2x) konden de score niet meer verhogen. Bij het eind signaal van de goed leidende scheidsrechter van Beek had Blauw Wit de eeTste twee compe- titiepunten binnen. NIOREN TesosBlauw Wjt 2.30, Blauw 2—Eversberg 2 4.00, Blauw Wit Excelsior 10 4.00. Enter V. 7— luw Wit 4 12.30, Blauw Wit 5— IS 7 2.00. NIOREN llauw Wit al—Vësö's al 3.30, M. unsveld, Sp. Rijssen alBlauw v. 3.15, A. van der Meer, ilzen blBlauw Wit bl 3.15, v, A. Koopman, Nijverdal cl— auw Wit cl 1.30, v. 12.30, H. Hal- Blauw Wit dlExcelsior d2 5 uur. Saterdag 27 september géén pró- amma voor de junioren. IPILLEN Blauw Wit el—Vesos el 11.00, cel., Blauw Wit e2SOS e2 11.00, ;sos, RKSV e2—Blauw Wit e3 .00, 10.15, RV, Blauw Wit fl— larie fl 10.00. Excel.. Excel, f3— auw Wit f2 10.00, 9.15, de Zweef, jlten f4—Blauw Wit fla 10.00, larie, N'dal f2Blauw Wit f3 .00, 10.15, Haarle. SVVN al-B!. Wit al Het betere veldspel van SVVN bracht de volle winst binnen. Voor rust draaide Al nog aardig mee, al had mert de wind tegen. Maar men moest wel 2 doelpunten in- .c.asseren. Na rust viel Blauw Wit erg terug, er werd zeer slecht gespeeld men kon niet tot scoren komen. Door een counter van SVVN 'werd het 3-0 wat ook de eindstand betekende. VESOS a2-BI. Wit a2 3-4 Zaterdag heeft A2 een krappe maar zeer verdiende overwinning behaald op VESOS. Na een sterk begin van VESOS kwam Bl. Wit goed terug en scoorde een prach tig doelpunt. Vijf minuten later kwamen vijf spelers van Bl. Wit alléén voor de keeper omdat VE SOS bleef staan voor buitenspel. Voor de rust' scoorden Blauw Wit en VESOS nog eenmaal. Na rust werden er twee fouten in de ach terhoede gemaakt, die resoluut door VESOS werden afgestraft. Door veel inzet van het gehele elftal wist Blauw Wit' toch de vol le winst te pakken, eindstand 3-4. De Zweef b2-BI, Wil bl 0-5 De eerste overwinning in dit sei zoen was meteen een goede. Voor de rust werd 3 keer gescoord me de door verdedigingsfouten van De Zweef. Ook onze eigen verdedi ging rammelde af en toe wel maar de Zweef profiteerde hier niet' van. Na rust kregen de Blauw. Wit jongens nog talrijke kansen, waarvan er twee benut werden. Doorgaan zo!! SOS dl-BI. Wit d1 9-0 Voor de rust waren de partijen goed in evenwicht al was de 1-0 stand verdiend voor. SOS te noe men. Nó' rüst' tbondén de spelers van SOS over een grotere schiet vaardigheid te beschikken en be wezen dit duidelijk door de eind stand op 9-0 te bepalen. Hulz. Boys cl-Bl. Wit c1 4-1 Al in de eerste minuut werd dooi de gastheren uit een wegens aan geschoten hands gegeven penalty onhoudbaar ingeknald 1-0. Al vrij snel werd door de aanvoerder van Blauw Wit (Gerard Aanstoot) de stand weer in evenwicht gebracht (1-1). Vlak voor het rustsignaal wisten de Boys dankbaar ge bruik te maken van een misver stand in de achterhoede (2-1). In de tweede helft namen de Blauw Witters wel het initiatief, maar veel soms goed opgezette aanvallen werden door de voor hoede verknoeid. Alleen rechtsbui ten Kees van Dijk zag een mooi strak schot op de paal afspringen, maar vloeiend samenspel bleef 'n schaars artikel". Men ging ja gen op een doelpunt, waardoor de organisatie afbreuk werd gedaan. De Hulzense Boys wisten twee maal razendsnel over de vleugels een aanval goed af te ronden, hetgeen de eindstand op 4-1 bracht. De afdeling Dijkerhoek van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield donderdag 11 septem ber haar eerste vergadering in dit seizoen. De presidente heette al len hartelijk welkom in het bij zonder een nieuw lid t.w. mevr. v.d. Meer en mevr. de Vries, dis cussieleidster van de Bond. Na haar welkomstwoord deed de presidente eerst nog enkele mededelingen o.a. start macramé cursus op 22 sept., de excursie naar Deventer en over haar twee daags bezoek aan Friesland voor jonge boerinnen. Hierna gaf zij het woord aan mevr. de Vries. Deze hield een inleiding over de „Emancipatie". Na haar inleiding was er een ganzebordspel met vragen die betrekking hadden op de inleiding. Aan het slot van de avond bedankte de presidente mevr. de Vries voor haar inlei ding en discussie en wenste allen wel thuis. Het tweede van Blauw Wit is zon der meer goed van start gegaan in het nieuwe seizoen. Nu reeds enkele opmerkelijke resultaten te hebben behaald in de oefenperio de werd de competitie begonnen met een 6-2 thuisoverwinning op ASV 4 uit Aadorp. Een over alle linies beter spelend Blauw Wit had bij rust' reeds een 4-0 voorsprong. Na rust lukte het niet meer zo goed, waardoor ASV nog iets kon terugdoen. Henk Aanstoot (I) en Richard Beldman zorgden met elk drie doelpunten, waarvan enkele van uitstekende kwaliteit, voor de „produktie". Afgelopen zaterdag werd uit ge speeld tegen DETO 5 te Vriezén- veen, dat al enkele goede resulta ten had geboekt (3 punten uit 2 wedstrijden). In een leuke wed strijd, waarin Blauw Wit technisch de beste ploeg was, werd een 1-0 overwinning behaald. Hoewel zich meerdere kansen voordeden bleef hét bij één doelpunt, van Anton Beldsnijder met een prachtig af standschot. Blauw Wit 2, dat' in de 3e klas TVB debuteert, moet, zo spelend als de eerste twee wedstrijden een belangrijke rol kunnen vervullen in haar afdeling. A.s. zaterdag 4.00 u. thuis tegen Eversberg 2. Succes! Onder gunstige weersomstandig heden werd door de Kolkschool in de Schipbeek de jaarlijkse hen- gelwedstrijd gehouden om de vis- beker 1975. De hengelsportvereni ging „De Rietvoorn" verleende haar medewerking en de kadetoe zichthouder, de heer H. Oplaat, had voor de school een prachtig stekje uitgezocht bij de stuw. De leerlingen geholpen door hun enthousiaste vaders en moeders wierpen omstreeks negen uur hun hengeltjes uit. Het geduld werd niet altijd beloond maar de vol gende leerlingen zagen toch kans om één of meer visjes te ver schalken die nadat ze door mees ter Mekenkamp gemeten en ge noteerd waren, weer netjes terug gezet werden. Viskampioen 1975 werd Herman ten Velde met 67,5 cm. Hij kwam hiermee in het bezit van de be ker. De tweede plaats was voor Dick Spenkelink 58,5 cm. Derde werd Peter van Heeren 37,5 cm. Vierde plaats Johnny Nijenhuis 19,5 cm (tevens de grootste vis), gevolgd dor Jan Meijer 17 cm, Edwin Kers 15 cm. en Johan Kis sing 9 cm. Reinder Schooien kreeg Sp. Rijssen f3-BI. Wit f3 9-1 Ondanks een paar goede reddin gen van keeper Schalk werd met grote cijfers verloren van een elf tal dat al 2 jaar samen speelt, ter- wijl onze jongens dit voor het eerst' doen. Met veel oefenen zul len ze er toch best komen. SD0L el-BI. Wit e1 4-1 Door slecht verdedigen heeft El onnodig verloren. Na 10 min. was het al 3-0 voor SOS door te tam ingrijpen van de Blauw Wit ver dediging. Ruststand 3-0. Vijf mi nuten na rust werd éen mooie aanval goed afgerond door G. Bo- link, 3-1. EJr waren nog enkele kansen voor beide doelen waarvan er één door SDOL werd benut, eindstand 4-1. SDOL e2-BI. Wit e2 4-2 In de eerste helft speelde Blauw Wit met de wind in de rug, SDOL kwam echter toch voor te staan met 1-0. Toch kwam het gelijk te staan, maar door een fout in de achterhoede kwam Blauw Wit weer achter te staan. Deze ach terstand was gelukkig wegge werkt, ruststand 2-2. Na rust, met de wind tegen, ging het volledig gelijk op. Door een afstandsschot werd het 3-2, terwijl enkele minu ten later nog eens door SDOL werd gescoord, einduitslag 4-2. Een aantrekkelijke wedstrijd. SOS fl-Bf. Wit fl 0-11 In de tweede competitiewedstrijd heeft Ft,'beide puntjes zo goed als ka-do gekregen. De tegenspelers in Hellendpdi'n waren op enkele uil zonderingen na, allen een kop klei ner en waren dan ook geen partij voor Blauw Wit. De uitslag spreekt voor zich, hoewei de score nog beperkt bleef door het te veel ke ren buitenspel staan van onze voorhoede. Doelpuntmakers: H. Kolkman (6x), A. Mooiweer (3x), J. Hovenkamp (lx) en R. Stam (lx). Sp. Rijssen f2-BI, Wit 1a 3-1 In de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen moest Fla aantre den met 9 man. Dit beloofde niet veel goeds, maar door de grote inzet van de jongens van Bl. Wit werd er goed partij gegeven. Door een hard en hoog afstandsschot kwam Sp. Rijssen met 1-0 voor, wat tot de rust zo bleef. In de tweede helft probeerde Blauw Wit met man en macht deze achter stand weg _te werken hetgeen tot' gevolg had dat Sp. Rijssen met 2-0 voor kwam. Toch wist Blauw Wit door André de Vries het verdien de tegendoelpunt te scoren. Hoe wel er met 3-1 werd verloren was het toch een sportieve wedstrijd. De lekkerste bouillon trekt u nog altijd van een ferm stuk runder schenkel met been. Wees gerust royaal hiermee, want van het schenkelvlees maakt u een koste lijke ragout. En hecht vooral geen waarde aan het sprookje, dat door het trekken alle „kracht" uit het vlees wordt gehaald, want dit is beslist niet waar. Alleen bepaalde geur- en aromastoffen zijn in de bouillon opgelost', maar de kracht' van het vlees, d.w.z. de voedzame eiwit is volkomen behouden. Die verloren gegane geui-- en smaak stoffen vullen we met wat krui derij weer aan. Voor het bereiden van dit ragoüt-recépt hebt u de volgende ingrediënten nodig: 1 runderschenkel met been van 1 kg waarvan soep is getrokken, 200 g runderlever, 100 g boter of mar garine, 2 uien, zout, peper, noot muskaat, thym, laurier, minstens 1 volle eetlepel paprika, 1 eetle pel tomatenpuree, 1 eetlepel dra gonazijn, meizena, peterselie. Snijd de lever in dobbelstenen en fruit dit vooral zachtjes, in de boter. Voeg er dan de gesnipperde uien aan toe. Laat die met de paprika kleur aannemen. Voeg daarna een halve liter water toe. Dan zout, peper, nootmuskaat, thym en laurier erbij. Deksel op de pan en een half uur zachtjes laten pruttelen. Roer er daarna de tomatenpuree door en voeg het in blokjes gesneden schenkelvlees toe. Laat nog eens een kwartier tje sudderen. Bind de saus met wat aangemaakte maizena en maak de saus af met de dragon- of kruidenazijn. Strooi er peter selie over. Neem wat minder water en roer 10 minuten vóór het einde van de stooftijd een bekertje zure room door de saus. Neem in plaats van lever kleine 12 jonge uitjes in hun" geheel, of vervang een gedeelte van de ui snippers door uitjes in het zuur. Nee in plaats van lever kleine gehaktballetjes. Voeg tegen het einde van de stoof tijd 100 gram gefruite champig nons toe. Kalfsragout 500 gram poulet van borst of hals, 2 uien, 1 eetlepel bloem, 1 teentje knoflook, 2 eetlepels tomatenpu ree, peterselie, basilicum, thym, 125 gram champignons, 1 glas witte wijn, 30 gram boter, 3 eet lepels olie, zout, peper. Braad het vlees in het hete vet aan en voeg daar de fijngehakte voor het vangen van een paling (37 cm) een troostprijs. Het bestuur van de afd. Holten van de O.L.M. deelt de leden het volgende mede: Er worden in het komende sei zoen door de Nederlandse Bond van Platelandsvrouwen in Over ijssel en de Overijsselse Landbouw Maatschappij weer een aantal cur sussen georganiseerd. Bij voldoen de deelname ook een cursus be treffende de problematiek rondom de bedrijfsovername en bedrijfs- overdracht. Het programma ziet er als volgt uit: le bijeenkomst: Inventarisa tie van de problemen bij bedrijfs- overdracht en bedrijfsopvolging. 2e en 3e bijeenkomst: Aan de hand van de wensen van de deel nemers, naar voren gebracht op de eerste bijeenkomst, zullen spe cifieke problemen worden uitge werkt. 4e bijeenkomst: Behandeling van onderwerpen die nog niet aan de orde zijn geweest en een samen vatting van het geheel. Kosten f 3.50 (voor stencilwerk) per per soon. Plaats, data en tijd wordt In overleg vastgesteld op een avond morgen of een middag. Leden w.elke hier belangstelling voor hebben kunnen zich opgeven bij het secretariaat van de OLM afd. Holten (tel. 1681). Het bestuur. ui en de knoflook aan toe. Laat die glazig fruiten, bestuif ze met bloem en blus de zaak met een paar lepels heet water. Voeg daar tomatenpuree en wijn aan toe en laat het geheel met de kruiden, zout en peper een uur in een ge sloten pan zachtjes stoven. Doe dan de fijngesneden champignons erbij en laat het 5 minuten zacht jes doorsudderen. Opdienen met spaghetti of aardappelpuree. !en worstelend Blauw Wit 3 kon iterdagmiddag in Hulzen maar ïoeilijk tot scoren komen. Al van- f de aftrap werd er druk uitge- efend op het Hulzendoel, maar de oelpunten werden door Vrouwe 'ortuna niet gegund. Met een 0-0 tand werd thee genuttigd. Direct a rust was er opeens ruimte in Ie Blauw Wit verdediging, waar- ■an Hulzen maar graag gebruik Haakte, 1-0. Enkele minuten later pas het weer raak, 2-0. Nu begon llauw Wit alles of niets te spelen, ïetgeen 5 min. voor het eindsig- ïaal resultaat had, 2-1. De tijd ileek te kort om nog één punt nee naar huis te nemen. Een goede en sportieve wedstrijd waarin DES reeds voor rust kon irofiteren van enkele Blauw Wit- achterhoede fouten en de stand op 2-0 kon zetten. Na de thee speelde Blauw Wit met de wind in de rug, hetgeen niet mocht baten, want al spoedig scoorde DES 3-0 door een prachtig doelpunt van de midvoor. De eer voor de Blauw Witters werd gered door Henny Paalman, 3-1. Hoewel er nog enkele goede (kansen waren bleef de stand on veranderd. Hopelijk heeft het 4e zaterdag tegen Enter Vooruit' '7 meer succes. In deze 2e wedstrijd was er meer inzet en combinatie in het spel van Blauw Wit 5 dan de vorige wedstrijd. Aangezien de wind dwars over het veld stond en de Blauw Witters de bal hoog hiel den, kwam deze soms op de vreemdste plaatsen terecht. In het eerste half uur ging het spel op en neer en dat gaf aan de kant van de Blauw Witters soms leuke, combinaties te zien. Doch doel punten kwamen er niet uit. Door een verre uittrap van de keeper van MVV kwam er een misver stand in de Blauw Wit verdedi ging en de MW-ers lieten deze kans niet onbenut, 1-0. Vlak voor rust kwamen de MW- ers wederom opzetten met een goede combinatie en door te laat ingrijpen van de achterhoede van Bl. Wit werd dit door -MVV met een 2e doelpunt afgestraft, 2-0. In de tweede helft bleven de Bl. Wit ters beter op de man spelen, waar door MVV niet veel kansen meer kreeg. Het duurde toch nog een half uur voordat het 2-1 werd. Dit gebeurde doordat een van de voor hoedespelers van Bl. Wit goed stoorde. Bij een terugspeelbal op de keeper waardoor een speler van MVV de bal in eigen doel schoot. Ongeveer 10 min. voor het einde had Bl. Wit een knappe kans om op 2-2 te komen, maar de bal werd rijkelijk door een speler van Bl. Wit gemist. Toch had de eind stand 2-2 moeten zijn omdat Bl. Wit het speloverzicht' had, maar het bleef 2-1. In een ver, warm land ligt een pracht van een speeltuin. Er is een groot bos met dikke bomen en struiken, vol bessen, beekjes met helder water en naast dat bos een woestijn met heerlijk warm, wit zand. De drie pikzwarte negertjes in dat land waren heel erg tevreden met hun speeltuin en hun drie zwarte zusjes ook. Zij speelden elke dag ver stoppertje, boompje verwisselen, tikkertje en ze gebruikten de woestijn ais zandbak. Een paar dagen geleden maakten zij iets heel geks mee. De drie broertjes, Turn, Pum en Gum, speelden verstoppertje met hun zusjes Jen, Hen en Fen. Moeder kwam naar buiten en riep: „Jongens, meisjes, binnen komen! De rijst is gaar." Rijst, ha. Dat was hun lievelingskostje. Ze holden het paadje op naar huis, maar plotseling zei Hum: ..Hal'! Ik moet even tellen of jullie er allemaa1 zijn." Hij was de oudste en begon te tellen. „Pum, Gum, Jen, Hen en Fen." Hee, dat zijn er maar vijf! „Doe niet zo dom", zei Pum. „Laat mij maar eens tellen. Een, twee, drie, vier, vijf „Tja, we zijn maar met ons vijven". Zij snapten er niets van. Jen telde, Fen telde en Hen telde. Maar hoe ze ook telden, zij kwamen niet verder dan vijf. „Waar blijven jullie? De rijst wordt koud", riep moeder. „Ik durf niet naar huis", zei Turn. „Er zit er nog een verstopt". „Wij moeten allemaal samen tellen", meende Gum en ze begonnen opnieuw. Maar weer kwa men ze niet verder dan vijf. Nu werd moeder echt een beetje boos. „Waarom komen jullie niet naar binnen als ik roep? En wat staan jullie daar sip te kijken „Eentje van ons is verdwenen", riep Pummie snikkend. „Wij moeten met z'n zessen zijn." En wij zijn maar met vijf. Kijk maar: Turn, Gum, Hen, Jen en Fen." „Tel jij ook eens", zei moeder tegen Fen. Die kwam ook maar tot vijf en zo ging het met alle maal „Weet je wat", zei moeder, „gaan jullie eens allemaal met je buik in het zand liggen en druk er dan met je neus een kuiltje in." Dat deden ze. „Nu weer opstaan", lachte móéder, „en dan alle maal kuiltjes tellen". Turn telde: „Een, twee, drie, vier, vijf, zes!" Gum telde. Pum telde, Hen telde, Fen telde. En ze telden allemaal zes kuiltjes. Ze voelden eens aan hun neus, ze keken elkaar eens aan en ze snapten er geen sikkepit van. Moeder lachte tot de tranen over haar wangen liepen van plezier. „Ik zal maar zes bordjes klaar zetten", zëi ze, „anders ben ik bang dat er één honger moet lijden." Zij aten met smaak hun bordjes rijst en toen de hele pan leeg was, vroeg moeder: „En weten jullie nu waar nummertje zes was?" Ze schudden verbaasd van neen. Jullie, kleine lezertjes en luisteraartjes, weten het natuurlijk allangZe vergaten telkens zich zelf mee te tellen! Maar de zes negertjes hebben ër iets van geleerd: als ze er eentje kwijt zijn, duwen ze hun neus in het zand en ineens zijn ze dan weer met zes (Nadruk verboden) Duizenden jonge mensen uit heel Nederland en België zullen op 18 oktober samenkomen in de Utrechtse Julianahal voor de jaarlijkse Pro-Jezus manifestatie One Way Day. Ben Hoekendijk, de initiatiefnemer, gaf deze jeugddag het thema: „Jezus komt". Tegelijk met de massa meeting wordt een Evangelische Beurs gehouden, waarin tachtig evangelische organisaties de jonge mensen recruteren voor bijbelschoien, zendingsprojeklen, lektuurakties en diverse evan gelisatiebewegingen. Door de ruime opzet is de dag een ont moeting van positieve christenen uit alle kerken geworden. Nieuw voor dit jaar is de op richting van het One Way Day koor, met 500 leden. Door een groep componisten en dirigenten werd een nieuw repertoire ge componeerd voor deze dag. In vele plaatsen hebben groepen jongelui of bestaande koren de liederen ingestudeerd en zijn op twee zaterdagen met het hele koor samengekomen in Utrecht voor repetities. De dirigent is Jan Visser. Door het aantal jeugdgroepen die met het koor meewerken is er overal in bet land enthousiasme en gebed voor de grote dag. Het Opwek kingsteam maakte een tournee langs tientallen koffiebars in het hele land om jongelui van pam fletten en raambiljetten te voor zien die op scholen gebruikt worden. Er zijn meer dan 300 geeste lijke werkers opgeleid om in de nazorgruimte van de Julianahal met jonge mensen over hun pro blemen te spreken. Hiervan zijn 100 Bijbelschoolstudenten. Vorig jaar kwamen 700 jongens en meisjes naar de nazorgruimte voor gebed. De vorige One-Way Day trok 12.000 mensen. Dit jaar zal m het programma de Duitse schla gerzangeres Inge Brück mee werken. Deze toneelspeelster/ zangeres speelde in 50 grote te levisieseries, maakte 20 singles, won in 1966 de „Gouden Haan" en schreef na haar bekering het lied „Die Liebe lebt", dat 10 weken op de eerste plaats van de Duitse hitparade stond. Inge komt gratis zingen op de One Way Day, omdat ze het als een mogelijkheid ziet van haar ge loof te getuigen. Overigens kost de One Way Day zestigduizend gulden. Er worden geen kaartjes verkocht. De organisatoren hebben het vertrouwen dat via de koliekten „God in hun noden zal voor zien". Op de vorige One Way Day gebeurde dat rijkelijk en kon ruim f 13.000,— worden weggegeven aan het evangelisch ontwikkelingswerk Tearfund. Opnieuw zullen de doven een bijzondere aandacht krijgen op de One Way Day. Er komen weer drie tolken die met geba rentaal de 100 doven het gespro kene begrijpelijk maken. In de Julianahal zal met geslo ten TV-circuit gewerkt worden om ook achter in de enorme hal de mensen te laten zien wat op het podium gebeurt. Gastheer en -vrouw zijn Ben en Wies Hoekendijk. De organisatie is in handen van Peter Vlug en zijn team. Om 10 uur gaan de poor ten open. Men kan de Evangeli sche Beurs bezoeken. Om 11, 14, 16.15 en 19 uur zijn de diensten, met prediking, getuigenissen, zang en muziek. Bijzonder in drukwekkend is het samenzingen van zo'n tienduizend jonge men sen. „In een tijd van grote span ningen en onzekerheid heeft de jeugd ontdekt dat je kracht en optimisme kunt putten uit je geloof", zegt evangelist Ben Hoekendijk (37). „Voor ons is de wetenschap dat het einde voor de deur staat geen angstige gedachte. We zien uit naar Jezus' komst en de vernieuwing van de wereld. Dat uitzicht drijft ons tot aktie, om ons leven geheel in te zetten voor mensen in nood. We geven veel aandacht aan het onderwerp: weerbaar heid. Jongelui moeten bereid zijn te lijden voor hun geloof. Maar de vreugde die het kennen van Jezus geeft, maakt het leven een feest. Wij allen zouden voor geen miljoen meer terugwillen naar de tijd voor onze bekering"

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 9