RENOVATIE Wethouder Rietberg geridderd Vrijheid - Blijheid Vrijheiderfgoed van vijf jaren oorlog Matige opkomst hij hoorzitting Kolbewoners „C.O.C.' boeide met blijspel „Groeten uit Nice Eerste prijs en beker Uitslag bridge club „Holten" A. van Doomspeek had snelste duif „JITKA" NATIONAAL KAMPIOEN Kleutercursus .Vrijdag 2 mei 1975 Wethouder J. Rietberg is bij de jaarlijkse lintjesregen Ridder ge worden in de Orde van Oranje Nassau. De versierselen aan het ridderschap verbonden werden hem dinsdagmorgen in de hal van het nieuwe deel van het gemeentehuis door de burgemeester, mr. W. H. Enklaar, opgespeld in aanwezigheid van zijn echtgenote, kinderen, familieleden, raadsleden, gemeentepersoneel en verte genwoordigers van het agrarisch en kerkelijk leven, waarin de gedecoreerde nog altijd een belangrijke rol speelt. De burgemeester zei in zijn toe spraak: „Vandaag wordt de volle schijnwerper geworpen op de man, die In zijn leven in onze gemeenschap zo voortreffelijk heeft gefunctioneerd, die deed wat zijn hand vond om te doen, die zo velen ten zegen is geweest, waarvan gezegd kan worden „Uw vriendelijkheid is allen bekend," Jan Rietberg. Dertig jaren, Rietberg, zijn wij samen opgetrokken op het gemeentelijk erf. Dertig jaren hebt u, eerst als raadslid, vervolgens, nu reeds meer dan acht jaren, als wethouder, deze gemeente gediend. Daarnaast hebt u zich bewogen op het kerkelijk erf, in de standsorganisatie, op het gebied van de ruilverkaveling; de zuivelfabriek riep u, alsmede het be- jaardenwerk. Telkens weer kwam men u overal tegen. Waarom zag men u werkzaam op een zo breed gevarieerd terrein? Ik dacht omdat u een gezond oordeel, grote wijsheid en een warm kloppend hart aan elkaar paarde. Het is met name uw wijsheid, de bezonkenheid van uw oordeel en de warmte van uw hart, die u gezag gaf in kringen, waar in u tot het vervullen van een taak geroepen werd. De evenwichtigheid van uw oordeel stempelt u tot een wys man. De warmte van het hart doet velen dingen naar uw vriend schap, zeker myn vrouw en ik," aldus de burgemeester. Rentmeester Mr. EnMaar schetste de heer Riet berg verder als een heel bijzondere man, naar wie je maar al te graag luisteren wilt en luisteren moet. De eerlijkheid en oprechtheid van zijn gemoed dwingt respect af en laat geen twijfel bestaan over de rechte voor, die hij door zijn leven trekt. In onze ogen is hij een goed rentmeester van de hem toevertrouwde talenten en hij heeft ons allen daarvan medegedeeld. Hare Majesteit de Koningin heeft hem benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau" met deze woor den en met zijn hartelijke gelukwen sen besloot de burgemeester zijn toe spraak. Als praeses van de kerkeraad der Ned. herv. kerk sprak de heer Van Wijngaarden zijn vreugde uit over deze eervolle benoeming. Als kerk voogd had de heer Rietberg het over zicht over de financiën der kerk en het zorgvuldig beheer daarvan. Wij kennen u als een integer mens, die zijn arbeid verrichtte als een roeping. CHU Als de jongste en zoals hij zelf zei, ook de lastigste van de CHU-fractie, sprak de heer H. J. Westerik de ge lukwensen uit van de AR- en CHU- fractie. Hij vond het erg goed, dat de heer Rietberg eens in de bloemetjes werd gezet en constateerde, dat hij veel van hem heeft mogen leren. De voorzitter van de CHU-kiesver- eniging, de heer A. J. Pekkeriet, maakte bij het uitspreken van de ge lukwensen een grapje: „We hebben in de Beuseberg al een jonkheer, 5t is prettig dat we nu ook een ridder heb ben." Met de Prediker zei de heer Pekkeriet „Wees van goede moed over uw blijde dagen, want ef komen goede en kwade dagen. Houdt altijd het oog op God." De heer H. D. Alink, oud-president kerkvoogd, had voorzitter van het bejaardencentium „De Diessenplas" in de samenwerking met de heer Rietberg diens wijsheid en bedachtzaamheid leren waarderen en daarvan geprofiteerd. „U had deel aan een zeer belangrijk werk." Ruilverkaveling Als vice-voorzitter van de plaatsê- lijke commissie van de ruilverkave ling Holten-Markelo sprak de heer H. Stegeman zijn vreugde uit over deze decoratie. „Wij hopen, dat u het pa troon zult mogen zien, dat u, als lid van de voorbereidingscommissie, voor ons geschilderd hebt. De heer G. Veneklaas Slots herinnerde er aan, dat de heer Rietberg op het zifivelvlak 17 jaar als een bekwaam bestuurder met allen heeft samengewerkt. Hij wenste de heer Rietberg geluk namens de Coöp. Melkleveranciervereniging „De Vrijheid" en herinnerde aan hun sa menwerking op het gebied van de ruilverkaveling. De heer Veneklaas Slots sprak nog een persoonlijk woord namens zijn vader, die om gezond- „Opdat wjj waarlyk vrij zouden zyn, heeft Christus ons vrijgemaakt." (Galaten 5 la) God-dank leven we in een vrij land. Geen oorlog zoals in Zuidoost Azië; geen burgeroorlog zoals in Noord-Ierland; veel minder gebonden dan de mensen achter het IJzeren Gordijn of in Zuid-Afrika. We mogen als kerk vrij samenkomen en profetisch de stem verheffen voor het recht en tegen he,t onrecht. Wp worden in kerk en staat geregeerd door ambtsdragers die door ons gekozen zijn, is er een grotere vrijheid denkbaar? Hieraan denken geeft aanleiding tot danken. Hem danken die ons in de ruimte van deze vrijheid plaatst. Met dank in het hart hen gedenken die daarvoor offers gebracht hebben. Dat kost moeite. Het is dat het van bovenaf allemaal geregeld wordt, anders kwam er van de viering var^ het bevrijdingsfeest weinig terecht. Het kost moeite om de bevrijding van toen te vieren omdat we dagelijks in beslag genomen worden door pogingen om onszelf vrij te maken. We zijn steeds bezig om onze vrijheid te veroveren. Want vrijheid is, zo wordt ons van alle kanten ingefluisterd: los zijn van alles en ieder een. „Eigen meester, niemands knecht, recht en slecht(!)". Deze vrijheidsbeleving is in feite- de verschrikkelijkste slavernij die je je maar kunt denken. Want het betekent dat we ons volledig laten leiden door onze eigen driften of dat we ons op sleeptouw laten nemen door wat de meerderheid op dit moment denkt. Dit is de tragiek van ons, mensen: wanneer we menen vrij te zijn van alles en iedereen, dan raken we verstrikt in alle mogelijke slavemijen. Daarom moeten we vrijgemaakt worden. Dat moet van buitenaf gebeu ren. Dat kan alleen door iemand die de echte vrijheid kent, die niet geboeid is door alles wat op hem afkomt. Wie ons vrij kan maken is Jezus Christus, die middenin deze wereld leefde zonder een slaaf te worden van de machten van de zonde. Hij bleef wie hij was: dienst knecht van zijn opdrachtgever. Hij was echt vrij! Daarom is hij het die ons vrij moet maken. Ja, hij is het die ons vrijgemaakt heeft! Dat vond plaats toen hij zich niet liet boeien door de satan, die hem in de woestijn verzocht. Dat is gebeurd toen hij de banden van de dood verbrak op de Paasmorgen. Waarvan worden we door Christus bevrijd? Voorop staat dat hij ons niet zozeer van iets bevrijdt. Hij maakt ons vrij voor iets. Hij maakt ons vrij om de wil van God te doen. Dat is de ware vrijheid; dat wc open komen te staan voor Gods wil in ons leven.Dat ons hart zich open.t voor de liefde vam God en de nood van de wereld. Vrij voor God, vrij voor onze medemens, bevrijd van onze binding aan eigen gemaakte wetten en gewoonten. Dat is het waarvoor Christus ons heeft vrij gemaakt. Te midden van alle verwarring en verstarring hebben we in deze vrijheid te staan. Dat vormt het evenwicht tussen hen die niet meer weten en degenen die zich terugtrekken op de oude fronten. Het staan in deze vrijheid vraagt ons helemaal. Het vraagt vooral de bereidheid er offers voor te brengen, zoals dat op uitzonderlijke wijze gebeurd is in 1940-1945. Als we deze verantwoordelijkheid niet. uit de weg gaan, dan zullen we merken wat vrij-zijn is: ontspannen leven in de liefde- ruimte van God. Niet alleen wij zullen het merken. Onze omgeving, ja de hele wereld zal weer iets proeven van wat vrijheid betekent. Is ons uitgangspunt de vrijheid van Christus, dan leven we in een land dat niet alleen uiterlijk vrij is, maar voor geen enkel slavenjuk buigt. Om hiertoe te komen is het goed om nog eens na te bidden wat op 9 mei 1945 werd uitgesproken: „Here, bewaar ons ervoor, dat wij, aan onszelf overgelaten, weer terugvallen in onze vooroorlogse dodigheid en kleingeestigheid, dat wij elkander het licht in de ogen niet gunnen, en alleen maar op het eigen kleine belang ingesteld zijn" L. KOREVAAR „De Kerkklok" (26-4-1975) Kerkblad voor de Herv. Gemeenten ln de Vechtstreek van Utrecht en Noord-Holland Op de foto v.l.n.r. mevrouw A. RietbergTiessink, wethou der J. Rietberg en burgemees ter Enkaar. heidsredenen niet aanwezig kon zijn. De gemeente-secretaris, de heer G. J. Langenbarg, bood namens het ge meentepersoneel de gelukwensen aan en zei dat het zich over deze onder scheiding zeer verheugt. U nam veel problemen mee naar huis en wist de problemen altijd in een ruim kader te stellen. Als personeel zijn wij u daar voor zeer dankbaar," aldus de heer Langenbarg. De heer H. Landeweerd feliciteerde namens de afdeling van de C.B.T.B. en de heer W. Beijers complimenteerde de heer Rietberg namens de marktcommissie, waarvan deze voorzitter is. Geschenken Er werden de wethouder bloemen en geschenken aangeboden. In zijn dankwoord zei de heer Rietberg: „Ach wie ben ik? Ik heb mijn werk gedaan in samenwerking met anderen. Ik ben Gode dankbaar, dat ik een bijdrage heb mogen leveren aan het besturen der gemeente, op kerkelijk terrein, op het gebied van de zuivel, de CBTB en op het terrein van de politiek. Er is wed eens getornd aan de waarde van deze onderscheidingen; ik ben er echt blij mee en ik dank allen, die mij bij mijn werk hebben willen bege leiden. De heer Rietberg is geboren op 28 januari 191Q. Hij was vanaf 20 novem ber 1945 raadslid voor de CHU en se dert september 1966 wethouder, tevens loco-burgemeester, van 2 oktober 1961 t.m. 1973 lid van het College van Kerkvoogden der Ned. herv. kerk, se dert 1 jan. 1959 secretaris en vanaf medio 1974 voorzitter van de voorma lige coöp. zuivelvereniging „De Vrij heid", door overname door Coberco, thans melklijrVeranciersvereniging. Hij is vice-voorzitter van het bejaarden centrum „de Diessenplas" vanaf 17 maart 1974 bestuurslid van de CBTIs, afdeling Holten, lid van de voorberei dingscommissie der ruilverkaveling Holten-Markelo en sedert september 1974 voorzitter der marktcommissie.. Sedert 1945, toen in de tweede wereldoorlog „het staakt het vuren" werd geblazen, zijn dertig jaren door de zandloper van de tijd gelopen. Dertig jaren hebben wij kunnen tonen, wat wij met die herwonnen vrijheid hebben gedaan, hebben wij ook waar kunnen maken of wij het grote goed, dat vrijheid is, waard zijn geweest. De komende verjaardag van de bevrijdingsdag schenkt opnieuw alle aanleiding om de balans op te maken van de wijze, waarop wij ons in deze herboren vrijheid hebben gedragen. In de eerste jaren na de bevrijding hebben wij als Nederlandse volk emotioneel als wij bij de tweede wereldoorlog betrokken waren, geschokt ook te hebben moeten leven in een wereld van onderdrukking en terreur onze plicht der dankbaarheid jegens onze bevrijders redelijk vervuld. Wij hebben getreurd om de vele jonge levens, die ter wille van de vrijheid in de wereld, ter wille met name ook die van ons, in de knop waren gebroken. Wij hebben bloemen gelegd op de oorlogsgraven, kransen gelegd bij de oorlogs gedenktekenen en de nagedachtenis dér gevallenen herdacht. Wij hebben ons ook gerealiseerd, dat dat oorlogsgraf in onze bodem of waar ook ter wereld gedolven, een ledige plaats betekende in de kring van hen, die achterbleven. Het drong tot ons door, dat ouders een dierbare zoon, dat vrouwen een lieve man en dat kinderen een zorgzame vader moesten missen, kortom, dat wonden waren geslagen in mensenharten, waarvan de littekens zouden blijven. Het Nederlands Oorlogsgraven Comité mocht, daarbij gedragen door datgene, wat er in het Nederlandse hart leefde, gestalte geven aan deze gevoelens van dankbaarheid en deernis. Bijkans dertig jaren zijn nabestaanden naar het graf van hun naaste gebracht, daarmede rust en troost brengende in hun hart en even- zoyele jaren hebben Nederlanders de offers, in de tweede wereldoorlog gebracht, met een bewogen hart herdacht. Dertig jaren zijn een lange tijd, waarin de accenten zijn verlegd, waarin ook de tijd vele wonden heeft geheeld, althans verzacht. Het is thans, anno 1975, dan ook niet meer reëel met een traan in het oog bij dat oorlogsgraf te staan, maar het is en blijft meer dan ooit onze plicht dit oorlogsgraf niet te vergeten en zich telkens weer af te vragen, waarom in de jaren 1940-1945 die oorlog gevoerd werd en welke de inzet daarvan was. Het oorlogsgraf uit wereldoorlog II spreekt ons immers, wanneer wij althans luisteren willen, van de vrijheid, die vrloren ging en heroverd moest worden libertas recuperata semper recuperanda waarvoor ook betaald moest worden met een niet te tellen aantal oorlogsdoden. De vrijheid is verkregen en de prijs is betaald! Die vrijheid is aan ons het levende geslacht als aan rentmeesters in handen gegeven met de opdracht daarmee wat goeds te doen. Dit zo zijnde, is er alle reden, is er ook de verplichting ons telkens en telkens weer, met name wanneer wij ons opmaken onze bevrijdings dag te vieren, ons af te vragen of wij wel goede rentmeesters zijn geweest over het „talent" der vrijheid, ons in 1945 toevertrouwd. Uk heb het gevoel, dat wij weliswaar het menselijke leed, achtergrond van ieder soldatengraf, hebben gepeild en verstaan, doch dat wij de nalatenschap van die oorlogsdode, zijnde de herwonnen vrijheid, slecht hebben beheerd. Hebben wij de ons gelaten vrijheid, zo vraag ik mij af, niet met al te grote gulzigheid genoten, hebben wij de grenzen die aan deze vrijheid zijn gesteld, wel voldoende onderkend? Hebben wij niet gemeend een vrijheid in ongebondenheid te kunnen genieten en hebben wij er wel voldoende bij stilgestaan, dat een vrijheid in ongebondenheid via anarchie onherroepelijk moet leiden tot een nieuwe dictatuur, tot nieuwe onvrijheid? Normloosheid, wetteloosheid, geweld en terreur steken overal ter wereld ook in ons land, hun dreigende kop op en kunnen de voorbode zijn van een anarchistische wereld, waarin het leven zijn waarde verliest. Bevrijdingsdag 1975 moge ons er opnieuw bij bepalen hoe weinig er is overgebleven van het ideaal, waarmee wij in 1945 een nieuwe "toe komst tegemoet gingen, hoezeer wij gefaald hebben in het behoeden van de ons geschonken vrijheid. „When you go home, tell them of us for your tomorrow, we gave our today" (Wanneer u naar huis gaat, vertel hun over ons, voor uw morgen, gaven wij ons vandaag) Dit zijn woorden aangebracht op het oorlogskerkhof te Kohima in Burma. Zij mogen ons ook vandaag nog aanspreken en de inhoud zijn van ons gedenken, ons ook bezielen met het voornemen om het erfgoed, ons nagelaten door de oorlogsdoden uit wereldoorlog II, de vrijheid, als goede rentmeesters te beheren en het niet opnieuw te doen onder gaan in de duisternis en barbary van anarchisme en dictatuur. W. H. ENKLAAR, burgemeester van Holten De Holtense Toneelclub „C.O.C." heeft saterdagavond ruim 300 bezoeker» voor het merendeel jonge mensen plm. tweeeneenhalf uur enorm plezier bezorgd met het blijspel in drie bedrijven „Groeten uit Nice" van Dick van Maasland. Het stuk speelt in de prachtige villa „El Dorado" te Nice die door de familie De Vries voor een zacht prijsje was gehuurd voor een 14-daagse vakantie. Alles is precies zoals in de kleurenfolder stond aangegeven: nog geen 200 meter van de zee en een prachtig uitzicht. Niets staat een grandioze va kantie meer in de weg. „Het Kolcompex is. wat de verkeerssituatie en de „aankleding" betreft, niet geheel meer bij. In het licht vian deze tijd is daar een wat verouderde situatie ontstaan waaraan wij graag wat willen doen. Wat betreft de aard van de veranderingen heeft het college nog geen keuze gjedaan. Voordfet wij daartoe overgaan willen wij graag ons oor bij u te luisteren leggen om te horen hoe de door het buro Hajema gemaakte plannen bij u zijn overgekomen". Met deze woorden opende burge meester mr. W. H. Enklaar j.l. maandagavond een hoorzitting voor de bewoners van de Kol, nadat hij vooraf had opgemerkt dat wel een kleinere zaal afgehuurd had kunnen worden dan „Amicitia", waarmee hij doelde op de middelmatige belang stelling van de zijde van de bewo ners. Deze hearing werd verder bijge woond door wethouder L. Kaan en een aantal raadsleden, terwijl ook stedebouwkundige ir. Hajema met een aantal medewerkers aanwezig was. In de week voorafgaande aan deze Ifcaring werd op de Kol een folder met de nieuwe plannen, huis aan huis verspreid. Over de inhoud daar van hebben wij in ons blad van vo rige week reeds een vrij uitvoerig verslag opgenomen. Eng opgezet Aan het begin van de avond gaf ir. Hajema een uitvoerige toelichting op de plannen, waarbij hij stelde dat zijn buro op „eigen wijze" tegen het Kolplan had aangekeken. Hij vond het belangrijk te weten of deze ziens wijze al dan niet door de bewoners werd gedeeld. „Het Kolcomplex is gebouwd in een periode van schaars te. Vandaar dat het nogal eng is op gezet. Zo was er duidelijk een tekort aan speelvoorzieningen voor de jeugd, waaraan onlangs gelukkig wat kon worden gedaan." Verkeer Daar in het Kolcomplex ook een industrieterrein aanwezig is, geeft deze wijk vooral problemen ten aan zien van het verkeer. Verder wees de heer Hajema erop dat te ver wachten is dat het autobezit zal stij gen van 200 naar 600 per 1000 inwo ners in het jaar 2000. In die tijd zal de auto vooral gebruikt worden voor korte ritten, waardoor de autolast vrij zwaar zal worden. Oplossingen Teneinde de leefbaarheid op de Kol te verbeteren denkt men eraan aan bepaalde straten meer een ver- keers- en aan andere een woonfunc tie te geven. Om tot deze oplossing te komen zouden in de „woonstra ten" drempels kunnen worden aan gebracht, of een onderbreking in het midden waardoor aan het geheel een plezieriger profiel kan worden gege ven. Suggesties Na een korte pauze maakte mevr. Kooi bezwaar tegen het toekennen van een verkeersfunctie aan de Pan- nebakkersstraat omdat daaraan de kinderspeelplaats is gelegen. Zij deed de suggestie om het verkeer van en naar het industrieterrein te leiden via de Drostenstraat-Dikkesteenweg naar de Rijssensestraat. „Als hgt vrachtverkeer uit het woongedeelte zou worden gehaald zou dit al een hele oplossing van de problemen zijn", aldus mevr. Kooi. Ds. Schelle- vis vroeg of het niet mogelijk is de Drostenstraat langs de spoorlijn, door te trekken naar de Rijssensestraat. Ir. Hajema vond deze suggestie een nadere studie zeker waard, wel ke dan ook 'in dank werd overgeno men. „Maar als je het doorgaand vrachtverkeer kwijt bent zul je ook van het eigen verkeer van het woon gedeelte wat meer regulerend moe ten optreden om de leefbaarheid en speelmogelijkheden voor de kinderen te verhogen", aldus ir. Hajema, die voorstander was van het „onderbre ken" van met naijie de Kolweg, die naar zijn oordeel/ veel te lang was waardoor de kans op hard rijden door automobilisten sterk wordt ver hoogd. „Drempels" Geadviseerd werd om het „zebra pad" bij de Kolschool te vervangen door een „drempel", waarvan er ook één zou moeten worden aangebracht in de Lageweg (nabij de Kolweg) en de Waard enborohstraat (nabij de Noordenbergstraat)Hierdoor wordt het verkeer met zachte hand ver plicht de gewenste route te volgen. Opgemerkt werd dat bewoners van andere wijken, die van en naar het sportcomplex „Meermanskamp" rij den, door deze „drempels" al heel gauw via de Parallelweg bij garage Rouwenhorst zullen rijden. In tijd scheelt dat weinig. Sommige aanwezigen bleken niet zo voor het aanbrengen van ver keersdrempels omdat deze hinderlijk zijn voor ambulances, doktoren, en rijdende winkels. voren gekomen wensen en verlan gens een grootste gemene deler, zal worden getrokken en dat zeker ge poogd zal worden de Kol zo aantrek kelijk mogelijk te maken. Wat nu is gepresenteerd, is nog maar een ideeënschets. Het zal zeker nog wel een tijd duren alvorens aan de re constructie kan worden begonnen. Namens de aanwezigen uitte ds. Schellevis zijn dankbaarheid voor de wijze waarop men de Kolbewoners gelegenheid had gegeven zich over hun woonwijk uit te spreken. Wanneer de familie nog maar net is gearriveerd, komt geheel onverwacht de familie Haanstra binnenstappen, die beweert, dat zij „El Dorado" hebben gehuurd. De spanning stijgt ten top als een kunstschilder ten tonele ver schijnt die zegt recht te hebben op de villa. Aangezien elk en iedereen in het bezit is van een getekende overeen komst met kwitantie besluit men de slaapkamers eerlijk te verdelen en de zitkamer gemeenschappelijk te ge bruiken. Doch o schrik, net als één en ander zo ongeveer is geregeld, komt er een illuster heerschap binnen stap pen met de vraag „Wat moeten jullie in de villa die ik voor de komende veertien dagen heb besproken?" Vader De Vries (Erik Zandvliet) krijgt bijna een aanval van hysterie, doch tenslotte besluit men toch om opnieuw rond de tafel te gaan zitten voor herziening van het verdelings schema. Juist als men hiermee klaar is komt de negende gegadigde binnen wandelen en voelt men zich zo zoetjés aan zwaar genomen. Aan het slot van het eerste bedrijf yerschijnt de „heer' Bruno Lamperti ten tonele die zich voorstelt als directeur van het reis bureau „El Dorado Express". Nadat hem tal van onvriendelijkheden en be schuldigingen naar het hoofd zijn ge slingerd wordt hij ontmaskerd als een handelaar in blanke slavinnen. Ieder een is van streek behalve tante Mina (mevr. Janny Rietman-Jansen) die laconiek opmerkt: „Ik zou het gezicht van de sultan wel es willen zien die mij krijgt aangeboden." In het tweede bedrijf, wanneer er wat rust is in de villa en men de zaken min of meer op orde heeft ge steld, komt als een dreiging weer Lamperti opduiken met zijn verhalen over het al dan niet afleveren van de „handel." Pa De Vries wordt tot het uiterste getergd en zelfs de vergeet achtigheid van zijn vrouw kan hem niet meer tot andere gedachten bren gen. Als tante Mina wordt ontvoerd gaat hij met Vincent Punt, kunst schilder (Gerrit Beldman) op speur tocht, gewapend met deegroller en koekepan. Tante Mina heeft de macht in handen en iedereen wordt door haar gecommandeerd. Ze prest pa en ma De Vries (Riky Bosschers) tot aardappelschillen, dwingt Karina (Helma Beldman) tot het schoonhou den van de villa, slaat Lamperti (Jan Willem Manenschijn) met een paraplu op het hoofd, kortom ze is de baas in „El Dorado." Zo tussen de verschillende scènes door wordt dochter Sita de Vries (Jan ny Klein Nagelvoort) verliefd op Freddy Westveld (Johan Rietman) en ook het hart van kunstschilder Punt krijgt „kriebels" als Micky Westveld (Hetty Landeweerd) in de buurt is. Als bij de ontknoping blijkt, dat iedereen eigenlijk door tante Mien werd geïnviteerd, omdat haar broer Karei de ex-verloofde was van ma De Vries en ma Westveld-Haanstra (me vrouw J. Stam-Hasewinkel) - zij zijn met Mina en Vincent de erfgenamen van zijn miljoenen - en Lamperti een inspecteur van politie is, die op zoek is naar een bende handelaren in blan ke slavinnen, komt alles toch nog op z'n pootjes terecht en kfn iedereen gaan genieten van een welverdiende en heerlijke vakantie. De tonelisten kregen na elk bedrijf applaus, terwijl aan de staande ovatie aan het slot geen einde scheen te ko men. De voorzitter van de Geref. Jeugdcentrale, Gerard Beldman, sprak namens de tevreden bezoekers een woord van dank en bood de COC-ers een grote taart aan. Het stuk werd geregisseerd door Erik Zandvliet en Diederik Kruime laar. Toneelaankleding: gebr. Schup- V". I. Ti. r. mej. Rïki Bosschers, mevrouw RietmanJansen regisseur Erik Zandvliet. Aankleding Ten aanzien van de wensen om trent groen- en speelvoorzieningen vroeg burgemeester Enklaar de be woners dit straalsgewijze te bespre ken en de suggesties schriftelijk vóór 1 juli a.s. bij het gemeentebestuur in te dienen. Ook deed hij de suggestie aan het onderwijzend personeel om de "schoolkinderen een tekening over de door hun gewenste groen- en speelvoorzieningen cp de Kol te laten maken. „Hierdoor kan misschien ook inzicht in him wensen worden ver kregen, want het gaat met name om de kinderen", aldus mr. Enklaar, die verder zei dat uit naar alle naar 1 Meijer en Dekkers 58,33 pet., 2 Van Veen en Teussink 54,86 pet., 3 heer en mevr. Van der Meulen 54,17 pet., 4 Hanenburg en Bogaard 52,78 pet., 5 en 6 Bontje en Dijkstra en Disbergen en Dekker 50,69 pet., 7 Goorman en Groot Obbink 45,14 pet., 8 heer en mevr. Sawade 43,75 pet., 9 Van Zoest en Grobben 39,58 pet. De duiven van de p.v. „Snelle Wie ken" (Holten-Markelo) werden voor de wedvlucht over 189 kilometer ge lost in Duffel (België). De vlucht had een slecht verloop. 1 A. van Doom speek, 2 en 7 D. Voortman, 3 Kuipers Beldman, 4 Joh. Paalman (Holten), 5, 7 en 8 G. J. Schuiterd (Holten), 6 J. Sc holte in 't Hof, 9 R. Schaap. pert B.V. Decors: Jan en Johan Riet man. Grime en kapwerk: Wander Drent. Souffleuse: Ria Prins. Naast „Groeten uit Nice" heeft COC in repertoire „De Zeeuwse Gouver nante" van J. Hemmink, „Mag ik u voorstellen" van J. Tobias en in stu die „Cinderella Rose" (Sproetenkopje) van J. Tobias. Staatssecretaris Schaefer van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening heeft de vorige week in Rameveld gesproken op een studiebijeenkomst van de Gel derse Nationale Woningraad en daarbij een paar opmerkelijke uitspraken gedaan De bewinds man zei o.m. „De stad was afge schreven maar nu zijn we het er wel over eens dat we niet zon der de stedelijke gebieden kun nen. We moeten de stad laten functioneren om daarmee ook het platteland te redden", met andere woorden: .,de steden ver nieuwen om de uittocht naar de dorpen te voorkomen". „De nieuwe wet op de stadsver nieuwing zal het instrumenta rium moeten opleveren om de stadsvernieuwing daadwerkelijk van de grond te helpen. De ge meenten moeten daadwerkelijk meedoen. Men moet zich dood schamen als er in een gemeente vooroorlogse woningen zijn waarvoor' nog geen renovatie- plan is opgesteld", aldus de staatssecretaris. „Niet alleen de woningbouw verenigingen met eigen woning- bezit kunnen, volgens de be windsman, aan de slag gaan, maar ook de particulieren met eigen woningbezit en wel in overleg met de betrokken in stanties. Ook als het economisch onveranwoord is, kan woning verbetering zijn nuj. hebber., ia zijn oordeel. „Al zouden we het alleen maar doen om het ver trouwen van de burgers in het bestuur terug te winnen. De overheid moet daarbij niet kij ken wat volgens de regels niet mag, maar wat volgens die re gels te realiseren is", aldua staatssecretaris Schaefer. De algemeen directeur van de woningraad mr. C. M. van den Hof- plaatste daar een zinnige kanttekening bij door op te mer ken dat dat de woningbouwver enigingen pas hun sociale taak kunnen uitvoeren als het huur- en subsidiebeleid gekoppeld zal zijn aan het inkomen. In ons nummer van 28 februari jl. we zen we onder he^ kopje „Ver nieuwbouw" in ander verband ook reeds op de mogelijkheid van renovatie van woningen met rijkssubsidie. De velden zijn wit om te oogsten. Aan de Wo ningbouwvereniging „Onze Wo ning" te Deventer de vraag-' „Heeft u cÜe toestand van uw woningbezit in Holten al geïn ventariseerd?". (w.b.) Op de te 's-Hertogenbosch gehou den Int. Nat. Hondententoonstelling werd de Hongaarse staande hond (Vizsla) „Jitka Lloeschka van het La ge Hutten" van mevr. J. G. Smit, Lichtenberg 6 te Holten gewaardeerd met het certificaat ,1-Uitmuntend, kampioen en beste van hét ras.' Dit houdt tevens in dat deze zelfgefokte teef de officiële titel mag voere* „Nationaal Kampioen". Op de te Hellendoorn gehouden jaarlijkse Overijsselse Sportdag voor jachtopzieners en jagers heeft de heer Frits Russ te Holten bij de „Kleidui- venwedstrijd" de eerste prijs plus d« prachtige wisselbeker gewonnen. Het Groene Kruis te Holten start 13 mei a.s. weer met een kleutercursus, die in principe bestemd is voor moe ders met één peuter of kleuter. Deze cursus, die onder leiding staat van mevr. zr. W. I. Smits, districtsver- pleegkundige voor de Kinderhygiene, zal vooral gewijd zijn aan de lichame lijke en geestelijke ontwikkeling van het jonge kind b.v. zindelijkheidstrai ning, de koppigheidsperiode, speel goed enz. De kosten voor deze cur sus (6 lessen), die 's avonds om 8.00 uur aanvangt in het Groene Kruisge bouw aan de Gaardenstraat, bedragen totaal f 5. Opgave graag zo spoedig mogelijk bij één van de wijkverpleeg kundigen, teL 05483-1436, tussea LJ0 en 2.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3