Geslaagde zwemduli zwemkamp Record aantal inschrijvingen clubkampioenschappen tennisclub „Holten bij ruimtelijke ordening VERSOEPELING VAN DE W1NKELSLUITINGST1JDEN Neem de benenwagen WAAR GAAN WE HEEN? Informatienota landbouw Landbouw belangrijk element MOEILIJK PROBLEEM lis Geen voetbal op „Meermanskam p" Programma S.V. „Holten" (senioren) Uitslagen 17 aug. H. van Beek had snelste duif BLAUW WIT NAAR COEVORDEN HOCKEYNIEUWS Droogte stuurt wedstrijdprogramma van De Holtense Hockeyclub danig in de war HERVATTING REPETITIES „S.D.G." Hervatting training „Blauw Wit" S.V. „BATO" afdeling Judo Anders dan vroeger HOLTEN 22 AUG. 1975 PAGINA 5 :N :N n b| liet is maar goed dat de Tennisclub Holten nu over vier j banen beschikt, want anders was de wedstrijdleiding ge- dwongen geweest de inschrijving te beperken of het toernooi over een langere periode uit te smeren. Nu ziet het er naar uit, dat ondanks het hoge aantal inschrijvingen, namelijk plm. 120, als het weer tenminste niet tegenzit, het toernooi in de periode 23 tot en met 31 augustus kan worden afge werkt. Aleen de inschrijvingen voor de I zg. bijnummei's vielen tegen, maar de nummers waarin de clubtitels op het spel staan, trokken veel be langstelling. De omvang van de juniorentoernooien is nog niet ge heel duidelijk; besloten is nl. de inschrijfdatum uit te stellen tot vrijdag 22 augustus, omdat vele juniores hun schoolroosters nog niet kennen. Juniores, die zich nog willen inschrijven kunnen dit doen uiterlijk vrijdagavond 22 augustus bij P. Naayer, Verzetstraat 23. In het dames enkel ziet het er naar uit dat de finale zal gaan 1 tussen de als een en twee geplaats ten René Heyting en Monique Du- rieux, terwijl Puck Durieux en Joke Pfeffer als gevaarlijke outsi- I ders moeten worden beschouwd. In het heren enkel is de kampioen van 1974, Robert van Iddekinge als eerste geplaatst, maar zeker is dat de respectievelijk als twee, drie en vier geplaatsten Arjen en Martin Beekman en D. Hovingh hem het j uiterst lastig zullen maken, terwijl Erik Ladiges, Jan Herman ten j Kampe en misschien J. Wardekker voor verrassingen kunnen zorgen. In tegenstelling tot het dames dubbel, waarin Monique Durieux en René Heyting duidelijk favoriet zijn, is het heren dubbel een zeer ongewisse zaak. De wedstrijdlei- ding heeft als volgt geplaatst: één 1 D. Hovingh/C van Geel, twee Erik Ladiges/Rob van Iddekinge, drie de kampioenen van vorig jaar Ru- die Berends/Henk Grobben en als vierde koppel G. van Loenen en G. Kraaij. Vooral het krachtsver schil tussen de eerste drie dubbels In verband niet de slechte gesteld heid van de terreinen gaat het ..Allard von Bruggen tournooi" za terdag 23 aug. niet door. Wel gaat door de wedstrijd GFC I ClHolten Cl. Aanvang 3.15 .u„ vertrek 2.30 u. Bornerbroek 2-Holten 3 10.30 u. j vertrek 9.30 u.; De Zweef 3-Hol- ten 4 10.30 u. vertrek 9.30 u.: Bornerbroek 4-Holten 6 10.30 u. vertrek 9.30 u.; GFC 5-Holten 7 j 10.00 u. vertrek 9.15 u.; GFC 6- Holten 8 10.00 u. vertrek 9.15 u.; ABS 6—Holten 9 10.00 u. vertrek 9.15 u. Alle overige oefenwedstrijden die dit weekend op .Meermans kamp" gespeeld zouden worden, zijn i.v.m. de slechte toestand van de terreinen afgelast. Er zal nog getracht worden om /oor de andere senioren elftallen I uitwedstrijden te organiseren. Laat iedereen dus het kastje bij de Fa. Beltman raadplegen. In een vooral door Holten bijzon- j der -matig gespeelde wedstrijd moesten de Roodzwarten de over winning aan Ommen laten (3-1). Het tweede elftal deed het beter en kwam tot een 3-0 overwinning op de tweede editie van Ommen. Verder kwamen -er geen Hol- tense elftallen in actie. lijkt erg gering en veel zal afhan gen van de vorm van de dag. Nog moeilijker is het een voorspelling te doen in het gemengd dubbel, alleen de eerste plaats is duidelijk weggelegd voor het door competi tie- en toernooiwedstrijden gelou terde dubbel René Heyting en Arjen Beekman. Al met al ziet het er naar uit dat er vele spannende partijen zul len worden gespeeld. In het Hol- tens Nieuwsblad van de volgende week zult u de uitslagen van dit weekend aantreffen en een voorbe schouwing voor de dag der fina les, 31 augustus. De wedstrijdleiding verzocht ons te vermelden, dat deelnemers aan dit toernooi, die nog geen oproep hebben ontvangen, vrijdagavond tussen 7 en 8 de heer P. Naayer kunnen bellen (tel. 2603). Afgelopen weekend hield zwem- club „Twenhaarsveld" onder lei ding van Klaas Broersma en Wim Hartkamp een zwemkamp. Met 130 deelnemers startte dit kamp vrij dagavond voor de derde maal ach terop de weide van het gemeente lijk zwembad. Nadat iedereen zijn slapie had gevonden kwamen de Holtense Boerendansers op bezoek. Dit werd een bijzonder gezellige bezigheid waar iedereen aan mee kon doen. Het dansen van de drie- kusman was wel het grootste suc ces. Na het vertrek van de Boeren dansers werd het lijd de. slaapzak ken op te zoeken. De zaterdagmorgen werd 'dooi'-, 'gebracht met zwèmmeh, voetbal én volleybal, 's Middags stond er een puzzeltocht en een opdrachtentocht op het programma, maar dit viel in het water doordat het onophou delijk regende. Tegen de avond werd het gelukkig weer droog, zo dat het programma weer normaal voortgezet kon worden. Met de Door de waren Chislain van als 1902848 om 12.3 1, 5 en 2 en 7 Aaftink, P.D.V. ,,De Bergvliegers" voor de wedvlucht Sint 38 duiven ingekorfd waar- eerste werd geklokt de I-I van H. van Beek. Gelost 0 uur, afstand 273'/: km. 8 H. van Beek (16.13.00 u), G. J. Egberts, 3 en 4 J. 6 A. ten Dam (2). Zaterdag 23 augustus spelen Blauw Wit 1 en 2 in Coevorden te gen C.S.V.C. 1 en 2. Aanvang 2.30 uur. Vertrek spelers bus 12.45 uur vanaf Transportbedrijf Schipper aan de Kolweg. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor supporters. Het koffieuurtje was een gezellige onderbrekingvan de verschillende wedstrijden jongste groep werd er een rondrit met een trekker gemaakt. Terug gekomen op het kamp speelde deze groep nog een spelletje bingo. On dertussen was de oudste groep naar de Holterberg vertrokken waar een dierengeluidenspel plaats vond. Moe op het kamp terugge komen zochten zij al snel hun slaapzak op. 'Zo'ridagmörgen 'werd' er" als ladt- stc programmapunt ven afvalrace gezVömmen, waar de sterkste'van iedere tent duidelijk naar voren kwam* Nadat er gegeten was moesten de tenten helaas al weer afgebroken worden, waarna ieder een moe maar tevreden naar huis kon gaan. De Chr. Gem. Zangvereniging ,,Soli Deo Gloria" hervat dinsdag avond om 20.00 uur in het' gebouw „Rehoboth" aan cle Stationstraat de wekelijkse repetities. Nieuwe leden zijn hartelijk welkom! De training voor de lagere elf tallen van de z.v.v. „Blauw Wit" zal worden hervat op maandag 25 augustus. Alle spelers worden ver wacht. Wist u dat deze afd. een senio- rengroep heeft? Deze begint op donderdag a.s. van 20-21 uur in het nieuwe gymlokaal aan de La- geweg. Nieuwe leden kunnen zich aan het gymlokaal opgeven. Wie Ouwehands Dierenpark op de Grebbeberg te Rhenen met een bezoek vereert, zal opmerken, dat het er héél anders toegaat dan in vroeger jaren. Toen stonden er overal bordjes bij gazons en bor ders met van die voor onze be grippen nogal gekke opschriften, zoals bijvoorbeeld: „Verboden zich op het gras te begeven" en nog meer van dat fraais. Vandaag de dag zijn er geen bordjes meer van die strekking. Overal zie je de mensen prinsheerlijk in de zon lig gen óp die gazons en aan de vijvers. „Dat vinden we nu leuk," zegt de directie van het dierenpark. „Dat is tenminste pas actief re creëren. Wel een hemelsbreed ver schil met vroeger. Toen mocht dat beslist niet." Als je in vroeger ja ren in de dierentuin kwam. liep je als het ware langs de „etalages". Je staat nu midden in die etalages. Midden tussen dieren, planten en bloemen. Er zijn geen hinderlijke obstakels. Kortom het is allemaal veel vrijer én voor het dier én voor de bezoekende mens. „Dat is nu juist wat we nastreven," zegt de heer Ouwehand, „vrijheid en blijheid." „De landbouw zal een blijvend element vormen in ons maat schappelijk bestel en daarmee in de ruimte. Van niet-agrari- sche zijde valt wel eens te beluisteren, dat de landbouw al? een achterhaalde zaak moet worden gezien. Reële alternatie ven, die met name ook de ruimtelijke betekenis van de land bouw kunnen vervangen, ontbreken echter. Echter de landbouw is niet de enige ruimtegebruiker in het „buitengebied" het dus ,.niet-stedelijk" gebied. Vele activi teiten zoals recreëren, wegenaanleg, uitbreidingen van het stedelijk gebied, natuurbescherming worden naast de land bouw in het buitengebied uitgeoefend. Al deze activiteiten moeten, willen ze optimaal aan hun trekken komen, op de een of andere wijze worden gecoördineerd", aldus de infor matienota landbouw, die vanwege het provinciaal bestuur van Overijssel is samengesteld, ten dienste van de inspraak bij de opstelling van het Streekplan IJsselvallei. Met andere woorden, met de landbouw moet bij de opstelling van het streekplan ter dege rekening worden gehouden. Wanneer zijn winkels gesloten? Iedereen weet uit ervaring wel wanneer hij voor een gesloten winkeldeur kan komen te staan. De regelingen zijn in de loop van de tijd veranderd. Ook nu is zo!n verandering in voorbereiding. Misschien dit jaar nog beslist de Tweede Kamer over een nieuwe winkel sluitingswet. De winkelsluitingswet regelt de volgende onderwerpen: De winkels mogen open zijn tus sen 5 uur 's morgens en 6 uur 's avonds. Uitzonderingen worden ge maakt voor vis- en tabakswinkels en voor kappers, die resp. tot 7 uur en 6.30 uur 's avonds open mogen blyven. De gemeenteraad mag be palen op welke dag een koopavond wordt gehouden. Ook bepaalt de gemeenteraad welke dag de win kels gesloten zijn en wordt aan hen overgelaten de vakanties te rege len. De staatssecretaris van Economi sche Zaken, de heer Hazekamp, heeft begin dit jaar voorstellen ge daan tot wijziging van deze rege ling. De belangrijkste punten uit zijn ontwerp zijn: de handhaving van de regel dat winkels tussen 5 uus 's morgens-en 6 uur 's avonds voor liet publiek geopend mogen zijn. Daarbij geldt een maximum van 55 uren per weck. Het staat de ondernemer vrij zelf te bepalen welke halve en hele dag in de week de winkel ge sloten is: op welke avond gelegen heid wordt geboden inkopen te doen en wanneer de winkel dicht is vanwege vakantie. Een belangrijke reden om de ope ningstijden van winkels aan te pas sen is de verandering die het dis tributie-apparaat en de verhoudin gen tussen verschillende distribu tievormen hebben ondergaan. Een kenmerk van het .winkelap paraat van vroeger was de unifor miteit. Nu zijn er verschillende dis tributievormen die elk ingesteld zijn op een bepaald koperspubliek. Elke distributievorm of winkeltype tracht een eigen groep consumen ten met aparte wensen tevreden te stellen. Daarbij moet rekening gehouden worden met de wens van consu menten om boodschappen te doen na hun werk. Lukt het hierbij aan sluitende winkeluren te vinden, dan zal het mogelijk zijn om een efficiënter gebruik te maken van het winkelapparaat. De drukte in de winkels wordt dan ook beter gespreid. Een andere overweging die heeft meegespeeld bij de voorstellen tot wijziging van de winkelsluitings wet is de veranderde werktijd van grote groepen werknemers die niet in de detailhandelssector werkzaam zijn. Dit heeft tot de wens geleid om We hebben tropische tempera turen in Holten nog maar net ach ter de rug en nog steeds is de temperatuur (en droogte) zo dat zij niet direkt naar hockey doet verlangen. Toch zal het flink moeten gaan re genen (met of zonder brandweer te hulp te roepen) wil het compe titie-schema niet in gevaar ko men. Het nieuw samengestelde eerste team heren zou zijn talen ten tijdens het „Tukkertoernooi" op 16 en 17 aug. te Goor aan de hockey-fans presenteren, maar dit toernooi wei'd afgelast vanwege de droogte. Reeds nu is bekend dat het jeugd- toernooi van de Deventer Hockey Vereniging op 23 aug. a.s. geen doorgang kan hebben. Bij deze ge legenheid zouden de jongens-B en de meisjes-B onze club vertegen woordigen. I AKTIEÜ Om nu het seizoen een I goede start te geven oi'ganiseert de H.C. Holten op zondagmiddag 24 aug. om 15.00 uur precies een I ontmoeting in het clubhuis in het I Sportdal. Einde van de bijeen komst 17.00 uur. Hierbij zullen trainers, captains, wedstrijdleiding, bestuur en com missies aanwezig zijn om de plan nen open te vouwen en de handen uit de mouwen te steken om straks op 4 sept. voor de dames en 6 en 7 sept. voor de jeugd en heren senioren goed voorbereid aan de competitie te beginnen. Het bestuur zal zich in de op don derdag 21 aug. te houden verga dering vooral beraden om b.v. in de week van 25 tot 30 aug. extra trainingen in de avonduren in te lassen. Tevens zal het bestuur een beroep moeten doen op zijn leden om voldoende leiding voor de pu pillen en jeugd beschikbaar te hebben. U ziet commissies, redactie etc. draaien op volle toeren; doet u dat nu reeds thuis en controleert u- als goed hockeyer/ster of de uit rusting in orde is! De training van - de dames begint op woensdag 27 aug. a.s. om 10.00 uur. De trai- ningstijd van pupillen, jeugd en heren senioren wordt later bekend gemaakt. In de komende weken zullen weer vele honderdduizenden Ne derlanders op weg gaan naar een vakantiebestemming in binnen- of buitenland. Het zal dus extra druk kunnen worden op de wegen. Van daar dat Veilig Verkeer Neder land weer een beroep doet op ie dereen om de nodige voorzichtig heid in acht te nemén. Gedurende het vakantieseizoen voert Veilig Verkeer Nederland een actie die speciaal gericht is op de in eigen land blijvende toe risten, die tijdelijk hun bivak heb ben opgeslagen op campings. Via duizenden affiches en in 200.000 brieven die in deze recrea tieoorden worden uitgereikt, wordt geadviseerd ook de auto zoveel mogelijk te laten staan en met de benenwagen de natuur in te trek ken. De wandelaars wordt aange raden om buiten de bebouwde kom links van de weg te lopen als er geen voet- of fietspad is, zo dat men bijtijds het tegemoet ko mende verkeer kan zien aanko men. In samenwerking met de plaatse lijke VVV en kampeerbedrijven zal Veilig Verkeer Nederland via folders er bij binnen- en buiten landse vakantiegangers op Ame land op aandringen een spaar zaam gebruik te maken van de auto. Dit om te voorkomen dat op dit waddeneiland de dorpen ver stopt raken en de natuur wordt bedreigd. Duidelijk wordt gemaakt dat er een autostop in de lucht zit als er niets wordt gedaan aan de overmatige belasting door het au toverkeer. Een ander onderdeel van de VVN- actie is gericht' op de automobilis ten die een lange rit moeten ma ken naar hun buitenlandse vakan tie-adres. Neem onderweg vol doende rustpauzes in acht (twee uur rijden, kwart uur rust) draag altijd de autogordel, ook in lan den waar dit' nog niet verplicht is, haal alleen in als dat zonder ri sico's kan, neem de maximum snelheden in acht en laat het bor reltje staan totdat de eindbestem ming is bereikt - het opvolgen van die adviezen draagt bij tot een „veilig uit - veilig thuis". de openingsuren van winkels te beperken en beter te doen aan sluiten bij werktijden van andere groepen werknemers. Winkeliers en werknemers kunnen dan be ter aan het maatschappelijk leven deelnemen. Het is in elk geval nodig dat de strakke regeling van openingstijden van vroeger plaats maakt voor een soepeler houding van de wetgever. Dit is reeds in veel gemeenten tot stand gebracht doordat gebruik gemaakt is van de mogelijkheid om met toestemming van de gemeen teraad een koopavond in te stellen en minder verplichte middag- en vakantiesluiting te maken. Het wetsontwerp heeft tot doel zo'n soepele regeling in het hele land mogelijk te maken. De werknemersbonden vinden, dat het winkelpersoneel recht heeft op een vrije zaterdagmiddag. 'Zij stellen daarom het volgende voor: Een vrije zaterdagmiddag; één koopavond tot 9 uur 's avonds; één vrije dag per week (niet de zaterdag) De discussies concentreren zich op de twee met elkaar in verband gebrachte elementen nl. een koop avond en een vrije zaterdagmiddag vanaf 2 uur. Hierna volgen enkele argumenten voor en tegen de za terdagmiddagsluiting en koop avond. Als de zaterdagmiddagsluiting in combinatie met de koopavond aan vaard wordt, blijven er nog altijd ongeveer 53 uren over om te win kelen. Op het eerste gezicht is dat. een ruime marge voor de meeste mensen die een 40-urige werkweek hebben. Dat valt evenwel tegen, omdat ook gerekend moet worden met de tijd die men kwijt is aan vervoer naar het werk. De werke lijke tijd die overblijft voor win kelen is minder dan winkelope ningstijd minus werktijd. Voor degenen die het winkelen als recreatieve bezigheid ervaren, kan de voorgestelde regeling van de werknemersbonden een koop avond in ruil voor de zaterdagmid dag, een beknotting zijn van hun mogelijkheden. Voor winkeliers kan dat verschillende gevolgen hebben. Het koopgedrag verschilt per goe- derengroep. Voor levensmiddelen winkels is de zaterdagmiddag, voor al na 2 uur, al niet zo belangrijk meer. De consumenten hebben hun boodschappen reeds gedaan op de vrijdag, zaterdagochtend of op de koopavond, voorzover die reeds in de gemeente is ingesteld. Levensmiddelenwinkeliers De levensmiddelenwinkeliers zijn dan ook voor een groot deel vóór de zaterdagmiddagsluiting. Tegelijk zijn sommigen onder hen sterk ge kant tegen het instellen van een koopavond. Voor de meeste levens middelenwinkels die merendeels gevestigd zijn in kleine buurt- of wijkwinkelcentra, betekent een koopavond hoge extra kosten. Te denken valt aan extra lonen en kosten voor bijvoorbeeld verwar ming en licht. De opbrengsten van de koopavond in buurt- en wijk centra vallen daardoor tegen. Winkels in duurzame consump tiegoederen hebben de zaterdag middag hard nodig. Consumenten hebben meer tijd nodig zich rus tig te concentreren op kwaliteit en mogelijkheden van de te kopen goe deren. Dit is zo belangrijk dat de winkeliers die deze goederen ver kopen, tegen de zaterdagmiddag sluiting zijn. Grote detailhandelsbe drijven en warenhuizen verkopen veel artikelen uit beide goederen- groepen. De recreatieve en oriën teringsmogelijkheden zijn daarbij eveneens van groot belang. Als gevolg van een zaterdagmid dagsluiting vrezen warenhuizen dat er minder verkocht wordt. Door 't korter open zijn van de warenhui- De inspraakprocedure, welke dit voorjaar begon, werd op verzoek van de landbouworganisaties drie maanden opgeschort, omdat deze toegezegde nota nog ontbrak. In de nota worden belangrijke gegevens aangedragen over talrijke aspecten van de landbouw; te weten de werkgelegenheid, de economische betekenis van de landbouw in de IJsselvallei, Cultuurtechnische wer ken, de ontwikkelingstendens van de landbouw in Overijssel, het landbouwkundig ruimtegebrek, de ruimtelijke mogelijkheden in de IJsselvallei, bezien vanuit de land bouw. Dit laatste onderdeel ver deeld in bedrijfseconomische, so ciaal-economische, cultuurtechni sche, - bodemkundige en algemeen geografische factoren. zen wordt gevreesd voor de werk gelegenheid. Zij zijn dan ook tegen de zaterdagmiddagsluiting. Er wordt vaak gesproken over 't dienstverlenend karakter van de activiteiten van de detailhandel. De dienstverelening van de detail handel wordt vergeleken met die van ziekenhuizen, openbaar ver voer, energiebedrijven en politie. Winkels zouden in deze gedachten- gang de hele dag open moeten zijn. Tegenstanders hiervan wijzen op het verschil in karakter van de dienstverlening van de hiervoor genoemde dienstverlenende instel lingen en de detailhandel en ban ken. De dienstverlening van zie kenhuizen etc. wordt vaak direct geconsumeerd en kan moeilijk uit gesteld worden. Wat gekocht wordt of bij de bank gehaald, wordt later 'geconsumeerd. Op grond "van dit argument wijzen zij een lange openstellingsweek af. Tenslotte Winkelsluiting blijkt een moeilijk probleem. Er zijn veel belangen bij betrokken; belangen van consu menten, winkeliers en werknemers; belangen van groepen van winke liers met een verschillend assorti ment of verschil in vestigings plaats. Kortom, er zijn zoveel ge zichtspunten dat deze moeilijk met elkaar in harmonie te brengen zijn. Daarom is het nog moeilijker te zeggen, hoe de staatssecretaris de knopen die in de regeling van deze materie zitten, uiteindelijk zal doorhakken. „Bij de huidige stand van zaken is het nog niet mogelijk tot de intergrale waardering van de land bouwgebieden (factoren, red.) te komen, aangezien ons de gewich ten van de diverse factoren nog ontbreken. En toch wordt in het streekplan gevraagd om de land bouw af te wegen met andere ac tiviteiten in het buitengebied. Maar ook het omgekeerde wordt gevraagd: bijv. de recreatie te we gen met de landbouw, natuurbe scherming; natuurbescherming te wegen met bijv. uitbreiding van 't stedelijk gebied", aldus de samen stellers van de informatienota Een alternatieve oplossing wordt vervolgens zoveel mogelijk aange geven. Het doel van de informatie nota met betrekking tot de land bouw is, dat de landbouw aan de hand van zoveel mogelijk objec tieve gegevens in dit afwegings proces, hoe onvolledig dit ook mo ge verlopen, als volwaardig „waardebestanddeel in de ruim te" deelneemt. Uitspraken Enkele uitspraken in de nota la ten we hieronder volgen: Het aantal arbeidsplaatsen in de landbouwsector zal zeker nog te ruglopen. Bij de huidige slechte ar beidsmarktsituatie buiten de land bouw (hoge werkloosheidspercen tages) mag verwacht worden, dat het tempo van de afvloeiing wat lager zal zijn dan bij een gunstige alternatieve werkgelegenheidssi tuatie. Op de lange termijn zal er rekening mee moeten worden ge houden. dat het aantal arbeids plaatsen in de landbouw zal ver minderen van ongeveer 11.400 in 1974 tot ruim 7500 in 1990 (daling 2 pet. per jaar). De belangrijkste oorzaak ligt in de noodzakelijke bedrijfsvergroting en verdere ra tionalisering van de agrarische pro- duktio om inkomens en rehabili- teitsposïtie van de landbouwbedrij ven op een aanvaardbaar peil te brengen. Ruimtelijk bezien neemt de land bouw ongeveer driekwart van de totale oppervlakte van het streek- plangebied IJsselvallei in beslag. Een kenmerkende ontwikkeling in de rundveehouderij van thans is de toename van de melkveebezet ting per ha grasland: 1959 119 melk koeien per 100 ha grasland: 1973: 168. Een zeer hoog percentage met opvolger (in de landbouw) hebben gemeenten als Bathmen (70 pet.), Holten (75 pet.) en Raalte (70 pet.), maar het hoogste percentage telt de gemeente Kampen, 79 pet. Het hoge percentage in Holten hangt samen met de leeftijdsopbouw van de bedrijfshoofden: 60 pet. is 50 jaar en ouder. Het is maar een greep uit de zeer uitgebreide stof van deze in formatienota landbouw. Achter in de nota zijn vergelijkingstabellen opgenomen betreffende de inko mens in grote en kleine weidebe- drijven. akkerbouwbedrijven en gemengde bedrijven. De informatienota is o.m. be doeld als informatie voor de ge spreksgroepen bij de inspraak bij de opstelling van het streekplan IJsselvallei. E.D.B. Theater, Smedenstraat 10, tel. 13615, weekfilm do 21 t.m. wo 27 aug. Twee missionarissen - 3e week. 14 jr., nachtvoorstelling vr 22, za 23 aug. 23.30 uur De blinde zwaardvechter 18 jr., matinee za 23, zo 24 aug. 14 uur Dinosaurus sen veroveren de wereld a.l., aan vangstijden weekfilm: weekd. 20 uur, vr 21 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100, weekfilm do 21 t.m. wo 27 aug. The towering inferno - 5e week, 18 jr., nachtvoorstelling vr 22. za 23 aug. 24 uur The Canter bury tales, 18 jr., matinee za 22. zo 24, wo 27 aug. 14 uur Lieverdjes uit Amsterdam a.l., aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.45 en 21.15, zo 16, 18.45 en 21.15 Luxor Theater, Brink 20, telef. 18662. weekfilm do 21 t.m. wo 27 aug. Mens erger je niet - 2e week 18 jr., nachtvoorstelling vr 22 aug. 23 uur Club privé 13 jr. matinee zo 24 aug. 14 uur Asterix en de helden a.l., aanvangstijden week film: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur Goetiek De Rozynenkorf. Grote Poot 19, tel. 11848, geopend: ma t.m. za 14-18, vr ook 19-21, tot 10 sept. Wim Arbouw - schilderijen De Kunstpoót, Grote Poot 19. tel. 11848, geopend: als de Rozijnenkorf tot 6 sept. P. Flint - schilderijen Kunst Rondom, Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506. geopend: di t.m. vr 10-17.30 en 19-21, za 10- 17, tot 31 aug. Fie de Ferrante - monotypen Galerfj Lenten, Kletterstraat 25- 27, Epse, tel. 21815, geopend: di t.m. za 10-18, zo 14-17. tot 4 sept. mevr. A. van de Brandeler - 'teke ningen Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di t.m. vr 9-12 en 14-17, za 13-16, permanente expositie over het leven en werk van dr. A. Schweitzer Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556, geopend: di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo 14-17, Antieke fietsen, zilver, aardewerk, keukens Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, geopend: als de Waag, aankleedpoppen uit 1860-1910 Museum voor mechanisch speel goed, Noordenbergstraat 9, telef. 19739, geopend als de Waag Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512, geopend: ma t.m. vr 10-12 en 13-17, wo 18-20.45, Verborgen vrou wenleven - De vrouw in 't klooster Deventer motor- en automobiel club, p.a. Oranjelaan 74, Diepen veen, tel. 05709-1766, woensdag 27 augustus 20 uur avondrit vanaf CR „De Worp", Twelloseweg 3 De Schalm, Dreef 1, inf. en opg.: J. Lindt, Hassinklaan 9, Epse, tel. 05759-2148, vr 22 aug., aanvang 19.30 u. Instuif-bridgeavond bridgeclub Isala Volkssterrewacht, Recreatiege bied Bussloo, vr 22 aug. aanvang 20.30 u. Kijkin-avond Deventer ren. en toeristenver eniging „De Zwaluwen", inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247, za 23 aug. Zwaluwentoertochten vanaf Clubhuis D.K.C. Hellas, Sportcomplex Rielerenk, vertrek 9 uur 150 km, vertrek 14 uur 50 en 25 km. Café-restaurant „De Spanjaard", Spanjaardsdijk 106, Schalkhaar, za 23 aug. 10-16, antiekmarkt met aan verwante artikelen Excursie langs de IJseldyken, za 23 aug. vertrek 10 uur van het Sta tionsplein. Met lunch in IJselhai te Zwolle. Deelname: f 25,-. Opga ve: hr. Jeswiet, Acacialaan 6, Twello of Bureau Koninklijke Hei demaatschappij, Lovinkplein 1, Arnhem. Weekenddiensten tandartsen: 23- 24 aug.: J C. A. Bos, Tesselschade- straat 73, tel. 11790 Recreatiecentrum Bussloo Strand 1 westzijde bij Withagerweg), za 23 aug. langebaaowedstrijden zwem men; 12 uur start wedstrijden, 12.30 start vrije zwemmers

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5