'rf ir i Resultaten jeugd SV „Holten" Resultaten Blauw Wit-pupillen Schurascoop Voetbalwedstrijd Nieuwe aanwinsten van de Plaatselijke Bibliotheek J aarvergad ering z wartbon tf okkers AF PIERIK 1?$ £<8<S> Eervolle 3e plaats voor ZC „Twenhaarsveld55 R.K.S.V. 2-Holten 5 1-1 Brugklassers spelen simultaan-seance Blauw Wit verloor "onverdiend bij „D.V.O DES 8-Blauw Wit 2 1-4 TAPIJT 5 M Bijna 200 pony 's Concours ponyclub „Bergruitertjes" Tweede beslissingswedstrijd Kampioen? RAC 2-BATO 1 3-0 PROGRAMMA S.V. „HOLTEN'! Holten-Da ventria PROGRAMMA BLAUW WIT Start zomercompetitie to uw trekkers in ..Kalfstermansweide" Selectiewedstrijden voor Ned. Dameselftal op „Meermanskamp" Suksesscn vo-or ponyclub Vijf op een (d.) Nu weer in voorraad bij uw BERBERSPECIALIST Slaapkamersuksessen; _47ja Verder diverse voordelige coupons. O S O s R'S s B jfg' ÖL «4 Vrijdag 2 mei 1975 7 Door de Deventer zwemverenigin; ,De IJssel" werd op 27 april j.l. eei cedstrijd georganiseerd waaraan loor de volgende verenigingen werd leelgenomen: Brummen, ,,de Nympn' lit Gorssel, Proteus" uit Twello, WZC" uit Wijhe, IJssel B uit De renter en ..Twenhaarsveld" uit Hol- «n. Naast de school-, vrije en rugslag irerd een viertal estafettes ge- iwommen. Vooral de wisselslagesta- ètte (met vlinderslag) was een bij- xomder evenement. .Twenhaarsveld" naakte in de beginfase nog al eens le fout door verkeerd aan te tikken. )it leidde onherroepelijk tot diskwa- ificatie. Dit was de oorzaak dat Twenhaarsveld na vier programma- mmmers de laatste plaats bezette net 9 punten. De IJssel B stond aan cop met 19 punten, gevolgd door de «Jymph met 16, Protheus 12 en Brum- nen 12 punten. Pas na 16 program- nanummers wist Twenhaarsveld zich ren de laatste plaats los te maken. 4 a 20 programmanummers was ZCT ^geklommen naar de 4e plaats. Al- een stonden nu nog de estafettes op iet programma. De spanning was dan H>k voelbaar. Na twee estafettes was hverhaarsveld opgeklommen tot de e plaats. Een 3e plaats zou ook de ïinduitslag voor hem betekenen, vant hoe er op de laatste twee esta fettes ook gezwommen werd, een 2e ilaats zat er niet meer in. Einduitslag: 1 IJssel B 120,5 pt; 2 Protheus 109 pt, 3 Twenhaarsveld 108 pt; 4 W.Z.C. Wijhe 87,5 pt; 5 Brummen 85 pt; 6 de Nymph 84 pt. Tijden 50 meter schoolslag: Meisjes: Irma Jager 54,1, Hanneke Truschel 49,0; Therese Truschel 48,9. Hanny Jansen 48,8; Marjanka v. Maurik 44,8; Gerida Hols 46.5. Jongens: Henny Jalving 59,4; Dirk Jan Muller 1.04.4; Jan Peter v. d. Berg 43.7; Wim Boode 49,9; Henk Oosterdijk 41,1; Jan Huisman 45.4. 50 meter rugslag: Meisjes: J. Koopman 1.04.7; Mari anne v. d. ^Mark 1.04.9; Hanneke Truschel 47.7; Herma Bos 51.4; Ger- dien Ophof 37,9; Ria Wissink 41.5; Inge v. d. Harst 40.7; Janny Wansink 40,7. Jongens: Henny Jalving 1.01.3; Martijn Boering 58,7; Theo Boode 51^6, Remco v. Maurik 52,0; Theo Hase 39,7; André Oosterdijk 40,2; Ge rard Willems 37,4; Wim Meijer 35.7. 50 meter vrije slag Meisjes: Annemarie Ophof 43.4: Karin Willemsen 56.0; Mieke Schuo- pert 33.7; Ima Deijk 35.1; Linda Kamperman 34,8; Femmy Lammers 36.5. Jongens: Theo Boode 39,7; Edwin Boersma 46.5; André Oosterdijk 33,4, Wim Boode 36,5; Albrecht Bulsink 30,7; Michel Boersma 39,2. Met een enorme vechtlust en inzet leeft Holten 5 het tweede elftal van RKSV een tweede beslissingswed- itrijd afgedwongen. Éen enorme rug gesteun kregen de roodzwarten reeds m de derde minuut, toen bij een mis verstand tussen eeh RKSV-verdedi- ;er en zijn doelman de bal tergend .angzaam in het doel verdween. Hol- >en kreeg de eerste helft nog reële cansen om de score te verhogen, naar ook aan de andere kant moest ie Holtense verdediging vaak alle teilen bijzetten om het oranje-witte gevaar te keren. De tweede helft was duidelijk voor RKSV, dat noodgedwongen wel moest aanvallen. Toch leek Holten nog de score te verhogen, maar scheids rechter Ter Laak keurde het doel punt van G. Bannink af wegens hin derlijk buitenspel. Na enkele prach tige kansen te hebben gemist kwam in de 15e minuut dan toch de ver diende gelijkmaker voor RKSV. Hol ten kreeg het nu zwaar te verduren, maar doelpunten bleven uit. Ook in de verlenging van twee keer een kwartier werd niet gescoord, zo dat in deze toch wel spannende wed strijd geen beslissing viel en aan staande zondag een tweede wedstrijd zal volgen. Vrijdag 25 april was een van de eeldzame dagen dat meer dan 100 brugklassers bij elkaar slechts een gering geroezemoes produceerden. Nu werd er ook geschaakt en 't edele ichaakspel is ook voor twaalf-der- ïienjarigen -een kwestie van-rustige :oncentratie. Dp deze ochtend werden n.l. door de rector van de Holtense Scholenge meenschap, de heer drs. P. Bakker, aan 123 leerlingen van de brugklas ,'t. pionnendiploma van de KNSB uitge reikt. Speciaal werden naar voren gehaald Anton Bronsvoort (Holten) Wim Boode (Holten) en Richard Schouten (Bathmen), omdat deze drie jongens het gepresteerd hadden alle vragen goed te beantwoorden. De geslaagden kunnen zich nu op Bchool gaan bekwamen voor het to ren - en koningsdiploma. Na de diplomauitreiking konden de jongens en meisjes hun verworven kennis in praktijk brengen in een si- multaanseaance. In totaal 10 leraren en leerlingen van de hogere klassen namen ieder een groep voor hun re- kening. Na 20 minuten moesten de eerste brugklassers hun koning al omleggen ten teken van hun neder laag. Daarna volgden er snel meer. De volgende spelers wisten tegen hun veel geroutineerde tegenstander 'te winnen: Martie Jansen, Wim van Oyen, Albert. Brinkhuis, Mare Kor- tenoever, Erik van Scberpenzeel, "Wouter Dhèrt, Harry Loobeek, Chris- ta Minnesma, Rob Boode, Yvonne Feddema, Rob Boezerooy, Liesbeth Pennewaard, Jolanda Kap, Jan Ha verslag, Tity Eilerts, Koen Fokker. iif. ijt- St- Tijdens de j.l. zaterdag gespeelde uitwedstrijd tegen het Almelose DVO ging Blauw Wit bepaald onverdiend met 1-0 ten onder. Hoewel, wegens 35,ziekte en blessure, twee sleutelfigu ren uit de kernploeg ontbraken, (Kolkman en Labobar) bleek Blauw Wit trainer Willems rrvat de vervan gers G. Paalman en J.. Verveda een gelukkige kreep te hebben gedaan. rgiMet name G. Paalman, die normaal als keeper van de A junioren fün- rk geert, bleek de hem toegewezen rol van linksback uitstekend te vervul- JIJ len. Na een gelijkwaardige beginfase gaf DVO er met aandringend voetbal, al lengs meer blijk van dat het zijn kam pioensambities nog geenzins had la ten varen. De aanvallen liepen ech ter steeds opnieuw stuk op het uit- (J, stekend defensiewerk van Blauw Wit stopper G. Landeweerd. Toen in de 20e minuut Blauw Wit spits H. Aanstoot, middels een goede solo-aktie, geheel alleen voor de kee per kwam te staan ging zijn doelrij- pe kans verloren doordat hij vrij hardhandig werd neergelegd. Een daarna toegekende vrije trap leverde voor de Blauw Witters, nadat deze tot corner was verwerkt, geen resul taat op en werd de eerste speelhelft, conform de veldverhoudingen, met 0-0 afgesloten. Toen in de 20e minuut na rust Blauw Wit grensrechter G. Welink terecht zijn vlag omhoog stak voor de me ters buitenspel staande DVO-spits Evers, werd dit door de zwak leiden de scheidsrechter Aalderink afgewe zen, zodat deze speler, middels een keihard schot, de enige en winnende treffer kon plaatsen. In dit, van beide zijden matig en soms te fors gespeelde duel zou een gelijke eindstand de verhoudingen beter hebben geïllustreerd. Stand: Drienerlo 1831. DVO 1829. Eversberg 18-22; Den Ham 18-22; Blauw Wit 18-21; Vesos 17-20; Rijs- sen 18-13; D'veen 18-12; Daarle 17-11; Denekamp 17-10; Boswinkel 19-5. Tegen het sterke veteranenelftal DES 8 moest he,t tweede op volle sterkte aantreden, wilde hel deze medekoploper bedwingen. In de eer ste helft werd er een prachtige partij [g voetbail op de mat gelegd, welke in de 15e minuut succes had, toen Ge it rard Kolkman voor 0-1 zorgde. Vijf minuten later was 't weer raak door een prachtige goal van Bertus Riet berg. Enkele minuten voor rust was het weer Kolkman die voor een rust- stand van 0-3 zorgde. 1 Na de thee een stevig knokkend DES dat profiteerde van een klein - 'foutje in de Blauw Wit-defensie (1-3). De voor Kolkman ingevallen oJhan Stam zorgde 15 minuten voor tijd voor 1-4, toen hij alleen door de DES-, defensie draafde, de keeper uit zijn kooi lokte en de eindstand op 1-4 be paalde. i S Door de overwinning op het Nijver- dalse DES heeft Blauw Wit 2 zater dagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Hulzense Boys voldoende aan een gelijkspel. De uitwedstrijd werd aan het begin van de competitie met 5-1 verloren, dus de Blauw Witters zijn gewaarschuwd. De wedstrijd, die om drie uur begint, wordt geleid door scheidsrechter Brunsveld. Zaterdagmiddag werd in Almelo de laatste competitiewedstrijd van Bato 1 gespeeld tegen RAC 2 uit Almelo. Het was een matige wedstrijd maai de dames van Bato lieten toch weer zien dat ze de betere waren. Bato moest het deze wedstrijd zonder coach-trainer Luidden doen en dat was in het spel duidelijk te merken. Na een half uur te hebben gespeeld had Bato de eerste twee sets al bin nen. In de derde set nam Bato het spel niet serieus meer en RAC kwam in deze set goed terug. Om ook deze set te winnen ging men bij een 9-7 stand even op de serieuze tour en dit betekende een 3-0 overwinning, wat een mooie afsluiting was van een door Bato goed gespeelde volleybal competitie. GFC el-Holten e3 1-2 Een beter spelend Holten El heeft in Goor verdiend gewonnen van GFC El. Een Holten El dat over alle li nies beter was wist in de eerste helft reeds tweemaal te doelpunten door de linksbuiten. Na rust eenzelfde spelbeeld dat wederom resulteerde in twee doelpunten nu door de rechts buiten van Holten El. Een prachtig resultaat. Excelsior eo-Holten e3 1-2 Vrijdagavond moest Holten E3 naar Rijssen om aan te treden tegen Ex celsior E5. In de eerste helft een iets sterker Excelsior wat resulteerde in een 1-0 voorsprong. Na rust een fa natiek spelend Holten E3 wat resul teerde in twee doelpunten van de rechtsbuiten uit een paar dieptepas- sen vanuit de verdediging. Goed ge daan jongens. Zaterdagmorgen moest Holten E3 naar Sp. Lemele El. Dit is een wed strijd geworden om gauw te verge ten. De thuisclub was over alle linies beter en won dan ook verdiend met maar liefst 10-0. Holten f4 kampioen Zaterdagmorgen moest F4 het op nemen tegen Sp. Rijssen F3, een me dekandidaat voor de bovenste plaats. Bij een overwinning zou Holten F4 kampioen zijn van hun competitie. Het was een op en neergaande wed strijd waarin beide doelen regelma tig in gevaar kwamen maar waar geen doelpunten uit voortkwamen. De wedstrijd eindigde in een 0-0 stand zodat F4 moest wachten tot de laat ste wedstrijd. Maar het ongelofelijke gebeurde toch. want de competitie leiding van de OPC, de beer Brink man deelde ons mede dat Holten F4 toch kampioen was geworden. Toen barstte het gejuich los van de spe lers. leidsters, trainer en ouders. Ze gingen allen luidruchtig naar de kleedkamer. Daar werden ze toeee sproken door de heer Brinkman die hen feliciteerde en mede deelde dat F4 de eerste kampioen was van de Nijverdalse O.P.C, Hij overhandigde de aanvoerder een beker en felici teerde hem met het behaalde succes. Er werd op het voetbalveld nog een foto van het elftal gemaakt. Hierna kregen ze in het ontmoetingscentrum nog iets aangeboden namens de jeugdcommissie. Holten F4 is de eer ste kampioen van de S.V. Holten. Een prachtig resultaat. We mogen allen trots op jullie zijn dat het jullie is gelukt om kampioen te worden. VRIJDAG 2 MEI Holten E3Excelsior E7 18.30 u. Holten F3Excelsior F3 18.30 u. ZATERDAG 3 MEI Holten Al—DOS '37 Al 3.30 u. De Zweef A2—Holten A2 2.30 u. V. 1.45 u. Holten BIEnter Vooruit BI 1.45 u. Holten Cl—Vesos Cl 1.45 u. Enter Dl—Holten Dl 2.00 u. V. 1.15 u. Holten ElEnter El 1.00 u. B2, C2 en C3 zijn vrij. Holten E2De Zweef E3 9.30 u. Holten E3—SDOL E2 10.15 u. SWN Fl—Holten F1 9.30 u. V. 8.45 u. SVVN F2—Holten F2 10.15 u. V. 9.30 u. Holten F3—De Zweef F3 10.15 u. Holten F4—Blauw Wit F4 9.30 u. SENIOREN" ZONDAG 4 MEI Holten 2—NEO 2 10.00 u. Holten 4Langeveen 3 10.00 u. Haarle 5—Holten 10 10.30 u. V. 9.45 u. Holten 5RKSV 2 (beslissingswed strijd). Waar deze wedstrijd en op welk tijdstip deze gespeeld wordt was bij het ter perse gaan van Holtens Nieuwsblad nog niet bekend. Bijzon derheden hierover "in het clubgebouw „Meermanskamp". Zaterdagmorgen 11.00 uur speelt Holten een vriendschappelijke wed strijd tegen Daventria (3e klasser) te Deventer op Meermanskamp. De Hol tenaren spelen met een experimen tele opstelling o.m. om enkele jonge spelers te kunnen testen. El Blauw Wit El heeft j.l. zaterdag een uitstekende uitwedstrijd gespeeld tegen DES El. Hoewel wegens ziekte van enkele spelers de Blauw Wit- formatae het grootste deel van deze ontmoeting met slechts tien spelers het hoofd moest bieden aan het ster ke DES, wisten ze toch een 1-1 ge lijkspel te bevechten, mede dank zij uitstekend werk van keeper Henk Mekenkamp. E3 Het ziet er naar uit dat E3 het kampioenschap dit seizoen toch niet •zal kunnen binnen halen. Speelden de Blauw Witters in een boeiende wedstrijd vorige week woensdag leuk met 1-1 gfelijk tegen RKSV E2, de zaterdag daarop ging di-t team met niet minder dan 6-1 ten onder bij Vesos. Wel opmerkelijk dat juist in de laatste fase van de competitie het toch zo gunstige uitgangspunt voor het behalen van het kampioenschap verloren dreigt te. gaan. Fl Blauw Wit Fl verloor vorige'week twee wedstrijden, beide met monster cijfers. De malaise begon reeds vo rige week vrijdag toen ze de derby tegenkoploper Holten Fl met niet minder dan 8-0 moesten prijsgeven. De zaterdag daarop ging hetzelfde team wederom de boot in tegen SDOL en wel met 6-1. Beide wedstrij den werden verloren wegens een te zwak spelend middenveld en een voorhoede die te veel opgelegde kan sen onbenut liet. Wedstrijden om snel te vergeten. F3 Vorige week heeft F3 uit twee ge speeld e wedstrijden 2 punten overge houden. De vorige week woensdag te Hulsen gespeelde wedstrijd werd met 1-0 verloren. Hoewel de Blauw Wit ters vrijwel steeds onder zware druk stonden kon dank zij het ontbreken van goede schutters bij Hulsen de schade tot 1-0 beperkt blijven. In de zaterdag daarop gespeelde thuiswed strijd tegen De Zweef liepen de Blauw Wit combinaties belangrijk beter. Hoewel De Zweef zich niet ge makkelijk gewonnen gaf lukte het André Mooiwecr de stand nog voor de rust op 1-0 te brengen. Hoewel Blauw Wit ook na rust goed bleef aanvallen lukte het alleen Dirk Jan Schuppert de eindstand op 2-0 te brengen. MW '69 bl-Bl. Wit bl 0-G Een door Blauw Wit goed gespeelde wedstrijd met bij vlagen heel mooi samenspel en vloeiende combinaties. Na een kwartiertje warm draaien knalde Jan Paalman enorm bard in 0-1. Nico Beldman, die een prima partijtje speelde, zorgde voor rust voor een 2-0 voorsprong. De tweede helft was nog maar plm. 10 minuten oud toen Gerard Schalk met een loeier van ver buiten de 16 meter de doelman kansloos liet. Helaas moest Gerard even later we gens een* knieblessure de strijd sta ken. Nico Beldman was goed voor de 4e en 5e treffer en Gerrit Stam maakte het halve dozijn vol. Prima gedaan jongens! SENIOREN Blauw Wit 2—Hulzen 6 3 u. Blauw Wit 3 is vrij Blauw Wit 4Sp. Rijssen 7 11 u. Blauw Wit 5—Daarle 4 1 u. JUNIOREN Blauw Wit Al—ON Al 3 u.. Excelsior B4Blauw Wit B2 12.45 u. V. 12.15 u. Blauw Wit Cl—Haarle Cl 3.15 u. Blauw Wit DlDe Zweef Dl 2 u. PUPILLEN Blauw Wit El is vrij. Blauw Wit E2Vesos E2 11 u. Eversberg E2Blauw Wit E3 11 u. V. 10.15 u. Hulzen FlBlauw Wit Fl 11 u. V. 10.15 u. Blauw Wit F2De Zweef F2 10.15 u- Vesos F2—Blauw Wit F3 10.15 u. V. 9.30 u. Holten F4—Blauw Wit F4 9.30 u. WOENSDAG 7 MEI Blauw Wit E3Eversberg E3 18.30 u. DES Fl—Blauw Wit F2 18.30 u. V 18.00 u. Zondagmiddag j.l. begon de competitie van de Nederlandse Touwtrekkers Bond in de 420 kg, 560 kg en jeugdklassen in Holten en ..Kalfstermainsweide". Het- team van Bfekveld uit Hengelo (G.) (vorig jaar kampioen) was ook nu weer opper machtig in de 420 kg klasse en wist alle. punten te bemachtigen. In de 560 kg klasse was het „Eibergen" dat zich na veel krachtinspanning boven aan kon nestelen. De jeugdploeg van de TTV E.H.T.C. Eerbeek was de sterkste in hun klasse. De eindstanden waren; 720 kg klasse: 1 Bekveld Hengelo (G) 12 pnt.. 2 Eibergen 9 pnt., 3 Heure Borculo 6 pnt., 4 OKIA Holten S pnt., 5 Warken Wamsveld 0 pnt. 560 kg klasse: 1 Eibergen 8 pnt., 2 Bekveld 6 pnt,, 3 Vorden 4 pnt-, 4 Heure Borculo 0 pnt. Jeugdklasse: 1 EHTC 15 pnt., 2 Oosterwijk Zelhem 12 pnt., 3 Bekveld Hengelo (G) 8 pnt., 4 Eibereen 7 pnt., 5 DVO Hengelo (G) 3 pnt., 6 EHTC 6 0 pnt. De pupillen F4 van de S.V. Holtenwerden kampioen. Hemelvaartsdag (8 mei) zullen op het sportpark „Meermanskamp" se lectiewedstrijden plaats vinden, waar bij diverse disti-icten uit het gehele land wedstrijden spelen, en spelers zullen worden gekozen voor de se- lectiegroep van het Nederlands da mes voetbal-elftal. Aan de wedstrijden op „Meermans kamp" nemen deel vier afdelingen van het district Oost, n.l. Arnhem, Gelderland, Twente en Nijmegen. Deze zullen in pouls tegen elkaar uit komen. De spéél tijd is 2 x 20 minu ten en de aanvang van dé eerste par tij is 11.00 uur. Tra'iner van het dis trict Oost is de heer G. Blok. Niemand heeft vrije toegang. De en tree bedraagt f 1,- per persoon. Zo'n dertig jaar na de bevrijding, wordt jeugdsocieteit „de Schöppe" uit Rijssen eindelijk bevrijd van de gedachte, dat zij op sportief gebied op een hoger peil zou staan dan jeugdsociëteit „de Schure". Woensdag 7 mei a.s. wordt hiermee voorgoed afgedaan in een voetbal wedstrijd tussen vrijwilligers en „vaste" bezoekers van deze socië teiten. Insiders zien deze match al leen maar als een formaliteit voor „de Schure-vrijwilligers", want het elftal dat zij binnen de lijnen weet te brengen is van wereldklasse (en nog beter)- Iedereen die dit „gevecht van de eeuw" wil aanschouwen, verwachten wij a.s. woensdagavond klokslag half zeven op het sportpark „Meer manskamp". Om toch nog iets goed te maken van het geleden leed, is er na afloop voor de aanhang van ..de Schöppe" (na tuurlijk ook voor de enorme suppor- terschare van „de Schure") gelegerv- heid in het gebouw aan de Beuse- bergweg gezellig „na te kaarten". Tevens zal er gezorgd worden voor een goede beeldverbinding met Mön- chen Gladbach, waar die avond de eerste wedstrijd van de finale om de UEFA-beker wordt gespeeld, tussen Borussia Mönchengladbach en FC Twente. (Als je het aandurft een elf tal te formeren, dat tegen ons team wil voetballen, bel-dan even 2755). Tot woensdag half zeven! Adams, R. Waterschapsheuvel - Al berts, A. De vergaderzaal Als je leest ben je nooit alleen 856.7 - Baldwin, J. Als Bealestreet kon praten - Barker, A. J. Midway, keerpunt in de Stille Oceaan 923 - B", H. De verloren eer van Katharina Blum - Broek, J. van de Jaap ter Haar 850 - Buren, J. van Zunnebloome 876 - Caldwell, E. De ondergang - Deyssel, L. van Een liefde - Eeden, F. van De heks van Haarlem - Egleton, C. Oktober '44 - Eisenkolb, G. De veertien uren van Peter David - Essame, H. Normandië; het vervolg van D-day 923 - Evans, S, O. Stenen, mineralen en edelstenen 566 - Filoso fen van de twintigste eeuw 157.7 - Francis, D. Fraude met franje - Gary, L. Lady L. - Gent, J. van Maffia af deling Amsterdam - Golding, W. Lord of the flies (Eng.) - Hemingway, E. Afscheid van de wapenen - Herwig, R. Uw tuin van maand tot maand 638.4 - Hetzer, H. Spel en speelgoed 433.9 - Hollander, W. den Geluk is een toegift - Hoppe, E. E. Oestlund, L. Nélén Vrij weven 626.4 - Ingman, N. en B. Brett Het verhaal van de mu ziek 783 - James, J. De gebroeders Hammond - Koenig, L. Het meisje van het laatste huis - Koesen, W. Op Hemelvaartsdag(8 mei), organi seert de Ponyclub „De Bergruiter- tjes" haar jaarlijkse concours. Aan dit concours nemen de volgende ver enigingen deel: Albergen; Looleerui- tertjes, Almelo; Eschruitertjes, Wier den; Oosterhofruitertjes, Rijssen; Markelo; Diepenheim; Hertruiter tjes, Hel'lendoornBergruitertjes, Holten, met een totaal aantal van 186 pony's. Om 8 uur wordt begonnen met de in dividuele dressuur, om 9.30 uur met de achttallen dressuur. Om 10 uur begint het voorspringen. Op Koninginnedag werd door de ponyclub „Bergruitertjes" deelgeno men aan het concours te Wierden. Het achttal behaalde de derde prijs, in ring 5 (dressuur) werd Patricia van Berkel 2de en in ring 7 was de 2e prijs voor Jan Bronsvoort. Bij bet springen, werden na barrage, de vol gende prijzen behaald: Springen: Cat. C klasse M 11. Patri cia van Berkel met „Charly" Cat. C klasse L 8. Gerrie Meilink met „Flu- ry". In de cat. D klasse L. reden Ineke Nijenhuis en Harm Jan Robers een foutloos parcours maar het ging te langzaam om voor 'n prijs in aan merking te komen. Het middagprogramma start om 2 uur' met de parade, waarna om 2.30 uur het „overspringen" volgt. Kinderen van de lagere school heb ben onder geleide gratis toegang. Door een gift van een bekend Holte- .naar wordt de bewoners van het be jaardencentrum „Diessenplas" een gratis toegangsbewijs aangeboden. Groot hondenboek 634.1 - Kiihnemann, A. Leuke troetelpoppen 626 - Laar, H. van de Het heidetüïnboek 638.5 - Lam- mèr, J. Werken met smeltharskorrels 6248.8 - Ludlum, R. Het Osterman weekend - Macksey, K. J. Tanks, Duitslands gepantserde vuist 928 - Minderman, M. Huwelijk in triplo - Moor - Ringnalda, A. M. de Het leven kent geen pauze - Nescio Boven het dal - Nijkamp, W. A. Het boek in kleuterland 434 6 - Poe, E. A. Gruwe lijke verhalen - Praag, S. E. van Am- ram - Rainey, E. A. Weven zonder ge touw 626 - Richter, H. W. Gij zult niet doden - Ritman, T. Overwinning - Robinson, R. Prisma hamsterboek 634 - Rochefort, Chr. Rust voor een strij der - Roode, W. van Het antwoord op een droom - Saeger, G. Lijnenspel met draden 624.8 - Schaap. A. G. J. J. P. Oud 718.8 - Schmid-Burleson, B. Nieu we macramévormen 626.6 - Scholte, L. Bibi Koetis voor altijd - Terpstra, P. De dochter van dokter Halbertsma - Timmins, A. Patchwork ABC 626.2 - Toepoel. P. M. C. De opvoeding van de hond 634.1 - Vliet. M. van Wat maken we van vouwblaadjes 624.3 - IJsseling, M. A. en A. Scheygrond Hoofdzaken der biologie 3 dln. 577 - IJsseling, M. A. en A. Scheygrond Plant- en dierkunde 577. RHENEN Je zou ze sex-maniak- ken kunnen noemen, maar je kunt 't de woerden nu eenmaal niet kwalijk nemen, wanneer ze in de paartijd - en dat is dan maar eenmaal per jaar - soms met z'n vijven achter één en hetzelfde vrouwtje aanjagen. In de dierentuin van Ouwehand op de Greb- beberg lopen heel wat eendesoorten vrij rond. Dat beeft voor de manne tjes het voordeel dat ze te kust en te keur terecht kunnen bij de vrouwtjes. Maar om die tegen soms él te veel mannelijke lustgevoelens ineens te beschermen hebben de verzorgers er een beetje paal en perk aan gesteld en de vrouwtjes, die er genoeg van hadden soms wel door vijf „kerels" achterna te worden gezeten, voorlo pig in en voor de woerden onbereik bare zóne geplaatst. Ze behoeven zich nu niet meer af te peigeren om de levenslustige woerden te kunnen ontlopen. Onder voorzitterschap van de heer A. J. Ribbink kwamen de leden van de Fokvereniging „De Fries - Hol landse" in jaarvergadering bijeen in café „Kalfsterman". Voorzitter Rib bink noemde in zijn openingswoord 1974 voor de fokkerij een bewogen jaar en hij zag de toekomst voor de fokkerij niet al te rooskleurig. Na lezing der notulen door de secre taris de heer H. J. Struik bracht de penningmester de heer B. J. Mark voort verslag uit over de financiën. De inkomsten en uitgaven bedroegen resp. f 321.90 en f 299.46. Bij monde van de heer G. J. Meijer- man verklaarde de kascontrolecom missie dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Door de admi- nastrateur de heer H. Kopman werd vervolgens verslag gedaan betreffen de de verrichte werkzaamheden. Er werden 233 vaars, en 6 stierkalvëren geschetst. In het stamboek werden 15 koeien opgenomen met gemiddeld 79.9 punten. De vereniging telde op 31 dec. j.l. 32 leden met totaal 575 run deren. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd inplaats van de heer Ribbink die niet herkiesbaar was gekozen de heer B. Bronsvoort D 32. Het bestuur was tevens kandidaat gesteld de heer H. Klaasses, Espelo 46. Voor het ve le en belangrijke werk dat door de scheidende voorzitter in het belang van de zwartbontfokkerij werd ver richt werd bem door secretaris Struik hartelijk dank gezegd. Na de pauze werd voor de zrvart- en roodbontfokkers de prachtige film „Hon'derd jaar NRS" vertoond. Zuiver wollen Safari tapijt In 3 verschillende kleuren/ 400 cm breed/met foamrug: berber/donkerbelge/donker bruin Van f 169. voorn Zuiver wollen bouclé berbertapijt/ 400 cm breed/met foam- rug van f 189 voori mm Lisa nylontapijt, 400 cm M*m breed, met foamrug Groen nylon slaapkamer tapijt, hoogpolig, van f 89. ftA voor mm mm mm mi m A.F. PIERIK b.v. Enterstraat 190 - Rijssen Telefoon: 05480-3044 Showroom dagelijks geopend van 9-6, donderdagavond tot 9 uur, zaterdag 9-5 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7