<3S2> Proeftuinen en waterwerken PLUIMERS INVOERING LANDELIJK BEJAARDENPASPOORT Oiscobal GEWEST DEVENTER Ontwikkelingsbureau ter stimulering economische groei vw Firma SsrvedinR Mpiiis Wegens vakantie GESLOTEN Horlogerie, goud en zilver nuchtere stierkalveren 2 C.V. bj. 1970 verhuizingen transporten „3ABYHUIS" BOUWHUIS Buitenzonwering, kant en klaar HEI BOEK SANITAIR OSÖEPIE WASTAFEL met 10% korting bij contante betaling personenbus VW Passnt NACHTVORST De Welsh Poxxy' s in Apeldoorn HOLTEN .15 AUG. 1975 PAGINA 2 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Louise Diane Wij noemen haai1 Linda H. L. Brandes M. H. Brandes-ten Velde Holten, 13 augustus 1975 Noordenbergstraat 6. Tijdelijk: St. Geertruidenziekenhuis, Deventer, kamer 108. Gerrit Wolferink en Miny Rensen gaan trouwen op donderdag 28 augustus a.s. om 14.30 uur in het gemeentehuis te Holten. Beceptie van 16.00-17.30 uur in café-restaurant „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek. Lochem, Graaf Lodewijklaan 27 Holten, Espelo 79. Toekomstig adres: Nassaulaan 18, Lochem, Jan Willems Alie Oosterveld geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 22 augustus a.s. om 10.30 uur op het gemeentehuis te Holten. Kerkelijke inzegening om 12.00 uur in de Ned. Herv. kapel te Geesteren, door de weleerw. heer ds. W. Kruide- Gëesteren (Gld.), Meiweg 10. Holten, Neerdorp 28. Toekomstig adres: Geesteren (Gld.), Meiweg 10. Gelegenheid tot feliciteren van 16.00 tot 17.30 uur in café „Baan" te Geesteren. Heden nam de Heere van mij weg, mijn innig ge liefde man Willem Stam op de leeftijd van 77 jaar. Ps. 62 6. G. Stam-Ulfman Holten, 9 augustus 1975 Beuseberg 71. De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 14 augustus, op de nieuwe begraafplaats te Holten. Heden is tot onze droefheid uit onze familiekring weggenomen onze lieve broer, zwager en oom Willem Stam echtgenoot van Gerritje Ulfman op de leeftijd van 77 jaar. Laren (G): Fam. wed. Hm. Stoelhorst Holten: Fam. G. W. Dikkeboer Fam. G. MoSsink Bathmen: Fam. Joh. Nijenhuis Holten: Fam. J. H. Agterkamp Neven en nichten Holten, 9 augustus 1975. In plaats van kaarten Woensdag 20 aug. a.s. hopen wij met onze kinde ren, klein- en achterkleinkinderen ons 55-jarig huwelijk te herdenken. G. H. Klein Velderman J. W. Klein Velderman-Hietbrink Laren, augustus 1975 „Ziggers" Horstweg 11, post Lochem. Gelegenheid tot feliciteren 's avonds na 7.00 uur in Hotel Stegeman te Laren. Heden behaagde het de Here, uit onze familie kring weg te nemen, onze beste zwager en oom Willem Stam echtgenoot van G. Ulfman op de leeftijd van 77 jr. Holten: Fam. G. J. Ulfman Wierden: Fam. A. J. Groothaar Neven en nichten Holten, 9 augustus 1975. Dankbetuiging Hierbij zeggen wij aan iedereen dank, die van ons huwelijk een onvergetelijke dag hebben gemaakt door de vele felicitaties, bloemen en cadeaus die wij ontvan gen hebben. Henk en Gerrie Bröekmaat Holten, augustus 1975 Look 42. Heden overleed, nog vrij onverwacht, mijn innig geliefde en zorgzame vader Johan Kappert weduwnaar van Antonia Lankkamp op de leeftijd van 65 jaar. Mia Bathmen, 12 augustus 1975 Prins Mauritslaan 11. De teraardebestelling 20I plaats hebben op zater dag 16 augustus 's middags om 1.30 uur op de Nieuwe Algemene Begraafplaatste Bathmen. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 15 augustus 's avonds van 7.00-8.00 uur in de aula op de Oude Begraafplaats, Deventerweg, Bathmen. Geheel onverwacht overleed op 12 augustus onze innig geliefde broer en zwager Johan Kappert op de leeftijd van 65 jaar. Rijssen: Fam. F. J. Harbers-Kappert Holten: Fam. H. Kappert-Broekmaat Holten: Fam. G. J. Broekmaat-Lonink Nichten en neven Holten, 12 augustus 1975. VERVEN en LAKKEN haalt men bij Schildersbedrijf - Spuitinrichting DORPSSTRAAT 43 - TELEFOON 1480 Het adres voor doe-het-zelvers VAN VRIJDAG 15 TOT EN MET ZATERDAG 23 AUGUSTUS KERKSTRAAT 1 ORANJESTRAAT 29 TELEFOON 1210 GEVRAAGD: voor de mesterij DERK JANSSEN Telefoon 1583 Zwaar geanodiseerd aluminium. Slijtvaste geruisloze nylon lagers. Roestvrije bandopwinders. Kap 80 mm. Buis 50 mm. Uitval 95, 110,130, 140 en 170. Breedtes in alle maten. Prijsvoorbeeld: 3 meter breed, uit val 110, inclusief b.t.w. en windwerk 345.en nog eens 10°/o korting bij contante betaling. Synthetisch - kleurecht - roestwe- rend. Schimmel- en rotvrij. Zonbe- stendig en kleurecht. Ook hierin hebben wij een grote sortering, o.a.: 58 cm., met mengkraan, spiegel, syfon en ophangmateriaal f 89. hobby- en installaliemaferialen Elsenerstraat 12-14 - Bouwstraat 4 RUSSEN - Telefoon 2064 Bij het gemeentehuis en parkeer plaats Albert Heijn. Donderdagavond koopavond Het verhaal van de vorige week over de projecten in Ghana, waarvoor de opbrengst van de actie voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening dit jaar grotendeels bestemd is (er is reeds f 1250.- binnen op de reke ning van dit fonds bij de Rabo bank alhier) eindigde met de aan komst der geiten op hun bestem ming in Ghana, zodat het eigen lijke werk kon beginnen. De aanvang was enigszins triest. De éérste jonge geitjes werden te vroeg geboren en stierven alle goede zorgen ten spijt. Vele klei ne zwarte handjes hielpen de af rastering voltooien, óók om de toe komstige tuin, tot aan het woon-, huis toe. Dat moest wel, want de varkens van de buren kwamen regelmatig met hun biggetjes de kamer binnen wandelen. Nu wordt elke dag de geitemest bij elkaar geharkt, waarmee tel kens een akkertje bemest wordt, zodat het bezaaid kan worden. En elke dag ook zijn er toeschouwers achter het gaas om te zien hoe die geiten uit Holland en die tuin tjes met groenten bij elkaar gaan horen. Inmiddels worden er vele jonge geitjes geboren, witte en bruine, en 't gaat heel goed. Wel moeten ze vaak de eerste dagen gehol pen worden bij het drinken, want aanvankelijk zijn ze slap en traag van de hitte. De verwachtingen komen grotendeel uit: er worden 41 jonge dieren geboren, maar er was gerekend op 50% bokken en 50% geiten en dat komt niet uit, want er worden veel bokken ge boren en slechts enkele geitjes. Tot gx-ote vreugde overigens van de bevolking, die zo hun eigen plannen hebben met het geiten project, want veel bokken dat be tekent overal kniisingen in de wij de omtrek met hun eigen geiten tot verhoging van de melkproduc tie van hun eigen geiten voor hun eigen kinderen. Er vindt veel overleg plaats met de plaatselijke bevolking en waar dat bruikbaar en zinvol is worden hun wensen ingepast. Dat stimuleert ook de belangstelling. De kleine proeftuin krijgt veel bezoek. Bijna elke dag komen mensen uit de verre om trek te voet naar de mais, de pin da's en de andere gewassen kij ken, o.a. veertig jonge landbouw- leraren onder leiding van een Tsjechische landbouwkundige. Maar niet alleen de geiten en de grond wordt dienstbaar ge maakt aan de levensmogelijkhe den van de mens, óók de rivier wordt getemd. Met man en macht wordt gewerkt aan een hoge dam in de rivier, zodat het water van de regentijd niet kan weglopen, maar er ook in de droge tijd wa ter is, water voor bevloeiïng van de tuinen, water om te vissen, water voor mens en dier. Een ge bied van 125 hectare kan zo vruchtbaar gemaakt worden. En ieder die werken kan, mag een stuk grond komen vragen en voor iedere are grond wordt een pacht vastgesteld. Pacht voor de blin den, de ziekten en voor wien niet werken kan. Geen pacht voor de witte mensen. Want, zo weten ze. het geld voor het eten en drinken van de blanke werkers in hun midden komt bij ons uit Holland vandaan. Dat wordt door u als „diaconale pacht" betaald. Er groeit een contact tussen u en de mensen hier. U bent allemaal be zig met de muur in de rivier» U werkt allemaal op 't nieuwe land. Dc Minister van Cultuur, Rc- cx*eatie en Maatschappelijk Werk heeft de gemeenten in Nederland verzocht mede te werken aan de uitgifte van een algemeen lande lijk paspoort voor bejaarden, dat hij op 1 december a.s. wil invoe ren. Het dagelijks bestuur onzer ge meente 'doet daartoe een voorstel aan dc raad en wil daarbij -.op 4'ch nenXRJj de organisatie van Voorzieningen, dc voorlichting etc. In zijn toelichting op het voor-, stel zegt het College: „De uitgifte van dit paspoort kan geschieden aan alle personen van 65 jaar en ouder. Bij echtparen, waarvan één der partners 65 jaar of ouder is, kan de andere een paspoort krijgen indien hij of zij 60 jaar of ouder is. De kosten met betrekking tot de uitreiking van het paspoort zullen bestreden worden uit de opbrengst van de leges. Naar aanleiding van Heden overleed, na een ziekbed van enkele dagen, onze lieve man, vader en grootvader Jacob Tiemen Kramer echtgenoot van J. G. L. Faber in de ouderdom van 72 jaar. Holten: J. G. L. Kramer-Faber Zwolle: J. Kramer H. A. A. Kramer-Betrem Anneloes, Jaap en Martiene Doorn: F. Koperdraat-Kramer J. S. H. Koperdraat Marjolijn, Jochem Naarden: J. Kramer Holten, 9 augustus 1975 Holterberg 35h De crematie heeft plaats gehad op donderdag 14 augustus in het crematoi'ium „Enschede" te Usselo. Wegens omstandigheden te koop: met zo goed als nieuwe motor. Prijs nader overeen te komen. Reakties tot zaterdag 16-8 tot 12.00 uur aan VIANENWEG 13, HOLTEN Voor vakkundige Fa. H. Müller en Zoon Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483 - 1300 Agentschap: Van Gend en Loos Voor de vele gelukwensen, bloemen en cadeaus die wij mochten ontvangen ter gelegenheid van ons huwelijk, willen wij iedereen hartelijk danken. Melvyn en Janny van Asselt Holten, augustus 1975 Verzetstraat 75. ZONDAG Café ,De Wippert' Aanvang 14.00 uur Het gewest Deventer gaat een z.g. ontwikkelingsbureau instellen en vi-aagt daarvoor van de deel nemende gemeenten ter dekking van de kosten een bijdrage per inwoner. In onze nummers van 6 en 20 juni hebben we daarover reeds uitvoerig geschreven. In hun voorstel aan de raad om deze bijdrage aan het gewest te verlenen, zeggen B. en \V. onder meer: Bij het Gewest is men door con tacten met verschillende instan ties tot de overtuiging gekomen, dat een ontwikkelingsbureau in de regio een nuttige functie kan vervullen met betrekking tot de industrie zowel als met betrek king tot de dienstensector ten aan zien van de volgende activiteiten: a. het ongevraagd benaderen van bedrijven en instanties teneinde een vestiging in de regio te pro pageren (directe acquisitie); b. het verstrekken van voorlich ting en deskundige bijstand aan bedrijven en instanties die een vestiging in de regio pverwegen (indirekte acquisitie); c. het verstrekken van informatie met betrekking tot steunmaatre gelen aan reeds gevestigde bedrij- (15-12-1974) km.stand 13.000 en <15-6-'74), km.stand 17.000 Holterenkstraat 22 Holten (N.o.z.) ven en instanties; d. het geven van informatie om trent vestigingsplaatsfactoren en omtrent reeds gevestigde bedrij ven en instanties en het verzame len en beheren van gegevens; e. het onderhouden van contac ten met de Overijsselse Ontwik kelingsmaatschappij. Het ontwikkelingsbureau moet mede gezien worden als het coör dinatie punt in het Gewest van de activiteiten van andere organisa ties die werkzaam zijn op het ge bied van dc werkgelegenheidsont wikkeling. Als het bureau door de ze ox-ganisatics gesteund en ge voed wordt kan hel "bureau met een bescheiden bezetting van start gaan. Gedacht wordt aan ccn ge kwalificeerde functionax-is die rui me ervaring heeft met en in het bedrijfsleven, op part-time basis. Om te vooi'komen, dat een.star tend ontwikkelingsbureau gecon fronteerd woi-dt met coördinatie problemen die ontegenzeggelijk zullen opduiken in verband met de aanstaande uitbreiding van het Gewest met vier Gelderse ge meenten, zal het werkterrein van bet. bureau beperkt blijven tot het gebied van het huidige Gewest. WERKGEBIED Bepei'king van het werkgebied van het bureau maakt het ech ter noodzakelijk dat er nadere re gelingen getroffen worden met betrekking tot de financiering. Zonder deze regeling zouden de Gelderse gemeenten na hun toe treding tot het Gewest via de bij drage per inwoner gaan meebe talen aan een bureau, dat zijn werkzaamheden beperkt tot een deel van het Gewest. Met het oog hierop heeft de Gewestraad ge meend, dat voor de kosten van het bureau een dekking dient te worden gevonden naast de alge mene uitkex'ing per inwoner het Gewest. Omdat de werkgele genheid in zuid-west Overijssel di- rekt of indirekt alle inwoners van de regio aangaat heeft men ge meend deze' dekking te moeten zoeken in een extra bijdrage in de vorm van een gelijk bedrag per inwoner van de thans deelne mende gemeenten. De Gewestraad heeft inmiddels besloten tot de instelling van een Ontwikkelingsbureau onder de voorwaarde, dat de raden van de aan het gewest deelnemende ge meenten instemmen met de aan beveling om voor 1976 een bedrag van f 0.50 per inwoner voor het ontwikkelingsbureau beschikbaar te stellen en voor 1975 een derde deel van dit bedrag. Door de provincie wordt aan het ontwikkelingsbui-eau een subsidie verleend van 25% van de kosten, terwijl de huisvestingskosten voor rekening van de Kamer van Koophandel worden genomen. Gelet op de huidige werkgele genheidssituatie achten B. en W. het van groot belang, dat zo spoe dig mogelijk een ontwikkelings bureau in deze regio wordt inge steld. Zij stellen de raad daarom voor akkoord te gaan met de voor gestelde bijdrage in de kosten van een ontwikkelingsbureau. Klimatologisch leven we in een wel heel bijzonder landje. Zelfs in juni kan men nog vaak in de weerberichten horen, dat er nacht vorst wordt verwacht. In Ouwe hands Dierenpark behoeft men geen kennis te dragen van die weerberichten om er achter te kunnen komen of er al of niet nachtvorst wordt voorspeld. Als de tuinchef daar in Rhenen de palmen buiten heeft gezet, kunt U met een gerust hart uw ijsmuts thuis laten. gegevens van het Centx-aal Bureau voor Verificatie en Financiële Ad viezen van de VNG en mede ter wille van uniformiteit' adviseert de Minister een leges van f- 6,50 per paspoort. De doelstelling van dit paspoort is dat ouderen tegen gereduceerd tarief dan wel gratis gebruik kun nen maken van voox-zieningen op lret terrein van cultuur, recreatie, vorming en ook van plaatselijk en gewestelijk c.q. streekvervoer met openbare bus of tram. De voorlichting met betrekking tot dit' paspoort zal worden ver zorgd door een in te stellen Cen traal Bureau landelijk paspoort voor bejaax-den, uitgaande van het Ministerie van C.R.M. Volgens landelijke normen Is het aanatl bejaarde inwoners op ca. 10 procent van het totaal aantal inwoners te stellen. Voor deze ge meente komt dit neer op ca. 900 personen, die voor een dergelijk paspoort in- aanmerking kunnen komen. Verwacht mag worden dat ongeveer 70 procent vóór 1 janua ri 1976 een aanvrage zal indienen. Dit komt neer op ruim 600 bejaar den, welk aantal o.i. nog wel aan de hoge kant zal blijken te zijn." In vex-band met het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor de legesverordening aan te vullen met de heffing van een leges van f. 6,50 per paspoort, overeenkoms tig het bij de stukken ter inzage liggende concept raadsbesluit. (De Ned. Spoox-wegen hebben in middels laten weten, dat zij, in verband met de grote exploitatie tekorten, aan het verlenen van reductie op de treinkaartjes niet nxee kunnen doen. Red. H.N.) Op zaterdag 30 augustus wordt er in het park „Berg en Bos" te Apeldoorn weer 't feest van de Welsh Pony's gevierd. Meer dan 400 vertegenwoor digsters van dit unieke en wereldbekende rijponyras zullen duizenden doen genie ten van de hoge adel en de excellente rij kwaliteiten, die in dit ras al sinds vele decen nia verankerd liggen. Niet alleen de exterieurkeurin- gen, met als hoogtepunten de kampioenschappen, zullen 'n com plete staalkaart tonen van onze Nedex-landse fokkerij, maar ook 't middagprogramma, vol vaart en charme gebracht, zal op onna volgbare wijze de veelzijdigheid van onze Welsh pony's op het groene grastapijt etaleren. Er zullen veel hoogtepunten zijn en wanneer wij dit hele spektakel stuk tegen de achtergrond van het zonovergoten decor projecteren, dan kan het niet anders of de Weishes zullen in Berg en Bos schitteren als nooit tevoren.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 2