Hollen,se schoolkinderen op bezoek bij Canadese ambassadeur DE MAR 1 Joop Miert schreef boek Ledenvergadering O.L.M. afdeling Holten GHANA DAG VAN EUROPA DOWN Discobal jongeman of meisje Autogordel zaak voor iedereen EL CONDOR DE SCHURE" Filmavond Veilig Verkeer Bejaarden sociëteit Honderdduizend grote gaskachel keuken gaskachel douchelamp Firma Oervedink Nijhuis nuchtere stierkalveren „DE P0PPE" wandhekleding j SCHIPPER Kcgelcenlrum (4 banen) snack-bistro Afspraak Geen moeite Dankbaar Ik hl 'if protestéren KIJK NOU EENS BIJ SPECIALE PRIJZEN Fa, J,W. DollekampenZn. Ook voor familie berichten Het Holtens Nieuwsblad Vrijdag IX april 1975 Maandag j.I. hebben de leerlingen van de zesde klassen van de school „De Schakel" een bezoek gebracht aan Den Haag, Reeds jaren is het op deze school de gewoonte dat in het kader van de lessen Staatsinrich ting op de derde dinsdag van sep tember een reis wordt gemaakt naar Den Haag om daar getuige te zyn van de traditionele gebeurtenissen rond de opening van de Staten Ge neraal. Deze keer kon dit geen door gang hebben i.v.m. het gijzelings drama in de Franse ambassade. In plaats hiervan is er nu een reis ondernomen. De leerlingen gingen met de trein naar Den Haag. Dit op zichzelf was al een heel evenement daar een groot aantal kinderen nog nimmer in de trein had' gezeten. Ontvangst Er was in de residentie een mini- tieus opgesteld programma af te wer ken. Om kwart voor twaalf stond het hoofd van de afdeling voorlichting van het Ministerie van Onderwijs reeds te wachten in de grote hal van het hoofdgebouw van dit ministerie om op een zeer duidelijke wijze de kinderen iets te vertellen over de •gang van zaken op zo'n ministerie. De jonge gasten troffen het bijzonder dat ir net een tentoonstelling in het gebouw was ingericht over Zoeter- meer waarnaartoe het hele ministe rie zal gaan verhuizen. Alle afdelin gen die nu over 26 grote en kleinere gebouwen verspreid zijn zullen over enige jaren daar naar toe verhuizen. Wandeling Hierna werd een wandeling ge maakt langs verschillende belangrij ke gebouwen en ministeries. Deze wandeling eindigde in het hart van Den Haag „Het Binnenhof". Na een prachtige dia-voorstelling over de groei in de geschiedenis van het Bin nenhof en Den Haag die gegeven werd in de kelder van de Ridderzaal werd deze indrukwekkende zaal bezocht. Het was een heel aparte be levenis om in de stoelen te zitten die bij belangrijke gebeurtenissen be stemd zijn voor allerlei hoogwaardig heidsbekleders. Hierna stond een bezoek aan de ge bouwen van de tweede en eerste ka mer op het programma. Helaas trof het daar slecht daar er net die dag een hoorzitting was zodat de grote zaal niet bezocht kon worden. Onder dat voorbehoud was de afspraak ook gemaakt". Païeis »Nocrdeinde" Hierna ging het naar het „Noord- feinde" waar het oude paleis van Ko ningin Wilhelmina staat. Daar werd door de Rijks Voorlichtingsdienst een film vertoond getiteld: „Een dag uit het leven van een minister". De leer lingen kregen gedurende twintig mi nuten .een .goed beeld over alle taken die een minister alzo heeft te vervul len. Dat het hier de minister van on derwijs betrof sloot prachtig aan bij het eerder op de dag afgelegde be zoek aan dat ministerie-gebouw. Na een bezoek aan het Panorama Mesdag kwam wat wel het hoogte punt van 'deze dag genoemd mag worden, nl. hét bezoek aan de Cana dese ambassade. Bij ambassadeur In - de ontvangstkamer was daar het hoofd van de afdeling propagan da die iets vertelde over alle faken van een ambassade. Daarna gingen alle kinderen naar de grote werkka mer van de ambassadeur mr, I. Car ter. Iedereen werd persoonlijk door hem hier begroet. Op een uiterst vriendelijke wijze pro beerde hij eerste in het Nederlands, later in het Engels wat door ie mand werd vertaald aan de kin deren nog een inzicht te geven over over zijn werk. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door de kinderen ruim schoots gebruik gemaakt. Zo werd het allen duidelijk wat een ambassa deur doet en welke afdelingen er op een ambassade zijn. Na een hartelijk afscheid gingen de kinderen naar een nabijgelegen restaurant waar een maaltijd klaar stond. Met de bus ging het toen weer naar het station, waar om 7 uur de trein weer vertrok. Wel zeer vermoeid, maar veel bijzon dere ervaringen rijker kwamen de ruim 70 personen weer in Holten te rug. Behalve m winkels van verschillende omvang en aard kunnen consumenten hun boodschappen ook op een markt kopen. Bijna allé dagelijkse benodigdhe- den zijn op de markt te verkrijgen. Markten mogen zich verheugen in een groeiende belangstelling van het koperspubliek. Steeds meer consumenten vinden de markt een aantrekkelijk alternatief voor het doen van boodschap pen. In 1950 waren 9.500 markt-, straat- en rivierhandelsondernemingen ge teld, in 1969 was dat aantal gestegen tot ruim 15.000. Helaas zijn er in de jaren daarna rond 2.000 ondernemingen er mee opgehouden, zodat in 1974 ruim 13.000 handelaren op markten hun waren verkochten. Deze ontwikkeling is ondanks de neergang in de laatste vijf jaar opmerke lijk, omdat het totaal aantal winkels sinds 1959 regelmatig is gedaald- in 1959 waren ruim 208.000 winkels in bedrijf, in 1974 ruim 40.000 winkels minder Ondanks deze sombere ontwikkeling hebben de marktkooplieden zich niet alleen kunnen handhaven; hun aantal is zelfs gestegen. De wijze waarop de marktkooplieden hun waren presenteren, spreekt de consumenten blijkbaar sterk aan. Niet alleen het aantal ondernemers is sterk gestegen, meer ge meenten stellen een markt in. Deze ontwikkeling wijst op een gunstige con- sümentenbeoordeling. Consumenten onderzoek,opder-. eonsunienteij, braeht-aan het licht dat ongeveer. 90 pet. v^n- de geg^gueteerejen '.welu voordelen"" zag in" hét wink'ëï'êtt op de markt. Ze hadden wel verschillen de redenen voor dat gunstig oordeel. Velen vonden dat op de markt je gul den echt een daalder waard is. Ande ren vonden de sfeer prettig: „Het is er gezellig, er lopen veel mensen, dat is leuk, het is bijna een uitje". Voor een derde was het kunnen rond neuzen op een markt een zeer be langrijk pluspunt. „Je kunt overal vergelijken en tussenrommelen. Ook kun je er op je gemak rondkij ken, zonder dat je direct behoeft te kopen". Ook de grote keuzemoge lijkheid en het grote assortiment ar tikelen met name groente, fruit en textiel kregen een gunstig oordeel. De eerste twee motieven, lage prij zen en gezelligheid, zijn de meest ge noemde. Er is ook kritiekop markten. De. kwaliteit van de goederen is slecht zeggen velen. Een vaak ge hoorde klacht is ook: „Je wordt vaak beduveld, je moet goed uitkijken, an ders kom je met rommel thuis. Ze stoppen soms maar wat in -je han den". Ook het weer heeft invloed op de mening over het marktbezoek. De drukte en het gedrang is eveneens een vaak gehoorde klacht. Van be lang voor de marktkoopman is te we ten waar zijn klachten over het alge meen vandaan komen. Dat hangt er sterk vanaf waar de markt gelegen is en welk karakter de markt daar door krijgt.. Warenmarkten die in woonwijken gevestigd zijn, zullen het vooral moeten hebben van mensen uit de direkte omgeving. Zaterdag- markten, die meestal centraal gele gen zijn, trekken meer mensen uit verder afgelegen woongebieden aan. Van belang bij dit alles zijn voorts het openbaar vervoer, parkeermoge- lijkheden en fietsenstallingen. Samenwerking Een oude strijdvraag is of de vesti ging van een warenmarkt in de buurt van een winkelcentrum na delig is voor de inkels in dat win kelcentrum. Vroeger zagen de win keliers de markt liever gaan dan ko men. Hun motief voor deze houding was dat de consumenten hun geld slechts éénmaal konden uitgeven. Met een markt in de buurt zal het geld van de consument verdeeld moe ten worden tussen markt en win kels. In de loop van de tijd is in deze op vatting verandering gekomen. Win keliers zien marktkooplieden niet meer als ongewenste concurrenten. Een markt zort er namelijk in veel gevallen voor dat meer klanten het winkelcentrum bezoeken: ze komen voor de gezellige sfeer die een markt eigen is, maar ze doen ook elders boodschappen. De assortimenten van de winkels en die van de markt vullen elkaar aan. Ze zyn, een moei lijk woord, complementair. Tezamen hebben winkelcentrum en markt meer aantrekkingskracht dan ieder apart. Zelfs bij de planning van nieuwe win kelcentra wordt tegenwoordig al re kening gehouden met de komst van warenmarkten. Een goed voorbeeld van het samengaan van markt en stadsdeel winkelcentrum is de ver koophal in het winkelcentrum Zuid plein te Rotterdam. Hier hebben 40 markthandelaren met verschillend assortiment vaste standplaatsen. De ze markt betekent voor het gehele winkelcentrum een welkome aan vulling op het assortiment van de winkels die zich meer hebben gespe cialiseerd op textiel en andere duur zame verbruiksartikelen. De prak tijk wijsf het uit: de markt is een grote „trekpleister" voor hef winkel centrum. Grotere bedrijven hebben kleine verkoopeenheden hard nodig. Veranderingen Veranderingen zijn overal waar te nemen: ook markten ondergaan ver nieuwingen. Een voorbeeld is de overdekte markt. Weersomstandig heden hebben minder invloed op het bezoek aan de markt/ /Vooral in ons land, waar het klimaat./erg./wissel vallig is, heeft-een overdekte markt zeker, voordelen. De laatste' tijd" ziet men meer verkoopwagens op de markt verschijnen. Allereerst wer den ze gebruikt voor verkoop van pa tates frites. Later hebben marktkoop lieden diéandere goederen verkopen ook gebruik gemaakt van deze wa gens. Het gebruik van deze wagens heeft zijn voor- en nadelen. De markt koopman en zijn goederen zijn beter beschut tegen .slechte weersomstan digheden. Bovendien hoeft de koop man niet elke dag in en uit te la den Ook is betere hygiënische be handeling van goederen mogelijk geworden. Als nadeel kan worden genoemd dat de consument de aangeboden goede ren niet meer zo goed kan overzien. Het karakter van de markt gaat daardoor, met de gezelligheid, ten de le verloren. Het overzien van de aangeboden artikelen hoort bij de markt. Een markt heeft één groot assortiment. Prijzen en kosten Met de overbekende slagzin: uw gulden is op de markt een"daal der waard, wordt getracht een be paald beeld van de markt te creëren. Komt dat beeld wel overeen met wat de consumenten van de markt vin den? Uit een enquête bleek dat een groot deel (73 pet.) van de onder vraagde bezoekers van warenmark ten de prijzen daar lager vonden dan in de winkels. Men kan bezwaar maken tegen het zomaar vergelijken van prijzen van goederen in verschillende distributie vormen zoals markt, cash- and-car- ry bedrijven, winkels in winkelcen tra en warenhuizen. Bij het vergelij ken van prijzen moeten ook kwali teit en service betrokken worden. De ene.winkel geeft immers meer ser vice dan de andere. De wijze van presentatie is op de markt anders dan in een winkel. Ook de verpak king en het al dan niet kopen van bekende merkartikelen geeft ver schillen in prijzen. Prijzen alleen zijn niet bepalend voor het koopbedrag van consumenten. Ook dienstverle ning bij de verkoop is belangrijk. Voor die, dienstverlening moet de con sument eveneens een prijs betalen. Tot die dienstverlening behoort bij voorbeeld ook de inrichting van een winkel zodat de klant in een naar zijn mening prettige omgeving zijn bood schappen kan doen. Een winkelier moet daarvoor huur betalen. Boven dien heeft hij personeel in dienst. Een marktkoopman heeft meestal geen personeel. Wel moet hij kraam- en standgeld betalen. Verder is een hoge kostenpost het vervoer van en naar markten. Elke dag betekent dat een bedrag dat kan variëren van f 20— tot f 35,—. De kosten die een marktkoopman moet maken, mogen niet worden on derschat. Aantal gestegen Ondanks de tegenslagen die de dis tributie heeft geïncasseerd de laatste 15 jaren, heeft de marklhandel zich kunnen uitbreiden. Er zijn veel winkels voorgoed verdwenen, waar tegenover staat dat onderne mers zich, vooral in nieuwe woonwy- ken hebben gevestigd. Dit heeft ge resulteerd in een daling van het antal winkels met 40.000 in de afge lopen 15 jaren. Er zijn ook vele markthandelaren begonnen en ermee opgehouden. Hun aantal is daarmee met een paar dui zend gestegen. Daarbij hebben con sumenten een belangrijke rol ge speeld: ze hebben immers mogelijk gemaakt dat markten zo populair zyn geworden. De marktkooplieden hebben de markt de gezellige sfeer laten behouden. Deze sfeer en het lage prijsniveau geven de markt als distributievorm iets aparts. De markt kan daardoor in de distri butie naast het winkelapparaat een aparte, zelfstandige functie blijven vervullen. In haar vergadering van 1 april jl. besloot de gemeentelijke diaconale commissie voor intèrnatiórialé 'hulp verlening der Hervormde Gemeente de" jaarlijkse zomeractie voor het Hotenns Fonds voor Internationa le Hulpverlening dit jaar te houden van 18 tot 30 augustus a.s. Vele Hol tenaren steunen cit fonds met een vaste jaarlijkse bijdrage variërend van f 5,tot f 200,Nieuwe vaste bijdragers kunnen zich opgeven bij de penningmeester mr. G. E. A. Mep- pe'enbroek, Voorsboersstraat 6 (tel. 1561). De opbrengst van de zomer actie 1975 zal voor het grootste deel bestemd zijn voor Ghana, ten behoe ve van een agrarisch project nl. Geitenveredeling (o.l.v. de Brummen- se geitenboer, de heer Spee) en land- bouwverbetering. Te zijner tijd volgt hierover nog wel nadere informatie. Veilig Verkeer houdt op maandag 21 april een filmavond in hotel „Hol- terman". Het is de bedoeling om diverse actu ele problemen aan de orde te stellen. Zoals de voor- en nadelen van auto gordels. Hoe men zich gedragen moet als een auto te water raakt en hoe te handelen als men in een slip geraakt. Verder defensief rijden en nog enke le onderwerpen. U leunt dus weer he lemaal „bijtanken" als u maandag avond 21 april om 8 uur in hotel „Holtei-man" komt. De bergpoef van Curver is een meubeltje met twee duide lijke juncties. Enerzijds kunnen onder de zitting op een over zichtelijke manier kranten, tijd schriften, RTV-bladen, e.d., be waard worden, anderzijds biedt dit product een extra zitmoge- lijkheid in de woonkamer. Het combineren van deze functies heeft een ruimtebesparing tot gevolg. Gebruikmakend van de speelse mogelijkheden van de grondstof (Pur-hardschuim) is hét design eenvoudig en doelma tig gehouden. De vorm sluif dan ook goed aan bij een ruime groep interieur stijlen. De Holtenaar Joop Dhert is purser bij de K.L.M. Hij is geboren te Almelo, verrichtte z'n militaire dienst in Indonesië, kwam in de ban van het vliegen en trad in 1951 in dienst bij de K.L.M. Dhert is gestationeerd geweest in Zuid-Amerika, Japan, Thailand, Malaka, Australië en Zuid- Afrika. Op 31 januari jl. had hij er 16.814 uur en nog precies genoteerd 2 minuten vliegen opzitten. Na het passeren van de 15.000 urengrens is hem een onderscheiding door de K.L.M. uitgereikt. Tijdens zijn reizen kwam Joop Dhert in contact met enkele mensen een zogenaamde „winecircle". Dat waren doorgewinterd^ amateurs, die De leden van de afd. Holten van de Overijsselse Landbouw Maat schappij (O.L.M.) kwamen maandag avond in de bovenzaal van hotel „Vosman" in jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van de heer J. A. Meijerman die na een woord van welkom, waarby hy zich in 't bijzonder richtte tot burgemees ter mr. W. H. Enklaar, ere-lid, het hoofd van de Huishoudschool „De Noordenbarg" de heer Cammeraat, de heer ir. H. Wieringa, hoofding. Prov. Waterstaat te Zwolle en de heer Reurink te Diepenheim, pro vinciaal bestuurslid, in zijn openings woord wees op de enorme kostenstij ging die in 1974 de boer voor grote problemen stelde. Het was al met al heel moeilijk om het hoofd boven water te houden. Ook de werkloosheid' zet een stempel op de landbouw. Parallelweg naar Rijssen Op een vraag, naar aanleiding van de notulen, over invoering van maxi mumsnelheid (50 km. borden) op de Parallelweg naar Rijssen deelde mr. Enklaar mede dat- op een desbetref fend verzoek door Riikswaterstaat weer afwijzend is beschikt. Een plus- puntje is dat t.z.t. de spoorbomen voor Rijssen gelijktijdig zullen slui ten. maar deze maatregel is voor de verkeersveiligheid op deze weg on voldoende. De secretaris de heer G. Velt-kamp vroeg in zijn jaarverslag extra aan dacht voor elementen van buiten de landbouw die menen mee te moeten denken over de toekomst van de landbouw en hij waarschuwde voor politiek die over de hoofden van de boeren heen wordt bedreven (milieu bescherming, landschapsschoon, wa terwinning etc.). Voor de inspraakcommissie „Streek plan IJsselvallei" zijn door de af deling kandidaat gesteld de heren H-.. Stegeman, E. Keuterman, H. J. Slijkhuis, H. J. Robers, J. A. Meijer man en H. Rietberg. Uit het financieel verslag van pen ningmeester G. J. Meijerman bleek dat de inkomsten en uitgaven resp. bedroegen f 2952.51 en f 2396,80, alzo een batig saldo over 1974 van 'f 555.71. De commissie voor kas controle die bestond uit de heren A. Reilink en A. Vv.d. Brink had boeken en bescheiden in orde bevonden. Als leden van de controlecommissie 1975 werden benoemd de heren D. B. Krikkink en J. Robers. Bestuursverkiezing Als bestuursleden werden herkozen de heren J. W. Wesseldijk en G. Velt- kamp terwijl in plaats van voorzitter Meijerman, die niet herkiesbaar was gekozen werd de heer A. v.d. Brink. Voor de functie van voorzitter waren door het bestuur tevens candidaat gesteld de heren G. J. Ulfman. Dij ker'-o?k 31 en J. Veneklaas. Dijker- hoek 79. De heer M. Rietberg dankte de heer Meijerman die eerst als secretaris en later als voorzitter de belangen van de boeren en de organisatie op uitnemende wijze heeft gediend. De heer Meijerman waarvan bin nenkort in kleinere kring afscheid zal worden genomen dankte met enke le woorden voor het gestelde vertrou wen. Hij wees op de goede en pret tige samenwerking met de afd. van de Chr. Boeren en Tuinders Bond (CBTB) en dankte z'n medebestuurs leden voor vriendschap en medewer king. zich toelegden op de bereiding van wijn uit fruit, doch ook uit kruiden, bloemen, groenten, boombladeren, honing e.d. Het contact werd gelegd in Canada. Hij ging ook experimenteren en verkreeg verbluffende resultaten. Deze heeft hij overzichtelijk in boek vorm neergelegd. „Wijn maken thuis" door Joop Dhert telt 124 pagi na's met 45 illustraties; formaat 18 x 20.5 cm; omslag in 4 kleuren (foto Ed Suister); illustraties van Anne- miekc Bunjes en Dolf Bos; prijs f 14,90; verschenen in de serie Van Dishöeck-superkookpockets. Het boek kan worden betrokken via de plaat selijke boekhandel. Op zich is zelf wijn maken natuur lijk iets nieuws. Al vele eeuwen ge leden werd vooral op het platteland de wijn zelf gemaakt. Uiteraard niet als liefhebberij, maar uit pure noodzaak. Overschotten uit voornamelijk fruit oogsten konden niet worden bewaard en waren tot verrotting gedoemd, totdat men ont dekte dat vru'chtesap of -pulp in ge giste vorm, vrij goed houdbaar was. De aldus ontstane alcoholhoudende drank was niet alleen geschikt voor eigen consumptie, maar leverde de makers ook een mogelijkheid om in hun onderhoud te voorzien door de drank te verkopen. Het zelf wijn maken raakte in' onge- bruik naarmate meer fruittelers zich speciaal gingen toeleggen op de ver vaardiging van wijn. Wijnhuizen en hele wijnstreken ontstonden overal ter wereld. Pas de laatste jaren is er weer sprake van huisvlijt op het gebied van de wijntoebereiding. Vooral in Engeland, Duitsland, Canada, Australië, Amerika en Scandinavië is sprake van een toename van het aantal doe-het-zelvers op dit gebied. In gebouw „Irene" zal dinsdag 15 april de maandelijkse bijeenkomst worden gehouden van de Holtense Bejaardensociëteit. Aanvang: half drie. Belangstellenden zijn hartelijk welkom! RHENEN In Ouwehands Dieren park in Rhenen, waar men vóór Pa sen de vijfdaagse werkweek voor een ogenblik moest vergen om de strijd tegen de Paasklok te kunnen winnen, is men praktisch helemaal'klaar ge komen met het aanbrengen van ver nieuwingen en verbeteringen. Ver schillende objecten moesten nog wel afgewerkt worden, maar de grote lijn is duidelijk. Om er een klein onder deeltje uit te lichten: om van het kleurloze asphalt af te komen werd een begin gemaakt met de vervan ging van een gedeelte wandelweg door daarvoor in de plaats gekleur de betonkeien te leggen. Een tiental stratemakers heeft er niet minder dan 100.000 neergelegd. Als dat door eén man had moeten gebeuren, dan waren daarvoor vijf en twintig werk dagen nodig geweest. Wanf één stratemaker legt er 4000 per dag. Het Comité van Ministers van de Raad van Europa heeft een Dag van Europa ingesteld. De wens hiertoe was door vele burgers en particulie re organisaties waaronder de Europese Beweging in Nederland herhaaldelijk geuit. De Raad van Europa heeft bepaald dag de Dag van Europa zoveel mo gelijk gehouden zal worden op 5 mei, of anders begin mei. Een Nederlands Comité stimuleert en coördineert de activiteiten rond de Dag van Europa. In dit Neder lands Comité werken samen: de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (V.N.G.) de Raad van Europese Gemeen ten (R.E.G.). het Centrum voor Europese Vor ming in het Nederlandse Onderwijs (C.E.V.N.O.) de Europese Beweging in Neder land. I-Iet Nederlands Comité meent dat door het organiseren van een Dag van Europa aan de viering van de Bevrijdingsdag een nieuw perspee. tief kan worden gegeven. Dit jaar viert Nederland op 5 mei het feit dat ons land 30 jaar geleden werd bevrijd. Op 9 mei is het 25 jaar geleden dat de Franse minister Ro bert Schuman, namens de Franse re gering. voorstelde om de gezamen lijke Franse en Duitse Kolen- en Staalindustrie onder te brengen in een nieuwe supra-nationale organisa tie de latere E.G.K.S. om zo doende nieuwe oorlogen tussen Frank rijk en Duitsland onmogelijk te ma ken. Sindsdien heeft dit moedige initiatief van de Franse regering geleid tot een groot aantal vormen van Euro pese samenwerking. De belangrijk ste daarvan zijn de Europese Ge meenschappen, waarvan nu negen Europese Staten lid zijn. In de nabije .oekomst zal aan de de mocratische uitbouw van de sa menwerking zeer veel aandacht en energie moeten worden besteed. De Europese regeringsleiders heb ben tijdens de topconferentie van Parijs van 9 en 10 december 1974 rechtstreekse verkiezingen van het Europese Parlement vóór 1978 In het vooruitzicht gesteld. Dit is een zaak die binnenkort alle burgers zal moeten bezighouden. Een aantal suggesties is verkrijg baar bij de Europese Beweging, Alex- anderstraat 2, Den Haag. TE KOOP: Zaterdag van 10-12 uur. Mr. G. Vixseboxsestraat 21 VERVEN en LAKKEN haalt men bij: Schildersbedrijf - Spuitinrichting DORPSSTRAAT 43 TELEFOON 1480 Het adres voor doe-het-zelvers TE KOOP: Datsun Cherry 100 A bouwjaar '71 - '72 Noordenbergstraat 5 HOLTEN Tel. 05483-2351 GEVRAAGD: voor de mesterij DERK JANSSEN Telefoon 1583 Café-Restaurant voor receptie, bruiloft, etentje en feestavond Max. 250 personen Prima keuken Tel. 05476-1206 Welke zoekt u Schildersbedrijf is ruim gesorteerd! Dorpsstraat 3 - Tel. 1390 Shetland Pony Park Slagharen met meer dan 500 pony's Opnieuw uitgebreid met spectaculaire attrak- ties van wereldformaat, waaronder de nieuwste aanwinst: een SUPER ZEPPELIN, draaiende tot 28 mtr. hoog met 72 personen, een prachtig pa norama^ Voorts Europa's grootste GLIJBAAN, MONORAIL, ACHTBAAN, AUTOSCOOTER, RAKETBAAN. WATERORGEL ZWEEF. EN DRAAIMOLENS, ZWEMBAD, TRAMPOLINE- PARK, LACHSPIEGELS, PONYRIJDEN. Duizenden vrije picknickplaatsen, geen enkele consumptieverplichting Ongelooflijk voor een hele dag vertier en ple zier. Slechts f 5.. entree per persoon met in begrip van alle attrakties. Voordeliger kan het niet. Zeer geschikt voor school- en verenigingsreizen. Dagtocht 35 Ned. Spoorwegen. Zaterdag en zondag speciale FAMILIEDAGEN Shetland Pony Park Slagharen Het gezelligste amusementspark van Nederland Dagelijks geopend. Telef. 05231-1596 en 131T Maak een afspraak voor een geslaagde personeels- of verenigingsavond HOLTEN DORPSSTRAAT 20 TELEFOON 05483 - 1324 ZONDAG Café „De Wippert" Aanvang 14.00 uur De autogordel is een zaak van en voor iedereen. Zeker nu op 1 juni a.s. het dragen van gordels op de voor-zitplaatsen van personenauto's en combinatie-auto's waarvoor na 1 januari 1971 een Nederlands ken tekenbewijs is afgegeven, wordt ver plicht. Veilig Verkeer Nederland voert ter introductie van de wettelij ke maatregel een grote voorlichtings campagne. Man en vrouw, jong en oud, bekend en onbekend denken wellicht dieper dan ooit na over het nut en de nood zaak van de autogorel. Het besef dat gordels mensenlevens sparen, groeit gelukkig zienderogen. Mens en Verkeer-Actueel pakte de telefobn om over de gore] de me ning te peilen van regelmatig aan de weg timmerende en langs de weg zit tende Nederlanders. De balans slaat positief door. Dat is fijn voor de autogordel, maar nog fijner voor de dragers ervan, warn gordels beschermen. gelijk aan de gordel te danken heb ben. Wel geef ik toe zelf de autogor del sinds de invoering van de ma ximumsnelheid wat minder vaak om te doen. Maar ik heb er geen moeite mee de gordel straks altijd te dragen. Ik weet dat je 'm in de auto gewoon niet kunt missen. Dat geldt ook voor de medeinzittenden". I ELLES BERGER, rtv-presenta- trice VARA: Zodi-a er maar iemand is die mij kan aantonen dat een risicofactor ver kleind kan worden door een bepaald iets, dan zeg ik: Nou, voor 100 pet. doen. Om die reden vind ik het ook van essentieel belang dat men nu verplicht wordt de gordel te dragen. Evenals de helmdraagplicht is dit een goede zaak". ,In mijn naaste omgeving ken ik een paar mensen, die hun leven wel de- BEREND BOUDE WIJN, van de „kwis met die naam": „Twee jaar lang heb ik het zonder auto kunnen doen. Nu heb ik er ook maar één aangeschaft, waarmee ik overigens niet veel rijd. misschien 15.000 km per jaar. Ik moet zeggen dat ik de gordel sporadisch draag. Doordat ik nogal lang ben, zitten ze wat ongemakkelijk". „Maar het is net wat u zegt, je zou beter een heupgordel kunnen omdoen, als je vindt dat zo'n driepuntsgordel het niet is. Want het dragen van de gordel lijkt me een goede zaak. Ik geloof dat meer mensen vrijwillig met de gordel om zouden rijden als hij niet zo ingewikkeld in het gebruik zou zijn". „Het is wel zo, dat je bij het niel dragen van de gordel in een onge valssituatie eerder jezelf te pakken hebt dan andere weggebruikers. Daarom zie ik die draagplicht niet anders dan een afspraak, die je met elkaar als weggebruikers maakt". Prof. dr. J. VEKKUYL, hoogle raar in de godgeleerdheid: „De gordel is voor mij al jaren on misbaar geworden. Ervaringen in mijn omgeving met vrienden die verongelukten omdat ze de gordel niet droegen hebben van mij een geregeld gordeldrager gemaakt. Ik heb er in het geheel geen moeite mee de gordel om te doen. En met de drie puntsgordel met automaat die ik heb is het helemaal een gemakkelijke zaak geworden. Bijzonder dankbaar ben ik dat de overheid nu de draag plicht gaat instellen. Het is een maat regel die eenvoudigweg ter bescher ming van de mensen moet worden opgelegd. Dat is mijn mening". W H. KOEKOEK, fractievoorzitter Boerenpartij in de Tweede Ka mer: „De autogordeldraagplicht zie ik als een beperking van de persoonlijke vrijheid. Daarom heb ik er in de Ka mer ook tegen gestemd en de gordels uit mijn auto verwijderd. In feite moeten de verplicht te dragen gor dels en dat geldt evenzeer voor de helmen voor bromfietsers het slechte verkeersbeleid van de rege ring camoufleren. We zitten verlegen om een goed wegenbeleid en daar om zie ik niets in dwangmiddelen als de gordeldraagplicht. Maar ja, ik zal 'm vanaf 1 juni wel moeten gaan dragen, want het is tenslotte een op democratische wijze tot stand geko men wetswijziging. Maar er tegen protesteren blijf ik"„ PRACHT SORTERING TAPIJT AAN DE ROL EN COUPONNEN TAPIJT VOOR Kinder jacks zeer voordelig!!! Manufacturen - Woninginrichting Oranjestraat (hoek Rijssenseweg) tel. 1437 voor het verzorgen en afrijden in de Padock van Arabische half. bloed paarden. Twee middagen en/ of enkele avonden TELEFOON 2184 komische western dit weekend in: (Zie bericht)

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 5