Mevr. B. de Klijne sprak op ouderavond o.l.s. De naamketen van predikanten FEEST BIJ UW WARME BAKKER! FRANS PLUIJGERS mimummt „OPEN-HUIS" 1.35 3.90 Kruisverenigingen in Z.W.-Overijssei worden tot grotere eenheden samengevoegd Voed je goed in de o.l.s. Dijkerhoek Jaarvergadering van Hervormd kerkkoor oalonwander PER I JANUARI 1976.... „Be Boetiek" nuchtere stierkalveren „De Boetiek" „De Boetiek" BOUWHUIS Horlogerie, goud en zilver „DE POPPE" „De Boetiek" „De Boetiek" Kleine contributieverhoging noodzakelijk Holtens gemengd koor nam deel aan koorfestival spesiaie feestverrassing 5 gesorteerde K0FF1EBRQGDJES slagroom MOORKOPPEN BW WARME BAKKER BAR-DANCING „B0ÖDE" BATHMEN THE JUMPS THE M00DCHERS ST0LPWONIN® BUNGALOW onr. goed. VINCENT ë.V. voor al uw cadeaus voor al uw cadeaus voor al uw cadeaus voor al uw cadeaus voor al uw cadeaus heladresvoor moderne haarverzorging Plattelandsvrouwen Bescherming van bloemen en planten Vrijdag 23 mei 1975 S „In navolging van andere regio's in onze provincie, is ook in Zuid west-Overijssel het overleg over de herstructurering van het kruis werk begonnen. Dit overleg omvat de plaatselijke verenigingen van het Groene- en Wit-Gele Kruis in Deventer, Schalkhaar, Cöknschate, Lettele, Raalte, Heeten, Nieuw-Heeten, Diepenveen, Olst, Olst-Boskamp, Holten, Bathmen, Broekland en Luttenberg. Al deze verenigingen hebben zich uitgesproken - uiteraard behou dens goedkeuring van de ledenvergaderingen - over een volledige samenwerking, te realiseren met ingang van 1 januari 1976." Dit zei de voorzitter van de Holtense vereniging Het Groene Kruis, de heer G. J. Langenbarg, in de donderdagavond in hotel Vosman gehouden ledenvergadering. Deze bijeenkomst was in vergelijking met voorgaande jaren goed bezocht. Vooral de dames-leden waren goed vertegenwoordigd. De heer Langenbarg deelde nog mede, dat ter voorbereiding van de beoogde samenwerking uit de bestu ren der verenigingen twee werkgroepen zijn gevormd. Elke vereni ging is in een werkgroep vertegenwoordigd door twee bestuurs leden. Door het Holtense bestuur zijn aangewezen de heren Lan genbarg en H. Rozendom. Basiseenheden In het gehele gebied zullen 4 basis eenheden worden gevormd met 10 a 15 hoofdwijkverpleegkundigen. Voor de grensafbakening van deze basis eenheden in het gehele gebied moe ten nog een aantal praktische pro blemen worden opgelost. De verpleeg kundigen in algemene dienst van de provinciale kruisverenigingen (SPOK) is verzocht om in gezamenlijk overleg met de wijkverpleegkundigen 'n voor stel voor de werkgebieden van deze basiseenheden te maken. Het is de bedoeling de plaatselijke verenigin gen in stand te houden en de bezit tingen en vermogens bij deze vereni gingen te laten. Elke plaatselijke ver eniging zal door één bestuurslid in de nieuwe organisatie zijn vertegenwoor digd. Er zijn nog verschillende prak tische en organisatorische problemen maar de besprekingen vorderen ge staag. Indien de voortekenen niet bedriegen is het vandaag de laatste ledenver gadering in deze vorm. zie de heer Langenbarg, die er verder op wees, dat alles nog in een buitengewone ledenvergadering besproken en be slist moet worden. Hij bracht ten slotte dank aan allen, die in het af gelopen jaar weer een bijdrage heb ben geleverd om de doelstellingen der vereniging ten uitvoer te brengen. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de heer C. G. Bal, die als zijn mening uitsprak, dat de le denvergadering schriftelijk moet worden bijeengeroepen en niet door f middel van een advertentie in het plaatselijk blad. Hij had althans geen oproep ontvangen en verzocht tegen betaling toezending van de statuten. De vergadering besloot aan dit ver zoek te voldoen. Ledenvergaderingen zijn altijd doormiddel van een alge mene oproep bijeengeroepen zo con stateerde men. Jaarverslag De secretaresse mevr. J. Wiggers- Aanstoot bracht in haar jaarverslag de verpleegkundigen dank voor hun werk dat steeds m-et liefde en toewij ding wordt gedaan. Ook dankte mevr. Wiggers de concierge de heer H. Meerman en zijn echtgenote voor hun werk in het belang van het Groene Kruis. Door de drie wijkverpleegsters wer den in totaal 3253 verpleegbezoeken afgelegd waarvan 1349 dagelijkse en 1043 wekelijks bezoeken. De baby- en kleutercursus werden goed bezocht en ook werd er weer een moedercur sus gegeven, er was onder deskundi ge leiding elke week gymnastiek voor bejaarden en in bet Groene Kruisge- bouw heeft sinds enkele maanden ook de sportkeuring plaats. Financiën Voor haar uitvoerig verslag werd haar door de voorzitter dank ge bracht. De penningmeester, de heer H. J. Oolbekkink, gaf een uitvoerig overzicht van de financiële situatie der vereniging over het afgelopen jaar, verdeeld over de verschillende onderdelen. De algemene kosten en baten bedroegen resp. f 38.987.92 en f 75.689.08. De kosten van het gebouw en inkomsten daarover bedroegen resp. f 10.723.85 en 11.600.49. Maga zijn: resp. f 1.082.35 en 218.32. Kos ten wijkverpleging resp. f 94.155.06 enf 70.333.99, kosten kinderhygiëne resp. f 12.890.- en f 659.60. Totale las ten en baten resp. f 157.839.52 en f 158.501.48, zodat een batig saldo be draagt f 661.96. De balans per 31 dec. '74 sluit aan beide zijden met «én bedrag van f 120.933.92. Het reservefonds be draagt f 29.797.74. Hét aantal leden bedroeg ultimo december '74 1928 ge wone en 259 alleenstaande leden. Hogere contributie Op voorstel van het bestuur besloot de vergadering de autokostenvergoe ding voor de drie wijkverpleegsters te brengen op f 2100.- per jaar per verpleegster.. Voor het taxi-vervoer naar het zuigelingenconsultatiebureau zal een bijdrage van f 5.- gevraagd worden (was f 2.-). In verband met kostenstijgingen en de noodzaak van afschrijving op het wijkgebouw besloot de vergadering op voorstel van het bestuur de con tributie met ingang van 1 januari '75 te verhogen van f 20.- naar f 23.- voor gezinnen en van f 10.- naar. f 11.- voor alleenstaanden per jaar. De kascommissie verklaarde bij mon de van de beer Brandwijk, dat de boekhouding op een bijzonder goede wijze was verzorgd. Op zijn voorstel werd de penningmeester onder dank zegging voor zijn beheer decharge Donderdagavond vond in de o.l.s. Dykerhoek een ouderavond plaats die in het teken stond van de voeding. De voorzitter, de heer J. Veneklaas, heette allen welkom en speciaal me vrouw B. de Klijne uit Dykerhoek, die een lezing zou houden over „De voeding voor het schoolkind". De d'insdag en woensdag er voor had ze de kinderen al verteld over gezonde en goede voeding. Spreek ster gaf een overzicht van de diverse voedingsmiddelen en waarschuwde de ouders tegen te eenzijdige voe ding. Het beste is de dagelijkse maaltijden zo samen te stellen dat er voldoende bouw-, brand- en bescher mende stoffen in zitten. Aan de hand van de „schijf van vijf" en diverse voorbeelden bouwde ze haar lezing op. Ook besprak ze diverse ziekten die ontstaan door verkeerde voeding. Aan het slot van haar boeiende be toog beantwoordde ze de vele vra gen, zoals het probleem van te dikke kinderen, tandenpoetsen, snoepen enz. De voorzitter bedankte^ spreekster hartelijk en óverhandigde haar ~een geschenk. Na de -pauze, zonder de traditionele verloting, kwam bet huishoudelijk ge deelte. De heer J. Prins, secr.-penningm. van de feestcommissie, las- het jaar verslag en gaf een overzicht van de financiën. Van de heer Prins, die af tredend en niet herkiesbaar was, werd afscheid genomen. De voorzitter bedankte hem voor het vele werk, dat hij als secretaris penningmeester van de commissie Iheeft verricht. Steeds weer slaagde hij er in het feest voor elkaar te krij gen. Als herinnering werd hem een prachtige ballpen aangeboden. Tot zijn opvolger, werd gekozen de heer W. Weijers uit Holterbroek. Het hoofd .van de sc-hpol, de héér Kroon, besprak hierna niet de öüders de schoolreisjes; schóolvërzekerihg, een nieuwe biologie-methode, de oud- papiei-acties, foto's en blokfluit. Hij dankte de ouders, oudercommissie en collega's voor* de prettige samenwer king bij de kerstviering, koninginne dag in Hellendoorn, enz. enz. Na de rondvraag, waarin nog eens uitvoerig werd ingegajyi op de pro blemen rond de kleutercursus, sloot voorzitter Veneklaas de gezellige ver gadering. verleend. Tot nieuw lid van de kas commissie werd naast de heer Brand wijk benoemd de heer E. Kruit. Na de fusie zal het bestuur nog eens bezien over voor de penningmeester geen financiële toelage moet worden vastgesteld in verband met zijn om vangrijke arbeid. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende leden, mevr. J, Wiggers-Aanstoot en de heren G. J. Langenbarg en II. J. Oolbekkink bij meerderheid van stemmen herko zen, In de plaats van dokter J. F. Sijtsema, die zich om persoonlijke redenen van deze functie vrij wilde maken, met bijna algemene stemmen gekozen dokter W. R. van Couwelaar. Voorzitter Langenbarg bracht dokter Sijtsema dank voor zijn arbeid en adviezen in.'t belang der vereniging. Bij de rondvraag werd nog even na gepraat over de op handen zijnde fu sie en herstructurering der kruisver enigingen. Holtens Gemengd Koor heeft op 't Nederlands Koorfestival 1975 te Hil versum, dat georganiseerd werd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in samenwer king met de AVRO met het behalen van totaal 326.4 punten (160.3 p. voor het verplichte en 165.6 voor het vrije werk) een goede vocale prestatie ge leverd. Het koor dat o.l.v. dirigent Jan Warmink te Goor uitkwam in de aCd. C. kwam voor promotie naar de afd. B. slechts enkele punten tekort. De jury die bestond uit de heren Al- bert de Klerk, Andries de Braai en Jaap Hillen, Tnaakte de volgende aan tekeningen. Verplicht werk: Adoremus van W. A. Mozart: Albert de Klerk: Alten begonnen bijna met een e. Denk aan verkeerde accenten. Verder mooi geïnspireerd en goed van enseroj?le uitgevoerd. Vrij werk: Vill37?el!a alla Napoli- tana: Fijne beschaafde koorklank en uitstekend gekozen tempi. Jammer van foute nootjes in de bas laatste maat, voorlaatste jregel. Andries de Braai1: verplicht werk: De inzet van de.' alt met ,,e" was fout! Gelukkig bracht, dit verder geen schade. De uitvoering was goed van sfeer en had muzikaal karakter. Vrij werk: In de bas een enkele vergissing. Maar «en heel goede uit voering, li.chtyoe.tig zo.als dit werkje '*dat"vraagt Jaap Hillen. Verplicht werk: On danks het begin dat niet zuiver was. kwam alles op z'n pootjes terecht. Bravo! Sopranen Slibberen wat; zijn dat zenuwen? Tenoren wat scherp. Muzikale vertolking. Vrij -werk: Eind derde regel-man nenstemmen nog epns goed nakijken. Overigens een beschaafde en ver zorgde. pittige uitwoëring. Kranig om dit allies uit het ïjftbfd te zingen. Vorige week stond de school in Dijkerhoek in het teken van de voeding. Mevrouw B. de Klijne, lerares uit Dijkerhoek, vertelde de kinderen over de voeding. Donderdagavond hield zij een lezing voor de ouders. Ouders en kinderen konden dan thuis napraten over het samenstellen van gezonde menu's. Mevrouw De Klijne gaf de kinderen een folder van de „schijf van vijl". Aan de hand hiervan besprak ze dé voedingsmiddelen. Hierin moeten zit ten: a) Bouwstoffen voor de opbouw van ons lichaam en voor herstel van slijtage; b) Beschermende stoffen voor de weerstand; c) Brandstoffen voor de arbeidskracht en het op' peil houden van de lichaamstemperatuur. Voor het jonge, groeiende kind zijn deze bouw beschermende en brandstoffen van het grootste belang. Gebruik daarom de zgn. schijf van vijf Deze bestaat uit vijf groepen: 1' melkprodukten, 2 aardappels, groen te en fruit, 3 kaas, vlees, vis en peul vruchten, 4 boter en margarine, 5 brood en graanprodukten. Om nu dagelijks alle stoffen binnen te krijgen, moet het kind wat eten uit elke groep. Na deze inleiding werdén in de hal vijf tafels gezet met op ie dere tafel één van de groepen. De kinderen mochten aan iedere ta fel proeven en vergelijken. Aan de eerste tafel proefden ze diverse soor ten melk en yoghurt. Aan de tweede tafel schijfjes komkommer, wortel tjes en radijsjes. Aan de derde tafel verschillende soorten kaas. Aan de vierde tafel soorten margarine en "bo ter op toastjes. Aan de laatste tafel bruin- wit- en roggebrood en crac kers. Nadat alles gekeurd was, konden de kinderen vragen stellen, waar druk gebruik van werd gemaakt. Tot slot hield mevrouw De Klijne nog een kort praatje over snoep. Snoepen is bijna niet tegen te gaan. Het is daarom goed het in goede ba nen te leiden. Neem daarom liefst een „goed" snoepje. Dit is een snoep je dat niet lang in de mond blijft. Snoep op een bepaald uur van de dag en besluit snoepen met bijv. een ap pel, wortel of iets dergelijks. Het beste is echter helemaal niet te snoepen. Spaar je zakgeld liever voor het kopen van boeken of andere nut tige dingen, zo besloot mevrouw De Klijne. Dinsdagavond jl. lieten de leden van het Hervormd kerkkoor de inuzick één avond voor wat ze was en kwa men voor het houden van de jaar vergadering bijeen in gebouw Irene. Na het gezamenlijk zingen van Gez. 415, opende voorzitter G. Nijenhuis de vergadering met het lezen van een Bijbelgedeelte uit de in moderne om gangstaal geschreven bundel „Grimt nieuws voor U", van Miehei v. d. Plas en ging voor in gebed. Jaaroverzicht Uit het daarna door de. heer J.. Yuu.r- e.gge voorgelezen jaarverslag bleek o.a. dat het ledenaantal tijdens het afgelopen jaar is teruggelopen van 51 tot 47 leden. Derhalve riep hij op tot het werven van nieuwe leden. Verder bracht hij hulde aan de koor dirigent de heer J. Op den Dries voor de wijze waarop hij, tijdens het afge lopen jaar weer leiding aan het koor heeft gegeven. Uit het financieel jaarverslag van penningmeester G. van Zon bleek de financiële rekening met een ru:m. batig saldo te sluiten. „Wanneer de boeken ons niet bedro gen hebben is het goed dat wij van avond drie koorleden een ogenblik in de schijnwerper plaatsen, vanwege hun 25 jarig lidmaatschap", aldus voorzitter G. Nijenhuis, die daarmee hulde brach aan de dames Verveda- Romeijn, Willems-Muller, alsmede aan de heer W. Drent. Hij dankte hen zeer voor de trouw die zij gedu rende bün lidmaatschap aan het koor hebben betoond en bood elk een ca deaubon aan. Bestuursverkiezing Tijdens de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de' he ren J. Vuuregge en G. van Zon zon der hoofdelijke stemming herkozen. Nadat tijdens de pauze een verloting werd gehouden van door leden be schikbaar gestelde cadeaus, bleven de leden onder het genot van een kopje koffie nog een uurtje in geze:- lige sfeer bijeen. De repetities van het Hervormd Kerkkoor worden gehouden op dins dagavond van 8 tot 30 uur met een onderbreking voor een korte koffie pauze. Nieuwe leden zijn steeds van harte welkom. Ten behoeve van mijn artikelen over de predikanten, welke vanaf de Reformatie aan de Hervormde Kerk van Holten waren verbonden, maak te ik tot nog toe ook dankbaar ge bruik van „De naemketcn van pre dikanten in Overijssel", samengesteld door Arnold Mocnen, van 1679-1711 predikant te Deventer. Aangezien ik ook de geschiedenis van de gereformeerde kerken in Ne derland, in het bijzonder die van Hol tens Nkerk, niet verwaarloos, ben ik uiteraard ingenoemen met de ver schijning van het boekje ..Honderd veertig jaar gemeenten en predikan ten", een uitgave van (het algemeen bureau van de gereformeerde kerken in Nederland. Het is een publicatie met namen en data, met namen van kerken en mensen. Kan een dergelijk boekje wel belangstelling wekken? In .eerste instantie geeft het boekje antwoord op vragen als: wanneer is een bepaalde gemeente geïnstitueerd; gedurende welke periode is X er pre- d'ikant geweest; wanneer werd hem emeritaat verleend; wie was zijn op- volger. Het geschrift is echter meer dan alleen een naslagwerkje. In de droge opsomming van data en jaartallen kunnen wij vreugde en verdriet ont dekken, welke daarin schuilgaan. Het boekje informeert ons ook door middel van data over Afscheiding en Doleantie, over- de Gron'ingse burge meesterszoon ös. Hendrik de Cock en de Amsterdamse kistenmakers- zoon ds. Hendrik Pieter Scholte, die in 1847 het voorbeeld volgde van ds. A. Cl. van Raalte door naar Amerika te vertrekken. Bladerend in dit werkje heb ik niet te klagen over gebrek aan inspi ratie tot het schrijven van artikelen. Wel moet ik de veel gefhoorde klacht uiten: te weinig tijd.helaas. Aan twee personen, wier namen ook in de .uitgave worden vermeld, wil ik Kier wat meer aandacht be steden. 1. Dr. W. S. Hugo van Dalen. Over hem lees ik alleen, dat hij is geboren in 1916. van 1942-1943 heeft gestaan te Nieuwe Schans, van 1943- 1944 te Haren - (voor Paterswolde) en van 1944-1945 te Dordrecht voor de stadsevangelisatie. In laatstgenoemd jaar werd hij uit zijn ambt ontheven. Vervolgens ontleen ik aan Van Al- phen's nieuw kerkelijk (handboek nog het volgende: 1946 directeur van de standszending in Paramaribo. 1949 hervormd predikant te Colijnsplaat, 1954 hervormd predikant te Oostbürg en emeritaat in 1964. Van Dalen maakte vanuit Colijns plaat en Oostburg kerkelijke studie reizen naar Rusland. Gedurende een vijftal jaren studeerde hij filosofie in Leuven. In april. 1965 ging Van Da len over naar de rooms-katholieke kerk. Hij ontving- al- eerder een ere doctoraat aan de theologische geeste lijke academie van Moskou. 'Dr'. "Van" Dalen zégt* in" dé m" 1'965 bij Bert Bakker'Daamen. NV te Den Haag verschenen Ooievaar 20/201, getiteld „De kogel door de kerk", dat hij in de gereformeerde kerk hij studeerde aan de VU exegese, dogmatiek en homiletiek heeft ge leerd. „Ze kunnen daar preken, be ter dan- in- de roomse- kerk", zo stelt hij. Verder merkt hij op, dat hij in de hervormde kerk juist zo veel oud- gereformeerden en bonders trok. In middels is dr. Van Dalen weer tot het protestantisme overgegaan. In ,.De Waarheidsvriend" la£"ik onlangs, dat hij is toegetreden tot de gerefor meerde bond in de Nederlandse her vormde kerk. 2. Ds. B. C. Felix. Geboren 1827 Idskenhuizeri 1861.. Donkerbroek 1863. Bolsward 1865. Den Helder 1867. Groningen 1873. De Lier 1878. Naar de Vlaams-evangelische kerk 1884. Over het geslaclht, waartoe K. C. Felix behoort heb ik in de loop d-er'ja-rep vrij veel gegevens verza meld. Naar wordt verhaald stamde Ber nardus Comelis Felix af uit 'n Spaans geslacht, waarvan één der leden Don Felix tijdens geloofsvervolgingen in Spanje zijn vaderland verliet op een koopvaardijschip, verborgen in een wijnvat, daarbij geholpen door zijn trouwe tuinman. 'B. 'C. 'Féli'x. kwam op 6 augustus 1827 te Leiden ter wereld. Zijn vader was daar lakenfabrikant en woonde naast mr. Willem Bilder- dijk. Bernardus Cornelis behoorde evenals zijn ouders tot de Waalse kerk. Hij studeerde theologie in Utrecht. Om zijn confessionele rich ting- werd hij herhaaldelijk- afgewe zen. De adviseur van Holtens afge scheiden gemeente, prof. A. Brum- melkamp sr.. bevestigde hem te Bols- wardt tot gei-eformeerde predikant. Zijn achterkleinzoon drs. Jukema, hervormd predikant te Amersfoort, dvaagt ook de voornamen Bernardus Cornelis. Felix' broer Jan Wouter was her vormd predikant. Hij heeft veel ge daan voor de opwekking vair -het- po sitief christelijk leven door in Fries land de „Vrienden der waarheid" te organiseren. Ds. J. W. Felix was mede-oprichter van de evangelisch- ronfessionele predikantenvereniging. een kerkelijke oppositiepartij, die zich kantte tegen het modernigroe.. Jan Wouter Felix was ook de eerste pre- ident-curator van de vrije universi teit. Bij de rectoraatsovordracht op '10 oktober 1888 betreurt Abraham Kuyper evenwel het vertrek van Fe- lix en enkele anderen Naar" K woord van ds. H. Beuker in ..De Vrije Kerk" en 1892 „kwamen zij In de noodza kelijkheid om óf hun VU met haar gereformeerde beginsel, óf hun Ned. Hen/. Kerk het haren ongereformeer den grondslag los te laten. Zii deden het eerste". Hilversum W. Otten Wij hebben onze bakkerij vergroot, en gemoderniseerd. Dat willen wij graag laten zien! Daarom houden we dinsdag 27 mei: Tijdens dit OPEN HUIS nodigen wij u uit ons bedrijf in werking te komen bekijken. Van 10 - 12 uur, van 14 - 16 uur en van 19 - 21 uur. Deze laatste tijd is wellicht interessant voor de heren dio met hun vrouw meekomen. Gedurende dit open huis kunt u zien welke zorg wij besteden aan uw dagelijks brood! Natuurlijk zullen wij u verrassen met een drankje en een hapje. Tevens introduceren wij tijdens dit open huis ons nieuwe Voordeelkaart systeem! Oranjestraat 6 - Holten - Telefoon 1815 PRESENTEERT ZONDAG A.S. GROTE ZAAL; 99 79 4 bars - o.a. „Boerendèle" en ,,'t Keldertje" VOORZAAL: 99 99 AANVANG 19.30 UUR Tot ziens in Boode Te koop: Holten, Looikolkstraat 12 Indeling: o.a hal me» open trap, geh, bete geld toilet; woonkamer met open haard en open keuken, opp. plm. 45 m2; begane grond- vloer geheel betegeld. Verd.: 4 slaapkamers waarvan één met ter ras; geheel betegelde badkamer met ligbad, wastafel en 2e toilet; zolder bereikbaar d.m.v. vliezo trap. Grote garage 8,5 x 3 m. c.v. met warmwatervoorziening. Grondoppervlake375 m2. Loo-Bathmen, Looërmark 46. nabij zwembad, met c.v. en garagê. Indeling: o.a. woonkamer met z litkuil, open haard, open keuken met bar, opp.: plm. 57 m2; fraaie afwerking met veel houten betim meringen, schoonmetselwerk. parketvloer en ged. plavuizen; 3 slaapkamers; badkamer met ligbad, 'douche en wastafel; bijkeuken; groot zonneterras met open haard. Grondoppervlakte: 940 m2- Inlichtingen Makelaarskantoor Dorpsstraat 59a, Holten Te! 05483-1964, b.g.g. 1888 of 2468 GEVRAAGD: Oranjestraat 20 vóór de mesterij Te koop: DERK JANSSEN SCHRIJFBUREAUTJE BRANDHASPEL Telefoon 1583 enz. enz. Handelsonderneming „HOLTEN B.V." H. J. Wansinkstraat 17 Telefoon 05483-2658 Oranjestraat 20 Oranjestraat 20 Café-Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond ORANJESTRAAT 29 TELEFOON 1210 Max. 250 personen Telefoon 05476-1206 Oranjestraat 20 Oranjestraat 20 ook voorafspraak oranjestraat 18 I holten i telefoon 1615 Ruim zeventig dames, leden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen maakten een ex cursie naar Cebeco, een coöperatieve g-rootfiiandel in o.a. gereedschappen, tuinmeubelen, plasticmaterialen enz. in Deventer; Ze werden verwelkomd door de heer Redeker met een aperitiefje, waarna een broodmaaltijd werd aan geboden. Nadat er dia's waren vertoond over het 'bëdfijf en de artikelen die wor den verkocht, volgde een rondgang door de verschillende toonzalen. Bij het afscheid kregen de dames zaden aangeboden van kalebassen, droog bloemen en siermais. In de herfst zal hiervan een bloemschikavond geor ganiseerd worden. Al met al een leer zame en hoogst interessante middag. De tijd is weer aangebroken dat men de bescherming van onze sierplanten tegen insecten en schimmels ter hand moet nemen. Want rupsen, luizen, wansten en thrips kunnen door vre ten en zuigen de sierplanten in het volle seizoen (mei-aug.) ernstig be schadigen en door het overbrengen van ziekten doen afsterven. Daar naast bestaan er véle schimmels die de plant ziek kunnen maken (o.a. roetdauw en vooral het wit op rozen, begonia's enz.). Tegen schimmelziek ten moet zoveel mogelijk voorbehoe dend worden opgetreden, d.w.z. vóór dat infectie plaats vindt. Voor de bestrijding van bovenge noemde insecten en schimmels kan men gebruik maken van een zeer ^praktische methade, nl. de AA-Fleur Super spuitbus. De plant wordt tij dens, het spuiten met een fijn laagje werkzame stof bedekt. Deze doodt ^zuigende en vretende insecten, en schimmelsporen. De spuitbus tijdens het spuiten rechtop houden op een afstand van tenminste 40 cm van de te bespuiten plant. Bij schimmelziek ten preventief éénmaal per 14 dagen spiuten. Het is noodzakelijk dat steeds wordt gewezen op het grote belang van tijdige bestrijding. Houdt uw planten vrij van ongedierte en schim mels, men krijgt dan net hele jaar door een onbelemmerde groei.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5