HOLBATHEO" N HET ZILVER )ogst ver beter in gspr o j eet voor Gambia Clubkanipioenschappen Tennisclub „Holten" „BATO" afd. judo start lessen donderdag 21 augustus Blauw Wit pupillen opgelet! Aliard van Bruggen jeugdtournooi Stöppelhaenefeest in Raalte P.Y. „De Gewest Deventer start ..ont wi kkelin gsburo' WAAR GAAN WE HEEN? Bergvliegers' Diploma- zwemmen hiajhankelijkheid maakt van aardnoten geen diamanten SPORTVER. BATO Afd. Gymnastiek Afd. Volleybal Programma SV Holten (senioren) Service voor gehandicapten Pare an en Afrikaans -55 Geen voetbal op Meermanskamp HOLTEN 15 AUG. 1975 PAGINA 5 Onafhankelijkheid is geen magische formule, die aardno- verandert in diamanten", zei president Jawara van het nu i jaar onafhankelijke Gambia begin dit jaar. Gambia, iOO km2, ingeklemd tussen oceaan en Senegal in West-Afri- is uitgekozen voor een ontwikkelingsprojekt, dat in Raalte jpgezet in de vorm van een nationale aktie ter gelegenheid i het Sallands oogstfeest „Stöppelhaene". Slaagt de aktie, ikan tijdens het eind augustus te houden oogstfeest 'n half ijoen gulden worden aangeboden voor een ontwikkelings- ijekt in Gambia. komt Raalte er toe de blik te iten op het tot voor kort voor sn onbekende kleine land, dat 1 uitmaakt van het Sahel- jied? Stöppelhaene lit jaar wordt voor de 25-ste ir het Sallands oogstfeest „Stöp- haene" in Raalte gevierd. In 1 in alle bescheidenheid begon- maar in de loop van de ja- uitgegroeid tot een folkloris- jh gebeuren, dat belangstellen- i uit binnen- en buitenland kt. Belangrijk onderdeel van Ippelhaene is de aanbieding van oogstgaven aan de geestelijk- Een aantal jaren geleden is i deel van de opbrengst van Ippelhaene besteed voor de aan- kvan de problemen in de derde reld, maar het bleef uiteraard inig meer dan een gebaar, r gelegenheid van het zilveren jppelhaenefeest is duidelijk ge- jht naar een nieuwe dimensie het oogstfeest. i kontakten met de Wereld Voed- Organisatie (de F.A.O.) en di- kleur-generaal Boerma werd be ten Stöppelhaene 1975 te ver- iden aan een stuk daadwerke- pe aanpak van het wereldvoed- iprobleem. Een kleine gemeen- hap als Raalte met ruim 20.000 poners kan natuurlijk geen mil- menprojekt opzetten. Daarom is Zocht naar een bescheiden aktie daarbij kwam via de F.A.O. ■■"^mbia naar voren. e landbouw van Gambia De afgelopen tien jaar iè de pdbouw in dit Afrikaanse land hoorlijk tot ontwikkeling geko- zg en. President Jawara en zijn unsters proberen met hulp van F.A.O. en dank-zij een tot het hd van dit jaar lopend vierjaren- pn (waarmee tien miljoen dol- r is gemoeid) het land minder «reisbaar te maken. Tot voor jkele jaren vormden aardnoten ruggegraat van de ekonomie. at is ook nu nog zo, maar de ambiaanse regering probeert het intal handelsgewassen uit te reiden. En tot nu toe niet zon- |r succes. Deontwikkeling wordt èmoeilijkt door het ontbreken 3n veredeld zaad en door het te- Ert aan opslagruimte. Dit laat- probleem is drastisch aange- kt. Tal van centrale graanop- jagplaatsen zijn in Gambia al B^^prrezen. De landbouwmethoden [jn verbeterd, de opbrengst per zetare stijgt snel. Maar van het ^^■ootste belang is nu het kunnen ^^schikken over veredeld zaaigoed in die sector wil Raalte met de ptionale aktie iets gaan doen. Iet hele Nederlandse volk kan Barbij helpen door tussen 20 en 1 6 augustus zakjes siermais te ko- jen. Die zakjes siermaiszaad zijn jerkrijgbaar bij vierduizend war- ne bakkers in Nederland. De op- irengst van de aktie wordt don- jerdag 28 augustus bekend ge- 1 naakt. Het voorlopige eindbedrag jal dan in ontvangst worden ge- lomen door ir. A. H. Boerma, die p gezelschap van de ambassadeur Jan Gambia in Brussel, de heer Ebou Momar Taal naar Raalte lomt. ambia- een prachtig land Gambia dankt zijn naam aan de ivier De Gambia, die de levens der vormt van dit 350 kilometer lange en 20 tot 50 km brede land, dat in 1965 onafhankelijk werd. Het is vroeger Brits bezit geweest temidden van een enorm Frans gebied: een enclave in het op Frankrijk georiënteerde Senegal. Weliswaar zijn er met Senegal nauwe banden, maar een federa tief samengaan zoals dat door sommige politici wordt bepleit is niet eenvoudig omdat Gambia staatkundig, ekonomisch en taal kundig sterke bindingen met En gelssprekende landen heeft. Daar komt nog bij, dat er een duidelijk verschil is in de hoogte van de in voerrechten, die Gambia en Sene gal heffen. In 1971 telde Gambia 383.000 inwoners. Meer dan de helft was jonger dan 25 jaar. Mo menteel wordt het zielental ge schat op een half miljoen. Banjul is de hoofdstad. Het heeft een gro te haven, die in het kader van het vierjarenplan is verbeterd. Er is verder een internationaal vlieg veld, waar alleen al afgelopen jaar 25.000 toeristen, van land, zon, warmte en stranden kwamen profiteren en die met name ver rast werden door het Gambiaanse houtsnijwerk. Banjul is tevens regerings- en handelscentrum. Plaatsen van de tweede kategorie zijn Brikama, Georgetown en Basse met onge veer 5000 inwoners. De regering van Gambia - het land heeft een twee partijenstel sel - heeft in tien jaar heel wat voor land en bevolking kunnen doen, zeker wanneer men de toch wel beperkte mogelijkheden in aanmerking neemt. Van meet af aan is duidelijk gesteld, dat onaf hankelijkheid betekent, dat men gezamenlijk moet proberen de le vensstandaard en de levensom standigheden te verbeteren. De oogsten zijn aanmerkelijk ver groot, het assortiment Iandbouw- produkten werd uitgebreid en Gambia tlracht met alle midde len een situatie te bereiken waar bij men voor de voedselvoorzie ning niet meer afhankelijk zal zijn van het buitenland. Ook op dit ter rein zijn grote vorderingen ge maakt, maar het einddoel is nog lang niet bereikt. Wat wel bereikt werd is, dat Gambia in de afge lopen tien jaar geen revoluties heeft gekend. Dat is voor een niet onbelangrijk deel te danken aan de instelling en het werk van Presi dent Jawara, die de historische woorden sprak: ,,To be in politics provides one with an oppertunity to serve one's people- and tot be a minister only means that one is a servant." Het hoogtepunt van het Holtense tennisseizoen wordt de periode 23 t.e.m. 31 augustus, wanneer de ten nisclub voor de tweede keer in successie zijn clubkampioenschap pen organiseert. Het ziet er naar uit dat het aantal deelnemers, ver geleken met vorig jaar, hdger zal zijn, maar.de wedstrijdleiding ver trouwt er op, dit te kunnen opvan gen doordat er nu vier banen ter beschikking staan. Ook zal worden geprobeerd een aantal wedstrijden door de week te spelen zodat de weekends enigermate worden ont last. De diverse kampioenen zul len hun titels moeten verdedigen; zo zal Robert van Iddekinge het waarschijnlijk moeilijk krijgen om de wisselbeker weer mee naar huis te kunnen nemen. Zijn zuster Christien maakt zich op haar meis- jestitel te verdedigen, terwijl de jongenstitel nog vacant is, omdat dit nummer vorig jaar niet ver speeld is. Of Tineke Makel haar damesenkeltitel kan verdedigen is nog niet bekend. Zeker is in ieder geval dat de herendubbelkampioe- nen Rudie Berends en Henk Grob- ben zware tegenstand zullen on dervinden bij hun pogingen hun ti tel te prolongeren. Om er een echte tennishappening van te maken voor de hele vereni ging worden er ook enkele onder linge toernooit j es georganiseerd waaraan die leden kunnen deelne men, die zich nog niet sterk genoeg vinden om zich in de strijd om de De afdeling gymnastiek van sport vereniging BATO begint haar nieu we seizoen weer op maandag 18 augustus. De afd. volleybal van Sportver. BATO begint haar nieuwe seizoen op dinsdag 19 augustus. Het trai ningsschema ziet er als volgt uit: Damesselectie donderdag 19.30-21 uur, Haarstraat. Dames senioren dinsdag 21-22 uur, Tuinstraat. Meisjes- en jongensjeugd donder dag 18.15-19.30 uur, Haarstraat. Heren donderdag 21-22.30 u., Haar straat. Als opvolger van de heer T. G. Lukkien is voor de heren- en da messelectie de heer De Looze uit Markelo aangetrokken. De jeugd- training zal door de heer Hesse- link verzorgd worden, die in het afgelopen seizoen het A-trainersdi- ploma behaald heeft. Het ligt in de bedoeling in het komend sei zoen met 2 damesteams, 2 heren teams en 1 jeugdteam (meisjes) aan de competitie deel te nemen. Ommen 1Holten 1 2.30 uur, vertrek 13.15 uur. Ommen 2Holten 2 13.00 uur, vertrek 11.45 uur. Holten 7 neemt deel aan het ve- teranentoemooi van „Nijverdal". Vertrek vanaf café Jansen: 9.00 Programma: HoltenZwolle 10.00 uur Holten—VABO 11.10 uur HoltenEnter 12.20 uur Holten—RKSV 13.30 uur HoltenDe Zweef 14.40 uur- Uitslagen afgelopen weekend: Enter 1Holten 1 3-3 Noordijk 3Holten 2 3-0 Holten 2—Hector 7 0-3 EGVV 1—Holten 9 0-2 Alle andere wedstrijden werden i.v.m. de hitte en de slechte toe stand van de velden afgelast. Tijdens de jl. dinsdagavond ge houden raadsvergadering werd, zonder hoofdelijke stemming, be sloten een bijdrage te verlenen in de kosten van een door het ge west Deventer in te stellen ont wikkelingsbureau. In het pre-advies aan de raad schrijft het college ten aanzien van de taak van dit ontwikke lingsbureau het volgende: Taak Een van de taken van het Ge west is het voeren van overleg met betrekking tot de economi sche ontwikkeling en het bevor deren van gemeenschappelijk op treden bij overleg met derden (ar tikelen 4 en 5 Regeling Gewest Deventer). Bij het Gewest is men door con tacten met verschillende instan ties tot de overtuiging gekomen, dat een ontwikkelingsbureau in de regio een nuttige functie kan vervullen met betrekking tot de industrie zowel als met betrek king tot de dienstensector ten aanzien van de volgende activi teiten a. het ongevraagd benaderen van bedrijven en instanties ten- Door de P.D.V. ,,De Bergvlie gers" werden voor de wedvlucht Neufvilles 70 duiven ingekorfd. Afstand 258 km. Lossing: 6.00 uur.- Eerste duif geklokt om 10.09.29 u. 1, 3, 4, 5, 7, 9, 11 en 14 A. ten Dam (2); 2, 10 en 13 G. J. Eg berts; 6 J. Aaftink; 8 H. van Beek, 12 E. Veneklaas. „j clubtitels te mengen. Hiervoor zijn verschillende dubbeltoernooien op het programma gezet. Het is al met al te verwachten dat het vanaf za terdag 23 augustus bijzonder gezel lig zal zijn op en rondom de ten nisbanen en Holtenaren, die eens met de tennissport in hun gemeen te willen kennismaken kunnen rus tig eens komen kijken. In de krant van volgende week zal naar aan leiding van de inschrijvingen een voorbeschouwing ^worden ge plaatst. De leden die zich nog willen opge ven kunnen dat vrijdagavond nog doen op de adressen: Verzetstraat 23 en Schoutenstraat 39 en zater dagochtend tot 11 uur op de Fa- zantenweg 3. In het zwembad „Looërmark" werd voor de tweede keer in dit seizoen o.l.v. badmeester Nieu- wenbuizen en onder auspiciën van de KNZB diploma-zwemmen ge houden. Van de Dijkerhoekse school slaagden voor het diploma A: Albert Wegstapel en Ina Ha verslag. Het diploma B werd be haald door Gerrit Veneklaas. E.D.B.-THEATER, Smcdenstr. 10, tel. 13615. Weekfilm do. 14 aug. t.m. woe. 20 aug.: Twee missionarissen, 14 jr. (tweede week). Matinee: za. zo. 16 en 17 aug. 14.00 uur: Shalako a.l. Nachtfilm vrij. 15 en za. 16 aug. 23.30 uur: Anzio 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: weekd. 20 uur - vr. 21 uur - za. 18.30 en 21 ur - zo. 16, 18.30 en 21 uur CINEMA, Lange Bisschopstr. 69, tel. 11100. Weekfilm do. 14 aug. t.m. wo. 20 aug.: Towering Inferno, 3e week, 18 jr. Matinee: za. zo. en woe. 16, 17 en 20 aug. 14.44 uur: Dik Trom knapt het op a.l. Nachtvoorstelling: vrij. 15 aug. 24 uur: Anzio 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: dgl. 20 uur - zo. ook om 16.00 uur. LUXOR THEATER, Brink 20, tel. 18662. Weekfilm: do. 14 aug. t.m. 20 aug. Mens erger je niet 18 jr. Matinee: zo. 17 aug. De rechter- en de linkerhand van de duivel 14 jr. Nachtvoorstelling:: vrij. 15 aug. 23 uur: Zullen wij het nog een keer tje over doen 18 jr. Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur - za. 18.30 en 21 uur - zo. 16, 18.30 en 21 uur. BOETIEK DE ROZIJNENKORF, Grote Poot 19, tel. 11848 Geopend: ma. t.m. za. van 14-13 uur - vr. ook van 19-21 uur. 8 aug. tot 10 sept.: Wim Arbouw - schil derijen. DE KUNSTPOOT, Adres en ope ningstijden als Rozijnenkorf. 8 aug.-6 sept.: P. Flint - schilde rijen. KUNST RONDOM, Openb. Lees zaal, Brink 70, tel. 13506. Geopend: di. t.m. vr. van 10-17.30 uur en van 19-21 uur - za. van 10- 17 uur. Tot 31 aug.: Fie de Fer- rante-monotypen. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, Epse, tel. 21815. Geopend: di. t.m. za. van 10-18 - zo. van 14-17 uur tot 4 sept. Agnes van den Brande- ler, tekeningen en schilderijen. ALBERT SCHWEITZER CENTR., Brink 89, tel. 19675. Geopend: di. t.m. vr. van 9-12 en 14-17 uur - za. van 13-16 uur. Permanente expositie over leven en werk van Dr. A. Schweitzer. MUSEUW DE WAAG, Brink 56, tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. van 10-12.30 en 14-17 - zo. 14-17. Antieke fietsen, zilver, aarde werk, keukens. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556. Geopend: als De Waag. Aankleedpoppen uit 1860-1910. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstr. 9, tel. 19739. Geopend als De Waag. STADSBIBLIOTHEEK, Klooster 3, tel. 16512. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 en 13-17 - wo. ook 18-20.45. Tot 15 aug.: Verborgen Vrouwen leven - De vrouw in het klooster. REDERIJ SCHEERS, w.s. Eure ka, Worp, tel. 15914, b.g.g. 13254. donderdag 14 aug. Deventer - Bronkhorst, vrij. 15 aug. Deventer - Kampen inl. VVV boottochten op de IJsel. LEBUINUSTOREN, Grote Kerk hof. T.m. 16 aug. opengesteld voor be klimming: ma. t.m. vr. 10-12 en 14-16 - za. 10-12. DE SCHALM, Dreef 1. vr, 15 aug. aanvang 19.30. Informatie en opg.ave: J. Lindt, Haanklaan 9 Epse, telef 0575!j, 2140e Instuif-Bndge-avond Bridge- 1 club Isala. Als het om de zorg voor gehan dicapten gaat, loopt Ouwehands Dierenpark te Rhenen voorop. Bij alle nieuwbouw die tot stand kwam werd rekening gehouden met voor gehandicapten te treffen voorzieningen. Sinds kort is men er zelfs toe overgegaan ook maat regelen te nemen om er voor te kunnen zorgen, dat gehandicapten, die moeilijk ter been zijn, over 'n moderne rolstoel kunnen beschik ken, om daarmee over het uitge strekte parkt te kunnen rijden. De directie heeft speciaal voor dit doel (voorlopig) twaalf gloednieu we rolstoelen aangeschaft, waar van constant ongeveer vijftig pro cent ingebruik is. Helaas werd dit voorjaar in Ouwehands Dierenpark te Rhenen het eerste broed van het paradijs vogelechtpaar verstoord. Maar de paradijskraanvogels lieten het er niet bij zitten. Het vrouwtje legde in tweede instantie zelfs twee eieren en dat is geen alledaagse gebeurtenis bij deze steltlopers. Intussen is één ei uitgekomen en het andere is al „aangepikt". De Afrikaanse steppe in Ouwe- U.D.-TERREIN, BERGWEIDE- DIJK. 14 en 15 aug. 2 daags jeugdtoer- nooi t.m. 15 jaar, 16 aug. jeugd- toernooi t.m. 12 jaar. Volkssterrewacht Recreatiegebied Bussloo. vrij. 15 aug. kijk in kijk. Grote praktische waarnemingensaktie v. meteoren (alleen bij helder weer) toegangsprijs f 3,-. GROTE KERK, Grote Kerkhof. Vrijdags: F2 en F3 van 16.30-17.3 Na een heerlijk warme zomerva kantie worden met ingang van maandag 18 augustus a.s. de/trai ningen op het sportcomplex ..Meermanskamp" weer hervat en wel als volgt: Maandags: El van 17.30-18.30 uur. E2 en E3 van 16.30-17.30 uur. Woensdags F1 en Fla van 16.30- 17.30 uur. Lel vanaf nu ook iedere week weer op de berichtgeving in het -kastje en in Holtens Nieuwsblad voor de zaterdags te spelen wed strijden. berg te Rhenen wordt steeds Afri- kaanser. In het centrum, tussen zebra's, olifanten, giraffen, leeu wen en nijlpaarden, waar de be zoekers zich midden in de Afri kaanse steppe wanen, worden nu Afrikaanse parasols geplaatst. U kent ze wel, die ruige „para- pluies", zoals ze ook overal zijn te vinden aan de stranden van de Costa del Sol in het zonnige zui den van Spanje. zo. 17 aug. aanvang 19.00 uur. Kantatedienst, waarin ds. D. Zink stok zal voorgaan. Kantate BWV nr. 189 ,,Meine Seele eüfcmt und preist". W.S.V. '38 Internationaal handbal- toernooi. 17 - 8 1975 toernooiveld aan de Burgerdijkstraat en het vereni gingsgebouw aan de v. Mouwijck- straat 5. Weekenddienst tandartsen. 16-17 aug. G. H. Schreurs, Brink 91, tel. 15257. Op 23 augustus 1975 zal weer het. Allard van Bruggen jeugd voetbal toernooi worden gehouden. Het jeugdtoernooi is verdeeld in een A en E-toernooi dat tegelij kertijd gespeeld zal worden. Aan het A-toernooi doen de volgende elftallen mee: Go Ahead Deventer, S.V. Heeten, Sportclub Lochem, Excelsior, Vroomshoopse Boys, A.B.S., V. en K. Twello en S.V. Holten (winnaar vorig jaar). Aan het E-toernooi doen mee: Go Ahead Deventer, S.V. Heeten, Heracles, Excelsior, Vroomshoop se Boys, A.B.S., A.G.O.V.V. en S.V. Holten. Winnaar van vorig jaar in dit E-toernooi was Go Ahead Deventer. Het geheel wordt gehouden op het sportveldencom plex Meermanskamp en begint om 12.00 uur. De duur van de wed strijden voor het A-toernooi is 2 x 15 min. en voor het E-toemooi 2 x 10 min. De finales beginnen omstreeks 16.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.30 uur in het Ontmoetings centrum „Meermanskamp". Een ieder is van harte welkom. Sportvereniging BATO afd. Judo begint het nieuwe seizoen met haar nieuwe leider dhr. Huizinga uit Nijverdal. Dhr. Huizinga is al jaren een bevoegd Judo-leraar en is in het bezit van de derde „dan", maar volgt nog steeds cur sussen o.a. voor Ju-Jutsie, Aikido en sportmassage. Hij geeft kreatief Judo maar voor diegenen die wat meer aan de wedstrijdsport (toernooien) wil len gaan doen is hiervoor óók de mogelijkheid (wij denken hierbij aan de jeugd). Dhr. Huizinga heeft in andere plaatsen o.a. veel succes met de cursus zelfverdedi ging voor meisjes en dames. Mis schien blijkt dit in de toekomst ook wat voor Holten te zijn. Ver der geeft hij nog les aan vereni gingen in Rijssen, Enter en Den Ham. De lessen zullen worden ge geven in het nieuwe gym.-lokaal aan de Lageweg en beginnen op donderdag 21 augustus a.s. Het lesrooster is als volgt samenge steld: 17.0018.00 uur jongens en meis jes 5 en 6 jarigen; 18.00—19.00 uur jongens en meisjes 7-12 jarigen; 19.0020.00 uur 'jongens en meis jes 12-16 jarigen; 20.0021.00 uur De Paardenfokvereniging ,,Hol- iatheo" organiseert op zaterdag 3 augustus voor de 25ste keer op et terrein bij café-restaurant „Het Sonte Paard" te Dijkerhoek de aarlij kse fokdag. De huidige oorzitter de heer Willem Starink e Bathmen nam met enkele me iewerkers in 1950 het initiatief en risico tot de oprichting. Iet ging in het begin, zoals zo 'aak bij een nieuw opgerichte 'ereniging, met de belangstelling 'an de kant van de fokkers wat calmpjes aan doch een geringe 'tijging van het aantal leden gaf Staring en zijn medewerkers toch ie moed om door te gaan. Na een aantal jaren was het aantal deel nemers flink grstegen en van zeer groot belang was dat'de kwaliteit met sprongen vooruit was gegaan. Het „Holbatheo" bestuur heeft ge meend in verband met het zilve ren jubileum aan deze fokdag een feestelijk tintje te moeten geven en daarom voor de organisatie 'n speciale commissie benoemd. Op uitnodiging van deze commis sie zal aan het middagprogramma worden meegewerkt door een aan. tal M en Z ruiters van de lande lijke rijverenigingen binnen het „Holbatheogebied" t.w. Holten, Bathmen, Markelo, Heeten en Raalte. In verband met de gesteldheid van de terreinen zal er op het Sportpark „Meermanskamp" het aanstaande weekend niet gevoet bald worden. Ook de jaarlijkse sportdag met als inzet de „Fritg-Paulecup" gaat niet door. In Goor is het toernooi van de VV „Twente" afgelast en dit betekent dat de Blauw Wit junio ren Al en BI thuis kunnen blijven. einde een vestiging in de regio te propageren (directe acquisi tie) b. het verstrekken van voor lichting en deskundige bijstand aan bedrijven en instanties die een vestiging in de regio overwe gen (indirekte acquisitie); c. het verstrekken van infor matie met betrekking tot steun maatregelen aan reeds gevestig de bedrijven en instanties; d. het geven van informatie omtrent vestigingsplaatsfactoren en omtrent reeds gevestigde be drijven en instanties en het ver zamelen en beheren van gegevens; e. hgt onderhouden van contac ten met de Overijsselse Ontwik kelingsmaatschappij", Coordinatie-punt Het ontwikkelinksbureau moet mede gezien worden als het coör dinatie punt in het Gewest van de activiteiten van andere organisa ties die werkzaam zijn op het ge bied van de werkgelegenheidsont wikkeling. Als het bureau door deze organisaties gesteund en ge voed wordt kan het bureau met een bescheiden bezetting van start gaan. Gedacht wordt aan een ge kwalificeerde functionaris die rui me ervaring heeft met en in het bedrijfsleven, op part-time basis. Om te voorkomen, dat een star tend ontwikkelingsbureau gecon fronteerd wordt met coördinatie problemen die ontegenzeggelijk zullen opduiken in verband met de aanstaande uitbreiding van het Gewest met vier Gelderse ge meenten, zal het werkterrein van het bureau beperkt blijven tot het gebied van het huidige Gewest. Financiering Beperking van het werkgebied van het bureau maakt het echter noodzakelijk dat er nadere rege lingen getroffen worden met be trekking tot de financiering. Zon der deze regeling zouden de Gel derse gemeenten na hun toetre ding tot het Gewest via de bij drage per inwoner gaan meebe talen aan een bureau, dat zijn werkzaamheden beperkt tot een deel van het Gewest. Met het oog hierop heeft de Gewestraad ge meend, dat voor de kosten van hst bureau een dekking dient te worden gevonden naast de alge mene uitkering per inwoner van het Gewest. Omdat de werkzaam heden in zuid-west Overijssel di- rekt of indirekt alle inwoners van de regio aangaat, heeft men ge meend deze dekking te moeten zoeken in een extra bijdrage in de vorm van een gelijk bedrag per inwoner van de thans deel nemende gemeenten. De Gewestraad heeft inmiddels besloten tot de instelling van een Ontwikkelingsbureau onder de voorwaarde, dat de raden van de aan het gewest deelnemende ge meenten instemmen met de aan beveling om voor 19.76 een bedrag van f 0.50 per inwoner voor het ontwikkelingsbureau beschikbaar te stellen en voor 1975 een derde deel van dit bedrag. Door de provincie wordt aan het ontwikkelingsbureau een subsilie verleend van 25°/o van de kosten, terwijl de huisvestingskosten voor rekening van de Kamer van Koop handel worden genomen. Gelet op de huidige werkgele genheidssituatie achten wij het van groot belang, dat zo spoedig mogelijk een ontwikkelingsbureau in deze regio wordt ingesteld. Wij stellen u daarom voor ak koord te gaan met de voorgestel de bijdrage in de kosten van een ontwikkelingsbureau. Argwanend Namens AR en CHU verklaar de de heer H. J. Westerik aan vankelijk wat argwanend te heb ben gestaan tegenover dit bureau. „Thans echter staan wij er toch wel positief tegenover. Dit bureau kan enorme diensten bewijzen voor het aantrekken van werkge legenheid. Holten is echter geen industrie- maar recreatiegemeen te. Daarom hopen wij dat het bu reau ook op dit terrein actief zal zijn. Mogelijk -kan door dit bureau een slagvaardiger beleid bij het aantrekken van industrie- en dienstverlenende bedrijven worden bereikt. Wij hopen dat dit bureau goede diensten zal bewijzen om hier wat industrie aan te trek ken". Namens de WD-fractie ver klaarde mevr. F. M. ter Doest- Bos niet zo gelukkig te zijn met dit bureau. Het is er weer een bureau bij, waardoor de weg eer der langer dan korter wordt. „Het barst onderhand van bureau's. Wij vragen ons af of het wel vruchten zal afwerpen. Wij zagen het geld liever wat directer besteed,b.v. voor kleuteronderwijs in Dijker- hoek. Wordt met dit bureau niet gedoubleerd?", wilde zij weten. Ook de heer J. Warrink (Gem, Bel.) zag het nut van een derge lijk bureau niet zo zitten. Hij ge loofde niet dat met de instelling van dit bureau de economische vogels vanzelf komen binnen vlie gen. Wethouder L. Kaan (PvdA) ver zekerde dat met dit bureau be paald geen doublure plaats vindt maar dat men in Z.W. Overijssel zelfs aan de late kant is met een dergelijk bureau. De heer A. J. Nijkamp (AR) had wel begrip voor de vrees van mevrouw ter Doest. Wanneer dit bureau er is moeten de activi teiten van twee kanten werken, n.l. vanuit het bureau en het be drijfsleven. „Ik hoop dat het be drijfsleven volop van de diensten van het bureau gebruik zal gaan maken", zei hij. De raad steunde tenslotte het voorstel zoals reeds aangegeven.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5