AGENDA Een iaar vol activiteiten N.V.V.-district Overijssel PIT-kollekte 8 t/m 18 sept. Zwcmdub op tie „fwenhaarsveld" eerste plaats AUTOCROSS!!! Ledental in Holten stijgt Veilig Verkeer besprak winterprogramma Meer duidelijkheid verwacht op Prinsjesdag (16 sept.) Uitstekende prestaties bij atletiekwedstrijden te Deventer Schilderijententoonstelling uit de geest van de Bijbel WAAR GAAN WE HEEN? Spanning! Sensatie! Waar is dat nou voor nodig Gesprek Kabinet met Landbouwschap SV Holten afd. atletiek Markt te Rijssen Kinderspel vader voor zondag 14 september HOLTEN 5 SEPT. 1975 PAGINA 5 Uit het verslag van het NVV district Overijssel over de periode 1 september 1974 31 augustus 1975 blijkt, dat weer vele activiteite nop uiteenlopende gebieden tot stand zijn gekomen. Plaatselijk hebben de vakcentrales als NVV of als drie vakcentrales hun best gedaan de zaken goed te beharti gen en vanuit het district is als NVV en samen met de andere vakcentrales grote aandacht besteed aan voorlichting, scho ling en regionale situaties. Er zijn vele voorlichtings- en forumavonden gehouden. Vele NVV-afdelingen hebben uit stekende service verleend bij het invullen van de aangiftebiljetten inkomstenbelasting. Er is een aantal gespreksgroepen actief ge weest in het project „Vakbewe ging en Maatschappij". De kring vergaderingen zijn goed bezocht en voldoen als contactorgaan. Wat de enorme werkloosheid betreft wordt in het verslag ge zegd, dat het bijzonder moeilijk is om regionaal en provinciaal zo danige maatregelen te treffen, dat hierin verbetering komt. Als vak beweging heeft men zich geheel ingezet om toch iets aan deze pro blematiek te doen. Het ledental is in 1974 niet zo snel gestegen als voorgaande ja ren. Met een deel van 1975 mee gerekend zit het district Overijs sel naar schatting op 52.000 leden. Dit was in het vorige verslag 51.500. Landelijk was het ledental op 1 juni 1975 690.000. In Holten steeg het ledental van 520 naar 536. „In deze moeilijke tijd zullen we als vakbeweging met nog meer inzet de vinger aan de sociaal-economische pols in Over ijssel moeten houden", aldus de samensteller van het verslag, dis trictsbestuurder J- C. Moolekamp te Almelo. Werkloosheid Ons bepalend tot Zuidwest- Overijssel waartoe Holten behoort, lezen we in het verslag, dat men in deze regio te maken heeft met een gewest Deventer, maar ook met een Samenwerkingsverband Stedendriehoek, t.w. Deventer. Zutphen, Apeldoorn. Hierin zitten alleen de B. en W.'s. Deze ge spleten situatie leidt volgens de samensteller tot besluiteloosheid, hetgeen weer terugslaat op de verdere ontwikkeling van Zuid west-Overijssel. Deze regio heeft te maken met een werkloosheid, die in verschil lende gemeenten boven het lande lijk gemiddelde ligt. De Sociaal-Economische Advies raad (SEAR) heeft in 1974 een rapport uitgebracht over de sociaal-economische situatie. Het verslag ontleent daaraan o.m. „Verwacht wordt dat de beroeps bevolking geleidelijk aan zal te ruglopen door verhoging van de leerplichtige leeftijd en vervroe ging van de pensioengerechtigde leeftijd. Deze ontwikkelingen zijn van invloed op de aanbodzijde van de arbeidsmarkt zowel in kwali tatieve als in kwantitatieve zin. Door de discrepantie tussen on derwijsmogelijkheden en de werk gelegenheid in deze regio kan worden geconstateerd, dat ar beidskrachten met een hogere (vak)opleiding onvoldoende em plooi kunnen vinden en dienten gevolge naar andere gebieden vertrekken. Door vertrek van ho ger gekwalificeerd personeel naar andere gebieden doet zich, naast een negatieve invloed op de be volkingsontwikkeling, het probleem voor, dat dit gebied de uiterlijke schijn op zich laadt, dat voldoen de werkgelegenheid aanwezig is. De adviesraad is van oordeel, dat de kwantitatieve werkgelegenheid in het gewest Deventer nog geen ernstig probleem vormt, doch wel de kwalitatieve werkgelegenheid. De structurele wijzigingen in de landbouw tenderen ook in dit ge bied naar vermindering van de werkgelegenheid in deze sector. Als slotopmerking ovér de werk gelegenheid zegt het verslag: „Zuidwest-Overijssel zal duide lijkheid moeten scheppen in ver band met het gewest Deventer en het Samenwerkingsverband Ste dendriehoek om duidelijkheid te krijgen in de verdere ontwikkeling van de regio en de daarvoor te nemen maatregelen." Wat de bevolkingsgroei betreft zegt het verslag, dat het migratie saldo (vertrek en vestiging) in Zuidwest-Overijssel is gestegen van plus 292 naar plus 634. In deze regio werken 683 bui tenlandse arbeiders en 91 vrouwen uit het buitenland. Teruggang Naast Holten kende ook VVjjhe een daling van de industriële werkgelegenheid, die vooral in de voedingsmiddelensector optrad. In onze plaats werden instruc tiebijeenkomsten Inkomstenbelas ting gehouden met 17 deelnemers, met als instructeur de heer A. Mocilikcr. Door het Bureau voor Arbeids recht te Almelo werd over 1974 een bedrag van f 774.344,84 boven water gehaald voor de leden. Het aantal bezoekers op de spreek uren bedroeg 1541, waarvan voor lopende zaken 528. Het aantal eindvonnissen in civiele zaken be droeg 60. waarvan werden gewon nen 35, gedeeltelijk gewonnen 9, verloren 12, geschikt 4. Het aan tal uitspraken door Raden van Beroep bedroeg 80, waarvan ge wonnen 34, verloren 44, gedeelte lijk gewonnen en geschikt elk 1. Er werden 574 mondelinge en 417 schriftelijke adviezen door het bu reau uitgebracht. Als samenvatting wordt in het verslag o.m. gezegd: „De NVV- afdelingen functioneren in het al gemeen redelijk tot goed. Er zijn enkele waar men met het werk zeer moeilijk van de grond kan komen." De showroom van „De Band met U" loopt goed en is voor een paar maanden ook za terdags enkele uren open. „Met het NW-Jongerencontact wordt contact onderhouden via Jeanette Steiger", aldus het 87 pagina's tellende verslag. Op de onlangs gehouden bestuurs- vergadering van Veilig Verkeer die -onder leiding stond van de voorzitter de heer Chr. Knijff, werd het winterprogramma be sproken. Twee cursussen Het is de bedoeling op maandag 29 september twee verkeerscur- sussen te starten. Eén cursus in Holten o.l.v. de adj. der Rijkspo litie de hëer H. Meyer. Een twee de in Espelo o.l.v. de oud adj. der Rijkspolitie de heer E. Kruit. De cursussen hebben als uitgangs punt de zg. verkeerscode, een uit gave van V.V.N. Het is de bedoe ling in 6 lessen de verkeerskennis op te frissen en uit te breiden. De kosten komen op ongeveer f 15.-. Men kan zich voor deelname aan deze nuttige cursussen opgeven bij de bestuursleden. Verlichtingskeuring Zaterdag 8 november is er weer een verlichtingskeuring. Voor de ze keuring was verleden jaar een enorme belangstelling. N a j aarscampagne Dit najaar zal er een campagne worden gehouden om het ledental te vergroten. Voor alle activitei ten is veel geld nodig. Hoe meer leden hoe meer acties. actueel verkeersonderwerp, met aansluitend re ledenvergadering. Jeugdverkeersexamen Het schriftelijke gedeelte voor dé lèerlingeh uit de vijfde klas van de lagere scholen wordt in maart afgenomen. Het praktisch gedeel te volgt in mei. Van zaterdag 6 september tot en met 28 september, exposeert de kunstschilder Marcus Délanjo, met zijn bijzonder werk in de Kunst galerij Lenten, Kletterstraat 25-27 te Epse. De vernissage is op za terdag 6 september van 15.30-18 uur. De openingstijden zijn dins dag t.e.m. zaterdag van 10-18 uur, zondags van 14-17 uur. Bij aankoop Middenstandsbeurs De mogelijkheid wordt onder zocht om op de Holtense Midden standsbeurs met een stand aan wezig te zijn. Het publiek kan daar dan worden voorgelicht over de vereniging. Quiz I-Iet ligt in de bedoeling in het voorjaar een quiz te houden tus sen de verschillende verenigingen. Dit plan moet nog nader worden uitgewerkt. Film In april wordt weer de jaarlijk se filmavond gehouden over een Defensie-uitgaven worden be snoeid en op de krijgsmacht wordt bezuinigd. Dat gebeurt allemaal, al is niet iedereen het er mee eens. Maar... bezuinigen op de MENSEN in die krijgsmacht kan niet. Mag zelfs niet, want van hen wordt hetzelfde gevraagd, bezuiniging of niet. Het Protestants Interkerkelijk Thuisfront heeft direct te maken met de MENSEN in de krijgsmacht. Het P.I.T. steunt daartoe: het werk van de krijgsmacht predikanten, het werk van de militaire te huizen, waar iedereen van har te welkom is, ongeacht levens- of wereldbeschouwing, 9 het vormingswerk binnen de krijgsmacht. Daar is natuurlijk erg veel geld voor nodig en dat geld moet voor namelijk komen uit de opbrengst van de jaarlijks terugkerende lan delijke collecte. Dit jaar wordt ze gehouden in de week- van 8 t.e.m. 13 september. Het is vooral door uw gaven dat de geestelijke verzorgers in de krijgsmacht zich geruggesteund weten door het Thuisfront. Op de krijgsmacht wordt bezuinigd. Be zuinigen ten koste van de MENSEN mag nooit. De P.I.T.-collecte wordt daarom ten zeerste bij u aanbevo len. Het Plaatselijke Comité. N.B. Is er bij u geen collectant aan de deur geweest? Ons gironum mer is: 5163 t.n.v. P.I.T. te Rijswijk. De regering zal in haar beleid voor 1976 veel aandacht schenken aan de moeilijke inkoinenssituat! in de land- en tuinbouw. Zij zal op 'n breed vlak tegemoet komen aan de voorstellen van het Land bouwschap, hoewel de omvang van deze tegemoetkomingen door de huidige budgettaire moéilijkhe- den beperkt worden. De regering is van mening dat nu geen con crete toezeggingen gedaan kunnen worden, omdat het kabinetsberaad over de Rijksbegroting 1976 nog niet afgerond is. Het Landbouwschap constateert uit het ove»rleg met het kabinet dat de regering op een aantal punten tegemoet zal komen aan de voorstellen van het georgani seerd agrarisch bedrijfsleven. Het Landbouwschap kan echter nog Zaterdag 30 augustus vond te De venter de derde Limieten medail lewedstrijd voor atletiek plaats. De eerste twee wedstrijden wer den gehouden in Apeldoorn en Emmeloord; de vierde wedstrijd is op 20 september in Eibergen. De opzet van deze wedstrijden is de volgende: voor elk nummer worden minimum eisen vastge steld. De A-eisen zijn de gemak kelijkste; wie deze eisen op vijf van de zes nummers haalt, krijgt de bronzen medaille. Wie de wat moeilijker B-eisen haalt, krijgt een zilveren medaille. De gouden medaille, die slechts voor enkelen is weggelegd, ontvangt diegene die aan de C-eisen voldoet. Elke wedstrijd bestaat uit drie onderdelen. Alleen voor de C- jongens is ihet tweemaal een vier kamp en tweemaal een driekamp. Elk nummer komt tweemaal aan bod, waardoor men bij verhinde ring niet meteen is uitgeschakeld. Tevens kan men zijn prestatie verbeteren. Na afloop van de vierde wedstrijd krijgen de deel nemers hun medailles. Ondanks het drukkende weer werden er enkele „gouden" me dailles behaald, clubrecords ge broken en persoonlijke records verbeterd. Een mooi succes voor atleten en hun trainer, de heer F. Kramer. Snkcle resultaten van deze wed strijden Meisjes pupillen A: Dini ter Harmsel, hoogspringen: 1 meter (zilver)e Meisjes D: Herma Bos, 600 m: 2.16.0 (zilver), Ria Broekmaat, 600 m: 2.15.2 (zilver), Mieke Soer, balwerpen: 27 m (zilver), nieuw clubrecord. Jongens pupillen B: Freddy Sluiter .kogelstoten: 5,04 meter (zilver), Gerd Masselink, 40 me ter: 7 sec. (goud), verspringen: 3,37 m (goud), kogelstoten: 5,78 m (goud). Jongens pupillen A: Hendri Markvoort, kogelstoten: 5,11 m (brons), André Broekmaat, kogel stoten: 5,24 m (brons), André Dol- lekamp, verspringen: 3,62 m (zil ver), Herman Veenstra, 60 meter 10,3 sec. (zilver). Jongens D: Nico Arfman, 1000 meter: 3.36.3 (zilver), Danny Beyer, discuswerpen: 20,96 meter (zilver), Johan Bos, discuswerpen 18,44 meter (zilver), Dinant Schip pers, 1000 meter: 3,49.6 (zilver). Jongens C: Eric Schippers, hoogspringen: 1,10 m (brons), Jan Masselink, hoogspringen: 1,25 m (zilver). Goede resultaten op Papendal Op zaterdag 30 augustus vonden te Arnhem baanwedstrijden plaats waaraan door F. Kramer en J. van Pijkeren werd deelgenomen. Vooral de resultaten van Kramer, sedert kort weer voorzichting in training, mochten er zijn. Resul taten: 400 meter: F. Kramer 57,3 sec., J. van Pijkeren 58,6 sec.; 1500 meter: Kramer 4.39.9, Van Pijkeren 4.51.5; 5000 meter: Kra mer 18/44.0, Van Pijkeren 19.51.4. geen eindoordeel geven, omdat de mededelingen van de regering nog niet concreet genoeg zijn. Dit oor deel is pas mogelijk als de Rijks begroting over enkele weken aan geboden is. Op 28 augustus jl. heeft het Landbouwschap een onderhoud gehad met een delegatie uit het kabinet. Het was een voortzetting van het gesprek, dat op 3 juni jl. heeft plaatsgehad. Van regerings zijde is aan de bespreking deel genomen door minister-president drs. J. den Uyl, drs. J. Boersma, minister van Sociale Zaken, drs. R. Lubbers, minister van Econo mische Zaken, mr. A. van der Stee, minister van Landbouw en Visserij, en drs. N. van Rooyen, staatssecretaris van Financiën. De Landbouwschapsdelegatie be stond uit het dagelijks bestuur uit het dagelijks bestuur en de voor zitter van de afdeling Groente teelt, mr. J. W. Huyts. Het Landbouwschap heeft tijdens het gesprek gewezen op de slechte inkomenssituatie in de land- en tuinbouw. Het heeft nogmaals aangedrongen op de uitvoering van de voorstellen zoals die in een brief van 9 april jl. aan het kabi net voorgelegd zijn. De regering heeft enkele mede delingen gedaan, die betrekking hebben op de fiscale en sociale wensen. Op het terrein van de belastin gen zal de regering, gedurende de studie van prof. Hofstra en in afwachting van de resultaten er van, de tijdelijke maatregelen voortzetten. Dit geldt zowel voor de zelfstandigenaftrek als voor de belastingvrijstelling van het be drijfsvermogen, welke tot nu toe alleen voor dit jaar geldt. Wat de fiscale oudedagsreserve betreft zal de regering streven naar een verdere fiscale gelijkstelling tus sen zelfstandigen en werknemers op het vlak van de pensioenrech ten. De grens voor de inkomens middeling wordt verlaagd tot 3°/o (is nu 5°/o). Naar aanleiding van de wensen van het Landbouw schap zal de zogenaamde uren- regeling voor de medewerkende gehuwde vrouw aangepast wor den. Op het sociale vlak zal de rege ring de inkomensgrens, waar be neden geen premie Volksverzeke ringen geheven wordt, optrekken. Het niveau is nog niet vastgesteld. Zij zal eveneens de inkomensgrens voor de Kinderbijslagwet Kleine Zelfstandigen (KKZ) optrekken, zij het niet in die mate als door het Landbouwschap gevraagd. In verband met het uitstel van de AWW-invoering zal de regering alles doen om een oplossing te vinden voor degenen, die door het uitstel getroffen worden. Gelet op de werkgelegenheid zal zij spe ciale aandacht schenken aan werkgelegenheidsprojecten die ge richt zijn op de land- en tuinbouw. De regering is om budgettaire redenen niet bereid de inkomens grens voor de premiereductte Vrijwillige Ziekenfondsverzekering te verhogen; het Landbouwschap had om een verhoging gevraagd. De regering onderzoekt op wel ke wijze inhoud gegeven kan wor den aan de gedachte van een ge garandeerd minimum-inkomen voor zelfstandigen. Het Landbouwschap heeft tij dens het gesprek met het kabinet gewezen op de ernstige gevolgen van de stijging van de aardgas- prijs voor de glastuinbouw. De aangekondigde prijsstijging komt neer op een kostentoename in de tuinbouw van 16°/oElke ééntiende cent gasprijsverhoging betekent zes- a zevenhonderd kulden kos tenstijging voor een hectare glas in de tuinbouw. De regering is van mening dat de aanpassing van de aardgas- prijs geleidelijk moet plaatsvin den, daarbij rekening houdend met de kosten en dus de inko menssituatie. Zij erkent ook de zeer grote kostenstijging, maar wijst erop dat voor de huidige prijsverhoging de onderhandelin gen in Bi-ussel doorslaggevend zijn geweest. De regering is van mening dat een geringere verho ging niet haalbaar was. Het kabinet is voornemens het overleg met het Landbouwschap voort te zetten, zodra in septem ber de cijfers over de jongste in komensontwikkeling in de land- en tuinbouw bekend zijn. Aangevoerd: 146 biggen. Prijzen: 146 biggen van f 118.- tot f 124.—. Algemeen overzicht handel: han del vlot en prijzen hoger. DEVENTER E.D.B.-Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615: weekfilm do. 4 t.e.m. wo. 10 sept. „Inpikken en wegwe zen" 14 jr.; nachtvoorstelling vr. 5, za. 6 sept. 23.30 uur „Rijp voor het bed" 18 jr.; matinee za. 6, zo. 7 sept. 14 uur „Good Guys and Bad Guys" a.l. Aanvangstijden weekfilm: weekd. 20 uur, vr. 21 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur. Cinema. Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100: weekfilm do. 4 t.e.m. wo. 10 sept. „Kind van de zon" 18 jr.; nachtvoorstelling vr. 5, za. 6 sept. 24 uur „The Mechanic" 18 jr.; matinee za. 6, zo. 7, wo. 10 sept. 14 uur „Vier rakkers en een oude jeep" a.l. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur. za. 18.45 en 21.45 uur, zo. 16, 18.45 en 21.15 uur. Luxor Theater, Brink 20. tel. 18662 weekfilm do. 4 t.e.m. wo. 10 sept. „De klokkenluider van de Notre Dame" 14 jr.; nachtvoorstelling vr. 5 sept. 23 uur „Meisjes in nood", 18 jr.; matinee zo. 7 sept. 14 uur „Pipi gaat van boord" a.l. Aanvangtijden weekfilm: werkd. 20 uur, za. 18.30 en 21 uur, zo. 16, 18.30 en 21 uur. Goetiek de Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848: geopend ma. t/m za. 14-18, vr. ook 19-21 uur tot 10 sept. Wim Arbouw - schilde rijen. De Kunstpoot. adres en openings tijden als Rozijnenkorf tot 6 sept. Piet Flint - schilderijen. Kunst Rondom, Openbare Leeszaal Brink 70, tel. 13506: geopend di. t/m vr. 10-17.30 en 19-21, za. 10-17 uur tot. 27 sept. Vinkas Kizaraus- kas en Saule Kizarauskiene - gra fieken. Galerij Linten, Kletterstraat 25-27, tel. 21815: geopend di. t/m za. 10- 18, zo. 14-17 uur: Permanent: beeldhouwwerken, schilderijen, grafiek, keramiek, 1850 - heden Tot en met 4 sept. Agnes van de Brandeler, tekeningen, schilderijen 6 t/m 28 sept. Marcus Délanjo - schilderijnen. Het Ei van Colombus. Polstraat 76-78, tel. 16431: ma. t/m vr. 14-18, za. 10-17, zo. 15-18 uur: Jacque line van Langeland - touwobjek- ten (tot 30 sept.). Tevens gele genheid tot groepsbegeleiding en lasdemonstratie. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 166512: geopend ma. t/m vr. 10-12 en 13-17. wo. 18-20.45 uur „Ver borgen vrouwenleven" - de vrouw in het klooster. Albert Schweitzer Centrum. Brink 89. tel. 19675: geopend di. t/m vr. 9-12 en 14-17, za. 13-16 uur, don derdag 4 september aanvang 20 u. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. Her denkingsdienst ter gelegenheid van dr. Albert Schweitzers tiende sterf dag m.m.v. Jan van Doom, tenor, Truus Schalekamp. orgel, Hanneke Zwart, dwarsfluit; een herden kingswoord wordt gesproken door prof. J. J. Groen. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556: di. t/m za. 10-12.30 en 14-17, zo. 14-17 uur: Antieke fietsen, zil ver, aardewerk, keukens. Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739: geopend als de Waag. Grote of L.ehuinuskerk, Grote Kerkhof: vrijdag 5 sept. 20.15 u.: Jan Kleinbussink - orgelconcert. Volkssterrenwacht Bussloo, Re creatiegebied Bussloo vr. 5 sept. aanvang 20.30 uur: Kijkin-avond. Deventer Ren- en Toeristenver eniging „De Zwaluwen" inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247: zondag 7 september vertrek 9 uur Zijpenbergrit, 130 km. 14 uur ver trek extra tocht 50 km. Clubhuis DKC Hellas, Rielerenk. Bovendien elke zaterdag fietstoertocht start 8.30; deelname ook voor niet-le- den kosteloos mogelijk. 100 jaar U.D. '75. Bergweidedijk: za. 6 sept. Jeugdvoetbaltoemooi. Weekenddienst tandartsen 6 en 7 september: Tandheelkundig Cen trum, Achter de Muren-ZP 9, tel. 19133. Borgelerbad. Borgelcrdijk, telef. 17235: 8 t/m 12 sept. 6e zwem- vierdaagse. Inschrijving aan de kassa's van Rielerbad, Borgeler bad en Overdenkt Bad. De belangstelling voor speelauto maten in ons land neemt hand over hand toe. Er zijn zelfs men sen, die zo'n speelautomaat in huis hebben gehaald. Ook in Ouwehands Dierenpark is het goed merkbaar, dat speelautomaten „in" zijn. Er is een overdekt gedeelte bij de speeltuin op de Grebbeberg te Rhenen, waar een hele serie van dit soort toestellen staat opgesteld onder een overkapping. Ze waren aanvankelijk bedoeld voor kinde ren. Maar als de ouderen aan het eind van het dierentuinbezoek zijn gekomen, willen ook zij zich nogal eens op dit soort vermaak storten en dan komen de kinderen niet eens meer aan bod. „Het is voor ons een bijkomstig heid," zegt de directie van Ouwe hand. „bedoeld om kinderen bezig te houden, opdat de ouders rustig kunnen wandelen. Maar het tegen deel blijkt nu praktijk te worden. is 20 pet. „Lenten-subsidie" van toepassing. Marcus Délanjo werd op 3 ja nuari 1943 in Assen geboren. Na diverse beroepen te hebben uitge oefend, die'niets of nauwelijks iets met schilderkunst te maken had den. koos hij eind 1969, op 26-jari- ge leeftijd definitief voor het be roep van kunstschilder 'puur auto didact). Marcus Délanjo schildert vanuit een visie die voortkomt uit èe'n christelijke levensovertuiging. Zijn schilderkunst zal het resul taat zijn van z'n geloof in „Jahwe" en zijn eniggeboren zoon „Jezus Christus" waarvan hij zo door drenkt is dat het uitvloeisel daar van zich als een krachtig levens sap een weg zoekt via zijn penseel naar het doek. Omdat hij elk geschipper met of gekleineer van in de Bijbel ge noemde wonderen verafschuwt, vormen deze gebeurtenissen voor hem juist een geliefd thema en probeert hij de kracht en het ge weldige van zo'n wonder in alle hevigheid naar voren te laten ko men. Juist een opstanding of een opwekking uit de dood zijn vol gens hem zo kenmerkend voor de waarachtigheid van Christus als Zoon van God. Voor velen zal het werk van Morcus Délanjo functio neren als een blikopener. Vrijdag 5 september 19.45 uur: Feestavond Schoolkring Espelo in de grote tent bij „Trefpunt". Opvoering van de revue ,Esploo loat zich horen"* Zaterdag 6 september School- en volksfeest in Espelo (zie bericht). 15.30-18.00 uur: Vernissage schil derijententoonstelling v. Marius Délarijo in galerij Lenten te Epse (Exp. t/m 28 sept. Zie be richt). Zondag 7 september 14.00 uur: Start Oriënteringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubcafé „De Biester". 14.00 uur: Dansen in café „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in Bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 8 september Laatste dag opgave deelname aan jaarlijkse veekeuring in Espelo. 20.00 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub „H.P.C." in hotel „Holterman". 20.00 uur: Causerie-demonstratie avond dameskapsalon „Ele gant" (H. Stegeman) in hotel „Vosman". Woensdag 10 september 20.00 uur: Bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Spr. de heer Ever- hard Jans uit Almelo. Onder werp: „Restauratie oude boer derijen en woonhuizen". Donderdag 1 september 19.30 uur: Fractievergadering P.v.d.A. ten gemeentehuize, (Raad 16 september). Vrijdag 12 september 19.30 uur: Revue ,,'t Hogeveld löt zich wéér heur'n" in Okkenbroek (zie adv.). Zaterdag 13 september Groot Nationaal Drumbandcon cours op Sportpark „Meermans kamp". School- en volksfeest in Okken broek (zie adv.). Maandag 15 september 19.30-20.30 uur: Spreekuur raads fractie VVD voor leden en be langstellenden in hotel „Vos man". Dinsdag 16 september 19.30 uur: Openbare raadsverga dering ten gemeentehuize. 20.00 uur. Vergadering gespreks groep Vegter Streekplan IJssel vallei in hotel „Vosman", Zaterdag 20 september 9.30 uur: Plaatselijke Veekeurin in Espelo. Opgave voor deelna me uiterlijk maandag 8 sept. b Joh. Boode, Espelo 65, Vrijdag 19 september Dinsdag 23 september 20.00 uur: Alg. Ledenvergaderin RABO-bank „Holten" in hot( „Holterman" (zie adv.). 19.30 uur: Uitvoering door „OCH voor de Holtense Bejaarden i „Irene". Woensdag 1. donderdag 2 en vr* dag 3 oktober: Grote Midder standsshow in tent in „Kalfstei mansweide". Zaterdag 30 augustus jl. nam zwemclub Twenhaarsveld deel aan een recreatieve wedstrijd te Almelo waar de volgende ploegen aan deel namen: Twickel-Delden, V.Z.M.P.C.-Vrie- zenveen, Maarkel-Markelo, Z.c.E. Enschede en Twenhaarsveld Hol ten. Er werd gestart met de school slag. Twenhaarsveld had een goe de start want de Z.C.T.-ers zwom men zich achter elkaar naar de eerste plaats. Voor de jongste deelnemers was het een grote op gave om te winnen want er werd gezwommen in een 50 meter bad. Toch gingen zij door tot het einde met cl»? inzet om te winnen. De schoolslag werd voor Twenhaars veld afgefloten met maar liefst 7 eerste plaatsen, wat voor Z.C.T. een goede tussenstand opleverde. De vrije slag liet het zelfde beeld zien. De een na de ander tikte als eerste aan. In totaal gebeurde dit 11 keer wat toch wel een opmer kelijke prestatie is. Als laatste nummer stond er een estafette op het programma. Ook hier bleek dat Twenhaarsveld bijzonder snel door het water schoot want met meer dan 25 meter voorsprong werd er als le door de Z.T.C.-ers aangetikt. Bij de einduitslag werd dan ook niet vreemd gekeken dat de le prijs voor Twenhaarsveld was. De verdere uitslag was: 2. Maarkei, 3. Z.C.E., 4 de Mors te Rijssen, 5' V.Z.M.P.C., 6. Twickel en 7. Z.P.A. Markelo Terrein bij Café „De Pot" 60 heren en 20 dames aan de start. Aanvang: 15,00 uur. "Org.: Autosportvereniging „Holten"

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5