Nederlaag voor Holten tegen Broekland (2-5) Schoolzwemdiploma's Pupillen SV „Holten Laatste keer diploma-zwemmen Uitslagen en resultaten Dijkerhoek zwom Zondag a.s. strijd om de „Poppe-cup" Kolschoolkampioenen Zwemmen Junioren SV „Holten" Tennis voor bereidings cursus voor 10 a I2-jarigen PROGRAMMA S.V. „HOLTEN" Holten III-RKSV1I 1-1 Holten - Omhoog IV 5-2 Holten VIII-SOS V 1-1 Diploma zwemmen HOLTEN THUIS TEGEN U.D. „Snelle Wieken" Verloting „H.G.k." S.V. „BATO" Afd, Volleybal Afd. Judo HOLTEN 19 SEPT. 1975 PAGINA 7 De met veel angst tegemoet geziene uitwedstrijd van Holten tegen Broekland is in 'n grote 5-2 nederlaag voor de Holtenaren uit gevallen. IJit de opstelling bleek, dat Holten van plan was, liet accent op de verdediging te leggen. Het was jammer, dat een flitsende buitenspeler als Joh. Ve neklaas naar achteren was gediri- gecwl en dat Ten Wolthuis op een voor hem vreemde plaats als te ruggetrokken rechtsbuiten zijn de buut moest maken. De dikwijls zeer goed opgezette aanvallen van uit het middenveld gingen nu vaak jammerlijk de mist in. Voeg hierbij iiet mistasten van doelman Sche perman en de nederlaag lijkt nog al duidelijk. Het moet o.i. toch mo gelijk zijn om evenals vorig jaar met een fris aanvallend spelletje op de mat te komen. In het eerste half uur golfde het spel op en neer, waarbij al gauw bleek, dat de Broekland-aanvallen zeer gevaarlijk door hun beide spit sen werden opgezet. In de 12e min. schoot aanvoerder Henk Bootsveld I een vrije trap net over het Holten- doel. Na ruim een half uur spelen I nam Broekland onverwacht de lei ding, toen bij een vrije schop, doel- I man Scheperman in de fout ging I en de bal, die hij voor het oprapen 1 had, miste waardoor de opkomende rechtsback Jan Kappert de bal in het verlaten doel tikte (0-1). In de 33e min. kopte Te Wolt- i huis uit een vrije trap de bal net over de doellat. Holten drong toen nog goed op en in de 37e min. ont stond door een mooie pass van rechtsback Veneklaas op de vrij- j staande Bronsvoort een goede mo gelijkheid voor de gelijkmaker, doch Broekland's laatste man red de via een hoekschop. Pal hierop j kreeg uit een mooie combinatie op links Bronsvoort een moeilijke i schietkans, doch z'n harde schot ging rakelings langs de verkeerde kant van de paal. Op slag van rust scoorde Holten toch nog de gelijkmaker, toen J. Harbers op links zich keurig vrij speelde en zijn mooie voorzet door Bronsvoort schitterend werd inge kopt. (1-1). In de tweede helft ontstond voor Holten ee ngroot drama, hoewel 't aanvankelijk leek. dal de ploeg zich gemakkelijk staande kon hou den tegenover de te gehaast spe- SENIOREN Holten 1—UD 1 2.30. NEO 2— Holten 2 10.00 vertr. 9.00, WVV 3— Holten 3 10.00 vertr. 9.50, Holten 4 —NEO 5 10.00, de Zweef 6—Holten 5 10.30, vertr. 9.45, Holten 7—RKSV 3 10.00, de Zweef 7Holten 8 12.15, vertr. 11.15, Holten 9—Wierden 5 10.30, SOS 5—Holten 10 10.30, vertr. 9.30, Holten 11—RV 4 10.30. JUNIOREN Luctor al—Holten al 3.15, vertr. 2.30, Vroomsh. Boys blHolten bl 4.00, vertr. 3.15, Holten b2—SWN b2 2.00, Vesos cl—Holten cl 2.45, vertr 2.00, Holten c2—Excelsior c2 3.15, Holten c3—DES c3 2.00, Hol ten dl—SWN dl 1.00. PUPILLEN Holten el—Excelsior el 12.00. En. ter Vooruit e2Holten e2 12.00, vertr. 11.15, Omhoog e2—Holten e3 11.00, vertr. 10.15, Holten e4—Excel- sior e4 11.00, Excelsior fl—Holten I fl 10.00, 09.15, Holten f2—Enter f2 10.00, Enter Vooruit f3—Holten i:3 10.00, Holten f4—Blauw Wit 13 10.00 de Zweef i'5—Holten f5 11.00, vertr. 10.15 uur. lende Broekland voorwaartsen. In de 13e min. moest Scheperman 'n goed schot van linksbuiten Joop Koershuis tot hoekschop verwer ken. Twee minuten later ontstond uit een combinatie Knapen-Dik- kers-Bronsvoort een goede kans, doch laatstgenoemde schoot over 't doel. In de 18e minuut plaatste Kna pen een vrije bal op de op rechts vrijstaande Dekker en uit zijn schitterende voorzet kopte Brons voort onhoudbaar in. (1-2). Dit „leek" een goede stimulans voor de Holten-ploeg. Broekland zette alles op de aanval en de Holtena ren kropen als gewoonlijk weer veel te veel in de verdediging. In de 20e min. schoot Theo Veld man net langs de paal en in de 24e min. bleef de achterhoede van Holten staan voor vermeend bui tenspel, doch de midvoor van Broekland schoot over het doel. De gelijkmaker hing in de lucht. In de 25e min. treuzelde de Holten- achterhoede met het wegwerken van de bal, waarbij de volkomen vrijgelaten Theo Veldman de bal in de Holtense doelmond plaatste en linksbuiten Joop Koershuis on houdbaar inkopte (2-2). Toen zak te Holten volkomen in elkaar. De achterhoede raakte in paniek en de dekking werd hopeloos ver waarloosd, zodat in de 27e min. de op rechts volkomen vrijstaande Fred Koershuis ongehinderd op 't doel afstormde en met een schot van ca. 16 meter, waarop de Hol ten-doelman zich lelijk verkeek, de bal in de uiterste hoek deponeerde. (2-3). Vijf minuten later, een mis verstand in de Holten-defensie en het was aanvoerder Bootsveld die een boogbal in het door de keeper verlaten doel plaatste. (2-4). Hol ten zette toen (te laat) alles op de aanval, waarbij iedereen maar naar voren stormde en hierdoor weer 'n levensgroot misverstand in de ach terhoede ontstond, waarbij de Broekland-speler Theo Veldman alle gelegenheid kreeg om de stand op (2-5) te brengen na eerst nog tegen de lat en daarna in het ver laten doel te koppen. Het „verdedigende" systeem is de Holtenaren slecht bekomen. Rest nog te vermelden, dat de wed strijd een zeer sportief karakter droeg. Op woensdag 17 september wer den in het zwembad Twenhaars- veld voor het eerst door leerlin gen van de Holter basisscholen gezwommen voor het zwemdiplo ma A, een schoolzwemdiploma uitgaande van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Dit diploma kent dezelfde eisen als het zwemdiploma van de KNZB, en is dus gelijkwaardig aan dit laatste diploma. De aanwezige zwemcommissie, bestaande uit de badmeesters G. Van Lemel en A. J. Eiling, me vrouw Lukkien-Hoekman, lerares lich. opvoeding en de inspecteur voor lich. opvoeding inspectie De venter, de heer E. J. van Konings veld konden na afloop de volgende leerlingen een schoolzwemdiploma uitreiken: Dorpsschool: Teun Hofman, An- nemarie Paalman, Jennie Vuk- kink. Haarschool: José Prins, Berry Feith, Katje Flantua, Jacqueline Klaassen, Manon Middelink. Kolkschool Peter Homans, Bennie Foks, Nandy Pieterz, Erna Kappert. Kompas: Jantina Aanstoot, Ge rald Stam, Johan Aanstoot. Schakel: Bert Nijland, Henk Abbink, Hans Stam, Arie Beid- man, Gerrit Meilink, Gerrit Jan sen, Frida Groteboer, Greetje Dij- kink,.Rita Vorkink. Espelo: Jetta Tuitert, Johan Bekkernens, Willie Reilink, Henk Slijkhuis, Joke Ulfman. In de toekomst kunnen de kin deren tijdens de zwemuren van de school de zwemproef afleggen, voor een diploma A of B. Tijdens de zwemlessen werden er onderlinge wedstrijden gehou den. De beste seizoentijden voor de rugslag, schoolslag en de vrije slag, die de leerlingen van de klassen 3 tot en met 6 op de chro nometers lieten afdrukken, telden mee voor het klasse- en school- kampioenschap. De gediplomeer de leerlingen uit klas 1 en klas 2 zwommen alleen de schoolslag. Uitslagen zwemseizoen 1975: Klas 1 jongens: Ernst Fridrichs (43,4); meisjes: geen. Klas 2 jongens: Paul. Akker man 25.4; meisjes: Nicolette Pak. 36.0. Klas 3 jongens: Alexander van Lemel (r. 25,3, s. 30,4, vr.sl. 22,9) meisjes: Gerrie Veneman (r. 29,4, s. 26.7, vr.sl. 23,8). Klas 4 jongens: Jan Hoven- kamp (r. 28,0, s. 23,2, vr.sl. 22); meisjes: Marian van der Mark (r. 29.0, s. 26,2, vr.sl. 23,2). Klas 5 jongens: Martin Wilpshaar (r. 23.4, s. 23,3, vr.sl. 17,3); meis jes: Henneke Truschel (r. 22,6, s. 22.2. vr.sl. 18,5). Klas 6 jongens: Theo Boode (r. meisjes: 27,2, In het natuurbad Twenhaarsveld werd zaterdag voor de zesde en tevens laatste keer in dit seizoen diploma-zwemmen gehouden. Het examen werd afgenomen door de badmeesters G. van Lemel en A. J. Eiling te Holten en de heer Lem- stra te Almelo, trainer van zwem- clubs in Rijssen en Almelo. Na mens de KNZB was aanwezig de heer J. van Blitterswijk te Almelo. Van de 133 die te water gingen be haalden 127 een diploma. Diploma A: B. Jacobs, G. de Reu ver G. Meijerink, E. Bouwhuis, H. Bouwhuis. J. Baan, A. J. F. Biele man, J. Nijland, A. W. Smit, Re- nale Stam (28-6-,70), D. Eertink, M. Veleklaas. A. C. Hulshoff, E. Schmets. S. v. d. Meulcn. Diploma B: H. G. Nijenhuis. J. M. Brinks, M. J. Brinks. J. Brinks, M. II. Warrink, G. H. H. Wessel- diik. H. Koning. G. Schooien. A. J. Aaltink, C. B. Span, J. T. C. van Bussel-RÖthengatter, H. Bosschers, ,7. Kieftenbelt. P. Waterbeek, R Pleune, L. Delbeek. M. Lahuis, H. J. F. Hogenkamp, N. Leonhart, J. M. Aanstoot, A. Joldersma, H. Boo de, W. A. Bouwhuis, G. de Reu ver, J. W. Pronk, D. J. Schuppert, 1ni Holten 3 speelde zondag tegen RKSV 2 uit Rijssen een matige en een zenuwachtige wedstrijd. Na ruim een kwartier in de eerste helft kwam RKSV op een geluk kige voorsprong door een misver stand in de achterhoede. Holten 3 kon maar geen vat krijgen op het robuuste en op kracht voetballende RKSV 2. Na de rust scheen het beter te gaan met Holten 3, maar met veel kunst en vliegwerk hield RKSV het doel schoon. Bij één van de vele aanvallen maakte een spe ler van RKSV handsbal binnen de beruchte lijnen. Vanaf de elf meter maakte de aanvoerder geen fout. Al bij al een gelijkspel was de juiste verhouding. Evenals de vorige week was het een hardwerkend Holten 5 dat, I vooral in de tweede helft, duidelijk j afstand nam van het derde elftal van Omhoog. In het begin van de eerste helft ging de strijd nog wel gelijk op maar toch had Holten met de rust een verdiende 2-0 voor sprong door doelpunten van B. J. Paalman en C. Israël. Het werd door een doelpunt van J. ten Wolt huis al snel na rust 3-0 en toen even later C. Israël door de Wier- dense doelman alleen nog maar op onreglementaire wijze werd ge stopt was het Stukker die de straf schop benutte zodat de stand op 4-0 kwam. Het mooiste doelpunt kwam op naam van C. Israël die uit een voorzet onhoudbaar in kopte, 5-0. Toen pas kon Omhoog 3 iets terug doen. Uit een straf schop werd het 5-1 en even latei- werd de gehele Holtense verdedi ging verschalkt en de eindstand be paald op 5-2. Holten 8, na vorige week te heb ben gewonnen nu een gelijkspel, wat wel een goede afspiegeling is van de wedstrijd. In de eerste helft moest doelman Henk van Beek ten koste van een zware blessure een doorgebroken SOS-er stoppen. Veldspeler Rinus Bekkernens keep te de verdere wedstrijd uitstekend. Samen met Piet Pasop behoorde hij tot de beteren. In de tweede helft nam SOS al spoedig de lei ding door een uitgespeelde kans (0-1). Holten probeerde terug te komen maar dat ging moeizaam. Rechtervleugelverdediger Joop KI. Teeselink moest er aan te nas ko men voor de gelijkmaker. Vanaf de zijlijn schoot hij keihard in. De keeper kreeg de bal niet onder con trole en met Marinus Baltus in de buurt moet je dat niet doen (1-1). Zondag de zware uitwedstrijd te gen de Zweef. Hopelijk een over winning al zal het trainingsbezoek wel beter moeten worden wil men blijven meedraaien in de top. C. Slag. J. P. Smit. G. J. A. Nijland, S. M. Bruggeman. H. W. Hartkamp, J. Schuppert, H. M. Jansen, J. Post. M. A. den Heijer. M. J. den Heijer, G. J. Bekkernens, J. H. Brinks, E. Willems, H. Wansink, I. Bijma. E. N. M. v. d. Graaf. H. H. Arfman, J. H. Arfman-Harbers, P. C. van Heun, J. J. M. Vehof. Zwemvaardigheidsdiplama I: I. Tuitert, A. M. van Bussel, J. E. J. Hulshoff, J. G. Voskes, H. J. Vru- wink, D. II. Schippers, E. G. Jan sen, G. Tijhof, A. van Geel, M. v. d. Mark, E. Schmets. I. Eiling, E. Baan, M. Kwast, I. Veldhuis, H. Berendsen. D. Eshuis. R. Boerman, ,T. Tielen, D. Janssen. R. Boezeroov. I. van Overbeeke, I. Nijenhuis. I. Pleune. J. Nijzink. R. Nijland. M. Kroeze. B. de Wilde. W. Voordou we. G. Bökkerink, A. Gerritsen. H. Poortman. L. van Dam. H. Huls man, W. van Beek. B. Mensink. Zwemvaardigheidsdiploma II: A. Baan, S. van Overbeeke, G. J. Mor- sink, H. Welting, A. Ligtenberg. II. Beverdam, R. Karkdiik. J. J. Jan sen. II. Heijda. E. Stromberg, E. Stromberg. J. Tuitert, J. Kortman. Zwemvaardigheidsdiploma III: J. Dannenberg, A. Jansen, C. Pijpers, G. Boezerooy, M. Poortman, G. Jan sen. I. Vincent. M. Nijenhuis. J. W. R. Truschel. M. van Achthoven. J. an Woudenberg, A. Jansen, K. roeze. f, wem vaardigheidsdiploma IV: G. Lodeweges, J. Struiving. Excelsior e2-Holten e2 2-2 Na de daverende overwinning vo rige week op Vesos E2 waren de verwachtingen hoog gespannen voor de match tegen Excelsior. Dat het een zware wedstrijd zou worden stond bij voorbaat al vast want Excelsior geldt als een der sterksten uit deze poule. Met een straffe wind over het veld start ten we met een licht veldover- wicht. Ondanks de vele kansen re sulteerde dit in slechts een tref fer van René Bannink. Met de rust dus 0-1. Na de rust bleef het een gelijkopgaande strijd, temeer daar onze vleugels te weinig in het spel werden betrokken. Zeven mi nuten voor tijd lag plots de gelijk maker achter keeper Rob Verdon- schot (die een goede wedstrijd keepte). Direkt daarna was het al. weer raak: Rob verkeek zich op een laag schot en het stond 2-1. De laatste twee minuten trokken we met man en macht ten aanval. Vlak voor tijd hielp het geluk ons een beetje want René Bannink mocht een strafschop nemen na hands van een speler van Excel sior. Zo werd het toch nog een verdiend gelijkspel. Enter V.fl-Holten f.1 0-4 I-Iolten Fl heeft in Enter ook zijn tweede wedstrijd tot een goed einde gebracht ondanks de handi cap dat er twee spelers afgezegd hadden. Vanaf de eerste minuut trok Holten ten aanval waarbij vooral de beide vleugels goed in werden betrokken. Enter Vooruit wist af en toe door enkele gevaar lijke uitvallen de verdediging in verwarring te brengen maar door goed samenspel van de voorstop per en keeper wisten deze de kansen te niet te doen. Voor rust wist Holten de score te openen door een doelpunt van de midden voor. Na rust moest Holten tegen de wind in en wist door de bal laag te houden deze goed in de ploeg te houden. Toch kreeg Hol ten loon naar werken want de mid. denvoor wist nog tweemaal te In het afgelopen weekeinde wer den in „de Looërmark" de zwem- kampioenschappen van de ols Dij kerhoek gehouden. Het weer was goed. Het water lag te blinken in de zon. Op de startblokken stonden de zwemmertjes, zenuwachtig en gespannen wachtend op het fluitje van de badmeester. Dan wegflit- send op het eerste signaal, aange moedigd door hun klasgenootjes, ?t water doorklievend als felle speed bootjes en tenslotte, bij de finish hun tijd zettend op de chronome ter. De series verliepen spannend. De beste tijden werden gemaakt door Anke Rensen, Tineke van San ten en Ria Tempelman, Henk Kroon, Erik Nijkamp en Wilco Ste vens. In de finale bleek dat de nummers één en twee elkaar niet veel ontliepen, waardoor het goud van de eerste prijs in de. laatste meters pas definitief in handen kwam van Ria Tempelman bij de meisjes en Wilco Stevens bij de jongens. De tweede plaatsen wat zilver opleverde - waren voor Anke Rensen en Henk Kroon. Het brons werd verdiend door Tineke van Santen en Erik Nijkamp. Staand op het schavotje werden hun door de badmeester de blinkende medailles omgehangen. Van de kindei-en die nog niet aan de grote wedstrijden deel kon den nemen, omdat ze nog geen di ploma hadden, kregen Joke Jan sen Manenschijn en Gerrit Klaas- ses ieder een boekje, omdat ze eer ste werden in hun afdeling vijfen twintig meter schoolslag. Van de kinderen uit de derde tot en met de zesde klas. die meedoen met schoolzwemmen, zijn er maar wei nig die nog geen diploma hebben. Voor deze „diplomaloze" kinderen was een hindernisbaan uitgezet, 't Snelst waren Bertie Jansen Manen schijn, Henk Beunk en Dio Rem merswaal. Het laatste onderdeel van de leuk verlopen middag be stond uit stuivertje duiken. Als snoeken doken de kinderen op het startschot van de badmeester naar de bodem van het bassin, waar de blinkende muntjes lagen te wach ten op hun nieuwe eigenaar. Tel kens kwamen er hoofden boven water om lucht te happen. Soms werd triomfantelijk een muntje ge toond. Toen de bodem leeg en de vuistjes van vele kinderen vol wa ren, was de zwemmiddag voorbij. De badmeester en zijn medewer kers werden hartelijk bedankt voor de zwemlessen in het afgelopen jaar en de organisatie van de wed strijden. Een cadeautje onder streepte de goede samenwerking nog eens. doelpunten en de voorstopper een maal. Het was een goede wed strijd en met de wedstrijd a.s. za terdag tegen Excelsior in het voor uitzicht een goede opsteker. De Zweef f4-Holten f4 1-1 Holten F4 heeft in Nijverdal een leuke wedstrijd gespeeld. Ofschoon de roodzwarten praktisch geduren de de hele wedstrijd sterker waren draaide het toch op een punten- verdediging uit. Voor rust met de flinke wind tegen werden jammer lijk enkele kansn gemist. Na rust weer een aanvallend Holten, maar zoals dat zo vaak gebeurt viel het openingsdoelpunt aan de ande. re kant. Onder aanvuring van de leider en belangstellende ouders scoorde Bert Jan even voor tijd de zo zeer verdiende gelijkmaker, nadat hij enkele minuten tevoren al eens tegen de paal had gescho ten Doorgaand met dit enthousiasme, zal F4 ongetwijfeld nog de nodige puntjes in de wacht slepen. Nijverdal fZ-Holten f5 4-0 Door de grote toename van het aantal pupillen is een F5 elftal in gedeeld in de onderlinge pupillen- competitie te Nijverdal. Zaterdag j.l. moesten deze jongste spelers voor de eerste keer spelen tegen Nijverdal F2. Doordat de Kolk school een viswedstrijd organi seerde zijn er helaas maar 7 spe lers opgekomen, uiteraard te wei nig om te voetballen voor een goed resultaat. De jongens van F5 heb ben het toch nog zeer goed ge daan. Bij rust was het nog 0-0. Doch na de pauze werden zij te moe en konden de grote overmacht van Nijverdal natuuiiijk niet staande houden. Een compliment voor de zeven jongens die toch nog zijn opgekomen. Ook zij hadden wel gx-aag willen vissen, doch de verenigingsband ging bij hen voor. Zaterdagmorgen vond in het zwembad „de Looërmark" voor de derde en laatste maal het diploma- zwemmen plaats. Van de leerlingen van de ols Dijkerhoek die deelna men, slaagden: A: Astrid Feddema, Annelies Klaasses, Alex Stegink, Egbert Wegstapel, Gerrit Klaasses; B: Henny Nijland, Albert Wegsta pel, Egbert van de Brink, Ineke Bosman; C: Bea Pinkert. 19,4, s. 22,2, vr.sl. 15,0) Ineke ter Maat (r. 28,0, vr.sl. 20,5). Schoolkampioen jongens is gé worden Theo Boode en school kampioen meisjes 1975 werd Han- neke Truschel. Deze leerlingen waren ook het vorig jaar kam pioen. A.s. zondag speelt Holten haar derde wedstrijd thuis tegen UD uit Deventer. Het vorige seizoen was het juist deze wedstrijd die Holten definitief als kampioenskandidaat deed afhaken. Hopelijk zal het nu andersom zijn nl., na de eerste twee nederlagen, juist voor een omme keer zorgen. Vooral de wedstrijd afgelopen zondag tegen Broekland, waarbij Holten zelfs een goed uit zicht had op een overwinning, maar in het laatste kwartier door een toch geheel niet sterk Broekland werd overspeeld, was een grote te leurstelling voor het toch nog tal rijk meegekomen publiek. Als dit zelfde publiek achter onze jongens blijft staan gaan we toch wel met enig optimisme deze wedstrijd en de komende wedstrijd tegen Heino thuis met vertrouwen tegemoet. Omhoog c1-Holten d 2-1 Holten Cl draait nog steeds niet goed, de eerste competitiewed strijd werd verloren van De Zweef met 5-2. Afgelopen zaterdag trokken de jongens vol goede moed naar Wierden. De wedstrijd begon goed, in de derde minuut stond Holten al met 1-0 voor. Daarna kwamen er geen goede combinaties meer tot stand, de jongens waren dan ook steeds te laat. Omhoog kwam toen opzetten en scoorde twee keer. De eindstand werd 2-1 in het voordeel van Omhoog. Holten Cl kan echt beter voet ballen. en nog iets om niet te ver geten er wordt twee keer in de week getraind, wat jullie alleen maar ten goede kan komen. Rest ons nog te melden, een vriendelijk verzoek aan ouders-autobezitters gaat u eens een keer met uw zoon mee. Stuurt u dan even een be richtje bij de leiders: J. Heyda, Schepenenstraat 10 of A. Vene man, Kozakkenstraat 11. Rijssen V. cl-Holten c2 1-0 Enigszins tegen het totale spel- beeld in heeft C2 zijn meerdere moéten erkennen in R.V. Cl. Voor rust had RV een licht veldover- wicht, maar door goed ingrijpen van de achterhoede werd menige aanval vroegtijdig onderbroken. Het doelpunt voor RV ontstond dan ook uit een vrij ongevaarlijke voorzet van rechts die door een Holtens been van richting werd veranderd en de doelman kansloos liet. Na rust een ontstuimig aan vallend Holten dat echter de meest simpele kansen onbenut liet. Sa mengevat een goede wedstrijd met voldoende inzet; de „afmaker" ontbreekt helaas nog. Omhoog tU-Holten d1 2-0 In Wierden heeft Dl zijn eerste verliespunten opgelopen tegen een goed spelend Omhoog Dl. Holten DUbegon in de eerste helft met de wind tegen wat betekende dat ze direct al in de verdediging werden gedrukt. Holten Dl wist de aan vallen goed op te vangen mede door het voortreffelijk keepers werk van Herman ter Harmsel. Vlak voor rust kwam Holten Dl toch 'door een schot van de mid denvoor van Omhoog welke on houdbaar was voor de keeper ach ter. Na rust probeerde Dl er van al les aan maar het wilde gewoon niet lukken. Daarentegen wel bij Omhoog welke bij een uitval het tweede doelpunt wist te scipren. Wedvlucht Suffel (B.) Afstand pl.m. 189 km. Aantaan duiven 150. 1. 2 en 6 Scholte in 't Hof. 3. 7 en 10 R. Schaap, 4 en 8 G. J. Bekker nens, 5 G. Jansen, 9 Schuiterd. Zondag 21 september zullen drie verenigingen stryden om ..de Poppccup". Deze beker was vorig jaar voor het eerst de inzet van een sportieve strijd tussen de Markclose en Holtense tennisver enigingen. De T.C. „Holten" was toen de duidelijke winnaar van deze mas sakamp. De aanleg van twee nieuwe banen heeft het mogelijk gemaakt om de strijd met één team uit te breiden. De „Schape- kolk" uit Diepenveen zal het trio completeren. Ten einde zoveel mogelijk leden te laten deelne men worden alleen dubbelspelen verspeeld. Elk dubbel is in een poule ingedeeld met ongeveer ge lijkwaardige koppels van de twee andere verenigingen. Het aantal gewonnen wedstrijden zal uitma ken of „de Poppecup" in Holten- blijft of in oost- of westwaartse richting zal „afreizen". Zijn naam heeft deze beker te danken aan het feit dat ,.de Pop- pe" halverwege Markelo-Holten - de deelnemers van vorig jaar - ligt- In aanwezigheid van de comman dant van de rijkspolitie, adj. Meij er, had de trekking plaats van de door Holtens Gemengd Koor ge houden verloting. De prijzen (lè tot en met de 6e prijs) vielen op de nummers 875 - 795 - 672 - 854 - 208 en 554. Gedui-ende deze winter hoopt de Tennisclub „Holten" een tennis- voorbereidingscursus te organise ren voor jongens en meisjes van plm. 10 tot plm. 12 jaar. In deze cursus worden door de bondstennistrainer de heer C. van Weert alle mogelijke bal- en loop oefeningen gedaan. Hierdoor moet het mogelijk worden tijdens de zo- mertennistraining meer aandacht aan specifieke tennisoefeningen te schenken. Het is dit jaar gebleken dat veel jeugdige tennissers en tennisters weinig gevoel voor de bal hebben, de snelheid van de bal niet kun nen bepalen en een verkeerde gooitechniek hebben. In een speels lesprogramma wil Van Weert deze basistechnieken in een 15-tal les sen aanleren* Deze lessen worden vanaf 14 ok tober elke "dinsdagmiddag van 16.00 tot 16.50 in de gymnastiek zaal aan de Lageweg gegeven. Verwacht kan worden dat dan de tennislessen in-de zomer sneller resultaat zullen hebben. Voor opgave en inlichtingen zie advertentie elders in dit blad. Namens de T.C. Holten zit in de wedstrijdcommissie Rudie Be rends. De commissie verwacht het programma af te werken tussen 9 uur 's ochtends en 5 uur 's mid dags. Traditiegetrouw zijn belangstel lenden zondag a.s. welkom rond de vier tennisbanen op „Moer- manskamp",.. Aanmeldingsmogelijkheden en les tijden van de afd. volleybal. Het trainingsschema ziet er als volgt uit: Dinsdag onder leiding van de heer Hesselink, gymlokaal aan de Tuinstraat 21.00-22.00 uur dames sr. 20.00-21.00 uur heren. sr. Donderdag onder leiding van de heer Hesselink, gymlokaal aan 4e Haarstr. 18.15-19.30 uur meisjes- en jongensjeugd. Donderdag onder lei ding van de heer De Looze, gym lokaal aan de Haarstr. 19.30-21.00 uur damesselektie, 21.00-22.30 uur heren. Het ligt in. de bedoeling in het komend seizoen met 2 damesteams, 2 herenteams en 1 jeugdteam (meis jes) aan de competitie deel te ne men. Contributie-bedrag voor zo wel de jeugd als de senioren f 3,00 per maand. Ook deze contributie wordt halfjaarlijks geïnd. Ook bij de afd. volleybal zijn nieuwe leden van harte welkom. Opgave aan de zaal! De judolessen worden elke don derdag gegeven in het gymlokaal aan. de Lageweg onder leiding van de heer Huizinga. Het lesrooster ziet er als volgt uit: 5 t.m. 6 jaar (jongens en meisjes) 17.00-18.00 u., 7 t.m. 12 jaar (jongens en meisjes) 18.00-19.00 uur, 12 t.m. 16 jaar (jon gens en meisjes) 19.00-20.00 uur, 16 jaar en ouder, heren 20.00-21.00 u. Nieuwe leden kunnen zich opgeven aan de zaal. De kinderen kunnen eerst in turn- pakje of broek en hemdje komen; later kan tot aanschaffing van of ficiële kleding worden overgegaan. De lesgelden bedragen t.m. 15 jaar f 5,- per maand; 16 jaar en ouder f 7,50 per maand. De lesgelden worden elke le donderdag van de maand geïnd in de zaal. Wij hopen u binnenkort als lid van de judo- afdeling te kunnen begroeten.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7