BATO-SVVN 3-0 Vechtlust „Holten" in slotfase toch nog beloond Jan Murris en Wim Hargeerds in Epe HOCKEY- NIEUWS T o li wtreknieu ws Jaarvergadering PGCJ-Overijssel Voorstellen landbouwschap aan het kabinet Resultaten Blauw Wit-pupillen Holten thuis tegen Roda Verslagen van de SV „Holten" (junioren en pupillen) WAAR GAAN WE HEEN? WW 2-Holteh 2 0-0 Verdiende overwinning van Holten 9 WK opnieuw tot leven gebracht PROGRAMMA S.Y. „HOLTEN" Prijzen in scliie twedstrij den Nieuwe poëzie van Lidy van Eijsselsteijn Excelsior bl- Holten bl 1-2 Uitslag Bridgewedstrijd PROGRAMMA BLAUW WIT F x Landbouwschap bepleit modernisering agrarisch onderwijs Nieuwe dimensie voor Dolfijnen Vrijdag 18 april 1975 5 Holten heeft afgelopen zondag de slatige uitwedstrijd tegen over wetering" in winst omgezet hoewel er dit tien minuten voor het einde nog in het geheel niet naar uitzag, maar met de steun van het enthou siaste Holtense legioen konden de roodzwarten toch nog de twee pun ten mee naar huis nemen door doel punten van André Dekker (straf schop) en twèe minuten voor tijd een eigen doelpunt toen G. Oolbek- kink alleen voor de invaller doel man Vos verscheen en één der Overweteringsbacks het gevaar nog net met de Sliding meende te red den, waarbij de bal echter met veel effect in eigen doel belandde. Het was overigens 'n matige wed strijd waarbij de zwak leidend' scheidsrechter Westerbroek ui Nieuw Leusen nog het meest opviel door z'n vreemde beslissingen. Al in het begin liet hij een duidelijke ,,bui- tenspelbal" doorgaan waarbij Ure hom alleen voor doelman Breukink verscheen doch in eerste instantie tegen de paal schoot, waarna Frans van Gorkum het leer keihard in het lege doel schoot. Felle protesten van de Holtense spelers mochten niet baten. Holten bleef de hele eerste helft de betere ploeg, maai de vele kansen bleven onbenut zodat de ruststand van 1-0 bleef gehand haafd. In de tweede helft trachtte Over- wetering de zege veilig te stellen door met snelle uitvallen de Holten se verdediging te ven-assen. Holten bleef echter het beste van dit spel behouden maar had beslist de scheids rechter niet mee toen deze twee keer over een duidelijke handbal in het strafschopgebied van Overwe- tëring niet wilde zien. Naarmate de wedstrijd verliep leek de nederlaag een feit maar zo als al vaker werd de vechtlust van de rood-zwarten Overwetering toch nog fataal toen zeven minuten voor tijd de ingevallen Harbers de bal keihard tegen een onderarm van één der verdedigers schoot en deze keer de scheidsrechter er bovenop stond. In eerste instantie werd de inzet van Dekkèr gestopt tocht tot Als Holten 2 de kansen beter had benut zou de ,,brilstand" zeker niet het eindresultaat zijn geweest. Reeds in het eerste kwartier kwamen de Holtenaren tweemaal alleen voor de Hengevelde doelman, doch slaag den er niet in deze te passeren. Deze kansen kwamen uit de counters daal de gastheren meestal een veldover- wicht hadden. Ook na de thee hetzelf de spelbeeld. De mooiste kansen waren ook nu weer voor onze jongens maar het was en bleef 0-0. Het ene puntje is echter zeer welkam. Evenals de wedstrijd tegen RV 3 de zondag hiervoor heeft Holten 9 zijn laatste competitiewedstrijd ver diend gewonnen van Haarle 6. De week daarvoor had Holten 9 met dui delijke cijfers gewonnen van' RV 3 zodoende keek men nogal optimis tisch tegen deze wedstrijd op. De eer ste helft was het van beide zijden een slechte wedstrijd mede door het slechte veld. Na ongeveer twintig minuten wist de tuinman het eerste doelpunt te scoren na een goede aan- speelbal vanuit de verdediging. Haar le 6 kwam toch terug en toen de rust aanbrak stond Haarle 6 met 2-1 voor. Na rust een fel aanvallend Holten 9 en wederom door de tuinman kwam Holten 9 op gelijke voet. Holten 9 bleef aanvallen maar bij een uitval van Haarle 6 wist de middenvoor er 3-2 van te maken. Holten 9 bleef ondanks de achterstand goed voet ballen en uit een voorzet van rechts wist Herman Oolbekkink te doelpun ten. Haarle 6 was aangeslagen en tien minuten voor tijd wist de tuin man uit een voorzet van links zijn derde doelpunt te scoren. Holten 9 kon terugkijken op een goede wed strijd vooral de tweede helft waax-in Holten 9 de bal goed in eigen bezit wist te houden. Mede door de twee laatste overwinningen in de compe titie is het moraal gestegén van het elftal wat duidelijk ten goede kan komen in de komende wedstrijden om de Tarzan-cup. ieders verbazing moest de bal over genomen worden waarbij dezelfde speler nu niet faalde. Hierna deden zich hachelijke momenten voor, voor Overwetering doel. Ook onder de toeschouwers werd blijkbaar nog om de winstpunten gevochten, waar bij de sensatie kompleet werd toen Holten toch nog op slag van tijd het winnende doelpunt wist te forceren. Ondanks de overwinning werd Hol ten toctf uitgeschakeld in het ge vecht om de titel, doordat zowel RODA als Broekland geen fout maakten. A.s. zondag kan dan ook de beslissing vallen indien, zoals het cluborgaan van RODA vermeldit: de laatste etappe een beklimming van 20 procent de col „Holtenberg" tot een goed einde wordt gebracht. Een gelijkspel is reeds voldoende voor de rood witen uit Deventer. Volgende maand zal de SV Holten afd. Jeugd een filmmiddag en avond organiseren waar de verkorte versie van de adembenemende kleurenfilm „Oranje's jacht op wereldgoud" ver toond zal worden. De entree zal gra tis zijn. Binnenkort zullen er nadere gegevens in deze krant gepubliceerd worden. SENIOREN Holten—ROD Holten 2 is Luctor 3Holten 4 10 u., vertrek 9 u, Nijverdal 4—Holten 5 10.30 u. ver trek 9.30 u. Holten 7Holten 6 (beginstand 1-0) 2e ronde ,,Tarzancup" Hollen 9Holten 10 (beginstand 0-1) Holten 8 is vrij. JUNIOREN Holten Al—GFC Al 3 u. De Zweef BIHolten BI 2.30 u. ver trek 1.45 u. Holten B2Excelsior B3 3 u. Sp. Rijssen ClHalten Cl 1.45 u. ver trek 1 u. Holten C2—Vesos C2 1.45 u. De Zweef DlHolten Dl 1.15 u. ver trek 12.30 u. PUPILLEN Holten El—WW El 1 u. RV El—Holten E2 10 u. vertr. 9.30 u. Holten E3Excelsior E4 9.30 u. Haarle Fl—Holten F1 10 u., v. 9.15 u. RV Fl—Holten F2 11 u. v. 10.30 u. Holten F3—Haarle F3 11 u. Holten F4Nijverdal F2 11 u. A2 en C3 zijn vrij. Een aantal Overijsselse ruiters en amazones ontving een uitnodiging om op 't Hippisch Centrum in Epe (Gld) de strijd aan te binden tegen diverse ruiters uit de andere provin cies Eén en ander was een vervolg van de springcursus die in Manege Teun Beldman te Holten door Federatie deze winter werd gege ven. De eerste ruiter die zich zater dag 12 april j.l. in de prijzen wis te rijden was de gastheer van d< manege in Holten T. Beldman, die zich na barrage in een klassiek springconcours op de 5e plaats wist te rijden met het paard „Larito" Daarna ging het voor de Twentse ruiters steeds beter met als climax het „Puissance" springen waar na 4 barrages en de muur op een hoog te van 1.65 m. alleen Wim Hargeerds uit Markelo en Jan Murris uit Hol ten overbleven en zodoende de 1< plaats deelden. Ook mevr. Schrij vers met „Isodoor" en Arjan Koers (Wierden) wisten zich bij deze „Puis sance" in de kijker te rijden door als 4e en 5e te eindigen. De overige uitslagen voor wat betreft de Twent se deelnemers waren: Klassiek springen Klasse MZ han dicap: 4e J. Murris met „Findlv" - Holten. 5e Mevr. C. Schrijver met „Isodoor" Vriezenveen. De rood-zwarten krijgen zondag Roda (Deventer) op bezoek. Met een beetje geluk had het de streek- derby van het seizoen kunnen, zijn n.l. tussen twee kampioenspreten denten. Het heeft niet zo mogen zijn. Er is iets over onze favorieten geko men, dat nog niet zo gemakkelijk valt te analyseren. Men kan gemak kelijk schampend over allerlei oor zaken spreken, maar welke symp tomen hebben nu allemaal precies een rol gespeeld. Het is moeilijk te verklaren. Het enige wat er zondag voor onze jongens opzit is zich zo duur mogelijk te verkopen om zo doende nog een gedeelde tweede plaats met Broekland te bereiken, want de Broeklanders zullen het te gen Heracles niet gemakkelijk heb ben. De Almeloërs zullen zeker pro beren de laatste twee puntjes nog iri de wacht te slepen. Van het legioen wordt verwacht dat het bij deze laatste wedstrijd voor de competitie, acte de présen- ce zal geven. De supportersvereniging zal in verband met deze laatste ontmoeting in het seizoen 1974/75 een grote ver- lotng opzetten met als hoofdprijs een rijwiel en nog tal van andere mooie prijzen. Het motto is: ..Doe iets en win een fiets". De club zal er U zeer dankbaar voor wezen. De uitslagen en de stand van de competitie in 4H is als volgt: USV—Heracles 3—2 Lemelerveldltaalte 03 Wesepe—UD 5—3 Ter afsluiting van de kampioens wedstrijden van het afgelopen winter seizoen hield de Bond van Twentsche Luchtgeweerschutters vorige week zaterdag een feestavond in de grote zaal van hotel „De Engel" in Del den, waarbij tevens de uitslagen be kend gemaakt werden en de prijsuit reiking plaats vond. Om deze plaat selijke schietvereniging „De Een dracht" behaalde bij de onderlinge wedstrijden luchtpistoolschieten 4 wedstrijden voor de korpsprijs de 2e plaats met 473 punten, terwijl bij de individuele wedstrijden J. van Asselt en H.. J. Nekkers resp. de le en 3e prijs veroverden. Voor de Twentsche wedstrijden lucht pistoolschieten /erd ,.De Eendracht' 2e en behaalde de heer Van Asselt de 4e prijs. Onze plaatsgenoot, de heer B. Brink man. die thans lid is van „Diabolo" Goor, werd met 259 punten 3e op de personele baan. RodaSallandia Spel. OverweteringHolten BroeklandKampen Roda Broekland Holten Lemelerveld Heracles USV Overwetering Raalte Sallandia UD Kampen Wesepe 21 16 21 13 21 14 21 21 3 1—2 2—0 2 3 34 52-25 6 3 32 40-20 2 5 30 43-21 8 4 26 35-32 5 7 23 36-39 2 10 20 40-44 3 11 17 33-28 5 10 17 29-35 4 11 16 32-42 2 12 16 30-48 5 12 13 29-37 2 16 8 20-48 Zondag: HeraclesBroekland, Raal teUSV. UDLemelerveld, Sallandia Wesepe, HoltenRoda, Kampen Sp. Overwetering. In „De boekenbeurs" van de RO- NO op zondag 20 april (19.00-19.10 uur) bespreekt Jan F. de Zanger de gedichtenbundel „Zouden wij ooit we ten" een in memoriam van de dichteres Lidy van Eijsselsteijn (Leopold, Den Haag). Dit is de ze vende bundel van deze schrijfster. In hetzelfde programma bespreekt G. F. de Vries een nieuw boek van de Am sterdamse, in Friesland geboren, oud notaris K. Abma. De titel is „Een onzalige erfenis" (Callenbach, Nij- kerk). Abma schreef dit boek als reaktie op de felle diskussie in 1972 over de vrijlating van „De Drie van Breda", Abma roept in zijn boek opnieuw de felheid op van de sentimenten, die in 1940-1945 de gemoederen in Ne derland beheersten. Afgelopen zaterdag werd er onder slechte weersomstandigheden gevoet bald tegen kampioenskandidaat Ex celsior Bl. Het duel werd nogal som ber ingezien, doordat Holten in de thuiswedstrijd met 7^1 verloren had. Maar Holten kennende, zou Excel- soir de zege niet cadeau krijgen. In de eerste tien minuten werd er aan beide zijden tam gespeeld, en de tegenstanders kregen geen kans ge vaarlijk te worden, dit kwam voorna melijk door het goed afstoppen van de buitenspelers. Maar Holten had op dit moment het geluk niet mee, want door een ongelukkige terugspeelbal konden de Rijssenaren eenvoudig scoren. Het leek dat Holten aangeslagen was, maar het bleek dat Holten stormach tig aanviel en op sommige momen ten zeer gevaarlijk was. Maar het rustsignaal maakte 'n eind aan de op mars van Holten, maar dit was maar voorlopig. In de pauze werd het taktisch con cept nog iets gewijzigd, en er werd weer met goede moed aangepakt, met resultaat, de gelijkmaker. Het leek ex-op dat Excelsior nu zou komen, maar het geïnspireerde Hol ten wilde nog een doelpunt, hierdoor kreeg Excelsior dc kans te counteren, maar deze mogelijkheid werd door hen niet voldoende aangegrepen. Eindelijk was het dan zover, na een overtreding, net buiten 't strafschop gebied, werd er door een direkte vrije schop zuiver en eenvoudig raak geknald. Excelsior kwam niet meer aan de bak, en Holten hield de verdiende zege rustig in handen. Het eindsignaal klonk de Rijssenaren vreemd in de orden, doordat ze met de eerste nederlaag van dit seizoen op zak, de kleedkamer opzochten. Holten Bl ging met de dubbel en dwarg verdiende overwinning naar huis, maar ook met de bos bloemen die eigenlijk bestemd waren voor de Rijssenaren. Tot slot één en al lof voor de hele Bl-selektie en hun niet weg te denken begeleiders, die toch maar hun vrije zaterdag er voor op offeren, ook dit mag wel eens een keer gezegd worden. Holten e3-Bl. Wit e2 1-0 Vrijdagavond j.l. moest Holten E3 aantreden tegen plaatsgenoot Blauw Wit E2. Het werd een spannende wedstrijd. Beide doelen kwamen ver schillende malen in gevaar doch hier kwamen geen doelpunten uit voort. Ruststand 0-0. Na i-ust hetzelfde spel- beeld met Blauw Wit iets meer in de aanval. Dit werd Blauw Wit echter noodlottig want, hun verdediging ging teveel mee naar voren en bij een uit val van Holten wist de rechtsbuiten na een dieptepass van een achter hoedespeler beheerst te scoren. Hier na trok Holten zich terug in de ver dediging en onder luide aanmoedigin gen van het publiek hield Holten E3 stand tot het einde. Een prachtig ieslutaat jongens. SDOL e2-Holten e3 5-0 Zaterdag j.l. moest Holten E3 naar Luttenberg om aan te treden tegen SDOL F-2. Deze wedstrijd was nog geen tien minuten oud of het was al 3-0 voor SDOL. Dit kwam omdat verschillende spelers niet op hun plaatsen bleven en omdat ze de wed strijd van vrijdagavond nog in de bé nen hadden. Na rust moest onze kee per tweemaal de bal uit het net ha len zodat de eindstand 5-0 voor SDOL E2 werd. Zaterdag, 12 april, speelde Bato tegen het Nijverdalse SVVN. Na de rommelige wedstrijd van vo rige week, gingen de dames nu met een goed van stax-t. Bij een stand van 7-1 besloot coach Lukkien tot penetreren. Dit was eerst wel een beetje onwennig, m de dames pasten zich er gauw bij aan, en scoorden menig puntje. SVVN had ontzettend veel last van de keiharde smashes van Anke Meer man en Martha Oolbekkink en sloe gen daardoor veel ballen tegen het plafond. Bato won deze set met 15-5. De 2e set had hetzelfde resultaat als de eerste Bato ging door met pene treren en het ging goed. Inge Harst gaf enkele mooie px-ikballetjes achter de mid-voor, dit leverde weer puntjes op. De smashes van SVVN werden uit geslagen of goed opgevangen door achterveldspeelsters van Bato. Ook deze set won Bato met 15-5. In de 3e en laatste set, werd er van speelsters gewisseld. Even leek het erop. dat er nog een 4e set moest wox'den gespeeld. Bato speelde onze ker en SVVN haalde de stand op van 9-3 naar 9-7. Maar na een time-out ging het weer beter. Mieke Vincent smashte als verdedig ster zeer goed en Bato haalde weer UITSLAGEN 12-13 APRIL 1975: JonSens: Almelo B3Holten Bl 1-4. Meisjes: Holten BlBully B2 3-5. Jongens sixes: HoltenLochem 3-4. Miesjes sixes: HoltenHardenberg 3-4 Heren: Goor IHolten I 4-1 Holten 2—DKS 5 1-9 PROGRAMMA 19-20 april: 19 april Jongens: Holten BIDKS B3. Aan vang 12.00 u. Coach I-L Dieben. Meisjes: DKS B3Holten Bl. Aan vang 11.00 uur. Coach mevrouw R. Dieben. Rijders: fam. Redeker, fam. Admiraal en fam. Dieben. 20 april: Heren 2.: EHV 3Holten 2. Aanvang 12.30 u. De competitie voor de jongens en meisjes sixes zijn inmiddels geëin digd en zij zullen hun kunnen nog la ten zien op de aspirantendag in Lo chem en "op de pupillendag in Apel- doorn. Hiervoor zijn ze allemaal druk aan het oefenen en we hopen dat ze een goed figuur slaan op deze dagen. HEREN I is deze laatste competitie dag vrij. De wedstrijd om de le en 2e plaats in hun poule wordt zondag 20 april gespeeld in Zutphen tussen de clubs van Zutphen en Hardenberg. 1. Goorman en Dijkstra 63.89 pet., 2. Meijer en Dekkers 58.33 pet., 3. da mes Teussïnk en van Veen 55.55 pet., 4. e.e. Disber-gen en Dekker 48.61 pet., heer en mevr. v.d. Meulen 48.61 pet., 6. Hanenburg en Bogaard 40.28 pet., 7. heer en mevrouw Sawade 34.72 pet. Op zondag 20 april worden in Noor- dijk (G.) de eerste wedstrijden ge speeld die meetellen voor het Ned. Kampioenschap van de Ned. Touw trekkers Bond. Aan het touw komen daar de 640 kg. klasse en de cahts klasse en de jeugdklasse. Voor elke klasse worden er in totaal 6 toernooien gehouden waaruit de kampioen naar voren komt die Nedex-land zal vertegenwoordigen op de Eux-opese kampioenschappen, die in september a.s. in Doetinchem wor den gehouden. Op het te Aalsmeer gehouden indoox-toernooi heeft OKIA met het bezetten van de vijfde plaats, gezien de zeer sterke bezetting, een eervol resultaat behaald. De Holten se „sterke vier" werden tweede in hun poule. puntjes. Ze speelden weer i-ustiger en gingen weer opbouwen. Door een goed blok van Wietske Fiet haalde Bato de laatste puntjes binnen. De goedleidende scheidsrechter Bak ker, floot voor de laatste keer bij een stand van 15-7 voor Bato. Coach Lukkien en speelsters waren zeer te vreden. De volgende wedstrijd wordt gespeeld, 19 april om 16 uur in Vrie zenveen. Parijsspringconcours: Klasse L 3e J. Ebbing met „Mary" - Rijssen 4e Gé Brummer - Sunny Boy" - Holten. Equipe-springen. 1 Gemengde groep met Ria Hoge- slag - Holten. 2. Groep Rijssen/Wierden J. Ebbing - H. Broeze/D. Bakker. 3. Groep Holten/Vriezenveen Dasse- laar/Brummer/Beldam. Donderdag 24 april a.s., aanvang 8 uur, houdt het Provinciaal Gerefor meerd Centrum voor Jeugd- en Jon gerenwerk haar jaarvergadering in het Hervormd Centrum aan de Juli- anastraat in Ommen. Aan de hand van het jaarverslag over 1974 zullen de aktiviteiten van hei jeugdwerjjbu- ro en het jongeren vormingscentrum de „Olde Vechte" besproken worden. Eveneens zal verslag uitgebracht worden van het werk van deze stich ting voor Gereformeerd Jeugdwerk in Noord Oost Overijssel. Het werk van deze stichting werd per 1 janu ari 1975 overgenomen door het PGCJ. Centraal tijdens de avond siaat een bezinning rond het thema: „Jeugd in bevrijde tijd". Dr. Okke Jager, wetenschappelijk medewerker aan de Theologische Ho geschool te Kampen zal d'it onder werp inleiden. Hij zal dit doen tegen de achtergrond van zijn laatste boek: „Bevrijde tijd, van prestatie maatschappij naar vrijetijdscultuur". De jaarvergadering is in de eerste plaats bedoeld voor de bij het PGCJ aangesloten groepen, andere belang stellenden zijn eveneens welkom. Informatie over en aanmelden voor de Jaarvergadering a.u.b. bij het jeugdwerkbu^o Olde Vechte, Zees- serweg 11, te Ommen, tel. 05291- 1503. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500 maandag 21 april aanvang 20 u. An dré van Duin's pretmachine E.D.B.-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615 weekfilm do. 17 t.m. wo. 23 april De legende van de zeven vampiers 18 jr. nachtvoorsielling vr. 18, za. 19 april 23.30 u. The killer 18 jr. matinee za. 19. zo. 20 april 14 u. Jak halzen van het westen a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; vr. 21 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16. 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100 weekfilm do. 17 t.m. wo. 23 april Keetje Tippel - 7e week 18 jr. nachtvoorstelling vr, 18. za. 19 april 24 u. De professionals 18 jr, matinee za. 19, zo. 20. wo. 23 april aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 a.l. 14 u. Winnetou tegen Witte Buffel u.; za. 18-45 en 21.15 u.; zo. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20, tel. 18662. weekfilm do. 17 t.m. wo. 23 april Rooie Sien - 4e week 14 jr. nachtvoorstelling vr. 13 april 23 u. Huwelijksnachtrapport 18 jr. matinee zo. 20 april 14 u, Zorro kuist de degens a.l. aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.; za. 18.30 en 21 u.; zo. 16, 18.30 en 21 u. GOETIEK DE ROZIJNENKORF- DE KUNSTPOOT, Grote Poot 19. tel. 11848 v.a. 18 april Marie Sophie Mejan - te keningen, litho's daarvoor tot 17 april Caro Pieck - wandkleden. geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.; vr. ook 19-21 u. KUNST RONDOMME, Openbare Leeszaal. Brink 70, tel. 13506 tot 4 mei J. C. van Hagen - grafisch werk geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 en 19-21 u.; za. 10-17 u GALERIJ LENTEN, Kletterstraat 25-27, tel. 21315 19 april-4 mei Marie Bonnet (Astral Art) schilderijen, gouaches. Permanent: grafiek, schilderijen, beeldhouwwerken, keramiek, 1850- heden geonend: di. t.m. za. 10-18 u.; zo. 14-17 u. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM Brink 89, tel. 19675 Permanente expositie over leven en werk van A. Schweitzer. geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u.; za. 14-17 u. zaterdag 19 april aanvang 20 u. Uit voering Die Schöpfung van Hadyn door het Overijssels Philharmonfisch Orkest m.m.v. het koor Euterpe. MUSEUM DE WAAG. Brink 56. tel. 14556 tot 30 april Grof geld, fijn geld: expo sitie over het geld geopend: di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u.; zo. 14-17 u. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556 Tentoonstelling van Aankleedpoppen uit 1860-1910. geopend als de Waag MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9. tel. 19739 geopend als de Waag ATHENAEUMBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3. tel. 19739 expositie Warme bakkers in de kloos terkeuken. Boeken, prenten en ge bruiksvoorwerpen uit het warme bak kersverleden. geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 tfn 14-17 u.; wo. ook 18-20.45 u. DE ERVARING, Kleine Overstraat 85 tot 17 mei tentoonstelling ban Man dala's Door: Ioanna Salajan. Richard Lamm, Ries Kleijnen. Bernld Bevers, Ellv Geesink, Pim de Boer. Henk Gotlieb, Jan ten Voorde en Loes Reinier van de Voorde, geopend: wo. t.m. zo. 13-18 u. ..Prent van de Maand" GALERIJ BADO. Koekendijk 12. Bathmen. tel. 05704-2330 Keramische sculpturen van Babs van Elsdingen; sier- cn gebruiksaarde- werk van Pam Wiekhart en Hans Boerrigter. geopend: di. t.m. za. 13.30-18 u.; vr. ook 19-20 u.; za. ook 9-12 u. STADHUIS, Grote Kerkhof 4. tel. 72121 Tentoonstelling over Hans Christiaan Andersen (tot 17 april) geopend: ma. t.m. vr. 9-17 u. DEVENTER REN- en TOERISTEN VERENIGING „DE ZWALUWEN": inl W. Bekking, Amstellaan 20, tel. 21247 Elke zaterdag fietstoertocht start 8.30 u. vanaf clubhuis D.K.C. Hellas, Sportcomplex Rielerenk; deelname ook voor met-leden kosteloos moge lijk. De maatregelen die het landbouw schap aan het kabinet heeft voorge legd, betreffen een verlichting van de fiscale en sociale lasten. De voor stellen voor verlating van de fiscale lasten omvatten tien punten: Aanzienlijke verhoging van de zelf standigenaftrek Deze aftrek bedraagt nu f 1.200 voor zelfstandigen met een inkomen tot f 50.000,Met deze regeling wordt vooruit gelopen op de resulta ten van de studie Hofstra. In de taakomschrijving van prof. Hofstra wordt niet gerept over het fiscale In de achter ons liggende perio de zijn door de Blauw Wit pupillen een dermate groot aantal wedstrijden gespeeld dat een afzonderlijk verslag van elke gespeelde wedstrijd teveel plaatsruimte zou vergen. Kortheidshalve volstaan wij dan ook met het geven van een totaalover zicht per elftal, hetgeen het volgen de beeld te zien geeft: E 1 Zaterdag 12 april moest EI (uitspe lend) het hoofd bieden aan koploper De Zweef EI, waarbij de Blauw Wit ters zich uitstekend hebben geweerd tegen de geweldig fel op de bal zit tende Nijverdallers. Toch viel het verschil in kracht en inzet uit in het voordeel van de Zweef, hetgeen dan ook terecht in de 2-0 eindstand uitdrukking werd gebracht. Eén 1 de hoogtepunten uit deze wedstrijd werd gevormd toen Blauw Wit-kee- per Mekenkamp een toegekende pe nalty erg knap wist te stoppen. E 2 Vrijdag 11 april speelde E2 -een in haalwedstrijd tegen Holten E2< Tij- ren. Gewaarschuwd door deze neder laag toog E2 de volgende morgen naar De Zweef waar een knap en goed gelijk opgaand spelletje voet bal werd gespeeld. Dankzij zeer goed werk van Blauw Wit-keeper Enter en goed samenspel van de vleugelspelers Meijerink en Bolink kon een 1-1 gelijkspel worden be haald. E 3 Nadat Blauw Wit op woensdag 2 april, spelend met slechts 10 spe lers, een ruime 4-0 overwinning wist weg te slepen bij hekkesluiter Evers- berg, kreeg zij vrijdagavond 11 april DES op bezoek. Na een van Blauw Wit-zijde dominerend spelletje voet bal ging DES met een 5-0 nederlaag naar Nijverdal terug. Waarschijnlijk door het te overbeladen programma moesten de moegestreden Blauw Wit- Senioren Blauw Wit 1Daax-iex-veen 1 2.30 u. Blauw Wit 2Enter V 6 1 u. Enter V 7Blauw Wit 3 1.30 u., v. 12.30 u. Hulzen 5Blauw Wit 4 1 u., v. 12.15 u. Blauw Wit 5DOS 6 11 u. Junioren Blauw Wit AlSp. Rijssen Al 3 u. Nijverdal BlBlauw Wit Bl 4 15 u., v. 3.15. DES B2—Blauw Wit B2 12.45 u„ v. 12 u. Blauw Wit ClEnter Cl 3 u. Blauw Wit DlExcelsior Dl 1.45 u. Pupillen Blauw Wit ElHaarle El 10.15 u. Blauw Wit E2—MVV El 11.00 u. RKSV E2Blauw Wit E3 10.00 u v. 9.30 u. Blauw Wit FlDe Zweef Fl 10.15 u. RKSV FlBlauw Wit F2 11.00 u.. v. 10.30 u. Blauw Wit F3—SVVN F3-9.30 u. Excelsior F4Blauw Wit F4 9.30 u., v. 9.00 u. ters de volgende morgen (thuis) weer aantreden tegen SVVN, welke met 1-0 uit handen moest worden gegeven. Het thans op de tweede plaats staande E3 maakte met 19 pun ten uit 13 wedstrijden goede kansen op het uiteindelijke kampioenschap. Hou dus vol jongelui! Middenmoter Fl stelde, na een op gelopen verlies bij Hulzen, behoorlijk orde op zaken tijdens de vrijdagavond (11-4) gespeelde inhaalwedstiijd te gen Haarle. Na een al gauw opgelo pen achtei'Stand van 1-0 wisten de Blauw Witters de stand al spoedig in een voordelige 2-1 stand om te zet ten. Kort voor het eindsignaal echter wist Haarle door een prima uitge- dens de eerste helft van deze derby speelden de Blauw Witters met een duidelijk veldoverwicht waarbij vooral het flitsend optreden van Dick Jansen de Holtenaren onder druk hield. Toen Holten na x-ust even te veel ruimte werd gelaten wisten deze met een goed uitgevoerde conuter het enige en winnende doelpunt te sco- voerd slotoffensief de gelijkmaker te plaatsen, zodat de eindstand op 2-2 werd bepaald. Volkomen onnodig werd de daarop volgende zaterdag het spel tegen VESOS met 4-1 uit handen gegeven. Door alle reeds gespeelde wedstrij den ontbrak het de moegestreden Blauw Witters, met name in de mid denlinie, aan de nodige inzet. Begrij pelijk, maar wel jammer. F 2 Kampioenskandidaat F2 behaalde de afgelopen week twee prachtige en hard nodige overwinningen. Nadat op dinsdag l april kampioensconcurrent RV met 2-1 werd verslagen, had het op zaterdag 12 april met middenmo ter Haarle weinig moeite. Hoewel in de eerste fase de vele Blauw Wit-aan- vallen schipbreuk leden op het en bloc verdedigende Haarle. Nadat Jan Hovenkamp in de 15e minuut de ope ningstreffer wist te plaatsen, begon de vei-dediging van Haai-le steeds meer lekkages te vertonen, waardoor de Blauw Witters het doelsaldo punt je voor puntje konden opvoeren tot een uiteindelijke 7-0 overwinning. Met 25 punten uit 15 wedstrijden maakt F2 zeer redelijke kampioens kansen. Het zeer goed geklasseerd staan de Blauw Wit F3 zag het vrijdagavond bij koploper Excelsior allemaal niet zo zitten. Ondanks hoge inzet wer den ze met een 7-0 nedex-laag naar Holten terug verwezen. Door dit zwa re verlies in een wat gedeprimeerde stemming geraakt werd ook de' vol gende morgen de wedstrijd tegen Haarle volkomen onnodig uit han den gegeven. Na 'n blanco ruststand begon Haax-le steeds sterker aan te dringen, waardoor de moegestreden Blauw Witters uiteindelijk onvoldoen de verweer konden bieden, zodat de eindstand op 2-0 in het voordeel van Haarle werd bepaald. Sp. Rijssen Cl—BLAUW WIT Cl Ondanks een slecht bespeelbaar veld hebben d'e Blauw Witter beide punten gepakt. Na voor rust een achtex-stand van 1-0 te hebben om gezet in 1-1, heeft men ook in de tweede helft de beste kansen gehad Een aanhoudende ijver bracht Ï5 mi nuten voor het eindsignaal de welver diende zege. Overwinningstreffer, waarop Sp. Rijssen Ijet antwoord schuldig bleef. winstbegrip voor zelfstandigen. Het is niet duidelijk of daarvoor nog een aparte opdracht komt. De studie zal naar verwachting twee tot drie jaar duren. Het landbouwschap is van mening dat in die tussenliggende pe riode voor de zelfstandige onderne mers toch maatregelen getroffen zul len moeten worden. Verhoging van het maximum reser veringspercentage voor de fiscale oudedagsreserve tot 15 pet. Door handhaving van het maximum te reserveren bedrag zou een derge lijke verhoging ten goede komen aai de inkomens lager dan f 60.000, Verdubbeling van de vrijstelling vai bedrijfsvermogen van vermogensbe lasting Voor het jaar 1975 mag bij het vast stellen van de te betalen vermogens belasting een extra bedrag van maximaal f 50.000,van het in het eigen bedrijf vastgelegde vermogen buiten beschouwing worden gelaten. Dit bedrag dient te worden ver hoogd tot f 100.000, Verbetering van de regeling voor de middeling van de inkomens De 5 pct.-grens zal moeten vervallen en slechts het minimum geldbedrag (f 150,moet blijven. De fisalisering van bepaalde subsi dies en van kwijtgescholden voor schotten Van de subsidies zouden EG-sub- sidies in ieder geval van belasting vrijgesteld moeten worden, waarbij het dan vooral gaat om de rooi- premies en de omschakelingssubsi dies. Afschrijving^ van gebouwen naar een percentage van de boekwaarde Momenteel dreigt het gevaar dat de belastingdienst eist, dat bij af schrijving op ligboxenstallen wordt teruggekeerd naar de vroegere r thode van afschrijving, namelijk een vast bedrag per jaar, al naar gelang de geschatte levensduur. Over punt zijn processen aanhangig ge maakt. Aangezien niet is aan te nemen, dat de ligboxenstal het eindpunt in de technische ontwikkeling van de moderne boerderij is, zal een ster ke afschrijving in de eerste jaren (vast percentage van de boekwaar de) gerechtvaardigd zijn. Indexering van het van belasting vrij gestelde bedrag bij liquidatie De liquidatievrijstelling is onlangs verhoogd tot f 15.000,—. Toegezegd is dat besprekingen zullen volgen over indexatie van dit bedrag. Het Landbouwschao acht 'n verhoging tot f 25.000,gewenst. Wegnemen van de fiscale belemme ringen voor de toepassing van de BV in de land- en tuinbouw Een mr>g?lijkheid is, dat de (land bouw) BV onder apart (lager) tarief valt. Uitbreiding van de vervroegde af schrijving van onroerende bedrijfs middelen tot de agrarische sector in de Randstad De landbouw en de industrieën die de agrarische produkten vei-werken, zijn plaatsgebonden. Het niet toepas sen van de vervroegde afschrijving voor deze sectoren in de Randstad wordt daarom gevoeld als een dis criminatie. Verbetering fiscale positie van de in het bedrijf meewerkende gehuwde Het Landbouwschap maakt be zwaar tegen de benadeling van de op het bedrijf meewerkende gehuw de vrouw ten opzichte van de buitens huis werkende gehuwde vrouw. De voorstellen voor een verlichting van de druk voor oremiec soc'=>'» ver zekeringen behelzen drie punten. Verhoging van de niet-invorderings- grens van de volksverzekeringspre mies Op het ogenblik ligt de niet-invorde- ringsgrens bij' f 2.400,(met uitzon dering van de ongehuwden) met daar boven een zoom tot f 4.020,voor de inkomens in deze zoom geldt een per centage dat geleidelijk oploopt tot. het normale percentage van de pre mie. De grens van f 2.400,is sinds 1965 niet meer aangepast. Bovendien is in de tussenliggende tijd het net tominimumloon tot de algemeen gel dende norm voor een sociaal aan vaardbaar bestaansminimum gewor den. Het voorstel van het Landbouwschap betekent een verhoging van de niet- invorderingsgrens tot f 11.125,voor een gehuwde met twee kinderen. Voor een zelfstandige met een be lastbaar inkomen juist beneden dit bedrag, zou uit het voorstel een las tenverlichting volgen van f 1.750, op jaarbasis. Verhoging van de inkomensgrens van de premiereductieregeling vrijwilli ge ziekenfondsverzekering De grens van de reductieregeling ligt voor 1974-1975 bij een inkomen van f 14.950,Voorgesteld wordt dit bedrag te verhogen tot f 18.150, waarmee dan het peil bereikt is van het minimum-loon met daarbij ge teld de minimum-vakantietoeslag plus het werkgeversdeel van de sociale verzekeringspremies. Het voorstel betekent dus een lasten verlichting van ruim f 1.000,per jaar voor de inkomensgroep, die on der de regeling zou komen. Verhoging van de inkomensgrenzen voor toepassing van de Kinderbijslag wet Kleine Zelfstandigen Op het ogenblik is er een toeslag voor het eerste en het tweede kind voor inkomens onder f 13.600.tot een inkomensgrens van f 14.350.is er een toeslag alleen voor het twee de kind. In het voorstel komt laatstgenoem de grens te liggen bii f 18.150.Dat is gelijk aan het peil van het mini mumloon plus minimum-vakantle- +r>eslag n'us het werk oeversd pol van de sociale verzekeringspremies. Indexering van dc afschrijving Door de afschrijving te verhogen met een inflatie-index kunnen de des astreuze gevolgen van de inflatie voor het voortbestaan van het bedrijf worden opgevangen. Het bestuur van het Landbouwschap heeft in zyn openbare vergadering var. woensdag 9 april uitvoerig aan dacht besteed aan de knelpunten bij het agrarisch onderwijs. Het Land bouwschap constateert een toenemen de belangstelling voor het agrarisch onderwijs. Bij het lager agrarisch onderwijs bijvoorbeeld is het aantal leerlingen vanaf 1972-1973 met nxim 33 pet. toegenomen tot ongeveer 17.000 leerlingen op het ogenblik. Daarom pleit het Landbouwschap voor meer geld voor de uitbreiding van de lagere agrarische scholen. Door de toenemende belangstelling en door de veranderingen in het on derwijs ontstaan er knelpunten. Het landbouwschap wil daarom de mo dernisering van het agarïsch onder wijs in het eerstvolgend gesprek met de minister van Landbouw aan de orde stellen. Om de vernieuwingen binnen het agrarisch onderwijs door te voeren is o.a. nodig, dat voor de begeleiding van het vernieuwingsproces de be zetting van de pedagogische centra en taakuren voor de scholen worden, uitgebreid. Het landbouwschap be pleit voorts een verbetering van de subsidies aan het lager agrarisch onderwijs, schoolbussen voor leer lingenvervoer. verbetering van de be staande regeling voor vervoerskos ten. Ook ten aanzien van het hoger agra risch onderwijs heeft het Landbouw schap een aantal minten die in het gesprek met de minister naar voren gebracht zouden kunnen worden. RHENEN. Al weer vier jaar ge leden werd door Prof. Verdam, com missaris der Koningin in de provin cie Utrecht op Koninginnedag in Ouwehands Dierenpark in Rhenen, het „Dolfirena" officieel geopend. De dolfijnenshow krijgt nu een ge heel nieuwe dimensie. Over veertien dagen bijvoorbeeld groeien er de palmen op het dan gereed gekomen Zuidzee-eiland. Op de achtergrond, in een nieuw gedeelte, zijn de leef ruimten gecreëerd voor de dolfij nen en ook voor de zeeleeuw, die sa men met de „gladde" jongens zal gaan optreden. Het ligt in de bedoe ling. dat op de komende verjaardag van H.M. de Koningin de nieuwe show in de nieuwe omgeving ven start gaat.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5