UIT HEI PLAATSELIJK PARLEMENT Twee Expositie te Almelo Bijeenkomst Plattelandsvrouwen r~ Uit: Goed voor U! Honden aan de lijn EXPOSITIE WERKEN VAN MARIE BONNET Raadsleden leverden vernietigende kritiek op buitenbrievenbussen Neerdorpbewoners boos en verontrust Programma „Open Huis-Dag Prov. Herv. Kerkewerk Hondsdolheid Hamesukken. Uibeidin Scholengemeenschap Aardgasnet builengebied Subsidie kleuteronderwijs Dijkerhoek Hoorzitting voor Holbewoners Markt Rijssen 55 t linke belangstelling voor laatste politieke scholingscursus BONDSSPAARBANK Gevonden - verloren T oiieeluit voex'in g Wesseldijk voorzitter O.L.M. Inzaai ruilverkaveling Holten - Maxkelo Wedstrijd in liet metselen Vrijdag 18 april 1975 9 Tijdens de j.l. dinsdag gehouden raadsvergadering attendeerde de PvdA-fractie ret college van B. en W. op de gevaarlijke situatie aan de Larenseweg, tegenover de parkeerplaats van de 'Centra' (Gebr. Dikkers). 'Het trottoir is daar zó smal dat de voetgangers op de rijweg moeten gaan lopen, met alle gevaren van dien. Zeker op zaterdagen, om nog maar niet te spreken van de vakantieweken die zo weer voor de deur staan', stelde men van PvdA zijde. Namens het college van B. en W. gaf burgemeester, mr. W. H. En klaar hierop het volgende ten ant woord: „In het najaar van 1974 hebben wij getracht een strookje grond te ver krijgen, gelegen achter het trottoir langs de Larenseweg ter plaatse van de afgebroken boerderij van Keve- lam. Door de aankoop van een strookje grond zou de mogelijkheid worden geschapen het trottoir ter plaatse te verbreden, waardoor de huidige on gewenste en onveilige situatie kunnen worden verbeterd. De eigenaar (H. J. Kevelam) was wel bereid het bewuste strookje te ver kopen, doch de gevraagde tegenpres tatie was zodanig dat hierop niet kon worden ingegaan. Bij brief van 12 februari 1975 heb ben wij de eigenaar schriftelijk ver zocht een strookje van 16 m2 aan de gemeente te verkopen. De geboden prijs komt overeen met die welke de gemeente zelf vraagt bij de verkoop van soortgelijke grond. Op dit ver zoek hebben wij tot heden nog geen reactie ontvangen". Als reaktie op dit antwoord be treurde PvdA fraktieleider de heer H. Meerman het dat nog geen ant woord werd ontvangen, vanwege de ter plaatse aanwezige gevaren. Wethouder de heer J. Rietberg, derschreef de opmerking van heer Meerman volkomen en was ver der van mening dat ter plaatse situatie was ontstaan die niet bij het dorp past. C.H. fraktieleider, de heer H. J. Wes- terik, begreep het uitblijven van het antwoord ook niet. Hij vond de gebo den prijs redelijk en deed een beroep op de burgerzin van de eigenaar. De heer E. M. van Schooten (Gem. Bel.) bracht hier tegen in dat voor grond, naast die van Kevelam, een hogere prijs was betaald, waarop wethouder Rietberg de suggestie deed de waarde door een taxateur te laten bepalen, omdat over de waarde eindeloos kan worden gedis- cusseerd. De heer H. J. Westerik vroeg zich af of dan de kosten van een taxa teur niet hoger zouden uitvallen dan de waarde van deze slechts 16 m2 tellende grond. De discussie werd tenslotte besloten met de opmerking van burgemeester, mr. W. H. En- klaar, die zei niet bereid te zijn de geboden prijs te verhogen omdat an ders in soortgelijke gevallen het ein de zoek is. Uitbreiding Scholengemeenschap spoedig van start „Mogelijk nog eind dit jaar, anders in elk geval begin volgend jaar, kan worden begonnen met de bouw van de nieuwe uitbreiding van de scho lengemeenschap. Vanmiddag hebben wij hierover bericht van het ministe rie ontvangen. Het is te verwachten dat de school in twee jaar klaar kan zijn. Op 24 april a.s. worden wij op het departement verwacht om de marsroute nader te bepalen. De bouw zal, i.v.m. de beschikbare grond, wel niet geheel volgens de eerder inge diende plannen kunnen worden ge realiseerd maar de architect heeft ons aangeboden de tekening koste loos en vrij makkelijk te kunnen aanpassen". Deze mededeling deed burgemeester, mr. W. H. Enklaar tijdens de j.l. dinsdag gehouden raadsvergadering, op vragen van de heer E. M. van Schooten (gem. bel.), die wilde we ten of de bouw werd vertraagd dooi de te verwachten afschrijvingskosten van de huidige noodlokalen die hoog zullen zijn. Wethouder L. Kaan legde nog eens uit dat er geen enkele relatie be staat tussen de afschrijvingskosten van de noodlokalen en de nieuw bouw. „Dit zijn twee volkomen van elkaar losstaande zaken. De jaarlijk se afschrijvingslast op de huidige noodlokalen wordt vrijwel geheel door 'het Rijk gedx-agen, dioch deze komt geheel te vervallen zodra de nieuw bouw gereed is, zodat de gemeente, vanaf dat moment, bij wijze van „er fenis", de afschrijvingslast van de noodlokalen geheel krijgt toegescho ven. Aangezien op dit moment nog niet is te voorzien hoeveel noodloka len, na het gereed komen van de nieuwbouw, nor in gebruik zullen blijven, is de hoogte van die „erfe nis" nog niet te bepalen. We hebben hiervoor voorlopig een ton gereser veerd, maar het is wel zeker dat het werkelijke bedrag veel hoger zal zijn", aldus de heer Kaan. Burge meester, mr. W. H. Enklaar, ver klaarde wel blij te zijn met deze vraag van de heer Van Schooten, om dat daarmee een einde komt aan een bepaalde legendevorming, als zou er een relatie bestaan tussen de nood lokalen en de nieuwbouw. Uitbreiding aardgasnet buitengebied bijna gereed Tijdens de j.l. dinsdag gehouden raadsvergadering vroeg de heer E. M. van Schooten (gem. bel.) wan neer kon worden begonnen met dt uitbreiding van het aardgasnet ir het buitengebied, omdat hierover reeds een jaar geleden een rapport was toegezegd. Namens het college gaf burgemees ter mr. W. H. Enklaar hierop het volgende antwoord: 3. Het technisch-rapport van het Vegin-Gasinstituut is begin van dit jaar ontvangen. Dit rapport is om advies in handen gesteld van de direkteur van het GEB, die thans bezig is om de beno digde materialen uit te trekken en om een z-aming van kosten en een overzicht van de finan ciële consequenties van het ont sluitingsplan te maken. De direkteur verwacht, dat hij ons eind april het totale plan kan aanbieden. Wethouder L. Kaan deelde vervol gens mede dat vertraging was ont staan doordat het oorspronkelijke plan te duur was uitgevallen zodat een alternatief plan moest worden opgezet en uitgewerkt. „Men is nu aan het berekenen wat de kosten per aansluiting zullen zijn. Daarna zullen wij bezien welke prioriteiten zullen moeten worden gesteld". Burgemeester Enklaar vroeg begrip voor deze vertraging vanwege de magere bezetting van het GEB appa raat. Gemeente zoekt nog naar suW'die mogelijkheid voor kleuteronderwijs in Dijkerhoek „Is het juist dat de ouders van de kleuteraehoolleerlingen in Dijker hoek per week f 5,00 moeten bijdra gen? Bestaat er geen mogelijkheid mom dit onderwijs dagelijks te ge ven via een subsidieregeling?" aldus vroeg de heer E. M. van Schooten tij dens de jl. dinsdag gehouden raads vergadering. Het college gaf hierop het volgende antwoord: „De ouders van de leerlingen die de kleutercursus te Dijkerhoek bezoe ken dragen hiervoor per morgen f 2,per kind bij. Daar momenteel gedurende twee morgens per week wordt les gegeven bedragen de kos ten per week per kind derhalve f 4,Voorts is uit een nog onlangs door ons ingesteld onderzoek géble- ken, dat het met inachtneming van de desbetreffende bepalingen van de Kleutersnderwijswet niet mogelijk is een kleuterschool te stichten te Dij kerhoek. De conclusie hiervan moet derhalve zijn dat dagelijks kleuter onderwijs te Dijkerhoek via een subsidieregeling dan ook niet moge lijk is. Deze aangelegenheid is intus sen behandeld in de onderwijscom missie. Opgemerkt wordt nog, dat de bijdra ge van de ouders voor de peuter- speelklas in het dorp momenteel reeds f 2,50 per ochtend per kind be draagt. Wel is er sprake van dat door rijksoverheid zal worden overgegaan tot een zekere mate van subsidië ring van peuterspeelzalen. Deze re geling zal echter betrekking hebben op de kinderen die nog geen 4 jaar oud zijn. Voor Dijkerhoek zal dit be tekenen dat voor een deel van de kin deren wel subsidie (via Sociaal Cul tureel Werk) kan worden verkregen, maar voor een ander deel, nl. de kin deren van 4 jaar en ouder niet. Voor het onderwijs aan laatstgenoemde groep bestaan, naast de subsidierege lingen in de Kleuteronderwijswet, geen subsidiemogelijkheden via één of andere regeling. Tot slot zij nog vermeld dat wij mo menteel, naar aanleiding van een daartoe ingediend verzoek, de moge lijkheden nagaan om toch op eniger lei wijze te komen tot subsidiëring van de kleutercursus te Dijkerhoek, met name ten behoeve van die kinde- die 4 jaar en ouder zi.in." De heer van Schooten verklaarde op de hoogte te zijn van een ingediend subsidieverzoek. Hij zag het kleuter onderwijs als een voorloper van het basisonderwijs en derhalve belang rijk genoeg om te stimuleren. PvdA fraktieleider de heer H. Meer man vroeg zich af of in het kleu teronderwijs in kleine kernen niet kan worden voorzien, juist in een tijd waarin zoveel kleuterleidsters werk zoeken. De heer J. Warrink (gem. bel.) zag de kleine kernen die niet aan de nor men kunnen voldoen het slachtof fer worden. Hij vroeg zich af of de gemeente hierin dan geen eigen verantwoordelijkheid heeft. Burgemester mr. W. H. Enklaar, deelde daaxop mee dat het provin ciaal bestuur binnenkox-t komt met een nota t.a.v. de kleine kernen. Hij was overigens van mening dat men van die zijde de kleine kernen niet wenst te laten groeien. „Een derge lijk beleid heeft vergrijzing van de bevolking en eliminering van het ver enigingsleven tot gevolg, waarin men toch op de één of andere wijze zal moeten voorzien," verzuchtte hij. Deze uitspraak ontlokte het CHU- fraktielid de heer J. H. Bosschers de opmerking dat het geheel een ge volg is van een te late uitbreiding van Dijkerhoek, waarvan de gemeente nu de wrange vruchten plukt. Hoorzitting voor Holbewoners op 28 april „Het is de bedoeling om op 28 april a.s. 's avonds 7.30 uur een hoorzitting te houden voor de be woners van de Kol in het gebouw „Amicitia" ter bespreking van moge lijkheden ter verbetering van de ver keerssituatie en de leefbaarheid op de Kol. Ten behoeve van de voorlichting aan de bewoners van de Kol wordt een folder vervaardigd die vooraf gaande aan deze hoorzitting huis aan huis zal worden verspreid, terwijl bo vendien het hierop betrekking heb bende uitvoerige rapport gratis ver krijgbaar zal worden gesteld." Dit antwoordde het college van B. en W. tijdens de jl. dinsdag gehouden raadsvergadering, op een vraag van de fraktie van de PvdA. Genoemde fraktie bracht in herinnering dat zij deze vraag ook reeds had gesteld tij dens de raadsvergadering van 19 no vember 1974, waarbij zij had gesteld dat deze hoorzitting in januari of uiterlijk februari 1975 gehouden zou hxoeten worden, waarop door het col lege niet negatief werd gereageerd. Derhalve wilde zij, in april 1975, nogmaals dringend verzoeken de Kol- bewonex-s zo spoedig mogelijk te ho ren omdat de fraktie van verschil lende zijde op de Kol hierover met vragen was bestookt. Vooruitlopend op de hoorzitting merk te A.R.-woordvoerder de heer J. Wig- gers op, dat sedert het aanbrengen van het drempeltje aan het begin van de Kolweg, het verkeer, met na me tijdens de spitsuren, merkbaar was verminderd. Hamerstukken Tijdens de raadsvergadering wer den de volgende voox*stellen als „ha merstukken" goedgekeurd: 1) Een wijziging van de salarisver ordening gemeentepersoneel voor 1973, per l-l-'73, l-4-'73 en 1-7- '73, alsmede het daarvoor in aan merking komende personeel een na calculatie over het eerste halfjaar 1973 toe te kennen. 2) Het subsidiebedrag over 1974 voor de leerlingen van de basisscho len met f 5,00 te verhogen. 3) Over 1974 de exploitatiekosten- vergoeding voor bijzonder lager on derwijs nader vast te stellen op f 79.532,40 (aanvulling v. f 3.229,67). 4) Het bedrag per leex-ling van de lagere scholen voor 1975 te brengen naar f 295,13 (aanvulling f 14.00). 5) Een krediet beschikbaar te stel len voor uitbreiding met twee loka len van de bijzondere lagere school op de Kol ad f 314.000,00. 6) De woning van het hoofd van de dorpsschool intern te moderniseren voor een geraamd bedrag van f 7.600,00, hetgeen middels huurver hoging zal worden doorberekend. Van 19 april t.m. 4 mei exposeert Marie Bonnet met haar astrale werk (schilderijen en gouaches) in galerij R. Lenten, Klettestraat 25-27 te Ep- se, Zaterdagmiddag 19 april van 16.00-18.00 uur vernissage. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag 10,00-18.00 uur, zondag van 14.00-17.00 uur. Wie is Marie Bonnet? Marie Bonnet werd te Lonne (Noord- Frankrijk) geboren op 14 augustus 1937. Als kind reeds was schilderen haar grootste liefhebberij en toe vlucht. Toen ze vijf jaar oud was be gon men opvallende tekenen van hel derziendheid bij haar op te merken. Ook bemerkte men dat van haar han den een wonderlijke geneeskracht uitging. Ze kon door handen op te leggen koorts doen verdwijnen, pij nen stillen en zenuwen tot bedaren brengen. Haar ouders wilden het verschijnsel volstrekt niet in de hand werken en pousseerden haar met kracht de in tellectuele kant op. Zij was een be gaafd leerling en studeerde later op de Universiteit Philosofie en behaal de „cum laude" de graad van Me disch Kinésithérapiste. Daarna ver diepte zij zich in de zen-leer, ver toefde drie jaar in Japan waar ze leerlinge werd van enige grote mees ters op dit gebied. Haar passie voor het schilderen kon zij echter niet on derdrukken. Vijf jaar geleden besloot zij alles opzij te zetten om zich taal aan het palet en penseel te wij den. Enthousiaste vrienden forceerden haar om haar werk in publiek te vertonen. Zodoende vond haar eer ste tentoonstelling plaats en wel te Perouge (Fr.) bij de galerie Char- don. Ze exposeerde slechts een twin tigtal doeken en enige gouaches. Bij de opening was alles verkocht. De kunstcritici hadden grote interesse en zij werd van vele kanten aangemoe digd. Maar ze was niet tevreden met haar werk. Ze voelde zich niet capabel om de wonderbare wereld die zij zich heen zag, weer te geven. Ge steund door vele vrienden besloot Marie Bonnet vier jaar later haar werk opnieuw tot het publiek te bren gen. Ze zette alles opzij om zich met hart en ziel te wijden aan de verwe zenlijking van haar hoger 'bewustzijn. In 1974 exposeert zij in Lyon, en vanwege de enorme belangstelling ook weer in 1975. Haar levenspad leidt haar naar Bru- xelles waar ze zich voor goed wil vestigen. Haar scheppingsdrang en inspiratie zijn onuitputtelijk om'dat deze verbonden zijn aan de impulsen van de geesteswereld. Vele kunstvrienden, verzamelaars en vooral de Belgische televisie volgen haar op de tred. Verscheidene ten toonstellingen staan vanaf deze zo mer op het programma. Aangevoerd: 7 runderen. 187 vax-kens. Prijzen: 7 pinken van f 1.000,tot f 1.400,— 187 biggen van f 92,50 -tot f 100, Algemeen overzicht handel: handel traag «naprijzen 'Staande. Onder bovenstaand motto worden er van 27 april tot en met 19 mei door de Kunstkring „De Waagte Almélo twee exposities tegelijk gehouden in het gebouw van die naam. Het zijn „Egypte dodenkunst als levenskunst 4000 jaarverschil?) en Moderne Keramiek (figura tieve keramiek en keramische plastieken). Deze tentoon stellingen zijn een samenwerkingsproject van: Kunst kring .,De Waag", gemeente- en onderwijskringen, de Nederlandse Kunstkring, bureau voor roerende monu menten en de Stichting „Kultureel Overleg". Tijdens behandeling van de inge komen stukken wees de heer E. M. van Schiooten (Gem. Bel.) tijdens de j.l. dinsdag gehouden raadsver gadering, op een door de gemeente raad van Wamsveld aangekomen motie, hetwelk gericht was tegen de plaatsing van buiten- brievenbussen door de P.T.T. Hij verklaarde het ook geheel eens te zijn met de inhoud van deze mo tie en zou graag zien dat ook de raad van Holten deze zou steunen. De heer Van Schooten werd in zijn opmerking gesteund door de heer A. J. Nijkamp (A.R.), die ove rigens niet veel zag in een motie. Hij vei'klaarde meer effect door be handeling van deze kwestie in ge westelijk verband. Mej. A. P. Reith (P.v.d.A.) was het daar geheel mee eens. Zij vroeg zich af wat de gevolgen van deze bussen zijn voor bejaarden en ge handicapten. Burgemeester mr. W. H. Enklaar verklaax-de hardgrondig het land te hebben aan de plaatsing van deze buiten-brievenbussen. „Juist in een tijd waarin de porti telkens worden verhoogd vind ik het op zijn zachtst gezegd bedenkelijk een afnemende serviceverlening te moeten consta- serviceverlening te moeten consta teren. Tekorten bij het openbaar vexwoer worden door subsidies ge dekt. Waarom kan dat nu niet bij de P.T.T. In en tijd van groeiende werkloosheid zou het toch juist goed zijn zoveel mogelijk postbestellers 'langs de weg te hebben?", aldus mr. Enklaar, die zich overigens tegen stander verklaarde tegen het onge- limiteex-d omspringen met moties, omdat elke motie ruim drie ton schijnt te kosten. Daarom stelde hij voor een bezwaarschrift te zenden aan de centx-ale directie van de P.T.T., waartoe tenslotte werd be sloten. Vóór het. echter zovex- was zei wethouder L. Kaan dat een reactie van de raad een belangrijke rugge steun zou betekenen voor leden van de Tweede Kamer, die ook bezwa ren hebben tegen deze brievenbus sen. Wethouder J. Rietberg zag, in verhouding tot de investeringen, de doelmatigheid niet zo zitten, tei-wijl hij de brievenbussen „lastig" noem de voor de bewoners, „ontsierend" voor het landschap en „in het ge drang komen van de privacy" van de bui-gex-s. „Veel te gemakkelijk toegankelijk voor derden en dus een bedreiging van het briefgeheim, een mikpunt voor vernielingen door de jeugd", was het vernietigende oordeel van de heer J. Warrink (Gem. Bel.), die vervolgde: „Ik heb de indruk dat deze brievenbussen zelfs worden geplaatst op grond van derden. Ook hier mikt men blijkbaar weer op de zwijgende meerderheid. Laat er van komen wat wil maar bij mij gaat de brievenbus eruit en ik zet hem weer neer waar ik dat wil", kondig de hij aan. De opening zal plaats hebben op zaterdag, 26 april om 15.30 uur. Op zondag 27 april, 's morgens om 11.30 u. gaat drs. L. A. Versteege, een praatje houden over bovenstaand Egyptisch onderwerp. Iedereen is hartelijk welkom. De openingstijden zijn: dagelijks van 12.30-17.00 u. (ook op zondag). Voor groepsbezoek en-of rondleidingen kan men 05490-15943 bellen. Exposanten zijn: Adriana Baarspul (Landsmeer), Elis Gerst (Den Haag), Marja Hooft (Heusden), Mar tin Klaver (Koog a.d. Zaan), Maai ke Mager (Delft), Diet Wiegman (Schiedam) en Joke Ziekenoppasser (Zwolle). De vraag of het sterven werkelijk het eindpunt is van het menselijk be staan, of dat daarna een tweede, eeuwig leven begint, heeft de Egyp- tenaren duizenden jaren voor onze jaartelling al bezig gehouden. In oude Egyptische literatuur komen ook twijfelaars en nee-zeggers aan het woord. Hun levensfilosofie wordt bepaald door „pluk de dag, want nie mand is ooit teruggekeerd uit het rijk van de dood om de achterblijvers te vertellen hoe het daar is". De onuitwisbare ijver van de oude Egyptenaren zich veilig te stellen voor het hiernamaals wordt getoond in deze tentoonstelling. De kollektie van 168 .voorwerpen, die op de ten toonstelling te zien is, is geen kunst van betekenis, die wij nu ge neigd zijn er aan te geven en was destijds ook meestal niet als.zodanig bedoeld. In verband met wat hem wachtte na de dood, liet de Egypte naar zichzelf, zijn personeel, zijn vrienden en overwonnen vijanden, af beelden op de wanden van het graf, zijn lichaam werd gebalsemd en tevens kreeg de dode alle dagelijks® gebruiksvoorwerpen mee voor „on derweg". Arie Strauss zal speciaal t.b.v. zesde klassen bassischolen deze ekspositi* edukatief begeleiden. De leden van de afd. Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hebben woensdagavond op de maandelijkse bijeenkomst in zaal „Vosman" genoten van het moder ne sprookje „Bloemen voor Ada Har- ris" dat werd voorgedragen door de voordrachtskunstenares Aafje Top. De presidente H. Robers-Sprokkereef sprak namens de dames, die zeer on der de indruk waren van de declama tie een hartelijk woord van dank en zij bood Aafje Top bloemen aan. De bijeenkomst droeg i.v.m. de prach- Voor de vierde en tevens laatste politieke scholingscursus voor vrou wen in zaal 'Vosman' toonden plm. vijftig dames belangstelling. Als the ma voor deze avond, die weer onder leiding stond van mevr. Bervoets- Wiersma te Markelo, stond centraal hel' onderwerp 'Defensie'. Het fo rum bestond uit mevr. S. Langen- dijk-de Jong, lid der Tweede Kamer voor de PvdA, de heer A. Koldewijn uit Hengelo (O) bestuurslid afd. CHU de heer A. Ploeg, te Arnhem lid der tweede Kamer voor de VVD en de heer H. J. Smits te Apeldoorn, lid van de Beleidscommissie CDA. De vragen die de forumleden in een toespraakje van 8 minuten te beant woorden kregen luiden: 1. Vindt u een defensieapparaat no- dig? i-//--. -Au-, 2. Vindt u dat net Nederlandse de fensieapparaat: a. zelfstandig en alleen zal moe ten kunnen functioneren? b. of meent u dat het binnen de NAVO moet functioneren? c. of ziet u andere bondschappe- lijke mogelijkheden? 3. Stelt u grenzen aan: a. de soorten bewapening die het defensieapparaat mag hebben? b. de omstandigheden waaron der deze wapens gebruikt zouden mogen worden? Alvorens de vragen aan het forum werden gesteld waarbij de door dé presidente mevr. Bervoets uit Markelo verboden discussie tussen de forumleden onvermijdelijk bleek, zet te ieder zijn standpunt uiteen. Alle leden zagen als noodzaak het instand houden van een leger en een lid maatschap van de NAVO al evenzeer. Duidelijk afwijkend van de heren was evenwel de mening van mevrouw Langendijk: geheel beantwoordend aan het onlangs gehouden congres somde zij de bezwaren van haar par tij tegen een kritiekloos meedoen aan de NAVO en de bewapeningswedloop op. De heer Koldeweijn zei het is zon der meer verwerpelijk niet bereid te zijn, zijn redelijk aandeel in de nood zakelijke verdedigingslast (belasting, dienstplicht) te willen dragen en an deren de kastanjes uit het vuur te la ten halen. Men profiteert namelijk als lid der gemeenschap wel van de voordelen der bescherming, waaraan men weigert mee te dragen. Volgens de heer Ploeg gaat het om de keus tussen het systeem van Rus land en dat van Amerika. Hij koos voor het laatste. Nadat alle heren hun zegje hadden gedaan was er gelegenheid tot het stellen van vragen en hiervan maak ten de dames druk gebruik. Mevr. Bervoets bracht 4e forum leden dank voor hun bereidheid om deze avond naar Holten te komen en tevens dankte zij de dames van de werkgroep die enorm veel werk hebben gedaan om alles tot een zo goed einde te brengen. Namens de werkgroep sprak m« Ladiges een woord van dank mevr. Bervoets die de vier avonden voortreffelijk heeft geleid. Mevr. G. W. J. Slijkhuis-Dikkers sprak namens de gezamelijke vrou- wenveren gigen te Holten een woord van dank tot mevr. Bervoets. Zoals bekend zal binnenafzienbare tijd een begin worden gemaakt met het doortrekken van de nieuwe Larense (auto)weg naar de Provin ciale weg richting Raalte (S14). Blijkens de plannen is het nieuwe S14 tracé door middel van een via duct onder de spoorbaan en Deventer weg (oude E8) geprojecteerd, terwijl de kruising met de Oude Deventer- weg gelijkvloers zal worden. Dit laatste heeft de bewoners van Neerdorp ernstig verontnxst omdat Op zaterdag 19 april zal in het Hervormd Centrum te Nijverdal een „Open Huis-Dag" Provinciaal Her vormd Kerkewerk worden gehouden Het programma voor deze dag is als volgt: 9.30 u.: Ontvangst. Opening door ds. 'nfcompkfe De bank voor deze generatie... met diensten van deze tijd Verzekeringen Effekten Beleggingen Leningen Koop-Krediet-Plan Hypotheken Betalingsverkeer Salaris- en pensioeninning Buitenlands geld Kluisloketten Reisverzekeringen Alle soorten spaarvormen is een bank met een volledig dienstenassortiment aangepast aan de f inancieele wensen van elke partikulier. Dat betekent: Bondsspaarbank VOOR MIDDEN EN DQST NEDERLAND de bank voor deze generatie A. M. van der Neut. voorzitter Pro vinciale Kerkvergadering. 10.00 u.: Vanaf dit moment besiaat de gelegenheid om de diverse infor matie-stands te bezoeken en is er ge legenheid tot gesprek met 't mode- ramen PKV en de aanwezige com missies van bijstand. Daar tussendoor zijn enkele gesprek ken en filmvertoningen gepland, die waarschijnlijk uw belangstelling heb ben, nl. 11.00 u.: Gesprek met ds. C. van Gelder, sekretaris van de Centrale voor Vormingswerk vanwege de N derlandse Hervormde kex*k, en me- vouw R. G. Blom-Remmelirflc, trai ningsleidster. Thema: „Is kerkelyk vormingswerk een noodzaak". 12.00 u.: Filmvertoning: „Kerken in de krisis". 13.30 u.: Filmvertoning: „Kom over de Brug" 15.00 u.: Gesprek met ds. R. Kap- tein, sekretaris van de Raad voor de Herderlijke Zorg. Thema: „Gemeente en gemeen schap". Tijdens de lunch, zo tussen 13.00- 14.00 u., zal een gospelgroep» liede- i'en zingen. 16.00 u.: Sluiting. Herenhorloge. Ring met drie huis sleutels. Rode portemonneie. Groe= ne muts. Bruine hond Pekinees, Bruine etui met twee sleutels. VERLOREN Bruine want. Blauwe kinder-porte- monnaie, inhoud b.b. van 5 gulden. Speelgoed aap. Bankbiljet van 10 gul den. Blauwe dames-portemonnaie met 90 gulden en een betaalpas. Rechter rode want. Bruine-gele kin- dermuts. zij in deze gelijkvloerse kruising gro te gevaren zien, met name voor de schooljeugd en het landbouwverkeer. Met volledige steun van O.L.M. en C.B.T.B. is jl. donderdagavond een aktieprogramma ontwikkeld om de autoriteiten op deze gevaren te wij zen, in de hoop dat ook de kruising met de Oude Deventerweg ongelijk vloers zal worden. Als eerste aktiepunt werd besloten over te gaan tot het houden van een handtekeningenaktie onder de bewoners van deze buurt. Voor allen die deze aktie willen steu nen ligt een handtekeningenlijst ge reed bij de fam. H. J. Kolkman, Neer dorp 9. O De Chr. Ontspanningsclub „C.O.C." speelt vrijdagavond 25 apriTom 8.00 uur in het gebouw „Rehoboth" het blijspel „Groeten uit Nice" van Dick van Maasland. Het spel zal onder regie van Erik Zandvliet wox'den gepresenteerd door Riki Bosschers, Jannie Klein Nagelvoort, mevrouw J. Stam-Hase- winkel, Hettie Landeweerd, Helma Beldman, mevrouw J. Rietman-Jan- sen, Eric Zandvliet, Johan Rietman, G. Beldman en J. W. Manenschijn. .C.O.C." trekt steeds flinke belang stelling en dat zal vrijdagavond bij de première van dit blijspel onge twijfeld weer het geval zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad. tige resultaten die werden behaald op de in Zwolle gehouden tentoonstelling van handwerkstukken een feestelijk karakter. Van de 25 ingezonden werk stukken kregen 23 een prijs. De president bracht dank aan de da mes die in Zwolle meededen aan het rollenspel en aan de dames van Does burg, Vogt, Steenhuizen en Wansink die een belangrijk aandeel hadden in het welslagen van de Prov. dag in Zwolle. In de op 14 april gehouden bestuurs vergadering van de afd. Holten van de Overijsselse Landbouw Maat schappij (O.L.M.) werd als voorzitter gekozen de heer J. W. Wesseldijk, Lichtenbergerweg 10. De heer Wesseldijk volgt in deze func tie op de heer J. A. Meijerman te Dij kerhoek van wie in de onlangs ge- den jaarvergadering afscheid werd genomen. Namens de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Holten Markelo heeft Heidemij Nederland B.V. te Zwolle aan M. Reimink t® Den Ham het zaaiklaarmaken,, be mesten en inzaaien van terreinge deelten opgedragen. De aannemings som bedraagt f 95.451,—. De aan besteding had onlangs plaats. Bin nenkort wordt met de uitvoering be gonnen. Bij de landelijke beroepenwedstrij- den van lts-leerlingen, die zaterdag in het Jaarbeursgebouw te Utrecht werden gehouden behaalde onze plaatsgenoot G. R. Klaasses, leerling van de L.T.S. te Rijssen uit 21 deelnemers de 7e plaats. De 17-ja- rige Henk Dannenberg uit Rijssen eveneens leerling van de L.T.S, al daar, werd kampioen van Nederland in het metselen. In 1971, 1972 en 1973 werden Rijssense leerlingen ook landelijk kampioen, waardoor de school de zilveren troffel definitief in haar bezit kreeg. Zo af en toe moet de dagelijkse sleur onderbroken worden. De één heeft re gelmatige- de andere onregelmatige onderbrekingen. Ieder ook op eigen manier. Hoe je uitbreekt uit deze supersnelle wereld is niet zo belangrijk. Steeds meer mensen zien hoe je gezamen- lij iets kunt ondernemen. Een buurtvereniging is in dit geval een sprekend voorbeeld. Zo was het maandagavond jl. rustig in de meeste huizen aan de Burg. van der Borchstraat. De leden van de buurt verenigingen waren een avondje uit naar hotel ..Müller", waar men bij van al het lekker dat men kreeg voor geschoteld. Het gezellige interieur en de tafel tjes rond de huifkar gaven aan het diner een extra gezellige sfeer. Fijn dat u dit berichtje las. Ook u weet nu weer dat onze buurtver eniging volop aktief is. Probeer het zelf door ook lid te wor den. Bestuur buurtver. Burg, v.d. Borch straat. In zes Twentse grensgemeenten zijn speciale borden geplaatst met het opschrift: „Hondsdolheid, honden aan de lijn". Het zijn de ge meenten Vriezenveen, Tubbergen, Ootmarsum, Denekamp. Losser en Enschede. Een en ander is geschied nadat bij Kloosterhaar, in het grensgebied met Duitsland een met hondsdolheid besmette vos was afgeschoten. In die gemeenten is het nu voorschrift om honden aan de lijn en katten vast te houden, zulks ter voorkoming van be smettingsgevaar met hondsdolheid. Ook in Holten moeten honden ingevolge de Algemene Politieverordening worden aangelijnd wanneer zij buiten woning of kennel komen. Verschillende eigena ren en verzorgers van honden in Holten zijn er al toe overgegaan hun dieren te laten inenten. Opgemerkt moet worden, dat de ent stof. volgens mededeling van dierenarts Oostenbrug, momenteel zeer beperkt verkrijgbaar is.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 3