HET BONTE PAARD HIELD „OPEN-HUIS" Programma „Schure-avond Wat moet dat thuis als U in het ziekenhuis komt? Koken op vakantie Buurtvereniging „Holter-Haar hield voetbaltournooi Hel lijdelijk moederloze gezin prijzen Derde koperdief aangehouden vragen hetere Vakantiegasten deden mee aan Politie vond voor t\v eedn.ize.fid gulden aan gestolen gereedschap orientermgsnt A fscheidscadea u ds. P. Lugtigheid KAMPEREN OP DE BOERDERIJ Kuikenmesters HOLTEN 11 JULI 1975 PAGINA 3 Door he' Nationaal Zuivelbureau was tij- lens het „Open Huis" in „Het Bonte Paard en prachtige stand ingericht waar de bezoe- :ers verschillende soorten kaas konden proe ven. Op de foto een kaasboertje en een kaas- boerinnetje (huurpersoneel) en de heer en mevrouw Paalman-Kloosterboer. Onder enorm grote belangstelling is vrijdagmiddag en avond ,,Open Huis" gehouden in het geheel ge moderniseerde en belangrijk uit gebreide cat'c restaurant „Het Bonte Paard" in Dijkerhoek. Onder architectuur van het bu reau Beeftink en Potkamp te Hol ten hebben een aantal vakmensen enkele maanden hard gewerkt om voor het vakantieseizoen de ver bouw en uitbreiding ,,op te leve ren" en dit is gelukt al leek het hier een dag of tien geleden bij lange na niet op. De bouwers heb ben zich uitstekend van hun op dracht gekweten en iets tot stand gebracht dat een harmonisch ge heel vormt met de landelijke om geving, iets dat past in de buurt- ischap ,,Diekerhoek." Het café heeft een gezellige bar .gekregen en er is in het nieuwe gedeelte een eetzaal ingericht dié plaats kan bieden aan 80 a 100 gasten. Door het wegschuiven van een vouwwand kunnen eetzaal en café een geheel vormen. Op de bovenverdieping zijn een tweetal Op last van de rijkspolitie Hol ten is zondag in Heerlen de 22-j a- rige woonwagenbewoner M. V. aangehouden. Met twee Deventer- naren ontvreemdde hij eind vorig jaar bij het GEB in Holten een par tij koperdraad ter waarde van 3500 gulden. Het drietal pleegde in Epe een Vrijwel identieke inbraak. Dc De- venternaren, T. H. (53) en J. L. (30), werden al kort na de inbraak gearresteerd. Nadat V. maandag op het politiebureau van Holten was verhoord is hij overgebracht naar Zutphen. De politie daar heeft ook nog een appeltje met V. te schillen. kleinere zeer gezellig en modern ingerichte zaaltjes voor het hou den van vergaderingen van plm. 20 personen en bestuursvergaderin gen. KAAS LIT 'T VUISTJE Door de Nationale Kaasunie was op het Open-Huis" een prachtige stand ingericht in de benedenzaal waar men tal van kaassoorten kon proeven. Tevens was er gelegen heid om het gewicht van een door kaasboerderij Cats beschikbaar gestelde echte boerenkaas te schatten. Zeer velen vulden een formuliertje in en de schattingen liepen nogal uiteen. Het juiste ge wicht bedroeg 3185 gram en dit Eénpans vakantiemaaltijden zijn ideaal voor caravan-, tent- en boot bewoners. Eten kopen en koken is wel erg gezellig, maar het moet toch niet te lang duren en na de maaltijd liefst weinig afwas ge ven. In dit bericht staan twee maal tijdsalades en twee maaltijdsoe pen, die een warme maaltijd kun nen vervangen. Deze eenvoudige gerechten zijn lekker, gemakkelijk klaar te maken, gezond en niet duur en u heeft er maar één pan voor nodig. Middcnlantlsc zeesalade 1 krop sla, 0.5 kg tomaten. 750 g aardappelen, 2 paprika's, 2 blik jes tonijn in olie, 1 pakje zwarte olijven, 2 hardgekookte eieren,. 2 eetlepels olie, 0,5 dl azijn, 1 thee lepel suiker, zout, peper, oregano, stokbrood. Maak de sla. tomaten en paprika's werd precies geraden door mevr. A. J. Kloosterboer-Dijkhuizen, Houtweg 53 te Ooene (Gld). SCHOOLJEUGD OP BEZOEK Vrijdagmorgen brachten de leer lingen van de o.l.s. en dc kleuters van de kleutercursus een bezoek aan „Het Bonte Paard". Ze wer den rondgeleid en daarna getrak teerd op limonade en patat. Tot slot werd er een filmpje gedraaid en mochten dc jongelui spelen in de speeltuin. Al met al een dag waarop mevr. H. Kloosterboer-Nijland en de fa milie Paalman-Kloosterboer met heel veel plezier en voldoening zullen blijven terugzien. schoon, schil de aardappelen en kook ze gaar me' water en zout. Laat de sla uitlekken en snijd de tomaten, aardapjf.Men en papri ka's in schijven. Snijd de eieren in plakken. Maak een saus van de rest van de ingrediënten, maar houd de zwar te olijven apart. Schik dé ingre diënten op een schotel en schep de saus erover. Geef de -salade met stokbrood. Rijstsalade 300 g rijst, 1 bouillontablet, 1 potje cottage cheese of Hüttenka- se. 1 kleine krop andijvie, 1 ui. 1 teentje knoflook. 4 eetlepels olie, 1 dl azijn, 2 paprika's, zout, peper, kléin-geknipte bieslook, i 00 g dun gesneden salami of cervelaat- worst, 2 tomaten, toost. Kook de rijst gaar in 2 x zoveel water met de bouillontablet. Maak een saus van de kleingesneden ui, knoflook, olie, azijn, peper, zout en bieslook. Snijd de paprika's en andijvie klein. Vermeng van de saus met nog warme, gare rijst en laat hem afkoelen. Vermeng de rest van de saus met de andij vie. Vermeng de paprika en de cotta ge cheese met de rijst. Schep de andijviesla op een schotel. Doe daarop de rijstsalade. Garneer met schijfjes tomaat en rolletjes salami. Geef de salade met toost. Tomatensoep van Napoleon 1 ui, 1 teentje knoflook, 3 eetle pels olie, 1 kg soeptomaten, 1 lau rierblad, 1 stukje foeli, tijm, 0.5 1 bouillon, 0.5 1 melk, 60 g bloem, 1 blik doperwten .(middelfijn). 200 g ham in plakjes, peterselie, pe per, zout, 200 g rijst, zout of stok brood. Snijd de schoongemaakte ui en knoflook klein. Fruit ze lichtbruin in de hete olie. Voeg der kleinge sneden, eventueel geschilde toma ten en hel laurierblad, foelie en tijm erbij en laat het geheel plm. 20 minuten smoren. Neem het lau rierblad en de foelie uit de puree en schenk de bouillon en de melk erbij. Breng het geheel aan de kook. Schenk de doperwten af. Maak de bloem aan met het kook water tot een glad papje en bind hiermee de soep. Doe de doperwten bij de soep. Snijd de ham in stukjes en voeg ze ook bij de soep. Maak de soep op smaak af met kleingesneden peterselie, peper, zout. Kook de gewassen rijst droog en geeft ze bij de soep of geeft er stokbrood bij. Minestronesoep 100 g mager rookspek in dobbel-, steentjes, 2 eetlepels olie, 2 uien, 250 g wortelen, 250 g spitskool, 4 aardappelen. 1 1 bouillon, 200 g macaroni, 1 kleine komkommer, 1 pot witte bonen, 100 g geraspte kaas, stokbrood. Anders dan voorgaande jaren heeft jeugdsociëteit ,.De Schure jgemeend, in plaats van een „Schuredag" een Schure-avond te noeten organiseren op zaterdag 26 juli a.s. Hiervoor zijn verschil lende argumenten aan te voeren. Allereerst de publieke belang stelling, die 's avonds veel groter is dan overdag. Ten tweede is het leorgaans 's avonds koeler dan overdag, zodat bezoekers zich gemakkelijker bemoeien niet de geplande activiteiten. En tenslotte ilijkl uit verschillende enquetes dat men een „Schure-avond" pre- ëreert boven een „Schuredag". Een tweede verschil met andere „Schuredagen" is, dat de uitge- ïodigde groep Fungus (waarover volgende week een uitgebreid irtikel in dit weekblad) waarschijnlijk in de openlucht zal opereren. De toegangsprijzen voor de „Schure-avond" bedragen voor leden 3,50 en voor niet-leden f 5, Hier volgt het officiële programma voor de „Schure-avond" op !6 juli a.s.: 7.00 uur Opening 7.15 uur: Vanaf dit tijdstip is er gelegenheid tot: 1 Creativiteit (schilderen) 2 Sport en spel (volleybal, jeux de boules, krijgsspel enz.) 3 Spreekvaardigheid '(speakerscorner) 4 Het opdoen van informatie bij de stand van de Wereldwinkel 5 Het leggen van contacten 9.30 uur: Optreden van de conferencier, imitator, gekkebekkon- trekker en liedjeszanger Harm Achteres 0.15 uur: Pauze, met o.a. teagarden (zeven verschillende soorten thee) 1.00 uur: Een optreden van de folkgroup Fungus 2.00 uur: Pauze, rond een kampvuur is er gelegenheid tot het tonen van je muzikale kwaliteiten op de jam-session 3.00 uur: Optreden van de formatie Fungus 4.00 uur: „Naborrelen" in de „Schure". Eventuele vragen of suggesties kunnen bij de bar in de „Schure" morden ingediend of telefonisch doorgegeven worden (2755). De Schure" is in de vakantie iedere avond geopend van 20.00 tot 3.00 uur en in de weekends tot 24.00 uur. Tot ziens! aard onbestraft, terwijl het de grensrechter blijkbaar rustig was toegestaan om met een flesje bier in de broekzak de vlag „hoog" te houden. Elk deelnemend team speelde vier wedstrij den van 20 minuten. De f inalewedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door de nog jonge ploeg van de Ab Jansenstraatdie, na een ware conditieslag. de Holter-Haarwissel beker in ontvangst mocht nemen. Dank zij het mooie weer en een uitstekende organisatie werd het een zeer geslaagde sportdag. Op veler verzoek zal in september eenzelfde sportdag voor de Haar-jeugd worden gehou den. De afdeling Pluimveehouderij van het Landbouwschap acht het redelijk dat tenminste een deel van de gestegen opbrengstprijzen van braadkuikens wordt doorge geven aan de vermeerderaars, kuikenbroeders en -mesters. In zijn vergadering van 4 juli j.l. heeft de afdeling de situatie in de braadkuikensector besproken. Ge constateerd werd dat, ofschoon de opbrengstprijzen voor de slachte rijen de laatste weken zijn geste gen. de uitbetalingsprijzèn van dé slachterijen aan de mesters vrij wel onveranderd zijn gebleven. Dc afdeling Pluimveehouder is er zich van bewust dat ook de slachterijen niet onaanzienlijke verliezen hebben geleden, maar ook de toeleverende bedrijven ma ken moeilijke tijden door. Daar om dringt de afdeling erop aan, dat tenminste een deel van de ge^- stegen opbrengstprijzen aan verr| meerderaars, kuikenbroeders en J.l. zaterdag organiseerde de buurtvereniging -mester wordt doorgegeven. ..Holten-Haar' een onderling voetbaltoernooi op het terrein nabij de Scholengemeenschap. Bak het spek uit in de folie en Aan dit toernooi werd door veleK al dan niet fruit hierin de kleingesneden uien conditie geraakte huisvaders deelgeno- en wortelen lichtbruin. Snijd de spitskool in smalle ,-epen. Schil de "ten, die ieder hun beste (voetbal)beenije aardappelen en snijd ze in blok- voorzetten, niet alleen om de spieren wat jes. schenk de bouillon bij de uien soepeler te maken, maar ook vanwege de en voeg de spitskool, andappeien fonische blik 1mn langs de lipi aanwezige en macaroni toe. Breng het geheel 3 J aan de kook en kook het plm. 20 echtgenotes. minuten, zodat de aardappelen en ,7 macaroni gaar zijn. Hoewel de inzet die van het cupvoetbal even- Boe de witte bonen en de in blok- aarde, lag het accent toch meer op het crea tes gesneden komkommer erbij neve (ian 0J) resultaatvoetbal, Derhalve bleef door^Geei^de^socp' met stokbrood dc overtreding van een huisvader, die met en geraspte kaas. een brandende sigaret ten aanval trok, uiter- Misschien is liet u nooit overko men dat u in een ziekenhuis kwam te liggen. Laten we hopen dat 't ook nooit zal gebeuren. Maar als u nu eens wèl moet worden opgeno men. wat dan? Is het maar voor een paar dagen, dan zullen uw man en kinderen zich best redden. De problemen be ginnen pas als het langer gaat du ren. Een paar weken, een paar maanden misschien. Wie moet thuis al die tijd uw plaats innemen? Vroeger was het geen probleem wanneer de moeder in het zieken huis lag. Oma of andefe familie wilde wel invallen. Maar de fami liebanden zijn losser geworden. We verhuizen vaker. En verder. Uw man kan nu wel zeggen dat hij zich makkelijk redt als u er niel bent. maar natuurlijk kan hij onmogelijk alles wekenlang alleen doen. Vrienden of vriendinnen in schakelen'? Prima, voor een paar dagen tenminste. Maar als 't weken of maanden gaat duren, schept dat a! gauw verplichtingen. Er is nóg een oplossing: dc gezinshulp. Wat kost een gezinshulp Net .als ieder ander heeft ook een gezinshulp tegenwoordig een. vol waardig inkomen, met als gevolg dat bijna geen gezin zich nog zo'n hulp' kan permitteren. Daarom wordt het gezinswerk zwaar ge subsidieerd. Niettemin zal dc hulp per maand al gauw 800 gulden kos ten. En dat bedrag mag niet wor den afgetrokken van de belasting. Gelukkig is het sinds kort moge lijk om u te verzekeren tegen de extra kosten die uw verblijf in het ziekenhuis meebrengt. Met die ver zekeringen is het trouwens wel even opletten. Sommige vergoeden nauwelijks meer dan een boeketje bloemen bij het bed. Dus daar wordt u weinig wijzer van. Andere geven alleen een uitkering als de moeder komt te overlijden. Zo'n uitkering is op zichzelf heel nodig en nuttig. Want al te vaak wordt vergeten dat een weduwnaar ook nog eens oen extra financiële last heeft te dragen. Er. is op het ogenblik maar één verzekering die tegen een reële De Holtense politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag de 26-jarige A. M. C. gearresteerd, wegens diefstallen ten nadele van Vaessen-Schoemaker en Co., kunst stofemballage BV. De man. werd aanvankelijk verdacht van diefstal van een soldeerbout. De bout werd teruggevonden in zijn kleerkast in het bedrijf. In Deventer heeft de politie daar op de woning van C. doorzocht. Daar werd voor een waarde van ongeveer tweeduizend gulden aan gereedschappen gevonden, die al lemaal waren gestolen bij Vaessen- Schoemaker. Daarbij waren twee boormachines, twee waterpomptan gen. een poelietrekker. een schuif- maat, een nijlonhamer. een pers luchtpistool en een verlengkabel. premie een uitkering geeft als de moeder in het ziekenhuis ligt (of in de kliniek of in het revalidatie centrum), en die ook een bedrag uitkeert als zij komt te overlijden. Die verzekering heet „Vrouwen - polis met daggelduitkering bij zie kenhuisopname". een verzekering van De Amersfoortse. Die sympa thieke, niet al te grote verzeke ringsmaatschappij heeft in het ver leden al eerder hoognodige verze keringen geïntroduceerd, die daar vóór onbekend waren. Zoals bij voorbeeld index verzekeringen De Amersfoortse heeft zich eerst uitgebreid laten voorlichten door plaatselijke en regionale instellin gen voor gezinsverzorging. Hoewel hun tarieven soms ver uit elkaar bleken te liggen, blijven ze vrijwel overal onder 30 gulden per dag. Daarom werd de (belastingvrije) daggelduitkering vastgesteld op 30 gulden. Omdat de verzekering een indexclausule heeft, gaan uitkering en premie mee omhoog als de lo nen stijgen. Wat moet zo n verzekering kosten De premie hangt af van de leef tijd van de moeder en van het be drag dat bij overlijden wordt uit gekeerd. Die overlijdensuitkering kan vooraf worden bepaald, naar wens f 30.000, f 45.000 of f 60.000. Als u nu 25 jaar zou zijn. bedraagt de premie per jaar respectievelijk f 170. f 220 of f 270. Op uw 50e. dus als de kinderen in de regel al het huis uit zijn, wordt de verzekering beëindigd. In de tussenliggende tijd heeft uw man voor een paar tien tjes per maand een hele zorg min der als u eens in het ziekenhuis komt te liggen. (Informeert u ook eens bij de Stichting Maatschappelijke Dienst verlening „Midden-Overijssel", met een afdeling in Holten. Publikatie vindt uitsluitend plaats om het pro bleem onder de aandacht van onze lezers te brengen. Red. H.N.) Aan de door de M.A.C. ..De Holterberg" georganiseerde oriën- teringsrit, die over een afstand van pl.m. 40 kilometer binnen de gemeentegrenzen was uitgezet door de heren J. Krieger, H. Ool- bekkink en D. J. Schooien, werd ook deelgenomen door een aantal vakantiegasten. In de B-klasse waren de prijzen voor: 1 H. Schooien 433 strafpun- ten. 2 J. Arfman 496, 3 B. J. Markvoort 602, 4 L. v.d. Maat, Wierden 664, 5 F. Lubbersen 665. A-klasse: 1 A Vloedgraven, Nijverdal 364. 2 G. Nijenhuis, Colmschate 360. 3 W. Klein Ve|- derman 426. 4 J. Paalman. Haarle 566. 5 T. Bijma 610. In café ,.De Biester" werden de prijzen, die bestonden uit kunst en gebruiksvoorwerpen, door voorzitter D. J. Schooien uitge reikt. Het ligt is de bedoeling om aan ds. P. Lugtigheid bij zijn afscheid in begin augustus a.s. namens de Ned. Hervormde gemeente een geschenk aan te bieden. De leden van de Ned. Herv. gemeente die dit wensen, kunnen hun bijdrage storten op gironummer 875587 van de Rabo-bank te Holten, onder vermelding „Afscheid ds. Lugtig heid". Op 2 juni j.l. heeft de staatssecre taris van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk een voor ontwerp-kam peerwet aangeboden. Aan het Landbouwschap is ge vraagd hierop vóór 15 september a.s. commentaar te geven. De be doeling van de Kampeerwet is om de veelal bestaande regelingen van rijk. provincies en gemeenten, op 'l terrein van kamperen te stroom lijnen. De wet houdt zich ook be zig met het kamperen op de boer derij. Vandaar onze belangstelling. Zoals het voorontwerp-Kampeer- wet er nu uitziet, lijken er weinig mogelijkheden over te blijven om te kamperen op de boerderij. Gelet óp de huidige situatie lijkt het ons mogelijk om 'n gegroeide praktijk in te passen in de wettelijke rege lingen. Wij zullen ons ondanks de vakantie hier nadrukkelijk mee bezighouden. We zullen dan ook voorstellen doen om aan de verlangens van het kamperen op de boerderij tegemoet te komen, al dus voorzitter, ir. C. S. Knottne- rus. van het Landbouwschap in zijn openingswoord bij de aanvang van de openbare bestuursvergadering op woensdag 2 juli 1975. (De vraag mag gesteld worden of de gemeentebesturen daar wel zo gelukkig mee zijn. Red. H.N.)

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3