,Blij met plannen 2e sportcomplex in De Haar" Leerlingen Scholengemeènschap bezochten museum „Piet Bos'' verkopen MENGUK1E HOLTEN B.V. Bustocht Grand Prix Francorchamps Bestemmingsplannen: een Bestimrsmutatie sv ,Bato lange en moeizame weg FC Holten I gedegradeerd icms 15 JUNI: VADERBASÜ 5 §5 verhuizingen Horlogerie, 8llV6rt6rGll goud en zilver Adverteren doet verkopen Vmrs. H. Wiersma tijdens jaarvergadering ..Blauw Wit 66' HOCKEYNIEUWS - Schoolbenodigd- lieden voor „De Schakel" Bergruitertjes Wereldraad gaal kerken vragen deel te nemen in ontwikkelingsbank Jan Aaf tink had snelste duif Uitslag oriënteringsrit Reisje Plattelandsvrouwen Espelo Muziekonderwij Film WK voetbal '74 Kleuterleidster Akle M.O.P. Voekundige - Pedicure f© msics! n"""-" if.25 Elektr. aansteker 22.50 Herenbeurs Q QR Sleuteletui 2.25 Batterijviewer voor dia's middenstands- avondschool middenstands- i diploma „SE P0PPE" transporten Fa. H. Muller en Zoon BOUWHUIS TUIN ARTIKELEN DIERENVOEDERS VOOR VADERDAG HOLTEN 13 JUNI 1975 PAGINA 3 „Het Bauw Wit-bcstuur is zeer verheugd over de plannen van de gemeente tot aanleg van een twee de sportcomplex in De Haar. Se dert 1971 heeft onze vereniging 'n enorme groei doorgemaakt welke zich met name in de jupillenafde- ling heeft gemanifesteerd. Door deze sterke groei, welke óók bij de s.v. Holten valt te constateren, is het sportcomplex Meermanskamp te zeer overbelast geraakt", aldus voorzitter H. Wiersma tijdens zijn openingstoespraak aan het begin van de vorige week donderdag avond in zaal Vosman gehouden jaarvergadering. Eigen home De heer Wiersma schreef de sterke ledenaanwas bij Blauw Wit met name toe aan de sterke bevol kingsgroei, als gevolg van de nieu we woonwijk De Haar. „In de na bije toekomst valt het niet te ver wachten dat de ledenaanwas zich in die sterke mate zal blijven voortzetten. De omvang van onze vereniging doet de behoefte aan een eigen accommodatie en vooral aan een eigen clubhuis steeds ster ker gevoelen. Waar wij nu met el kaar voor staan is om de vereni ging op een nog hoger plan te bren gen èn te houden. Een eigen ac commodatie is daarvoor een eerste vereiste. Wij hopen dan ook van harte dat de aanleg van het twee de sportcomplex zo spoedig moge lijk ter hand zal worden genomen. Voetbal als recreatie „Het is gebleken dat binnen de Holtense gemeenschap velen wor den gevonden die terwille van de beweging nog graag bereid zijn 'n balletje mee te trappen maar de nodige conditie missen om zich volop in het resultaat voetbal te storten. Wij menen dat wij voor dit recreatievoetbal een plaats in ons midden dienen in te ruimen en zullen het komend seizoen ons wervingsbeleid dan ook met name op deze bevolkingsgroep richten" aldus de heer Wiersma. die aan 't slot van zijn betoog alle lof toe zwaaide aan alle Blauw Wit-me- dewerkers, door wiens enthousias- 1 te hulp een perfecte organisatie binnen de vereniging aanwezig is. Ledenverloop Blijkens het jaarverslag van secretaris R. Veldhuis, telt Blauw wit thans 278 leden. Tijdens het afgelopen seizoen mochten 68 nieu we leden worden ingeschreven, ter wijl 54 personen bedankten (vaak Laatsté oproep van de elftalcom missie van de hockeyclub Holten, om op maandagavond 16 juni 1975 om 19.30 uur precies in hel club huis op de elftalvergadering voor 'herenleden aanwezig te zijn. Ver zocht wordt om de vragenformu lieren voor 13 juni in te leveren bij W. van Aaken. A. B. Jansenstr. 4. Deze gegevens zijn absoluut nood zakelijk om de competitieleiding tijd te geven half augustus de hockeycompetitie een aanvang te laten nemen. wegens vertrek naar elders). Vanaf eind september 1974 is Blauw Wit ook gestart met deelna me aan de Lotto, welke, onder lei ding van de heer G. Westerik, bij zonder goed loopt. Het clubblad „De Blauw Witter" wordt thans in eiegen beheer vervaardigd waar door de kosten sterk konden wor den verlaagd. Wegens aftreden van de heer J. Wiggers werd als nieuwe afgevaar digde van Blauw Wit naar de Sport stichting" benoemd de heer Ruste- biel. Teneinde meer spreiding van ta ken te bevorderen werd het be stuur met twee personen uitge breid, t.w. A. Beldsnijder en G. Manenschijn. Sportprestaties De sportprestaties in de senioren afdeling zijn het afgelopen seizoen duidelijk toegenomen. Het tweede elftal werd kampioen, het derde bijna. De prestaties van de junio ren zijn over het algemeen gelijk gebleven en die der pupillen aan zienlijk gestegen (E3 en F2 werden beide bijna kampioen). Tenslotte bleek uit het jaarverslag dat het afgelopen seizoen door de vereni ging veel nevenactiviteiten werden gehouden waarvan de jaarlijkse sport- en speldag wel als de meest markante werd genoemd. Financiën Blijkens het financieel verslag van penningmeester Joh. Stam is de financiële positie van de ver eniging bepaald gunstig te noemen. Met een ruime reservering voor 'n nieuw te bouwen clubhuis kon voor het nieuwe seizoen een sluitende begroting worden verkregen. „De voorbereiding van de be stemmingsplannen voor de recrea tiecentra „De Holterberg" en „De l'rins". alsmede van het recreatie plan „Espelo" is helaas nog niet zover gevorderd, dat ontwerpen daarvan ter visie gelegd konden worden. Het is u voldoende bekend, dat bij de voorbereiding van be stemmingsplannen een lange en moeizame weg moet worden afge legd, met name ook wanneer het plannen betreft waarbij de recrea tie en het milieu een rol spelen. Ten aanzien van de plannen De Prins en De Holterberg bestaat de verwachting, dat de voorbereiding het komende jaar kan worden af gesloten en dat onlwerp-bestem- mingsplannen ter visie gelegd kun nen worden. Met betrekking tot het plan Es pelo merken wij op. dat wij on langs de recreatienota in het be stemmingsplan-forum ter discussie hebben gesteld. Een groot deel van deze nota is gewijd aan een even- Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener School met de Bijbel, alhier, heeft bij het gemeentebestuur ver zoeken ingediend voor 't aanschaf fen of vervangen van de volgende 'schoolbenodigheden in de school De Schakel: Luxaflex in de loka len; t.v.-toestel met antenne en ta fel; een pick-up en muziekinstru- mentjes, prikboden in de lokalen: een serie boeken „De nieuwe lees- markt": l.l.-verlichting en bord- verlichting in 7 lokalen, nieuwe liedboeken dei" kerken en het om schakelen van de met olie gestook te centrale vevwarmingsinstallatie op aardgas. B. en W. zijn van oordeel, dat bij inwilliging van de verzoeken de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zul len worden overschreden en stel len de raad voor de gevraagde, en in de Lager-Onderwijswet 1920 ge regelde. medewerking te verlenen. De onderwijscommissie kan zich met het voorstel verenigen. Door de 8-0 nederlaag tegen het Nïijmeegse Quick is het nu zeker niat het eerste team van de Ten- ais Club Holten volgend jaar veer in de vierde klasse speelt. De breedte aan de top is te ge- •ing gebleken, waardoor tijdelijk rormverlies of afwezigheid van cm igö 'Pelers en speelsters niet voldoen- le gecompenseerd kon worden. De andere verenigingen konden en,« in hebben toen hel precair werd ixtra versterkingen laten aanruk- :en. Het tweede team behield zijn lansen op de tweede plaats door ten keurige 0-2 overwinning op de 'elikaan uit Zwolle. Vooral de in- lalsters, de dames Violet-Boer en tia Bogers deden het goed. zij ronnen nl. al hun partijen. >e zaterdagmiddag teams deden "den :et ook niet slecht. Het mixéd ïam won zijn laatste wedstrijd iet 3-2 tegen Goor en vooral het sit dat Bernt Pfeffer voor de eer. te keer een compëtitiesingle eeft gewonnen schonk hem veel evrediging. Het jonge heren iam verloor met de eervolle ijfers 3-2. Weer won Erik Ladi es zijn twee partijen. Maar zijn R'eede partij, de heren dubbel jet B-art Kamperman duurde bij- ja drie uur. De laatste set eindig- e met 14-12 na 40 keer deuce, lert was toen zo moe, dat hij zijn fceede wedstrijd met Jan Her tel"» lan ten Kampe gewonnen moest even. klas deon Wedstrijden a s zondag De zaterdag competitie is afge lopen, zodat alleen zondag nog van .competitietennis genoten kan worden. Van degradatiezorgen be vrijd speelt het eerste team thuis vanaf 10.00 u. tegen kampioens kandidaat Beekhuizen. Diverse spectaculaire partijen zijn te ver wachten. H-èt tweede krijgt het liéel moeilijk in Haaksbergen, llopenlijk zonder invallers, zal dit team de 8„0 nederlaag van afge lopen zondag in de thuiswedstrijd, enigszins weten goed te maken. tueel te realiseren project voor ver- blijfsreereatie te Espelo". dit zeg gen B. en W. in hun voorstel aan de raad om, ter voorkoming van ongewenste ontwikkelingen in deze gebieden, de bestemmingsplannen opnieuw in voorbereiding te ver klaren. Het college spreekt de hoop uit. in één van de eerstvolgende ver gaderingen de recreatienota, ver gezeld van zijn standpunt en het advies van de commissie voor de ruimtelijke ordening, aan de raad te kunnen aanbieden. Op zondag 8 juni namen vier r-uitertjes deel aan het in Bath- men georganiseerde concours, al le vier behaalden een prijs. In ring 3 won Patricia van Berkel met Charlie een 3e prijs 133 punt)In ring 5 Ria Veneklaas met Fury een 2e prijs (137 pun ten) gevolgd door Cora van Ber kel met Appie een 3e prijs (135 punten); In ring-7 veroverde Ger- ri-e Meilink met Flury een 2e prijs met 138 punten. Bij dit concours was een prijs be schikbaar gesteld voor beoorde ling combinatie amazone en pony. Hierin legde Patricia van Berkel beslag op de 3e plaats. Bij het springen kwam alleen Pa tricia van Berkel voor een. prijs in aanmerking en wel de le in de categorie M. In de categorie L. springen kreeg Gerrie Meilink van de jury bij het voorspringen voor de wijze van rijden een zeer goed Jammer dat ze in de barrage een hekje omgooide. Nu het uitvoerend comité van de Wereldraad van Kerken heeft be sloten de jnterkerkelijke coöpera tie bank voor ontwikkelingssamen werking in Nederland te vestigen zal binnenkort opnieuw aan de lid kerken en hun (inter) kerkelijke organisaties voor werelddiakonaat worden gevraagd in deze bank te investeren. Tot .instelling van de bank met als kapitaal 5 miljoen dollars (ruim f 12 miljoen) besloot het cen traal comité vorig jaar augustus. De minimum inschrijving is 500 Zwitserse frank (ruim f 475.-*. Er zijn nu 31 deelnemers, van wie 13 in Azië, Afrika en Latijns Ameri ka. die inschreven voor 'tezamen 2 miljoen Zw. frank (ruim f 1.9 mil joen). De bank gaat met leningen land bouwprojecten, huisvesting, hand nijverheid en kleine handel bevor deren in daartoe zelf te arme sa menlevingen. Het .delen van macht' staat voorop: zo snel mogelijk zal de beslissingsbevoegdheid over de projecten aan de plaatselijke groe pen van de betrokken mensen wor den overgedragen. (Hervormd Persbureau) tslus Mede gezien het succes van cie twee voorgaande jaren, zal ook dit jaar door de M.A.C. ,,De Hol terberg" weer een bustocht ge organiseerd worden naar de G.P, wegraces van België. Deze races worden gehouden op zondag 6 juli a.s. en verreden op het prachtig gelegen en zeer snel le circuit van Francorchamps in de Ardennen. Evenals voorgaande jaren zullen we gezien de grote afstand ook nu weer om 4 uur 's morgens ver- Na jarenlang voorzitter en daar na lid van het Bestuur van s.v. B.A.T.O. te zijn geweest, zag de heer H. Wilpshaar. hoofd van de o.l. Kolschool zich genoodzaakt zich terug te trekken uit laatstge noemde funktie. Zijn dagelijkse werk als hoofd van een snel groeiende lagere school op de Kol met de aktiviteiten en inbreng die daarbij vereist zijn, hebben hem tot dat besluit doen komen. Daar kan alleen maar be grip èn waardering voor worden opgebracht, hoe jammer h-at ook voor de s.v. BATO moge zijn daardoor een vertrouwde kracht te moeten missen. Voor de continuïteit in het be stuurlijk vlak van de vereniging kon gelukkig worden gezorgd, want de hr. Beltman, van de ons allen bekende herenkledingzaak, verklaarde zich bereid de open gevallen plaats in te nemen. Ongetwijfeld zal bij een inwerkpe- riode behoeven, om de mogelijke heden en problemen van s.v. BA TO met haar gymnastiek, volley bal- en judoafdeling door te wroe- Op de folo van links naar rechts de nieuwe voorzitter de heer Beltman en de bestuurs leden Lukkien, M. Eygink-ten Velde en M. Meinsma-Kooy. Inzet: 't scheidende bestuurs lid de heer H. Wilpshaar. De H-1255370 van Jan Aaftink was de snelste van de 112 duiven van de P.V. ..De Bergvliegers" die in de wedvlucht over een afstand van 410 kilometer werden gelost in Compiegne (Frankrijk). Tijd stip van lossing 6.50 uur, eerste duif binnen om 12.42.36 uur. 1. 2, 3, 5.- 7, 9. 13, 23 J. Aaftisk; 4 G. J. Egberts; 6, 15 A. ten Dam (1); 8, 11. 16, 20. 26 A. ten Dam (2); 10. 12. 13. 24. 27 J. W. Wil- lems; 14. 21 M. Lodeweges: 17, 19. 26 H. van Beek; 22. 25 Comb. Jongman/Meester. Voor de deelname aan de door de Holtense M.A.C. ,,De Holterberg" georganiseerde oriënteringsrit over een afstand van 40 kilometer gingen bij clubcafé ..De Biester" ruim 30 deelnemers van start. De uitslag luidt als volgt: Klasse A: 1. A. A. Mulder. Assen 146 strafp; 2. A. Sprenkelink, Nij- verdal 261; 3. M. A. V-eldhuis. Wij- he 265; 4. H. Oolbekkink. Holten 323; 5. W. Klein Velderman, Hol ten 362. Klasse B: 1. J. A. Jansen, Holten 64 strafp: 2. H. L. Brandes, Hol ten 71; 3. G. Wagenvoort, Bath- men 124: 4. G. .1. Aaftink. Holten 135; 5. L. v. d. Maat, Wierden 184. 9 De prijzen die bestonden uit kunst- en gebruiksvoorwerpen werden uitgereikt door de heer A. Schuppert die met Wim Goorman de rit had uitgezet. ten, doch Beltman als zakenman kennende, mogen wij stellen dat het bestuur van s.v. BATO in hem een capabele opvolger voor de vakante funktie heeft gevonden. ai ..I „1 „„4 i-rtAAnt a Tno reisje plattelandsvrouwen Op donderdag 29 mei maakten de plattelandsvrouwen afdeling Espelo hun jaarlijkse reisje. Om 8 uur vertrok men via de E-8 richting de Veluwe, waar in Hoenderloo koffie werd gedron ken. Vervolgens ging de tocht door prachtig natuurschoon naai: Huize Doorn, waar alle prachtige kostbaarheden van de vroegere Duitse keizer Wilhelm werden be zichtigd. In Veenendaal werd de De film van de Wereldkampioen schappen Voetbal '74 die op vrij dag 13 juni zal worden vertoond zal i.v.m. de te geringe belang stelling geen viermaal zo als in de bedoeling lag, maar slechts een keer worden gedraaid in de collegezaal van de Scholenge meenschap. Aanvang 19.30 uur. Alle lcaarien, ook die waarop an dere aanvangstijden zijn vermeld, zijn voor de en-a vertoning geldig, ledereen is van harte welkom. handwerktentoonstelling „.Spinnen en weven" van de Scheepjeswol- fabrieken bezocht. Daarna ging het naar het Safaripark, waar de wilde dieren van heel dichtbij be keken werden. Verder werd er een bezoek gebracht aan het win kelcentrum Presikhaaf in Arn hem. Hoenderloo was de pleister plaats waar de tafels gedekt ston den met een heerlijke maaltijd. Op de thuisreis werd nog ..aan gelegd" bij café ..De Poppe", waar onder het genot van een kopje koffie of een ander drankje nog een half uurtje heel gezellig werd gepraat over de buitenge woon geslaagde reis. Aan de opleidingsschool voor kleuterleidsters te Apeldoorn slaag de voor de akte kleuterleidster, mei. J. Jansen, Larenseweg 31. Hol ten. Onze oud-plaatsgenote Ineke v. Jaarsveld-Kevelam slaagde aan het Stedelijk Conservatorium te Am- hem voor de akte Muziekonderwijs- orgel. Aan de Chr. Akademie voor Li chamelijke Opvoeding te Arnhem is voor de akte NOP geslaagd mej. M. Aanstoot te Holten. Mevr. F. Joldersma-Lissenberg. Looikolkstraat 1 te Holten is te Apeldoorn geslaagd voor het diplo ma voetkundige-pedicure. Alle brugklasleerlingen van de Holtense Scholengemeenschap brachten (verdeeld .over dinsdag en woensdag) een bezoek aan hel natuur historisch museum „Piet Bos" op de Holterberg. Dit bezoek vormde de afsluiting van de bio logielessen die de leerlingen dit jaar hebben gevolgd. Er kon eerst een kwartiertje rondgeneusd wor den langs de diverse prachtige panorama's met opgezette dieren. Daarna volgde gedurende een half uur een met humor rijk gekruid praatje van Kees Bos over herten, reeën, schutkleur e.d., alles omlijst met kleurendia's. Tenslotte was er gelegenheid om Kees Bos vragen te stellen en maakten de leerlingen graag gebruik. Ondanks zijn op merking dat „in de natuur de mannetjes mooier zijn dan de vrouwtjes en dus ook bij de mens" kreeg Kees van de meisjes toch nog een daveier.i applaus. trekken en hopen dan om plm. 12 uur 's avonds terug te zijn. Al naar gelang het aantal deelne mers, minimaal 30, zullen de kos ten inclusief toegangsbewijs en reisverzekering ongeveer f 40.— bedragen. Ook niet-leden kunnen aan -deze tocht deelnemen. Opgave gaarne voor 21 juni a.s. bij: secr. B. J. Oplaat. Noordenbergstraat 7, Hol ten, tel. 2470 of E. Krikkink. Hel- huizerweg 6. Haarle, lel. 05725- 230. Dorpsstraat 10 - Tel. 1538 U weet niet wat u vader moet geven? Hier zijn een paar suggesties Afdeling rookartikelen Glazen pot Afdeling toiletartikelen Douchefris 3.25 After Shave 3.95 Afdeling Schrijf- en lederwaren Bureaukalender 1 CQ slechts vanaf Grandioze vaderdag-aanbieding: Kleine maat 2.80 Grote maat V«VV I.M.O. STREEKSCHOOL I DEVENTER Opleiding voor het 2 lesavonden p. week a maandag-donderdag I De school valt onder 't rijksschooltoezicht I Schoolgeld f130.- p. jaar. I .Inlichtingen bij de dir. II. J. van Munster. I Brinkgreverweg 224, I Tel. 23950 - Deventer dhr. T. J. G. Aarsen. Bergmanstraat 6, Tel. 2192 Holten Café-Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond. Prima keuken. Max. 250 personen. Telefoon 05476-120S Voor vakkundige en Kerkplein 1 - Holten Telefoon 05483-1300 Agentschap: Van Gend en Loos ORANJESTRAAT 29 TELEFOON 1210 nru Zwariepad - Telefoon 2977 TUINGEREEDSCHAPPEN BLOEMBAKKEN ZONNEWIJZERS ZONNEHOEDEN LAARZEN enz. enz. f

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3