PROGRAMMA 21-STE BRADERIE Zondagsdienst Auto onder trein Kerkdiensten Drie en zestig jaar muzikant AGENDA Beslissing Kroon na clrie en half jaar Beroepen bestemmingsplan ,De Borkeld5 ongegrond verklaard Burgerlijke Stand Gewonden in het verkeer Officiële publicatie Tijdelijke verkeers maatregelen Vrouw gedood, dochter zwaar gewond INGEZONDEN Gebrom van een ex-brommer Rectificatie Op heter daad betrapt HOLTENS NIEUWSBLAD Advertentieprijs 20 cent per mm. (bij contract lager) Abonnementsprijs f 8.50 per half jaar, f 17.- per jaar: Losse nummers 35 cent. Betaling op giro 875587, Rabo-Bank Holten, t.g.v. Hollens Nieuwsblad Vrijdag 18 juli 1975 27ste jaargang - no. 29 Uitgave van de Stichting „Holtens Nieuwsblad" te Holten Hoofdredacteur J. Wiggers. Kolweg 14, tel. 05483-1356 Secretaris/redacteur: W. Beijers, Holterberg 13, tel. 05483-1234 Red. medewerker D. J. Mondeel, Verzetstraat 70, tel. 05483-2600 Adm. Gaardenstraat 17, tel. 05483-1533 Maandag 21, dinsdag 22, woensdag 23 donderdag 24 en vrijdag 25 juli (Wijzigingen voorbehouden) MAANDAG 21 JULI: 18.30 uur Demon- uit Duitsland in de muziekkoe- s pel in Kalfster- mansweide. 19.30 uur Ver kiezing Brade- stratie Boerendansgroep Holten en groep rie-koningin 1975 en rijtoer m.m.v. „HMV" en drumband. 20 uur Groot Koninginnebal in zaal Amicitia Mar jon Leonhart werd, op maandag 22 juli 197If door de scheidende koningin Hendrika Tecselink gekroond tot Bra deriekoningin. Wie zal maandagavond door de zomergasten als haar opvolg ster worden gekozen. o.l.v. dansorkest De Musketiers. DINSDAG 22 JULI: Officiële opening van de Braderie. WOENSDAG 23 JULI: 13.30 uur Ballonwed- strijd voor de kinderen in Kalfstermansweide. 14.30 uur Feestmiddag voor de kinderen met goochelaar Thoraldo in gebouw Irene. 19 uur Auto-rallycross M.A.C. De Holterberg (terrein in de Haar)Een grandioos spektakel met volop spanning en sensatie! DONDERDAG 24 JULI: 19 uur Waterfeest in het zwembad Twenhaarsveid, Rijssense- weg, georganiseerd door de Z.C. Twenhaars veid. VRIJDAG 25 JULI: 14.30 uur Wekelijkse warenmarkt in de Bosch- kampsstraat. 21 uur Jennechiesmarkt rond de oude dorpstoren. Prijzen 50, 25, 15 en 10 gulden. DINSDAG t/m VRIJDAG AVOND: Groot discobal in zaal Amicitia. Alle vermakelijkheden en attracties op het Braderie- terrein zijn dagelijks van af 's middags 2 uur ge opend. De Kroon heeft een drietal beroepen tégen het besluit van Gedeputeerde Staten van Overijssel van 24 januari 1972, waarbij gedeeltelijk goedkeuring werd onthouden en gedeel telijk goedkeuring is verleend aan het bestemmingsplan ,.De Borkeld", vastgesteld bij raadsbesluit van 24 november 1970, ongegrond verklaard. Evenals Gedeputeerde Staten heeft de Kroon uit landschappelijke overwegingen goedkeuring ont houden aan het o.a. met bos bezette gebied gelegen tussen de Winkelbergweg, de Postweg en de Landmansweg. Het betreft de uitbreiding van het z.g. zomerhuisjesterrein op de Borkeld. Het betekent het einde van een procedure, die feite lijk al op 8 september 1967 begonnen is, toen de raad besloot om het zomerhuisjesterrein op de Borkeld uit te breiden met percelen bos en heide van de heren F. J. Pasop, G. J. Podt en H. J. Oplaat. Tot de aankoop van deze percelen heeft de raad herhaaldelijk moeten besluiten, omdat G.S. daaraan de goed keuring onthielden, daar nog niet in de vaste financiering van deze aankopen was voorzien. Op 26 juni 1967 werd een voorlopig koopcontract opgesteld, waarbij werd bepaald dat belanghebbenden' vanaf 1 maart 1969 rente over de koopsom zouden ontvangen. Aarts Vrij. 18-7 5,00 u. tot maandagmor gen 8 u. W. R. van. Couwelaar, Holterenkstr. 18, tel. 2750 (uitsl. voor spoedgevallen), boodschappen bellen: 11,00 u. en 16,00 uur Wijkverpleging Zuster W. Slomp-'v. d. Stouw, Won- daalstraat 10, Markelo, tel. 05476- 2379 Ziekenvervoer A. Müller, tel. 1320, b.g.g. Aanstoot tel. 2930 en 1338 Tandarts T. G. Hogenelst, Smidsweg 31A, Nijverdal, tel. 05486-6055. Spreek uur spoedgevallen: 5-5,30 uur nam. Gezinsverzorging Alle werkdagen bureau Dorpsstr. 16, 8,30-9,30 uur en volgens afspr., tel. 2734 Maatschappelijk Werk St. v. Maatsch. Dienstverl. „Mid den-Overijssel", Joncheerelaan 134, Nijverdal, tel. 05486-4126. Bureau Holten: Dorpsstraat 16, spreekuren ma, di, wo van 8,30-9.30 uur, do van 18,30-19,30 uur, tel. 2784 (week ends 05486-4126) Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdag middag en donderdagochtend in 't Groene Kruisgebouw, Gaarden str." G. J. Kraaij, tel. 2299 Dierenarts W. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 2004 Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.m. zondag 20 juli J. Hot, Sche- penenstr. 16, tel. 1697, maandag t.m. zondag 27 juli: C. Dijkstra, Schoolstr. 5, tel. 1833. Aangil'te van gestorven dieren op zaterdag van 9-11 u. a.h. slachthuis, tel. 1318 Oppascentrale In de maand juli wegens vakantie gesloten Storingsdienst Za 19 t.m. vrij 25 juli: Electra: H. Huisman, Kolweg 42, tel. 1498; Gas: J. Bosschers, Beuseberg 54, tel. 1945 Politie Tel. 1352, 2655 en 2665. 's Nachts 05200-71234 Brandweer Tel. 2222 (dag en nacht) Geboren: Jantien dv B J Bril en H J ter Voorde Willemina Johanna dv M Honcoop en D Ste- gink Hendrik Jan zv A J Pin- kert en M Klein Linda Maria dv J Groeneveld en H Hermse (geb. te Deventer). Overleden: J W Beuze-Ruiter- kamp, oud 45 jaar H Arends, oud 66 jaar G J ten Kate, oud 79 jaar. BEVOLKING Ingekomen: C de Graaf en gez. van Purmerend H B van den Berg en gez. van Schoonhoven J W Maljers en gez. van Den Helder F van de Sluis en gez. van Rijssen. Vertrokken: F van Doorn naar Ambt Delden G van der Broek en gez. naar Leek ER Kou- denburg en gez. naar Sneek A Nijland en echtgen. naar Rijssen Mej. T J Bronsvoort naar Gors- sel J C Minkhorst en gez. naar Doesburg. Vlak voor zijn huis in de Cana dastraat raakte dinsdagmorgen de 3ö-jarige J. v. d. M. ernstig ge wond bij een botsing. M. kwam met zijn auto een links van de Canadastraat gelegen parkeerplaats afrijden en verleende geen voor rang aan een taxi die bestuurd werd door G. J. M. (29) eveneens te Holten. Met vermoedelijk een zware hersenschudding werd v. d. M. overgebracht naar het zieken huis te Deventer. Ook zijn 8-jarig zoontje, dat naast hem zat, werd gewond Met betrekking tot het beroep schrift van G. J. Podt en J. A. Podt is de Kroon van oordeel, dat- aan het oostelijk plandeel terecht goedkeuring is onthouden voorzo ver aldaar een uitbreiding van de bebouwing is geprojecteerd en dat reeds in verband hiermede bezien dient te worden of de bestemming „sport- en speelterrein" op de in het plan gekozen plaats nog wen selijk is te achten, zodat ook daar aan thans goedkeuring_ onthouden dient te blijven. Naar de mening van de Kroon kan alsnog goedkeu ring worden verleend aan 't meest oostelijk gedeelte van dit plandeel met de bestemming „recreatiege bied zonder bebouwing." De bezwaren van de heer H. W. Veneklaas (Harwig) zijn gericht tegen de goedkeuring van G.S. van de op zijn weidè aan de Vianen- weg gelegde besterpming „recrea tiegebied ZA-yer. bebouwing." Naar het 'oordeel van de Kroon verdient uit een oogpunt van re creatie o.m. het gebruik van het perceel als uitloopgebied de voor keur boven het bebouwen daar van, waardoor een te groot aantal zomerhuizen op een te kleine op pervlakte bijeen zou komen te staan. Het verdient de voorkeur in verband met de ligging van het perceel daaraan een spoedige ver wezenlijking van een recreatieve bestemming, hetzij als uitloopge bied, hetzij als sport- en speelter rein te geven. In verband met een beroep van de Stichting Personeelsfonds voor het vervoerswezen heeft de Kroon de goedkeuring onthouden aan een aantal bij het plan behorende (ad ministratieve) voorschriften. Door de Kroon wordt onder meer aangevoerd, dat door de uit breiding het totale aantal zomer huisjes, dat thans ongeveer 350 be draagt, nog met 90 zal kunnen toenemen, dat blijkens de toelich ting op het bestemmingsplan ten aanzien van de situering van een nieuw complex zomerhuisjes is ge kozen voor aansluiting bij het be staande complex „De Borkeld", aangezien een afronding hiervan naar het oordeel van het gemeen tebestuur van Holten uit een oog punt van bescherming van 't land schap de voorkeur verdient boven het ontsluiten van een nieuw ter rein voor verblijfsrecreatie elders in de gemeente en een concentra tie bovendien voordelen oplevert met betrekking tot de exploitatie en het realiseren van noodzakelijke voorzieningen. Weliswaar zijn G.S. van oordeel, dat in het algemeen concentratie van voorzieningen ten behoeve van de verblijfsrecreatie inderdaad wenselijk is, maar aat dit uitgangspunt dient te worden getoetst aan en de realisering van de concentratie moet geschieden in verband met de totale ruimte lijke structuur van het gebied, waarin de vestiging c.a. uitbrei ding plaats vindt. Bij het concen treren van grote aantallen ver- blijfsrecreanten binnen een be- pei-kt gebied, zoals in het onder- werpelijke plan het geval is, dient in ieder geval de aanwezigheid van voldoende uitloopgebieden in de naaste omgeving verzekerd te zijn. Aangezien enerzijds ter plaatse nog meer recreanten geconcentreerd zullen worden en anderzijds ge schikte uitloopgebieden ontbreken en tevens het gevaar dreigt van een onaanvaardbare vergroting van de druk op het zeer kwets bare staatsnatuurmonument „De Borkeld en het Elsenerveld" meent de Kroon, dat G.S. terecht de goedkeuring aan vorengenoemde uitbreiding van het zomerhuisjes terrein hebben onthouden. Recreatieve druk Burgemeester en wethouders hebben in november 1970 hij de behandeling van de 13 bezwaar schriften, waaronder dat van het Staatsbosbeheer, gezegd te moeten betwijfelen of door het vaststellen van het bestemmingsplan „De Bor keld" wel zo'n grote druk op de onder Markelo gelegen natuurre servaten zou worden uitgeoefend. Ter beteugeling van de bedoelde recreatieve druk zou Staatsbosbe heer naar hun mening dan ook moeten uitzien naar andere maat regelen teneinde bedoelde reser vaten intact te houden. Het wel of niet realiseren van 90 zomerhuis jes kon hun inziens niet van door slaggevende aard zijn. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat op woensdag 23 juli 1975 in verband met een te houden auto-rallycross de Keizersweg. voor zover betreft het gedeelte vanaf de splitsing met de Reilinksweg tot aan de split sing met de Vrijheidslaan. de Vrijheidslaan, voor zover be treft het gedeelte vanaf de split sing met de Keizersweg tot aan de parkeerplaats aan de Vrijheids laan; de Haarstraat, voor zover betreft het gedeelte vanaf de splitsing met de Diessenplasstraat tot aan de Vrijheidslaan, vanaf 18.00 uur tot ongeveer 22.00 uur in beide richtingen gesloten zullen zijn voor alle verkeer, be halve voetgangers. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend dat in ver band met de Braderie de seizoen warenmarkt op vrijdag 25 juli a s. niet in de Kerkstraat maar in de Boschkampsstraat zal worden ge houden. In verband hiermede zal de Boschkampsstraat alsmede de Tuinstraat en de Schoolstraat, voor zover betreft de gedeelten vanaf de Larenseweg tot aan de Bushof straat, op die dag van plm. 12.00 tot plm. 13.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voet gangers. Gedurende de Braderie op 22, 23, 24 en 25 juli a.s. zal het braderie complex, omsloten door de Kerk straat, Smidsstraat, Binnenstraat en de Dorpsstraat/Oranjestraat op die dagen gesloten zijn voor alle verkeer, behalve voetgangers. Op de met knipperlichten bevei ligde overweg in de Dikkesteenweg heeft maandagmorgen 'n zeer ern stig ongeval plaats gehad dat het léven heeft gekost aan mevr. J. W. Beuze-Ruiterkamp (45 jaar) te Een lezer met bezwaren tegen „Valhelm, hoofd zaak", zond ons onderstaande milde „protest song": Bereed u soms ook met plezier uw brommertje, zo frank en fier, met haren wapp'rend in de wind, steeds weer genietend als een kind? Helaas, dat is verleden tijd. De helm moet op, uw vreugd' ten spijt. Vermomd, verdoofd, verstomd, verstikt, een boete voor wie het vertikt! Pak maar zo'n hoge, enge fiets of doe het nu maar zonder iets. Wat, denkt u, zal het worden, zeg? Alwéér een auto op de weg? TRW Ned. Herv. Kerk 8,30 en 10,15 uur ds. P. Lugtigheid. Oppasdienst mevr. Derksen, Fen ny Scheperboer en Henny Baltus. Extra collecte voor het Ned. Bij bel Genootschap, na de 2e dienst koffie drinken met de gasten in „Irene". Geref. Kerk 8,30, 10,00 cn 10,15 uur ds. F. de Jonge van Dokkum. In alle dien sten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor het restauratiefonds. Oppasdienst: mevr. Stam-Ebrecht, mevr. Schutterd-Beltman (res. Wilma Koordes), mevr. Stam-Dij- kink, mevr. Beldman-Ekkelkamp, res. mevr. Van Engbrink-Ramaker. Na de 2e dienst „koflïe-uurtje" met de vakantiegasten in „Reho- both". RK Kelk Zaterdag 17,00 uur, zondag 9,30 u. DijkeThock 9,00 uur hulpprediker Timmer. Col lecte Ned. Bijbel Genootschap. Okkenbroek 9,30 uur mevr. ds. G. U. de Heer- Berkhof. Uitgangscoll. Ned. Bijbel Genootschap Nieuw Heeten Zaterdag 19,00 uur, zondag 8,00 en 11,00 uur De Holtense Muziekvereniging „H.M.V." heeft vrijdagavond haar oudste lid de heer Hendrik Ool bekkink. Boschkampsstraat, een serenade gebracht t.g.v. zijn 80ste verjaardag. De heer Oolbekkink is reeds 63 jaar actief lid van het korps, hij blaast nog steeds z'n partijtje mee en mankeert slechts bij hoge uit zondering op de wekelijkse repe titie. Heel veel tijd heeft de heer Oolbekkink ook besteed aan het opleiden van jongelui waarvan een aantal reeds jaren in H.M.V. mu- ciseert. H.M.V.'s voorzitter de heer A. Westerik feliciteerde namens het korps en dankte hartelijk voor be toonde trouw en het belangrijke werk dat voor „H.M.V." vele ja ren werd verricht. De heer Weste rik deed zijn woorden vergezeld gaan van een prachtig bloemstuk. In het onderschrift bij de foto van de kaasstand van het Natio naal Zuivelbureau tijdens het Open Huis in café-restaurant Het Bonte Paard te Dijkerhoek werden het kaasboertje en 't kaasboerinnetje genoemd „huurpersoneel". Dit was geen huurpersoneel maar „HUIS PERSONEEL" dat de hartige hap jes presenteerde. Raalte. Zij reed met de doof haar bestuurde Mercedes de overweg op toen met een snelheid van pl.m. 120 kilometer de Holland-Scandi- navië Express uit de richting De venter kwam aanstormen. De machinist van de trein heeft door krachtig remmen nog getracht een botsing te voorkomen, doch dit was onmogelijk. Mevrouw B. was op slag dood en haar dochter van 17 jaar werd met zeer zware ver wondingen overgebracht naar het Sint Jozef ziekenhuis te Deventer. De Mercedes die een paar hon derd meter werd meegesleurd, werd totaal vernield. Aan de loco motief van de trein, die een ver traging opliep van pl.m. 3 kwartier, ontstond schade, doch vervanging van de loc was niet nodig. Op de gemeentelijke opslagplaats aan de Waagweg werd dinsdag morgen om plm half twaalf de 36- jarige A. v. W. uit Holten door gemeente-arbeiders betrapt toen hij bezig was een koplamp te de monteren van een Mercedes die maandagmorgen op de overweg in de Dikkesteenweg door een trein werd gegrepen. W. werd overgele verd aan de rijkspolitie. Zaterdag 19 juli—3 augustus Tandarts J. A. Groot afwezig (zie adv.) Zondag 20 juli 14 uur: discobal in café De Wip- pert (zie adv.) 19.30 uur: dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Maandag 21 juli 19.30 uur: verkiezing Braderie koningin 1975 in Kalfstermanswei de. Dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 juli Braderie in de dorpskern (zie braderieprogramma) Donderdag 24 juli 7.30 uur: de afd. Holten van de OLM vertrekt vanaf gebouw Irene voor een uitwisselingsbezoek aan de afd. De Rips van de Nd. Bra bantse Chr. Boerenbond. 8.30 uur: opruiming horlogerie J. A. Bouwhuis, Oranjestraat 29 (zie adv.) Vrijdag 25 juli 19.30 uur: dansen in bar-dancing Boode te Bathmen (zie adv.) Zaterdag 26 juli Schure-avond in De Schure met o.a. Harm Achteres en Fungus (zie adv. en bericht). 1731 augustus Grote jaarlijkse actie voor het Holtens Fonds voor Internationale Hulpverlening.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 1