l| ni it* Raads- verfjaderini Onze agenda Zondagsdiensten Vergadering werkgroep Wereldwinkel Aan alle inwoners van Holten! Groots bevrijdingsfeest in de Churchillstraat Deventer bedrijf wil zich hier vestigen KERKDIENSTEN Grondaankoop voor industrieterrein C.J.V. ,De Vriendenschaar gaf toneelavond voor donateurs 2«w. 3.2. Belemmeringenwet Privaatrecht Vaststelling voorwaarden leggen kabels in gronden van derden Ponyconcours uitstekend geslaagd Jeugddienst Nu weer in voorraad bij uw BERBERSPECIALIST Slaapkamersuksessen: Verder diverse voordelige coupons. 2! 11. m» 3 Kerkelijke verkiezing Geref. Kerk aPgggwi Vrijdag 9 mei 1975 3 Het Rode Kruis schrijft ons: In de periode van 26 mei tot 8 juni wordt in Holten de jaarlijkse collecte gehouden ten bate van het Ned. Rode Kruis. Het behoort tot de taak van de afdeling deze inzame ling te verzorgen. De oorlogstaken die het, ter leniging van nood en ellende, verricht, zijn overbekend. Maar ook de belangrijke vredes taken o.a. bij rampen, bloedtransfusiedienst, hoomvliestrans- plantatie, trombosedienst, welfarewerk, lectuurvoorziening en de boottochten voor invaliden genieten grote bekendheid. Dit zijn maar enkele taken, welke het Rode Kruis verricht. De gelden die daarvoor nodig zijn, worden door ons volk bijeengebracht, zonder steun van de overheid. Daarom durven wij dan ook een gerust beroep op u te doen, met het beleefde en dringende verzoek GEEF VOOR UW RODE KRUIS Onze medewerkers komen bij u aan de deur. U kunt ons helpen met MUNTgeld, GIRObetaalkaart, BANKcheque of papiergeld. Geef mild, opdat wij het menslievende werk kunnen voort zetten. Wij danken u bij voorbaat voor uw gift. Het bestuur van de afdeling Holten van het Ned. Rode Kruis, A. H. van Pijpen, voorzitter J. H. Nekkers-Wolterink, secretaresse G. H. Kuiper, penningmeester Op 5 mei werd in de Churchillstr. door de buurtvereniging Churchill- straat/Vrijheidslaan een feest geor ganiseerd, dat aanvankelijk voor de kinderen bedoeld was, maar waar ook de ouderen al spoedig aan deel namen. Om drie uur verzamelden de kinde ren zich op de middelste parkeer plaats. Aan de oproep om zoveel mo gelijk verkleed te verschijnen werd door allen gehoor gegeven. De moe ders waren druk in de weer geweest om ook hun kind zo feestelijk moge lijk te laten verschijnen. Eerst werd er een rondgang ge maakt door de straten, waarbij ook het bejaardencentrum ,,De Diessen- plas" niet werd vergeten. Voorafge gaan door een trommelslager mar cheerden de kinderen in hun keurige feestkledij, toegewuifd door vooral de bewoners van de bejaardenwoningen, door de straten. Daarna begonnen de spelen. De kin deren werden in 4 categoriën ver deeld. De allerkleinsten - die nog niet op de kleuterschool waren - de den hun spelletjes onder leiding van mevr. Langedoen. De kinderen van tie kleuterschool werden toever trouwd aan de leiding van de heer Regenspurg. Voor de kinderen uit de eerste en tweede klassen had de heer Van der Weijden verschillende spel letjes georganiseerd. *n Verrassingstocht door de wijk was voor de ouderen georganiseerd door de heer Rutgers en mevr. Schmets. Deze tocht was zo gezegd vooral be doeld voor de kinderen van de derde klas en hoger. Maar ook vele ouders konden de verleiding niet weerstaan om mee te doen. Zo kon het gebeu ren dat twee vaders bij de zandbak een versje stonden te zingen tot gro te hilariteit van de jeugdige deelne mers. Vooral de laatste opdracht: „Ga nu met een levend dier naar 't startpunt gaf nog al wat moei lijkheden. Voor wie thuis niet toeval lig een hond, kavia of hamster had zat er niets anders op dan op zoek te gaan naar een worm die toevallig z'n kop boven de grond stak. Het geheel werd feestelijk opgeluis- Vrijdag 9 mei 20.00 u. Gespreksavond Kiesvereni ging „Gemeente Belang" in hotel „Holterman". 19.3020.30 u. Spreekuur raadsfractie VVD voor leden en belangstellenden in hotel „Vosman". 19.30 u. Fractievergadering van de PvdA ten gemeentehuize. Zaterdag 10 mei 8.00 u. Groot concours hippique L. R. „Bergruiters" op „Erve Zandvoort" (zie ber.). Inleveren Vakantie-zegelboekjes van Bouw- en nevenbedrijven bij P. F. van Doorn, Rietmolenstraat 4 en W. Harmelink, Gaardenstraat 49. Zondag 11 mei 14.00 u. Discobal in café „De Wip- pert" (zie adv.). 19.30 u. Dansen in bar-dancing „Boo- de" te Bathmen (zie adv.). Maandag 12 mei 9.00 u. Feestelijke verhuizing leerlin gen van „Het Kompas" naar hun nieuwe school op de Kol. 18.30 u. Hervatting zomertraining van zwcmclub „Twenh aarsveld". 20.00 u. Ruilavond Holtense Postze gelclub „H.P.C." in hotel „Vosman". Dinsdag 13 mei Reisje Bejaardensociëteit „Holten", vertrek 8.15 u. van „Diessenplas"; 8.30 u. vanaf gebouw „Irene". 10.00-12.00 uur: Spreekuur burge meester Enklaar (gewijzigd, zie off. publicatie). 19.30 u. Bestuursvergadering PvdA in hotel „Vosman". 20.00 u. Slotavond Herv. Vrouwen groep Dijkerhoek in „Bethanië". Laatste bespreking i.v.m. bezoek van groep uit Zeeland en jaarlijks uit stapje. 20.00 u Bestuursvergadering supp. ver. S.V. „Holten" in Ontmoetings centrum. 20.00 u. Start kleutercursus afd. Groe ne Kruis in het Groene Kruisvebouw. 20.00 u. Bijeenkomst gespreksgroep Vegter Streekplan IJsselvallei in ho tel „Vosman". Donderdag 15 mei 19.30 u. Wereldwinkel Zuid-Afrika- avond in gebouw „Irene" met film (zie bericht). Zaterdag 17 mei 10.00 u. Dwerggeitenshow in manege 't Ruiterkamp te Bathmen. Maandag 19 mei (2e Pinksterdag) 20.00 u. Disco-avond jeugd S.V. „Hol ten". Donderdag 22 mei 20.00 u. Jaarvergadering „Het Groe ne Kruis Holten" in hotel „Vosman". 26 mei 8 juni Jaarlijkse collecte Ned. Rode Kruis (zie bericht). terd door muziek, waarvoor een ca ravan op het feestterrein was ge plaatst. De heer Haan verzorgde de geluidsinstallatie. Als afwisseling op de inspanningen rond het zaklopen, koekhappen, autopedrace, ringwer- pen en vele andere spelen werd voor de kinderen limonade en voor de volwassenen koffie met koek rondge deeld. Ieder was na afloop reuze voldaan over het welslagen van dit festijn. De directie van de B.V. Twentrac, Industrieweg 11035 te Deventer heeft verzocht van de gemeente te mogen aankopen een perceel industrieterrein gelegen aan de Keizersweg in het bestemmingsplan „de Haar", aanslui tend aan het terrein verkocht aan de heer H. J. Willems te Holten. In hun voorstel zeggen B. en W.: „De B.V. Twentrac is importeur en dealer van landbouw- en industriemachines van bekende merken. Het rayon bevat de provincie Overijssel met aangrenzende delen van de provincie Gelder land. Ten behoeve van de bouw van een meer centraal gelegen nieuw be drijfspand met onder andere een showroom, magazijn, werkplaats en kan toor is het gewenst dat zij de beschikking verkrijgt over een perceel in dustrieterrein. Het bedrijf, waar 15 personen in dienst zijn, is thans te Deventer gevestigd. Voornoemde besloten vennootschap heeft verzocht een gedeelte industrie terrein reeds thans aan te kopen en een aangrenzend gedeelte in optie te nemen. Aangezien wij het verlenen van een recht van optie op een gedeelte van de grond in het industrieterrein min der gewenst achten hebben wij voor noemde besloten vennootschap voor gesteld thans te verkopen het per ceelsgedeelte, ter grootte van onge veer 2550 m2, onder de verplichting uiterlijk vóór 1 juni 1977 het aan grenzende gedeelte, ter grootte van ongeveer 1810 m2 van de gemeente aan te kopen en te betalen tegen de alsdan geldende prijs van deze grond. Laatstbedoeld gedeelte moet door de koper in goede staat van onderhoud worden gehouden, zulks ten genoegen van ons college. Teneinde te voor komen, dat voormelde verplichtingen tot aankoop en onderhoud niet wor den nagekomen zal aan de overeen komst van koop en verkoop een boe te- en kettingbeding worden verbon den. De verkoop geschiedt voorts on der de „Algemene voorwaarde voor de verkoop van bouwterreinen in „de Haar." Voor de onderhavige grond is ech ter nog geen grondprijs vastgesteld, zodat het noodzakelijk is voor de thans te verkopen grond een voor lopige prijs te hanteren. Wij zijn van oordeel, dat een voorlopige prijs van f. 22,50 per m2, totaal derhalve f. 57.375,exclusief omzetbelasting redelijk is. Te zijner tijd zal echter een verrekening van de voorlopige prijs tegen de alsdan vastgestelde en door gedeputeerde staten goedgekeur de prijs moeten plaats vinden. De B.V. Twentrac, voornoemd, heeft zich bereid verklaard de gevraagde grond aan te kopen onder de gestelde voorwaarden en heeft verzocht de percelen op naam te stellen van de heer J. H. Hupkes, Nijverheidstraat 19a te Gorssel. De heer Hupkes is direkteur van de besloten vennoot- Als blijk van dank voor de ontvan gen financiële steun organiseerde de C.J.V. „De Vriendenschaar" vrijdag avond 2 mei een toneelavond voor haar donateurs, welke gehouden werd in gebouw „Irene". De avond werd geopend door G. JvV.- voorzitster mevr. A. Rensen-Scheper. boer die, na een kort welkomstwoord en het gezamenlijk zingen van lied 323, een kort Bijbelgedeelte las. Centraal in deze avond stond, een door de toneelgroep O.C.H. voor het voetlicht gebrachte toneeluitvoering in drie bedrijven, getiteld: Donder.... dagen, hetwelk bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. De toneelaan- Artsen Van vrijdagmidd. 5 u. te.m. maandag morgen 8 u. J. H. A. Bruins, Molen- belterw. 15, tel. 1280. (Uitsluitend voor spoedgevallen). Boodschappen: bellen om 11.00 en om 14.00 u. Wijkverpleging Zuster J. E. Duncan, Groene Kruis- gebouw, Holten, tel. 1436. Gezinsverzorging Alle werkdagen behalve zaterdag van 8-10 u. bij mevr. C. Knijff-Dekker, tel. 1438: b.g.g. tel. 1799, mevr. J. Bel- dam-Aanstoot. Ziekenvervoer Garage A. Müller, tel. 1320, b.g.g. J. Aanstoot, tel. 2980 en 1338. Tandarts W. Pot, Catsstraat 46, Goor, tel. 05470- 2279. Spreekuur voor spoedgevallen: 6-7 u. nam. Fysiotherapie Alle werkdagen behalve dinsdagmid dag en donderdagochtend in het Groe ne Kruisgebouw. G. J. Kraaij, telef. 2299. Maatschappelijk Werk Stichting voor Maatschappelijke Dienstverlening „Midden Overijssel", Joncheerel. 134. Nijverdal, tel. 05486- 4126. Bureau Holten: Dorpsstraat 16. Spreekuren: ma., di,; en wo. van 8.30- 9.30 u. do. van 18.30-19.30 u. tel. 2784 (tel. tijdens weekends: 05486-4126). Dierenarts Th. A Oostenburg, Diessenplasstraat 5, tel. 1515. Oppascentrale J. v. d. Meer, Canadastraat 35, tel. 1549 (tussen 8.30 en 10 u.). Wachtdienst Vleeskeuringsdienst T.e.m. zondag 11 mei: A. Groen, Ko- zakkenstr. 15, tel. 1230. Maandag t.e.m. zondag 18 mei: C. Meindertsma, Berg- manstr. 12, tel. 2190. Aangifte van ge storven dieren op zaterdag van 9-11 u. aan het slachthuis, tel. 1318. Storingsdienst Zaterdag 10 t.e.m. vrijdag 16 mei: Electra: H. Heijink, Kolweg 44, tel. 2124; Gas: W. C. v. d. Weerthof, Voors- boersstr. 2, tel. 1793. Brandmelding Overdag: tel. 1352 (Politiebureau); 's Nachts: tel. 1224 (G. W. Knapen), b.g.g. tel. 1325 (G. W. ter Harmsel). kleding werd verzorgd door de fa. Gebr. Schuppert. Na afloop van deze toneeluitvoering werd aan mevr. Ina Deijk-Ooster- kamp een „diploma" uitgereikt, als blijvende herinnering aan haar 50e optreden. Na woorden van dank aan het adres van O.C.H. werd deze zeer geslaagde toneelavond besloten met het geza menlijk zingen van lied 390 en dank gebed. schap. Hiertegen hebben wij geen be zwaar. De commissie gemeentewerken kan zich met het voorstel verenigen." In verband met het vorenstaande stel len B. en W. de raad voor aan de heer J. H. Hupkes, Nijverheidstraat 19a te Gorssel te verkopen het perceel in dustrieterrein, ter grootte van onge veer 2550 m2 voor de voorlopige prijs van f. 22,50 per m2 totaal derhalve f. 57.375.of zoveel meer of minder als te zijner tijd door de raad zal wor den vastgesteld en door gedeputeerde staten zal worden goedgekeurd, exclu sief omzetbelasting, onder de ver plichting van de koper tot aankoop van het aangrenzende perceel indus trieterrein, ter grootte van ongeveer 1810 m2 vóór 1 juni 1977 en te beslui ten overeenkomstig het ontwerp- raadsbesluit, dat op 'de gebruikelijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. ZONDAG 11 MEI NED. HERV. KERK: 8.30 en 10.15 u. (Jeugddienst) Ds. C. C. Adink. Op pasdienst: mevr. Veenstra, Gerrie ten Brake en Meineke Schellevis. Extra collecte: Plaatselijk Rekreatie- werk. GEREF. KERK: 9.30 en 15.00 u. Ds. G. W. H. Peddemors In beide diensten is de eerste collecte voor de diaconie en de tweede voor het restauratie fonds. Tijdens de dienst van 9.30 u. kinderoppas. Wilma Koordes, mevr. Stam-Ebrecht (Res. mevr. Schutterd- Beltman) mevr. van Engbrink-Rama- ker, mevr. Stam-Dijkink (reserve mevr. Beldman-Ekkelkamp).. R.K. KERK: Zaterdagmiddag 5.00 u. zondag 9.30 u. DIJKERHOEK: 9.30 u. Ds. P. Lugtig- heid. Extra collecte plaatselijk Re- creatiewerk. OKKENBROEK: 10.00 u. Ds. J. G. Beerthuis van Bathmen. Uitg. coll. Jeugdgebouw. NIEUW HEETEN: Zaterdagavond 7.00 u, zondag 8.00 en 11.00 u. Aanstaande zondag 11 mei zal er in de Hervormde kerk te Holten weer een jeugddienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst is ds. C. Addink. Het theppa" dat in deze dienst centraal zal staan is „Wie leert mij bidden?" Er zal medewerkin, worden verleend door het jongeren koor „Heiicon" o.l.v. Ineke Jaars veld. De dienst begint om 10.15 uur. De jeugdcommissie hoopt dat velen deze dienst zullen bijwonen. Zuiver wollen Safari tapijt in 3 verschillende Kleuren/ 400 cm breed/met foamrug: berber/donkerbeige/donker 44Q bruin. Van f 169. voori™ mm I Iwj Zuiver wollen bouclé berbertapijt/ 400 cm breed/met foam- a rug van f 189.- voor* j Lisa nylontapijt. 400 cm A7 breed, met foamrug™ Groen nylon slaapkamer tapijt, hoogpolig, van f 89.- fiQ B voor mm m mi A.F. PIERIK b.v. Enterstraat 190 Rijssen Telefoon: 05480-3044 Showroom dagelijks geopend van 9-6, donderdagavond tot 9 uur, zaterdag 9-5 uur. Ten behoeve van het uitbreiden van de electriciteits- en gasnetten, als mede voor de straatverlichting, is het noodzakelijk kabels en leidingen te leggen in particuliere grond. Tot op heden zijn in overleg en met goedvin den van de grondeigenaren deze netuitbreidingen tot stand gekomen. Thans komt het echter steeds meer voor, dat de grondeigenaren niet meer zo welwillend staan tegenover het „om niet" hebben van leidingen en kabels in him gronden, wanneer deze niet direct belanghebbende zijn bij netuitbreidingen. Teneinde in voorkomende gevallen met de eigenaren van de grond, waarin door de gemeente kabels of leidingen moeten wor den gelegd, tot overeenstemming te komen is het gewenst voorwaarden en vergoedingsbedragen vast te stellen, die gehanteerd zullen worden bij de met de grondeigenaar te sluiten overeenkomst. doeld is het vestigen van een zakelijk In hun voorstel aan de raad, die op maandag, 12 mei, vergadert zeggen B. en W.: „Een overeenkomst als hierboven be- Tot ouderling zijn gekozen de heren J. Abbink, Lichtenberg, D. Beldman, Kolweg, Joh. Bosschers, Pannenbak kersstraat, A. Dijkink, Beuseberg en G. Kolkman, Beuseberg. Als diaken werd gekozen mej. J. Paalman, Oranjestraat. jsêspgglisgSSaj Hemelvaartsdag werd in de weide bij het erve „Zandvoort" aan de Pas toriestraat het jaarlijks concours ge houden van de ponyclub „Bergruiter- tjes", waaraan werd deelgenomen door de ponyclubs uit Holten. Hellendoorn, Wierden, Almelo, Diepenheim, Alber- gen, Markelo en Rijssen. Er werd ge reden volgens de reglementen van de Kon. Ned. Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Het parcours was opgebouwd door de heren H. Rutterkamp te Rijssen en A. Meijer te Markelo. 's Morgens wer den de dressuurproeven gehouden als mede de voorwedstrijden voor het springconcours in de middag dat plaats had onder gestaag neervallende regen. Het middagprogramma opende met een grote parade, waaraan plm. 200 jongelui met hun pony's deelnamen. Nadat de ruitertjes zich keurig had den opgesteld had inspectie plaats door burgemeester mr. W. H. Enklaar en de heren W. Barvelink, voorzitter pony club. H. Slaghekke te Borne, vert, fe deratie en J. Robers. Na de parade o.l.v. Jan Bronsvoort van de „Berg- ruitertjes" sprak burgemeester mr. W. H. Enklaar een kort woord, waarin hij o.m. zei heel gelukkig te zijn met dit ponyconcours waarmee in Holten een traditie is gevestigd. Voorzitter Barvelink sprak een har telijk woord van dank tot burgemees ter Enklaar voor zijn bereidheid om het concours te openen en hij dankte tevens de grondeigenaren gebr. Ma- nenschijn, Teeselink, Robers en Sprok- kereef, de leden van de jury, de EHBO, de schenkers van prijzen en de adverteerders in het programmaboek je. Voor afwisseling in het middag programma showde het personeel van het dekstation Wagemans te Albergen de prachtige Welsh hengst „Rosdale Questionnaire" met vijf afstammelin gen. De voornaamste uitslagen: Achttallen dressuur: 1 „Bergruiter- tjes" Holten 1121-2 P-. „Eschruiter- tjes I" Wierden 104% p., 3 „Eschrui- tertjes II" 103% P-. 4 ..Markelo" 99% p. Ind. dressuur cat. A klasse L: 1 Ru- die Telgenhof Albergen 126 p., 2 Yvette Alberdink Almelo 125 p., 3 Arend Jan Luttikhedde Diepenheim 111% p. Cat. A B C en D klasse M/Z: 1 e.e. Vera Klumper Almelo 134 p., Karin Brouwers Holten 134 p. Ring 2: 1 Pe ter van Heeren Holten 55% p., 2 e.e. Jerry Langenhof Rijssen 55 p., Freddy Baan Rijssen 55 p. Ring 3: 1 Johanna Bannink Diepenheim 67 p., 2 Emine Palthe Wierden 66 p., 3 Yvonne Bouw man Almelo 65 p. Ring 4: 1 Jos Bes- selink Albergen 68% p.. 2 Gerard ten Berge Rijssen 64 p.. 3 Ema Nijhof Wierden 62% p. Ring 5: 1 Annemarie van Rossum Almelo 153 p., 2 Greetje Beijer Almelo 145% p., 3 Johan Klaas- sen Albergen 141 p., 4 Hans BarVelink Holten 140 p., 5 Martin v. Gerrisheim Hellendoorn 137% p., 6 Bea Barvelink Holten 136 p. Ring 6: 1 Gerrie Meilink Holten 138 p.. 2 Jolande Schepers Al melo 137 p., 3 José Schurink Alber- Burgemeester Enklaar inspec teerde met de heien Slaghekke, Robers en Barvelink de keurig opgestelde pony's. gen 136% p. Ring 7: 1 Renate Leppink Almelo 141 p.. 2 Marieke Robers Holten 139 p., 3 Bram Kool Wierden 136 p., 4 Jan Bronsvoort Holten 136 p. Ring 8: 1 Mirjan Wagemans Alber gen 139% p., 2 Erna Rutterkamp Rijs sen 138% p., 3 Nancy Scheper Almelo 138 p., 6 Herm Jan Robers Holten 133'/» p. Ring 9 (Caprille)1 Greetje Beijer Almelo 142% p., 2 Annet Brug- gink Rijssen 137% p., 3 e.e. Yvonne Bouwman Almelo 132% p., Galama Palama Wierden 132% p. Ring 10 (Ca prille): 1 Jannie Goorman Hellendoorn 132% p., 2 Erna Nijhof Wierden 130 p.. 3 Erik Broeze Wierden 127% p. Springen klasse B (cat. A B C-han- dicap): 1 Karin Kool Wierden 28 p., 2 Jan Baan Rijssen 27 p., 3 Hénny Hut- terd Hellendoorn 24 p. Springen klasse B cat. D; 1 Nettie Bokhove Almelo 30 p.. 2 e.e. Inge Meijer Markelo 27 p., Wim Broekhuis Albergen 27 p. Klasse L cat. D 1 Mirjan Wagemans Albergen 0 strp., 45,8 sec., 2 Jannie Hietbrink Markelo 0 strp. 50 sec.. 3 Erna Rutterkamp Rijssen 3 strp. 45,8 s. Klasse M/Z (handicap): 1 Bram Kool Wierden 0 strp. 45 sec., 2 Annet Noltes Wierden 0 strpt. 46,2 sec., 3 Nico Kool Wierden 0 strpt. 48,8 sec., 4 Pa tricia van Berkel Holten 0 strpt. 49,9 s. Klasse L cat. A/B: 1 Nico Kool Wier den 0 strp. 39,2 sec., 2 Herman Stege- man Wierden 0 strp. 41 sec., 3 Arie Beldman Holten 0 strp. 43 sec. Klasse L cat. C: 1 Angelien Wage mans Albergen 0 strp. 46,6 sec., 2 Mandrie Gerritsen Rijssen 0 strp. 49 sec.. 3 Gerrie Meilink Holten 0 strp. 51 sec. recht, als bedoeld in artikel 5, lid 3, sub b, van de Belemmeringenwet Privaatrecht tot het leggen, hebben, onderhouden, vernieuwen en wegne men van leidingen en kabels in par ticuliere grond. Nu verwacht mag worden, dat in de naaste toekomst uitbreidingen van het gasnet in het buitengebied zullen plaats vinden is het gewenst, teneinde een vlotte doorgang van de aanleg van de leidingen te waarborgen, over eenkomsten met particulieren op kor te termijn te kunnen afsluiten. Voor het vestigen van voormeld za kelijk recht zal veelal een vergoeding aan de grondeigenaar betaald moeten worden. Tevens is het gewenst aan de gebruiker van de grond (eigenaar of pachter) een vergoeding voor verlies van gewassen ten gevolge van de aan leg van de leiding of kabel te verle nen. Het vaststellen van de voorwaar den, waaronder de overeenkomsten worden afgesloten en de aan de grondeigenaren en- gebruikers te ver lenen vergoedingen dient echter voor af door Uw raad te geschieden. Uit ingewonnen informaties is ons ge bleken, dat de vergoeding voor grond- De gemeenteraad komt maandag 12 mei, in openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen voor behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de openbare vergade ring van 15 april 1975. 2. a. Ingekomen stukken b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond van de heer J. Haan, Holterbroek 6, al hier. 4. Voorstel tot verkoop van grond op het industrieterrein „de Haar" aan de B.V. Twentrac te Deventer. 5. Voorstel tot het vaststellen van voorwaarden ten behoeve van het vestigen van een zakelijk recht, als bedoeld in artikel 5, lid 3, onder b der Belemmeringenwet Privaat recht. 6. Voorstel om een gedeelte van het bestemmingsplan Holterberg in voorbereiding te verklaren. 7. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1975 (o.a. crediet voor de aanleg van het 2e gedeelte van de algemene begraafplaats, cre diet voor verbetering woning Hol terberg 24). 8. Beantwoording van eventuele inge komen schriftelijke vragen. eigenaren thans ongeveer f. 2,per strekkende meter bedraagt. Deze prijs per strekeknde meter is eveneens ge hanteerd bij het vestigen van een za kelijk recht ingevolge de Belemme ringenwet Privaatrecht ten behoeve van de aanleg van een parallelriool vanaf de rioolwaterzuiveringsinstalla tie in „de Haar". De voor de aanleg van een leiding en/of kabel te betre den strook grond zal ongeveer 6 5 8 meter breed zijn. De vergoedingen voor verlies van gewassen varieert al naar gelang de soort, van f. 0,13 tot f. 1,06 per m2. Een lijst van de voor gestelde vergoedingen wegens verlies van gewassen ligt bij de stukken ter inzage. De energiecommissie kan zich met Tiet onderhavige voorstel verenigen." In verband met het vorenstaande stellen B. en W. de raad voor de „Al gemene voorwaarden betreffende de aanleg en instandhouding van elee- triciteitskabels en gasleidingen door of ten behoeve van de gemeente Holten" vast te stellen overeenkom stig het ontwerp, dat op de gebruike lijke wijze bij de stukken ter inzage ligt. De laatste voorbereidingen werden getroffen voor de Zuidelijk-Afrika- avond van 15 mei a.s. om 19.30 uur in gebouw Irene. De tekst voor een huis aan huis stencil is goedgekeurd en zal samen met een folder van de anti-emigratie actie, het komende weekend verspreid worden. Affiches zullen waar mogelijk geplaatst wor den. Uitnodigingen zijn verstuurd naar het gemeentebestuur, schoollei dingen, politieke partijen, verenigin gen e.d. De film „Zuid Afrika onge censureerd" is besteld en voor de benodigde filmapparatuur en een be dieningsman is gezorgd. De heer E. du Plessis, medewerker van het Af- rikacentrum te Leiden, komt naar Holten om de film in te leiden. Voor het politieke forum hebben enkele leden van politieke partijen uit Hol ten zich kandidaat gesteld. De dis cussieleider de heer Y. de Boer uit Markelo is schriftelijk op de hoogte gesteld van de voorbereidingen. Voor de voorpubliciteit is het Deventer Dagblad gevraagd een stukje over de avond te plaatsen, Het Holtens Nieuwsblad zal een verslag van de vergadering opnemen. Zaal Irene kan donderdagmiddag al „aangekleed" worden met affiches en actiemate riaal. Na een onderlinge gedachten- wisseling over de problematiek van Zuidelijk Afrika werd de vergadering gesloten. Teneinde het industrieterrein in „de Haar" verder te kunnen uitbreiden en de Keizersweg verder te kunnen verharden heeft de gemeente grond nodig van de heer Joh. Haan, Holter broek 6, met een totale grootte van 0.64.40 ha. Over de verwerving van deze grond en de daarop staande op stallen hebben B. en IV. nog geen overeenstemming met de heer Haan kunnen verkrijgen. Deze is wel bereid perceel sectie F nr. 2734 in zijn geheel en van perceel setie F nr. 2735 een gedeelte aan de gemeente te verko pen, ter gezamenlijke grootte van 0.15.65 ha voor de hem geboden prijs van f. 8.630,exclusief eventuele belastingschade. Teneinde de werkzaamheden van de aanleg van de ontsluitingsweg van het industrieterrein doorgang te doen vin den dient de gemeente op korte ter mijn te beschikken over de benodigde grond van Haan, waarover de weg eveneens wordt aangelegd. Voormelde prijs is overkomstig het ter zake opgemaakte taxatierapport. De aankoop van de heer Haan ge schiedt onder andere onder de voor waarde dat op de nieuwe grensschei ding door en voor rekening van de gemeente een passende afrastering dient te worden geplaatst. De heer Haan heeft zich voorts be reid verklaard de grond reeds per 25 april 1975 aan de gemeente in gebruik en genot te geven, zulks in verband met de spoedige aanleg van de Kei zersweg. B. en W. zijn van oordeel, dat de ge stelde voorwaarden alleszins redelijk zijn zodat zij voorstellen de beno digde grond aan te kopen voor de prijs van f. 8.630.exclusief eventue le belastingschade en voorts onder de voorwaarden zoals die zijn vermeld in het ontwerp-raadsbesluit. De commissie gemeentewerken kan zich met de onderhavige grondaan koop verenigen.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3