Het feest van de We pony's te Apeldoorn P.D.V. „De Bergvliegers" Het feest van de Welsh pony's te Apeldoorn Waterfeest prachtig geslaagd PV Snelle Wieken de J. W. Willems had snelste duif Postbussenaktie O.L.M. 3 maanden opgeschort Weer goud. voor V aessen-Schoemaker Wedstrijdprogramma KNVB Holten I Geiten reizen naar Ghana Programma SY „Hólten" (junioren) Rode Bourgogne is gebottelde uitbundigheid WAAR GAAN WE HEEN HM All-Weather Oefenprogramma SV „Holten" (Senioren) Landbouw All-Weather-Zoo HOLTENS NIEUWSBLAD 1 AUGUSTUS 1975 PAGINA 3 BM Men schrijft ons: Op zaterdag 30 augustus gaan wij in het majestueuze park „Berg en Bos" te Apeldoorn weer het feest van de Welsh Pony's bele ven. Meer dan 400 vertegenwoor digsters van dit unieke en wereld bekende ryponyras zullen duizen den doen genieten van de hoge adel en de excellente rykwalitei- ten, die in dit ras al sinds vele decennia verankerd liggen. Niet alleen de exterieurkeurin- gen, met als hoogtepunten de kampioenschappen, zullen een complete staalkaart tonen van on ze Nederlandse fokkerij, maar ook het middagprogramma, vol vaart en charme gebracht, zal op onna volgbare wijze de veelzijdigheid van onze Welsh pony's op het groene grastapijt etaleren. Marian de Lange wist het een dezer dagen te presenteren om nat. kampioen in de dressuur kl. zwaar bij de NPC te worden. Daarmede is meteen aange toond, dat de Welsh pony's iets in hun mars hebben en haar zullen wij met z'n allen dan ook moe ten huldigen. Zo zullen er meerdere hoogte punten zijn en wanneer wij dit he le spectakelstuk tegen de achter grond van het zonovergoten decor ze manier gaan we e> Welsh-genot tegemoet, ten van de menser maakt. Op naar dit grootse De „All-weather-Zoo' hands Dierenpark, zo gi dat het een groot overt te is, waar men onder omstandigheden heerli. toeven, wordt door Blaauwboer opgeknap zien van versieringen partijen. „De zaak moet hier fleurd worden", zei de hand. „En die fleur zal dan bloemen, planten en s ren. Op de hekwerken te schalen, voorzien 1 ums. Wij willen het kers zo aangenaam m ken". Onder het motto „Spelen in en om 't water" organiseerde de Hol- tense zwemclub Twenhaarsveld donderdagavond in het kader van de 21e braderie een „waterfeest", waarvoor een flinke belangstelling bestond. (Als eerste nummer stond op het programma zaklopen in het wa iter. Er werd door de jongelui in de leeftijd van 6, 7 en 8 jaar fel 'gestreden om de prijzen. Het was een strijd met vallen en opstaan en de natte zak was een heel las- Itige handicap. Voor de jongens en meisjes van 8. 9 en 10 jaar was er een behen digheidsspel waarbij een plankje 'met bekers er op over de lijnen moest worden gebracht. De 11-, 12- en 13-jarigen mpes- Iten met een blinddoek voor hun [maat zoeken die aan de overkant van het bassin door luid zijn naam te roepen de juiste richting moest aangeven. De routine-race (voor de leeftijd van- 14 jaar en ouder) was een I zwaar karwei met een serie spelle tjes als zaklopen, vijf maal over Door de P.D.V. ,,De Belgvlie- I gers" werd met 181 jonge duivVs deelgenomen aan de wedvlucht S Roosendaal (158 km). Lossing 7.00 j uur, eerste duif geklokt om 9.00.03 i uur. 1 1, 2, 9, 13, 17. 18, 20 J. W. Willems; 2, 5, 6, 15, 25 G. Steunenberg; 4, Voor de wedvlucht Compiegné (406 km) waren door De Berg- vliegers 98 duiven ingekorfd waar van de H-1242634 van Jan Aaftinlc als eerste binnenkwam. Gelost om 5.30 uur. 1 (10.49.06 u.) 2. 9. 10. 14 en 15 J. Aaftink; 3 en 8 W. Aaf- tink; 4, 6 en 19 A. ten Dam (2); 6 en 22 Joh. Veldhuis; 6, 18 cn 20 M. Lodeweges; 7 en 21 A. ten Dam H 11, 12 en 23 G. J. Egberts; 13 G. Steunenberg; 17, 24 en 25 comb. J on gman-Meester Wedvlucht Breda (jonge duiven). Afstand 136 km. Gelost om 10.30 u. De P.D.V. „Snelle Wieken" (IIolten-Markelo) nam met 72 jon ge duiven deel aan de wedvlucht Hasselt (169 km). De duiven wer den om 10.15 uur gelost. De vlucht had een slecht verloop. 1, 10 J. Scholte in 't Hof (13.40.27) 2, 3, 5 R. Schaap; 4 Comb. Beld- man/Kuipers; 6 Joh. Jansen; 7 G. Hassink; 8 Joh. Paalman; 9 A. van Doornspeek. Holten D zal op zaterdag 2 aug. deelnemen aan het toernooi van de v.v. „Enter". Vertrek 13.15 uur vanaf „Meermanskamp". lijn duiken, 12 meter zwemmen met de voet aan een bal, twee bordjes opduiken en hiermee zo snel mogelijk naar de finish. De beide slotnummers worstelen op de balk en showduiken brach ten volop spanning en sensatie. De jury bij het showduiken be stond uit de zomergasten Jannie Truin uit Gees (Dr.) en de heren W. Bax uit Rotterdam en P. Bes uit Zaandam. Al met al een geslaagd water feest. Namens deelnemers en pu bliek sprak badmeester Eiling een woord van dank tot het zwemclub- bestuur en de Holtense winkeliers die de prijzen schonken. UITSLAGEN: Zaklopen: 1 Diny ter Harmsel; 2 Annette Duursma, Deventer; 3 Erik Bekkernens. Zoek je maat: 1 Edwin Stegehuis en Edwin Boersma; 2 Ernst en De- siré Buurs, Amsterdam; 3 Gerrit Nijland en Jackie Pronk. Estafette (jongens): 1 Edwin Stegehuis, 2 Michel Boersma, 3 Edwin Boersma. Estafette (meisjes): 1 José Pluy- 27 Comb. Jongman/Meester; 7, 16, 24, 30, 34, 35 A. ten Dam (2); 8, 12. 21 G. J. Egberts; 10 A. ten Dam (1); 11, 14, 31 Job. Veldhuis; 19, 23, 36 H. J. tVï Velde; 22, 28, 29 J. Aaftink; 26, 33 H. van Beek; 32 A. Aanstoot. 1 (12.29.52 u.) 2, 11, 22. 23, 36 en 37 J. W. Willems; 3, 5 en 34 A. ten Dam (2): 4, 15 en 19 comb. Jong man-Meester; 6, 7. 12, 13 en 39 J. Aaftink; 8 en 9 A. ten Dam (1); 10 en 32 H. van Beek; 14. 16, 17, 21, 28, 40 en 41 G. Steunenberg; 18, 25 en 29 Joh. Veldhuis; 20 en 30 G. J. Egberts: 24 en 26 E. Vene- klaar: 27 en 35 A. Aanstoot; 31, 33 en 38 M. Lodeweges. ZATERDAG 2 AUGUSTUS: Holten veteranen Mulo vetera nen Helmond 16.00 uur. ZONDAG 3 AUGUSTUS: Holten 2 naar Haarle toernooi vertrek 12.15 uur; SDOL 2—Holten 2 13.00 uur; Maliënheem 2Holten 2 14.00 uur; MVV 2Holten 2 14.30 uur: Holten 3Tukkers 3 10 uur. (Selectie zie kastje bij fa. Beltman). Afmeldingen voor vrij dagavond 9.00 uur in kantine „Meermanskamp". Holten 4Tukkers 4 10.00 uur; B'- broek 3Holten 5 10.30 uur, ver trek 9.45 uur; Holten 6B'broek 4 10.30 uur; Holten 8—Tukkers 5 10.00 uur; Holten 10—WW 8 11.45 uur; Holten 9 en 11 naar Hector toernooi, vertrek 9.15 uur. Holten 9GFC 5 10.00 uur; Twente 5 Holten 9 12.00 uur; Holten 11Nee- de 6 14.00 uur, vertrek 13.15 uur. TOERNOOIEN Alle junioren en pupillen wor den verzocht om in het kastje te kijken bij Beltman's Kledinghuis of in Dijkerhoek bij de school i.v.m. toernooien of vriendschap pelijke wedstrijden. gers; 2 Paula van Wijngaarden, Schiedam; 3 e.a. Oemke Hofman en Ria Krikkink. Behendigheidsspel: 1 Geert Nij land; 2 Ingrid Jansen; 3 Erik Bek kernens. Worstelen op de balk: 1 G. Slot man; 2 Klaas Broersma; 3 Wim Hartkamp. Showduiken: 1 Hans Zwolsman; 2 Frank v. d. Berg; 3 G. Brinkman; 4 Jan Smit; 5 Wim Hartkamp. Het afdelingsbestuur van de O.L.M. verzoekt ons het volgende te berichten: Op initiatief van de OLM heeft zaterdag jl. een gesprek plaats ge vonden tussen de drie provinciale voorzitters van ABTB (de heer Schopman) en CBTB (de heer Van de Kamp) en OLM (de heer Jonk hans) over de acties tegen het bui- tenbrievenbusscnbeleid van de P.T.T. In dat gesprek, dat er toe leidde dat de verwijdering, die door de postbussenzaak tussen de 3 PLO's dreigde te ontstaan, werd voorko men, is het volgende afgesproken: De OLM zal haar postbussenac- tie van 31 juli drie maanden op schorten. In de tussentijd wordt van de PTT verwacht dat zij ook in de praktijk vorderingen maakt met 'n legale verplaatsing van die bui tenbrievenbussen, die nu op een zodanige plaats staan, dat de be woner redelijkerwijze niet in staat mag worden geacht de verantwoor delijkheid voor de bus te dragen. De leden van de drie landbouw organisaties, die klachten hebben over de plaats van de bus worden verzocht zo spoedig mogelijk de plaatselijke postkantoren daarvan schriftelijk op de hoogte te stellen. Mocht onverhoopt de PTT in de komende drie maanden geen vor deringen hebben gemaakt met de verplaatsing, dan zullen de drie or ganisaties gezamenlijk tot actie overgaan. Met de directie van het post- district Zwolle is overlegd, dat de bussen, die enkele weken geleden tijdens de massale actie in Marke- lo. Gooi', Diepenheim en Delden zijn verplaatst, voorlopig mogen blijven staan. Via de PTT-kamer, een overleg- instituut tussen bedrijfsleven en PTT, zullen de binnengekomen Holten speelt haar eerste wed strijd in de competitie 1975-1976 op 7 september thuis tegen Zut- phen, een tegenstandster die zij in haar bestaan nog nimmer heeft ontmoet. Het overige programma luidt als volgt: 14 september: Broekland-Holten 21 september: Holten-UD 28 september: Holten-Heino 5 oktober: Kampen-Holten 12 oktober: vrij cq bekerwedstrijd 19 oktober: Holten-Sallandia 26 oktober: Zwolle-Holten 2 november: Holten-Spel. Over- wetering 9 november: Raalte-Holten 16 november: Holten-USV 23 nov.: vrij cq bekerwedstrijd klachten over de plaats van de buitenbrievenbus worden behan deld. De heer mr. J. ten Doesscha- te, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Noord west-Overijssel zal hierin een be middelende rol spelen. OLM-bestuur afd. Holten, A. G. Veltkamp, secretaris. Het is een vaststaand feit dat de kwaliteit van bepaalde cultuur gronden meer en meer verslech tert. Aan dit slopende proces dient een krachtig halt toegeroepen te worden. Een belangrijk aspect dat leidt tot herstel en verbetering van de structuur is uitzaai van'het zeer bijzonder groenbemestingsgewas Bladramenas. Dit gewas is van di recte praktische waarde en kan veel bijdragen tot een betere wa terhuishouding in de bouw voor en het verkrijgen van een goede teelt- laag. Het stamblad van dit gewas is het zeer droge en hete steppen- gebied van Centraal Azië en dit verklaart meteen de grote weer stand van de bladramenas tegen droogte. In Nederland zijn vooral de ras sen Siletta en Siletina het meest bekend. De selecties hebben een snelle begingroei en vlugge grond- bedekking. De krachtige penvormige wor tels dringen zeer diep de bodem in. Een goed geslaagd gewas bladra menas levert per ha. ruim 30 ton verse groene massa bovengronds en produceert op deze wijze een grote hoeveelheid organische stof. In het najaar en de winter verte ren de wortel en stengeldelen vrij snel. 30 november: Lemelerveld-Holten 7 december: vrij 14 december: Zutphen-Holten Een gouden medaille viel Vaes- sen-Schoemaker en C. Kunststof- fenembalage met bedrijven in Hol ten en Goor. te beurt tijdens de „Embax 1975", de Internationale Tentoonstelling voor Verpakkingen en Bedrukkingstechniek te Brno in Tsjechoslowakije. Dit goud was bestemd voor het assortiment van nieuwe dunwandige polypropeen- verpakkingen dat het bedrijf voor deze tentoonstelling ingezonden had. Vaessen-Schoemaker en Co. ont ving in de sector verpakkingen één van de zeven gouden medail les. Op deze „Embax" waren 350 firma's vertegenwoordigd met hun inzendingen. Om de hoogste onder scheiding streden maar liefst 109 inzendingen. Dit is in korte tijd de tweede onderscheiding, die Vaessen-Schoe maker voor de dunwandige verpak kingen heeft gekregen, sedert de firma eind 1974 als eerste vacuum- gevormde, dunwandige verpakking van dit materiaal op de markt had gebracht. Met de boot „Afram River" vertrok op 2 februari j.l. uit Rot terdam de Brummense geitenboer Johan Spee, vergezeld van enkele helpers, met twintig van de mooi ste drachtige melkgeiten naar Ghana. MTS'ers in Apeldoorn bouwden voor deze onderneming fijne sterke transporthokken, die zo gemaakt waren dat zij in Gha na gemakkelijk tesamen tot een tropische stal kunnen worden op gezet. Deze geiten reizen ten dienste van het werelddiakonaat, nl. ten behoeve van één der projecten waarvoor de tussen 17 en 31 aug. a.s. een aktie in onze gemeente gevoerd zal worden en waarvoor thans reeds plm. f 800.binnen kwam op de rekening van het Hol- tens Fonds voor Internationale Hulpverlening bij de Rabobank alhier. De bedoeling is door deze import van geiten in Ghana het geitenras in Ghana te verbeteren en de bevolking te leren een ef fectiever gebruik te maken van de geiten-kudde, vooral ten dienste van een betere voeding van ba- bies, waaronder de sterfte in Gha na groot is. De geiten doorston den de zeereis goed. Enige lichte verschijnselen van zeeziekte wa ren spoedig verdwenen. Ze wa ren spoedig gewend in de nieuwe omgeving en keken telkens, staan de op hun achterpoten, nieuws gierig over de ree uit- De hele bemanning heeft plezier in de die ren en spant, wanneer het te warm dreigt te worden voor de dieren, eigener beweging een groot dekzeil boven de kooien. Na een week varen ontspon zich aan boord van de „Afram River" on der leiding van de kapitein een diepgaand gesprek tussen officie ren, passagiers en de heer Spree met zijn helpers over het wereld- diakonaat in het algemeen en over het werk dat met dit project J in Ghana begonnen wordt in het bijzonder. Op 16 februari j.l. kwa- men de geiten in de haven van Tema bij Akkia, de hoofdstad van j Ghana, aan. Karei Rigters (die - hier in Holten komt spreken) en - dr. Jan Oosterink zijn namens het Christian Service Committee ter. verwelkoming en advisering aan- - wezig. De transporthokken met de geiten worden overgeladen op een gróte vrachtauto van het State Transport en dan volgt een nach-- telijke reis door stortregens en onweer. Wanneer de dag is aan-, gebroken kan er slechts even ge- pauseerd worden om de geiten drinken te geven, want bij langer stilstaan wordt het veel te warm in de hokken. Eén van de hokken wordt tijdens de verdere rit ge kraakt door *n laag neerzwiepen- de boomtak. De bewoonster van het hok „Fryskje" geheten brengt het er goed af en wordt als gast in het hok van „Hilde" ondergebracht. Acht kleine Gha-1 neesjes komen met de stukken en brokken van het vernielde hok op hun kroeskopjes aansjouwen. I Men schrijft ons: Op zaterdag 30 augustus gaan wij in het majestueuze park „Berg en Bos" te Apeldoorn weer het feest van de Welsh Pony's bele ven. Meer dan 400 vertegenwoor digsters van dit unieke en wereld bekende ryponyras zullen duizen den doen genieten van de hoge adel en de excellente rykwalitei- ten, die in dit ras al sinds vele decennia verankerd liggen. Niet alleen de exterieurkeurin- gen, met als hoogtepunten de kampioenschappen, zullen een complete staalkaart tonen van on ze Nederlandse fokkerij, maar ook het middagprogramma, vol vaart en charme gebracht, zal op onna volgbare wijze de veelzijdigheid van onze Welsh pony's op het groene grastapijt etaleren. Marian de Lange wist het een dezer dagen te presenteren om nat. kampioen in de dressuur kl. zwaar bij de NPC te worden. Daarmede is meteen aange toond, dat de Welsh pony's iets in hun mars hebben en haar zullen wij met z'n allen dan ook moe ten huldigen. Zo zullen er meerdere hoogte punten zijn en wanneer wij dit he le spectakelstuk tegen de achter grond van het zonovergoten decor projecteren, dan kan het niet an ders of de Weishes zullen in Berg en Bos schitteren als nooit tevo ren. Als diamanten zullen hun ogen schiteren, hun satijnen huidjes gaan appeleren aan ons gevoel voor adel en distinctie en hun ivo ren geraamte zal getuigen van een ijzersterke konstitutie. De lichtvoetige wijze van voort bewegen doet ons watertanden van adembenemende gangen en op de ze manier gaan we een dag van Welsh-genot tegemoet, die de har ten van de mensen gelukkig maakt. Op naar dit grootse feest! A. Heuff. De „All-weather-Zoo" in Ouwe hands Dierenpark, zo genoemd om dat het een groot overdekt gedeel te is, waar men onder allen weers omstandigheden heerlijk kan ver toeven, wordt door architect Blaauwboer opgeknapt en voor zien van versieringen en bloem- partijen. „De zaak moet hier wat opge fleurd worden", zei de heer Ouwe hand. „En die fleur zal dan bestaan uit bloemen, planten en speelse figu ren. Op de hekwerken komen gro te schalen, voorzien van gerani ums. Wij willen het onze bezoe kers zo aangenaam mogelijk ma ken". De Bourgogne is een wijngebied dat zicb kenmerkt door een grote gastvrijheid, een kostelijke keuken en voortreffelijke wijnen. De streek werd tot 1477 autonoom geregeerd door de hertogen van Bourgogne, maar dit heeft nau welijks een rem betekend op de goede naam van deze wijn. Want toen de Biurgognes eenmaal bui ten het hertogdom en ook buiten Frankrijk verkrijgbaar werden, raakten velen erdoor gechar meerd. En dat is geen wonder: 'n goede rode Bourgogne is 'n uiterst uitbundige wijn Zijn bouquet komt je al van ver tegemoet, zijn kleur fonkelt van plezier en zijn smaak is overrompelend lekker. Het is een wijn die net zo vriendelijk, jo viaal en levensblij is als zijn ma kers; een genot om te drinken. Wijn van de trouden helling ?Iet heilige der heiligen van de rode Bourgognes is ongetwijfeld de Cóte d'Or, de gouden helling die zo heet omdat de vergeelde bladeren der druivestokken hem in de najaarszon een gouden gloed geven. Hier, in de Cóte d'Or, lig gen de noordelijkste wijngaarden in Europa die rode kwaliteitswijn produceren. En niet zoze-er van wege een speciaal klimaat, maar vooral vanwege een unieke, ge- kompliceerde bodemsamenstelling die de wijnen hun frappante par fum en fluwelen smaak geeft. De Cóte d'Or is 45 kilometer lang en begint vlak onder Dijon. Het cen trum van dit wijndistrikt wordt gevormd door Beaune, een schil derachtig stadje met een prachti ge oude kern. Hier bevindt zich bet beroemde ziekenhuis Hospices de Beaune dat geheel bekostigd wordt door de opbrengst van de eigen wijnen die jaarlijks worden geveild. Ten noorden en zuiden van Beaune liggen de grote wijn gemeenten. De dorpjes die de naam van hun befaamdste wijn gaard aan hun eigen naam hebben gekoppeld, zo trots zijn zij erop. Vandaar dubbele gemeentenamen als Gevrey-Chambertin, Nuits-St. Georges, Chambolle-Musigny en Aloxe-Corton. Natuurlijk bestaan er eveneens gewone dorpsnamen (als Pommard, Volnay en Sante- nay)ook daar worden heerlijke wijnen geproduceerd. Goedkope districten Helaas is de wereldvraag naar de rode Bourgognes van de Cóte d'Or zo sterk toegenomen dat de prijzen enorme stijgingen hebben ondergaan: de meeste grote wij nen verdriedubbelen de afgelopen 10 a 12 jaar in prijs. Gelukkig echter, tekent zich een lichte da ling af, en mede hierom hebben de gezamenlijke slijters besloten om in augustus rode Bourgogne tot wijn-van-de-maand te maken. Bovendien is het zo dat niet alle rode Bourgogne persé uit de Cóte d'Or moet komen. Er bestaan nog andere distrikten waar men ook erg smakelijke wijnen vervaar digt die dikwijls erg vriendelijk zijn van prijs. Neem bijvoorbeeld de Maconnais, een distrikt dat ge- noemd is naar de grote stad Ma con. De streek ligt ten zuiden van de Cóte d'Or en staat bekend om zijn betrouwbare wijnen. Een rode Macon of Macon Supérieur (iets beter van kwaliteit én ook meer alcohol) is een wijn die fijn sa mengaat m«t vrijwel alle soorten vlees, van de woensdagse bal ge hakt tot en met de biefstuk op zondag. Ook kun je de wijn prima kombineren met wild, stoofpotten en belegen kaas. Net als de wijnen van de Cóte d'Or moet een rode Macon bij voorkeur niet te warm gedronken worden: liever iets on der kamertemperatuur dan daar op. Wanneer de stukken opgeladen zijn gaat de reis weer verder en na een tocht van 26 uur komen ze in Garu aan, waar wij een mooie plek onder vijf grote ka pokbomen toegewezen krijgen een schaduwrijk plekje, waar de gei tenstal gebouwd wordt en, nadat eerst een voorlopige afrastering gemaakt is, lopen de geiten al spoedig rond op Ghanese bodem. Van heinde en ver zijn belang stellenden gekomen om te kijken naar de nieuwe „koetjes voor de kinderen". De volgende morgen komt de chief (de burgemeester van Garu) op bezoek. Hij wil al les doen om dit project te doen slagen, want zo zegt hij: „Die mooie dieren mogen niets te kort komen". De reis is nu ten einde, het eigenlijke werk gaat nu be ginnen. Sport en creativiteit (schilderen, pottenbakken, stencillen, lino- en zeefdruk, video, houtbewerking, disco, weven, zaalhockey, zaalvoet bal, basketbal, badminton, tafel biljart, tafelvoetbal, judo, karate, volleybal enz.) voor jong en oud - boven 14 jaar in de Sporthal (naast de ijsbaan). Toegangsprijs 1 gulden. Zie verder jeugdactivi- teiten. EDB-theater, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 31 juli t m. 6 aug.: De eenarmige zwaarvechter, 18 jr. Nachtvoorst, vr. 1, za. 2 aug. 23.30 u.: De kantonbokser, 18 jr. Matinee za. 2, zo. 3 aug. 14 u.: De stierenvechters, a.l. Aanvangstijden weekfilm: weekd. 20 u., vr. 21 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Cinema, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. Weekfilm do. 31 juli t.m. wo. 6 aug. Tpwering Inferno, 2e week, 18 jr. Nachtvoorstell. vr. 1, za. 2 aug. 24 u.: Lost Command, 18 jr. Matinee dagel. 14 u.: Oom Fer dinand en de toverdrank, a.l. Aan vangstijden weekfilm dag. 20 u., zo. ook 16 u. Luxor Theater, Brink 20, tel. 18662. Weekfilm do. 31 juli t.m. wo. 6 aug. Als Tirolers stoeien gaan de Alpen gloeien, 4e week, 18 jr. Nachtvoor stell. vr. 1 aug. 23 u.: Het liefdes- bed, 18 jr. Matinee zo. 1, wo. 6 aug. 14 u.: De gelaarsde kat als kracht patser, a.l. Aanvangstijden week film werkd. 20 u., za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u. Goetiek De Rozijnenkorf, Grote Poot 19, tel. 11848. Geopend ma. tm za. 14-18 u.. vr. ook 19-21 u. Tot 7 aug. Henk Visser - beeldhouwwerk en terracotta. De Kunstpoot, adres en openings tijden als Rozijnenkorf. Tot 4 aug. David Rakia, schilderijen en mo noprints. Kunst Rondom Openbare Lees zaal, Brink 70, tel. 13506. t.m. 4 aug. gesloten Geopend di. t.m. vr. 10- 17.30 u. en 19-21 u., za. 10-17 u. Tot 31 aug. Fie de Ferrante, mono typen. Galerij Lenten, Kletterstr. 25-27, Epse, tel. 21815. Tot 7 aug. Jansy van Woerden, schilderijen. Geopend di. t.m. za. 10-18, zo. 14-17 u. Albert Schweitzer Centrum. Brink 89, tel. 19675. Permanente expositie over leven en werk van dr. A. Schweitzer. Geopend di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u., zo. 14-17 u. Museum De Waag, Brink 56, telef. 14556. Antieke fietsen, zilver, aar dewerk, keukens. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u„ zo. 14-17 u. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556. Aankleedpoppen uit 1860-1810. Geopend als De Waag. Museum voor mechanisch speelgoed Noordenbergstr. 9, tel. 19739. Ge opend als De Waag. Stadsbibliotheek, Klooster 3, telef. 16512. Verborgen vrouwenleven. Pe vrouw in 't klooster. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12 ■en 13-17 u., wo. ook 18-20.45 u. De Ervaring, Kleine Overstraat 85. Zomertentoonstelling. Geopend wo. t.m. zo. 13-18 u. Galerij Bado, Koekendijk 12, Bath- men, tel. 05704-1218. Keramiek van Babs van Elsdingen, Pam Wiekhart, Hans Boerrigter, L. W. Kolenbran der. Geopend: di. t.m. za. 12.30-18 u., vr. ook 19-20 u„ za. ook 9-12 u. Jeugdvakantieactiviteiten inlich tingen jeugd- en sportdienst, Pa penstraat 24, tel. 72121 tst. 241. Speelkar: Wezenland, speeltuin De Zandweerd, K. Karellaan do; vr. Lingestraat, Lodeizengaarde, Stuit- jesschool. Sportmobiel: do. speel tuin Zwolsewijk. vr. Speeltuin De Hoven, za. Speeltuin De IJssel, di. Speeltuin Molenzicht, wo. Speel tuin Rivierenwijk. Sporthal-instuif, Deventer Sporthal, Rembrandtka- de do. 81 juli, vr. 1 aug., ma. 4 t.m. vr. 8 aug. dgl. 14.30-17 en 19- 21 u. Wijkactiviteit Rode Dorp: do, di in Enkhuis, Werkluststraat. Huppel 's In, De Schalm, do. 31 juli. Stoepspelen-middag di. bij de Schalm. Natuurtochten in o. plant soen, nw. plantsoen, Wezenland, Wijtenhorst, di. Rederij Scheers, w.s. Eureka, Worp, tel. 15914, b.g.g. 13254. Elke dag be halve zaterdags gelegenheid tot 't maken van een boottocht op de IJssel. Vraagt vaarschema bij WV of bij Rederij Scheers. Deventer ren- en toeristenver. De Zwaluwen, inl. W. Bekking, Am- stellaan 20, tel. 21247. Elke zater dag fietstoertocht, start 8.30 u. van af clubhuis DKC Hellas, Sportcom plex Rielerenk. Deelname koste loos. Lebuinentoren. Grote Kerkhof. Opengesteld voor beklimming: ma. t.m. vr. 10-12 en 14-16 u., za. 10-12 u. Toegangsprijzen volw. f 1.25, kind. f 0.60. WV Deventer, Stationsplein 2, tel. 15200. Woensdag 14.30 u. wandeling door het Bergkwartier onder des kundige leiding. Deelname: volw. f 1.25, kind. tot 12 jr. f 0.75. Maxi maal 25. minimaal 12 deelnemers. De Schalm, Dreef 1. Inf. en opga ve: J. Lmdt, Hassinklaan 9, Epse tel. 05759-2148. Vr. 1 aug. aanvang 19.30 u. Instuif-bridgeavond brid geclub Isala. Circus Renz. Beestenmarkt, wo. 30 juli t.m. zo. 3 aug. voorstell. 15 en 19 u. Tennispark Ceintuurbaan 30 juli t.m. 3 aug. Internationaal tennis toernooi A-B DLTC. l'D-lerrein, Bergweidedijk, 30-31 juli Criket UD jeugdMill Hill School. Weekenddienst tandartsen: 2 en 3 aug.: F. S. Reen, Noordenbergstr, 7. telef. 13513. ALMELO Varossieau: dond. vrijd. maand, dinsd. woens dagmiddag 14.30 u.: „Oom Tom" alle leeft. dond. vrijd. 20.00 u.: ..Mens erger je niet" 18 jr. zaterd. 18.45 en 21.00 u.: „Mens erger je niet" 18 jr. zaterd. 23.15 u.: „Fijne sexkneep- jes v.h. sexleven" 18 jr. zond. 14.30 u.: „Dwars door de vuurlinie" 14 jr. zond. 16.45 18.45 en 21.00 u.: „Mens erger je niet" 18 jr. maand, dinsd. woensd. 20.00 u.: „Mens erger je niet" 18 jr. Palace: donderd. vrijd. maand, dinsd. en woensd. 14.30 18.45 en 21.00 u.: ,.The bruce Lee Story" 13 jr. zond. 14.30 18.45 en 21.00 u.: „The bruce Lee Story" 18 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5