„Profoto" zeer aktief Bloemenhulde van winkeliers RESULTATEN BLAUW WIT-PUPILLEN SV „B.A.T.O." afdeling gymnastiek Simultaansch aak Wim Klein Velderman won oriënteringsrit Krappe zege van D.Y.O. op Blauw Wit KENGETALLEN: nieuw boekje voor ondernemers Prachtige successen van de „Bergruitertjes RUIME ZEGE VOOR BL. WIT Blauw Wit V verloor van Hulz. Boys V met 0-4 PROGRAMMA BLAUW WIT PH V - Holten III0-3 Gevonden en verloren voorwerpen Verkeerscursus in Holten en Espelo NIEUWE THRILLER VOORDE RONO Boekenprogramma Buurlvexeixigiiig „Clmrclxillstraat - Vrijlxeidslaan" Geslaagden Holtense S clxolengeiixeeixschap HOLTEN 12 SEPT. 1975 PAGINA 7 "Voor de eerste wedstrijd in de nieuwe competitie moest Blauw Wit aantreden tegen het Almelose DVO. De Almeloërs waren vorig jaar tot de laatste wedstrijd mede- gegadigden voor het kampioen schap en beëindigden de competi tie op de tweede plaats. Ondanks het feit dat trainer Willems niet de beschikking had over Wilco Dikkers en Ep Beid- man werd het een gelijkopgaande strijd waarin DVO al vrij spoedig door v. d. Willigen een voorsprong nam, toen deze de bal na een goe de aanval onhoudbaar achter Bert Trompetter schoot. Hierdoor was Blauw Wit gedwongen wat meer aanvallend te gaan spelen, met als gevolg goede mogelijkheden voor beide doelen daar DVO met snelle tegenaanvallen' een voortdurende waakzaamheid van de Blauw Witte achterhoede bleef vragen. De gast heren speelden, in voortreffelijke samenwerking met hun zeer veel vuldig vlaggende grensrechter, met een veelvuldig openstaande buitenspelval die vele Holtense aanvallen onderbrak. Tot de rust kwamen beide ploegen niet meer tot scoren. De tweede helft was nog geen tien minuten oud toen Henk Aanstoot (2) binnen het straf schopgebied onderuit werd ge haald en de overigens matig lei dende scheidsrechter Kleine aan Blauw Wil een penalty toekende. Door Anton Labobar werd deze zeer beheerst in de rechterboven hoek geschoten (1-1). Meteen hier op enige voortreffelijke kansen voor DVO, waarbij zelfs de bal via beide palen terug in het veld kwam. Het was duidelijk dat de druk die de Almeloërs nu gingen uitoefenen gevolgen moest hebben en toen door een misverstand tus sen Landeweerd en de teruggeko men Rietberg eerstgenoemde dc bal verloor kon Steyn alleen op het doel afgaan en hij faalde niet (2-1). Blauw Wit was nu duidelijk aangeslagen en DVO profiteerde hier goed van want korte tijd la ter kon Van der Kamp na een voorzet van links, waarbij de bal onvoldoende werd weggewerkt, nummer drie op het scorebord brengen. Enige omzettingen brach ten het Holtense team weer op het goede pad en na een prachti ge crosspass van Nico Labobar wist de als spits opererende Gert Landeweerd vijf minuten voor tijd nog 3-2 te scoren. Verder lieten de Almeloërs het echter niet komen. Over het geheel gezien een juiste uitslag voor een iets slagvaardi ger DVO en een ietwat ongelukkig opererend Blauw Wit, vooral in de situaties waaruit de doelpunten ontstonden. BI. Wit al-Omhoog al 1-2 Blauw wil moest aantreden tegen Omhoog met 2 invallers. De ploeg vertoonde vanaf het begin wat angstig voetbal. De zenuwen en de angst om te verliezen waren duide lijk aanwezig. Na een kwartier in de le helft kwam Omhoog door een misverstand in de achterhoe de op een voor-sprong. Blauw Wit kwam goed opzetten, doch van enig overleg in het spel was geen sprake. Toch kwam Omhoog on der zware druk te staan hetgeen vlak voor rust resulteerde in een doelpunt 1-1. Na rust scheen het beter te gaan, doch de uitvallen van Omhoog waren levensgevaarlijk. Na een kwartier spelen kwam Omhoog door onze achterhoede heen en het was 2-1 voor Omhoog. Blauw Wit deed alles om op gelijk spel te komen, doch het lukte niet omdat het verstandige voetbal ontbrak. Het was geen beste wedstrijd en er moet nog wel iets veranderen. De invallers voldeden overigens goed. Excelsior a2-BI, Wit a2 13-0 Een wedstrijd die over het geheel genomen, wat voetbal betreft, veel beter dan de eerste wedstrijd werd gespeeld. De uitslag, die ook deze keer hoog is uitgevallen, had veel kleiner kunnen zijn wan neer de buitenspelval goed zou zijn gehanteerd. Wat dit dus be treft moet men nog goed op el kaar inspelen. Al met al een goe de wedstrijd ondanks de hoog uit gevallen uitslag van 13-0. Enter bl-BI. Wit lil 3-1 Voor de rust een iets sterker En ter dat met veel snelle uitvallen gevaarlijk was. Maar Blauw Wit combineerde goed en hield de sco re tot kort voor rust blank. Maar een misverstand in de achterhoe de en een vliegend schot bepaalde de ruststand op 2-0 voor Enter. Na de rust een sterk opkomend Blauw Wit dat veel goede kansen kreeg. Coen Schuppert ging alleen door en scoorde 2-1. Vlak voor het eind bepaalde Enter de eindstand met een snelle uitval op 3-1. Als we al tijd met dezelfde inzet voetballen zullen we zeker resultaten berei ken. BI. Wit d1-Haarle dl 2-2 Blauw Wit Dl moest het op zater dag (uit) openen tegen Haarle Dl. Het was een gelijk opgaande wed strijd met een fel aanvallend Blauw Wit. Maar Haarle was in de counter zeer goed zodat wij al gauw tegen een 1-0 achterstand aankeken. Blauw Wit Dl kan ech ter wel incasseren, zodat wij toch een 2-1 voorsprong konden nemen. Blauw Wit kon jammer genoeg niet de volle winst pakken, het werd een gelijkspel, einduitslag 2-2. BI. Wit e2-De Zweef e2 0-1 Blauw Wit E2, dat 3 man van de achterhoede moést missen van wege het diplomazwemmen, be gon angstig aan de eerste wed strijd in de competitie. De jongens gaven goed partij. Maar het non chalante voetbal op het midden veld was aanleiding tot het enige doelpunt in deze wedstrijd. De Zweef maakte daar goed gebruik van. al was een remisestand wel verdiend geweest. Hellen e4-BI. Wit e3 2-1 In de eerste competitiewedstrijd, die direct al tegen Holten gespeeld werd, werd deze strijd ongelukkig veidoren. Door een fout in de achterhoede werd de stand in de eerste helft gebracht op 1-1. In de tweede helft, waarin Holten een mooi doelpunt maakte en daar door de leiding nam, stond de kee per de gelijkmaker in de weg. Al met al een mooie wedstrijd. Enter f3-BI. Wit f2 0-0 Wegens diplomazwemmen moest F2 aantreden met 9 man, dat be loofde dus njet veel goeds. Dooi de grote inzet van de hele ploeg hebben ze een formidabele wed strijd gespeeld, de stand is op 0-0 gebleven. Met een beetje meer geluk was de stand wel 0-4 ge worden. BI. Wit fl-DES f1 1-0 In de eerste competitiewedstrijd van dit seizoen tegen DES draaide h-at Fl-elftal goed. In een gelijkop gaande strijd, waarbij wat meer kansen voor Blauw Wit, bleef het., tot enkele, minuten voor het einde, doelpuntloos. Tot onze opgekomen rechtsback René Kolkman plotse ling de bal op zijn slof nam, waar na de DES-doelman het nakijken had, 1-0. Bi. Wit f3-SD0L f3 1-2 Ondanks felle tegenstand kon F3 niet voorkomen dat SDOL 2 doel punten scoorde in deze wedstrijd, die voor veel jongens de eerste voetbalwedstrijd was. Gelukkig kon de eer nog gered worden te gen een tegenstander waarvan zonder schande werd verloren, omdat ze een klasse beter waren. Een thuisspelend Blauw "Wit te gen Enter Vooruit 8 heeft zater dagmiddag in de eerste Competi tiewedstrijd de volle winst gepakt. Van het beginsighaal af begon men aanvallend te spelen hetgeen de stand in de le minuut reeds op 1-0 bracht. Spoedig vielen er meer treffers, terwijl Enter Vooruit toch bleef knokken om de aanval len te stuiten. Eerst na rust zag 't kans tot enkele tegentreffers te komen. De stand voor de Blauw Witters was toen echter al zo ver gestegen dat er voor Enter Voor uit geen gelijkmaker meer inzat. Eindstand 8-3. A.s. zaterdag tegen Hulzense Boys zal. het derde met even veel inzet moeten spelen wil men ook hier uit de volle winst op de scorelijst bijschrijven. De eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen is, gezien het spelbeeld, voor Blauw Wit 5 niet slecht ver lopen. Weliswaar moest' men te gen Hulzense Boys met 4-0 het hoofd leggen, maar gezien het feit dat deze ploeg vorig seizoen mee deed voor het kampioenschap is het toch geen slecht resultaat. Pas na rust kon Hulzense Boys de wed strijd in haar voordeel beslissen, terwij] ook het Blauw Witteam di verse goede kansen tot scoren had. Hopelijk a.s. zaterdag tegen MVV 2 uit Marle meer succes. Senioren Eversberg 1—Blauw Wit 1 4.15 v. 3 u; Deto 5—Blauw Wit 2 3.30 v. 2.30 u.; Hulzen 5Blauw Wit 3 4.15 u. v. 3.15 u.; DES 5—Blauw Wit 4 1 u. v.. 12 u.; MVV '69 2— Blauw Wit 5 2 u. v. 1 u. Junioren SVVN AlBlauw Wit Al 2.30 u. v. 1.30 u.; Vesos A2Blauw Wit A2 2.30 u. v. 1.30 u.; De Zweef B2— Blauw Wit BI 2.30 u. v. 1.30 u.; Hulzen Cl—Blauw Wit Cl 1 u. v. 12.15 u.; SOS DlBlauw Wit Dl 1.45 u. v. 1 u. Pupillen SDOL El—Blauw Wit El 11.00 u. v. 10.15 u.; SDOL E2—Blauw Wit E3 10.00 u. v. 9.15 u.; SOS Fl Blauw Wit Fl 10.00 u. v. 9.15 u.; Sp. Rijssen F2Blauw Wit Fla .10.00 u. v. .9.30 u.; Sp. Rijssen F3 —Blauw Wit F3 11.00 u. v. 10.30 u. KLEINE FOTOTiP IN WOORD ÉN BEELD MAAK 'S EEN FOTOVERHAAL Film eens met uw fotokamera. Dat kan als u een fotoverhaal maakt of - in vaktermen gesproken - een reportage. Bovenstaand fotodricluik laat u zien, wat we bedoelen: foto 1: kind komt naar buiten met een bakje voer voor de poes. Foto 2: poes probeert al voordat de bak is neergezet, zijn portie te bemachtigen. Foto 3: kind kijkt met veel plezier toe hoe smakelijk poes zijn bakje leeg eet. Een kompleet verhaal in drie foto's. Zo 'zijn er honderden te bedenken. Van fietsen leren. Van de eerste schooldag. Een zwemles. Een picknick. Een boeketje bloemen plukken. En noemt u maar op. Het gaat natuurlijk om de meest opvallende beelden, waardoor het „verhaal'' in de serie duidelijk wordt aangegeven. Plak zon verhaal in uw foto-album en geef. in een paar woorden, weer wat er gebeurt en wanneer het gebeurde. Fotoverhalen zijn vooral voor later bijzonder leuk. „Profoto" heeft dinsdagavond het seizoen geopend met een algeme ne instruktie-avond voor het ge bruik van de nieuwe donkere ka mers, waarvoor veel belangstel ling bestond. Op deze avond zijn tevens de plannen voor de komen de maanden bekend gemaakt die „Profoto" naast de kursus kleu renfotografie van Wout Gilhuis wil realiseren. De animo voor deze kursus was dermate overweldigend, dat het bestuur genoodzaakt was om twee parallel lopende kursussen te or ganiseren. De 58 deelnemers komen van overal uit Gelderland en Overijssel de komende maanden regelmatig naar Holten om daar op 6 zaterda gen nieuwe ideeën en technieken op te doen. Bovendien organiseert „Profo to" in samenwerking met de stich ting Soc. Cult. Werk een tiendelige oriëntatie-kursus in de fotografie op donderdagavond. Deze kursus RKSV cl-BI. Wit cl 2-0 Blauw Wit Cl heeft het in de uit wedstrijd tegen RKSV niet kun nen bolwerken. De Rijssense jon gelui wisten al snel een voorsprong te nemen. Ondanks enkele goede scoringskansen voor Blauw Wit bleef het tot aan de rust 1-0. Met een op diverse plaatsen gewijzig de ploeg deed Blauw Wit er in de 2e helft alles aan om tot succes te komen maar mede door matig plaatsen en slechte balbehandeling kwa.m de 1-0 van de gastheren niet in gevaar. Tien minuten voor tijd maakte de rechtsbinnen er 2-0 van. BI. Wil el-Haarle el 0-1 Door te tam spelen verloor Blauw Wit El verdiend met 0-1. Rust 0-0. In de 2e minuut na rust werd het door een mooie aanval van Haarle 0-1. Met meer over leg voetballen zit er beslist mear Een 3-0 zege was het resultaat van de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen, onder goede leiding van scheidsrechter H. Paalman. De eerste helft werd er leuk ge speeld met goede combinaties wat resulteerde in een 2-0 voorsprong voor Holten 3. Na de rust een matig spelend Holten 3 dat vooral aan haar kee per had te danken dat er geen tegentreffers werden gescoord. In de laatste minuut van de wedstrijd maakte Holten 3 nog een doelpunt wat een eindstand van 3-0 be tekende. Zondag Holten 3—RKSV 2, aan vang 10 uur. Het bestuur van de SV „BATO" heeft gemeend op veler verzoek te moeten voldoen om een kleuter afdeling op te richten. Tevens is er verzocht om de kin deren tot 10 jaar die ten noorden van de Dorpsstraat/Oranjestraat wonen in het gymlokaal aan de Lageweg te laten turnen. In on derstaand lesrooster ziet u dat aan dit verzoek is voldoen. De kinde ren die ten zuiden van de Dorps straat/Oranjestraat wonen blijven de lessen volgen in het gymlokaal aan de Tuinstraat. Nieuwe leden kunnen zich op geven bij de res. gymlokalen. Wenst u meer inlichtingen belt u'dan gerust het secretariaat van SV BATO mevr. M. G. Eggink- ten Velde, Korte Diessenplasstraat 1, tel. 2000. De kontributie bedraagt voor kinderen t.m. 15 jaar ƒ2,50 per maand, 16 jaar en ouder 3,p. maand. De contributie wordt per half jaar geïnd. Lesrooster o.l.v. de heer v. d. Berg, gym lokaal Tuinstraat, ingaande l-9-'75. Maandag: 18.15-19.15 uur jongens 8 tot 11 jaar (zie opm. onder, 19.15- 20.15 uur jongens 11 jaar en ouder, 20.15-21.15 uur dames, 21.15-22.30 uur heren. Woensdag: 18.15-19.15 uur meis jes 8 en 9 jaar (wonende ten zui den van de Dorpsstraat/Oranje straat, 19.15-20.15 uur meisjes 10- 12 jaar, 20.15-21.15 uur grondgym- nastiek dames, 21.15-22.15 uur dames. Donderdag: 18.00-19.00 uur meis jes 10-12 jaar, 19.00-20.00 uur meis jes 12-14 jaar, 20.00-21.00 uur grondgymnastiek dames, 21.00- 22.30 uur dames. o.l.v. mej. Anita Door'nebosch - gymlokaal Lageweg - ingaande 6-9-'?5. Zaterdag: 9.15-10.15 uur meisjes 6-7 jaar (wonende ten noorden v. de Dorpsstraat/Oranjestraat, 10.15- 11.15 uur jongens en meisjes 4 en 5 jaar (idem), 11.15-12.15 uur meis jes 8-9 jaar (idem), o.l.v. de heer H. Bronsvoort - gymlokaal Tuinstraat - ingaande 6-9-'75. Zaterdag: 9.00-10.00 uur meisjes- 6-7 jaar (wonende ten zuiden v. d. Dorpsstr./Oranjestr.), 10.00-11.00 uur jongens en meisjes 4 en 5 jaar (idem), 11.00-12.00 uur (jongens 6 en 7 jaar (zie opm. onderaan), o.l.v. mej. C. Ligtlee - gymlokaal Haarstraat, ingaande 8-9-'75. Selektiegroepen: Maandag: 18.15- 19.15 uur meisjes 8-10 jaar, 19.15- 20.15 uur meisjes 10-14 jaar, 20.15 -21.15 uur meisjes 14-17 jaar. Wo nende ten zuiden èn ten noorden van de Dorpsstr./Oranjestr. Opmerking: De jongensgroepen 6- 7 jaar van zaterdag 11.15-12.15 en 8-11 jaar van maandag 18.15-19.15 zijn niet te splitsen over de beide lokalen wegens te weinig deel- is speciaal gericht op diegene die denken dat fotograferen abracada bra is. Gedurende deze cursus zullen een aantal eenvoudige ka mera's ter beschikking van de deelnemers staan, om er mee te fotograferen. Door deze opzet is deze kursus bijzonder geschikt voor jongeren echter ook voor me nig oudere verklaart deze kursus in eenvoudige bewoordingen het geheim van de fotografie. Als andere activiteit zal „Pro foto" instructieavonden houden over kleurnegatiefverwerking en ook de nieuwste aanwinst in de kleurenfotografie namelijk het rechtstreeks van een dia kleuren foto's maken via het R14 omkeer- procede krijgt in het nieuwe sei zoen ruimschoots aandacht. Verder is iedereen, dus ook U, op dinsdagavond en donderdag avond van harte welkom in het „Paalhuus" Beuseberg 63, waar altijd iemand aanwezig is om U met raad en daad terzijde te staan in alle facetten van de fotografie (dus ook in de doka). Iedereen, die over „Profoto"- kursussen inlichtingen wil heb ben, kan zich 's avonds wenden tot B. Stuut, telefoon 2637, of overdag tot R. Vogelzang, p.a. „Paalhuus", telefoon 2755. „Profoto" overweegt bovendien een smalfilm-groep naast de dia- en fotogroep op te richten, zodat zij graag contact zoeken met zowel beginnende als gevorderde filmamateurs om de behoefte hiervan eens te peilen. VERLOREN: Gladde gouden arm band, spijker jasje, A.G.F. foto toestel in bruine tas met flits- apparaatje. zwarte poes, linker voetbalschoen, donkerbruin da- mesvest, blauw/rood kinderfietsje, blauw kinderjasje, spijkerstof ..DENIN", verzekeringsbewijs en 2 sleutels in bruin mapje, onder ste gedeelte bromfietsplaatje HLL-795 (795 ontbreek), Lxps- sleutel. damesfiets merk Empo, damesfiets mex-k Union. GEVONDEN: plastic kindei'jasje, blauw kinderjasje, corduroy, jon gensjas, fototoestel, overall, her dershond, stoffen portemonnaie, bankbiljet. Bij voldoende deelname zal de afd. Holten Veilig Verkeer in Hol ten en Espelo en verkeerscursus ox-ganiseren. De deelnemers 'kun nen hun verkeerskennis opfrissen aan de hand van de verkeerscode, het boekje dat de kennis bevat voor de doorsnee weggebruiker. De cursus bestaat uit zes lessen, die gegeven worden door de heren H. Meijer en E. Kruit adj. en oud- adj. der rijkspolitie. Aan het eind van de cursus wordt een kleine test afgenomen. Er wordt gestart op maandag 29 sept. Geeft u dit weekeinde nog op bij de bestuursleden van Veilig Vei'keer. In de boekenbus van de RONO zondag 14 september (19.00-19. uur) bespreekt Ko Pop de romi „Morfeus yn de underwald" va de Ensch. auteur Reindcr Rier van der Leest. „Morfeus yn de u derwald" is de vierde Friese r man over fantastische avonturc en misdaden op het Friese platt land, die Van der Leest heeft g' schreven. Opnieuw zijn dc hoofi personen Dynte Planteit en Nic Hinnebruijer, die beurteling slachtoffers en overwinnaars zij in het treffen met slechte lieden tot die slechtaards behoren zelf monniken, die in de oude watertt ren in Leeuwarden huizen. Het boek is een uitgave van ,,A1 ternatyf", Buitenpost. In hetzelfd' programma bespreekt Jan F. d< Zanger, als gevolg op het Ander sen-programma van de RONO dat op 30 juli werd uitgezondex nog twee boeken, die zijn versche nen in het kader van de H.C. An dersen-herdenking in dit jaar. „Wie ander dan Andersen" is eer biografie, geschreven door Helene W. van Woelderen. Het is een complete biografie, waarin het le ven 1 van Andersen op de juiste wijze in verband wordt gebracht met zijn werk. De schrijfster gaat niet alleen in op de beroemde sprookjes van Andersen, maar ook op zijn romans, toneelstukken, ge dichten en dagboeken. Helene van Woelderen verzorgde ook de uitgave van Andersens „Schetsboek zonder schetsen": een boek met een serie korte arabes ken, die in zijn tijd veel werden vertaald. In dit boek staan ook achterin tekeningen van de hand van Andersen. Beide boeken zijn uitgaven van W. vgn Hoeve, Baarn. Op maandag 15 september wordt in het Gelders programma van de RONO aandacht geschonken aan het boek van de maand: „Op zoek naar het alledaagse vaderland", dat werd geschreven door Prof. dr. A. F. Manning uit Nijmegen. Er wordt een gesprek uitgezonden met prof. Manning en het boek wordt besproken door Willy van Os. In deze uitzending wordt,. te vens de uitgave van de bibliogra fie van de slag om Arnhem aan de orde besteld. Deze week is bü de AMRO bank verschenen een nieuw nuttig boek je voor ondernemers en andere geïnteresseerden. Het boekje heet „Kengetallen" en behandelt de kengetallen die in het bedrijfsle ven met zijn veelheid aan finan ciële grootheden worden gebruikt. Niet elke ondernemer is ver trouwd met deze verhoudingscij- fers en met name voor hen is dit boekje bestemd. Het is tot stand gekomen onder redactie van prof. Dr. R. Slot, verbonden aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ingegaan wordt op de kengetallen die betx-ekking hebben op drie fi nanciële aspecten van het bedrijf: de liquiditeit' (in hoeverre kan het bedi'ijf voldoen aan zijn verplich tingen op kox-te termijn)de sol vabiliteit (hoe is de financiering opgebouwd, het vermogen samen gesteld, wie financieren het be drijf: eigenaar of schuldeisers?) en de winst (hoe meten we de winst capaciteit?). Het boekje is gemakkelijk lees baar geschreven en aantrekkelijk van opmaak (maar men moet wel enig inzicht verworven hebben op financieel gebied. Red. H.N.). Ge- interesseerden kunnen het gratis ontvangen na schriftelijke aanvra ge bij de afdeling MPO van de AMRO bank, Postbus 1220, Am sterdam, of bij de plaatselijke bank, tel. 2365. Zoals wij de voi'ige week al be richtten starten a.s. dinsdag 16 september de clubavonden van de schaakclub „Holten" in Hotel „Vosman". De schaakclub heeft gemeend deze gebeurtenis extra interessant te maken door het organiseren van een simultaanavond voor iedereen die het schaken maar enigszins beheerst. Men is er in geslaagd om voor deze avond een zeer slei'ke speler De Holtense Motor en Automobiel club „De Holterbex-g" ox-ganiseex-- de zondagmiddag een oriënte ringsrit over een afstand van ruim 41 km. De rit was uitgezet door de heren J. M. Wansink, F. Schip pers en G. Bannink, ten zuid-wes ten van het dorp (Beuseberg - Zuurbex-g - Holtex-broek). De prijzen die bestónden uit ge- bx-uiksvoox-wex-pen wex-den in ca fe „De Zadclkamp" uitgereikt door bestuurslid J. M. Wansink. 1. Wim Klein Velderman 1 strafp., 2 G. Nijenhuis, ColmsChatc 13 stx-afp., 3 H. Oolbekkink 124 straf- p„ 4 T. Bijma 128 strafp., 5 G. Schooien 129 strafp. Zaterdagmiddag 6 sept. j.l. hield de buurtvereniging „Churchill- straat - Vrijheidslaan" wederom haar traditionele fiets-puzzeltocht door de omgeving'van Holten met als doel één van de mooiste plek jes op de Holtex-berg. De deelne mende gezinnen waren in de pau ze op de dagcamping hai'd toe aan de aangeboden verfrissing daar de x-oute op de berg nu bepaald niet zo erg vlak is. Aan de finish'vermaakte jong en oud zich met diverse spelletjes, waai'bij de koffie met broodjes gretig aftrek vonden. De route, uitgezet door de heer Huisjes, werd na loting gewonnen door de lam. Verdonkschot. te vinden; n.l. de heer H. Abels uit Deventer. De heer Abels is niet alleen open kampioen van Deven ter geworden, maar ook clubkam pioen van het Deventer Schaak Genootschap ..Pallas". Het feit om beide titels tegelijkertijd te ver overen is nog maar zelden gepres teerd en zegt wel iets over de kracht van deze speler. Dc aanvang van de wedstrijd is acht uur. na de uitreiking van de beker aan de Holtense clubkam pioen. Nogmaals, iedereen is van harte welkoiTi: we vragen alleen aan diegenen, die (nog) geen lid van de schaakclub zijn, hun eigen bord en stukken mee te nemen, omdat anders het aanwezige materiaal niet voldoende zal zijn. Na voortgezette examens slaag den voor het einddiploma: MAVO 3: Marianne Boom, Mar- kelo; Ingrid Schouten, Bathmen. MAVO 4: Ans Achter-kamp, Jan- tina Willems, Richax-d Egberts en Erik Veneklaas te Holten; Marian ne Ltith en Henk Bussink, Marke- lo; Gerrit Lueks, Deventer; Erik Wissink, Goor. HAVO: Mieke Vincent en Hans Schaap, Holten; Barbara Bos, Schalkhaar; Henriëtte Hensema, Goor; Ton van Eerden, Rijssen; Beter Tijsrna, Deventer. Op zatex-dag 6 sept. werd door een 28 tal pony ruitertjes deelgenomen aan het streek concours georgani seerd door de pony club de „Oos- terhoff ruitertjes" te Rijssen. Nu de prov. kampioenschappen ach ter de rug zijn, (23 aug. Bentelo eervolle 4de plaats) reden de rui tertjes stuk voor stuk beter en meer ontspannen, dit kwam tij dens de prijsuitreiking ook wel tot uitdx-ukking. Dresuur, 8 tal 123V- pnt. 1ste prijs. Klasse Z Karin Brouwers met Mr. Bi'ouwny 1 ste prijs. Klasse M Ma rieke Robers met Shetly 2de pr. Klasse L Cora van Berkel met Ap- pie 1ste pr. Klasse L Herm Jan Robers met Silverslar 1ste pr. Klass,e L Hans Barvelink met Rex 2de pr. Klasse L Ria Veneklaas met Furie 3de pr. Klasse L Pau- lien Wansink met Tannie 4de pr. Klasse B Remco de Graaf met Katinka 2de pr. Op zaterdag 13 sept. worden de nationale kampioenschappen ver reden op de terreinen van Berg en Bos te Apeldoorn, aanvang mor gen programma 8 uur, middag programma 12.30 u. Voor de paar den leifhebbers een waar sportge beuren. Tweehonderdzestig gezinnen in Holten zullen het komende jaar de verrassing beleven van een on verwachte bloemenattentie. Onder het motto „Zomaar op een doordeweekse dag een atten tie", zullen een jaar lang iedere week vijf gezinnen een bloemen hulde ontvangen. Zomaar, zonder erxige aanleiding, zal de bloemist -op deze adressen een vrolijke bloemenvex-rassing afleveren. Deze bloemenaktie is een ini tiatief van Eurofleur in Veendam en werd reeds in vele Nederland se gemeenten met groot enthou siasme ontvangen. Tien winkeliers hebben op dit initiatief ingehaakt met geen an der doel dan gewoon een beetje vrolijkheid in eigen plaats te brengen door op een zomaar door- deweekse dag met een fleurig bloemenboeket wat blijdschap te geven. De deelnemers aan deze alleraardigste bloemenaktie zijn: Fa. H. Stokkers, Bakkerij Pluy- gers, Beltman's Kledinghuis, v.d. Maat, Speelgoed, Huish.art. Gebr. Steunanberg, SchoenhandeL Fa. J. H. Maats Zn., Boekhandel Heusinkveld, Lammers Techn. In- stal. B.V., Salon Wander en Bloe- menmag. Max-jo, die tevens de bloemen verzorgd en bezorgd. Mocht er in de komende maan den een bloemist op de stoep staan met een bloemetje, denkt U dan niet meteen spijtig dat het toch wel voor de buren zal zijn. De bloemenverrassing kan dit keer echt voor U zijn, zomaar om dat een aantal plaatselijke winke liers besloten heeft wat zonnig# blijheid te verspreiden.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7