Vroeg groenvoer in voorjaar Open Deur-samenkomst Discobal ^RvanEGMOND Kamerleden stellen vragen over Rampenfonds Bulletin voor bestrijdingsmiddelen Regeringsbeleid toch onvoldoende Collecte voor prinses Beatrix-fonds Van het erf der kerk Kampioens- hond Ds. L. Handojo ten dele werkzaam in Maassluis Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Zondagsschoolver, gaat jubileren GESTRIKT ONDERLINGE COMPETITIE „BE POPPE" 89 are mais H0LTEN WOONHUIS H0LTERWEG79 - NIJVERDAL Landbouwschap: Druk niet vergeefs geweest ^GAAR WE- HEEjN"'3 MEELEVEN GEVRAAGD HOLTEN 19 SEPT. 1975 PAGINA 5 De afdeling: Holten van de OLM heeft gereageerd op het antwoord dat minister Van der Stee van Landbouw heeft gegeven in ant woord op vragen van de Kamerle den Wisselink en Tolman (beiden CHU), met betrekking tot de scha de die door de windhoos van 14 .ïuli is ontstaan. De minister deelde de Kamerleden mee dat in het getroffen gebied voor zover hen bekend niemand in zijn bestaan werd bedreigd en mocht dat wel zo zijn, de getroffe nen een beroep konden doen op de Rijksgroepsregeling Zelfstandigen. Daarnaast merkte de minister op dat hij tot dat standpunt was ge komen: „Gezien de spreiding van de schade en de geringe omvang van het gebied". Een persconferen tie in Holten heeft vorige week duidelijk gemaakt hoe de vlag er in werkelijkheid voorstaat. Het afdelingsbestuur heeft de aanwezige journalisten duidelijk kunnen maken, dat er wel degelijk mensen in 't bestaan zijn bedreigd en dat er mede daardoor een be roep is gedaan op de Rijksgroeps regeling. Daarnaast heeft men staande gehouden dat het in dit geval, net als in Zeeland, gaat om individuele boeren, waardoor het argument van de minister dat de grootte van het gebied een maat staf is, werd ondergraven. Een excursie door het gebied maakte al snel duidelijk waardoor de teleurstelling van de landbou wers in de. omgeving van Holten over het antwoord van minister Van der Stee is ontstaan. Sinds de windhoos, die enorme schade aan richtte, is geen regen van beteke nis meer gevallen, waardoor de getroffenen, en zij niet alleen, een extra tik kregen door de droogte. Bovendien is in het betrokken ge bied ook op grote schaal sprake van wrang bij de jonge dieren, een schadepost die niet onaanzienlijk is. De heer Wisselink heeft mede naar aanleiding van de nieuwe krantenpublikaties over de Holter Woensdagavond 10 september j.l. hield de fad. Holten van NBPV haar eerte bijeenkomst in het nieu we seizoen, waarbij 'n vijftal pun ten op de agenda stond. De voorzitsters, mevr. H. Robers- Sprokkereef, heette allen hartelijk welkom na <3e warme, droge zomer, waarbij een windhoos met hagel en slagregen een gedeelte van Hol ten teisterde. Zij sprak de hoop uit dat de schade niet al te groot was en besloot haar inleiding met een passend gedicht: „Aij good luus- tert". Voorts vestigde zij de aandacht op het visitekaartje van de afde ling (ontworpen door zr. M. ter Borg en uitgevoerd door mevr. W. Klein Velderman-Wegstapel) en de tussentijdse verkiezing, in verband met vertrek van mevr. A. Snater- Jonker. Vervolgens bracht zij diverse ex cursies, tentoonstellingen en cur sussen, te weten taalcursus, „Ver enigde Naties", rechten, haken en ogen aan de bedrijfsopvolging, ter sprake. In verband met het monumen tenjaar hield de heer Everhard Jans uit Almelo, onder vertoning van dia's, een interessante lezing over „Restauratie van oude boer derijen en woonhuizen". Na afloop van zijn betoog kwam de vraag uit de vergadering, of het de moeite waard zou zijn in Holten een lijst aan te leggen van monumenten. De mening van de meeste aanwezigen was „het oude" dat nog in Holten is, bewaren en eventueel restaure ren. Gehandicapte mensen zijn dap pere mensen. Ze leren leven met hun handicap. Vechten jaren en jaren om soms maar een heel klein stukje van hun verloren ge zondheid terug te winnen. Ze zijn een deel van onze maatschappij. En willen wanneer mogelijk ook deel uitmaken van onze maat schappij. Ze hebben rechten, wil len geaccepteerd worden. Maar dan zonder medelijden. Waarom ze vragen en wat ze nodig hebben is: belangstelling. Gewone menselijke belangstelling zonder sentimenten. Daarom moe ten wij ons ervan bewust zijn, dat gehandicapte mensen net als alle andere mensen willen leven en gelukkig zijn. Op eigen wijze en naar eigen kunnen. Wij moeten ze daarbij helpen. Het gevoel geven dat ze erbij horen. Medeleven houdt ook in de fi nanciële lasten, waarmee onze ge handicapten te kampen hebben, verlichten, Dit is de taak van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses Beatrix Fonds zet zich in voor die gehandicapte medemensen die getroffen werden catastrofe contact gezocht met zijn collega's De Beklcer (KVP), De Boer (ABP), Langedijk-de Jong (PvdA) en Tuijnman (VVD), om gezamenlijk de minister te verzoe ken een rampenfonds in te stellen, zoals dat in België is gebeurd, waaruit schades zoals deze in Hol ten financieel opgevangen kunnen worden. De vragen zijn op 5 sep tember gesteld: 1. Kan de minister spoedig de resultaten meedelen van het door hem toegezegde ambtelijke onder zoek naar de gevolgen van het eventuele instellen van een ram penfonds voor de land- en tuin bouw, zoals toegezegd naar aanlei ding van vragen van het lid De Bekker in april. 2. Wil de minister bij zijn be llet dagelyks bestuur van het Landbouwschap constateert dat een aantal onderwerpen die het de afgelopen maanden in het over leg met de overheid bepleit heeft, wordt teruggevonden in de beleid voornemens van de regering. Deze beleidvoornemens zijn weergege ven in de Troonrede, de miljoe nennota en de Landbouwbegro ting 1976. De fiscale wensen van het be drijfsleven worden in belangrijke mate ingewilligd. De regering is toegemoet gekomen aan de wen sen ten aanzien van de verlaging van de grens bij inkomensmidde ling en de belastingvrijstelling van het bedrijsvermogen. De toe zeggingen ten aanzien van de fis cale oudedagsreserve en de zoge naamde urenregeling voor de meewerkende gehuwde vrouw be tekenen een gedeeltelijke inwilli ging van de wensen van het Land bouwschap. Het dagelijks bestuur constateert dat de regering de zelfstandigenaftrek ook in 1976 zal voortzetten. Het gaat er vanuit, dat het door de Tweede Kamer voorgestelde niveau van f 1600,- dan ook wordt gehandhaafd. Het Landbouwschap acht echter een grotere verhoging noodzake lijk. Het dagelijks bestuur acht het totaal van de fiscale maatregelen onvoldoende. De regering erkent dit ook, want zij stelt dat deze maatregelen niet meer dan „een duidelijke bijdrage" leveren aan de overbrugging Van verschillen tussen het inkomen van zelfstandi gen en werknemers. Ten aanzien van de belangrijk ste wens van het Landbouwschap op sociaal gebied, namelijk de verhoging van de vrijstellings- en reductiegrenzen voor de premie heffing voor de volksverzekering, is de regering nog niet concreet. Wel heeft zij een verhoging voor gesteld, maar nog geen bedrag genoemd. Op de beide andere wensen, namelijk een aanpassing van de inkomensgrenzen voor de Kinderbijslag Kleine Zelfstandigen en de premiereductieregeling voor de vrijwillige ziekenfondsverze kering, is niet noemenswaard in gegaan. Uit de Memorie van Toelichting van Landbouw bljjkt, dat meerde re voorstellen van het Landbouw schap uitgewerkt zyn in de beleidsvoornemens van minister Van der Stee. Het dagelyks be stuur van het Landbouwschap doelt daarbij o.m. op het struc tuurbeleid. Als voorbeelden kun nen genoemd worden de verbre- door polio, spasticiteit, multiple sclerose, spierdystrofie en diverse andere spierziekten. De hulp die door het Prinses Beatrix Fonds werd verleend in materiële zin, bedroeg in 1974 voor individuele hulpverlening ruim één miljoen gulden. Terwijl ook voor niet individuele bijdragen ruim 1 miljoen gulden werd uitgegeven. U kent waarschijnlijk de werk wijze van het fonds niet, maar de talloos velen die dank zij dit fonds geholpen zijn, kunnen daarvan ge tuigen. Het werkt snel en doelma tig, want u kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp. Maar hulp kan alleen geboden worden als de (financiële) middelen daar toe aanwezig zijn. Onze landelijke collecte is daar bij onmisbaar. Helpt u ons bij de hulp die anderen niet kunnen ont beren. Stuur onze collectanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze ge handicapten, dus niet onvcrrich- terzake weg, maar geef! Bent u hem misgelopen, denk dan aan ons gironummer 969, Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. slissing over het in vraag één be doelde fonds mede betrekken zijn oordeel over het functioneren van de Rijksgroepsregeling Zeldstandi- gen? TOELICHTING Het laatste jaar deden zich behal ve de waterschade in Zeeland de volgende natuurrampen voor: windhozen gepaard met hagel in Noord-Groningen, het Westland. de Noordoostpolder, Holten; grote nachtvorstschade en droogteschade in verschillende delen van 't land. Tengevolge van deze rampen bleek er in veel gevallen grote behoefte aan snelle financiële hulp. Boven dien zijn er veel klachten over 't functioneren van de Rijksgroepsre geling Zelfstandigen. HENK OOST ding van het rentesubsidicbeleid, de bedrijfsbeëindiging op termijn, de particuliere cultuurtechnische werken, de boerderijverplaatsing, de extra uitbouw van bedryfsver- zorgingsdiensten en de Grond bank. Het dagelijks bestuur consta teert overigens, dat de begrotings stijging achterblijft bij de infla tie. Het ziet dan ook niet in hoe verre de beleidsvoornemens van de minister van Landbouw gerea liseerd zullen worden, gelet op de beperkte budgettaire ruimte. Het Landbouwschap zal een de finitief oordeel geven in de open bare bestuursvergadering, die op woensdag 1 oktober a.s. gehou den wordt. Dan zal worden voor gesteld zich ten aanzien van de nog niet ingewilligde wensen tot de Tweede Kamer te wenden. Ds. Lutiko Handojo (38) uit Ja karta, van de Chr. Kerk van In- döriefeië' (GKI) van Wëst-Java, met zijn vrouw en vier kinderen naar ons land overgekomen ,,op grond, van wederkerige dienstver lening en wederzijdse steun", is in de Grote Kerk te Maassluis voor gesteld aan de hervormde ge meente en ingeleid tot zijn werk voornamelijk in het westelijk deel van Maassluis. Ds. Handojo kwam vanuit Indo nesië in het kader van „'zending in zes continenten" van het stre ven naar zendingsverkeer op voet van onderlinge gelijkheid als „zus terkerken". De opvatting dat „heel de wereld zendingsterrein" is laat minder ruimte voor de vroegere moederkerk-dochterkerk- rclatic. Dit tweerichtingsverkeer wordt ook gewenst door de her vormde raad voor de zending te Oegstgeest, die in het jaarverslag 1970 schreef: Laat voor wat bijv. Indonesië betreft, ook leden van Indonesische kerken deelnemen aan de evangelieverkondiging in Europa of Amerika. Ds. Handojo is vorig jaar naar Nederland gekomen en heeft sindsdien een oriëntatieperiode, met pastoi-aal werk in o.a. een Haagse wijkgemeente, achter de rug. Hij heeft zich deze maand met zijn gezin in Maassluis geves tigd, waar hij naast zijn werk in hervormde algemene dienst in de nieuwe Westwijk waar ds. E. F. Verbaas wijkpredikant is, voor een deel van zijn tijd zijn arbeidsterrein zal vinden. (Hervormd Persbureau) Ds. Lutiko Handojo' spreekt op dinsdag 28 oktober a.s. in Holten op een gecombineerde gerefor- meerde-liervormde zendingsavond. Op 23 oktober zal hét 110 jaar geleden zijn, dat de Nederlandse Zondagsschoolvereniging werd op gericht. Dit jubileum is de aanzet Op de in Breda gehouden inter nationale tentoonstelling werd de Engelse cockerspaniel Yardew Constellation van mevrouw P. van Dijk, kampioen en tevens uitge roepen tot beste jachthond en besta van de gehele show. Vooral op rundveehouderijbe drijven met een zware veebezet ting per ha heeft opvoering van de voederproduktie de volle aandacht. Dit heeft ertoe geleid dat op ver schillende bedrijven, vooral in het zuiden van het land, na de oogst van snijmais nog een mengsel wordt uitgezaaid van Italiaans raaigras en snijrogge. Ook wordt het wel geteeld na gra nen of aardappelen. Dit mengsel kan reeds in de tweede helft van april - begin mei een flinke snede smakelijk groenvoer leveren. Het mengsel van Italiaans raaigras en snijrogge wordt onder de namen VITRO en VITRO-PLUS in de handel gebracht. De eerste is een mengsel van LEMTAL diploid Italiaans raai gras en rogge, de tweede is een mengsel van NINAK tetraploid Italiaans raaigras en rogge. Deze kunnen op praktisch alle grondsoorten worden geteeld. De DEVENTER Deventer Schouwburg, Gr. Kerk hof 1, tel. 11500: maandag 22 sept. 20 uur bovenfoyer: Modeshow van de firma Penninkhof. Woensdag 24 september 20 uur: The Friends Roadshow uit Londen. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10, tel. 13015: weekfilm do. 18 t.e.m. 24 sept.: Inpikken en wegwezen - 3e week 14 jr.; nachtvoorstelling vr. 19, za. 20 sept. 23.30 uur: Val kuil voor profiteurs, 18 jr.; ma tinee za. 20, zo. 21 sept. 14 uur: Chisum, a.l. Aanvangstijd week film: weekd. 20 uur, vr. 21 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur. Cinema. Lange Bisschopstraat 69. tel. 11100: weekfilm do. t.e.m. wo. 24 sept.: Kind van de zon - 3e week, 18 jr.; nachtvoorstelling vr. 19, za. 20 sept. 24 uur: De loteling 18 jr.; matinee za. 20, zo. 21, wo. 24 sept. 14 uur: Sjors en Sjimmie a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.45 en 21.15 u. zo. 16, 18.45 en 21.15 uur. Luxor Theater Brink 20, tel. 18662 wereldpremière: weekfilm do. 18 tot diverse activiteiten* in het ko- mende seizoen. Op zaterdag 25 oktober is er „open huis" in het verenigings gebouw aan de Bloemgracht in Amsterdam, met een tentoonstel ling van oud zondagsschoolmate riaal. De dag daarop is het natio nale zondagsschoolzondag, waar voor de opzet van een gezinsdienst beschikbaar is. Voor de kinderen is er een prik- kaartactie „helpen doet helpen", waarvan de opbrengst bestemd is voor zondagsschoolwerk elders in de wereld. Verder komen er aller lei opdrachten en prijsvragen, waarmee leuke suprisses te win nen zijn. Ten dienste van het werk van de vereniging zelf zal de financiële actie „doe met ons mee" worden gevoerd. Ook de regionale ontmoetings dagen (vijf in het najaar en vier in het voorjaar) zullen in het te ken van het jubileum staan, onder meer door het onderwerp „uit de bijbel ventellen, doe'je dat en hoe doe je dat?". Op zaterdag 30 mei zal een con gres de jubileumviering feestelijk besluiten. (Hervormd Persbureau/Trouw) Zondag 21 september a.s. belegt de Open Deur-groep de eerste z.g. Open Deur-samenkomst van het winterseizoen 1975-'76. Daarmee vervolgt' de groep haar activitei ten die beogen contakt te leggen en te houden met rand- en buiten kerkelijken. Immers bedoelt de groep om een stuk bezinning te doen plaats vinden van kerkelijk mee-levenden, niet kerkelijkmee- levenden en zij die tot geen kerk genootschap behoren. Behalve het organiseren van sa menkomsten, verspreidt de Open- Deur-groep daartoe ook een twee tal bladen, n.l. „Open Deur" en „Open Vensters". Dit laatste is 'n maandblad, dat speciaal voor be jaarden wordt uitgegeven. Voor het komende winterseizoen heeft de groep, naast de traditio nele Kerstnachtsamenkomsten, ook weer een viertal andere bij eenkomsten georganiseerd. In te genstelling tot vorig jaar, zullen dit jaar 4 verschillende sprekers spreken over 4 verschillende on derwerpen. Zoals altijd is er een bijzondere medewerking in de vorm van zang en of muziek. Zoals gezegd, wordt a.s. zondag (21 sept.) de eerste van de reeks Open Deur-samenkomsten gehou den. Spreker is ds. G. W. H. Ped- demors, Geref. predikant te Hol ten. Het onderwerp van zijn toe- VITRO-mengsels kunnen gezaaid worden tussen half september en half oktober. Tijdig zaaien heeft echter de voorkeur. Het grootste rendement van het extra voer wordt verkregen door het gewas te maaien voor stalvoer. De voe- derverliezen zijn dan het kleinst. Een andere mogelijkheid is het be weiden van het gewas. Rantsoen beweiding zal dan veelal de voor keur hebben. Ook kan het gewas worden ingekuild als onder be paalde bedrijfsomstandigheden maaien voor stalvoer of beweiding niet past. Uit een onderzoek door het IMAG te Wageningen, is geble ken dat een mengsel van Italiaans raaigras rogge, een hogere net to-opbrengst aan voederwaarde geeft dan puur Italiaans raaigras of rogge. Bij een oordeelkundig gebruik kunnen de VITRO-mengsels bij dragen tot een hogere voederpro duktie per ha. t.e.m. wo. 24 sept.: Het jaar van de Kreeft, 18 jr.; nachtvoorstel ling vr. 23 uur: Matraspaardjes, 18 jr.matinee zo. 14 uur: Kuifje en het geheim van het Gulden Vlies a.l. Aanvangstijden week film: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur. Goetiek De Rozynenhof, Grote Poot 19, tel. 11848: geopend: ma. t.e.m. za. 14-18 uur, vr. ook 19-21 uur tot 15 okt. Guy Thomas, schil derijen. De Kunstpoot, Grote Poot 19, tel. 11848: geopend ma. t.e.m. za. 14- 18 uur, vr. ook 19-21 uur tot 3 okt. Hans Boxem, etsen en aqua rellen. Kunst Rondom, Openbare leeszaal Brink 70, tel. 13506: geopend: di. t.e.m. vr. 10-17.30 uur en 19-21 u„ za. 10-17 u. tot 27 sept. Vincas Ki- zarauskas en Saule Kizarauskiene, grafisch werk. Galerij Lenten, Kletterstraat 25-27 tel. 21815: geopend: di. t.e.m. za. 10-18, zo. 14-17 u. t.e.m. 28 sept. Marcus Delajo - schilderijen. Het ei van Columbus, Polstraat 76-78, tel. 16431: ma. t.e.m. vr. 14-18. za. 10-17, zo. 15-18 uur: Jacouline van Langevelde - touw- objecten tot 11 okt. Tevens gele genheid voor groepsbegeleiding en lasdemonstratie. .Stadsbibliotheek, Klooster 3. telef. 16512: geopend: ma. t.e.m. vr. 10-12 en 13-17, wa. 18-20.45 uur: Verborgen vrouwenleven - de vrouw in het klooster. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675: geopend: di. t.e.m. vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 uur: Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Museum De Waag. Brink 56. tel. 14556,: geopend: di. t.e.m. za. 10- 12.30 en 14-17, zo. 14-17 uur: An tieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556: geopend als de Waag: Aankleedpoppen uit 1860- 1910. Museum voor mechanische speel goed, Noordenbergstraat 9, telef, 19739: geopend als de Waag. Grote of Lebuinuskerk, Grote Kerkhof: zaterdag 20 sept. 20.15 en zondag 21 sept. 19 uur: Orgelcon cert door Jan Jongepier. Kantate- dienst Deventer Kerkmuziek En semble o.l.v. Jan Kleinbussink met o.m. delen uit de Missa Breva van de Palestrina- Volkssterrenwacht Bussloo, Re creatiegebied Bussloo: vrijdag 19 september vanaf 20.30 uur: Kijk- in-kijk-avond. Deventer Ren- en Toeristenver eniging „De Zwaluwen", inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247. Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 u. vanaf Clubhuis DKC Hel las, Sportcomplex Rielerenk, deelname kosteloos. 100 jaar U.D. '75 (afd. Voetbal), Bcrgweidedyk: zaterdag 20 sept. Beatrix-poliofonds. Weekenddiensten tandartsen: 20 en 21 september: J. A. Kammen- ga, Ceintuurbaan 5, tel. 23237. spraak is „Leven met angst". Medewerking zal worden verleend door het Chr. Mannenkoor „Asaf" uit Dedemsvaart o.l.v. dhr. J. Zwanepol. Vele Holtenaren zullen dit enthousiaste koor nog wel her inneren, omdat het al eerder in Holten in een O. Deur-samenkomst zong. Juist omdat de Open Deur-groep dit soort samenkomsten belegt met het oog op rand- en buitenker kelijken is alles zeer eenvoudig gehouden. Eén volledig program ma wordt bij 't binnenkomen aan iedere bezoeker uitgereikt. Met uitzondering van wat gereserveer de plaatsen in de omgeving van de preekstoel, zijn alle plaatsen vrij en mag men gaan zitten waar men wil. Is een buitenkerkelijke geheel vreemd en weet hij niet goed hoe of wat, dan kan hij al tijd nog even informeren bij de Open Deurmedewerkers/sters, die aan de ingang staan. De bijeenkomst wordt gehouden in de Herv. kerk van Holten en be gint officieel om 19.15 uur. Gedu rende 10 minuten vóór die tijd is er gelegenheid voor het gemeen schappelijk zingen van liederen. Er zijn geen financiële konsekwen- ties aan verbonden voor de bezoe kers. Wel wordt (geheel vrijwillig) aan de uitgang een collecte gehou den voor het Open Deur-werk. Het Bureau Bcstrijdingsmidd'- len treft voorbereidingen voor de uitgave van een Bestrydingsmiri- dclenbulletin. Met deze uitgave wordt het verschaffen van perio dieke informatie beoogd over: vervallen toelatingen van middelen van belang zijnde wijzigingen hl de toelatingen nieuwe toelatingen overige actuele onderwerpen betrellende de toelatingen In het bulletin zullen te zijner tyd ook aanvullingen worden ge geven op 'n Bestrijdingsmiddelen- gids, die volgend jaar zal worden uitgegeven. Het bulletin is in de eerste plaats bestemd voor hen, die be strijdingsmiddelen verkopen en in voorraad hebben. Ook voor voor lichters zal de verstrekte informa tie nuttig kunnen zijn. Door middel van publikaie in vakbladen en via andere voorlichtingskanalen zal de informatie ter kennis van gebrui kers kunnen worden gebracht. Het bulletin zal als een losbladig systeem verschijnen. Het Bestrijdingsmiddelenbulletin zal hen worden toegezonden, die hiertoe een verzoek richten aan ALMELO Varossieau: dond. en verijd. 14.30 ■en 20 u.: De Knokmachine, 14 jr. Zaterd. 18.45 en 21.00 u.: De Knokmachine, 14 jr. Zaterd. 23.15 u.: Poesjes in een mannenhuis. Zond. 14.30 en 16.45 u.: De duivel hale je, 14 jr.; Zond. 18.45 en 21.00 u.: De Knokmachine, 14 jr. Maan dag, dinsd., woensd. 14.30 en 20.00 u.: De Knokmachine, 14 jr. Palace: Alle dagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21.00 u.: Tommy 14 jr. de Plantenziektenkundige Dienst, afd. Interne Zaken, te Wagenin gen. Gelieve bij dit verzoek te vermelden of men betrokken is bij de handel of voorlichting inzake bestrijdingsmiddelen. Gelieve te vens aan te geven of men ook be langstelling heeft voor bestrij dingsmiddelen, die buiten de land bouw worden gebruikt, zoals o.a. insecticiden voor huishouding en bedrijfsruimten, ontsmettingsmid delen of houtconserveringsmidde len. De eerste uitgaven worden begin oktober verwacht. Tot 1 januari 1970 zal toezending gratis geschie den. De voorwaarden voor de toe zending na deze datum zullen tij dig bekend worden gemaakt. Dwerggeitjes zijn maar kleine beestjes. Het zijn echte speel- makkrtjes voor kinderen. Ze zijn dan ook in het geheel niet bang uitgevallen en bovendien erg speels. In Ouwehands Dierenpark te Rhenen lopen er ontzettend veel rond te springen. En het is dan ook geen wonder, dat alle kinde ren er stapelgek mee zijn. Een meisje van een jaar of vier, dat een strik in het haar droeg, die met een veiligheidsspeld was vastgezet, bukte zich wat te ver voorover en één van die geitjes nam haar kans waar om de strik met speld en al van het kinder hoofdje te grissen én op te eten! De speld is er al lang weer uit gekomen. Commenaar van een grapjas: „Als die geit straks jon kies krijgt, komen ze met een strik in het haar ter wereld." DONDERDAG 25 SEPTEMBER START DE SCHIETVERENIGING „De Eendracht" weer met de (geweer en pistool) Nieuwe leden zijn hartelijk welkom vanaf 's avonds 8.00 uur in zaal „Vosman". Er kan geschoten worden met geweer en pistool van de vereniging. Café-Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond. Prima keuken Max. 250 personen Telefoon 05476 - 1206 Neem es vaker een kippetje mee Dinsdags en zaterdags Oranjestraat. Vrijdags op de markt PLLTMVEEBEDRIJF BARVELINK telefoon 1564 Ook voor verse eieren IN DE ENK Briefjes inleveren t.m. 24 september bij J. G. J. NIJENHUIS Look 45, Holéen ZONDAG: Café ,De Wïppert' Aanvang 14.00 uur Te koop, rustig gelegen en keurig onder, houden halfvrijstaand stig gelegen en kei [vrijstaand (type twee onder één kap) met gasgestookte centrale verwarming, verwarmde garage, berging, schuurtje en tuin. Ind.: hal, ruime kamer, eetkeuken, bij keuken, provisiekelder, toilet. Ie verd.: 3 slaapkamers, groot balkon op het zuiden, douchecel met tweede toilet. 2e verd.: berging. Totale perceelsgrootte 212 m2. Koopsom en aanvaarding n.o.t.k. bemiddeling TEL 05486-3605 MAKELAAR-TAXATEUR in onroerende goederen 22 tot en met 27 september

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5