Autogordels vast en zeker Weet je wetje, laat je rijden wet Bescherm Uw planten FIETSPRO VIN CIES Alg. ledenvergadering koos nieuw bestuur #-JSSy Afd. Arnhem won alle wedstrijden Tennisclub Holten goed gestart in de zondagcompetitie Hockeynieuws Verslagen SV „Holten" pupillen Holter scholengemeenschap kampioen „Godelympische Spelen" Uitslagen en standen S.B.O. R Schaap had de snelste duif Programma SV „Holten" - Incvamba A Holten 2 - NEO 2 4-0 Blauw Wit Al-ON A-l 1 - 4 Holten goede tweede Programma Blauw Wit 7oor dierentuin- liefhebbers Rode Plein' Selectiewedstrijden voor Ned Dameselftal Concours-hippique op 10 mei Vrijdag 9 mei 1975 5 Dit jaar neemt de T.C. Holten naast het vorig jaar naar de derde klas gepromoveerde team met nog een team deel aan de zondagcompetitie. Dit tweede team dat onder leiding van captain Rudi Berends staat, is ingedeeld in de vijfde klas-Oost. Evenals vorig jaar nemen één mixed en één gemengd team deel aan de districtszaterdagmiddagcompetitie. Een wens voor volgend jaar is nog een jeugdteam, maar deze wens zal zeker vervuld kunnen worden nu de vereniging niet alleen een steeds groeiend aantal juniorleden kent, maar binnenkort ook over vier banen kan be schikken. Het zaterdagmiddag Mixed-team heeft reeds drie van haar zeven com petitiewedstrijden achter de rug. De resultaten zijn nog niet daverend. De eerste wedstrijd werd zelfs met 5-0 verloren, maar de twee volgende wedstrijden werden door Bemt Joke Pfeffer en hun diverse partners op het nippertje met 3-2 verloren. Zo verloor Bemt zijn allereerste com- petitiesingle na lange strijd met 9-7 en 10-8. Rijke D'ieben won evenals de week daarvoor haar twee partijen. Het heren zaterdagmiddag team is een vrij jeugdig team. Winnen voor aanvoerder Jan Herman ten Kampe en zijn ploeggenoten Bert Kamperman, Martin Beekman Frik Ladiges voorlopig minder be langrijk als het opdoen van wedstrijd- ervaring. Het tweede zondagteam had een ver rassende goede start. Het jeugdige team van de Schapekolk werd met een 6-2 nederlaag naar Diepenveen teruggestuurd. De start was slecht want de eerste singles werden verlo ren, maar daarna ging geen partij meer verloren. Robert van Iddekinge en invalster Wil van Geel wonnen hun 3 partijen, terwijl Monique. Durieux en Rudi Berends him twee dubbels won- nen. Aanvoerder Gerr.it Makel reisde met een niet al te rustig gemoed naar Zutphen want van het kampioens team van vorig jaar waren slechts hij en zijn vrouw over. De jeugdige debutanten René Heyting en Arjan Beekman hebben het echter voortref felijk gedaan. Zo won René samen met Tineke Makel de damesdubbel. Tineke won trouwens ook haar enkel en de mixed met haar echtgenoot. De heren enkels werden gedeeld, waarbij vermeld moet worden dat Arjan Beekman slechts na voortref felijke tegenstand zich moest overge ven. Het gelijke spel (4-4) geeft in ieder geval vertrouwen dat het team zijn opdracht - het derde klasseschap behouden - kan volbrengen. Programma komend weekend Het Mixed-team gaat zaterdag naar „De Schapekolk" in Diepenveen, ter wijl het herenteam vanaf 13.30 uur kan aangemoedigd worden in de streekderby tegen Markelo. Het tweede zondag team moet pro beren het eerste succes te prolonge- De duiven van de P.V. „Snelle.Wie ken" (Holten-Markelo) werden voor de wedvlucht over 212 kilometer ge lost'in het Belgische Strombeek. 1, 2, 6: R# Schaap, 3 en 8: D. Voort- man, 4 en 10: comb. Beldman en Kuipers, 5 en 7: Joh. Jansen, 9: A. van Doornspeek. ren tegen ,,De Pelikaan I" in Zwol le. Leuke partijen kunnen zondag de gehele dag gezien worden in het tref fen tussen Holten I en Quick II uit Nijmegen- Een gang naar de tennis baan op „Meermanskamp" is deze zondag zeker aan te bevelen. SENIOREN: Holten 1—SC Ensche de 1 11.00 uur; ATC 2—Holten 2 10.00 uur, vertrek 9.00 uur; Holten 5Hol ten 9 10.00 uur; Holten 6—Holten 8 10.00 uur; Holten 10—Holten 7 10 uur. JUNIOREN/PUPILLEN: Enter Al Holten Al 3.00 uur, vertrek 2.15 uur Holten A2—Vesos A2 2.30 upr; Hol ten BI—Enter BI 2.30 uur; Almelo B2Holten B2 3.30 uur, vertrek 2.45 uur; Holten E2—RKSV El 10.00 uur; Vesos E2Holten E3 10.00 uur, ver trek 9.15 uur; Hulzen Fl—Holten F1 10.00 uur, vertrek 9.15 uur; Excelsior F2—Holten F2 11.00 uur, vertrek 10.15 uur; Holten F3—Blauw Wit F3 10.00 uur; Holten FlSC Rijssen F2 (dinsdagavond 18.30 uur). Holten Cl, C2, C3, Dl en El zijn vrij. Zaterdag 17 mei Cl toernooi Haarle. Vertrek 11.45 uur. In het clubhuis in het Sportdal vond op dinsdag 29 april j.l. een druk bezochte algemene ledenvergadering plaats voor de hockeyclub „Holten". In zijn openingswoord sprak voorzitter H. J. M. Dieben over de plaats die de hockeysport in Holten na zo'n korte tijd heeft weten te bereiken. Dit alles werd mogelijk door de gewaardeerde samenwerking en mede werking van de Sportstichting, Gemeentewerken en Scholengemeenschap. Met zo'n 125 leden, waarvan helaas nog een te klein deel junioren, wordt voor seizoen 1975/1976 een groei tot 150 leden venvacht, een groei die voornamelijk uit juniorleden zal bestaan. Het is daarom van zeer groot be lang, dat van de Sportstichting het be richt ontvangen is, definitief 2 hoc keyvelden en een oefenveld op het 2e sportcomplex te realiseren. Met de realisatie zal nog enige tijd gemoeid zijn, maar men kent de problemen van lekkende kleedruimtes en het slechte veld 'in voldoende mate. De hockeyclub heeft er alle vertrou wen in dat Holten binnenkort goede speelvelden beschikbaar heeft en be reidt zich nu al voor op de bouwplan nen. Het afgelopen competitiejaar heeft voor senioren tot en met pupil len alleszins aan de verwachtingen voldaan en gezien de serieuze inzet van het Jongens-B team is het jam mer, dat zij de kampioens-titel zich net zagen ontgaan. Holten probeerde 2 juniorenleden af te vaardigen naar de selectie jeugd Oost wedstrijden, maar door de te korte voorbereiding misten men de kansen. Men hoopt op betere resulta ten in 1976. Financieel heeft de vereniging op een juiste wijze gedraaid, zodat er mid delen beschikbaar zijn voor mate riaal aanschaf en bouwfonds. Bij het behandelen van de begroting '75-'76 stemde de vergadering in met een contributieverhoging, die noodzakelijk werd door verhoogde bijdrage aan de Kon. Ned. Hockey Bond, terwijl te vens een bijdrage uit de contributie voor de toekomstige nieuwbouw werd gevraagd. Het bestuur werd met 2 nieuwe leden uitgebreid tot 7 personen. De heer G. P. Bodewes trad af als penning meester, de andere léden van het bestuur werden herkozen. In1 het be stuur hebben thans zitting: de dames J. Pfeffer-Ladiges, N. Bodewes-Hoe- nen, T. Timmer-Verbeek en de heren K. Boode, H. Dieben, P. Hanewinkel en E. Oostvogel. Het wedstrijdprogramma is afge werkt behoudens enkele vriendschap pelijke ontmoetingen van pupillen op 8 mei in Apeldoorn en op 10 en 11 med van de senioren in Enschede. Op 24 en 25 mei spelen op een toernooi Raalte en Holten in het sportdal. De trainingen zullen medio augustus in het Sportdal Dalfsen, Nijverdal, weer aanvangen. Reeds begin augus tus zullen de leden, die aan de com petitie deelnemen van de elftalcom missie een schrijven ontvangen waar in wensen kenbaar gemaakt kunnen worden om daarmee bij het opstellen rekening te houden. Voorzitter Dieben sprak een woord van dank tot de heer Bodewes voor het belangrijke werk voor de vereni ging gedaan en wenste allen een fij ne hockey-vakantie. lacvsmbei Er is een 1 novembcrwet, die de gene die „hem om heeft" strafbaar stelt. Hoe paradoxaal dat moge klin ken, er komt nu een wet die dege ne die hem niet om heeft strafbaar stelt. Op l juni a.s. wordt namelijk het dragen van autogordels op de voorzitplaatscn van personen- en combinatieauto's, waarvoor na 1 ja nuari 1971 een Nederlands kenteken bewijs is afgegeven, verplicht. Een zelfde maatregel wordt gelijktijdig van kracht in België en Luxemburg. De drie Beneluxlanden volgen hiermee landen waar reeds eerder een autogordeldraagplicht werd inge voerd (Australië, Nieuw-Zeeland, Tsjecho lowakije, Frankrijk en Zweden). Verwacht mag worden dat de Duitse Bondsrepubliek, De nemarken, Noorwegen en Zwitser land spoedig dezelfde voorschriften zullen uitvaardigen. Het ziet er dus naar uit dat alle Europeanen bin nen afzienbare tijd „vast en zeker" in de autogordels zullen zitten. Helaas blijkt het nog altijd nood zakelijk een deel van de automo bilisten ervan te overtuigen dat de autogordel niet een dooddoener, maar een levensbeschermer is. Het is een sprookje dat heupgor dels inferieur zijn aan driepuntsgor dels. Het ontstaan daarvan is mede te wijten aan uitspraken die in het buitenland worden gedaan op grond van onvolledige research. Over au togordels wordt, ook in wetenschap pelijke kring, de laatste jaren zeer veel gepubliceerd. Het betreft dan bijna altijd onderzoek naar de effec tiviteit van gordels bij ongevallen. Er zijn echter maar heel weinig onderzoeken gedaan naar verschil len in effectiviteit tussen de beken de typen gordels. Dit komt doordat in de meeste landen in hoofdzaak maar één type gordel in gebruik is. Een uitspraak over het effect van andere typen gordels is echter niet mogelijk op grond van ongeval- lengegevens die maar één type be treffen. Maar helaas worden derge lijke uitspraken toch maar al te vaak gedaan. Dit heeft er toe ge leid dat er thans in Europa een ster ke tendens is om de voorinzittenden van .personenauto's ta verplichten tot het dragen van uitsluitend drie puntsgordels. Dat zou het (vrijwil lig) dragen van gordels door kinde ren en kleine volwassenen praktisch onmogelijk maken. Zelfs kan het dragen van een driepuntgordel voor hen een gevaar opleveren dat bij het dragen van een heupgordel niet ontstaat, namelijk het ernstig snij den van het diagonaalgedeelte van de gordelband in de hals. Er moet dus de mogelijkheid blijven bestaan om heupgordels te laten monteren en te dragen. Een kind vóórin de auto vastgezet in een heupgordel is veiliger dan los op de achterbank. INFORMATIE Tijdens de VVN-campagne „au togordels vast en zeker wordt informatie gegeven via een folder, die langs allerlei kanalen wordt Ook door middel van affiches, stic kers, advertenties en televisie- en radiospots wordt de aandacht ge vestigd op het nut van gordels. Op het programma staan verder voor lichtingsbijeenkomsten, die worden georganiseerd in samenwerking met districten en afdelingen van VVN Nieuw is de projectie van au togordel-dia's in alle 450 postkanto ren van Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Leiden. Op parkeerplaatsen van groot winkelbedrijven wegrestaurants en grote ondernemingen worden bor den met de slojan „Autogordels vast en zeker", geplaatst. Die slag zin staaf ook op de posters, waar mee vrachtwagens van Coca Cola worden voorzien. Milieubewuste bescherming van planten tegen schadelijke insekten in huis en tuin is nu onder ieders be reik. Door de Pokonfabriek is thans een plantenspray in de handel ge bracht welke geheel op plantaardige basis is samengesteld, en wel uit py- rethrinen en rotenon. Pyretrinen worden bereid uit bloem blaadjes van de pyrethrumplant. Ro tenon wordt bereid uit de wortel van de tropische boom Derris elliptica. Deze Pokonspray is zelfs zo onscha delijk dat het op konsumptiegewas- sen mag worden toegepast. Koude- schade op de bladeren is uitgesloten. Een zeer handige spuitbus, welke ook omgekeerd kan worden gehou den, vergemakkelijkt het spuiten aan de onderzijde van de bladeren. Met één druk op de knop verstuift de ne vel en de insekten hebben geen kans meer om uw planten aan te tasten. Zodra de insekten zijn verdwenen, fleurt de plant weer op, herkrijgt 'n gezonde glans en groeit door. De bloemen ontwikkelen zich beter en kunnen onbeschadigd tot volle bloei komne. Holten e3-Excelsior e7 2-0 Vrijdagavond j.l. moest Holten E3 aantreden tegen Excelsior e7. Door dat enkele jongens niet konden i.v.m. een schoolreisje vielen enkele jongens ln van Fl wat toch wel een verster king bleek. Holten E3 wist reeds in de beginfase 'n voorsprong van 1-0 te nemen. Dit werd ook de rust stand. De score had in de eerste helft hoger kunnen zijn maar door nonchalant omspringen met de kansen bleef het 1-0. Na rust hetzelfde spelbeeld, bei de doelen kwamen verschillende ke ren in gevaar. Holten E3 wist in de eindfase er toch nog 2-0 van te ma ken. Holten E3 haalde uit de laatste vier wedstrijden zes punten. Een goed resultaat. Holten e3-SD'OL e2 1-3 Zaterdag j.l. moest Holten E3 we derom aantreden nu tegen SDOL E2. Holten E3 begon goed want uit één van de eerste aanvallen wisten reeds 1-0 te scoren. Maar naarmate de eerste helft vorderde werd SDOL toch sterker en wist doordat de ver dediging een aantal fouten maakte voor rust tweemaal te scoren. Na rust eenzelfde spelbeeld wat nog maals resulteerde in een doelpunt voor SDOL E2. Eindstand 1-3 voor SDOL E2. Holten f4-Bl. Wit f4 4-0 Holten F4 heeft zaterdag toch wel bewezen een kampioensploeg te zijn door van Blauw Wit F4 met m liefst 4-0 te winnen. Hierdoor werden alle twijfels weggenomen wie de wa re kampioen dan wel was. Het was voor rust een gelijkopgaande strijd met Holten iets gevaarlijker in de aanval, wat dan ook tot uiting kwam in een doelpunt van de middenvoor. Ruststand 1-0. Na rust kreeg Holten F4 wat meer vat op het spel en bij een aanval wist de linksbuiten 2-0 te scoren. Holten F4 bleef doorgaan en wist zodoende de stand op te voeren tot 4-0. Bravo jongens, het kampioen schap is een leuke bekroning van de competitie geworden. Holten fl-SVVN fl 6-0 Holten Fl heeft in de wedstrijd te gen SVVN de volgende stap gezet op de weg naar het kampioenschap. Ondanks dat ze met een gehavend elftal binnen de lijnen kwamen werd SVVN met maar liefst 6-0 „inge maakt". Deze score zou nog belang rijk hoger zijn uitgevallen wanneer de scheidsrechter van SWN niet de allervreemdste beslissing had geno men. Holten Fl krijgt de komende weken nog een druk programma te verwerken. Voor 17 mei moeten er nog 3 compe titiewedstrijden worden gespeeld ter wijl er op zaterdag 24 mei een vriendschappelijke wedstrijd is ge pland tegen Enschedese Boys. Zater dag 31 mei en zaterdag 7 juni neemt Fl deel aan toernooien in Almen en Nieuw Heeten. Het treffen tussen deze clubs is geen gevecht om de punten gewor den. Daar was de inzet van de gas ten uit Borne te gering voor. Het eerste doelpunt viel na een half uur toen 'n op rechts genomen hoekschop in het 16 meter gebied neerkwam precies in de voeten van Gaike die de niet te missen kans gretig „ver zilverde" 1-0. Net voor de thee werd het nog 2-0 toen Reijlink prachtig doorging en Broersma een trekbal gaf: doelpunt. Na de rust was de fut er bij NEO helemaal uit en de Hol ten reserves konden de voorsprong tot 4-0 tillen. Ze bereikten hiermee 't gestelde doel prolongatie van het le klasserschap. Zaterdag moest Blauw Wit Al aan treden tegen het Almelose Oranje Nassau Al voor wie "het kampioen schap in deze kon worden behaald. Het eerste kwartier speelde Blauw Wit een goede partij waar ON veel moeite mee had. Nadat de gasten op 1-0 waren gekomen kwamen ze beter in hun spel en was bet niet al te moei lijk om van Blauw Wit met 4-1 te winnen. Blauw Wit kreeg ook nog wel een paar goede kansen maar ze wer den helaas niet benut. Een kwartier voor het einde werd de hatelijke nul weggewerkt. Vorige week vrijdag, 2 mei, was een lange dag voor ongeveer 125 leerlingen en begeleidende leraren van de Scholengemeenschap. Het jaarlijkse sporttoernooi met ma vo/havo scholen van het le uur, uit Naarden, Leek (Gr.) en Diever (Dr.) werd dit jaar op de schitterende sportaccommodatie van deze laatste school gehouden. Zes uur 's ochtends was het vertrek uit de Haarstraat, acht uur 's avonds de terugkomst: met de grote wissel bokaal: ten 6e male had Holten de beste stand in het eindklassement be. reikt. Niet dat de leerlingen op alle fronten uitblonken, zeker niet, maar een eer ste plaats bij het bandbal voor de brugklas, bij de athletiek, bij het vol leybal voor meisjes en vooral bij het zwemmen, bleken de zwakke punten zoals dammen en het korfbal te kun nen compenseren. Trouwens: een tweede plaats bij het voetbal voor jongens tot 14 jaar, een gedeelde le plaats bij het schaken, 'n 2e plaats bij het softbal voor jongens en bij de cross, ook dat heeft aan het resultaat fors bijgedragen. Aonvankelijk had het er helemaal niet zo rooskleurig uitgezien: de eer ste wedstrijden van de ochtend ver liepen aarzelend en eindigden soms met duidelijk verlies. De middag bracht ondanks de aanhoudende re gen berstel en voordat het laatste on derdeel, het zwemmen begon, stond Holten op de 2e plaats in het eind klassement. Alle andere sporten wa ren toen afgelopen zodat een menig te van circa 500 supporters de zwem. sters en zwemmers kon aanmoedi gen. Alles werd echter door Holten overstemd: en terecht, want van de 7 onderdelen behaalde Holten bij 6 de le plaats, en vaak met 'n voorsprong van verscheidene meters. De deelnemers (sters), de begeleiden de leraren, die al maandenlang met hun ploegen hadden getraind en de leerlingen die voor de op te richten schoolkrant als verslaggever meewa- ren, zorgden ervoor dat het café in Balkbrug, waar 's ochtends om 7 uur koffie werd gedronken, 's avonds goed kon merken dat de verkleumde en natte schare intussen kampioen geworden was. Volgend jaar is de beurt officieel aan Naarden. Maar misschien krijgt Hol ten eerst de organisatie i.v.m. de verbouwing v. d. Naardense school. Dat een overwinning thuis geen van zelfsprekende zaak is, bewees Diever, die daar duidelijk op gemikt had. Misschien lukt het volgend jaar hier? In de krant van volgende week een uitgebreid verslag over deze belang rijke sportontmoeting. In de derde klasse B is het reserve team van Oldenzaal kampioen gewor den door te winnen van Borne 2. De andere uitslagen zijn nu alleen nog van statistische waarde. Esgoo 5 won ruim van Goor 2. Holten behaal de een forse overwinning op Het Wit te Paard 2 en Almelo 5 rekende af met de reserves van Favorita. UITSLAGEN: le klasse: Goor 1Oldenzaal 1 3Vi-6'/i; Het Witte Paard 1Almelo 2 3Vt-6Vt. Derde klasse B: Holten 1—Het Wit te Paard 2 6-2; Goor 2Esgoo 5 SENIOREN: Vesos 1—Blauw Wit 1 4.15 u. V. 3.15 u. SWN 6Blauw Wit 4 12.30 u. V. 11.45 u., Blauw Wit 5— Gelselaar 2 12.30 u., Daarle 2Blauw Wit 3 1.30 u. V. 12.45 u. JUNIOREN: Haarle alBlauw Wit al 2.30 u. V 13.45 u., Blauw Wit bl DES bl 2.30 u., Vesos clBlauw Wit cl 2.30 u. V. 1.30 u., Blauw Wit dl— Blauw Wit el 11.00 u., Blauw Wit 2 en 3 en B2 zijn vrij. PUPILLEN: Nijverdal e2Blauw Wit e2 10 00 u. V. 9.15 u., Blauw Wit e3De Zweef e6 11 00 u., Blauw Wit f2—SVVN f2 11.00 Holten f3—Bl Wit f3 10.00 u 2,/t-51/»; Borne 2Oldenzaal 2 3-5; Al melo 5Favorita 2 ö'/i-l1/». STANDEN: le klasse: 1. Oldenzaal 1 14 50l/t; 2. Almelo 2 10 41; 3. Esgoo 3 9 41; 4. Goor 1 4 36»/:; 5. Het Witte Paard 1 3 31. Derde klasse B: 1. Oldenzaal 2 14 uit 8 41 Vi; 2. Holten 1 11 uit 7 36"/*; 3. Esgoo 5 11 uit 7 32; 4. Goor 2 8 uit 7 32; 5. Borne 2 8 uit 7 27'/«; 6. Almelo 5 4 uit 7 27; 7. Het Witte Paard 2 4 uit 7 24!/i; 8. Weerselo 1 4 uit 7 19Vz; 9. Favorita 2 0 uit 7 15'/t. Het tweede elftal van de ZVV Blauw Wit '66 werd zaterdag middag kampioen in de vierde klasse afd. Twenthe van de KNVB Hoewel Ouwehands Dierenpark te Rhenen al meer dan veertig jaar be staat, is nog steeds niet alom bekend, dat de tuin op de Grebbeberg zomer én winter voor bezoekers is ge opend. Voor de velen, die dagelijks telefoneren: in de winter van half ne gen tot zes; in de zomer van zonsop gang tot zonsondergang; de dieren gaan 's winters om half vijf 's mid dags naar hun nachtverblijven en in de zomer tussen half zes en zes uur 's avonds. Onder de meest barre weersomstan digheden kan 'n bezoek aan deze die rentuin nog ideaal zijn. Daarom was het er in de verregende zomer van 1974 zo druk. Vooral bij Ouwehand zijn de om standigheden bij slecht weer optimaal goed. Er zijn uitsluitend verharde wandelpaden, dus geen natte voeten en er is voldoende schuilgelegen- heid, zowel in de verschillende over dekte dierenverblijven, als onder de overkappingen in het centrum van het park en uiteraard de grote res». taurants. 99 99 RHENEN De directie van Ouwe hands Dierenpark heeft contacten ge. legd met Fidel Castro van Cuba om te trachten van de rode dictator rode flamingo's los te peuteren voor het centrum van de Afrikaanse steppe in de dierentuin op de Grebbeberg. Daar is een grote vijver aangelegd, die momenteel leeg is. Om er de boel wat op te fleuren gingen de gedach ten uit naar rode flamingo's. Die prachtige kleurrijke vogels komen echter uitsluitend voor in Cuba. Ze zijn erg moeilijk te krijgen en daar om richtte de directie van Ouwe hands zich tot Fidel in eigen persoon. In het verleden is het bij Ouwehand al vaker gebeurd dat vreemde staats hoofden werden benaderd, om op die manier exotische dieren voor de tuin te krijgen. De vroegere keizer van Ethiopië, Haile Selassie, schonk op die manier ooit twee leeuwen, die „Addis" en „Abeba" werden ge noemd. Als Fidel Castro het verzoek inwilligt is men bij Ouwehand in Rhenen voor. nemens dat nieuwe centrum in de Afrikaanse steppe de naam ..Rode Plein" te geven. Niet vanwege de kleur van de dictator, maar ge woon vanwege de kleur van de vogels! Hemelvaartsdag werden op 't prach tige sportcomplex „Meermanskamp" selectiewedstrijden gehouden waar aan damesploegen deelnamen van het district Oost, nl. de afdelingen Arn hem, Gelderland, Twente en Nijme gen. In de eerste ronde won Arnhem met 1-0 van Gelderland en Twente De provinciale en streek VVV's in Gelderland en Overijssel hebben in samenwerking met de ANWB, een plan uitgewerkt om het toeristisch fietsen in Oost-Nederland te popula riseren en te stimuleren. Vakantie op twee wielen. Het plan omvat fietsvakanties van verschillende tijdsduur en prijs: de langste duren 8 dagen, er zijn va kanties bij van 5-6 dagen, van 3 da gen als ook weekend-arrangemen ten. „Hotel en Fiets" De arrangementen berusten alle op de combinatie „hotel en fiets". Elke dag wordt een afstand van 40- 50 kilometer afgelegd; voor onder weg krijgt men een lunchpakket mee. Eventueel kan de deelnemer zijn eigen fiets of tandem Bij het uitvoerig documentatiema teriaal omtrent het arrangement van keuze is o.a. een gedetailleerde routebeschrijving gevoegd, welke is voorbereid in samenwerking met. de ANWB. Er is keuze uit de volgende arran gementen: A. „Twee Provinciën Tour Gelder land/Overijssel", 8 dagen, prijs f 300,- per persoon; B. „Tour door het Gelders Rivieren gebied, de Utrechtse Heuvelrug en Lek", 8 dagen, prijs f 275,— per persoon; C. „Overijssel Tour", 7 dagen, prijs 1 188,per persoon; Dl. „Watermolentocht Twente" 6 dagen, prijs f 188,— per persoon; D2. „Saksische boerderij entoch Twente", 6 dagen, prijs f 198,— per persoon; El. „Fietsweekend Delden" 3 dagen prijs f 89,— per persoon.; E2. „Kort Tour Arnhem en Omge ving" 4 dagen, prijs vanaf f 130,- per persoon; E3. „Kort. Tour Zuid Veluewe" 3 dagen prijs f 79,— per persoon. Startplaats van de fietstochten zijn: Arnhem, Almelo, Hengelo(O), Ede en Delden, plaatsen welke zonder uitzondering gemakkelijk vanuit alle delen van het land be reikbaar zijn. Bij twee arrangemente, te weten de „Watermolentocht Twente" (Dl) en de „Saksische boerderijentocht Twente" (D2) wordt de bagage van de deelnemers als extra service element van hotel tot hotel ver voerd. Bij de andere arrangemen ten zijn de fietsen en tandems voor zien van extra grote dubbele fiets tassen, waarin de benodigde bagage op gemakkelijke wijze kan worden meegenomen. De damesfietsen zijn uitgerust met een handig mandje. Zes van de acht arrangementen zijn zg. „trektours", waarbij men elke nacht in een ander hotel ver blijft. Er zijn echter ook twee ar rangementen. waarbij van een vast hotel gebruik gemaakt wordt. Van uit het hotel kan men dan tochten in de omgeving maken. Het gaat hier om het „Fietsweekend Delden" (El) en de „Kort Tour Arnhem en Omgeving" (E2). Er wordt gewerkt met twee cate gorieën hotels, t.w. eenvoudige dorpshotels en middenklassehotels. In goed overleg met het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen te Den Haag onderzoekt VW mo menteel e1: mogelijkheid om de deel nemers aan de arrangementen in de „fietshotels" speciale vitaminenrij- ke maaltijden aan te bieden, waar bij 't accent wordt gelegd op "groen ten fruit. De Nederlandse Voedings raad te Den Haag adviseert VW en CBT op dit terrein. Daarnaast on derhoudt VW op dit moment con tact hierover met diverse andere in stanties op het gebied van de ge zondheidszorg. Binnenkort kunnen over dit aspect nadere mededelin gen worden gedaan. De folder „Vakantie op twee wie len" waarin tal van bijzonderheden m.b.t. de arrangementen zijn opge nomen, is gratis verkrijgbaar bij: plein 45, Arnhem, tc 085-452921 en bij Provinciale VW Overijssel, De Werf 1, Almelo, tel. 05490-10266. Ook kan men zich voor informatie en boekingen wenden tot alle ANWB kantoren. „Vakantie op twee wielen" ook In het buitenland gepropageerd Gelijktijdig met de werving voor de fietsarrangementen in Nederland zijn de provinciale en streek VVV's in Gelderland en Overijssel ook be gonnen met een grootscheepse cam pagne hiervoor in het buitenland. Inmiddels is gebleken dat voor het thema „vakantie op twee wielen" diverse landen grote belangstelling bestaat. Denemarken is tot dusverre het enige Europese land dat ook activi teiten ontwikkelt op het gebied van meerdaagse fietsarrangementen Met de VVV-organisaties in dat land zijn inmiddels reeds contacten ge legd voor een gemeenschappelijk promotion in 1976. Tevens zijn rela ties gelegd met automobielclubs en reisorganisaties in Zweden. Zwitser land, België, Engeland, Oostenrijk, Frankrijk, West-Duitsland, De Ver enigde Staten en Canada. Een zeer nauwe samenwerking is tot stand gekomen met de Duitse au tomobielclub ADAC (3,7 miljoen le den). In 1975 zullen de Gelderland- Overijssel-arrangementen via de ADAC in Nordrhennland Westfalen worden gepropageerd. In 1976 zal de werving hiervoor over cüe gehele Bondsrepubliek worden uitgestrekt. Nederlands groots-te rijwielindus trie Gazelle te Dieren werkt nauw samen met de WV's. In Engeland en de Verenigde Staten is ook de „moederonderneming" van Gazelle Raleigh grootste rijwielindustrie ter wereld in de promotionele ac tiviteiten van Gelderland en Over ijssel geïnteresseerd. had in deze ronde weinig moeite met Nijmegen (4-0). Twente pakte in de 2e ronde beide puntjes in de wedstrijd tegen Gelderland en Arnhem had veel moeite met Nijmegen, doch won toch met 1-0. In de derde ronde deelden Gelderland en Nijmegen de puntjes (1-1). De wedstrijd Twente-Amhem gaf vooral van de zijde van Arnhem technisch voetbal te zien. Reeds na vijf minuten kwam Arnhem op 1-0 toen Gonny de Kloet een „slordigheid" (te zacht terugspelen) afstrafte. Tv/en- te. dat als team te weinig strijdlust toonde, kreeg in de laatste vijf minu ten twee kansen om langszij te ko men, doch ze werden niet benut. Vlak voor het eindsignaal zorgde Ria van Rijsewijk-v. d. Boom, na schitterend solowerk nog voor 2-0. De wedstrijden werden bijgewoond door bondstrainer Blok i.v.m. te se lecteren dames voor het nationale elf tal, dat over een paar maanden tegen Frankrijk moet spelen. De Holtense rijvereniging „De Berg- ruiters" organiseert zaterdag 10 mei een groot streekconcours. On dit, aan de Pastoriestraat te houden, evene ment zal door plm. 120 combinaties worden deelgenomen. Op het pro gramma staat een zevental nummers, waaronder springen en dressuur. Om streeks tien uur 's morgens zal wor den gedressuurd met de zg. afdelings- dressuur. Iets wat u zeker niet mag missen is ook de parade, plm. 13.00 uur. De toegang voor bejaarden is, als altijd, gratis. De deelnemende verenigingen aan deze wedstrijd zijn: „Bergruiters" Hol ten, „Markelo" „Hertruiters" Hellen- doom, „Vjenneruiters" Vriezenveen- Westerhaar, „Looleeruiters" Almelo, „Eschruiters" Wierden en de „Ooster- hoffruiters" Rijssen. Voor de verleende gastvrijheid op hun terrein danken de organisatoren de families Robers, Sprokkereef en Teeselink. Wij hopen dat degenen die de paardesport een warm hart toedra gen op 10 mei aan de Pastoriestraat aanwezig zullen zijn.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5