Het Gewest Deventer wordt groter en zal Gewest Midden-IJssel heten Ontwikkelingsbureau voor zuid-west Overijssel Geslaagde schoolreisjes o.l.s. Dijkerhoek van BATO-dames I gepromoveerd Activiteiten streek-VVV „Overijsselse Heuvelrug en Sallaml" Herman Erbé m De Schare Door toetreding Gelderse Gemeenten: Ter stimulering werkgelegenheid Vergadering Gewestraad Deventer Minister Vorrink bezocht de emancioade vr Pupillen SV „Hollen" naar Almen Overijssel 160 miljoen uit toerisme en recreatie A. ten Dam (2) had snelste duif Oriënteriugsrit 160 miljoen T oeristen belasting Organisatie De financiën WAAR GAAN WE HEEN HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 JUNI 1975 - PAGINA 5 De gemeenten Lochem, Vorden, Wamsveld en Zutphen zullen op 12 juni a.s. definitief toetreden tot het Gewest Deventer. In zijn vergadering van 15 januari jL besloot de Gewestraad een verzoek om toetreding positief te beoordelen. Voorwaarde tot de officiële toetreding is dan wel, dat het besluit genomen wordt met tenminste twee derde van de uitgebrachte stemmen in een vergadering, waarin tenminste drie vierde van het aantal leden van de Gewestraad aan wezig is. De toetreding van de vier Gel derse gemeenten heeft o.m. tot gevolg, dat de naam „Gewest De- penter" wordt gewijzigd in „Ge west Midden-IJsel". De vier ge meenten hebben in hun toetre- dingsbesluiten hun visie op de verdere toekomst, al of niet met zoveel worden, tot uitdrukking gebracht. Zo ziet de gemeente Zutphen de toetreding tot het Ge west als een logische consequen tie van de eerder gedane keuze om de regionale samenwerking in de richting van de Stedendriehoek (Apeldoorn, Deventer, Zutphen) te ontwikkelen. Het gemeentebestuur van Lochem merkt bij de toezen ding van het raadsbesluit op „dat deze toetreding niet inhoud een min of meer vanzelfsprekende in stemming met de vorming van een Gewest Stedendriehoek." Het acht het noodzakelijk, dat, voorzover dor 't Gewest Midden- IJsel overleg wordt gevoerd over de toekomstige gewestvorming, 't Samenwerkingsverband Oost-Ve- luwe en het Gewest Achterhoek daarbij gelijktijdig en gelijkwaar dig betrokken worden, opdat de in het geding zijnde belangen zo goed mogelijk kunnen worden af gewogen. De raad van de gemeente Warns- veld heeft het voorstel van zijn dagelijks bestuur onderschreven waarin wordt gesteld, dat de toe treding „geenszins inhoud, dat wij geporteerd zouden zijn voor het Samenwerkingsorgaan Steden driehoek, maar het veeleer zou den toejuichen, als het in de toe komst tot een samenwerking, ja zelfs een samengaan, zou kunnen komen tussen het Gewest Midden- IJsel en een eventueel Gewest Oost-Gelderland." De Raad van Vorden tenslotte be- x Vergezeld door een groep vrou welijke medewerkers van haar departement, bezocht minister Irene Vorrink - van Volksgezond heid en Milieuhygiëne - 4 juni, de Emancipade in Utrecht. Het be zoek bestond uit een rondleiding, een simpele lunch en een discussie van een half uur. Tijdens de rond leiding ging ministers belangstel ling vooral uit naar de verschil lende projecten van MVM (Man- Vrouw Maatschappij), de stand van de NVV-vrouwen, acties voor al leenstaanden, de feministische uitgeverij De Bonte Was, de Buiktuin - een project van ouders die hun kinderen verregaande verantwoordelijkheid bijbrengen voor de dieren in hun kinderboer derij, waar zelfs het voer ver bouwd wordt - de Rooie Vrouwen en de Plattelandsvrouwen. Als gids voor het gezelschap functio neerde de voorzitter van het Na tionaal Comité Internationaal Jaar van de Vrouw, ir. Nellien de Ruiter. Tijdens de discussie kwamen on derwerpen als abortus, fluoride ring, drugbeleid, de spuitbussen- actie, de gezondheidsnota en baarmoederhalskanker aan de er- de. Op enkele persoonlijke vra gen verwees de minister naar haar „memoires" paalt in zijn besluit tot toetreding uitdrukkelijk „dat deze keuze geen indicatie geeft ten aanzien van de vorming van een aanslui ting bij een nog groter gewest, in welke richting ook." Het dagelijks bestuur van het Ge west Midden-IJsel constateert te recht dat de intenties in verband met de toetreding nogal verschil lend zijn. Het meent evenwel dat het juist een van de taken van het gewest is mede leiding te geven aan de komende discussies rond de gewestvorming. In onderling overleg zal vastgesteld moeten worden waar de belangen in de toekomst liggen. Daarna zal een ontwikkeling in die richting bij de hogere overheden bepleit moe ten worden. Dat over die ontwik keling op dit ogenblik geen een stemmigheid bestaat valt wel licht te betreuren, het mag naar de mening van het dagelijks ge westbureau echter geen belem mering zijn om genoemde ge meente in het huidige gewest op te nemen. „De sociaal-economi sche samenhang tezamen met een aantal overwegingen, die in uw vo rige vergadering aan de orde zijn geweest maken uitbreiding van het gewest wenselijk", aldus het D.B. in zijn voorstel, dat op don derdag, 12 juni, om 20.00 uur in het Postiljon Motel te Deventer aan de orde komt. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT Heden overleed na een kort- stondige ziekte onze beste zwager en oom Albert Bieleman echtgenoot van Aaltje Paalman Holten mevr. J- Paalman-Bolink Haarle: Fam. H. J. Paalman Enschede: Fam. B. v. d. Sluis Holten: Fam. M. Paalman Fam. A. Paalman Fam. G. Paalman neven en nichten Holten, juni 1975. Bovenstaande foto toont een be baarde minstreel met gitaar. Het zou de moeite niet waard geweest zijn deze foto te plaatsen, ware 't niet, dat deze sympathieke jonge man, zaterdag 7 juni, jeugdsoeïè- teit ,,de Schure" zal opluisteren. Zijn naam, Herman Erbé, zal voor velen onder u herinneringen op roepen uit de geschiedenis van „de Schure". Een aantal jaren geleden heeft Herman Erbé namelijk eens gespeeld en gezongen in onze jeugdsociëteit. Alle prettige reac ties toen, en de vele verzoeken nu, hebben ertoe geleid dat hij a.s. za terdag weer voor ons zal optreden. Herman Erbé brengt een pro gramma dat voor 90"!bestaat uit Nederlandse luisterliedjes en ca baret, aangevuld met Engelse en Amerikaanse Folk. Hij begeleidt zichzelf op gitaar en op 13-snarige hinkhalsluit. A.s. zaterdagavond 7 juni, vanaf half negen, aan de BeusebergerwegDe kosten be dragen voor leden twee gulden en voor niet-leden een rijksdaalder. „De Schuredag" is dit jaar met 'n aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid op 19 juli. Eventuele suggesties voor het programma, dat binnen enkele weken bekend zal zijn, zijn van harte welkom. Tot zaterdagavond! De sportvereniging BATO houdt maandagavond 9 juni om 20 uur in dorpshotel Holterman een le denvergadering. De agenda ver meldt slechts 1 punt t.w.: Bespre king statuten en huishoudelijk re glement. Alle leden van 16 jaar en ouder worden verwacht. Op 4 maart jl. is de Overijsselse Ontwikkelingsmaatschappij N.V. (O.O.M.) opgericht. Ged. Staten achten het van belang, dat thans ook regionale ontwikkelingsbu- reau's gestalte krijgen. Zjj heb ben zich daarvoor tot het Dage lijks Bestuur van het Gewest De venter gewend om te bezien op welke wijze zo'n bureau voor Zuid-West Overijssel te verwezen lijken is. Het Gewestbcstuur is er van overtuigd, dat in deze re gio een ontwikkelingsbureau een nuttige functie kan vervullen met betrekking tot de industrie, zowel als met betrekking tot de diens tensector. Daarbij staat het Gewestbestuur de volgende activiteiten van zo'n- bureau voor ogen: het ongevraagd benaderen van bedrijven en instanties tenein de een vestiging in de regio te propageren (directe acquisi tie); het verstrekken van voorlich ting en deskundige bijstand aan bedrijven en instanties, die een vestiging in de regio over wegen (indirecte acquisitie); het verstrekken van informa tie met betrekking tot steun maatregelen aan reeds geves tigde bedrijven en instanties; het geven van informatie om trent vestigingsplaatsfactoren en omtrent reeds gevestigde bedrijven en instanties en het verzamelen en beheren van gegevens; het onderhouden van contac ten met de Overijsselse Ont wikkelingsmaatschappij Bezetting Op het eerste gezicht lijkt een bureau met een bovengenoemde taakomschrijving te vragen om een uitgebreide bemanning. Het Gewestbestuur meent evenwel, dat liet ontwikkelingsbureau mede gezien moet worden als een co ördinatiepunt in het Gewest van de activiteiten van andere organi saties, welke direct of indirect werkzaam zijn op het gebied van de werkgelegenheidsontwikkeling, zoals de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt (RRA), het Gewes telijk Arbeidsbureau, het Ecor.o- misch-Technologisch Instituut (ETIO), de Kamer van Koophan del, de Overijsselse Ontwikke lingsmaatschappij (OOM), de So ciaal-Economische Adviesraad Zuid-West Overijssel (SEAR), de gemeente en anderen. Wanneer het bureau door deze instellingen gesteund en gevoed wordt kan volgens het Gewestbestuur met een bescheiden bemanning ge start worden. Bovendien zou in den beginne de taak beperkt kun nen worden tot indirecte acquisi tie als hierboven, omschreven en tot het onderhouden van contac ten met het bedrijfsleven (en eventueel andere werkgelegenheid biedende instellingen) in het ge west; dit laatste om zo goed mo gelijk op de hoogte te zijn van voorgenomen uitbreidings-, in- krimpings- en sluitingsplannen en om, waar nodig of gewenst, bij stand of bemiddeling te kunnen verlenen. In deze opvatting wordt voorhands gedacht aan een ge kwalificeerde functionaris, die ruime ervaring heeft met en in het bedrijfsleven. Een start op part-time basis is, volgens het Ge westbestuur, het meest in over eenstemming met de financiële mogelijkheden van het Gewest. Aan de hand van de opgedane er varingen zou dan later kunnen worden overwogen of tot aanstel ling van een functionaris met een volledige dagtaak dient te worden overgegaan. Alle in het vooroverleg betrokken partijen zijn het er over eens, dat de functionaris ondergebracht dient te worden in een bestaande organisatie waarmee een dienst verband kan worden aangegaan en waarbinnen het bureau kan functioneren. Van een aantal mo gelijkheden: O.O.M., K.v.K., een gemeente of het Gewest Deven ter bestaat voor de laatste een voorkeur. Deze voorkeur is met name voortgekomen uit het ver langen om openbaarheid te garan deren. Bovendien biedt de Rege ling Gewest Deventer (straks Ge west Midden IJssel) de mogelijk heid om een bureau, dat advise rende en coördinerende bevoegd heden heeft, in het leven te roe- Finaneiële consequenties Het Gewestbestuur is van oor deel, dat het niet gewenst is, dat de Gelderse gemeenten na hun toetreding tot het gewest via een bijdrage per inwoner, gaan mee betalen aan een bureau, dat zijn werkzaamheden beperkt tot een deel van het gewest (Zuid-West Overijssel). Het bureau zal mogen rekenen op een subsidie van de provincie Overijssel. In verband daarmede wordt aan de Gewest raad voorgesteld de gemeentera den aan te bevelen voor 1976 een bedrag van f 0,50 per inwoner voor het ontwikkelingsbureau be schikbaar te stellen en voor 1975 een derde deel van dit bedrag. Commissaris Tenslotte kan nog vermeld wor den, dat tot tijdelijk lid van de Raad van Commissarissen van de O.O.M. n.v. - tot het tijdstip waarop uit het bestuur van het ontwikkelingsbureau de aanbeve ling zelf kan worden gedaan - op aanbeveling van het Gewestbe stuur is aangewezen de heer drs W. M. Zuidwijk, burgemeester van Raalte. Het eerste dames volleybalteam van Bato, dat nu al 2 jaar door transportbedrijf Dondertman ge- sponserd wordt, is gepromoveerd naar de le distriktklasse. Bato 1 speelde afgelopen seizoen in de 2e klasse en eindigde op de 2e plaats. Krekkers 1 dat als le is geëin digd zou als enige team overgaan maar aangezien de poule inde ling veranderd is gaan de dames van Bato ook over. Het komende seizoen zal dan ook vreselijk moeilijk worden, maar speelsters en trainer-coach Luk- kien zijn cr erg blijmee en zul len er hard tegen aan gaan. Naar alle waarschijnlijk zal het Bato-team het volgend seizoen uitkomen met dezelfde dames als afgelopen seizoen en laten we ho pen dat ze volgend jaar weer als tweede eindigen. „Wanneer van bepaalde zijde wordt gemaand tot voorzichtig heid met betrekking tot natuurschoon in relatie met toerisme in Overijssel, dan stoelt dit zeker op goede gronden. De werk gelegenheid in deze sector vraagt dan echter ook gerecht vaardigde aandacht. Daarbij mogen wij hopen, dat er einde lijk matiging zal optreden in de stijging van de loonkosten, zoals we die de laatste jaren hebben gekend. Het moge dan waar zijn (of te hopen zijn), dat in fabrieksmatige produktie zo'n kostenstijging nog enigszins is op te vangen, voor de sector toerisme en recreatie, die onder dienstverlening valt te rangschikken, kan de stijging fnuikend zijn. De hotellerie \veet daarvan uitvoerig mee te spreken. De werkgelegenheid in de toeristische sector, opgebouwd in de loop van vele iaren, mag door deze negatieve factor niet afnemen", aldus een zinsnede uit het jaarverslag van de Streek-VVV „Over ijsselse Heuvelrug en Salland" over 1974, dat nader ingaat op de werkgelegenheid in het hotel- en pensionwezen in Over ijssel. Dinsdagmorgen vertrokken de lagere klassen van de o.l.s. Dijker- hoek o.l.v. juffrouw, meester en le den van de oudercommissie, de heren Veneklaas en Bosman naar Harderwijk. Na een rondvaart langs de Flevopolder werd flipper bezocht. In de grote hal zaken ze een prachtige show van dolfijnen en zeeleeuwen. Ze genoten van de prachtige show van deze intelli gente dieren. Door een grote glas wand van het aquarium zagen ze de dolfijnen van dichtbij. Moegedraaid, geschommeld en gewipt in de speeltuin ging het door de kroondomeinen met zijn prachtige heidevelden en bossen, waar nog even werd gespeeld, naar de Apenkuil in Berg en Bos. Hier bleven ze een poosje temid den van de apen. Na een uitleg over deze dieren mochten de kin deren ze voeren. Moe en met veel broodjes minder in de ransel kwam men boordevol indrukken weer bij de school terug. Ria Meyerman, leerlinge uit de hoogste klas van de school, schrijft het volgende over het reisje van haar groep: Op maandag 26 mei gingen de kinderen al om zes uur met de bus naar Amsterdam. Om kwart voor acht kwam men in Aalsmeer aan waar de prachtige veilinghallen doorgelopen werden met zijn kleu rige bloemen. Daarna ging de reis naar de luchthaven Schiphol. Na het grote Schiphol te hebben beke ken, gingen ze „pootje baden" en schelpen zoeken op het Zandvoort- se strand. Terug in de hoofdstad reed de bus hen naar het Rijksmu seum waar o.a. de beroemde Nacht wacht hangt. Na vele mooie schil derijen te hebben bekeken werd een rondvaart gemaakt door de Amsterdamse grachten. Toen ze weer aan land waren gestapt, reed de bus hen naar de Dam met zijn Nationale Monument en paleis. Eerst een wandeling over de Dam en toen de Bijenkorf in. Daarna ging de reis weer terug naar huis. Van de oudercommissie zijn mee geweest de lieren Rechterschot en Sluiter. Honderd en drie duiven van de p.v. „De Bergvliegers" werden in een wedvlucht over 350 km om 6.30 uur gelost in St. Quentin. Uitslag: 1, 9, 11 en 13 A. ten Dam (2), 2, 4 en 5 G. J. Egberts, 3, 6, 7, 12, 14, 16. 17 Jan Aaftink. 8 A. ten Dam (1), 10, 15, 18, 19 Joh. Veld huis, 20 M. Lodeweges, 21 Comb. J ongman-Mees ter. De MAC De Holterberg houdt zondagmiddag een oriënteringsrit binnen de gemeentegrenzen van Holten. Er kan worden deelgeno men in de A- (gevorderden) of B- klasse (beginners). Voor de win naars is weer een aantal mooie prijzen beschikbaar. De start is om 2 uur bij clubcafé De Biester, Stationsstraat. Uit de algemene beschouwing uit het overigens sober ver slag blijkt, dat volgens een rap port. dat begin 1974 werd uitge bracht door het Ned. Research In stituut voor Toerisme, vervaardigd in opdracht van de Provinciale VVV en handelend over de econo mische betekenis van het toerisme en recreatie, in Overijssel, naar schatting f 160.000.000.— aan toe risme en recreatie wordt uitgege ven. Hieruit is het gebied van de Streek-VVV niet apart te herlei den. Het is echter duidelijk, men vergelijke dat maar met het win- kelbcstand in de typisch toeristi sche plaatsen als Ommen, Hellen- doorn, Nijverdal en Holten, dat deze impuls zijn uitwerking niet mist en dat de toeristische gulden verder rolt dan alleen naar cam pings, hotels en recreatiebedrij- vcn", aldus het jaarverslag. Interessant is te zien, welke cij fers uit het toerisme in het ge bied van de Overijsselse Heuvelrug en Salland wel meetbaar zijn: aan tal zomerwoningen voor verhuur 1193, caravans idem 134, bedden in pensions 474, idem in 45 hotels 1076, campings 69 met een opper vlakte van 588 ha, 26 vakantieoor den voor groepen met 2625 bed den. Getelde bezoekers aan musea en attracliepuntefi: Shetland Pony Park, Slagharen 800.000. Sprookjes- tuin Elf Provinciën, Hellendoom 250.000, Nat.-Hist. Museum „Piet Bos" 94.300, 3 musea Deventer (De Waag, Drie Haringen en Mecha nisch speelgoed) 42.600, Stichting Hannema-de Suers fundatie in kasteel Nijenhuis bij Heino 36.600 en.Kon. Kwekerij Moerheim, De- demsvaart 7500. In veel hotels, restaurants, kam- peerbedrijven en recreatieparken wordt, aldus het verslag, gelukkig regelmatig door verbouwing en uit breiding gewerkt aan verbetering van de kwaliteit. Alleen dankzij dit goede bedrijfsleven kan de Streek-VVV een gebied propage ren, dat inhoud heeft. Bij de opsomming van de ver schillende activiteiten wordt over de in de loop van hetverslagjaar in enkele gemeenten ingevoerde Toe ristenbelasting gezegd: „Zonder 'n uitvoerige beschouwing te wijden aan het evidente nut hiervan voor de betreffende gemeentekas, kan men wel stellen, dat er voor de toerist of recreant een argument in te vinden zou zijn om een stand plaats te zoeken, zonder deze ex tra belasting. Ook het bedrijfsle ven ondervindt negatieve gevol gen, zeker wanneer de aanslag iortfaitair wordt opgelegd, zodat bij een minder gunstig seizoen de bedrijven niet alles kunnen door berekenen. Gewezen wordt dan op de eisen, die tegenwoordig aan een goede camping moeten worden gesteld als sanitair, zwembad, kantine, slecht-weer-voorzieningen, begelei ding, beplanting, wegenverharding, elektriciteit en de komende riool- afvoer. De samensteller van het verslag vraagt zich dan ook af of de hege prijzen van een vakantie in het binnenland wel concurre rend blijven met die in het bui tenland. Wat de bestuurlijke aspecten van de Streek-WV betreft, zij ver meldt. dat voor de Holtense WV in het algemeen bestuur in 1974 zitting hadden de heren W. ten Berge en A. Nekkers. Laatstge noemde is inmiddels teruggetre den uit het VVV-wezen. Op 13 september 1974 heeft de heer A. C. Bontebal afscheid geno men als directeur van de Streek- VVV en trad die dag in functie de heer H. H. Borghgraef. afkomstig uit 's-Hertogenbosch. die door een recente studie aan het NRIT een vooropleiding voor het VVV-werk had verkregen. Hij wordt in zijn werd bijgestaan door de assistentes mevr. E. C. M. Hofstede-Landman en mej. M. A. Engelaar en mevr. Th. v. d. Vegte-Schulte, als boek houdster. De exploitatie-rekening van de Streek-VVV sloot met aan baten en lasten met een bedrag van f 175.235.49. De baten bestonden onder meer uit ruim f 30.000 sub sidie prov. WV (uit provincie- kas), ruim f 31.000 subsidie van de gemeenten, f 10.400.bijdragen WV's, bijdragen van derden f 5035,20, bijdragen toer. bedrijfs leven: weekagenda f 28.259,40, va kantiegids f 14.785., vakantiekrant f 27.551) en ruim f 14.000 uit ver kopen gids enz. Bij de lasten wordt de grootste post gevormd door de personeelskosten f 71.849,37 en ruim f 60.000 voor propagandama teriaal. Het nadelig saldo bedroeg f 1.415.66, de reserve bedraagt nog f 6.489,34. De Gewestraad van het Gewest Deventer komt donderdag 12 juni om 20.00 uur in het Postiljon Motel te Deventer in openbare vergade ring bijeen voor de behandeling van de volgende agenda: 1 Vast stelling notulen vergadering van 15 januari 1975, 2 ingekomen stuk ken, 3 mededelingen, 4 voorziening vacature commissie voor Onder wijs, Cultuur .Sport en Recreatie, 5 toetreding Gelderse gemeente, wijziging Regeling Gewest Deven ter, 6 instelling ontwikkelingsbu reau, 7 voorstel inzake Rapport Vooronderzoek Takenpakket Ge west Deventer, 8 aanpassing K.M.- vergoeding, 9 slotwijziging begro ting 1973, 10 tweede wijziging be groting 1974, 11 voorlopige vaststel ling rekening 1974, 12 huisvesting secretariaat. 13 tweede wijziging begroting 1975, 14 afscheid van de voorzitter, dr. M. N. Bolkestein, burgemeester van Deventer. ALMELO Varossieau: donderd. en vrijd. 14.30 en 20 u.: Het 5e offensief (14 jr.) Zaterd. 18.45 en 21 u.: Het 5e of fensief (14 jr.) Zaterd. 23.15 u.: Ik een voyeur (18 jaar). Zond. 14.30, 16.45, 18.45 en 21 u.: Het 5e offensief (14 jr.) Maand., dinsd. en woensd. 14.30 en 20 u.: Ik een voyeur (18 jr.) Palace. Alle dagen (ook zondag) 14.30, 18.45 en 21 u.: Pikant gevrij in de Alpenwei (18 jr.) DEVENTER MOTOR- en AU TOMOBIELCLUB: inl. Oranje laan 74, Diepenveen, tel. 05709- 1766. donderdag 5 juni „KERMIS RIT" vanaf Café-Restaurant De Worp. Twelloseweg 3; start 20 u. SPORTEVENEMENTEN in DE VENTER: zaterdag 7 juni Sport complex Rielerenk: voetbal: Lui- lakkentoemooi Helios: zaterdag 7 juni Sportcomplex Zandweerd: voetbal: Pupstoemooi CJV'ers; zondag 8 juni Sportcomplex Rie lerenk: voetbal: Jeugdtoemooi Helios; zondag 3 juni Sportcom plex Rielerenk: Korfbal: Interna tionaal Juniorentoernooi Hellas. WEEKENDDIENSTEN TAND ARTSEN: 7 en 8 juni Tandheel kundig Centrum, Achter de Mu- ren-ZP 9, tel. 19133; spreekuren za 11.30-12 en 17.30-18; zo 11.30- 12 en 17.30-18 u. 31e AVONDVIERDAAGSE TE DEVENTER VAN 9-12 JUNI: afstanden senioren 3 x 18 en 1 x 9 km startplaats: Speeltuin Smyrna- straat (bij HUZ) junioren 3 x 12 en 1 x 9 km.; adspiranten 1x6 km starttijd: elke avond 18.30 uur. Inschrijven bij: G. J. Beldman, Deltaiaan 129, tel. 21739; A. B. Toornsman, le Kruisstraat 18, tel. 23008; G. Muiderman, De Kamp 53, tel. 17252; H. Hasper, Averlo- straat 8; mevr. Preuter, Almense- straat 18. DEVENTER KERMIS op Brink, Grote Kerkhof en Nieuwe Markt: za 31 mei t.m. zo 8 juni aanv. 19 uur, za, zo, wo vanaf 15 uur. De poffertjeskraam van Albers blijft staan op de Nieuwe Markt tot 15 juni. DE ROZIJNENKORF en DE KUNSTPOOT zijn tot eind juli ge sloten. KUNST RONDOM, Openbare Leeszaal, Brink 70, tel. 13506: tot 23 jun Harry Scheffer - grafiek; Tiny Vallen wandkleren, geopend di t/m vr 10-17,30 en 19-21, za 10-17. GALERIJ LENTEN, Kletter- straat 25-27, Epse, tel. 21815 is de gehele maand juni gesloten. ALBERT SCHWEITZER CEN TRUM. Brink 89, tel. 19675: Per manente expositie over leven en werk van Dr. A. Schweitzer; ge hele maand juni: Hetty Roelofsen, wandkleden, schilderijen; geopend di t/m vr 9-12, za 10-17. IJSELHOTEL. Worp 2, tel. 13520 geopend: dagelijks 10-22 uur. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14566; Antieke fietsen, keukens zilver, aardewerk, geopend: di t/m za 10-12.30 en 14-17. zo 14-17. MUSEUM DE DRIE HARIN GEN, Brink 55, tel. 14553: geopend ais de Waag. DEVENTER REN- en TOERIS TENVERENIGING „DE ZWALU WEN": inl. W. Bekking, Amstel- laan 20, tel. 21247 ma 9 t/m vr 13 juni AVONDVIERDAAGSE (dus gelegenheid tot een dag switchen) start 18-19 u. Clubhuis D.K.C. Hellas. Verder elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 u. vanaf Clubhuis D.K.C. Hellas, Sport» complex Dielerenk.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5