raadsflitsen (to agenda Bestemmingsplan „Beuseberg door Ged. Staten goedgekeurd Bestemmingsplan De Beuseberg Schaakclub Holten HET WAPEN VAN HOLTEN Voorlichting over de werkloosheidswetten Zandwinning S14 nog geen beslissing Comité Beusebergniet bij de Kroon in beroep Wegen in buitengebied krijgen voorlopig nog geen naam Holten doet niet mee aan onderwijs begeleidingsdienst „Midden IJssel Inventarisatie en fasering KORTE Lief zijn voor elkaar Licht in liet duister Ontslni ti n» industrieterrein ..Ue Haar Bouw viaduct begonnen HOLTEN 19 SEPT. 1975 PAGINA 3 Bij de behandeling van de inge komen stukken deelde burgemees- ter mr. W. I-I. Enklaar de raad i mede dat het bestemmingsplan ..Beuseberg" door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Hij voegde hieraan toe dat het voormalig Comité .Beuseberg" (thans onder deel van de milieufederatie Over- jijssel) heeft besloten tegen dit be sluit niet verder in beroep te gaan I bij de Kroon. „We zijn daar bij zonder gelukkig mee", voegde hij er opgelucht aan toe. Inventarisatie en fasering Namens het CDA zei de heer H. J. Westerik de indruk te heb ben dat onder de Holtenaren grote j animo bestaat om een eigen huis te bouwen. „Nagegaan dient te worden hoe groot deze vraag is en wat de gevolgen daarvan kunnen i zijn voor eventuele doorstroming. Ook dient nagegaan te worden, c.q. overwogen te worden of ge premieerde eigen bouw gestimu leerd dient te worden t.a.v. de woningwetbouw. Een vroegtijdige aanpak van deze zaak, evenals leen vroegtijdig aankoopbeleid ver- I dient ons inziens aanbeveling. Met iname wat betreft het aankoopbe leid dient te worden bekeken of de gemeentelijke deskundige „dit |in een aanvaardbaar tempo aan kunnen of dat naar andere moge lijkheden dient te worden uitge zien. Resumerend spreken wij ions uit voor fasering en voor een |uitgiftebeleid dat erop gericht is ;Holtenaren aan woon- en werk gelegenheid te helpen", aldus de heer Westerik. Ook de heer J. Warrink (Gem. Bel.) wilde rekening houden met de vraag waar de behoefte ligt. Hoewel de heer H. Meerman (PvdA) zich daarmee in beginsel wel kon verenigen, stak hij toch een waarschuwende vinger op door op te merken dat hij zich sterk zou verzetten wanneer de sociale woningbouw in de verdruk king zou komen. Burgemeester Enklaar stelde de heer Meerman echter gerust met de mededeling dat de sociale wo ningbouw bepaald de volle aan dacht van het college blijft hou den. „Het plan Beuseberg is juisf opgezet om de woningnood te le nigen", merkte hij op. De heer Abels(rechts) reikte de prachtige beker uit aan schaakkampioen D. v. d. Knaap. 5? Het besluit van Gedeputeerde Sta ten van Overijssel over de bouw In de Beuseberg is voor het voor malige Comité Beuseberg, nu Werkgroep Natuur en Milieu Hol ten, aanleiding geweest zich op nieuw te verdiepen in dit onder wérp. De groep heeft zich rekenschap gegeven van de draagwijdte en van de betekenis van een uitstel van enige bouwmogelijkheid in Holten over een periode van drie tot vijf jaar. Zij heeft overwogen, hoe de hui dige stagnatie in de bouw zou voortduren en zij heeft zich voor ogen gesteld, welke gevolgen zich daaruit zouden kunnen ontwikke len, met name voor natuur-en mi lieu elders in onze gemeente. Na analyse van deze omstandig heden en van hetgeen Holten zou kunnen verwachten is de werk groep tot de conclusie gekomen dat, verstandelijk geoordeeld, deze periode van enkele jaren voor Holten bijzondere moeilijkheden en ongewenste situaties zou ver oorzaken. De groep blijft het ernstig be- Bij beschikking van de minister van Justitie van 14 december 1898, kreeg de gemeente Holten het bovenstaand wapen, echter zonder kroon. De kroon werd haar ingevolge Koninklijk Besluit van 21 november 1967 nr. 6, door de Hoge Raad vari Adel bij be schikking van 16 februari 1968 toegekend. Hoe dat wapen is ont staan en waarom het er zo uitziet is ons niet bekend. „Ooievaar" gaf er de volgende uitleg aan: In sinopel de Maagd Maria, Met het Kindeke op schoot, En in keel drie varkenskoppen, Op een achtergrond van rood. Alles bij elkaar genomen. Wel een heel aardig tableau, En dat wapen kreeg nu Holten, Gratis, zo voor niets, cadeau. Niemand heeft nog opgehelderd, Wat dat stelletje beduidt, En daarom leg ik nu hieronder, Mijn bescheiden mening uit. De Maagd Maria moet vertellen, Dat de marke Holten reeds bestond, Voor dat de Hervormde Godsdienst In ons land haar aanhang vond. De kleine koppen zijn van varkens. Die men ook wel biggen noemt, Juist door deze di'ukke handel, Is de plaats nog steeds beroemd. De grote kop symboliseert ons, De drukke varkensm ester ij, En door deze tak van veeteelt Krijgt Holten gauw haar slachthuis vrij. Maar nou lui ik, dat zeg ik er bij. Holten, 17 maart 1925 Ooievaar treuren, dat de bebouwing in de Beuseberg zal plaats vinden, al is het oorspronkelijke plan dan ook aanmerkelijk verkleind. Toch zijn de leden, na alles grondig te heb ben overwogen, tot het besluit ge komen af te zien van de mogelijk heid een bezwaarschrift bij de Kroon in te dienen. De groep zegt allen, die hun sym pathie hebben betoond met de ac tiviteiten van de groep en hen, die hierbij steun hebben verleend, har telijk dank. Het voormalige Comité Beuseberg (thans Werkgroep Natuur en Mi lieu Holten.) I-Ioewel de gewone burgers vaak de indruk krijgen van het tegen deel, kunnen politici wel degelijk lief zijn voor elkaar. Dit bleek ook weer eens tijdens de j.l. dinsdag gehouden raadsvergadering toen een prachtig boeket bloemen ge reed lag voor de zetel van mej. A. P. Reith (PvdA), die deze dag haar verjaardag vierde. Zichtbaar verrast dankte mej. Reith voor deze bijzonder aardige attentie. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad een begrotings wijziging goed en stelde een kre diet beschikbaar voor het aan brengen van straatverlichting langs de Burg. v.d Borchstraat en de Raalterweg. Tijdens behandeling van de in gekomen stukken drong de heer 1-1. J. Westerik (CHU) aan op een spoedige ontsluiting van het in- De door de schaakclub „Holten" dinsdag jl. georganiseerde simul- taanavond is voor veel leden een gezellige en leerzame aangelegen heid geworden. Omdat de heer Abels iets later kwam dan werd verwacht is er eerst een korte- ver gadering gehouden, waarin de competitielajder. de heer D. v. d. Knaap, in het kort de plannen voor het komende seizoen uit de doeken deed. Zo zijn de komende drie dinsdagen gereserveerd voor vier kampen (één wedstrijd per avond) en start de officiële interne com petitie op 14 oktober. De- weife laars hebben dus tot deze avond de tijd om alsnog lid te worden. De competitie wordt van tevoren vast gesteld. dit in tegenstelling tot af gelopen seizoen, toen het per avond bekeken werd. Rond de Kerst wordt er waarschijnlijk nog een snelschaaktoernooi georganiseerd Om ongeveer 9 uur arriveerde de lieer Abels en nadat hij nog de beker had overhandigd (zie foto) begon de wedstrijd. Zoals wij de vorige week al voorspelden, was de heer Abels voor de meeste men sen te sterk. De één na de ander ging al dan niet roemloos ten on der: alleen de heren F. Flantua en N. v. d. Ende wisten remise te be reiken. Een knappe prestatie! Tot slot nog de indeling van de schaakclub „Holten" in de Overijs selse Schaakbond (SBO». De ver eniging is geplaatst in de 3e klasse A met de volgende clubs: Raalte I (uit 20-1075)ENO 3 «thuis 18-11-*75)ENO 2 (uit 12-1- *76Vriezenveen 2 (uit 2-2-'76): Vroomshoop (thuis 24-2-'76>: Om men 2 (uit 25-3-'76); Dalfsen 1 (thuis 20-476) dustrieterrein in de Haar, zodat kopers hun bouwperceel goed kun nen bereiken. Mevrouw F. M. ter Doest-Bos (VVD) was niet gelukkig met de Këizersweg. „Het komt ons voor als een ongewenste situatie, wan neer straks het grote vrachtver keer door de Gaarden of de Haar komt. Wij zouden de mogelijkhe den onderzocht willen zien dit ver keer om te leiden", vroeg zij. Mr. Enklaar gaf ten antwoord dat buro Hajema deze problema tiek thans bestudeei't en dat hier over nog nadere plannen ter tafel zullen woirden gebracht. Misschien wordt „Bathmen" dat voor het eerst is ingeschreven voor de SBO nog in deze klasse ge plaatst. Dan zal het schema uiter aard veranderen. We hopen dat „Holten", dat vorig jaar een,- uit stekende tweede plaats achter Ol- denzaal behaalde en net de titel 'm:ste. deze prestatie minstens zal evenaren. Maar... de concurrentie is groot en de competitie nog lang Uit gesprekken met zomergasten en nieuw ingekomenen is de heer A. .J. Nijkamp <ARP> gebleken dat deze zich in het buitengebied niet of zeer moeilijk kunnen oriën teren wegens gemis van naambor den aan het begin van toch be langrijke wegen. Dit was voor de heer Nijkamp aanleiding tot het in dienen van een schriftelijke vraag (zie ons blad van vorige week». Namens het college antwoordde burgemeester Enklaar de vragen steller als volgt: „Zoals bekend lag het in 't voor nemen om de huidige methode van huisnummering per buurtschap dit jaar te wijzigen in een straalsge wijze aanduiding van de percelen. De voorbereiding van deze wijzi ging is evenwel zodanig vertraagd, dat in 1975 niet meer tot uitvoering kan worden overgegaan. Hoewel wij met vragensteller van oordeel zijn dat het noodzake lijk is de bestaande situatie te ver beteren lijkt het ons niet juist reeds nu straatnaamborden te plaatsen en de bestaande huisnum mering nog ongewijzigd te handha ven. Een wijziging van de huisnum mering dient o.i. parallel te lopen De vakcentrales in Overijssel (NVV - NKV - CNV) organiseren voor dc leden van de bij hen aangesloten vakbonden en voor ieder, die daarvoor belangstelling heeft, voorlichtingsavonden over de problematiek van de. Werkloos heidswet (W.W.), de Werkloos heids voorzieningswet (W.W.V.) en tie Rijksgroepsregeling werkloze werknemers (R.W.W.). Gezien de huidige economische situatie met de grote werkloosheid, deze onderwerpen lang. achten zij groot be- De bijeenkomsten worden ge houden op dinsdagavond 14 okto ber in hotel Van Gijtenbeek te Zwolle en op donderdagavond 23 oktober in resaurant Cosa te Hen-" gclo (Ov.). De beide bijeenkom sten beginnen om 20.00 uur. Inlei der zal zijn de heer B. Madlener. medewerker van het N.V.V. De bijeenkomst te Zwolle zal worden geleid door de heer J- Barkhuis, districtsbestuurder van het C.N.V. te Zwolle en die in Hengelo, door de heer J. Groenen, districtsbe stuurder van het N K V. te Hen gelo. met de plaatsing van straatnaam borden. Indien reeds straatnaam borden zouden worden geplaatst, terwijl de huisnummering daar in het geheel niet op aansluit, zou de verwarring o.i. nog groter worden dan deze wellicht thans xeeds is. Wij willen er voorts op wijzen, dat de straten en wegen buiten de bebouwde kom, met uitzondering van het zomerhuisjesgebied „De Borkeld" en het villaterrein Look althans formeel, geen naam heb ben. Voorafgaande aan de plaatsing van straatnaamborden zal de raad dan ook nog het geven van na men moeten besluiten. De voorbereiding daartoe is reeds ver gevorderd, zodat voorstellen dienaangaande binnen niet te lan ge termijn kunnen worden tege moet gezien. Met betrekking tot de vraag over de oriënteringsborden menen wij dat de behoefte hier aan niet zodanig, dat tot plaat sing moet worden overgegaan. De grootte van het dorp is niet van dien aard dat noodzakelijkerwijze van dergelijke borden gebruik moet worden gemaakt. De praktijk heeft elders geleerd, dat deze borden nogal wat onderhoud vragen, om dat ze veelvuldig worden bescha digd en vernield. Zij vormen dan ook dikwijls een ontsierend ele ment in de straat. Mede om deze reden vinden wij oriënteringsbor den minder wenselijk". Hoofdwegen Al? reactie op dit antwoord zei de heer Nijkamp dat de kern van zijn vraag blijkbaar niet goed is overgekomep. ..In gesprekken met de toeristen bleek dat zij zich moei lijk kunnen oriënteren. Los van de vraag of de straatnamen en huis nummering in één pakket moet worden behandeld, zoek ik naar een suggestie om markante hoofd wegen in het buitengebied alvast van een naambord te voorzien zo dat men zich althans enigszins kan oriënteren", drong hij aan. Dinsdagavond heeft, namens de VVD-fractie, mevrouw F M. ter Doest-Bos aan B. en W. een schriftelijke vraag gesteld over de zandwinning voor de aanleg van de provinciale weg S 14. Het was de VVD bekend dat de provinciale waterstaat stappen ondernam om grond te verwerven bij het nog aan te leggen sportveldencomplex aan de Aaltinksweg, terwijl er ook Conform- het meerderheidsstand punt binnen het college van B. en W. stonden de x-aadsleden dinsdag avond unaniem afwijzend tegen over toetreding van de gemeente Holten tot: een Stichting Onderwijs begeleidingsdienst Midden IJssel. Men vond de financiële consequen ties van zo'n stap voor Holten niet te dragen. Bovendien werd de vrees uitgesproken dat scholen in kleinere gemeenten, in verhouding lot de kosten, weinig profijt van deze dienst zullen hebben. Boven dien was de algemene opvatting dat de financiering van onderwijs begeleidingsdienst in het beginsel door het Rijk dient te worden be kostigd. College verdeeld Binnen het college van B. en NV. had wethouder L. Kaan (PvdA) te voren een positief standpunt inge nomen, hetwelk hij dinsdagavond, wegens vakantie, niet zelf kon ver dedigen. Namens hem zei burge meester Enklaar dat de heer Kaan een O.B.D. dermate belangrijk vond dat hij daar graag 2,per inwoner voor over had, mits de maximum bijdrage tot 2,be- perkt zou blijven. Zijn fractiegenoten, mej. A. R Reith en de heer H. Meerman ver klaarden het grote nut van een O.B.D. met de heer Kaan te onder schrijven. „Doch gegeven het feit dat reeds nu duidelijk is dat de kosten verre boven genoemde 2,- zullen uitstijgen, ook al omdat nog weer enkele gemeenten afhaakten (Bathmen en Gorssel) doen de fi nanciële consequenties ons afwij zend opstellen ten aanzien van toe treding", aldus de PvdA-woord- voerders. Rijkstaak Namens het CDA gebruikte de heer H. J. Westerik ongeveer de zelfde bewoordingen als de PvdA- fractie. Ook hij vond onderwijs begeleiding een goede zaak, juist in een' tijd van onderwijsvernieu wing. De financiei'ing echter zag hij geheel als een Rijkstaak. „Zo onderwijs een Rijkstaak is, is ook de begeleiding daarvan een taak voor de Rijksoverheid. Ondex"wijs en de begeleiding daarvan kun je niet los van elkaar zien. Nu evenwel de minister te kennen heeft gegeven nog geen voldoende middelen beschikbaar te hebben voor financiexing van de O.B.D. rijst de vraag of de deelnemende gemeenten de lasten wel kunnen dragen". Irreël De heer Westerik vervolgde zijn betoog met de opmerking dat het irreëel is om uit te gaan van f 2,- per inwoner. „Kies je onder deze omstandigheden vóór aansluiting, dan moet je ook bereid zijn 10, a 15,per inwoner beschikbaar te stellen. Wij achten dat principi eel onjuist. Het zou onelegant zijn, ook ten opzichte van andei*e deel- nemers, om bij 2,per inwoner ja te zeggen en bij 10,nee. Een kleine gemeente als Holten kan dergelijke kosten bovendien niet dragen, zodat ons antwoord nu al neen moet zijn. Nogmaals, ook al niet omdat wij ondei-wijszaken zien als een Rijkstaak. Zoals ook het onderwijs bij de wet 1920 is ge regeld, zo hooxf ook de O.B.D. bij de wet geregeld te worden als be horende bij' dat onderwijs". Remedial teacher De VVD-fi'actie achtte 'n school begeleiding een goede zaak, maar baseerde zich op de mening van de hooiden van scholen die twij felden aan het nuttig effect voor Hollen. „De VVD voelt veel meer voor de aanstelling van een „re medial teacher", zoals ze al eer der had voorgesteld. Bovendien is een O.B.D. een te kostbare zaak, meende ook de VVD. VVD-fractieleidster mevr. F. M. ter Doest-Bos maakte van deze ge legenheid gebruik een scherp pro test te richten aan het adi'es van de wethouder van onderwijs in Deventer, die, blijkens een pers bericht, de omliggende gemeenten heeft beschuldigd van „een trage en daardcor oncollegiale besluit vorming over deze kwestie". Zij vond deze uitlatingen „onbehoor lijk", omdat het niet de bedoeling is van de i-aad van Holten om De venter te dwarsbomen in het snel beginnen met deze dienst. Ook burgemeester Enklaar was geprik keld door de uitlatingen van de Deventer wethouder. Hij deed uit de doekexi dat men pas in mei be raad nad gepleegd met alle be trokken gemeenten teirwijl de werkgx-oep al op 1 augustus wilde beginnen. „Dat was een veel te korte termijn", aldus Mr. Enklaar. Doelstelling niet duidelijk De heer J. Wari-ink (Gem. Bel.) had behalve het bezwaar tegen de hoge kosten ook .vele vragen be treffende de doelstellingen. „Er wox-den psychologen bij betrokken en andere deskundigen. Ik zie dat niet zo zitten", zei de heer War rink. „Er is ook helemaal geen analyse gemaakt naar de behoef ten van zo'n O.B.D." Ook hij stond er afwijzend tegenover. Niet sportief Tenslotte mex-kte burgemeester Enklaar nog op dal het allerminst sportief zou zijn om nu in de stich ting te stappen op basis van twee gulden per inwoner en als het stx-aks tien gulden of nog meer wox-dt er dan weer uit te gaan om dat we het niet kunnen betalen. „Dan is het beter te bezinnen voor we beginnen", aldus mr. Enklaar. Zonder hoofdelijke stemming be sloot de raad tenslotte van deel neming af te zien. plannen bestaan om het zand af te graven in het Espelose bos. Op deze vragen gaf het college gisteravond antwoord. Het herin nerde eraan dat reeds in 1969 be sprekingen zijn gevoerd tussen de provinciale waterstaat en de heer E. D. Vincent over mogelijke zandwinning in het bos van Es- pelo. De heer E. W. Vincent (een broer van de man die in 1969 het gesprek voerde) heeft nu een ont grondingsvergunning aangevraagd voor zandwinning voor de S 14. Die aanvraag ligt momenteel ter visie op het gemeentehuis. Pi-ovinciale waterstaat vindt deze zandwinningplaas in Espelo het meest aantrekkelijk. Men ovei'weegt daarnaast echter ook andere mogelijkheden, waaronder die aan de Aaltinksweg. Deze mo gelijkheid hebben B. en W. duide lijk als alternatief naar voren ge bracht bij provinciale waterstaat. Op het ogenblik kan de provincie nog geen uitsluitsel geven over de wijze, waax-op voor de voor de gemeente Holten uitermate be langrijke S 14 het zand zal worden gewonnen, laten B. en W. de VVD- fractie weten. Het behoort trou wens tot de competentie van pro-; vinciale watei'staat een keuze te maken uit de mogelijkheden, werd er nog bij gezegd. Meviouw Ter Doest wilde ech ter weten wat het standpunt van B. en W. is, waaxop burgemeester Enklaar antwoox-dde dat het ge meentebestuur heeft gezegd: „Als het in Espelo niet kan, dan zou het heel goed aan de Aaltinksweg kunnen." Na deze mededeling van het college wilde de heer J, Warrink (Gem.Bel.) weten of en in hoe verre de aanleg van het tweede sportveldencomplex hierdoor mo gelijkerwijs wordt vertraagd, waarbij hij liet merken een snelle aanleg op hoge prijs te stellen. Burgemeester mr. W. H. Enk laar verklaarde dat van vertra ging van het sportveldencomplex, voor wat betx-eft een eventuele zandwinning aan de Aaltinksweg. geen sprake is. Door ons is aan buro Hajema opdracht gegeven een nieuwe ontwerptekening voor hel sportveldencomplex te maken waarin de waterplas (welke bij eventuele zandwinning ontstaat) is gesitueex-d. Los van de vraag of nabij de Aaltinksweg al dan niet zandwinning zal plaats heb ben kunnen de voorbereidingen - voor het sportveldencomplex on verminderd voortgang vinden. Ge noemde tekening is inmiddels in ons bezit en zal u spoedig worden aangeboden. Wat de zandwinning betreft is het wachten nu dus op een beliedsbeslissing van de PPD van wie we intussen al hebben begrepen dat hun voorkeur uit gaat naar Espelo", aldus mr. Enklaar, die tenslotte meedeelde dat het werk aan de S 14 intussen is begonnen met de bouw van een tunnel onder de spoordijk aan de Deventerweg. Eén pakket Ook in die suggestie zag het colle ge allerlei problemen. „We tobben al lang met deze situatie. In goed overleg met de raad hebben we gewacht tot de ruilverkaveling ge reed kwam. Omdat zoveel proble men op ons af kwamen, is deze aangelegenheid wat vextraagd. Wij vinden het niet verstandig om tot naamgeving over te gaan op een moment dat we de gehele zaak vrijwel ter hand kunnen nemen. We vinden het beter om het in één pakket te doen dat binnen één of twee jaren kan worden gereali seerd", zei burgemeester Enklaar. Zaterdag 20 september 9.00-17.00 uur: Bezichtiging en evt. bestellen van foto's van de op tocht en het School- en Volksfeest in Espelo in het „Trefpunt". Meer dan 150 prachtige foto's! 9.30 uur: Plaatselijke Veekeuring bij Joh. Boode te Espelo. 20.00 uur: Dansavond voor ver loofden en gehuwden in zaal „Vos man" (Zie adv.). Zondag 21 september 14.00 uur Discobal in cafe „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-Dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 22 september 20.00 uur: Contactavond voor het oprichten van kegelclubs in „Dik- kie Down" (zie adv.). 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering Holtense Handelsvereniging in hotel „Vosman" (zie adv.). Dinsdag 23 september 19.30 uur: Gratis toneeluitvoering door O.C.H voor bejaarden en invaliden in gebouw „Irene". 20.00 uur: Algemene Ledenvex-ga- dering RABO-Bank „Holten" in hotel „Holterman". Donderdag 25 september Leden van de afd. De Rips van de Noord Brabantse Chr. Boeren bond op uitwisselingsbezoek bij leden van de aid. Holten v.d. O.L.M. 20.00 uur: Start Ond. Competitie Schietvereniging „De Eendracht" in zaal „Vosman" (zie adv.). 20.00 uur: Vergadering Werkgroep Wereldwinkel t.h.-v. fam. Schip per. Looikolkstr. 4. Onderwerp „Moet de wei-kgroep een winkel worden?" 19.30 uur: Vergadering Chr. Plat telandsvrouwen in gebouw „Reho- both". Spr. ds. G. W. H. Pedde- mors. Onderwerp „Eulanasie". Nieuwe leden zijn van harte wel kom! Vrijdag 26 september 20.00 ur: Interkerkelijke bijeen komst in het kader van de „Vre- desweek" in gebouw „Irene". Sor. drs. D. M. Schut, polemoloog aan de Vrije Universiteit en na mens Geref. Kerken in Ned. lid van het I.K.V. Onderwerp „Weg van honger en geweld". 20.00 uur: Gesprekavond Kiesver eniging Gemeente Belang in ho tel „Holterman". Woensdag 1, donderdag 2 en vrij dag 3 oktober Grote Middenstandsbeurs in tent in „Kalfstermansweide" (zie adv. en bericht).

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3