Geen meerderheid voor deelname aan onderwijsbegeleidingsdienst ANJER-FONDS Gemeente wil 'n miljoen lenen Maatsdi, Holten dienstverlening in nil Raadsflitsen Gemeente wil haar personeel geld lenen Vragen van raadsleden Afscheid van de heer Lukkien Jeugddienst Burgerlijke Stand I oor bouw. verbouw, aankoop woning "ISMP "1* MIS CREDIETEN HOLTEN 12 SEPT. 1975 PAGINA 3 In de raadsvergadering van dinsdag 16 september komt een voorstel aan de orde om voorlopig niet deel te nemen aan een op te richten „Onderwijsbegeleidingsdienst (OBD) Midden IJssel". Het is een voorstel vart de meerdheid van het college van B. en W. De minderheid van het college acht deelneming gezien de grote ondewijsbelangen, die met een OBD worden gediend, wel verantwoord, mits de maximum- bijdrage van de gemeente beperkt blijft tot f 2,- per inwoner. Om het standpunt van de meer derheid te kunnen begrijpen, moet een lang verhaal kort gemaakt worden. De Werkgroep Onderwijsbegelei dingsdienst Midden-Overijsel heeft een, medio mei 1974, uitgebracht rapport (wij hebben daarover uit voerig bericht, Red. H.N.) her schreven nar aanleiding van ont vangen reakties en het in maart .1.1. toegezonden aan alle gemeen te- en schoolbesturnen, die even tueel zullen gaan delnemen aan deze dienst (gemeenten Bathmen, Deventer, Diepenveen, Gorssel, Holten, Lochem, Olst, Raalte, Voorst en Zutphen). In het rapport wordt er van uit gegaan, dat mag worden verwacht, dat in de jaren 1977/1978 het rijks subsidie in de kosten van de OBD zal worden bepaald op 100%. In eerste instantie wordt van het Rijk een startsubsidie verkregen van f 250.000,per kalenderjaar tot de uiteindelijke regeling van de rijksubsidiëring een feit is ge worden. Voorts verwacht de werk groep een bedrag van f 100.000,— van de provincie in de opbouw van de dienst, waarbij voor de vol gende jaren met een afbouw van 20% moet worden gerekend. Uitgaande van het feit, dat in 1977/'78 de kosten van de dienst voor Rijksrekening zullen komen, is het naar de mening van 't Colle ge reëel t everonderstellen, dat de kosten tot deze jaren binnen een bedrag van f.2,per inwoner zul len blijven voor de deelnemende gemeenten (inclusief voor het bij- zonder onderwijs, red. H.N.). Ander uitgangspunt De door de Minister van Onder wijs en Wetenschappen inmiddels uitgebrachte discussienota gaat echter niet uit van een rijkssubsi diëring in '77/78 van 100%, zoais de werkgroep veronderstelt, maar van een subsidie voor de basis- vorzieningen van 20 a 25%. Drie kwart gedeelte van de kosten van de dienst zullen dan derhalve nog voor rekening van de deelnemen de gemeenten blijven. Of en in hoeverre en op welk tijdstip deze directe rijksbijdrage kan worden verhoogd, is afhankelijk van de situatie van 's Rijks financiën. Hieruit blijkt, dat tengevolge hiervan de gemeentelijke bijdra gen belangrijk zullen moeten wor den verhoogd, terwijl het voorts nog volkomen onduidelijk is in hoeverre het Rijk in de toekomst •har bijdrage in de kosten van de OBD's zal willen of kunnen ver hogen. Het uitgangspunt van de Werkgroep van f 2,per inwoner is dan ook nu reeds achterhaald. In een rapport van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten wordt gesteld, dat de kosten van een redelijk geoutilleerde dienst, voor aleen het kleuter- en lager onderwijs, ongeveer f 15,per in woner per jaar zullen belopen. Wanneer dit bedrag van f 15, als uitgangspunt genomen wordt, zou dit, volgens het raadsvoorstel, betekenen, dat de OBD, op de be groting van de gemeente Holten, over enkele jaren een jaarlijkse last van tenminste f 125.000,zal worden. Daarom acht een meerderheid van het College het dan ook juis ter in eerste instantie een afwach tende houding aan te nemen in plaats van to deelneming te beslui ten, uitgaande van een gemeente lijke bijdrage van f 2,per inwo ner. Daarbij gelet op de verant woordelijkheid om bij eventuele uittreding de andere gemeenten niet voor de lasten te laten op draaien. Urgentie De hoofden van de openbare la gere scholen in deze gemeente slaan niet te dringen om een OBD Zij vrezen en, volgens het College, terecht dat de scholen in de klei nere gemeenten in verhouding tot de kosten weinig profijt van de OBD zullen hebben, omdat naar verwachting het zwaartepunt, ze ker in de begintijd, zal komen te ligen bij de stedelijke gemeenten Deventer en Zutphen, omdat daar inderdaad de grootste problemen liggen. Zij onderkennen het nut wel, maar zijn anderzijds van me- nine. dat voor de kosten die ge meente Holten moet bijdragen wellicht plaatselijk (of eventueel in samenwerking met enkele buur gemeenten) andere aktiviteiten kunnen worden ontplooid, waar van het profijt' voor de leerlingen uit deze gemeente veel groter zal zijn. Hun gedachten gaan daarbij veeleer uit naar aanstelling van een remedial teacher (onderwijzer voor kinderen met leermoeilijk heden. red. H.N.). Het is echter ook zo, aldus het voorstel, dat de aanstelling van een remedial teacher niet moet worden gezien als een ideale eindsituatie, maar veeleer als een interim-oplossing, waarbij met beduidend lagere kos- Mevrouw F. ter Doest—Bos heeft het College van B. en W. namens de fractie van de VVD de volgen de vraag voorgelegd: ..De VVD.fractie vraagt zich af hoe het beleid van uw college is waar het gaat over de zand- verwerving voor de S 14. Het is ons bekend, dat de Prov. Waterstaat stappen heeft onder nomen om grond te verwerven voor diit doel nabij het nog aan te leggen nieuwe sportveldencomplex aan de Aaltinksweg (een suggestie uit uw raad), terwijl ons gebleken is. dat er ook plannen bestaan om zand te winnen in het Espelose bos. Omdat deze aangelegenheid voor »nze fractie derhalve onduidelijk zouden wij graag het stand- iunt van uw College vernemen ten lanzien van het ie voeren beleid". )e heer A. J. Nijkamp heeft het college de navolgende suggestie gedaan namens de A.R.-l' actie: Uit gesprekken met zomergasten en nieuw-binnengekomenen blijkt, dal men het als een gemis er vaart, dat in het buitengebied, bij het begin van toch belangrijke verharde wegen, geen naambord staat. In andere gemeenten is dit veelal wel het geval. In Holten zijn wij hiermee erg schaars. Nu de reorganisatie van de huis nummering een zaak van lange adem schijnt te worden, zou ik uw college willen verzoeken, de mogelijkheid te overwegen, in ieder geval de belangrijkste verhar de buitenwegen van een naambord te voorzien, zodat de vreemde ling zich wat kan oriënteren Dok heeft onze fractie uw college al eens gevraagd om oriëntatie borden. Ons is toegezegd, dat deze zaak onder ogen zou worden ge zien. Hoe staat het hiermee'' op 13 september e.k. (morgen) ons aller H.M.V. op Meermanskamp gastvrouw is voor een drumbandconcours, zullen leden van de Holtense culturele verenigingen met de collectebus rondgaan, om daarin een bijdrage van het publiek te vragen voor het Anjerfonds. Deze collecte bij u aanbevelend, meen ik dat u er recht op hebt dat ik nog even uw geheugen opfris met betrekking tot dit Anjer fonds. Het Anjerfonds Overijssel onderdeel van het F*rins Bern- hardfonds. wil g«!der: bijeen brengen, om daaruit subsidies te geven voor culturele doeleinden. Ik noem u in dit verband o.m. activiteiten die gericht zijn op muziekbeoefening, cultureel jeugd werk. natuurbescherming, volksontwikkeling, vormingswerk, folklore, theater enz. enz. Ook in onze gemeente bestaan tal van culturele activiteiten, voor wie ten behoeve van een bepaald doel een financiële injectie welkom zou zijn. Het is duidelijk dat men fatsoenshalve nauwelijks om een bijdrage kan aankloppen, wanneer men ter plaatse geen pogingen in het werk stelt om een collecte te houden en deze ook te. doen slagen. Onze muziek- en zangverenigingen hebben dat zeer wel begrepen en willen trachten te bereiken, dat ook Holten het zijne bijdraagt voor het fonds, waarop voor Overijsselse culturele doeleinden, dus ook voor Holtense een beroep kan worden gedaan. In dit verband moge ik er aan herinneren dat H.M.V. al eens een subsidie van het Anjerfonds ontving. In Holten, waar de muzikale prestaties gehoord mogen worden, zal toch ook moeten blijken dat men voor de doeleinden van het Anjerfonds een steentje wil bijdragen. Geeft daarom mild in de collectebus, die u wordt voorgehouden. De burgemeester van Holten, W. H. Enklaar. ten groter profijl kan worden ver kregen. Wanneer te zijner tijd en gro tere duidelijkheid zal bestaan over een OBD in deze regio en de be zwaren (voornamelijk financiële) voor de gemeente in belangrijke mate zijn weggenomen, ware als dan, volgens de meerderheid van het College, opnieuw te overwe gen toe te treden en de remedial teacher in te brengen in de OBD, mits het profijt, dat Holten van de dienst zal hebben, evenredig zal zijn aan de financiële offers, die daarvoor door de gemeente ge bracht moeten worden. Vermeld zij nog In het kort, dat de eerste fase van de OBD betrek king heeft op: 1. de integratie van kleuter- en lager onderwijs wordt begeleid: 2. het geven van indivi duele hulp of laten geven van de ze hulp aan leerlingen met moei lijkheden; 3. het geven van infor matie met betrekking to leermid delen en materialen aan scholen, die daaraan behoefte hebben. In eerste fase alleen op verzoek, la ter meer systematische voorlich ting en 4. in eerste instantie zal de dienst zich richten op de onder wijsbegeleiding. Jaarlijkse last voor de gemeente op de begroting f 18.00,hetgeen aanvaardbaar moet worden geacht. De onderwijscommisle heeft na uitvoerige discussie (ook met de hoofden van de lagere scholen in deze gemeente) besloten in te stemmen met het meerderheids standpunt (in dit stadium niet deelnemen) van het College van Burgemeester en Wethouders. - Vorige week vrijdag (5 sept.) was een bijzonder feestelijke dag voor de kinderen Z uit de eerste klas van de ,Chr. basisschool ,,Het Kompas". Die dag nl. stapte hun - onderwijzeres mej. I. Kamphuis in het - huwelijksbootje met de heer H. v. d. Voet, - alhier. Op hun paasbest gekleed en voor- Z zien van zelfgemaakte erebogen togen de I kinderen naar het gemeentehuis om hulde te brengen aan het bruidspaar, reden voor onze fotograaf om ter plaatse bovenstaand z plaatje te schieten. De kerkelijke bevestiging, die plaats vond 1 in de Geref. Kerk alhier en welke dienst I werd geleid door ds. G. W. H. Peddemors, l werd bijgewoond door alle kinderen van Z ,,Het Kompas", terwijl ze daarna werden onthaald, op een kinderreceptie in Hotel ..Vosman". Het bruidspaar heeft zich voorlopig ge- I vestigd aan hel adres Postweg nr. 33. I GEBOREN: Saskia d.v. F J. Klooster en G. G. Wessels. ONDERTROUWD: E. J. Linde boom. oud 24 jaar, Wijhe en W Stam. oud 23 jaar. Holten. GEHUWD: H. van der Voet. oud 20 jaar. Holten en F. E. Kamphuis, oud 23 jaar. Holten: P. J. van der Sluijs, oud 23 jaar, Rossum en G. •T. Vincent, oud 22 jaar. Holten. OVERLEDEN: G. RoelofsHoeve, oud 70 jaar: .1. Dikkers—Dikkers, oud 81 jaar: A. Podt, oud 20 jaar. In de raadsvergadering van dins dag 16 september komt een voor stel aan de orde om met ingang van 1 december 1975 een geldlening aan tc gaan van cén miljoen gul den met het Makelaarskantoor Wal- lich en Matthes te Amsterdam. Deze geldlening is o.m. nodig voor de ontsluiting van gasloze ge bieden en voor de bouw van een sporthal ter bedragen van resp. f 500.000.- en f 400.000 tnetto). ■Nu de gemeenten langlopende leningen niet meer met de NV Bank voor Ned. Gemeenten behoe ven aan te gaan, omdat de centrale financiering is opgeheven, en zij op de vrije markt mogen opereren, hebben B. en W. bij een drietal banken de voorwaarden voor het afsluiten van een dergelijke lening aangevraagd. Het zijn de Bank voor Ned. Gemeenten te 's-Gravenhage, do Rabo-bank te Holten en Wallich en Matthes in Amsterdam. De loop tijd is 25 jaar, de koers 100 pet. en de rente die gevraagd wordt is voor de twee eerste banken 9J/s pet. en voor laatstgenoemde 9'/s pet. De Bank voor Ned. Gemeen ten vraagt geen afsluitprovisie, de beide andere instellingen 'is pet. Het tioor B. en W. berekende ren dement bedraagt resp. 9.595, 9.620 en 9.519 pet. Aangezien uit de vermelde voor waarden blijkt, dat het rendement van de geldlening aangeboden door het Makelaarskantoor Wallich en .Matthes te Amsterdam ligt bene den dat van de beide andere ban ken, stellen B. en W. de raad voor met deze instelling de geldlening van één miljoen gulden aan te gaan. Met ingang van 1 september j.l., is door de komst van Mw. M. G. Visscher het team leidsters zo wel van de gezins- als bejaarden verzorging uitgebreid. Mw. C. Knijff—Dekker, die lot nu toe leidster gezinsverzorging is. zal met ingang van 1 oktober a.s. part-time leidster bejaardenver zorging worden. Samen met Mw. J. Beid man—Aanstoot wordt deze tak van dienstverlening door hen ver zorgd. Het werk van de gezinsverzorging (tijdelijke hulpverlening) wordt met ingang van 1 oktober a.s. door Mw. M. G. Visscher overgenomen. Hulpvragen, zowel voor gezins- als bejaardenverzorging kunnen wor den ingediend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur aan het bureau. Dorpsstraat 16, Telefoon 0548.3 - 2734 Door de komst van Mw A M. Lunsing per 1 september j.l.. werd ook het maatschappelijk werk in Hollen uitgebreid. Mw. Lunsing zal haar werkzaam heden verrichten in ae gemeenten Holten en Nijverdal, als collega van de_ heer J. C. A. Mulder die •sinds 15 april 1975 als maatschap pelijk werker in Holten werkzaam is. Spreekuren van beide maatschap pelijk werkers: maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur aan het bureau. Dorpsstraat 16 en volgens afspraak. Telefoon 05483 - 2784. Ook donderdag 's avonds wordt door de maatschappelijk werkers spreekuur gehouden van 18 00 tot 19.00 uur aan hetzelfde adres. In diverse gemeenten bestaat een regeling, op grond waarvan bet ge- mecntepersoneel de mogelijkheid heeft om geld van de gemeente te lenen voor de bouw, verbouw, c.q. de aankoop van een bestaande wo ning. Het verstrekken van een der gelijke lening geschiedt dan onder verband van eerste hypotheek. Een voordeel hiervan is, dat de rente voor een te verstrekken geldlening meestal lager is dan de rente die door een bank voor een te ver strekken hypothecaire lening wordt bedongen. Bovendien is de rente van een door de gemeente te ver strekken lening gedurende de ge hele looptijd vast. Dit in tegenstel ling tot leningen die door banken worden verstrekt. Een nadeel hier van kan zijn, dat demarktrente ge durende de looptijd van de lening In hotel „Holterman" heeft de 'heer Lukkien dinsdagavond als trainer-coach afscheid genomen van de afdeling volleybal van de S.V. Holten". Hij heeft in deze functie meer dan tien jaar hoogst- belangrijk en verdienstelijk werk verricht en mede dank zij zijn werk kwam de afdeling tot grote bloei en werden vele prachtige resultaten behaald, o.a. promotie van het eerste damesteam naar de eerste klasse. De heer Joop Wissink, bestuurs lid van de S.V. ,,BATO", bracht de heer Lukkien hiervoor namens „BATO" hartelijk dank. Hij bood namens het bestuur een geschenk onder couvert aan en offreerde mevrouw Lukkien bloemen. De heer W. Husslage, voorzitter van de afdeling volleybal, wees op de prettige samenwerking met de 'heer Lukkien, die ook de jeugd steeds met vuur en elan heeft ge leid. Hij bood namens de afdeling een envelop met inhoud aan en verraste mevrouw Lukkien met een bloemetje. De dames van het eerste team zongen een afscheidslied waarvan het refrein luidde: Bedankt voor alles wat u deed We weten dat dit aan u vreet Op dc foto v.l.n.r. de heer Joop Wissink en mevr. en de heer Lukkien. We hebben veel plezier gehad Bedankt dat was dat. De heer Lukkien dankte met enkele woorden voor de waarde rende woorden, de geschenken en de bloemen en wenste de afdeling volleybal een goede toekomst. Als opvolgers van de heer Luk kien zijn benoemd de heren de Looze te Markelo en Hesselink te Holten. beneden het oorspronkelijk vast gestelde percentage daalt. Deze si tuatie doet zich vooral de laatste tijd voor. Tegenover dit nadeel staat echter, dat de ambtenaar vanaf het begin weet voor welke lasten hij gedu- i-ende de looptijd van de lening komt te staan. Nu de centrale fi nanciering voor de gemeenten is opgeheven, bestaat er de mogelijk heid om vrij op de kapitaalmarkt geldleningen aan te trekken. De mogelijkheid dat door het aantrek ken van kapitaal ten behoeve van deze leningen de financiering van de gemeentelijke investeringen in het gedrang komt, behoort dus tot het verleden. Het doorgeven van aangetrokken leningen aan het ge- meentepersoneel tegen dezelfde voorwaarde en bepalingen die ook voor de gemeente gelden, houdt in, dat de gemeente van deze activitei ten geen financieel nadeel onder vindt. Voor het personeel betekent de mogelijkheid tot het lenen van geld van de gemeente, een verbe tering van de secundaire arbeids voorwaarden. Bovendien kan een dergelijke regeling van goedkopere naar duurdere woningen, alsmede het van rijkswege gepropageerde eigen woningbezit kunnen stimule ren. Aangezien van de kant van 't gemeentepersoneel de wens is uit gesproken een zogenaamde „wo- n ingf inancieringsregeling gemeen- tepei-soneel" in het leven te roepen en wij deze wens kunnen onder schrijven. stellen wij u voor dien overeenkomstig te besluiten. Een concept-raadsbesluit ligt bij de stukken ter inzage. Uitzonderingen Opgemerkt wordt, dat de voorge stelde regeling van toepassing is op ambtenaren die onder het Amb tenarenreglement vallen en in een volledige dagbetrekking werkzaam zijn. Het onderwijzend personeel is van deze regeling uitgesloten, aan gezien in de onderwijswetten de rechtspositie van het onderwijzend personeel uitvoerig is geregeld. Volgens 'n uitspraak van de Kroon is het derhalve de gemeentebestu ren niet toegestaan voor het onder wijzend personeel aanvullende re gelen te stellen ten aanzien van deze rechtspositie. Naast de in het ontwerp-raadsbe- sluit genoemde hoofdvoorwaarden, o.a. een maximale hypotheekver strekking- tot 90 pel der kosten, worden door B. en W. een aantal nadere leningsvoorwaarden aan 'n geldverstrekking gesteld. De bonden van overheidsperso neel hebben verklaard zich met de inhoud van de ontwerp-regeling te kunnen verenigen. Zondag 14 september zal er een jeugddienst worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk. Voorganger zal zijn dr. C. C. Addink. Thema: „Zonder geloof vaart niemand wel". Er zal medewerking wor den verleend door het jeugdkoor „Helicon", o.l.v. Ineke van Jaars- veld-Kevelam. Komt allen, jong en oud, om samen, deze dienst te vieren. De jeugddienstcommissie Burgemeester en wethouders vragen de raad de volgende cre- dieten Inrichting van twee lokalen van de bijzondere lagere school „Het Kompas" f 14.790..; een extra crediet voor het boekenfonds van de scholengemeenschap in vel band met toename van het aantal leerlingen f 4.340,—aanleg cn verbetering van de straatverlich ting resp. van de Raalterweg en de Burg. v. d. Borchstraat f 45.240.— en aanschaffing van een registratieklok met bijbeho. ren wegens invoering van de keu zewerktijd voor hel secretarieper. soneel f 3.300.—. Ten behoeve van de verbreding van het trottoir ter hoogte van 't voormalige pand Oranjestraat 19 (voorheen Ascot), thans eigendom van het garagebedrijf A. Schup- pert. en ter verbetering van de verkeerssituatie bij de uitmonding van de Kerkhofsweg op de Stati onsstraat, wil de gemeente strook jes grond aankopen van de heer A. Schuppert en de fa. H. Kalfster- man en Zoon. De grond van de heer Schuppert, ongeveer 10 m. kost f 40.- per m2, totaal derhalve f 400.-. Een prijs, welke men destijds aan Wonnink NV heeft betaald, ook aan de Oran jestraat. Bij de fa. Kalfsterman ligt de zaak wat anders. Deze heeft ge vraagd onmiddellijk langs de weg verharding en aansluitend aan 't aanwezige muurtje (reeds gedeel telijk in elkaar geramd, red. HN) een afrastering te mogen plaatsen, teneinde diefstal van ledige em ballage te voorkomen. Uit "n oog punt van de verkeersveiligheid achten B. en W. een dergelijke af rastering. onmiddellijk langs de wegverharding, onverantwoord. Het college heeft er geen bezwaar tegen, dal de afrastering aanslui tend aan het muurtje wordt ge plaatst. indien het muurtje wat naar achteren wordt gebracht. B. en W. willen het muurtje op kosten van de gemeente verplaat sen, mits de fa. Kalfsterman bereid is het vrijkomende strookje grond ter grootte van ongeveer 25 m2 om niet aan de gemeente in eigendom over te dragen. De firma heeft zich daartoe bereid verklaard onder voorwaarde, dat de gemeente het aanwezige muurtje verplaatst naai de nieuwe perceelgrens. Daartegen heeft het college geen bezwaar. Ter plaatse zal alsdan een trottoir ter breedte van 3 meter kunnen worden aangelegd en zal hiermee de verkeersveiligheid worden ge diend. Grondprijs „Lang gewacht en toch gekregen", zou men kunnen zeggen van het voorstel van B. en W. tot vaststel ling van de grondprijzen voor het industrieterrein in „De Haar". Langs ingewikkelde berekenin gen het is nu eenmaal geen een voudige materie komt het col lege met het voorstel om de grondprijs van de in 1973 en 1974 verkochte gronden vast te stellen op f 22.50 .en die verkocht in 1975 op f 23.50 (incl. f 2,50 voor dorps uitleg en excL BTW) per vierkan te meter. De nieuwe verkoopprijs vanaf 1 januari 1976 zal f 27.75 per m2 moeten bedragen (incl. f 2.50 dorpsuitleg en excL BTW). B. en W. menen, dat het niet re delijk is de prijs van de reeds in voorgaande jaren verkochte gron den te bepalen op de thans bere kende prijs van f 27.75. Betrokkenen hebben nl. reeds moeten bouwen op niet-bouwrijpe grond waarvoor zij zelf bepaalde voorzieningen hebben moeten treffen, terwijl de gemeente reeds vroegtijdig een voorlopige koopsom heeft ontvan gen. Bij de berekeningen is er van uitgegaan, dat het totale plan zal zijn voltooid op 1 januari 1985. Bij vroegere of latere voltooiing zal de exploitatie-opzet herzien moeten worden. Het dagelijks bestuur van het Zuiveringsschap West-Overijssel te Zwolle wenst ten behoeve van de aanleg van 'n rioolwatertransport leiding Holtennieuw aan te leg gen rioolwaterzuiveringsinstallatie, voor zover deze in gemeentegrond' komt te liggen een zakelijk recht als bedoeld in artikel 5 lid 3. sub b van de Belemmeringenwet Pri vaatrecht. Het betreft hier het leg gen van een rioolpersleiding vanaf de rioolzuiveringsinstallatie in „De Haar" tot over de Larenseweg. Het zakelijk recht wordt gevestigd op een strook ter breedte van 6 m., terwijl de totale lengte van de strook 415 meter bedraagt. Als ver goeding wordt door het zuiverings schap een bedrag van 4-15 x f 4.25 is f 1763.25 betaald. In soortgelijke gevallen wordt door de gemeente aan grondeigena ren. voor het hebben van elektrici teitskabels en gasleidingen in hun grond, een vergoeding van f 2.- pcr strekkende meter betaald, plus een vergoeding wegens verlies van gewassen. De vergoeding te betalen door het zuiveringsschap komt 't college dan ook alleszins redelijk

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3