VAANDEL HOLTEN! BOERENDANSERS HEBBEN EEN EN GAAN OP DE INTERNATIONALE TOER /Twenhaarsveld' 4e in Twello en speldag van Blauw Wit '66" OP SPORTDAG OP MEERMANSRAMP" Holtense tennisteams hadden het moeilijk De Dorpsschool dit jaar zeer succesvol Inge Scharrenberg sport vrouw van de Noordenbarg Ledenvergadering „BATO" Bridgewedstrijd „Holten" HOLTENS NIEUWSBLAD - 6 JUNI 1975 - PAGINA 3 jaar naar Frankrijk en ook weer naar Duitsland zal gaan. Het is tevens de boerendansgroep gelukt om in de braderieweek van 21 tot 27 juli de in Zuid Duitsland zo bekende Volks Spiel-Tanz und Trachtengruppe „VOLKSBUHNE ROSSELTAL" te arrangeren die samen met de dansgroep 's avonds in en rond Holten zal optreden. Wat de optredens in eigen land be treft. ligt er een bijzonder druk en zwaar zomerprogramma te wach ten: de aanvragen komen nog steeds binnen. Veel aanvragen Het bestuur wil natuurlijk zoveel mogelijk aan alle aanvragen voor een demonstratie voldoen, maar men kan nu eenmaal maar op één plaats tegelijk zijn Er zal binnenkort weer mede werking worden verleend aan het Interkerkelijke recreatiewerk in de tent op de Borkeld en aan de Bra derie. Tévens zal er worden ge danst op verschillende campings en ontspanningsavonden van de WV's in diverse plaatsen Vrijdag 30 mei j.l. hield de Noor denbarg, school voor algemeen vormend- en beroepsoriënterend onderwijs te Holten haar jaarlijk se sportdag op ..Meermanskamp". Het dagvullend programma be stond uit de volgende onderdelen: atletiek. hardlopen, balgooien, verspringen, hoogspringen, een slagbalcompetitie en na de mid dag was er voor leerlingen en leerkrachten een puzzeltocht met opdrachten. Uit voorzorg was er ook een re genprogramma in elkaar gezet, maar gelukkig hoefde daar geen gebruik van worden gemaakt. Het weer was dit jaar, zoals voor afgaande jaren vaak wel, geen spelbreker. Dankzij de inzet van alle leerlin gen en leerkrachten werd het pro gramma vlot afgewerkt. De uitslagen van de atletiekwed strijden 60 m. hardlopen: 1ste prijs Inge Scharrenberg en Finet Idzes (8,3 sec', 2de prijs Ria Schooien (8,9 sec). balgooien: 1ste prijs Inge Schar renberg 23,65 m., 2de prijs Ger- rie Berendsen 22,15 m. verspringen: Iste prijs Dinie Op laat 3,75 m, 2de prijs Jeannette Zomer 3,73 m. hoogspringen: 1ste prijs Marjan Wijnnobel en Aly Kolkman 1.30 m. 2de prijs Gerrie Haverslag 1.25 m Uitslag slagbal: gewonnen door het team 1B2 van de eerste klas. Uitslag puzzeltocht: eveneens ge wonnen door'lB2. Nadat tegen 16.00 uur de laatste groep (weliswaar gestart als-eer ste o.l.v. de heer K wakenaak» van de puzzeltocht terug was, bedank te de heer F. Ca'mmeraat. direc teur van de school al de menSen. die meegeholpen hadden om deze dag zo succesvol te doen laten slagen. Iedere leerling ontving een A, B of C diploma voor de atletiekpres- taties. Voor elk onderdeel was er een medaille voor de 1ste en 2de prijs. De leerlingen van het win nende slagbalteam kregen ieder ook een medaille. En tenslotte kon de standaard voor het beste all round meisje van de school wor den uitgereikt aan Inge Scharren berg, leerling uit de eerste klas. Moe. maar voldaan, ging een ieder om half vijf naar huis. Penaltyschieten Bij het penaltyschieten op doel man Ardesch kwamen, na twee vonden, uiteindelijk de volgende winnaars uit de bus. Dames: mevr. Meijerink-Jansen. Junioren: Teun Schuppert Cl. E-pupillen: Henk Kolkman E3. F-pupillen: Henk Kolkman F2. Woord van dank De voorzitter van Blauw Wit. de heer H. Wiersma. sprak een woord van dank tot allen die medewer king verleenden aan het welslagen De folkloristische boeren dansgroep ,,De Holtense Boe- rendansers" heeft een vaan del. De secretaris, de heer H. Plekkenpol. wist de bekende tekenaar en ontwerper, de heer H. W. Nijhuis uit Zut- pen, te „strikken" voor een ontwerp en de benodigde te keningen, waarna mevrouw F. Mossink-The.vn en mevr. Jongman-Schoppert hun vrije tijd opofferden aan dit prach tige vaandel. Het bestuur kreeg aan het begin dit jaar van het oranjecomité uit Den Ham een vraag of het moge lijk was om op 5 mei een traditio nele boerenbruiloft in Den Ham te organiseren. Thuis bij Albert Na ruggespraak te hebben gehou den met de twee ervaren leden op dit gebied (t.w. Küppers Janske en G. Plekkenpol) besloot het be stuur dit evenement te verzorgen en het is fantastisch gelukt. Dieks Op. uitnodiging van de zwem vereniging Proteus nam de zwem- club Twenhaarsvcld deel aan een zeskamp te Twello. De deelnemen de nloegen waren Brummen. De Nymph uit Gorssel, Looërmarkt uit Bathmc.n. IJsselmeèuwcn uit Zul- ph n. Proteus uit Twello en Twen haarsvcld uit Holten. Als eerste nummer stond dc schoolslag op 'l programma. Al snel bleek dat zc Brummen aan kop stond, gevolgd door De Nymph. Na de rugslag was cr in de stand nog wéinig veranderd. Als laatste programma nummer werd de vrije slag ge zwommen. De eindstand was: 1 Brummen 112 pt., 2 De Nymph 102.5 pt„ 3 Proteus 89 pt.. 4 Twenhaarsveld 82.5 pt., 5 Looërmarkt 76 pt.. 6 IJs- selmeeuwen 60 pi. Voetbaltoernooi Bij het 's middags gespeelde voet baltoernooi behaalde het senioren elftal Heracles en bii de junioren het team Ajax de hoogste voetbal eer. Bij de pupillen bleef de stand na dc finalewedstrijd tussen AC Milaan en Bayern Munchen gelijk, zodat de winnaar middels het penaltyschieten moest worden aan gewezen. waarbij Bayern Munchen het meest gelukkig bleek le zijn. 's Middags om half twee begonnen de 496 leerlingen met het spelen van lijnbal. Op de twaalf uitgezet te velden werden maar liefst 86 wedstrijden gespeeld. Gelukkig had de sportcommissie hulp gekregen van de heer Veen- Stra, leraar lichamelijke opvoeding, die er voor gezorgd had dat een twintigtal studenten van de peda gogische academie uit Deventer aanwezig waren om de wedstrij den le leiden, hetgeen ze uitste kend hebben gedaan. Daardoor konden de eigen onderwijzers en onderwijzeressen fungeren als coach van de 49 deelnemende teams. De vierde klassers waren ver deeld over drie poules van ieder 5 teams. Hier waren Haarschool 4a. Haarschool 4b en Het Kompas de poulewinnaars. De vijfde klassers waren onder-' gebracht in 1 poule van 5 en 3 poules van 4 teams. De zesde klas- 'l'er afsluiting van het voetbal seizoen liicld de zvv Blauw Wit '66 jl. zaterdag op het sportcomplex iVJLe er manskamp weer de jaarlijkse sport- cn speldag. welke, dankzij gunstige weersomstandigheden en een perfecte organisatie, bij de deelnemers en publiek zeer in de smaak is gevallen. 's Morgens werd een zg. voetbal- kermis gehouden, bestaande uit 'n tiental op de voetbalsport betrek king hebbende individuele spelen, waaraan door ongeveer 130 junio ren en pupillen werd deelgeno men. Dc spelen voor deze voetbal kennis waren ontworpen door de heer J. Schut uit Colmschate. die tevens de algemene leiding voor zijn rekening nam. Tijdens het middagprogramma werd een onderling voetbaltoernooi gehouden, waaraan ook door de seniorenafdelmg werd deelgeno men. Voor de pupillen was aan 't geheel een extra aantrekkelijk tin tje gegeven door de aanwezigheid van Henny Ardesch, keeper bij de FC Twenthe (welke komend sei zoen zal uitkomen voor de Go Ahead Eagles te Deventer). Tussen de spelen door werd aan zowel dc pupillen, junioren en de dames ge legenheid geboden om penalty's af te vuren op het doel van Ardesch, waarvan uiteraard, gretig gebruik werd gemaakt, terwijl Ardesch ook handen tekort kwam om aan de vele verzoeken om een handteke ning te voldoen. Ook werd een korte voetbalwedstrijd met bewe gende doelen gespeeld tegen de teamleiders. Deze zeer geslaagde sportdag werd omstreeks half zes afgesloten met het uitreiken van de prijzen welke door de volgen de deelnemers werden behaald: Junioren: le prijs: Gerrit Jan Kolkman. 2e prijs: Gerard Aan stoot 3e prijs: Berend Veldhuis. Pupillen 11 en 12 jaar: lc prijs: Harrv Hoek jen (EI>. 2e pr. André Schuppert (EI), 3e pr. Johan Stam (E3>. Pupillen 9 en 10 jaar: le prijs: Hans Stam (Fl). 2e pr. R. Kolk man (F3), 3e pr. H. Kolkman <E3). Pupillen 6. 7 en 8 jaar: lc prijs: Anne Wolf (F3), 2e pr. Jan Koning (F4), 3e pr. Andries van Ieperen <F4>. De rina'svvGdstrijden on het Hollens kampioen schap waren volgens verwachting weer erg span nend. In poule A verdedigde kampioen 1974 Kenk i.Wavrm;* v.vet voorlopig succes, zijn-.tiledoer. van. F s met-2-' ;c .winnen. Ook/B. Arfroan werd aan de zegekar gebonden. En -toch was-het Bennie Artfp.an (17) die over "het gehele toernooi het meest succesvol was en zich na afloop de dik ver diende kampioen 1975 tafeltennis mag noemen. In de strijd om de tweede plaats was Groothuis de meest gelukkige winnaar over Gütlich, na in de poulewedstrijd nog van hem te hebben verlo ren. Henk Warrink. kwam mei. Jege handen op-de vierde plaats. Al met al was het weer een geslaagd toernooi met een grandioze.-winnaar. Op de foto van links naar rechts: Warrink (4). Groothuis (2). Arfman (1) en Gütlich (3). Het herenteam speelde in Rijs- sen een bijzonder leuke wedstrijd. Het team bestond uit Peter Naayer, Hal Kempers, Martin Beekman cn Erik Ladiges. De enkelspelen gingen na vaak spannende strijd verloren, maar twee van de drie heren dubbel werden gewonnen. In beide gevallen was Erik Ladi ges betrokken, die dus nu de vruchten gaat plukken van vaak intensief oefenen. Ook het mixedteam moest dus de punten bij de gastheren - in dit geval ,.de Schapekoik" uit Diepen veen - achterlaten. Gerard van Loenen voelde zich nog het beste thuis op het grével en hij won dan van dc „Sport- en speldag '75" en hij bood attenties aan aan hetkan- tinepersoneel mevr. M. Meisma- Kooy en Herman Schutte, aan Ri- nus den Heijer (speaker), sport park beheerder Nuus. de heer J. Schut te Colmschate en doelman Henny .Ardesch. Ook dankte de heer Wiersma de leiders en de vele autobezitters die het afgelopen sei zoen zorgden voor vervoer van de junioren en pupillen naar de uit- wedsrtijden. ook zijn heren enkel. Het tweede punt werd behaald in de dames dubbel Joke Pfeffer en Charlotte Kohier. Het tweede zondagteam had zijn eerste wedstrijd tegen ,,de Scha pekoik" 4 weken geleden met 6-2 gewonnen, zodat de reis naar Die penveen optimistisch werd aan vaard. Maar terwijl Holten door enkele invallers toch wel eniger mate was verzwakt, had 'de Scha pekoik' deze keer sterkere spelers opgesteld. Resultaat een 7-1 ne derlaag. waarbij de eer werd ge red in de mixed van Monique Du- rieux en Rudie Berends. Zondagteams leden zware nederlagen In de derde klasse afdeling, waarin Holten I speelt, waart het degradatiespook rond. De Zut- phense tegenstander van afgelo pen zondag had dan ook een ba- Het voetbaltoernooi werd bij de senioren gewonnen door het elftal van aanvoerder doelman Bert Trompetter (links) die de prachti ge bokaal werd uitgereikt door de leider van Blauw Wit 2 Gerrit Welink. roep gedaan op zijn trainer Van der Buur om hier een zege weg te slepen. Dit is voortreffelijk gelukt door zeer sluw spel wist hij de single tegen de door drie weken niet-tennissen gehandicapte Gerrit Makel te winnen. Maar ook Tine ke Makel werd verrast; haar te genstander, waar ze in Zutphen van had gewonnen, was haar nu duidelijk de baas en zo gingen al le vier enkelspelen verloren. Even was er nog hoop toen zowel in de dames als in de heren dubbel een derde set werd bereikt, maar de tegenstanders bleken, ondanks ook goed spel van Arjan Beekman en Renée Heyting, toch te sterk. F.en beetje gedesillusioneerd liet Hol ten daarna vrij snel de twee ge mengd dubbels verloren gaan. Ondanks de 8-0 nederlaag moet toqh gesteld worden dat de jeug dige Arjen en Renée zich naast de routiniers Gerrit en Tinneke Ma kel steeds beter aan passen aan het niveau van de derde klas. Wedstrijden komend weekend Komend weekend speelt het jon gensteam o.l.v Jan Herman ten Kampe zaterdagmiddag uit tegen ..Smash" zijn laatste wedstrijd. Het mixed team ontvangt zaterdag middag hel sterke team van de Goorse T.C. Van de zondagteams speelt het tweede thuis tegen ,.de Pelikaan" uit Zwolle, waartegen de eerste keer werd gelijkgespeeld. Het eer ste maakte zijn verste reis. n.l. naar Quick in Nijmegen. De re sultaten zullen sterk afhankelijk zijn van beschikbaarheid en het in vorm zijn van div. spelers. Speelt bijv. Robert van Iddekinge weer mee. die afgelopen zondag door knieblessure verhinderd was. Aanvoerder Rudie Berends rekent wel op Robert, omdat deze zondag reeds weer ..voorzichtig" wat oefende. Aanleg nieuwe banen Tennisbouw B.V. maakt hier forse vorderingen mee. zodanig zelfs dat de tennisclub nog -een extra onderling toernooi ter ..in wijding" van de nieuwe banen durft te plannen tijdens het week end van 28 en 29 juni a.s. Hier over zullen ter zijner tijd nog me dedelingen volgen. De pupillen Fl van de sv Holten gaan zaterdag naar Almen (G.».1 waar ze zullen deelnemen aan het toernooi van de ZVV Almen. Ver trek om kwart over acht vanaf Meermanskamp. Op dinsdag 27 mei kregen dc leerlingen uit de klassen 4, 5 cn 6 van de zeven scholen voor basis onderwijs in de gemeente Holten, gelegenheid om een sportdiploma te behalen. Ze moesten dan vol doen aan de gestelde normen voor 60 m. hardlopen, werpen met de grote bal en verspringen. Boven dien moesten ze hun kunnen to nen op de uit 5 proeven bestaande bindernisbaan. Vooral het laatste onderdeel hier van, een tennisbal slaan met de slagplank, voor de jongens 20 m. en dc meisjes 15 m„ speelde me nigeen parten. Daardoor is 't mis schien verklaarbaar dat slechts 3 leerlingen een E-diploma 'het hoogste) behaalden: t.w. Manda Broekhuis. Ans Bulsink en Martin Aanstoof. Verder waren er 22 leer lingen die een A-diploma behaal den: 152 kinderen kregen een B- diploma: 237 verwierven er een C- diploma en slechts 82 leerlingen haalden een D-diploma. Bij het hardlopen waven Erik Knapen met 8.7 sec. en Manda Broekhuis met 9.0 sec. de snelsten. Bij het ver springen zegevierden Jerome Wol- tèrs met 4.50 m. en Ans Bulsink met 3.85. De sterksten bij het bal- werpen waren Erik Knapen (27.30 m.) en Manda Broekhuis (23.20 m.) Zij zijn allen leerlingen van de o.l. Dorpsschool. Kent men voor een A-diploma 1 punt toe, voor een B-diploma 2 punten, voor een C-diploma 3. een D 4 punten en een E 5, dan heeft de school uil Espelo het hoogste gemiddelde (3.17), gevolgd door de Dorpsschool met (2.95) en Dijker- hoek (2.85). Om kwart voor twaalf vond dc estafette plaats lussen de zeven scholen. Na een spannende race kwam de Dorpsschool als eerste over de finish. De tweede plaats was voor De Schakel en de derde prijs ging naar de Haarschool. sers eveneens. Bij klas 5 waren de Kolschool 5a, De Schakel 5b. de Kolschool 5c en Kolschool 5d pou lewinnaars. Bii de zesde klassers waren dat de volgende teams: Dijkerlo 6c, Dorpsschool 6b. Kolschool 6b en Dijkerlo 6b. (De leerlingen van de school uit Dijkerhoek en Espelo waren samengevoegd en speelden onder' de naam Dijkerlo.) Handbal en voetbal Op 2 mei werd al een begin ge maakt met de hand- cn voetbal wedstrijden. De ploegen waren door loting ondergebracht in twee poules. In poule 1 speelden de Dorps school, de Haarschool en Het Kom pas. in poule 2 De Schakel, de Kol school en Dijkerlo.i Winnaars in poule 1 werden de teams van de Dorpsschool. Dé tweede plaats was voor de Haarschool. In poule 2 werden de teams van De Schakel winnaar. Bij het voetballen eindig de Dijkerlo op de tweede plaats cn bij het handballen was dat het team van de Kolschool. Op 26 mei vonden onder grote publieke belangstelling de .finales' plaats. Om half zeven begonnen de teams aan hun wedstrijden. Om zeven uur bleek dat het meisjes team van de Kolschool de derde plaats had bei'eikt en de Haar school vierde was geworden. De jongens van De Schakel en de Dorpsschool, die bij het voetballen om dc eerste cn tweede plaats speelden, hadden voor de beslis sing wat meer tijd nodig. Na 2 x 20 minuten voetbal was de stand 2-2. In de verlenging werd er niet gescoord. Daarop werd de wed strijd. evenals hetvorig jaar, door het nemen van strafschoppen be slist. De Dorpsschool had dit jaar dc beste schutters of misschien wa ren hel ook wel de sterkste zenu wen. De uitslag was uiteindelijk: Ook bij de meisjes was hel een spannende strijd. Heel lang was de stand 3-2 in het voordeel van de Dorpsschoolmeisjes en de gelijk maker hing in d'e lucht. In de slot fase wist het Dorpsschoolteam de overwinning veilig te stellen. De eindstand was hier 5-3. zodat daar mee ook deze beker in het bezit van de Dorpsschool kwam. Medewerking Bij dc voorbereidingen cn ook op dc sportdag zelf heeft de sport commissie van alle kanten mede werking ondervonden. Zo waren cr 's morgens een 15-tal ouders pa raat om cr. samen met bet onder wijzend personeel, voor te zorgen dat de vaardigheidsproevcn vlot vér ticpén. Dc. dienst gemeente'werken, zorgde eV o.a. voor dat aue benodigdhe den on de bestemde plaats kwa men: de hockeyvereniging -stond voor de handbalwedstvijden 2 doe len af en de heer Nuus. beheerder van het sportpark, maakte de vel den voor handbal, voetbal, lijnbal. hahverpen enz. in orde. In de kan tine werden jong en oud op hun wenken bediend door het vijf man sterke kantinepersoneel. Voor ge zellige muziek, gevonden en verlo ren voorwerpen (en dat waren er heel wat), mededelingen enz. zorg de geheel belangeloos de heer R. den Heyer. Het v/as mede hierdoor dat de sportcommissie terug kan zien op een geslaagd sportfestijn 1974. van 't Watergat en Jcnnigen van Hill'n Oarend werden, door de oud burgemeester van Holten. Berend Willem Dapper in het huwelijk „verheven", waarna de bruiloft be gon o.l.v. de vaste conferencier van de Holtense boerendansers Gaitjan van Achteren uut Brumm'n. De bekende T.V. artiest Albert Mol vroeg of de dansgroep bij hem thuis eens de gezellige ouder wetse sfeer kon laten proeven bij een feest onder T.V. artiesten en dat was voor de dansgroep natuur lijk geen enkel probleem. De ar tiesten spraken dan ook vol lof over de dansgroep en deden ook gaarne enkele dansen mee, de da mes vroegen allemaal om de gunst van Albert Mol terwijl de heren het hadden voorzien op Ronnie Bierman en Connie Stuart. Op tournee Door de diverse kontakten die 't bestuur eind vorig jaar in het buL tenland heeft gelegd heeft het be stuur uit één van de aanbiedingen gekozen en wel naar de Weinfees- ten in Zuid Duitsland t.w. 6. 7 en 8 sept. a.s. terwijl het nu al vast staat dat de dansgroep volgend 1 Heer. en mevr. Rustebiel 65.7 pet., 2 Hancnburg-Bogaard 61,5? pet.. 3 heer en mevr. Vermeulen 60.2 nel.. 4 Bontje-Diikstra 50.9 pet., 5 Goorman-Groot Obbink 49,5 pet., 6 e.e. dames Teussink en Van Veen 45.4 pet., Meijer-Dekkers 45.4 pet., 8 Van Geel-Dekker 43 pet., Van Zoest-Grobben 39.8 pet.. 10 heer en mevr. Sawade 38.4 pet. Eindstand competitie '74-'75: 1 Meijer-Dekkers. 2 heer en mevr. Vermeulen, 3 Disbergen-Dekker. 4 heer en mevr. Rustebiel, 5 Van Id- dekinge-Geereslein, 6 dames Teus sink en Van Veen. 7 Van Zoest- Grobben, 8 Hanenburg-Bogaard, 9 Bontje-Dijkstra, 10 Goorman-Groot Obbink. 11 heer en mëYr. Sawade. Lijnbal voor alle leerlingen

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3