Karikatuur van dc tijdgeest Een tas in dienst van de veiligheid Waarborgen juiste toepassing verzekeringen Van het erf der kerk KLACHTENBUREAU Daling werkloosheid in rayon Deventer nog weinig rooskleurig Het gelui van de noodklokken uit Azië Afrika roept om een gezamenlijk antwoord van de Nederlandse kerken GESLAAGD V aar gaan we heen HOLTEN 13 JUNI 1975 PAGINA 5 Het schadeverzekeringsbedrijf kent al vanaf het begin van de vijf tiger jaren een Raad van Toezicht, die erop toe moet zien dat de goede naam van het bedrijf in stand wordt gehouden. Personen, die zich door de verzekeraar onjuist behandeld voelen, kunnen daar terecht met hun grieven. In 1973 is daar het Inlichtingen- en Klachtenbureau voor Schade verzekeringen bijgekomen. Behalve met klachten kan men hier ook terecht voor het vragen van inlichtingen over bestaande verzeke ringsovereenkomsten. De Raad van Toezicht legt na onderzoek van een klacht de bevin dingen neer in een gemotiveerde uitspraak. In de loop der jaren is uit de uitspraken een zekere jurisprudentie ontstaan, die heeft geleid tot voor de gehele bedrijfstak van kracht zijnde algemene gedragsregels. Verslag Het Inlichtingen- en Klachten bureau brengt éénmaal per jaar verslag over zijn ervaringen uit aan het Algemene Bestuur van de Nederlandse Unie van Schadever zekeraars. In het verslag worden ook adviezen aan het bedrijf ge geven. Verder kent het schadeverzeke ringsbedrijf enkele bedrijfsregelin gen, die evenals de uitspraken van de Raad van Toezicht en de advie zen van het Inlichtingen- en Klach tenbureau, gericht zijn op de be vordering van de goede naam van het schadeverzekeringsbedrijf. Brochure De Nederlandse Unie van Scha deverzekeraars heeft aan genoem de uitspraken, adviezen en bedrijfs regelingen een aantal richtlijnen ontleend, die zijn neergelegd in 'n brochure, getiteld „Zo zijn onze manieren". Deze richtlijnen moe ten de werkers in het schadeverze keringsbedrijf van hoog tot laag kennen èn toepassen. Het is dus niet zo, dat door mid del van deze brochure nu plotse ling nieuwe „leefregels" voor het schadeverzekeringsbedrijf worden geïntroduceerd. Het gaat er in feite om, dat de veelal in de prak tijd al toegepaste en deels onge schreven gedragsregels als 't ware gecodificeerd worden. De oplage van de brochure is 30.000 exemplaren, waardoor het mogelijk is geworden, dat alle me dewerkers in het schadeverzeke ringsbedrijf persoonlijk een exem plaar kunnen ontvangen. Het bovengenoemde Inlichtingen- en Klachtenbureau voor Schade verzekeringen (1KB) te 's-Graven- hage (Postbus 3370, tel. 070-469237) heeft in 1974 1653 schriftelijk be handeld, waarvan 64 aangemeld in 1973 en 1589 in 1974. De 1589 in 1974 in behandeling genomen zaken waren als volgt over de verschillende vormen van schadeverzekering verdeeld: 855 auto, motor en bromfiets, 195 algemene aansprakelijkheid (par ticulieren en bedrijven), 137 brand, inbraak, storm en water, 224 ziek te. ziektekosten, ongevallen, ar beidsongeschiktheid, 57 transport In het winterseizoen 1973/1974 heeft prof. dr. A. H. Oberman voor de N.C.R.V..een aantal zon dagavondlezingen gehouden, wel ke zijn gebundeld tot een boekje, dat in 1974 onder bovenstaande ti tel is verschenen bij uitgevers maatschappij J. H. Kok te Kam pen. De naam Oberman is op het ker kelijk erf in Nederland niet on bekend. Zo stond tijdens de Do leantie van 1886 in Ommen de hervormde ds. F. Oberman, een Kohlbruggiaan, die met anderen kritiek had op Kuypars gedachte, dat de reformatie der kerk ter hand moest worden genomen. 1) In 1920 begon in Rotterdam ds. H. T. Oberman met het houden van „jeugddiensten", zijnde apar te diensten v.oor jongeren, met een speciale, op een thema ge richte prediking en een eigen li turgie. 2) De in 1912 geboren ds. F. Oberman is een aantal jaren predikant geweest in Indonesië, waarna hij zich verbond eerst aan de hervormde gemeente van Rot terdam, daarna aan die van 's lands hoofdstad. Gedurende vele jaren heeft de hervormde gemeente van Holten meermalen dr. G. W. Oberman uit Utrecht in haar midden gehad, niet alleen als voorganger, maar ook als kerkganger, toen hij met zijn gezin het landhuis Ekeby in de Holterberg bewoonde. Deze Oberman is o.m. bekend gewor den door zijn liturgische diensten, vooral in Utrecht. Voorts was hij lid van een comité, dat zich in 1935 tot de synode van de Neder landse hervormde kerk wendde cmet het verzoek Karl Barth tot theologisch hoogleraar in Utrecht te benoemen. De synode heeft dit verzoek afgewezen. Barth, die in 1935 als hoogleraar in Bonn ont slag kreeg wegens zijn weigering de eed van trouw aan de Führer zonder voorbehoud af te leggen, gaf overigens de voorkeur aan een benoeming in Zwitserland. 3) Dr. G. W. Oberman vroeg in 1943 in „Het Mededeelingenblad in de classis Utrecht" aan de leden van zijn wijkgemeente om toezegging van warme kleding voor „de be hoeftige broeders en zusters in Westerbork". Het gevolg was, dat het blad in november 1943 enige tijd werd verboden. Dr. Oberman werd zelfs gearresteerd, omdat in het clubhuis in zijn wijk twee Jo den waren geherbergd. Na veel verhoren werd hij binnen twee maanden weer vrij gelaten. Onder auspiciën van het rode kruis heeft Obrman tijdens de be zetting een reis gemaakt naar Ze venaar en omgeving, waar dui zenden Utrechtenaren waren te werkgesteld binnen het kader van de Organisation Todt. De behan deling van de Utrechters bleek toen zo schandelijk, dat dr. Ober man mede namens het rode kruis een dringend beroep deed op de synode om te trachten in de gees telijke en lichamelijke nood te voorzien. 4) Een zoon van dr. G. W. Oberman is Heiko Augustinus Oberman, ge- boi-en in 1930 en theologisch kan didaat geworden in 1955. Twee jaar later promoveerde hij tot doctor in de theologie op een dis sertatie, gewijd aan Archbishop Thomas Bradwardine, a four- teenth centui-y Augustinian. Ook hij heeft in Holten een aantal kerkdiensten geleid en spreek beurten vervuld. Dr. H. A. Ober man was een achttal jaren hoog leraar aan de Harvard University en predikant van de Presbyterian Church in de U.S.A. Thans is hij hoogleraar in de kerk- en dog- mengeschiedenis aan de universi teit van het Westduitse Tübingen en directeur van het „Institut für Spatmittelalter und Reformation". Prof Oberman woonde met prof. dr G. C. Berkouwer Oberman was de jongste protestantse waar nemer het tweede Vaticaans concilie bij. H. A. Oberman, één van onze knapste theologen aldus dr. J. J. Buskes in het dagblad „Trouw" van 17 mei 1974, heeft zijn boekje „Karikatuur van de tijdgeest" opgedragen aan dr. G, W. Oberman bij leven verbi divini minister en aan Johan Koopman bij leven bakkers knecht en „Dominee van de Hol terberg" twee bruggehoofden in eigen tijd. In „De Waarheidsvriend" van 5 juni j.l. wijdde de hervormde pre dikant ds. W. van Gorsel te Rid derkerk aan het 96 pagina's tel lende en f 8,90 kostende boekje een bespreking, welke hierna in haar geheel wordt overgenomen. „Dit boekje bevat de tekst van 'n aantal zondagavondlezingen die prof. Oberman, hoogleraar in de kerkgeschiedenis aan de universi teit van Tübingen eind 1973 begin 1974 hield voor de N.C.R.V. Door enkele momentopnamen van onze tijd te maken, maar daarbij te vens de achtergronden te belich ten ontwerpt hij een kritisch beeld van de tijdgeest. Fel hekelt hij de mening dat onze tijd op zichzelf staat, zonder band met verleden Of toekomst. „Het meest verbrei de geloof en de gevaarlijkste ket terij is dat onze tijd uniek is, zon der precedenten, met ongekende problemen, een eenzame uitloper van de geschiedenis in een vreem de, nog niet in kaart gebrachte tijd". Ook richt Oberman zijn pij len op de verregaande democra tisering van het wetenschappelijk hoger onderwijs, „de gelijkschake. ling' die de universiteit en haar wetenschappelijke top omvormt tot functie en functionarissen van de maatschappijEen andere afgod van deze tijd, de recreatie, wordt als volgt omschreven: „een geloofsartikel in een populaire pseudo-religie". Ik moet weerstand bieden aan de verleiding nog méér uit dit boekje te citeren. Het is boeiend, fijnzin nig en humoristisch, zodat het zich in één adem laat uitlezen. De tekst wordt verlucht door bijzon der originele illustraties. Hier en daar (bijvoorbeeld in de laatste hoofdstukken over het christelijk onderwijs en de sport) rijst wel de vraag of de auteur tóch niet teveel concessies doet aan de tijdgeest. We behoren toch als christenen „geheel anders" te zijn? De notie van het vreemde ling-zijn op deze aarde ontbreekt weieens te veel. Dat neemt niet weg dat het voor kritische lezers een verrijking kan zijn dit boekje te lezen". Hilversum W. OTTEN 1) De Nederlandse hervormde kerk vanaf 1975 door dr. A. J. Rasker. 2) Nederlandse kerkgeschiedenis door dr. Otto J. de Jong. 3) Theologische persoonlijkheden door dr. George Puchinger; Hoera voor het leven door dr. J. J. Busker. 4) Het verzet der hervormde kerk door ds. H. C. Touw. (incl. pleziervaartuigen en 121 di versen en algemene kwesties, to taal 1589. Alle gevallen werden door tus senkomst van het 1KB tot een op lossing gebracht. Werd het 1KB in '74 1589 maal schriftelijk benaderd, het aantal telefonische verzoeken om inlichtingen en raad overtreft dit aantal. Snelle hulp is dubbele bulp In zijn verslag zegt het 1KB dat het zijn taak blijft verrichten on der het motto dat snelle hulp dub bele hulp kan betekenen. Van de 1589 in behandeling genomen klachten waren er 828 binnen een week afgedaan. Binnen twee we ken 294, binnen drie weken 165. Langer dan drie weken vergde de afdoening van 288 zaken. Inlichting of klacht Het verslag zegt dat het niet wel mogelijk is een scherpe scheiding te maken tussen klagers en vra gers. Het komt vaak voor dat een probleem wordt gepresenteerd in de vorm van een klacht, terwijl blijkt dat de betrokkene geholpen kan worden met het wijzen van de goede weg of het geven van de no dige informatie. Omgekeerd komt het voor, dat een inlichting wordt gevraagd, terwijl na onderzoek blijkt, dat er in feite sprkae is van een gerechtvaardigde klacht. Taak Bij reglement is bepaald dat het 1KB verzoeken om inlichtingen en klachten in behandeling neemt, welke betrekking hebben op de totstandkoming en uitvoering van overeenkomsten van schadeverze kering. In het verslag wordt er op gewe zen, dat het 1KB geen inlichtingen kan verstrekken over de hoogte van geoffreei-de premies en over de solvabiliteit van verzekeraars. Er wordt op gewezen dat elke schadeverzekeraar onder financiële controle staat van de Verzekerings kamer, hetgeen een waarborg voor solvabiliteit inhoudt. Aangeraden wordt om bij grote premieverschil- len voor eenzelfde risico na te gaan of er verschil bestaat in omvang van de dekking. Een bepaald soort advertenties waarin b.v. extreem lage autopre mies worden voorgespiegeld en slechts een postbusnummer wordt vermeld, doet weinig vertrouwen wekkend aan, aldus het verslag. Vele facetten In het verslag wordt gezegd dat de aard der klachten zovele facet ten vertoont, dat deze niet alle kun nen worden besproken. Er is naar gestreefd enkele problemen te be lichten cp een wijze die tevens in formatief is. Onderwerpen, die in het verslag uitvoerig aan de orde komen, heb ben betrekking op het terrein van de autoverzekering, de aansprake lijkheidsverzekering. 'de brandver zekering, de vrijwillige sociale ver zekering en de tussenpersonen. Het volledige verslag kan wor den aangevraagd bij: Bureau Voor lichting Schadeverzekering. Post bus 990, 's-Gravenhage, telef. 070- 614731. Wie moeilijkheden heeft bij scha- deuitkeringen en niet tot een ver gelijk kan komen doet dus ver standig zich tot het KIB te wen den. Voor de levensverzekerings branche bestaat een soortgelijk bu reau t.w. de „Ombudsman Levens verzekering", Groot Hertoginnne- r 'éftWï •dL Sinds 1 februari 1975 zijn rond 2 miljoen bromfietsers en motorrijders verplicht een valhelm te dragen. Maar waar heen met het onhandelbare ding bij het winkelenin café of restaurants. Hiervoor is een oplossing gevonden in de vorm van een oersterke tas uit Dralon-markiezenstof De sinds 1 februari 1975 verplichte valhelm op het bromfietsers- en motorrijdershoofd heeft zijn sporen op het gebied van de veiligheid inmiddels wel verdiend. Maar hoewel de valhelm de laatste jaren al een stuk lichter en kleiner is geworden, blijft het een onhandel baar ding. Eenmaal afgestapt en de helm van het hoofd gezet, weet geen mens waar het ding te laten. Winkelen met zo n kogel onder de arm is op zijn zachtst gezegd geen pretje en hem toch maar ophouden is veel te warm. Veel mensen komen om die redenen dan ook in de verleiding de helm thuis te laten. Maar sinds kor-t is er een uitstekende oplossing voor gevonden. Er is een speciale tas van Draion op de markt die zó wijd is, dat er zelfs een grote integraal helm met gezichtsscherm in kan worden opgeborgen. De leuk ge kleurde tas (te koop bij de Cassa Shops) is van oersterke Dralon- markiezenstof en toch zó licht van gewicht, dat alle draagkracht aan bijvoorbeeld boodschappen kan worden gegeven. Het is voortaan afgelopen met de overal rondslingerende brommerhelmen in restau rants en cafés, weggemoffeld onder stoelen of banken of op schoot gehouden. Er is een tas in dienst van het comfort van alle bromfiets en motorrijders met hun duopassagiers en in dienst van de veilig heid! laan 8, Den Haag, tel. 070-608261. Mocht men in het verkeer scha de oplopen door een weggebruiker, die niet verzekerd is, dan kan men zich bü voorkeur door tussen komst van zijn eigen verzekerigs- maatschappij wenden tot het „Waarborgfonds Motorverkeer", Pres. Kennedvlaan 15-17, Den Haag, telef. 070-614321. De geregistreerde arbeidsreserve (werkloosheid) is m het rayon Deventer de afgelopen maand enigszins afgenomen (1716-1616). De situatie is nog met erg rooskleurig. S.echt, in de bouwsector en met name in de gemeente Kaalte heeft zich een gunstige ontwikkeling voorgedaan. Daar drunde het werkloosheidscijfer van 322 naar 256. Ook Holten heeft enigs zins geprofiteerd van de lichte vraag naar bouwvakkers. Hier daalde het aantal werklozen van 78 naar 65 of van 7,1/o naar 5 9% van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking. ,De afname met 0,4% in het gehele rayon Deventer is vooral te danken aan 'het feit, dat werkzoekenden geplaatst zijn in kleine objecten van de aanvullende werkgelegenheid", aldus de heer Reehorst, waarnemend directeur van het Ge- westelijk Arbeidsbureau te Deventer. Ongunstig steken de cijfers afin de metaal en bij het handels- en kantoorpersoneel, waar de werk loosheid nog steeds toeneemt.. De heer Reehorst is er niet gerust op, dat in deze sectoren van het be drijfsleven ,de werkloosheid nog niet zal toenemen. Enkele gunstige factoren vallen niet te ontkennen. De vraag naar personeel is in de maand mei enigszins toegenomen, hetgeen waarschijnlijk te danken was aan de enquête, die het Arbeidsbureau onlangs heeft gehouden onder de bedrijven, waaruit verscheidene vacatures te voorschijn zijn geko men. De acquisitie door advertenties telefonisch na te trekken en ook de vacaturebank via de radio heeft gunstige resultaten opgele verd. Een probleem vormt binnenkort. wanneer eind juni en in juli de jonge mensen, die afgestudeerd zijn en de school verlaten hebben, zich op de arbeidsbureaus laten inschrijven als werkzoekenden. Een andere, niet zo'n prettige factor, vormen de aanvragen om werktijdverkorting, die zelfs de laatste tijd nog toenemen. Ook de werkloosheid onder de vrouwen is de laatste maand nog weer toegenomen. Verdeeld over de gemeenten in het rayon is de werkloosheid on der de mannen absoluut en in procenten als vólgt (tussen haak jes de cijfers over de maand april): Bathmen 30 is 5,2 pet. (32 is 5,6 pet.), Deventer 1121 is 6,7 pet. (1141 is 6,8 pet.), Diepenveen 83 is 5 pet. (81 is 4,9 pet.), Holten 65 is 5.9 pet. (78 is 7,1 pet.), Olst 61 is 3,3 pet. (62 is 3,3 pet.) en Raalte 256 is 7,6 pet. (322 is 9,5 pet.). V/ie de gebeurtenissen van de laatste maanden volgt, hoort aan alle kanten de noodklokken luiden. De nood van Bangladesh wordt door de media schril en aangrij pend vertolkt. De verwarring en ontreddering in Vietnam vervullen ons met gevoelens van verslagen heid en van medelijden. Wat in Cambodja gebeurt dringt dieper tot ons door dan ooit tevoren het ge val was. In Afrika verheugen wij ons wel over het feit, dat de voor malige Portugese gebieden weg trekken uit de koloniale status en met hun exodus zijn begonnen maar wij beseffen dat ze nu aan het begin staan van een woestijn- tocht door onvoorstelbare moeilijk heden en onder enorme interne spanningen. In ons land is een opvallende ge voeligheid gegroeid voor wat de media doorgeven. En tevens zien wij in ons land onmiddellijk spon tane acties ontstaan om op de een of andere wijze te reageren op het gelui der noodklokken. Talloze mensen grijpen naar hun giroboek je om wat te doen. Dat is een goe de zaak. We voelen wel, dat we niet in een geriefelijke stoel als waarnemers het slechte nieuws mo gen blijven aanzien, maar dat er gehandeld moet worden en geant woord. Toch rijst de vraag of het naast en ter aanvulling van spontane ac ties niet nodig is, dat er ten ant woord op al deze en andere noden een gecoördineerde oecumenische vorm van hulpverlening komt, die beter selecteert, die prioriteiten vaststelt, die achtergrondsvragen overweegt, die niet alleen let op wat nu voorhanden is, maar die ook op de toekomst van de slacht offers van de noden gericht is. liet is echter merkwaardig, dat temid den van al deze noden gezamenlij ke, weloverwogen en doelgerichte hulpverlening nog niet op gang gekomen is bij de betrokken be leidsorganen der kerken. De oorzaak is o.a. gelegen in het feit, dat de grote geldwervings-ac- ties van het verleden nogal onder het spervuur van negatieve kritiek liggen en dat men daarom huiverig is om er opnieuw aan te beginnen. Ik geloof, dat die aarzelingen wel begrijpelijk zijn, maar in de hui dige situatie niet legitiem en dat men over de drempel van de aar zelingen heen komt als de lessen geleerd worden uit de kritiek en bezinning op zulke acties Er wordt bij zulke acties nu ge vraagd naar de motieven: is het motief louter barmhartigheid, of ook gerechtigheid? Er wordt ge vraagd naar de aard van de noden, die men tegemoet wil treden: en kel humanitair of ook het verlan gen naar ontwikkeling en zelfres pect? Er worden vragen gesteld over de groepen die uitgekozen worden voor hulp. Steunen we de groepen, die het meest hulp nodig hebben? Er wordt gevraagd om vooral prioriteiten te laten vast stellen in overleg met de groepen die geholpen worden. Er wordt ge vraagd naar goede kriteria voor de projecten en programma's, die ge steund worden. Er wordt door som migen ook gevraagd of „wij zelf in het westen er wijzer door worden, enz. enz." Deze bezinning is bijzonder no dig en nuttig. Maar het gevolg is dat steunverlenende instanties on der het spervuur van zulke kriti sche vragen bedreigd worden door een gevoel van immobiliteit Mej. A. ten Kampe te Holten slaagde aan de pedagogische Aca demie te Deventer voor de akte Volledig bevoegd onderwijzeres. Voor het trainersdiploma A vol leybal slaagde te Zwolle de heer T. G. J. Hesselink te Holten. Twee concerten in de grote kerk 2a 14 juni aanv. 20 uur Gosp«lcon- cert met Willa Dorsey en The Re lations; zo 15 juni aanv. 19 uur Kantatedienst door het Deventer Kerkmuziek Ensemble o.Lv. Jan Kleinbussink. Uitgevoerd zal wor den Kantate BWV 176 van Joh. Seb. Bach „Es ist ein trotzig und verzagt Ding" en enkele motetten. Beide concerten toegang vrij. WV Deventer 05700-16200. Deventer Schouwburg, Grote Kerkhof 1, tel. 11500, vrijdag 13 juni aanv. 20 uur: Overijssels Phil- harmonisch Orkest met een Tsjai- kowskyconcert: Balletmuziek uit De Notenkraker en Pianoconcert no. 1, dirigent: Libor Pesek. E.D.B. Theatfer, Smedenstr. 10, tel 13615, weekfilm do 12 t.m. wo 18 'juni Karate Tijger 18 jr, nacht voorst. vr 13, za 14 juni 23.30 uur In de klauwen van Dracula 18 jr., matinee za 14, zo 15 juni 14 uur, Zorro, de gemaskerde wreker a.l., aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 uur, vr 21 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 uur. Cinema, Lange Bisschopstr. 69, tel. 11100, weekfilm do 12 t.m. 13 juni Borsalino 14 jr., nachtvoors. vr 13, za 14 juni 24 u.. Woodstock 2e week, 18 jr., matinee za 14, zo 15, wo 18 juni 14 uur, Makke, zoon van Rin Tin Tin a.l., aanvangstij den weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.45 en 21:15, zd 16, 18.45 en 21.15 u. Luxor Theater, Brink 20, tel. 18662, weekfilm do 12 t.m. wo 18 juni. Tommy 3e week 14 jr., nacht voorst. vr 13 juni 23 uur De sex- sekte der zwarte nonnen 18 jr., ma tinee zo 15 juni 14 uur Tarzans grootste gevecht a.l., aanvangstij den weekfilm: werkd. 20 uur, za 18.30 en 21 uur, zo 16, 18.30 en 21 u. De Rozijnenkorf en De Kunst- poot zijn de gehele maand juni ge sloten. Kunst Rondomme. Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13o06. ge opend: di t.m. vr 10-17.30 en 19-21, za 10-17: tot 23 juni Harr Scheffer grafiek; Tiny Vallen wandkleden. Galerij Lenten, Kletterstr 25-27, Epse, tel. 21815, geopend: di t.m. za 10-18, zo 14-17. Grafiek, schilderij en. beeldhouwwerken, keramiek 1850-heden. Verleden week ver meldden wij abusievelijk, dat Ga lerij Lenten de gehele maand juni gesloten zou zijn; de galerij is ech ter normaal geopend. Albert Schweitzer Centrum, Brink 89, tel. 19675, geopend: di t.m. vrij 9-12, za 14-17. Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. IJsselhotel, Worp 2. tel. 13520, geopend: dagelijks 10-22 uur. Ge hele maand juni: Hetty Roelofsen, wandkleden, schilderijen. Museum De Waag, Brink 56, tel. 14556. geopend: di t.m. za 10-12.30 en 14-17, zo 14-17. Antieke fietsen, keukens, zilver, aardewerk. Museum De Drie Haringen, Brink 55, tel. 14556, geopend als De Waag. Aankleedpoppen uit 1860-1910. Museum voor mech. speelgoed, Noordenbergstr. 9, tel. 19739, ge opend als De Waag. Stadsbibliotheek, Klooster 3, tel. 16512. Verborgen vrouwenleven - de vrouw in het klooster. Geopend: ma t.m. vr 10-12.30 en 14-17, wo ook 18-20.45. De Ervaring, Kleine Overstr. 85, geopend: wo t.m. zo 13-18. Perma nente, maar wel regelmatig veran derend!; tentoonstelling door Loes en Reinier v. d. Voorde, kunste naars. Galerij Bado, Koekendijk 12, Bathmen, tel. 05704-2330. geopend: di t.m. za 13.30-13, vr ook 19-20, za ook 9-12 L. M. Kolenbrander. Torenmuziek '75, toren Grote Kerk. Grote Kerkhof, zaterdag 14 jnnj 19-20 uur. Beiaardconcert met werken van J. S. Bach door Jaap van der Ende. 31e Avondwandelvïerdaagse 9-12 juni: start en finish bij speeltuin Smyrnastraat (bij H.U.Z.). Start- tijd 18.30 uur, donderdag 12 juni Muzikale Intocht; te half 9 worden alle deelnemers vanaf de Oude Rie- lerweg met enkele drumbands naar het eindpunt begeleid. Deventer Ren- en Toeristenver. „De Zwaluwen", inl. W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247, ma 9 t.m. vr 13 juni Avondfietsvierdaagse, start 18-19 clubhuis D.K.C. Hellas, sportcomplex Rielerenk. Overdekt zwembad, Smyrnadw.- straat 2, tel. 21864, za 14 juni aanv. 17 uur afzwemfeest diploma A. Openingstijden voor juni: ma 16-17 en 19-21, di 16-17 en 18.30-21, wo 10-11.30 (alleen dames), 13-16 en 18.30-21, do 16-17 en 18.30-21 uur (19-20 alleen dames), vr als di, za 13-16, zo gesloten. Borgelerbad, Keizer Karellaan, tel. 17235, za 14 juni 10.30-12.30 zwemtest 1975. Pupstoernooï voetbalvereniging Go Ahead, sportcomplex Ptielerenk zaterdag 14 juni. Weekenddiensten tandartsen: 14 en 15 juni Tandheelkundig Cen trum, Achter de Muren-Zp 9, tel. 19133. Poffertjes eten: De poffertjeskraam van Albers staat nog t.m. zondag 15 juni op de Nieuwe Markt. ALMELO Varossieau: do en vr 14.30 en 20 u., za 18.45 en 21 u. Andy Warhols Frankenstein, 18 jr; za 23.15 u. De overzadigbaren, 18 jr; zo 16.45, 18.45 en 21 u., ma, di, wo 14.30 en 20 u. Andy Warhols Frankenstein 18 jr. Palace: do t.m. zo 14.30, 18.45 en 21 u. De duivelse karatebende, 18 jr; ma t.m. wo 14.30, 18.45 en 21 u. Vurige vrouwtjes vol ver langen, 18 jr.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5