Windhoos teisterde Dijkerhoek, Espelo en Neerdorp van Egmond Auto-cross in ..De Haar" Programma Interkerkelijk recreatiewerk Afscheidsfeest van „Haar kleuterschool" W\ -vakantieprogramma Oefenprogram S.V. Holten (Senioren) Geslaagd Postduiven v er. „De Bergv liegen Zware hagelschade aan gewassen en moestuinen PV „SNELLE WIEKEN" Vlucht Ruffué HOLTENS NIEUWSBLAD 18 JULI 1975 PAGINA 3 Donderdag van de vorige week vierden de kleuters, samen met hun ouders en leidsters, het afscheidsfeest van de „Haar" •kleuterschool. Wekenlang hebben de kinderen geoefend om zo goed mogelijk voor de dag te komen met voordrachtjes en toneelstukjes. Het feest vond plaats in de crea van de „Haar- school". De avond werd geopend door de hoofdleidster mevr. Slotman met een welkomstwoord en een inlei ding. Zij vertelde dat dit na de tweede maal was dat de „Haar Kleuterschool" een groep kinde ren afleverde voor de basisschool en dat het zo zoetjes aan een tra ditie aan het worden is om hier aan een feestelijk tintje te geven. Vandaar dat de ouders waren uit genodigd om dit afscheid bij te wonen. Uit de volle zaal bleek wel dat dit zeer op prijs werd ge steld. Sommige ouders hadden zelfs hun vakantie hiervoor uitge steld. Na dit inleidend praatje droeg mevr. Slotman de leiding van de avond over aan juffrouw Verhaag, de leidster die, de groep kinderen welke nu naar de basisschool gaan, heeft begeleid. Alvorens het eerste programmaonderdeel aan te kondigen vroeg juf. Ver haag enige clementie voor de kin deren, omdat voor vele kinderen dit de eerste keer was dat zij moesten optreden en dan de plankenkoorts parten kan spelen. Het programma zag er als volgt uit: Ik ben lekker stout Een versje wat werd voorgedra gen door een meisje en waarin de kinderen fijn tegen de gevestigde orde kunnen ageren. Vooral met de passage: „ik wil niet meer, ik wil niet meer", waarbij dan met kracht op de vloer wordt ge stampt hebben de kinderen veel plezier. De poppenkraam Dit is een liedje waarbij dan ge lijktijdig een toneelstukje wordt opgevoerd. Dit gebeurde vanzelf sprekend geheel verkleed. De kin deren stelden* een aantal poppen voor die elke keer van de wijs raken als de poppenkoopman op reis gaat. Een hartelijk applaus van de aanwezigen was de belo ning voor de kinderen die hier aan mee deden. Mama Poes Dit was een opzegversje dat werd opgevoerd door vier kinden en waarin „mama poes" wel twin tig tachtig, honderd keer op en neer springt. Roodkapje Hierin werd het bekende sprookje voorgedragen door een van de kin- ren die dit had ingesproken op 'n tape-recorder en waarbij tijdens het afdraaien de diverse figuren werden uitgebeeld. Vooral de „bo men" hadden moeite om als boom stokstijf te staan. Een van de bo men gaf het, dan ook maar op en stak de duim in zijn mond. De scene waarin de wolf door de ja ger wordt „open gesneden" en waarbij Roodkapje en de oma weer uit de buik stappen vonden de kinderen en de ouders prachtig. Mijn handje Dit versje werd al spelend door vier kinderen voorgedragen waar bij de clou op het volgende neer komt. In 'n gezinnetje heeft ieder een zijn taak en functie en waar bij de baby iedereen aan 't hand je heeft. Een van de kinderen was dan ook als baby verkleed, kompleet met afzakkende luier wat in de zaal grote hilariteit ver oorzaakte. Na het 5e programma onderdeel was het pauze, waarin de ouders en de kindern op een ijsje werden getrakteerd: Gezien de heersende MAANDAG 21 tot en met VRIJDAG 25 JULI: elke avond Vakantie-kegelcompetitie in Kegelcentrum „Dikkie Down". MAANDAG 21 JULI: Bezichtiging manege Beltman. Marke- loseweg 8, van 14-16 uur. U kunt een kijkje nemen in de stallen en manege. Tevens is er een foyer waar consumpties verkrijgbaar zijn. Toegang gratis. DINSDAG 22 JULI: Bezichtiging kaasboerderij Cats, in de buurtschap Beuseberg B 93, oude weg Laren volgen tot. bii het bord kaasboerderij. Aanvang plm. 14.30 uur. Kosten vol wassenen I 1.25. kinderen f 0,75. Natuurwandeling onder leiding. Vertrek 10 uur. Organisatie SBB. Vertrek vanaf de-dagcamping op de Holterberg. Onder 6 jaar geen deelname. WOENSDAG 23 JULI: Fietstocht onder leiding, vertrek 9 uur 's morgens. Leuke fietstocht via de Zuurberg naar de Friezen- berg. Pauze in een boerenherberg met veel antiek. Kosten f 0.50 per persoon. Opgave verplicht. Bezichtiging manege „Snorrewind" (tegenover restaurant De Poppe) van 14-16 uur. U kunt een kijkje nemen in de manege of in de stallen. Toegang gratis.' DONDERDAG 24 JULI: Bezichtiging kaasboerderij. Zie dins dag (zelfde tijd)v Natuurwandeling onder leiding. Vertrek 14 uur. Organisatie SBB. Vertrek vanaf de dagcamping opxde Holterberg. Onder 6 jaar geen deelname. VRIJDAG 25 JULI: Warenmarkt van 14-18 uur. centrum dom (Kerkstraat). Van 20 tot 21.30 uur rondleiding met natuurfilm in het museum „Piet BosDe lieer Bos is een gezellige causeur en vertelt u veel over de fauna van de Holterberg. ALLE DAGEN: Demonstraties steenslijpen. steensliiperij Overmeen, Hochtweg 1 (grens Holten-Markelo). Geooend van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur. Dia-vertoning met geluids band. Prijs volwassenen f 1.—. kinderen f 0.50.° On eigen gelegenheid wandelen. Mapje met 7 wandelingen f 2.bij VVV-kantoor. Op eigen gelegenheid .fietsen. Mapje met 7 fietstochten f 2,— bij VVV-kantoor. temperatuur in de Crea viel deze geste in goede aarde. De Horlepiep Hierbij werd door een aantal .mui zen" de horlepiep gedanst op de muziek van een grammofoonplaat. Er werd lustig op los gedanst en gesprongen zoals het bij een ech te horlepiep behoort. De kinderen en de ouders hadden er veel ple zier in. Lelijk varkentje Dit is een versje dat werd voor gedragen en dat handelt over een varkentje dat zijn krul in de staart mist. Later als het groot is gaat het naar de kapper en laat er drie krullen in zetten. De kabouterschool Dit toneelstukje handelt over de school van de kabouters. De ka bouters komen in opstand tegen hun meester Pruikebol, maar zo als het behoort in een sprookje komt alles weer op het eind op z'n pootjes terecht. Niet in de laatste plaats door de wind welke de opstandige kaboutertjes tel kens weer waarschuwt. 't Toverstokje Dit opzegversje werd voorgedra gen door zes kinderen, vooral om. dat het zo lang is. Het verhaal handelt over Hansepansje pinge ling daarmee die een toverstokje vindt in 't achtertuintje, en daar mee alle grote mensen betovert. De schoolmeester o.a. verandert hij in een moccataartje. maar als iedereen is betovert heeft hij er niet zoveel plezier meer in en al les wordt weer bij hel oude, be halve de schoolmeester want die is opgegeten. Tot besluit zongen alle kinderen een potpourri van de liedjes die ze in de afgelopen jaren op de kleuterschool hadden geleerd. Door al het oefenen van de kinde ren thuis kenden een hele boel ouders de liedjes ook en zongen dan ook uit volle borst mee. Afscheid van juf. Verhaag Na afloop van de potpourri vroeg mevr. Slotman, juf. Verhaag op het toneel te komen. Het is name lijk zo dat zij de „Haar Kleuter school" gaat verlaten wegens vertrek naar Haarlem. Als dank werd haar door mevr. Slotman namens haar „oud leerlingen" een album aangeboden met daarin- 'n foto van alle kinderen, wat zeer op prijs werd gesteld. Na mevr. Slotman kreeg de voor zitter van de oudercommissie de heer Lippers het woord. Als dank voor de goede zorgen welke juf. Verhaag aan de kinderen heeft besteed overhandigde hij haar een prachtige kamerplant. De moeite die zij heeft gedaan bleek wel uit wat er door de kinderen op deze avond werd gepresteerd. Omdat mevr. v.d. Broek gaat ver huizen moest zij bedanken als lid van de oudercommissi-e. Als dank voor al haar werk en zorg die zij aan de „Haar Kleuterschool heeft besteed, kreeg zij een mooie plant. Wij hopen dat ze met plezier zal terug denken aan de periode dat zij lid van de oudercommissie was van de „Haar Kleuterschool". Een van de werksters op de ach tergrond. mevr. Klooster, die voor het schoonhouden van de school zorg draagt gaat eveneens de school verlaten. Ook als dank voor haar werk en moeite kreeg zij mede namens de ouders van de oudercommissie een plant aange boden. Tot slot vroeg de heer Lippers nog een keer aan juf. Verhaag om voor het voetlicht te treden om haar te bedanken voor al haar zorg en moeite, besteed aan de kinderen welke, zij in haar loop baan aan de",,Haar Kleuterschool" onder haar hoede heeft gehad. De ze dank werd mede namens alle ouders gesymboliseerd in een boe kenbom Na alle bedankjes en woorden van waardering was hiermee het einde van de avond gekomen en was 't voor de kinderen allang bedtijd geworden. Al met al een geslaagd afscheidsfeest van de „Haar Kleu terschool". Organist. Piet van Egmond heeft donderdagavond in de Ned. Herv. kerk ruim een uur bijna 300 be zoekers intens geboeid met. orgel werken van Joh. Seb. Bach (Toc cata en Fuga in d-moll), van G. F. Handel (Deel I uit het. orgelcon cert in F groot „Koekoek en nach tegaal"), van Felix Mendelssohn- Bartholdy (Deel I uit Sonta I), van Sigfrid Karg-Elert (Nun dan- ket alle Gott) en Passacaglia, Ko raal en Fuga over „Wie maar de goede God laat zorgen" van Cor nells de Wolf. Van Egmond besloot, het concert met een eigen improvisatie over 3 augustus: Holten 2 naar toer nooi SV Haarle. Holten 3-De Tuk kers 3, 10 uur. Holten 4-De Tuk kers 4. 10 uur. Bornerbroek 3-Hol- ten 5. 10.30 uur. Holten 6-Borner- bro.ek 4. 10.30 uur. Holten 7-vete- ranen MULO (Helmond) 2 aug. 4 uur.'Holten 3-De Tukkers 5. 10 uur. Holten 9 en 11 naar Hector-toer- nooi. Holten 10-WVV 8. 11.45 uur. - L bekende lied ,,'k Wil U, o God. i jn dank betalen". Met begelei ding van de organist werd een v>r'.al bekende geestelijke liede- gezongen. T een staande ovatie gaven de aars blijk van hun dank en vdering. A's toegift speelde begaafde musicus nog een eigen improvisatie over „Ruwe stormen mogen woeden". Het concert werd in het kader van het VVV vakantieprogramma gegeven op uitnodiging van de chr. gem. zangvereniging „Soli Deo Gloria". De heer J. H. W. Jalink. Gaar- denstraat 1. is te Arnhem geslaagd voor 't diploma tekenaar-construc- machinebouw en chemische appa ratenbouw. De duiven (61) van de Bergvlie- gers werden voor een wedvlucht over 350 km. om 10.00 uur gelost in St. Quentin. Eerste duif binnen om 14.01.23 uur. 1, 5, 6 en 10 G. Steunenberg. 2 en 7 A. ten Dam (2), 3, 8 en 15 J. Aaftink. 4, 12 en 16 G. J. Egberts, 9. 14, 17 en 20 W. Aaftink, 11 en 19 comb. Jong man/Meester, 13 A. ten Dam (1), 18 H. van Beek. Wedvlucht 's Hert ogen bosch, 102 km. In concours 218 duiven, los sing 10.00 uur, eerste duif geklokt om 11.09.06 uur. 1. 6. 7, 10. 22. 23. 24, 26. 28. 37 en 38 J. W. Willems. 2, 13. 16. 18, 32 en 40 A. ten Dam (2), 3. 4 G. Steunenberg 5, 20, 29, 39 en 44 J. Aaftink, 11. 41 E. Vene klaas, 12. 25, 30 H. van Beek, 8, 9. 15 A. ten Dam '1), 17, 19 G. J. Egberts, 21. 27. 31 Joh. Veldhuis. 33. 34 conib Jongman/Meester. 35, 36 M. Lodeweges. 43. A. Aanstoot. Maandagmiddag om plm. vijf uur ontlastte zich boven Holten en omgeving een kort maar hevig onweer, dat gepaard ging met hevige storm, windstoten, een windhoos en zware hagel, waardoor in het bijzonder de buurtschap Neerdorp werd getroffen. De windhoos die ontstond in de omgeving van Busloo (ten westen van Apeldoorn) trok vandaar in oostelijke richting via Bathmen. Holterbroek en Dijkerhoek naar onze omgeving en richtte vooral schade aan in het Neerdorp, waarbij het ergste werd getroffen de Vlishoek, een deel van deze buurt schap. Bij 't pension „Ruimzicht" van de familie Beumer sneuvelden bijna alle zware eiken en het mag een wonder heten dat geen van deze reuzen op de woningen terecht kwam. Een werkplaats achter het huis Een van de „trekpleisters"' van fle Holtense Braderie (dit jaar leeds voor de 21ste keer) zal zeer zeker worden de grote auto-cross die woensdagavond 23 juli op het fnog) braakliggende terrein aan de keizersweg in het Haarcomplex zal kvorden verreden. Het evenement dat georganiseerd kvordt door de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holterberg", brengt pl.m. 80 coureurs waar onder een aantal dames aan de start uit Holten, Rijssen, Markelo, Laren (G). Bathmen-Dortherhoek. Ilaarle, Voorst en Oeken. Verschillende dames hebben de laatste jaren in het crossen erva ring opgedaan en zij zullen woens dagavond zeker ook weer verbluf fende staaltjes van rijden en durf demonstreren. De wedstrijden beginnen om 7 uur. Voordat het geweld losbarst zullen vanaf kwart over zes de monstraties worden gegeven dooi de boerendansgroep Holten en een boerendansgroep uit Duitsland. Dc komende twee weken zal het interkerkelijk recreatie- werk in de tent Aan dc Borkeldweg te Holten onder leiding staan van een team dat bestaat uit Femke Groen, Anke Breure en Rikie Brinkman. Het programma voor de week van zondag 20 juli tot en met zaterdag 26 juli luidt als volgt: ZONDAG 20 JULI: 10.15 uur Kampdienst. Voorganger hulp prediker Timmer uit Wagenborgen. MAANDAG T/M VRIJDAG: 10-12 uur Kindermorgen (leeftiid 4-12 jaar). MAANDAG 21 JULI: 14 uur Levend ganzebord. DINSDAG 22 JULI: 10.30-13 uur Picknick; 21 uur Dropping. WOENSDAG 23 JULI: 20 uur Bingo. DONDERDAG 24 JULI: 20 uur Dodende straal en Dieren- geluidspel. VRIJDAG 25 JULI: 21 uur Kampvuur en barbecue. ZATERDAG 26 JULI: 15-17 uur Volksdansen. Het thema dat de komende week behandeld zal worden is: „De eerste gemeente Jeruzalem". De kindermorgens en de picknick zijn voor kinderen van 4-12 jaar, de rest van het programma is voor het hele gezin. De kiosk is elke dag ge opend van 9.30-10.30 en van 12-12.30 uur. van timmerman Aaltink aan de Raalterweg liep grote schade op door een vallende boom en even zo was dit het geval in Dijkerhoek aan een schuur van de wed. Trom- op-Teeselink, de boerderij van G. J. Rensen aan de Espelo, en de veestalling van M. Paalman in Espelo (de windhoos rukte plm. 70 platen uit het dak). Bij Haver slag, Dijkerhoek 12. en Aaltink. Neerdorp 85 viel een boom op 'n geparkeerde auto die beide zeer zwaar werden beschadigd. Een koe van de landbouwer Mark. voort, Neerdorp 100 werd getrof fen door een vallende boom en moest worden geslacht. Mark voort zag de zandweg naar de wei de waar de koeien hepen door ge- De duiven (50) van de P.V. „Snelle Wieken" werden voor een wedvlucht (410 km) om 6.15 uur gelost in Compiegne. 1 (11.23.14) en 6 G. J. Hassink, 2 (11.35.31). 7 en 3 G. J. Bekkernens. 3 en 10 R. Schaap, 4 en 9 H. Voortman, 5 W. Jansen. Vlucht Ruffué» 1 H. Voortman. 2 en 6 G. J. Hassink. 3 en 7 J. Scholte in 't Hof. 4 H. Dijkjans, 5 R. Schaap. FOTO NO 1 Een van de meer dan hon derd in de gemeente Holten gevallen oude eiken bij de boerderij van Jarjens Erve Koers" aan de Raalterweg FOTO NO 2 Bij timmerman Aaltink - Neer dorp 91 - werd door een vallende boom grote schade aangericht aan een houtloods vallen bomen versperd en kon pas de volgende morgen de koeien melken. Ook een koe van Rietberg in het Neerdorp werd door een vallende boom zodanig gewond dat ze moest worden geslacht. Als gevolg van de grote hagelste nen stukken ijs ter grote van een lucifersdoosje die 3 a 4 uur nadat ze gevallen nog niet hele maal waren gesmolten werden in tal van woningen de ruiten ver nield en werd grote schade toe gebracht aan bieten, aardappels en mais. Tal van percelen zijn to taal vernield en doordat vrijwel alle blad van de stengels werd afgeslagen zullen aardappels en mais zich moeilijk of helemaal niet herstellen en in veel gevallen moet niet meer op zelfs een ge ringe opbrengst worden gerekend. De windhoos trok vanuit het Neer dorp de Holterberg over waar langs de Motieweg, in de omge ving van hotel 't Lósse Hoes" en achter het Canadese Kerkhof nog 'n vrij groot aantal eiken, berken en dennen neergingen of 2 a 3 m. boven de grond werden „afge draaid". Personeel van gemeentewerken, brandweer, Provinciale en Rijks waterstaat en het Gem. Energie bedrijf waren tot het invallen van de duisternis niet hulp van de buurtbewoners bezig om versper ringen op te ruimen en hiermee was ook bijna nog de hele dins dag gemoeid. De schade die wat de opstallen betreft in verschillende gevallen door verzekering wordt gedekt is bij benadering niet te schatten maar loopt in de tienduizenden.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3