SCHURASCOOP Blauw Wit I kwam pas na rust uit „dug out" terug Resultaten jeugd SV „Halten" Resultaten Blauw Wit-junioren 1 Jockey-nieuws Gezelligheids-rit voor het gezin Vrienden van „Holten" Hockeyclub Holten op nieuw sportcomplex is WAAR GAAN WE HEEN? BALLONVAAEDERS LANDEN IN HOLTEN Holten 9-Holten 6 4-3 Holten 1 O-Holten 5 6-5 PROGRAMMA SV „HOLTEN" Eddy Achterberg op bezoek bij jeugd SV „Holten" Excelsior 8-B1. Wit 2 1-2 PROGRAMMA BLAUW WIT Uitslag Bridge club Holten G. J. SGHUPPERT: BESTE SCHUTTER Kauwgoir PAASFEEST OP FLEVOHOF C.J.V. „De Vriendenschaar" srteekle in de „Diessenplas" Vïö^ag 28 maart 1975 T De buurtvereniging „Holterhaar' ging j.l. zaterdagmiddag met. zo'n 100 deelnemers, met de auto op pad om de rijvaardigheid van vaders te testen. Eigenlijk zouden we moeten spreken van een gezelligheidsrit voor het hele gezin. Niet alléén va der was in actie, maar ook moe met de kinderen moesten enige opdrach ten uitvoeren. Eenmaal op de Holterberg aange komen begon de ellende". Menig Haarse automobilist zat met een sip gezicht vast op een doodlopende weg met naast hem in een slappe lach moeder. Maar het plezier voor vader kwam even later, toen moe Holten 9 stond voor de aanvang re glemenitair met 3-0 voor. Door een to meloze inzet heeft Holten 9 (Maats- elftal) zijn eerste wedstrijd om de Tarzancup met 4-3 gewonnen. Holten 6 ging na de aftrap meteen in de aan val maar door de sterke verdediging van Holten 9 kwam Holten 6 nóg niet tot doelpunten. Een minuut voor rust wist Holten 6 door B. Paalman toch 1-3 te scoren, mede doordat enkele spelers van hét negende bij een in gooi van het zesde bleven staan door dat ze dachten dat zij in moesten gooien. Ruststanid 1-3 Na rust een sterker Holten 6 dat na een kwartier spelen door een fopt in de verdedi ging op 2-3 kwam door P. Paalman. Holten 9 leek aangeslagen maar doordat ze voor elke bal bleven vechten wist Nikkei's bij een aanval van Holten 9 een hard schot te los sen dat Verkeerd werd beoordeeld door de keeper en de stand was 2-4. Dit was echter van korte duur, want direct hierna kon B. Paalman zijn hattrick voltooien doordat de hele ve dediging van het negende blunderde. In de stand kwam geen wijziging .meer en na-het allerlaatste fluitsig naal van de goed leidende scheids rechter G. Kwintenberg, waren de spelers van het negende dolblij wat niet gezegd kon worden van het zes de dat duidelijk teleurgesteld de kleedkamer opzocht. Ook Holten 5 is er niet in geslaagd om in de wedstrijd om de „Tarzan cup", de reglementaire achterstand bij het begin van 5-0, weg te werken. Het „tiende" slaagde er zelfs in om het eerste half uur het doel schoon te houden en kreeg zelfs een prachtige kans om de score te openen toen Ca- rel Israël alleen voor doelman v.d. Maat verscheen maar hoog over schoot. Holten 5 scoorde voor rust twee doelpunten en kwam al snel na de thee op 3-0. Toch kwam het tien de aan een verdiende tegentreffer toen één der voorhoedespelers on deruit werd gehaald' en H. Vincent vanaf de 11 meter stip onhoudbaar in schoot. Even later een strafschop aan de an dere kant waarna de stand 4-1 werd. Naarmate de tijd verstreek ging Hol ten 5 krampachtiger spelen en miste de mooiste en eenvoudigste kan sen. Toch werd het nog 5-1 maar toen was het kruit verschoten zelfs doel man v.d. Maat die als voorhoedespe ler ging opereren kon daar niets meer aan veranderen. De .grote uit blinker deze wedstrijd was de doel man van Holten 10, W. Tuitert. DOS '19 3—Holten 2 10 u. v. 8.30 u. (vanaf Smidsbelt). I Haarle E2—Holten E2 10 u. v. 9.15 u. Sp. Lemele ElHolten E3 9.30 u. v. 8.45 u. Haarle Fl—Holten F1 11 u. 10.15 u. Sp. Lemele Fl—Holten Fl 10.15 u., v. 9.30 u. SVVN F3—Holten F3 11 u., v. 10,15 u. De elftallen Al, A2, BI, B2, Cl, C2, C3, Dl, El en F4 zijn vrij. Programma voor maandag 31 maart 2de Paasdag DES Fl—Holten F2 10.15 u., v. 9.30 u. een kniker, met een honkbalhand schoen uit een emmer moest vissen. Probeer het maar ens! Of, toen de opdracht uitgevoerd moest worden: Hoe zwaar weegt deze plastic zak? Maarmet of zonder zandvulling blijft deze toch echt 30 gram wegen. De antwoor den, hoe vreemd ook, varieerden tus sen de 30 en 120 kg. Rugklachten zijn er gelukkig niet uit voorgeko men. Ook de kinderen werden, enigszins milder, niet ontzien. Het eindpunt bleek de Schure te zijn, daar werd, met een drankje en gezellig praat je, al het leedvermaak vergeven en vergeten. Na de prijsuitreiking ging een ieder weer huiswaarts. Danks zij de goede organisatie van de heren Sjueard en Arends was het een leuke zaterdagmiddag. Er bestond flinke belangstel ling voor de gezelligheidsrit die de buurtvereniging 'Hotter Haar' organiseerde. Op 3 april om 8.00 u. 's avonds zal Eddy Achterberg een causerie hou den voor de jongste jeugd van sv Holten in de kantine op Meer manskamp. Deze avond is speciaal voor de D, E en F-jeugd. Ouders die eventueel met hun kinde ren mee willen komen zijn van harte welkom. Eddy Achterberg zal o.a. praten over zijn voetballoopbaan en de jeugd wordt ook in de gelegenheid gesteld om vragen aan hem te stel len. De avond zal om ongeveer 10.15 uur afgelopen zijn. Holten a1-Riet»ogels al 4-0 Twee verdiende punten werden za terdag jl. door Holten Al binnenge haald. Door hard werken en bij vla gen goed voetbal, kwam het voor de rust tot een 1-0 voorsprong. Deze gekende weelde werkte in de tweede helft door zodat de voorsprong via enkele zeer mooie doelpunten uitge bouwd werd tot 4-0. Jammer genoeg wonnen deze week ook twee van de grootste concurrenten van Holten Al zodat de stand onderin de ranglijst van dé competitie niet noemenswaar dig veranderd is. Desondanks zal d'e wedstrijd een goede uitwerking heb ben gehad op de spelers zodat toekomst optimistisch tegemoet kan worden gezien. H?arle bi-Holten bi 1-5 Zaterdag jl. werd er na drie we ken weer gevoetbald tegen het. laag geplaatste Haarle BI. Het zou zoals verwacht 'n moeilijke wedstrijd wor den. Dit werd al duidelijk na vijl' mi nuten spelen toen een speler van Hol ten de bal ïri eigen doel schoot. Toen werd het duidelijk dat er werkelijk gevoetbald moest worden, met veel enthousiasme en weinig geluk werd de ruststand toch nog 2-1 in het voor deel van Holten BI. Na rust ging de conditie ook meespreken en ook werd er teveel gepraat door de spelers van Holten. Dit leidde echter niet tot negatieve resultaten al werden er wel enkele goede kansen om zeep ge holpen. De eindstand werd tenslotte 5-1 in het voordeel van Holten BI. Vrijdag wordt er om zes uur een oefenwedstrijd gespeeld tegen Holten Al. Bi. Wit 11-Holten fl 0-T Holten Fl heeft in de jl. zaterdag ge speelde wedstrijd Blauw Wit Fl kompleet weggespeeld. Reeds vanaf de aftrap bleek dat de Blauw Wit jongens de opdracht hadden meege kregen om de nederlaag zo laag mo gelijk te houden, want praktisch de gehele wedstrijd waren alle spelers van Blauw Wit in de eigen doel- mond te vinden. Dit was voor Hol ten Fl geen beletsel om hun doelpun- tensaldo wat op te vijzelen. Al na 5 minuten spelen hadden ze al een 3-0 voorsprong genomen. Ruststand 3-0. Na rust hetzelfde eenzijdige beeld van een aanvalend Holten en ver dedigend Blauw Wit waarbij de laat- sten enkele malen zeer goed weg kwamen toen de bal vier a vijf maal de lat e paal raakte. Ook nu kreeg Blauw Wit een kans maar door een fantastische* redding van de keper werd dit ook weer geklaard. De ze doelpunten verschil geven nog maar een zeer zwakke afspiegeling van de overmacht waarmee Holten speelde. Uit deze wedstrijd bleek weer dat Holten Fl een enorme dosis techniek, taktiek en spelinzicht in zich heeft. Onder zeer goede leiding van scheidsrechter Hessing had Blauw Wit I zaterdag voor het spelen de returnwedstrijd (thuis) het hoofd te bieden aan het als fors spelend bekend staande Denekamp. Wegens het voeren van gelijke clubkleuren trad derhalve voor de ze gelegenheid de in het oranje ge stoken Blauw Wit formatie aan oy de ernstig door de rauwvlieglarve grasmat van „Meermanskamp", met H. Aanstoot (2) als vervanger voor de geblesseerde Richard Beid man. Met name in de eerste helft viel uit het spelpeil van de Blauw Wit ters bepaald niet af te lezen dat het mogelijk bereiken van een volle tweede plaats op de ranglijst voor hen nog tot de mogelijkheden be hoorde. Mogelijk door de wetenschap dat Denekamp kwalitatief als vrij mak kelijk te kloppen kon worden be schouwd, speelden de Blauw Wit ters een te kort gehouden en onvol doende geconcentreerd spelletje voetbal, terwijl Denekamp met zeer hoge inzet aan deze sportief gespeel de wedstrijd deelnam, waardoor de Blauw Witters reeds in de 5e mi nuut op een verdiende 1-0 achter stand werden gezet toen, na een aan Denekamp toegekende vrije trap, B. Lubben de bal onhoudbaar ach ter de overigens voortreffelijk kee pende doelman B. Trompetter liet verdwijnen. Met uitzondering van twee pracht schoten van resp. Wilco Dikkers en Herman Koopman (beide tegen de lat) leverden de vele aanvalsgolven voor Blauw Wit geen succes op, we gens het ontbreken van schotvaar digheid van, de .voorhoede en het te ver achterblijven van de spitsspe- lers. Na het afsteken van een pitti ge toespraak tijdens de theepauze zorgde de uitblinkende Nico Labo- bar reeds in de vijfde minuut voor een verdiende gelijkmaker door uit een toegekende vrije trap recht streeks te scoren in de linker boven hoek. Nadat Wilco Dikkers in de 15e Het tweede heeft zaterdag in Rijs- sen de overwinning op Excelsior 8 beslist niet cadeau gekregen. Reeds na een kwartier werd het 0-1. Het tweede bleef drukken maar voor de thee werd niet meer raak geschoten. Na rust een zelfde spelbeeld dat werd onderbroken door een snelle Excelsior uitval welke door de BI. Wit-achterhoede verkeerd werd beoordeeld en doelman Van Gennep kansloos maakte 1-1 met nog 4 min. te spelen kon men toch nog volle winst pakken. El Toernooi Sp. Rijssen 10.30 u., 9.45 u. SDOL E2—Blauw Wit E 29.30 u., 8.45 u. DES E3—Blauw Wit E3 9.00 u„ 8.51 u. SVNV Fl—Blauw Wit P4--9.30 uv, -8.45 Uv DES Fl—Blauw Wit F2 10.15 u., 9.30 u. VESOS F2—Blauw Wit F 310.00 u., 9.15 u. F4 is vrij minuut, na een prachtige solo-actie een keihard schot, door Denekamps keeper met moeite tot corner zag verwerkt, was het dezelfde Labobar die in de 30ste minuut, mede gehol pen door de wind, een genomen cor ner rechtstreeks ist- te benutten. Vijf minuten voor het eindsignaal voltooide Labobar zijn welverdien de hattrick, door een genomen cor ner door H. Aanstoot, feilloos in te koppen. Stand le klasse A: Drienerlo 16-27 D.V.O. 15-23 Den Ham 15-20 Blauw Wit 16-20 Eversberg 16-18 VesoB 14-15 Rijssen 15-11 Denekamp 14-10 Daarlerveen 16-10 Daarle 14-9 Boswinkel 17-5 Volgens de Nederlandse muziek- krant „Oor", mogen wij hoge ver wachtingen koesteren voor de Hol landse formatie „Boolus"; in dit blad wordt de groep namelijk aan geduid met termen als: voortreffe lijk, enorme kompositorische kwa liteiten, gevarieerd en professineel. Voor jeugdsociëteit „De Schuit vormden deze gegevens natuurlijk een enorme uitdaging, vandaar dat „Boolus" ons dit weekend komt ver blijden met een optreden. „Boolus" gaat het volgens insiders dit jaar helemaal maken in Nederland, me de doordat hun muziek uitblinkt door, om in clichévorm te verval len, originaliteit en improvisatiemo gelijkheden. De band speelt op een verbazend hoog niveau, de muziek... Neen, het is eerlijker de groep „Boolus" onbevooroordeeld te aan schouwen. A s. zaterdag 29 maart geeft jeugd sociëteit „De Schure" jullie deze mogelijkheid voor extreen laag ge houden toegansprijzen, namelijk le den f 3.- en niet-leden f 3,50. En dit alles vanaf half negen 's avonds.... Voorzitter Warrink, van de sv „Holten" schreef in het cluborgaan vóór de wedstrijd tegen Broek land onder bovenstaand kopje en kele behartenswaardige woorden over de gevoeligheid van het voetbalpu bliek en de begeleiding van „Hol ten". Dit was zijn maandelijkse praat je: „Wanneer u dit clubblad leest zijn er nog vier competitiewedstrijden voor ons eerste elftal te spelen. Het is de laatste weken niet zo gegaan als wij ons hadden voorgesteld. Dat is natuurlijk een bijzonder spijti ge zaak. Het is echter al te voorbarig nu reeds het hoofd in de schoot te Uitslagen zaterdag 22 maart 1975. Jeugd: sixes jongensHengelo 4 3-6. sixes meisjesAlmelo X 4-2. Meisjes B EHV B3—Holten BI 2-3. jongens B Almelo B2Holten BI 2-1 Zondag 23 maart 1975: heren Salland .1Holten 1 0-4 PW 5—Holten II 0-0 Programma: Zaterdag 29 maart 1975: sites jongens Hengelo XHolten six aanvang 12 u„ coach W. Oostvogel, meisjes: Almelo 5Holten six, aan- Terugkomend op het ontwerp-plan van het nieuwe sportcomplex gelegen aan de Aaltinksweg en het redaktio- nele gedeelte in het Holtens Nieuws blad van 21 maart 1975 mag gesteld worden dat hier plannen openbaar gemaakt, worden, waarvan noch de hockey-club Holten, noch de Ten nisclub Holten op de hoogte zijn. Allereerst is het geheel niet mo gelijk om de hockey club onder te brengen op „Meermanskamp". In de le plaats niet omdat de sv Hol ten al lang dringend behoefte heeft aan uitbreiding van voetbalvelden en zodoende slechts node 1 veld laat staan 2 velden, aan de hockeyclub zóu kunnen afstaan. Bovendien zijn de eisen aan de velden van een hockey- vereniging verschillend van dis van een voetbalvereniging. Op de 2e plaats is het niet mogelijk 22 man, c.q. vrouwen onder te bren gen in de kleedkamers v.d. Lawnten- nisclub Holten, waarin nu al maar net voldoende ruimte is voor ca. 8 man, c.q. vrouwen. Tevens zijn de eisen die aan een club huis voor 'n hockey-club worden ge steld geheel verschillend van die van een tennisclub. Denk hierbij vooral aan het soort schoeisel, dat wordt gedragen! Reeds uit diverse gesprekken is ge bleken, dat een dergelijke onder brenging niet uit te voeren is zon der ingrijpende veranderingen aan Meermanskamp aan te brengen. De hockeyclub Holten is zelf' zeer ge hecht geraakt aan het gezellige Sportdal en zij zou er. onder betere omstandigheden en indien dit moge lijk zou zijn, het liefst blijven. De enige mogelijkheid die daarna voor de hockeyclub als meest daar voor geschikt in aanmerking komt, is een onderbrenging op het nieuwe sportcomplex, zij het dan geheel on afhankelijk van de voetbalvereniging. Hieruit blijkt duidelijk, dat het plan zoals vermeld in Holtens Nienwshad door de hockeyclub niet als definitie ve oplossing van de problemen wordt geaccepteerd. Men is ook zeer onte vreden over de wijze waarop dit ont werp-plan zonder enig overleg wordt gepubliceerd. Een hockeyfan. (Naam bij redaktie bekendj. vang 11.30 u. coach C. Hulshoff. jeugd: jongens BI en meisjes BI zijn vrij seniorenSemvettoernooi Deventer 2e Paasdag vertrek 10.15 u. OAD. opstelling heren: B. Pfeffer, P. Ha- newinkel, K. Boode, L. Scheltens, F. Kres, J. Hulshoff, R. v. Couwelaar, G. v. Loenen, H. Dieben, W. Oostvö- gel, C. Sandmann, J. Sijtsema, J. Nieuwenhuis. opstelling dames: onder de vlag van de D.D.R. (De Dolende Ridders) wit shirt s.v.p. M. Krooswijk, N. Bodewes, R. Die ben, J. Oostvogel, J. Pfeffer, B. de Vries. M. v. Doorninck. T. Timmer, J. Scheltens, M. v. Couwelaar. dames: ónder de vlag van Deventer III (geel shirt), R. Bruins. J. Bue- ninck, M. Kooy, A. Voerman, V. Heil, T. Kres. M. Driessen, D. v. Loenen en C. Hulshoff. Tot 31 maart en breng een lekker zon netje mee! 1 Spijker en Disbergen 5833 procent.; 2 van Iddekinge-Geerestein 57.41 procent; 3 Goorman-Groot Obbink 55.09 procent; 4 Hanenburg-Bogaard 54.63 procent; 5 Van Zoest-Grobben 52.31 procent; 6 heer en mevr. Rus- tebiel 50.46 procent; 7 Meijer-Dek- kers 49.07 procent; 7 Bontje-van Dijk 43.52 procent; 9 heer en mevr. Sa- wade 42.59 procent; 10 dames van Veen en Teussink 36.57 procent. Stanj na 27 wedstrijden: 1 Meijer en Dekkers 58.39 procent.; 2 Spijk er-Disher gen 53.43 procent; 3 van Iddekinge-Geerestein 50.75 pro cent; 4 heer en mevr. Rustebiel 50.65 procent; 5 Hanenburg-Bogaard 49.95 procent; 6 dames van Veen-Teussink 49.28 procent; 7 van Zseot-Grobben 48.34 procent; 8 Dijkstra-Bontje 47.84 procent: 9 Goorman-Groot Obbink 47.68 procent; 10 heer en mevr. Sa- wade 42.50 procent. leggen. Vier wedstrijden winnen be tekent acht punten en omdat waar te kunnen maken, hebben we de steun nodig.van een groot legioen, dat zich niet alleen laat horen wanneer we voor staan. Wat de laatste weken bijzonder is opgevallen is, dat ons voetbalpubliek gevoelig is voor successen, maar hy pergevoelig voor teleurstellingen. De ze hypergevoeligheid uit zich helaas op een manier, die ik graag als bij zonder negatief zou willen omschrij ven. Begrijpelijk is dat misschien wel, maar niet verstandig. Juist in °en periode, waarin de moeilijkhe den extra groot zijn, is de positieve steun nodig van een grote suppor- terschare. We zijn daarom zo bijzonder blij met onze actieve supportersclub, die telkens weer met nieuwe initiatie ven komt om positieve stimulansen te geven. Zij kunnen zich reeds ver heugen in een behoorlijk aantal le den. Als bestuur van de s.v. „Hol ten" zijn we van mening, dat het getal nog aanzienlijk groter kan. Wij hopen dan ook dat velen aan de oproep gehoor zullen geven door zich als lid op te geven van de sup portersclub. Dank zij de steun van de vriendenkring zijn wij als vereni ging in staat nog meer aandacht te besteden aan de opleiding van onze jeugd. Het talent bij onze jeugd is in ruime mate aanwezig, het wacht, op ontwi'kkeling en dit kost veel geld. Door u als lid op geven van de sup portersclub draagt u uw steentje bij, waardoor we er van verzekerd zijn, dat het voetbalspel als passieve re creatie ook morgen zijn waarde kan behouden." Bij de in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „Eendracht" om 't clubkampióèh'schap gehouden wed strijden waren de resultaten als volgt: Luchtgeweer Groep A: 1. G J. Schuppert 130 p„ 2. H. J. Nekkers 126 p„ 3. G. A Haver slag 113 p, 4 J van Asselt 110 p, 5. G. H. Paalman 103 p. Groep B: 1. D. Jansen 122 p., 2. D. J. Nijendijk 110 p. 3 A. Paalman 106 p. 4. G. J. Sluiter 98 p„ 5. A. Schup pert 97 p. Groep C: 1. E. J. Grootentraast 114 p. 2. A. J. Bieleman 109 p., 3. D. Geels 106 p„ 4. J. Louwerenburg 101 p., 5 H J Bekkernens 96 p. 6. F. J. Sluiter 79 p Luchtpi stool Luchtpislool: 1. J. van Asselt 45 p„ 2. H. J. Nekkers 44 p. (1 x 10), 3. G J. Schuppert 44 p, 4 A Schuppert 40 p, 5. A. Paalman 39 p„ 6 G. H. Paalman 38 p, 7. D. J. Nijendijk 36 p., 8. E J Grootentraast 35 p, 9. G. J. Sluiter 34 p.. 10. A J Bieleman 26 p, 11. H. J. Bekkernens 23 p. (1 x 8), 12. D. Jansen 23 (1 x 7). BI. Wit b1 -Excelsior b2 0-3 Blauw Wit moest zaterdag aantre den tegen het hoog geklasseerde Ex- celcior, Blauw Wit tegèn voorzichtig met goed veldspel en door een sterke middenveld bezetting wer den de aanvallen zorgvuldig opge bouwd. Scoringskansen deden zich echter niet voor want ook Excelsior speelde goed voetbal. Met dé rust was de stand dan ook 0-0. Na rust hetzelfde spel met 'n toch wat sterker Blauw Wit. Na 15 minu ten spelen werd per abuis hands ge maakt omdat op één van de bijvel- den werd gefloten. Toch besloot de scheidsrechter strafschop 0-1. Blauw Wit liet toen de moed wat zakken en het was Excelsior dat goed van dez onzekerheid profiteerde. Terwijl BI. Wit stormachtig aanviel bouwde Ex celsior haar voorsprong met uitval len uit via 0-2 naar 0-3. Jammer dat Blauw Wit het hoofd liet hangen want er had zeker meer ingezeten. Dus jongens aan dit-moreel moet nog wat geschaafd worden. BI. Wit b2-Excelsior b3 2-9 Een technisch beter Excelsior heeft zaterdag verdiend van Blauw Wit B2 gewonnen. Vooral voor rust werden in de ach terhoede van Blauw W. kapitale blun ders gemaakt, die door Excelsior werden afgestraft. Na rust begon Blauw Wit goed maar na een kwar tier spelen kon Excelsior al weer doelpunten en werd de score opge voerd tot 9-2. BI. Wit el-SOS el 1-2 Van een technisch beter spelend SOS heeft Blauw Wit E I j.l. zater dag terecht verloren. Het ontbre ken van ploegverband en inzet van de Blauw Witters kunnen als belang rijkste oorzaken hiervoor worden ge zien. Met iets meer overgave zou een gelijk spel zeker mogelijk zijn geweest. Spijtig, maar het is nu een maal zo. BI. Wit e2-Excelsior eT 6-0 Onder het oog van een record aan tal toeschouwers, waaronder m: tens 4 vaders, kwam E2 tot een grootse prestatie. Excelsior was niet opgewassen tegen dit E 2, waarin Dick Jansen heerste in de achter hoede, Gerrit Bolink zijn onstuimi ge aanvallers voorzag van veel goe de passjes en Pim Boog en Ben Nij. land de goede keeper op de proef stelden met vlammende schoten Het bleef bij 6-0 waarvan 2 mooie doelpunten van Seino Hoekjen. BI. Wit e3-S0S e3 3-1 Een veel sterker Blauw Wit wist toch niet goed met de kansen om te springen zodat de stand tot rust 0-0 gelijk bleef, wat voor SOS de nodi ge moed gaf, maar het getij keerde, SOS kwam voor met 0-1. Daarna wer den de Blauw Witters wakker, zodat de 3-1 overwinning ook zeer ver diend was. Goed werk jongens! BI. Wit 11-Holten fl 0-T Blauw Wit F 1 moest zaterdag aan treden tegen de koploper Holten F 1 waarvan ze in een oefenwedstrijd al met 4-0 verloren hadden. Vol spanning begonnen ze met in het begin direct al een doelpunt in eigen goal. Met de rust was de stand 0-3 en werd rustig door Hol ten opgevoerd tot 0-6. waarna de eindstand op 0-7 kwam door weer een eigen doelpunt. BI. Wit f2-SOS <1 3-2 De verloren uiiwedstrijd tegen SOS zat de F 2 elf toch nog erg hoog. Het geheime wapen Henrv Thalen verdedigde goed en opereerde tevens tijdens de aanval van Blauw Wit ach ter de voorste linies. Het midden veld werd daardoor erg sterk. Blauw Wit kwam voor de rust met 2-0 voor te staan. Na rust speelde de gemak zucht in de achterhoede de jongens parten, waardoor SOS toch nog met 2-2 gelijk kwam. Na wat gemopper onder de Blauw Witters kwam toch weer hetzelfde vertrouwen terug, waardoor de overwinning met 3-2 in Holten kon blijven. Blauw Wit F 2 heeft hiermee met één van de gevaarlijkste con currenten in de competitie grandi oos afgerekend. SVVN (3-BI. Wit f3 0-8 Blauw wit was zaterdag weer op volle sterkte aanwezig tegen SVVN F3. Voor de rust kwam SVVN niet aan de bal en werd het 4-0. Na de rust kwamen er nog eens 4 doelpun ten bij en werd het dus 8-0. Doordat de keeper van SVVN de bal rfiet uit kon schieten werden daardoor veel doelpunten gescoord. Doelpuntenma kers zijn Bolink 2x. Mooiweer 2x, H. Stam. A. Stam, G. v.d. Meulen en Geert Meijerink lx, zo doorgaan! BI. Wit f4-Nijverdal f2 7-0 Zoals gewoonlijk het geval is met de wedstrijden van F 4 leverde ook deze wedstrijd weer een zeer be weeglijk beeld op. De strijd speel de zich biirra geheel af op de speel- helft van Nijverdal, hetgeen ook in de uitslag tot uiting is gekomen, dit ondanks het feit dat F4 met'3 nieuwe spelers aantrad. De uitslag werd 7- 0 in het voordeel van Blauw Wit door 3 goals van Bert Stegeman, van Jan Aaltink en 2 van Gerrit Kolkman. De ruststand was 3-0. Prima gespeeld jongens, gefelici teerd De Verenigde Staten exporteerden verleden jaar bijna 5000 ton kauw gom. De Goodyear Tire en Rubber Company heeft uitgerekend dat deze hoeveelheid genoeg synthetische rub ber beVat voor de produktie van een miljoen personenwagenbanden. Het ontstaan van kauwgom ligt ver der achter ons dan u wellicht ver moedt. Het waren de oude Grieken die de genoegens van het kauwen ontdekten en daarvoor gebrui'k maak ten van de taaie hars van de mas- tiekboom. Deze kauwgewoonte werd verder ontwikkeld door de Zuid-Ame rikaanse Maya indianen, die zich be dienden van de gomachtige substan tie uit de sparrebomen. Thans bevat kauwgom synthetische rubber, natuurharsen. plantaardige oliën, weekmakers, suiker, siroop en aromaten. Film Voor de filmliefhebbers betekent het optreden van „Boolus" dit week end geen film! De eerste oorzaak, die wij kunnen aangeven voor dit schijnbare ernstige defect in onze organisatie, is het feit, dat de opko mende formatie „Boolus" al gere serveerd was tot en met mei, met als grote uitzondering 29 maart. Voor de tweede reden verwijzen wij naar het Holtens Nieuwsblad van vorige week. Maar beste filmvrienden over een tweetal weken verwachten wij „El Condor", de meest komische western ooit op film vastgelegd. Laat dat een troost wezen. paasvakantie... De eerste week van de paasva kantie wordt door vrijwilligers (jij ook!) van de sociëteit nuttig be steed om het gebouw eens een goede schoonmaakbeurt te geven (1, 2, 3 en 4 april). Vanaf vrijdagavond 4 april zijn we tot en met zondag 13 april iedere avond geopend. Tenslot te nog een oproep aan iedereen, die er voor voelt eens in de twee weken één avond achter de bar te staan. Voel je je geroepen, kom dan in de paasvakantie eens langs. Tot ziens! Temidden van de reeds in bloei komende tulpen, narcissen, hyacin ten en andere voorjaarsbloemen, laat Flevohof het recreatieproject in Oos telijk Flevoland, u tijdens de paasda gen de paassfeer proeven. Het kin derdorp bruist deze dagen volop van activiteiten, die evenals voorgaande jaren met Pasen met extra attrac ties worden aangevuld. Beide Paas dagen van 12.00 tot ongeveer 15.00 uur wordt vanuit het kinderdorp een speurtocht over het gehele project gehouden, waarbij d kinderen bij het speuren naar eieren, verschillen de opdrachten moeten vervullen. Bij het inleveren van hun formulier krij gen de kinderen een ei. dat zij mo gen beschilderen. Uiteraard worden er gedurende de gehele dag spelle tjes gedaan met eieren en bovendien wordt er een speciale Paas-poppen- kastvoorstelling gegeven. Op tweede Paasdag wordt door 3 personen van de Paraclub „Flevo" een demonstratie parachute-springen gegeven. De demonstratie is gepland om 14.00 uur 's middags, slechte weersomstandigheden voorbehouden. De springers zullen vanaf een hoog te van 4.000 voetneerkomen op de weg tussen het veehouderij- en ak kerbouwbedrijf. Vrijdag 21 maart was C.J.V. „De Vriendenschaar" te gast in de „Dies senplas". Mej Zwart (hoofd huishouding) open de de avond met een woord vain wel kom, waarna de voorzitster van de C.J.V.mevrouw A. Rensen-Sche- perboer, de aanwezigen toesprak en uitlegde wat het C.J.V. is. Hierna werden allerlei toneelstukjes opgevoerd. Ter afwisseling werden oude bekende vaderlandse liederen gezongen. waarVan de bejaarden ook zeer genoten. Het eind van het programma was de modeshow „Van baby tot bruid". Hierna sloot de voorzitster, mevrouw Rensen de avond rpet een gebed. DEVENTER DEVENTER SCHOUWBURG, Grote Kerkhof 1, tel. 11500. Di. 1 april aanv. 14.30 u. Toneel-op- toneel: Over de drempel meespeel programma voor kinderen t.n 12 jr. Wo. 2 april aanv. 20 u.: De Haagse Comedie speelt Don Juan van Moliè re. EDB-THEATER, Smedenstraat 10, tel. 13615. Weekfilm do. 27 rnrt. t.m. wo. 2 apr.: Vol gas met Herbie (a.l.). Nachtvoorstelling vr. 28, za. 29 mrt. 23.30 u.: De duivel hale je (18 jr.). Matinee za. 29,zo. 30, ma. 31 mrt. 14 u.: Hercules Contra Karate (a.l.) Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u„ vr. 21 u„ za. 18.30 u. en 21 u„ zo. ma. 16, 18.30 en 21 u. CINEMA, Lange Bisschopstraat 69, tel. 11100. (zie ook onder Film Art '74) Weekfilm do. 27 mrt. t.m. wo. 2 apr.: Keetje Tippel 4e week (18 jr.). Nachtvoorstelling za. 29 mrt. 24 u.: Bonnie and Clyde (18 jr.). Matinee za. 29 mrt. t.m. wo. 2 apr. dagelijks 14 u.: De Lefschopper (a.l.) Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u., za. 18.45 en 21.15 u„ zo., ma. 16, 18.45 en 21.15 u. LUXOR THEATER, Brink 20, tel. 18662. Nederlandse première: Weekfilm do. 27 mrt. t.m. wo. 2 apr. Rooie Sien (18 jr.). Nachtvoorstelling vr. 28 mrt. 23 u.: Erotisch Speelgoed (18 jr.). Matinee zo. 30, ma. 31 mrt., wo. 2 apr. 14 u.: Kultje en de Blauwe Si naasappel (a.l.). Aanvangstijden weekfilm: werkd. 20 u.. za. 18.30 en 21 u., zo. 16, 18.30 en 21 u„ ma. als zo. In Düsseldorf (Duitsland) wordt gedurende de Paasdagen en de week daarna een grote luchtvaarttentoon stelling gehouden van motorloze luchtvaartuigen. Aan deze tentoon stelling is ook een ballonvaart ver bonden. waaraan ballonvaarders uit tal van landen van Europa zullen deelnemen, o.a. de bekende Haagse ballonvaardersclub „Aërodynamica Pasifica". Deze club. met o.a. de bekende ballonvaardersfamilïe Boes man, zal met zeven ballonnen in. de uitgeschreven ballonwedstrijd uitko men. Dinsdag na Pasen keren de ze ven ballonnen weer naar Nederland terug. Alle zeven zullen halfweg een tussenlanding moeten maken. Voor vier er van is het vliegveld Teuge als landingsplaats uitgekozen, want niet alle ballonnen kunnen daar lan den. Voor de andere drie heeft men geruime tijd naar een andere ge schikte landingsplaats uitgekeken. Men heeft die thans gevonden in de laagte ten westen van de Burge meester van der Borchstraat, waar een grote en ruime weide bijzonder geschikt geacht wordt voor de lan ding van de drie ballonnen, omdat dit terrein dicht bij bewoond gebied gelegen is, waar men, indien nodig, direct hulp kan requireren. Boven dien kan men gemakkelijk eventue le benodigdheden inslaan. Op papier zijn reeds provisorische maatrege len uitgedokterd, die het mogelijk maken direct in te' grijpen indien zich calamiteiten zouden voordoen. Het uur van de landing schat men tussen ongeveer 12.30 en 13.30 uur. Met zekerheid is dat echter niet te zeggen, omdat alles afhangt van de weersomstandigheden welke de bal lonvaarders zullen ontmoeten. Er zal voor dit. experiment zeker een gro te belangstelling ontstaan. Aan de luchtvaarttentoonstelling ne men ook zweefvliegers deel van zweefvliegclub „Teriet", maar die komen pas in de week na Pasen. Zij zullen waarschijnlijk niet over Hol ten komen, maar ook dat is niet met zekerheid te zeggen. Het is verstan dig de eerste dagen na Pasen maar eens in de lucht te kijken, als er voldoende thermiek is weet men j nooit hoe zweefvliegtuigen uit de koers kunnen raken. I FILM ART '74: inl. „Brink 30". tel. 11637. Vr. 23 mrt. in Cinema (zie boven) aan,. 22.45 u.: Le Charme Discret de Ia Bourgeoisie. GOETIEK DE ROZIJNENKORF, Grote Poot 19. tel. 11848. Geopend: ma. t.m. za. 14-18 u.. vr. ook 19-21 u.: tot 16 apr. Caro Pieck wandkleden. KUNST RONDOMME, Openbare Leeszaal. Brink 70, tel. 13506. Geopend: di. t.m. vr. 10-17.30 u. en 19-21 u„ za. 10-17 u,: tot 14 apr. Ma rian Baptist schilderijen, tekenin gen. GALERIJ LENTEN, Kletterstraat) ■■--i. tel. 21815. Geopend: di. t.m. za. 10-18 u, zo. 14- 17 u.: tot 13 apr. Fred Klein schil derijen, tekeningen, aquarellen. ALBERT SCHWEITZER CENTRUM Brink 89, tel. 19675. Geopend: di. t.m. vr. 9-12 en 14-17 u. za, 14-17 u.: Permanente pxpositie over leven en werk van A. SchweiU zcr. MUSEUM DE WAAG, Brink 56, tel. 14556. Geopend: di. t.m. za. 10-12.30 u. en 14-17 u-, zo. 14-17: Antieke fietsen, zilver, keukens, aardewerk. MUSEUM DE DRIE HARINGEN, Brink 55, tel. 14556. Geopend: als de Waag: Tentoonstel ling van Aankleedpoppen uit 1860- 1910. MUSEUM VOOR MECHANISCH SPEELGOED, Noordenbergstraat 9. tel. 19739. Geopend als De Waag. ATHEANEUMBIBLIOTHEEK, Kloos ter 3, tel. 16512. Expositie Warme Bakkers in de Kloosterkeuken. Geopend: ma. t.m. vr. 10-12.30 u. en 14-17 u„ wo. ook 18-20.45. Boeken, prent.-n en gebruiksvoorwer pen uit het warme bakkcrsverleden. DE ERVARING, Kleine Overstraat 85. Prent van de maand. Geopend: di. t.m. vr. 15-18 u„ za. 13-17 u,: Permanente expositie door Loes en Reinier v.d. Voorde, kunste naars. GALERIJ BADO, Koekendïjk 12, Bathmen. tel. 05704-2330. Keramische sculpturen van Babs van Elsdingen. Di. t.m. za. 13.30-18 u„ vr. ook 19-20 u., za. ook 9-12 u.: Sier- en gebruiks- aardewerk van Pam Wiekhart en Hans Boerrigter. VROUWEN CAFE. Menstraat 2 Do. 27 mrt. 20.30 u. JAZZ CAFE, Menstraat 2. Vr 28 mrt. 20.30-24 u. o.l.v. Davina Rovers. DEVENTER REN- en TOERISTEN VERENIGING „De ZWALUWEN": inl. W. Bekking, Amstellaan 20. tel. 21247. Elke za. fietstoertocht start 8.30 u. vanaf Clubhuis DKC Hellas, sport complex Rielerenk; deelname ook voor niet-leden kosteloos mogelijk. 125 JAAR HOTEL BOODE Brink 10, Bathmen, tel. 05704-1218. Vanaf zo. 30 mrt. dagelijks: Jubile um wandeltocht. Eke inschrijver kans op leuke prijs; elke deelnemer bon voor pannekoek 'egen sterk gereduceered prijs. Weekenddienst TANDARTS: 28 mrt. Tandheelkundig Centrum, Achter de Muren-ZP 9. tel. 19133, 29 en 30 mrt. A. H. Vissers, Hade- manstraat 9. tel. 23237. 31 mrt. A. F. Lïntner. Zandpoort 10 e tel. 13005. Spreekuren: 11.30-12 u„ 17.30-18 u.

Holtens Nieuwsblad | 1975 | | pagina 7