Holler scholengemeenschap ondanks missers toch kampioen m Resultaten Blauw Wit-pupilien Blauw Wit totaal uit ritme bij Yesos Concours L. R. Bergruiters prachtig geslaagd Resultaten Blauw Wit-junïoren SY „HOLTEN" Kampioenschap tafeltennis in Holten Godelympische spelen gewonnen dankzij zwemploeg Jan Murris met Findly glorieus winnaar Springen Z PROGRAMMA BLAUW WIT PV „Snelle Wielcen" H. van Beek had snelste duif Autocross in Okkenbroek Holten F 1- Spcl. Rijssen F 2 11-0 Verdiende zeee voor Holten 9 ATC 2-Holten 2 1-2 f icy dag 16 mei 1&35 7 Dammers en korfballers van de Scholengemeen schap aan de Haarstraat (mavo, havo, atheneum) hebben de afgelopen weken weinig verwijten ge hoord over hun overduidelijke nederlaag bij de grote jaarlijkse sportontmoeting met de scholen Schakers vierde plaats Om te laten zien dat de geest naast het/llichaam wordt gewaardeerd, zul len we de eer van de opening laten aan de denksport, al neemt die op de spelen, slechts een onopvallende maar op de verregende 2e mei ge lukkig wel een droge plaats in. De voorzichtig vorm aannemende school- schaakclub o.l.v. de leraren Broere en Middelink, behaalde iets onder de verwachting een gedeelde le plaats: ook Diever had zich voorbereid. Ge selecteerd waren Fred Akkerman, Wim Disseveld en Gerrit Stevens uit de 5e klas, Jook Spijker en Taco Franssen uit de tweede. Jook werd in zijn ene wedstrijd na een al te vlot te opening snel teruggedrongen. Ger rit stond 1 maal dicht bij de over winning na zijn stelling terdege te hebben opgebouwd, maar tijdnood leidde tot een verkeerde zet en dit tot de ommekeer. In een 2e partij werd zijn stelling door een geraffineerde tegenstand# snel ontwricht. De anderen speelden elk drie maal. Fred bereikte, behoedzaam, remise in de eerste partij en wist in de laat ste een al snel dreigende nederlaag op magnifieke wijze l'/s uur uit te stellen. Weinig moeite had hij met een tegenstander die bij voorbaat zijn dame offerde. Wim bereikte, strategisch, 1 maal remise en 2 maal winst, met vele kleine maar goed doordachte zetten. Taco v'lel aan, eerst voorzichtig, la ter overrompelend, en scoorde, be heerst maar vlat spelend, 3 uit 3. Als de schakers alles hadden ver loren, had dat aan de einduitslag niets veranderd: dammen werd er bij opgeteld en zo eindigde Holten bij de denksport toch op de 4e (dus laatste) plaats. uit Leek, Naarden en Diever: de wisselbokaal staat sinds 2 mei evengoed in de hal te pronk. De overwinning van de ongeveer 125 leerlingen sterke ploeg hebben we vorige week al gemeld. Nu het beloofde uitgebreider verslag. Een „potje" dammen De dammers haalden 0 uit 12. Maar ze hebben wel hun best gedaan. Een damclub op school lijkt zeker 'zo op zijn plaats als een schaakclub. Zijn ook de leraren geneigd een partij schaak en een potje dammen te on derscheiden? Is er niet een van de ouders? Dammen is toch een te fraai spel om zo te verwaarlozen. (Te)rustig tafeltennis? De tafelteiMi'issers, o.l.v. de heer Heeregrave van de administratie, boekten op iedere overwinning een gelijk spel en een verliespunt, werden zo 'derde. Insiders meenden dat enkelen hun krachten spaarden voor het MTC-clubkampioenschap de volgende- dag. Daar hebben ze als ar gument een matige prestatie waar schijnlijk de zware wedstrijden van de vorige dag aanvoerd. Maar niets dan goeds: waarschijnlijk zijn ze be ter dan ze lijken- Zo houd je de eer aan jezelf. Wie de schoen past. Niet overigens Arjen Westr-a, uie ais enige al zijn wedstrijden won. Harde lopers, verre springers» stoere stoters Door het slechte weer waren hardloopresultaten minder dan op de training. Toch bleek Holten met at letiek de le plaats te kunnen halen. Dankzij bijv. Jan Lammertink (4e klas), die op de 100 m. als snelste van de 12 deelnemers liep in 12.5 se conde, die bij het verspringen 5.40 m. haalde, en de kogel. 10.04 m. stoot te (10.85 m op de training!) Dankzij bijv. ook Anet Pasman, met 11 sec. snelste op de 80 m., al kreeg Anita Doorenbos, zoals enkelen merkten, ten onrechte een snellere tijd toege wezen. Anet sprong 4.15 m. en stoot te 9.61 m. en was zo van de 12 deel nemers telkens eerste. De „nood- coach" Masselink en de bij een vol leybalwedstrijd de vorige dag gebles seerde atletiektrainer Langedoen hoefden niet te kniezen. Rake klappen Bij het softbal wonnen de meisjes met 5-3, van Leek, mede dankzij een mooie vangbal en snel beslissen van Wilma Bomans. In de tweede wed strijd haalde Diever 10-0 na de eerste serie, 12-6 na de 2e en 15-12 na de derde: een mooi herstel voor Holten, mooie spelmomenten ook. In de 1 ste wedstrijd overrompelde Naarden de Holtense ploeg en kwair^ met slag maar zonder stoot snel op 13-0. Als je dan denkt dat je er bent wordt het nog 13-4, de eindstand. Theater De jongens deden het publiek de re gen vergeten. Han Leunik speelde minstens zo tactisch met woorden als met de bal. Eindelijk eens een sport waar je om lachen kunt. In de eerste wedstrijd tegen Leek kon de kleine Cees-Jan Koops 2 home-runs maken terwijl de verre velders van de tegenpartij tijdelijk zeer verre vel ders waren. Dit, en mooie slidings van Henny Altena en Fred van Aken, leverde helaas niet meer op dan 4-4. Tegen Diever had Cees-Jan geen kans: de pitcher nam het zekere voor een slag en gooide vier weit, zodat Cees-Jan rustig naar honk 1 kon wan delen, Maar Holten speelde gewoon goed en maakte er 9-2/ van. Cees-Jan mocht nog een keer wandelen. Ongegronde angst Van Naarden zou men wel verlie zen: softbal 'is een van die typisch Gooise sporten en de andere scholen waren allang blij dat hockey en ten nis niet op het programma stonden,. Maar ook Holtens roem was kenne lijk vooruitgesneld en Cees-Jan kan wel bij een wandelclub gaan. De eer ste slagbeurt "leverde Holten 3-0. Daarna werd het 3-3 en 3-4. De winst voor Naarden. dat wel. Holten was het niet steeds met de scheidsrech ter eens, maar dat hielp weinig. De sportleraren Paule en Lukkien kun nen intussen tevreden zijn. Bij een oefenwedstrijd op school bleek trou wens een verrevelder zijn plaats op het dak te moeten kiezen. Maar be halve de rake klappen moeten zeker de moo'ie vangballen en de trefze kerheid van het eerste honk .genoemd worden. Henk Scholman scoorde bijna een doelpunt, maar helaas. Het is wel sneu: 0-5, 0-14 en 0-9. Gebrek aan (schiet) ervaring leek het voornaam ste euvel, want het samenspel was heus niet zo slecht. Wreekt zich hier misschien de beperkte zaalaccommo datie van de scholengemeenschap? Want baskettbal is natuurlijk hele maal niet zo'n beroerde training om een bal te leren mikken. Jong maar dapper De meisjes van de brugklas moch ten handballen. En iedereen aan de kant wist het beter. Maar de vele goede aanwijzingen van het publiek hebben het team zeker in de laatste wedstrijd goed geholpen: naar een eerste plaats. Dankzij o.a. een aantal mooie doelpunten van Diane Hoek man. dank zij vooral het goede keep- werk van Ria Westerik: rustig e: zeker alsof ze niet. anders doet. Alle lof voor dit team! Het grootste veld De voetballers (tot 15 jaar) hebben een tweede plaats behaald, mede dank zij de voortreffelijke coaches Br Wit c3-Eversberg c3 6"0 Vorige week woensdag ontving E3 Eversberg thuis. Een sterker Blauw Wit nam het heft goed in handen en won deze wedstrijd zeer verdiend met 6-0. BI. Wit e3-De Zweef e6 6-0 De daarop volgende zaterdag kwam de Zweef op bezoek. Het werd 'n zeer leuke wedstrijd om naar te kijken waarin Blauw Wit wederom duidelijk sterker was, hoewel de Zweef toch goed tegenstand bood. De kracht van de Blauw Witters kwam uiteindelijk in het doelsaldo (6-0) goed naar vo- Nijver:!al e2-Bl. Wit e2 4-1 Blauw Wit kwam met slechts 10 man in het veld, maar opende des ondanks zeer sterk spelend. Het was dan ook verrassend dat Nijverdal na 10 min. scoorde uit een corner. Twee minuten voor rust nam Blauw Wit prachtig revanche: een schitterende treffer van Theo Harting uit een voor zet van Dick Jansen: 1-1. Na rust ging het moeizamer, na 5 minuten 2-1 en daarna scoorde Nijverdal nog 2 keer, waarvan 2 goals duidelijk werden gescoord vanuit buitenspel positie. Holten Ï3-B1. Wit f3 1-4 Geladen betraden de Blauw Wit jongens zaterdag het veld om zich zo duur mogelijk tegen Hólten te verko pen. Hoewel er enkelen van de vasje kern ontbraken, waaronder onze kee per, kwam Holten er op een enkele uitval na niet% aan te pas. Binnen 5 min. scoorde Henk Stam 0-1, -terwijl Erik Klein Lebbink de stand nog voor le rust op 0-2 bracht. Na de rust viel Blauw Wit weer verwoed aan, wat al direct een tweede doelpunt van Henk Stam opleverde. Door een onacht zaamheid in de achterhoede wist Hol ten zijn eer te redden door een tegen doelpunt te scoren. Daarna nam An dre Stam de bal in één keer op de slof die de keeper van Holten niet goed verwerkte, waardoor de eind stand op 1-4 werd gebracht. SENIOREN: Den Ham 1Blauw Wit 1 12.30 u. v. 11.30 u. Lemele 2Blauw Wit 2 14 uuur vertrek 10 uur Blauw Wit 5Gelselaar 3 12.30 u. JUNIOREN: Haarle.A 1—Blauw Wit A 1 4.1-5 u. v. 3.15 u. Blauw Wit BI—SC Rijssen BI 3.00 u. Blauw Wit B2— De Zweef B2 1.00 u. Blauw Wit 3 en 4, Cl en Dl zijn vrij. PUPILLEN: SDOL E2—Blauw Wit E2 10.00 u. v. 9.15 u. Blauw Wit F1Hulzen F1 10.00 u. Blauw Wit F2R.V. F1 11.00 u. De duiven (150) van de PV Snelle Wieken (Holten-Markelo) werden voor een vlucht van 276 kilometer gelost in Sint Ghislain (België). Los sing: 7.30 uur. 1 comb. Kuipers- Beldman (10.50.09), 2 G. J. Hassink. 3, 6 en 8 R. Schaap, 4 en 10 A. van Doornspeek, 5 J. Scholte in 't Hof, 7 H. Voortman, 9 J. Paalman. J De schitterende prestaties van de zwemploeg waren goed voor de eindzege en de prachtige wisselbokaal. V.l.n.r. Harriett e van der Vegt (vrije slag), Joke Schippers (schoolslag), Gerdien Ophof (rugslag), Wim Berend- sen rugslagHans Peter Wal lenburg (vrije slag), Aat Aan stoot (schoolslag). Groenewoudt en Van Harmelen. De eerste wedstrijd leverde na enkele minuten een lichte blessure op enige van de hele dag. Holten kwam op dreef en in de 6e minuut scoorde Jan-Bert Wissink een magnifiek doel punt uit een voorzet van Jan Paal man. Maar verder wilde het niet erg. Er kwam nog een goal, maar die was in eigen doel. Het zij de schut ter, Benny Smeyers, vergeven, want overigens speelde hij goed. Het duo Paalman-Wissïnk bleek ook tegen Leek op dreef, maar nu in gewisselde rollen. Zonder al te veel moeite werd de eindstand 3-0. wedstrijd tegen Diever leverde met 1-1 een punt te weinig voor de eerste plaats. Het was een goed spelend elftal. Korte metten De meisjes behaalden met volley bal een duidelijke overwining; alleen Diever leverde even problemen op, maar een time-out leverde het ge-' wenste resultaat. De setstanden 6-15 en 6-15, 0-15 en 2-15, 10-15 en 2-15 (Diever), spreken duidelijke taal. De meisjes waren des te blijer daar een laatste plaats bij een toernooi in Lodhem en een tweede plaats in Nij verdal, ze geen hoop op een dergelijk resultaat hadden gegeven. Goed spel ook bij de jongens, die twee van de drie wedstrijden won nen. Er werd fraai gesmashed, zelfs door een daar ogenschijnlijk niet voor geschapen Bulsink. Time-outs waren herhaaldelijk nodig, want het waren spannende en goede wedstrij den. De leraren Ten Kampe en Hesse- link waren best te spreken na af loop. Lange sprint De cross over 2000 m. bleek v sommigen te lang (ze begonnen alsof het om 400 m. ging, voor anderen te kort: Wie normaal 10 km op c stante snelheid als een dieseltrein doordreunt, zoals Wam Fleerkate, vaart de 2 km als een sprint. Holten eindigde op de derde plaats. De trai ning was in handen geweest van de heer Masselink, die graag nog en kele andere (verhinderde) lopers in zijn groep had gehad. De doorslag De school-, rug- en vrije slag heb ben Holten de eindoverwinning be zorgd. Voor het zwemmen stond Die- ver nog 1 punt onder Holten in het klassement (het ging om de minste punten), er na stond Holten met 4 punten voorsprong op de eerste plaats. Het weinige water van de zwemba den in Holten en omgeving blijkt ge noeg om te leren zwemmen: 6 van de 7 keer een le plaats, een paar maal zelfs met groot gemak. Bokaal Het was in het zwembad niet merken dat er nog andere scholen waren dan Holten: de andere spe lers, nu supporters overstemden Naarden, Diever en Leek. En namen de beide sportleraren op de schou ders. Diever had gehoopt op eigen terrein te winnen. Volgend jaar is, zoals we vorige week al schreven, de beurt mogelijk aan Holten om dit te proberen. Pers Tenslotte moete^ ;de verslaggevers van de schoolkrant genoemd worden, die met plastic over hun papier in de regen de aantekeningen gemaakt heb ben die aan dit verslag ten grondslag liggen. Als allesmeezit komt van daag ook de (overigens eerste) schoolkrant uit, zij het nog in voor lopige vorm. waaj?in hun natuurlijk nog veel uitvoerige)?, verslagen staan. Een betere start dan dit sportkam- pioenschap kon des schoolkrant zich moeilijk wensen. 'Ij Blijkbaar omdat een eventuele kam pioenstitel ver buiten bereik is komen te liggen speelden de Blauw Witters 'n vrij inzetloos en ongeconcentreer de partij voetbal. Met name de Blauw Witverdediging bleek voor het met zeer hoge inzet spelend VESOS een vrij gemakkelijk te nemen barrière op de weg naar succes. Hoewel in de beginfase een aardige en gelijk opgaand spel en riant uit zicht bood op een spannend wedstrijd verloop gaf de anders welhaast niet te passeren Blauw Wit-stopper G. Landeweerd er al spoedig blijk van Onder ideale weersomstandigheden en onder uitstekende leiding van de Rijssense scheidsrechter Van der Maat, speelde Blauw Wit 1 j.l. zater- Van de 144 duiven van de Holtense Postduivenvereniging ,,De Bergvlie- gers" die voor een vlucht van 210 ki lometer werden gelost in Strombeek (België) werd als eerste geklokt de H 1729680 van H. van Beek. Lossing: 8.00 uur, eerste duif binnen om 10.09.56 uur. 1. 3, 21, 29 H. van Beek; 2, 6. 17, 22 M. Lodeweges; 4, 7, 8. 11, 13, 23 J. Aaftink; 5, 20 comb. Jongman-Meester; 9. 15, 24. 26 Joh. Veldhuis; 10, 12, 16 A. ten Dam (2); 14, 25 A. ten Dam (1); 18, 27 G. Steu nenberg; 19. 28 J. Willems. De Holtense Autosportvereniging organiseert op 2e Pinksterdag in Ok kenbroek op een terrein bij 't auto bedrijf, van de heer Nijland (Hemme- kesmars) een autocross waaraan door meer dan 70 ..coureurs" zal worden deelgenomen' uit Holten, Rijssen, La ren (G), Bathmen en Haarle. Het evenement rijk aan spanning en sensatie, begint om half twee. dag 10 mei in Hellendoorn beslist één van de slechtste wedstrijden van het afgelopen seizoen tegen VESOS I. zijn dag niet te hebben, waarvan Ve- sos-aanvaller Scholing al spoedig en handig profiteerde door de stand, middels een onhoudbaar schot, op 1-0 te brengen. Hoewel in de 16e minuut de goed spelende Schipper 'n scherpe voorzet wist te geven hetwelk door, de later wegens blessure uitvallende, H. Aan stoot jr. tot een prachtig doelpunt werd verwerkt, waardoor de stand even op 1-1 gelijk kwam te staan, wist Vesos-speler Heuver in de 30e minuut een tegenscore te plaatsen, terwijl Scholing 3 minuten later de ruststand op 3-1 voor Vesos bepaalde. In een uitermate zwakke tweede helft werd de eindstand tenslotte op 4-1 bepaald in het voordeel van Vesos. Al met al een niet zo best schouw spel. Er zal nog veel gesleuteld moe ten worden om zaterdagmiddag tegen Den Ham meer eer te behalen. Wim Hargeerds met Helma voor de Landelijke Rijverfenigitig Markelo. Hij maakte op deze hindernis een fout en miste hierdoor de barage. Op het concours hippique dat zaterdag in de weide bij het erve „Zandvoort" (Robers) aan de Pastoriestraat te Holten door de landelijke rijvereniging „De Bergruiters" werd georganiseerd voor ruiters uit Streek V, werd bij het springen in de verschillende klassen een sportieve strijd geleverd om de bekers en medailles. Vooral bij het springen klasse M steeg de spanning tot grote hoogte. Vijf van de negen in deze klasse gestarte combinaties kwamen de eerste ronde foutloos door en in de finale werd H. Broeze jr. van de „Eschruiters" Wierden met „Robin" eerste in de tijd van 30,7 seconden. Hij bleef slechts een tiende seconde voor op H. D. Heerdink met doorn. ,Hella" van de „Hertruiters" uit Hellen- Derde werd H. Buitenhuis met ,Lord' van de .Bergruiters' (36.1 sec.) en de vierde plaats was eveneens voor Buitenhuis met .Bingo' (36.4 sec.). Mevr. Corry Schrijver-Bovenhuis vari de .Vjenneruiters' uit Vriezenveen le verde met .Isidoor', met het behalen van de vijfde prijs, een fraaie presta tie. Haar tijd was 41.5 sec., maar door dat haar prachtige viervoeter een keer weigerde, kreeg ze 3 strafpunten. Ook het springen klasse Z bracht een si mum aan spanning. Winnaar werd Jan Murris met Findly' van de .Berg ruiters' (0 f. 27.6 sec.) voor Henk Bak ker van de .Öosterhofruiters' te Rijs sen met ,Jane' (0 f. 30,7 sec.). Het parcours was opgebouwd door F. Paalman te Hellendoorn. instruc teur van de .Bergruiters' te Holten, 's Morgens werden de ind. dressuur - proeven en de dressuur voor 8- en 4. tallen gehouden. Het middagprogramma opende met het springen klasse B met aanslui tend de parade van alle deelnemers. Een demonstratie van kracht en charme, waaraan een wat schaars zon netje toch nog extra glans gaf. Nadat de .ruiterij' zich keurig had opgesteld had inspectie plaats voor de vertegenwoordiger van de Kon. Ned. Federatie van Land. Rijverenigingen, de heer J Wolthuis te Beerze en de heer J. Robers te Holten, secr. van de Stichting Sportbelangen .Holten'. Mi- crofonist G. J. Morsink uit Almelo, die via de geluidsinstallatie van de fa. Kers te Holten op de hem eigen en deskundige wijze het programma pre senteerde sprak namens de .Bergrui ters' een woord van dank tot allen die medewerking verleenden bij de organisatie, in 't bijzonder tot hen die het terrein beschikbaar stelden. Uitslagen individuele dressuur: B 1: Ring 1: 1 H Menalda van Schouwen burg Holten' 64 p., 2 mej. L. Hesselink Almelo 61 p.. 3 e.a. J. A. Wegstapel Holten 60 p.. C. Struis Wierden 60 p., M. Braam Markelo 60 p. Ring 2: 1 mej. A. Dekkers Vriezen veen 67p., 2 R. J. Kortenoever Mar kelo 67 p 3 mej. E. Warmels Wester- haar 64 p., 4 mevr. Van Heeren Hol ten 61 p. BI. Wit bl-DES bl 1-3 Een door invallers zwaar gehavend Blauw Wit moest aantreden tegen het sterke DES. Blauw Wit startte ech ter goed en trachtte het middenveld in handen te krijgen. Tegen de ver wachting in maakte DES uit een cor ner 1-0 Blauw Wit speelde door met een sterke middenveld bezetting en trachtte de bal in de ploeg te houden. Vlak voor rust was het weer DES dat kon scoren door slecht wegwerken van de Blauw Wit achterhoede. Rust stand 0-2. Na rust moest Blauw Wit gaan aanvallen hetgeen ook gebeur de. De angst om op doel te schieten was oorzaak dat doelpunten uitble ven. Toen Bl de moed begon op te geven maakt DES daarvan gretig gebruik en scoorde 0-3. Dit werd Blauw Wit echter te gortig en DES kwam onder Eindelijk is het dan zover dat de Holtense Kampioenschappen gespeeld worden. Er wordt dit jaar bij voldoende belangstelling een poule-systeem gehandhaafd volgens N.T.T.B. regelementen. De poule-wedstrijden worden gespeeld op donderdag en vrijdag 22 en 23 mei a.s„ terwijl de finales waarschijnlijk op vrijdag 30 mei gespeeld worden. Elke avond beginnen de wedstrijden om 19.00 uur. Deelname is vrij voor personen van 15 jaar en ouder. Iinschrijving is mogelijk in de kantine Meermanskamp tot uiterlijk 20 mei 1975, (tel. 2099). zware druk te staan. Vijf minuten voor tijd resulteerde dat in een doel punt van G. Stam (1-3). Veel werd er nog geprobeerd doch in de stand kwam geen verandering meer. Jammer, dat in de 2e helft Blauw Wit een poosje niet meer in eigen kunnen geloofde, dan was er stellig een beter resultaat uit de bus gekomen. Overigens was het een cor rect gespeelde wedstrijd die door scheidsrechter Stappenbela goed werd geleid. Vesos cl-Bl. Wit cl 2-3 De laatste wedstrijd uit de compe titie was niet de gemakkelijkste. Na 1 kwartier stond Blauw Wit met 1-0 achter maar vlak daarna scoorde Kees van Dijk. Enkele seconden voor het rustsignaal maakte Wilco Schip per er 2-1 van7 met een schitterende kopbal. Na rust kwam Vesos gemak kelijk langszij door een penalty (aan geschoten hands) maar Blauw Wit ging door en kreeg tal van kansen. Na een solo van Wilco Schipper werd het 3-2. wat ook de eindstand was. Vermeld moet hier ook worden dat aanvoerder Gerard Aanstoot die als laatste man telkens een uitstekende partij heeft gespeeld ook in de ver dediging een enorme steun was. Al met al hebben we een fijne, mooie competitie gehad met deze wedstrijd als goede afsluiting. Haarle al-Bl. Wit al 3-4 Tegen Haarle werd zaterdag de laatste wedstrijd gespeeld en gewon nen. In deze laatste.wedstrijd werd er met een andere opstelling ge speeld. Doordat de scheidsrechter zeer zwak floot werd het geen mooie wedstrijd, maar doelpunten vielen er wel. De ruststand was 2-2. Ring 3 klasse B 2: 1 e.a. T Broek huis Holten 128 Va p.. P. Huibers Al melo 128y2 p., 3 H. Kuipers Holten 128 p., 4 P. Groothuis Markelo 124 p 5 mej. R Assink Holten 123V2 P •Ring 4 'klasse M: 1 F. Paalman Hel lendoorn 134% p., 2 mej. G. Kuiphuis Almelo 116% p. Klasse L 1 en L 2 (handicap): 1 H. Broeze Wierden 141% p., 2 H. Podt Hellendoorn 137 p„ 3 H. Broeze jr Wierden 132 p., 4 H. Broeze sr. Wiel den 1307: p., 5 e.a. mevr. Huibers Almelo 128"- p.. G. Boeve Hellen doorn 128% p. Ring 5: 1 mej. A. Hekhuis Vriezen veen 137 p., 2 W. Aaltink Holten 133% p., 3 mej. G. Kuiphuis Almelo 129 p., 4 W. Hargeerds Markelo 128 p., 5 G. Winkel Vriezenveen 127 p. Ring 6: 1 mej. A. Nijkamp Almelo 134 p., 2 H. Jansen Wierden 133% p., 3 H. Nijman Hellendoorn 131 p., 4 J. Murris Holten 128% p., 5 mej. M. Al- bersen Wierden 126% P- Ring 7 (caprille): 1 F. Braam Mar kelo 130 p., 2 e.a. mej. L. Hesselink Almelo 127% p., mej. B. Bakhuis Wes- terhaar 127% p., 4 mej. Aalderink Westerhaar 1221/: p.. 5 e.a. mej. Vera Steunenberg Holten 120 p.. P. Huybers Almelo 120 p., mej. E. Warmels Wes terhaar 120 p. Ring 8 (achttallendressuur): 1 .Esch ruiters' Wierden 124% p., 2 .Hertrui ters' Hellendoorn 115% p., 3 .Ooster- hofruiters' Rijssen 109 p. Ring 8 (viertallen: 1 .Bergruiters' Holten 122% p., 2 .Westerhaar' 79 p. Springen klasse B: 1 mej. Hoff Vrie zenveen 28 p. 0 ft., 2 P. Huybers Al melo 27,2 p. 0 ft., 3 T. Broekhuis Hol ten 2 7p. 0 ft.. 4 M. Jansen Almelo 26 p. 0 ft., 5 P. van Dijke Hellendoorn 23 p. 4 ft. Springen klasse L: 1 e.a. G. Boeve Hellendoorn 62,6 sec 0 ft., J. Ebbinfc Rijssen 62.6 sec. 0 ft„' 3 T. v. d. Kemp Almelo 63,1 sec. 0 ft., 4 B. Dasselaar Vriezenveen 64,5 sec. 0 ft.. 5 E. Splin ter Hellendoorn 65,5 sec. 0 ft., 6 e.a. H. Jansen Wierden 67,2 sec. 0 ft., M. Fijen Almelo 67,2 sec. 0 ft,, H. Broeze sr. Wierden 69,4 sec. 0 ft. Springen klasse M: 1. H. Broeze Jr. Wierden 30.7 sec. 0 ft; 2. H. D. Heer dink, Hellendoorn 30.8 sec. 0 ft; 3. H. Buitenhuis, Holten 36.1 sec. 0 ft; 4. H. Buitenhuis, Holten 36.4 sec. 0 ft; 5. mevr. Corry Schrijver, Vriezen veen 41.5 sec. 0 ft. Springen klasse ZZ: 1. Jan Murris, Holten 27.6 sec. 0 ft; 2. Henk Bakker, Rijssen 30.7 sc. 0 ft. Aan het hippisch evenement, waar voor een zeer geringe belangstelling bestond, werd deelgenomen door de Land. Rijv. Bergruiters" te Holten, „Markelo" te Markelo, „Hertruiters" te Hellendoorn, „Vjenneruiters" te Wierden; „Oosterhofruiters" te Rijs- sn en de „Looleeruiters" te Almelo. Programma Jeugd voor vrijdag 16 en zaterdag 17 mei 1975: Holten F4 Epse vrijdag 16 mei aanvang 18 u. Programma voor zaterdag: Holten A2DES A2 aanvang 2.30 uur; Hol ten BlVoorwaarts Bl 2.30 uur. Holten Al, B2, Cl, C2, C3, Dl en El zijn vrij. Pupillen: DES E2Holten E2 aan vang 10 uur vertrek 9.15 uur; Holten F1Nijverdal F1 10.15 uur; Holten F2—SDOL F2 11 uur; Holten F3— SOS F2 9.30 uur. Toernooien: Zaterdag 17 mei toer nooi Haarle voor Cl vertrek 11.15 u. Gezien de goede resultaten var (een tweede plaats in de competitie) zal er na afloop wellicht geskelterd en gekegeld worden in Heino. 2e Pinksterdag: Jeugdavond voor A, B en C jeugd. Aanvang 19.30 uur. Dit wordt een disco-avond waaraan voor afgaat een puzzelwandeltocht welke vertrekt vanaf Meermanskamp. Dit kan reuze gezellig worden dus intro- ducees worden mede uitgenodigd. Makelijke overwinning voor Holten F1 Holten F1 heeft in de laatste uitwed strijd van dit seizoen nog eens nietigend uitgehaald. Met maar liefst 11-2 werd Hulzen F1 verpletterd. Dat deze score niet hoger was dankt Hul zen in de eerste plaats aan de keeper, die een enorm drukke morgen had. Jammer was het dat in de laatste minuten de gehele achterhoede van Holten tweemaal grandioos blunder de. Met nog twee thuiswedstrijden voor de boeg heeft Holten F1 een riant uitzicht op het kampioenschap. Wanneer men dit verslag leest is de eerste wedstrijd reeds gespeeld en wel tegen Sp. Rijssen F2. Deze wed strijd is ook gewonnen zodat a.s. za terdag het laatst-e puntje binnenge haald moet worden tegen Nijverdal Onder grote belangstelling heeft Holten F1 dinsdagavond de voorlaat ste wedstrijd gespeeld tegen Spel. Rijssen F2. Blijkbaar worden de jon gens van F1 toch enigszins voetbal moe want vooral in de eerste helft werd er niet best gespeeld, wat voor al tot uitdrukking kwam in het slech te plaatsen en het missen van legio kansen. Na de rust pakte F1 de zaken beter aan wat direkt vruchten af wierp. Met maar liefst 9 doelpunten na de rust bezegelde F1 het lot van Rijssen. A.s. zaterdag om 10 uur v.m. kan F1 kampioen worden door mini maal een gelijkspel te behalen tegen Nijverdal Fl. Hopelijk is de opkomst van de Holtense supporters nog gro-; ter dan j.l. dinsdagavond om de jon-! gens een forse ruggesteun te geven. Fl. In verband met deze vooral voor de jongens zo'n belangrijke wedstrijd wordt er een zeer grote opkomst ver wacht van ouders, familieleden, vriendjes enz. om de ploeg tot het laatste fluitsignaal mentaal te steu nen. 4e ronde Tarzancup (Pinkstermaan dag) Holten 5Holten 7 10 uur; Hol ten 6Holten 10 10 uur; Holten 8 Holten 9 10 uur. Stand: Holten 7 3-4; Holten 9 3-4; Holten 10 3-4; Holten 8 2-2; Holten 6 3-2; Holten 5 2-0. Holten 9 heeft in de Tarzan-cup wedstrijd tegen Holten 5 verdiend met 4-2 gewonnen. Reglementair stond Holten 9 voor de aanvang van de wedstrijd met 4-0 voor. In de eerste helft zag men een geweldig offensief van Holten 5 maar dit werd bekwaam door Holten 9 opgevangen. Holten 5 wist na 25 min. spelen toch het eerste doelpunt te maken. Een uit een corner genomen bal werd slecht weggewerkt waardoor één der aanvallers van Holten 5 wist raak te schieten. De rechtsbuiten T. Brands van Holten 5 kreeg nog een paar mooie kansen maar door het gran dioze keeperswerk vaB A. Tieben werd schade voorkomen. Vlak voor rust werd het toch nog 2-4 door een kopbal van Bannink. Na rust een wederom fel aanval lend Holten 5 maar door slecht schieten kwamen hier toch geen doel punten uit. Holten 9 kreeg zelfs nog kansen om te scoren maar K. ten Veen wist ze niet te benutten. Ook uit een corner werd door H. Oolbek- kink rakelings naast gekopt. In de stand kwam geen wijziging meer. Mede door de grote inzet van Holten 9 was de overwinning verdiend. Al na 3 minuten moest doelman Pasop naar het net. De Holtense achterhoede"had de aanval van ATC over links wat te laconiek opgevan gen en zo kon hun linksbuiten ge makkelijk doelpunten. Dit was dan ook één van de weinige wapenfei ten der Hengeloërs, want Holten gaf totaal de toon aan. Na 7 minuten gaf Udink van rechts een niet on houdbare hoge bal op doel, welke de keeper niet goed behandelde en zo caramboleerde het leer over de doellijn (1-1). Na een half uur spelen schoof Broersma de bal schitterend door naar Jan de Vries die het leer in de uiterste hoek prikte 1-2. Na rust was het alles Holten wat de klok sloeg, maar de mooiste kansen gin gen verloren. Het bleef dus 1-2. Een knappe prestatie om van degradatie kandidaat op te klimmen naar de vierde plaats.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7